Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 15:26 Toddik1 Re: romant
používám jen ten exit...pokud by to nepomáhalo, dokoupil bych ESHA. Jak to vlastně funguje v kombinaci s exitem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2012 15:09 R Muž romant [27982] Re: Toddik1
Drž se toho exitu. Nekombinuj to s ničím jiným než s eSHa 2000, to je vhodná podpora, ale ten ichtin určitě už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 15:05 Toddik1 Re: scorpion075
Díky za rady. Tak dnes je to potřetí, kdy jsem přilil exit (10 kapek). Snad to zabere. Bohužel mi však přes noc zemřelo 5 neonek, ale je pravda, že ty byly hodně osypány už od neděle, kdy jsem léčbu započal. Pozoruju, že i dvě mřenky mají na sobě tečky, ale ne v takovém množství jak neonky, tak snad to alespoň ty zvládnou. Zbytek osazenstva zatím nejeví známky nákazy...mám tu ještě léčivo ichtin, ale nevím co je to zač, tak sem dal na radu, kterou sem našel na fóru a používám ten exit. Snad to zabere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 07:21 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Toddik1
Úspěch v léčbě lze začít pozorovat po cca třech dnech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 20:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Toddik1
Pokud se to nebude lepšit, tak můžeš zdvojnásobit dávku a pokračovat tak dlouho dokud nebudou ryby zcela vyléčené, je to popsané i v návodu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 19:50 Muž Yirka [9118] Re: Toddik1
Pokračuj v léčbě, pokud nezmizí po předepsané léčbě dle příbalového pokračuj tak jak je doporučeno. Nikdy není vyloučeno, že nejvíce napadená rybka to neustojí, podstatné je, že po řádném zaléčení by se neměla tak honem vrátit. (Pokud ji něco nevyprovokuje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 18:43 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Toddik1
Musíš počkat, krupici jsem léčil několikrát ale že by zmizela do druhého dne...tak to se mi nepovedlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 18:36 Toddik1 – Prosím o pomoc
Dobrý den, vím, že ohledně tohoto tématu je psáno hodně, ale měl bych dotaz ohledně krupičky. Včera jsem poprvé aplikoval lék Exit, dnes je to 24 hodin od první aplikace a spíše naopak mi přídě, že se stav rybek zhoršil a jsou osypané více. Můžete mi poradit, jestli se dá udělat ještě něco více pro jejich záchranu?

Děkuju moc za pomoc a omlouvám se za založení tohoto tématu!

Honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 17:01 Wernerka Re: romant
paráda tak už se na to vrhnu, raději se pořádně poptám než do akva začnu něco lejt a kapat ;) a ve zverimexu taky moc neporaděj... hold Liberec je celkem chudej na akvaristiky... a moc děkuju za rady už aby tak krupička byla pryč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:59 R Muž romant [27982] Re: Wernerka
Exit jim neublíží a tři dny nekrmení taky ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:57 Wernerka Re:
noo ale já mám v akva i krevetky a pár jich má i vajíčka a já se bojim aby jim to nějak neuškodilo když se všude píše jaký to jsou cíti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:52 R Muž romant [27982] Re: Wernerka
Pokud je těch 54 litrů tzv. papírový objem, tak tam máš rozhodně vody méně, tak o 10 litrů(technika, dno, hladina není až k vrchu atd.). Krmit nemusíš, stejně ty rybky moc žrát nebudou a zbytečně se bude zatěžovat voda akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:48 Wernerka – eSHa EXIT
konečně jsem sehnala eSHa Exit, ale eSHa 2000 nebyla k dostání tak snad bude stačit ten EXIT. jen dotaz v letáčku píšou 20kapek na 100l já mám 54l tak jestli mám řešit i ty 4litry nebo tam mám kápnout 10kapek jako na 50litrů? a ještě tam nepíšou jak je to s krmením jestli nekrmit ty tři dny vůbec nebo méně nebo normálně?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.03.2012 09:09 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Yirka
Jak píše Yirka, sůl + teplota může zabrat, ale nemusí. Hrozí že se parazit objeví znovu, nebo na dnešní stále odolnější kmeny kožovce vůbec nezabere ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   11.03.2012 08:58 Muž Yirka [9118] Re: Toddik1
Ale pozor, zvýšená teplota a sůl nejsou léky. Tak se tím není možnbo uspokojit, nemoc je třeba zaléčit medikací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 21:29 Muž fido16 [631] Re: Toddik1
Nevím odkud jsi ale eshu exit + eshu 2000 by měli mít v každé lepší akvaristice. Pokud bys měl někde poblíž hornbach tak tam ji určitě seženeš tohle tam mají a v celku za dobrou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.03.2012 21:01 R Muž romant [27982] Re: Toddik1
Sůl způsobí, že se rybám bude více tvořit sliz na těle a zbraňuje se tak uchycení toho parazita na těle rybek. Sůl se podává společně se zvýšením teploty ke 30 stupňům a tím se ten vývojový cyklus parazita urychluje. Koncentrace soli 1 polévk. lžíci na 50 litrů vody, při samostatných lázních lze použít koncentraci lžíci na 30 litrů vody, ale držel bych se té lžíce na 50 litrů, to je koncentrace která neublíží ani rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 20:56 Toddik1 Re: romant
A můžu se zeptat jakou účinnost má přidání soli do akvária??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 20:55 R Muž romant [27982] Re: Toddik1
Krupičku je nejlépe léčit lékem k tomu určeným a tím je třeba ten exit, ješte možno v kombinaci s eSHa 2000. Preventin zahoď to je na nic. Akvárko bych vypláchnul výměnou poloviny vody a aplikoval ten exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 20:49 Toddik1 – Krupička + Preventin
Dobrý večer všem,

