Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   25.02.2011 14:17 Muž Yirka [9118] – Re: Vít
Pokud se nemoc nepodchytí hned na začátku a nechá se rozjet,bývají následky fatální i přes jakoukoliv léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 14:07 Vít – Krupička
Čau,

opět krupička...v neděli jsem si všiml, že cca 5 neonek má krupici, v pondlěí jsem koupil Esha Exit, dávkuju podle návodu na 150 l akvárko - tj. 30 akpek první en, další dva dny 15 kapek. První den po nakapání léku se mi zdálo, že krupice viditelně ustupuje, dny další se ale znovu objevila a ještě víc...Podle návodu jsem tedy lék dávkovál i 4. a 5. den, ovšem bez jakýhokoliv zlepšení. Exit mně osobně teda vůbec nepomáhá a ryby dost drasticky hynou... hmm sad

Prosím zkušenější o radu, vůbec teď nevím, jak dál postupovat.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 13:19 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ok takze krupicka pomaly odchadza ale uz ju nemaju vsetky tetry a ani neonky.. sa mi zda ze iba 2-3 tetry po par bodkach.. takze uz nemam daval costapur? a kedy mam vymenit vodu? teraz neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2011 19:02 R Muž Silent [5949] – Re: bezoadam
Stačí použít Google www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:01 R Muž romant [27981] – Re: Yirka
Nejsem sice Slovenský kolega, ale mohu potvrdit, že se sehnat rozhodně dají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 18:57 Muž Yirka [9118] – Re: bezoadam
Nevěřím, že by léky eSHa nebyly na SK k dostání. Třeba se některý ze slovenských kolegů ozve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 14:29 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ale tu na slovensku nezozeniem a z ciech objednat dokial by to doslo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 13:48 Muž Yirka [9118] – Re: bezoadam
Pokud nové léčení, tak to doporučované a neprovedené - eSHa EXIT a eSHa 2000. Viz můj příspěvek :14.02.2011 18:40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 13:43 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ahoj... krupička sa vratila.. teraz pozeral a vsetky tetry a neonky su bodkovane.. nemoze to byt od filtra? lebo on vytvara male bublinky ze ci sa im to tam nemohlo prichytit.. mam davat zase costapur? ked som ho prestal davat asi pred tyzdnom skoro
ach boze som si myslel ze je to uz ok.. vcera nemali nic a a dnes pozeral a maju neonky a tetry zase biele bodky.. idem dat costapur.. neuskodi to este rybam ked mali pred tyzdom tiez costapur?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 13:54 R Muž Silent [5949] – Re: bezoadam
Nechal bych to asi tak týden aby byla jistota, že všichni paraziti budou zničeni. Pokud se po této době neobjeví žádné příznaky vyměnil bych vodu, případně přefiltroval přes aktivní uhlí a aplikoval bych ten Fishtamin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 13:48 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ahojte tak pisem po 4 dnoch.. v pondelok som aplikoval costapur a jedna mrenka v utorok zkapala a tu jednu som nevidel :( ostatne ryby su OK, dnes dam trochu zrat .. nevidim uz priznaky krupicky.. a uz nemam teda davat costapur??? dal som prvy den a treti den.. a mozem pouzit Sera Fishtamin? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 00:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: OndrejS
Haimdol byl rychlejší... ;-)
V tuto chvíli,než přijde léčivo,tak řádně solit vodu a zvýšit teplotu,je to proto,že ryby budou tvořit více hlenu,což znesnadňuje přichycení parazita,a zvýšenou teplotou,se urychlí jeho vývoj.Nicméně,problém je v nezajeté nádrži,hodnoty NO látek budou stále na vysoké úrovni,takže je potřeba počítat s navyšováním léčiv při každé výměně vody,která je nezbytná.
