Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 17:43 Žena EditHa [91] - TetryRe: Haimdol
exitem i esheu jsem léčila a úspěch žádný- vymřelo vše živé. Nechápu jak je možné, že ten kožovec se pořád množí, když tam mám 8 dní pořád 30°C a od začátku léčivo a dělám maximum
Honza bude asi veselá kopa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 17:40 R Muž Silent [5949] Re: Edit
Před tím ovšem je třeba se zbavit starého léčiva. Nejlépe výměnou větší části vody a přefiltrováním přes aktivní uhlí. Pak nasadit Protazol. Účinější lék na krupičku mně momentálně nenapadá. Ona taková eSHa Exit je vynikající, ale když je u tebe krupička odolná vůči Costapuru hrozí, že Exit nebude tak účinný. Oproti tomu Protazol je poměrně nové léčivo které na krupičku a to i na jinak odolné kmeny téměř vždy zabírá.
edit: sakra zase pozdě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.03.2013 17:36 R Muž romant [27987] Re: Edit
Edit napsala: To mám tedy pokračovat s Protazolem? Ano, ale před tím to akvo "očisti" od současnýho léčiva a to buď použitím aktivního uhlí a nebo těma intenzivníma výměnama vody, popř. kombinací obojího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 17:34 Žena EditHa [91] - TetryRe: Haimdol
To mám tedy pokračovat s Protazolem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 16:47 Žena EditHa [91] - TetryRe: LiborSprysl
nechala jsem je v sáčku ponořené do akvárka kvůli teplotě, dolila asi 1l své vody a pak je jen přelovila síťkou do svého akvárka. Spokojeně plavaly, byly spokojené , vybarvené, jen se na mě smály :) no a po čtyřech dnech měly na ploutvičkách krupičku, hned jsem nasadila Ectopur a Costapur, vypla světlo, přidala vzduch ,zvedla teplotu a...a nic, v prodejně se dušovali, že to vodou nebude- i kdybych ji tam vylila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 16:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Edit
No a teď se dostaneme k tomu kde jste je koupila, z jaké vody a do jaké vody šly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 16:26 Žena EditHa [91] - TetryRe: LiborSprysl
jako k čemu? k té krupičce? koupila jsem prý zdravé ryby - které prý byly jen asi vystresované. Přece by se prý krupička objevila u nich v jejich nádržích a oni? mají přece ryby zdravé! Asi k tomu přišly cestou jak jsem jela jak o život, aby se chudáci nestresovaly. Podle mě stres je pro ryby to jak jsou denně asi 10x odlovováni síťkou, přece, když si je člověk doveze domů a dá jim ten klid a pohodu musí být po stresu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 16:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Edit
Na kmen se neptám, ptám se, kde jste k tomu přišla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 16:20 Žena EditHa [91] - TetryRe: LiborSprysl
no jaký je to kmen tedy zjistit nedokážu a ryby mi to neřeknou, chudáci jen marně volají o pomoc, stejně jako já sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 16:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Edit
A jak jste k tomu přišla?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 16:13 Žena EditHa [91] - TetryRe: Haimdol
Exit i eshu jsem použila jako první případ- všechno osazenstvo vymřelo. Teď řeším druhý případ zase Costapurem a zase nevím po osmi dnech by přece krupička neměla na rybách být?Přece by se neměl ten neřád Kožovec v takových podmínkách množit, ne? Teplotu pořád na 30°C- je to děsný- nikomu bych to nepřála, nejsem to své akvárko schopná rozjet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2013 16:07 R Muž romant [27987] Re: vondr001
vondr001 napsala: 1) Pokud ti uhynou i ostatní ryby, tak nech akva alespoň 3 dny bez ryb. Kožovec (krupička) nepřežije bez hostitele.Tady bych upozornil na možnou záludnost v přítomnosti šneků, taky dobří hostitelé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 15:57 Žena vondr001 [674] Re: Edit
Plně tě chápu. Taky jsem si přítáhla krupici (s neonkama). Léčila jsem ESHA EXIT + ESHA 2000 + sůl. Krupice jsem se zbavila, ale ne na dlouho. Když už se mi vrátila po páté (byla jsem už zoufalá), tak jsem se rozhodla k radikálnímu řešení a utratila jsem všechny neonky. (Poprvé to měly i jiné ryby, když se vrátila tak jen na neonkách). Zbývající ryby (i když ještě na nich krupice nebyla) jsem přeléčila - krupice se už nevrátila.