měl bych dotaz na nemoc - krupička. Dnes jsem si všiml, že moje rybky tuto nemoc mají a hodně se otírají o dno atd. Četl jsem i, že jako vhodné léčivo je Exit. Bohužel však toto léčivo dnes večer neseženu a ani nevím, zda v neděli. Do nádrže jsem prozatím nalil léčivo Preventin. Nemáte prosím nějaké zkušenosti s tímto léčivem oproti krupičce? Popřípadě bych se chtěl zeptat, ppokud bych zítra sehnal Exit a nalil ho do nádrže s Preventinem, neuškodí to rybám?

Děkuji moc za odpovědi.

Hezký večer
Honza
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 19:29 Muž larix [1420] Re: Wernerka
Výborný liek, ktorý je zároveň šetrný k rybám aj krevetkám je aj toto:
www.sera.sk/…-
Nevýhodou je trošku vyššia cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 18:26 R Muž romant [27982] Re: Wernerka
Objednej to třeba tady www.akvarista.cz/… nebo se koukni po jinejch e-shopech, do dvou dnů to máš doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 18:20 Wernerka Re: Bob66
tak jsem dneska sháněla Vámi doporučované léčivo na krupičku a bohužel jsem nepochodila. takže založím provizorní nádrž na krevetky a rybky budu léčit v té původní? Ale čím? když jsem tamto léčivo nesehnala???? Radám ve zverimexu nevěřím... nemám dobré zkušenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 10:55 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: larix
larix napsal: Toto mi skôr pripadá ako oodinóza.
díky, předám dál nešťastnému majiteli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2012 10:14 Muž larix [1420] Re: omnihash
Toto mi skôr pripadá ako oodinóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 09:55 Muž omnihash [95] - Rostliny
Prosím o potvrzení - jedná se o krupičku?

img9.imageshack.us/…
img832.imageshack.us/…
img571.imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:50 Wernerka Re: Bob66
Děkuji moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.03.2012 19:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Wernerka
eSHa exit je asi nejšetrnější léčivo vhodné i ke krevetkám ;-) rybicky.net/clanky/674-ichtyophthirius-multifiliis-krupicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:42 Wernerka – asi krupička
prosím poraďte při pozorování jsem si všimla že se rybky drbou o kameny a kytky a jedna už má na zadní ploutvičce pár bílých teček je to krupička??? mám puze živorodky paví očka a k nim mám krevetky jak mám léčit? A čím? abych neuškodila krevetkám několik jich mají vajíčka a nechci o to přijít. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:04 R Muž romant [27982] Re: primatorka
Pokud byl dodržen návod(časy,množství), tak bych stahoval výměnou vody o stupeň denně na původní teplotu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:02 primatorka
Pěkný večer..léčba krupičky zdá se úspěšná,ryby jsou čisté,vitální,krásně vybarvené.Dnes je to osmý den od zvýšení teploty.Můžu už postupně stahovat?O kolik stupňů za den?Zatím mají stále 30,5°C.Díky za případnou reakci..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:28 primatorka Re: romant
Moc děkuju za užitečný tip!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:24 R Muž romant [27982] Re: primatorka
V rámci rekonvalescenční péče o akvárium bych si připravil k ruce třeba Nitrivec od Sery na obnovu biologický rovnováhy a stability akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:03 Muž Yirka [9118] Re: primatorka
Trpělivost růže přináší, věřím že s již doporučeným lepším lékem by je přinesla i tvým rybkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:00 primatorka Re: romant
Už je tam malachit,jsem netrpělivá a chci,aby se jim co nejdřív ulevilo.