Bohužel,nesmíš věřit všem zaručeným přípravkům na úpravu vody,ryby se opravdu nedají do nádrže vypustit po pěti hodinách... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 23:55 R Muž Silent [5949] – Re: OndrejS
Hrubá chyba hned ze začátku. Nádrž má zabíhat bez ryb minimálně 14 dní lépe tři týdny. Ty jsi nasadil ryby velmi brzo kdy není biologická rovnováha nastolená. Teď se ti navíc sešli dva velké problémy. Ryby jsou oslabené v důsledku vysokých hodnot dusíkatých látek a zároveň chytli krupičku. Bylo by třeba snížit hladinu dusíkatých látek a to častou výměnou části vody (klidně denně) na druhou stranu při léčení vodu vyměňovat tak často nelze kvůli účinnosti léku. Jsi teď v těžké situaci. Obávám se, že budou ztráty na rybách buď kvůli krupičce nebo kvůli dusíkatým látkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 23:43 OndrejS
Dobrý den. Jsem začátečník. Od minulého týdne mám akvárko set cca 54L 60x30x30cm s příslušenstvím. V sobotu jsem napustil, zasadil 3 rostlinky, pustil filtraci( teplota nastavena na topítku 25stupňů). Po radě v akvaristice jsem upravil vodu Sera Aquatan, po 1h Sera bio nitrivec a po 5h jsem vpustil rybičky. 1x neonka, 1x betta a 2x nějaké živorodky. Krmím -Tetra Min.Vše ok. V pondělí jsem dokoupil. 3x ancistrus, 4x neonka, 2x paví očko, 2x tetra červenohlavá, 2x mečovka. Včera jsem si všimnul u jedné neonky, že má nějaké 2 tečky....to jsem ještě nevěděl co se děje. :-( A dnes už jich má hodně a navíc nakazila ty 2 tetry červenohlavé - ty mají zatím pár teček. Co sem se dočetl, tak to je na 100% ta krupička. Dnes jsem sháněl ten esHa EXIT a esHa 2000, ale u nás ho nikde nemají dali mi akorát Malachite Green, ale to jsem se dočetl, že to je nebezpečné pro některe rybičky - ancistrusy - tak jsem ho nepoužil a objednal jsem ten esHa EXIT + 2000, ale ten budu mít zítra nebo až v pátek. Můžu pro ně něco jiného udělat? Dočetl jsem se, že se má omezit krmení a nesvítit - zatemnit? Někde při zakládání akvárka jsem udělal chybu? Děkuji za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 19:12 Muž Yirka [9118] – Re: dusan
Ale může to trvat hoodně dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 18:36 R Muž Silent [5949] – Re: dusan
V naprosté většině případů ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 17:47 dusan – otazka
prosim vas,potrebujem vediet, ci vyhynie tento parazit v akvariu ked v nom nie su rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:22 popelnik
Ahoj čtu tady o vašich problemech s krupicí, taky jsem měl tenhle problém. Zkusil jsem tam dat acriflavin. (Tenhle přípravek používám když vytíram skaláry) je převážně proti plísním ale také proti parazitům. Teplotu jsem zvýšil na 30 stupnů a nechal jsem to dva dny dávkování jsem dal 30 kapek na 10 litrů vody. druhý den jsem vyměnil 10 procent vody aby se koncentrace zmírnila. Pak jsem vratil vše do normalu co se teploty týče a vodu postupně vyměnoval každé dva dny. Umřeli mi jen těžce napadené kusy ale od té doby jsem tam krupici neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 20:57 R Muž Silent [5949] – Re: jalea
Vypadá to na nedoléčenou krupičku. Pokud se staré osazenstvo stěhovalo do nové nádrže tak je to velký stresor který tu krupičku rozjel. Ta nejspíše byla ve staré nádrži přítomna a pokud se některé věci ze staré nádrže dostali do nové bylo vymalováno. V každém případě je třeba krupičku řádně doléčit a dodržovat karanténu. To je jediná možnost jak se jí bránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 20:50 Žena jalea [3] – Re: Haimdol
vrátilo se to cca po víc než měsíci. mezitím jsem stěhovala akvárko za velké
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 19:48 R Muž Silent [5949] – Re: jalea