1) Pokud ti uhynou i ostatní ryby, tak nech akva alespoň 3 dny bez ryb. Kožovec (krupička) nepřežije bez hostitele.
2) Rozhodně se vyplatí pořídit si karanténu a nové ryby dát napřed do ní, ať si zase něco nepřitáhneš do hlavního akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2013 15:55 R Muž Silent [5949] Re: Edit
Pokud nezabírá Costapur, což jak píše Libor bude nejspíše rezistentním druhem, vyměnil bych více vody a změnil léčivo. V tomto případě na momentálně asi nejúčinnější Sera med Professional Protazol.
edit: jsem pomalej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 15:54 Muž Miras [111] Re: antonim
to krupice nebude, spíše nějaká forma zaplísnění, osobně podobný problém řeším teď u mečovek, naordinoval jsem eshu 2000 a zdá se, že to bude o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2013 15:51 R Muž romant [27987] Re: Edit
Pokud nezabírá Costapur, tak je možno použít jiný osvědčený léčiva, jako jsou v první řadě eSHa exit v možné kombinaci eSHa 2000, nebo třeba Tetra Contra Ick Konzentrat, Sera med Professional Protazol nebo JBL Punktol ULTRA. Určitě to chce podrobně číst návody a dávkovat dle doporučených koncentrací u té eSHy exit lze při masivním napadení parazitem dávat dvojnásobnou dávku. Osobně bych teď zbylý léčivo stáhnul z vody aktivním uhlím, nebo pořádným výplachem v podobě několika výměn poloviny vody po sobě a teprve potom aplikoval některé za zmíněných léčiv, tak aby se to netlouklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2013 15:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Edit
Záleží na kmeni...na některé Costapur již vůbec nefunguje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 15:38 Žena EditHa [91] - Tetry
Už jsem z té krupičky unavená. 8. den mám teplotu na 30°C,nesvítím a léčím Ectopurem, Costapurem i sůl a ryby na sobě pořád krupičku mají. To mám pokračovat ještě 9.den? Odkalit zase dno a dolít vodu a léčiva? To nemá konce!Navíc už je z 60ti ryb živých jen 20 kusů. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2013 16:41 R Muž romant [27987] Re: antonim
Tohle na krupici nevypadá, spíš bych si myslel že se ta ryba někde odřela. S tou teplotou bych nebláznil, ale s tou solí souhlasím. Osobně bych ordinoval vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 16:38 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: antonim
Fotka k příspěvku Další fotka:
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 16:32 Muž antonim [9] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu. Včera jsem v akváriu viděl rybu s tečkami(viz. obrázek). Je to krupička? Oproti ostatním obrázkům se mi zdá jiná, postižená je jen jedna ryba a kromě nových rostlin nevím, jak by se tam mohla dostat.
Zvýšil jsem teplotu na 30 stupňů a vodu osolil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 13:55 Žena EditHa [91] - TetryRe: Haimdol
Díky za radu,filtr mám bez uhlí jen ve spodním koši nahoře na válečcích v punčoše rašelinu. Přidala jsem ještě 10lžiček Sera Ectopur.
Moje léčba krupičky 225l vody:
1.den vypnuté zářivky,vypnutý filtr,připojení topení teplota stoupala z 24 na 28°C, silné vzduchování. Léčivo: Ectopur 18 rovných lžiček, Costapur 125kapek, 2.den teplotu udržuji 29°C,zapnutí filtru- dle vaší rady, silné vzduchování, nesvítím. Přidání Ectopur 10lžiček.