Moc děkuju za rady,do budoucna už budu vědět co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 16:52 R Muž romant [27982] Re: primatorka
Ono než dělat nějaký rychlý a unáhlený závěry použitím ne zcela odpovídajícího(účinného) léčiva je docela dobrým postupem to tzv. pár dní vydržet třeba jenom se zvýšenou zasolenou vodou a objednat třeba přes net tolikráte proklamovanou kombinaci eSHa exit a eSHa 2000 a začít řádně léčit po obdržení. S krupičkou jsou rybky schopny žít a přežít i několik týdnů. Takto bych postupoval já. Nechť už serozhodneš jakkoliv, tak ať je to rozhodnutí správný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 16:36 primatorka Re: romant
Díky moc za odkazy,něco už jsem četla včera,něco nyní.Krupička je to na 99,9%.Nechám teď rybky v klidu,zítra odkalím a vyměním třetinu vody,doplním léčiva.Kéž bych je uzdravila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.02.2012 16:18 R Muž romant [27982] Re: primatorka
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
www.levnaakvaristika.cz/…
www.vivarium.cz/…
www.aquapage.cz/…
www.akva-exo.cz/…
Doporučuji přečíst odkazy a definitivně určit jestli jde o krupičku a potom vybrat dostupný způsob léčby, nekombinovat a hlavně velmi podrobně číst návody k použití, čímž mám zvláště na mysli pasáže kde se říká jak který přípravek ovlivňuje prostředí v akváriu(likviduje nitrifikační bakterie) a na to adekvátně reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 16:12 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: primatorka
Tetra AquaSafe
Prostředek na úpravu vodovodní vody. 1- odstraňuje škodlivé látky ,chlór a váže těžké kovy.
2- dodává do vody aktivační látky a významně chrání pokožku ryb.
AquaSafe dodává do vody proti stresový vitamín B.
osobne som ho použil v polovičnej dávke pri zakladaní akvária..Inak ho pri dalšej výmene nepoužívam a neslúži ako liek!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2012 16:09 R Muž Silent [5949] Re: primatorka
Léčiva, pokud to není výslovně doporučeno, nikdy nekombinovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 16:07 primatorka Re: Haimdol
Právě doufám,že tím AquaSafem jsem nic nepokazila,má chránit šupiny(což je teď žádoucí)a je v tom protistresový Bčko.Zeleň naliju,Exit seženu(ale předpokládám,že ten už pak dávat nemám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 16:03 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: primatorka
To je špatně :-| . Pokud u Váás není k sehnání exit, tak mohu doporučit Costapur od Sery. Pokud ani toto u vás nebude k sehnání tak cokoliv na léčbu Ichthyopthirius ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 16:03 R Muž Silent [5949] Re: primatorka
Aqua Safe nemá s léčivem vůbec nic společného. Je to přípravek na úpravu čerstvé vody. S léčením začni co nejdříve podle návodu na balení malachitky.
Edit: do budoucna si ten eSHa Exit pořiď. Nikdy nevíš kdy ho budeš potřebovat. Já ho mám vždy po ruce i když jsem ho už léta nepotřeboval :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 15:58 primatorka Re: scorpion075
Bylo to to jediný,co jsem v neděli večer měla doma :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 15:57 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: primatorka
Co má AquaSafe společného s léčbou krupičky? Léčiva není dobré kombinovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 15:42 primatorka
Já už jsem asi dost otravná,ale nemám zkušenost s žádnou nemocí,mám premiéru,tak plaším jak prvorodička stydim Včera jsem si krupičky všimla,ihned jsem zvýšila teplotu vody,přidala sůl a nalila AquaSafe dle návodu.Nevím,za jak dlouho má krupička mizet,takže lehce panikařím,dnes jsem nesehnala vychvalovaný Exit,pořídila jsem malachitovou zeleň.Dotaz zní:mám ještě dávat tu zeleň nebo už by to bylo moc? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 14:01 primatorka Re: Vlastimil
Já mám ale pocit,že vybledly ještě před tím,než jsem teplotu vody začla zvedat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 13:49 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: primatorka
spíš jim nevoní teplota vody,,,ale u krupice je to jak u psa nejdůležitější je důslednost,,,Stačí jeden zapomenutý parazit na rybce a je zle,,,přeju ať Vám to vyjde hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 13:39 primatorka
Tak voda má lehce přes 30°C,neonky jsou mnohem vitálnější.Většina už zas má pěknou zdravou barvičku.Jen tetry krvavý vůbec nejsou krvavý sad Jsou hrozně vyblelý,chuděry.Může to souviset s tou krupičkou?Nebo mám v akvárku ještě nějakej moribundus?
Chuť k jídlu mají všechny,zatím se ani o dekorace neotírají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.02.2012 12:41 R Muž Silent [5949] Re: Kaca
Obávám se, že je to lymfocystoza rybicky.net/nemoc/lymphocystis

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=2201