Po jaké době se krupička vrátila? A pokud už tam je žádnou rybu nepřelovuj, protože je třeba zaléčit celé osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 19:44 Žena jalea [3]
tak se mi opět vrátila krupička rozzureny :-( léčím costapurem protože už ho doma mám, zvýšila jsem teplotu,ale ne moc ptže tam jsou kardinálky a trochu přisolila. Včera jsem začala a co jsem dneska koukala nepřijde mi takhle na kouknutí,že by to ustupovalo-to poprvé to mizelo lépe. Mám strach hlavně o mé miláčky ancistruse sad možná je zítra zkusím odlovit,ale obávám se,že je nechytím na to je ta nádrž moc velká, členitá atd...Dokáže mi nějaký zkušený akvarista objasnit proč se to vrátilo? Abych se mohla případně chyby příště vyvarovat. Jinak příznaky maj jen neonky černý. Jinak nikde ani tečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 15:34 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ja viem ale ja som si priniesol v sobotu tetry čierne a panciernikov a prisavnikov tak sa bojim aby tie tetry čierne vydrzali :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 20:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: bezoadam
Bez problémů vydrží bez potravy 14 dní a déle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 20:22 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ahoj Haimdol.. lenze problem je ten ze ja mam nove tetry cierne od soboty a tie este vobec nezrali a neviem ci vydrzia este tyzden :( pancierniky a prisavniky aspon vyberaju zo zeme hmm Nemas skype/icq? potreboval by som sa este poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 20:13 R Muž Silent [5949] – Re: bezoadam
Když už máš Costapur tak ho použij. Pořád lepší než použít jen sůl a vysokou teplotu. Ideální bude nasadit rybám dietu. Týden vydrži. Pokud to nevydržíš ty krm jen velmi málo ;-) . Ten Fishtamin použij až pro rekonvalescenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 19:14 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
a aky je ten jednoduchsi ? ved som postupoval podla rad co ste tu pisali a eshu a exit som nenasiel v obchodoch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 18:40 Muž Yirka [9118]
Zajímavé, že si nakonec většina vybere ten komplikovanější způsob léčby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 16:47 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
tie dve odlovene mrenky som dal naspet do akvaria .. a aplikoval costapur.. uvidime.. a tie sera fishtamin mam kedy dat? a este par otazok:
1. nekrmit? alebo raz za 3 dni?
2. mam zatemnit akva aby tam nesvietilo vela svetla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 16:24 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ok som doma.. takze mam viac otazok.. po ceste zo skoly som bol kupit Fishtamin od SERY a som tam cital ze to mozem davat pocas choroby a po nej.. mozem to aplikovat spolu s costapurom?
2. na nete som nasiel clanok kde pisu ako costapur pouzivat
www.akvastranky.com/…
budem postupovat podla neho ale par veci mi neni jasnych .. pisu tam ze "doba léčby týden, poté výměna poloviny vody" tak to znamena ze nemam tyzden odkalovat?
3. takze panciernikov nedavam prec a necham ich tam a prvy den dam polovicnu davku..
4. ja tie mrenky mam odlovene prec od akva tak hovorite ze ich tam mam dat do hlavneho akvaria
5. pozeral som teraz na rybicky a nema zatial ani jedna ziadnu bodku a normalne su ako predtym tak neviem..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 14:16 R Muž Silent [5949] – Re: bezoadam
Costapur by měl být poměrně dobře snášen i panceřníčky i krunýřovci. Nevýhoda je nutnost zvednout teplotu při aplikaci tohoto přípravku což u Exitu odpadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 13:52 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
aha.. a co sa stane rybkam ked aplikujem liecbu a nebola by to krupicka? iked som si na 99% isty..