3.den- tj. zítra chci odkalit dno, dolít asi 30- 40l vody přidat sera Costapur dle návodu zase 125 kapek..no uvidíme..jak bude tento způsob léčby úspěšný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.03.2013 12:38 R Muž Silent [5949] Re: Edit
Costapur na krupičku zabírá poměrně dobře. K druhé části dotazu, filtr by měl běžet normálně jen nesmí obsahovat aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 11:44 Žena EditHa [91] - Tetry – krupička
Poradíte mi někdo kdo máte dobré zkušenosti s léčbou Costapurem? Mám mít při léčbě mít zapnutý filtr?Podrobně jsem to popsala ve svém deníčku. Jsem tu úplný nováček a děkuji za všechny rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 11:28 Žena EditHa [91] - Tetry – Edit
Ahojte lidi.Má někdo zkušenost s Costapurem? Mám filtrovat při léčbě Krupičky Costapurem? Mám ve filtru dva košíky dole válečky a rašelinu a nahoře kuličky s akvarijní vatou. Nyní vypnutý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 21:00 Kadla
Dobrý večer, minulý týden jsem u jedné ryby našla několik (2-3) bílých teček. Domnívali jsme se, že jde o krupici, a když se tečky v průběhu týdne objevily i na dalších rybách, začali jsme léčit Exitem. Zajímá mě, jestli je možné, aby se parazit šířil při teplotě 26 stupňů tak pomalu? Za týden je napadeno "pouze" asi 5 ryb a mají jen několik teček, nejvíc jich mají ancistrusi. Ta věc drží na rybě zhruba den (někdy i déle)a pak odpadne, což jsem i viděla. Existuje takhle pomalá krupice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 23:32 - Re: Edit
Teplotu zvišujeme aj preto,že sa v takom prípade začne parazit vyvíjať rýchlejšie a tak aj liečivo zaberá na viac dorastencov a dospelcov parazita.Liečba sa takto môže podstatne skrátiť.Niektoré liečivá uvádzajú,že neničia vajíčka parazitov - preto tá teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 22:11 hanzys – krupička
Ja dávam 20 kapek esha exit na 100 litrů vody asi uz skoro 14 dní a je skoro po krupičce! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.03.2013 20:52 R Muž romant [27987] Re: Edit
Takže znovu po stopadesátýšestý. Teplotu zvýšit a zasolit, ano jako první opatření před samotnou léčbou, slouží k znemožnění uchycení se parazita na tělech hostitelů. Když již je lék, v našem případě eSHa exit aplikován teplotu zvýšenou netřeba a solit taktéž, od toho je tam léčivo, aby udělalo svojí práci. Pokud nezabírá dávky zvýšit a léčit opakovaně je možné, když ani to nezabere, je nutné přistoupit k léčbě jiným účinným přípravkem na nějž není v akváriu rezistence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 20:38 Muž radm8 [-24] - Živorodky
Krupička je svi*a! Ale dá se léčit pmocí soli 100g na 100ĺ a zvyšováním teploty na 30 :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 20:36 Edit Re: romant
je zajímavé a v rozporu to , že výrobce Exitu píše \"není zapotřebí zvyšovat teplotu!!každý ovšem radí zvyšte teplotu. Prý je potom výsledek léčby neúčinný. Mě se to tedy nepovedlo, zvýšením dávek i teploty jsem docílila totálního obsypání ryb a po 12ti dnech jesm musela akvárko komplet zrušit a jet nanovo. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 20:29 Edit – opravdu rychlé zbavení se krupičky
Můžete sem někdo napsat vlastní zkušenost s úspěšným postupem léčby krupičky, každý radí co by, jak by , kdyby a většinou se s tím nejspíš někdy, nějak, dávno také popral. Díky všem zasvěceným za odpověď. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 18:04 R Muž romant [27987] Re: Johan
Tak to je bez debaty, novodobý moribundusy u nás na neonkách se velmi často objevující již bohužel zdomácněly. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.03.2013 17:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: romant
Jen bych ještě dodal, že né každá tečka je krupička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2013 17:30 Žena vondr001 [674] Re: Edit
Taky jsem se už poučila.
Všechny nové ryby jdou napřed do karantény.
Je potřeba správně dávkovat...tj. vypočítat čistý objem nádrže.
Vodu jsem i osolila - vyvolá to u ryb větší tvorbu kožního slizu a kožovec (krupička) se na rybách neudrží.