a ked mam v akva panciernikov a prisavnikov tak mam ich odlovit alebo im costapur nic nespravi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 13:42 R Muž Silent [5949]
bezoadam napsal:ked budu mat eshu alebo exit Léky se jmenují eSHa Exit a eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 13:37 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
este som nezacal (som v skole) a ze ked budu mat eshu alebo exit tak kupim tie a nebudem davat costapur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 13:32 R Muž Silent [5949] – Re: bezoadam
Hlavně léčbu nekombinuj. Pokud začneš léčit Costapurem tak to tím i dokonči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 13:17 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ok takze kupil som costapur od sery.. uvidim ci to pomoze.. ale asi pojdem este do inej akvaristiky ci tam nemaju exit a eshu 2000 .. dzte palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 20:22 Muž Yirka [9118] – Re: bezoadam
Tak to nafoť, jinak chápej, že ti takhle těžko někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 20:11 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
lenze ako som pozeral tie na fotkach maju tie pupinky vystupene nad kozou trochu a hento ma na tele zatial ale ma to aj na plutvach tak neviem... ale zase aj skalar mal take na plutve a nic to nebolo tak ja neviem uz :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 20:00 Muž Yirka [9118] – Re: bezoadam
Krupička to zřejmě dle popisu bude, zde si to můžeš porovnat: www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:59 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ahoj lenze ja som si neni 100% isty ze ci to je krupicka ale maju to posiate po celom tele aj na plutvach :( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:49 Muž Yirka [9118] – Re: bezoadam
Ty rybky vrať zpátky, vůbec nic to neřeší. Místo soli a teploty použij léčivo. Kombinace léčivo, sůl a teplota nebude dělat dobrotu, spíš naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:46 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ok vcera som kupil mrenky pakistanske a dnes som zistil ze maju krupicku (cele bodkovane) odlovil som ich do kybla a dal tam ohrievac a v hlavnom akvariu som zvysil teplotu na 31 stupnov a pridam sol. zajtra idem pre lieky proti krupicke.. takze robim zatial dobre? mam vydezinfikovat filter v hlavnom akva? a ako sa pise s tou solou mozem aplikovat aj v hlavnom akvariu? Som zacitocnik a s krupickov so este za rok nemal problemy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2011 16:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: chicko
Vůbec jste nepochopil, co na vašem výroku kritizuji!
Nejde o to, jestli je ta vaše nádrž prázdná nebo zařízená; jde o vaše tvrzení, že zdroj krupičky je v každém akváriu! A to je nesmysl. Evidentně si krupičku s něčím pletete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 15:01 Muž Yirka [9118] – Re: ushinka
Podíváš-li se přes vyhledávač je možná přímo v tomto vláknu příbalový leták, kde je vše popsáno. Prostě nakapat dle návodu a toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.02.2011 13:04 R Muž Silent [5949] – Re: ushinka
Kdo ti ty nesmysly o Exitu napovídal? Zasloužil by .......!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2011 12:51 Žena Kajka99 [229] – Re: ushinka
cože? při používáni esha exit vůbec není třeba vypínat filtr, i v návodu je to napsaný ... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -8   12.02.2011 11:56 ushinka – Re: Yirka
jo jo, taky jsem si toho všimla :-) na www.akvarijni.cz/… se ale jako léčba doporučuje právě ta sůl a zvýšená teplota, jinak až "při silnějších nákazách použijeme dlouhodobé dezinfekční koupele pomocí různých na trhu dostupných léčiv (malachitová zeleň, metylénová modř, FMC, TERAP-IDG, Bioicht, Exit, Contra Ick, Ectopur, Costapur ad.)".. já jsem si teda říkala, že pokud to je zatím jen na jedné rybě a to jen 4 tečky, není to silnější nákaza..
ale co už, pro jistotu nasadím i costapur :-) ten exit asi stejně nemůžu použít, vzduchuju totiž výpustí z filtru a při něm se doporučuje vypnout filtr a hodne vzduchovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2011 09:54 R Muž Silent [5949] – Re: ushinka
Je to tu omílané stále dokola. Sůl a zvýšená teplota není příliš účinná. Pokud se jedná opravdu o krupičku je třeba aplikovat léky. Otravy po použití Exitu? To je naprostý nesmysl. Pokud se používá jak má je to nejšetrnější lék na krupičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2011 09:54 Muž Yirka [9118] – Re: ushinka
Myslíme si o tom to, že nerozumíme té otravě exitem. Exit je léčivo, neznamená to exitus. ;-) A jinak přesně podporuješ tu mou zkušenost se špatným postupem léčby. Po teplotě a soli se (pozdě) nasadí lék a při neúspěchu se zobecňuje, že nezabral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 09:51 ushinka – změna léčby
Pro velký zájem o můj problém bych tady chtěla zmínit změnu v postupu. Včera jsem aplikovala sůl a zvýšila teplotu na 29°. Akvárko už zatemňovat nebudu, ale nebudu ani svítit. Zatím je krupička jen na bettě ve stálém počtu 4 flíčků. Počkám, jak zabere ta sůl, pokud se krupička rozšíří nebo přesune i na razbory, koupím costapur. Nechci totiž riskovat úhyn ryb z otravy exitem. Co si o tom myslíte?
A kdy mam vyměnit vodu spolu s čištěním dna?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=2601