Můžeš postupně zvýšit teplotu až na 30°. Při této teplotě se kožovec už nemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.03.2013 17:30 R Muž romant [27987] Re: Edit
Zřejmě to je odolnější kmen a na něj je dobrý vyrukovat s dvojnásobnejma dávkama exitu, popř. použít jiný léčivo na nějž není rezistence, stává se to a v tomto vlákně je to nespočetkráte popisováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 17:08 Edit – léčba krupice
napíšu vám moje zkušenosti s krupičkou. Do 5let fungujícího, vzorně a zdravě vypadajícího 250l akvárka jsem si přikoupila ramirezky na jedné rybě byla jedna"blbá" tečka.začala jsem hned léčbou Exit dle návodu po šesti dnech byly všechny ryby přímo krupicí poseté. Přidala jsem esha2000 a oba přípravky používala ještě dalších 6dní. Ryby skoro všechny postupně odcházely a stav se ani trochu nezlepšil. Nyní právě dnes peču v troubě přepraný písek, v kýblu mám zbytek posypaných krupičkou ryb, rostliny ve vandlíku. To je moje léčba krupičky exitem a eshou. rozzureny no takže bacha na krupičku je to nejhorší svinstvo rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.02.2013 22:11 Žena vondr001 [674] Re: Polux
Jen takový detajl. Na podporu vitality ryb (o které píšeš) je ESHA OPTIMA, ESHA 2000 je na primární a sekundární plísňová onemocnění, bakteriální infekce sliznic, hojení ran, parazitní kožní a žábroví červi, parazitní infekce, ochrana sliznice. Ne že bych chtěla rejpat. :-D
S kombinací 2000 a exit na krupici jinak souhlasím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   27.02.2013 22:09 R Muž Silent [5949] Re: Polux
Přípravek eSHa 2000 rozhodně není na podporu vitality ryb. Je to regulerní lék na vnější choroby jako plísně a podobné, urychluje hojení ran a zabraňuje následným infekcím. Proto se používá spolu s Exitem, jelikož po uvolnění parazita (krupičky) zůstávají na pokožce ryb ranky které mohou být branou pro další infekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:55 Polux Re: vondr001
jj vsak v poradku taky pisu jenom svuj nazor X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:53 Žena vondr001 [674] Re: Polux
Vodu jsem solila. Nakonec mi stačila jen delší léčba EXITem. Rozhodně nechci říct, že ESHA 2000 je zbytečná. Jen píšu vlastní zkušenost.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:44 Polux Re: vondr001
eSha 2000 je hlavne na podporu vitality ryb,urcite tim rybky nezatezujes :-) exit prave zabranuje sireni infekce,najit a zneskodnit parazita,je dobre mirne prisolit vodu (zvedne produkci kozniho mazu ryb a krupice se hur chyta ne jejich telo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:38 Žena vondr001 [674] Re: vondr001
2000 jsem pak už vynechala, abych nezatěžovala ancíky a nepřišla o další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:38 Žena vondr001 [674] Re: Polux
to je pravda (s tím nedoléčením), proto jsem naposled léčila 7 dní... abych měla jistotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:34 Polux Re: vondr001
no tim ze bylo pridavano 2000 k EXITU to urcitr podle meho neni ze se krupice vratila,jedna ryba mohla byt nedolecena a hop za cas je to zpet :-) proto ten tyden leceni je akorat 3 dni je opravdu malo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:16 Polux Re: vondr001
ja presto doporucuju oboje dvoje davat hned :-) nestoji to svet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:13 Žena vondr001 [674] Re: Polux
Ta dvoukombinace je dobrá na "rozjetou" krupičku, na pár teček stačí Exit. Dle návodu doporučují 3 dny léčby. Já naposledy léčila 7 dní než zmizla poslední tečka. Jinak se může krupice zase vrátit.
Původně jsem léčila ESHA EXIT + ESHA 2000, krupice se mi 3x vrátila a 3 ancistrusi léčbu nepřežili. Nechtěla jsem přijít o další a zatěžovat je oběma léčivy, tak jsem pak už dávala jen Exit, sice 7 dní do poslední tečky, ale krupice se už nevrátila a ostatní ancíci to přežili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:08 Polux
jenom doplnim eSha 2000 s eSha EXIT ! nelekni se voda zmeni barvu :-) po nakapani je to jak dymovnice :-D ale tato kombinace opravdu funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:00 Žena vondr001 [674] Re: kamivan
Co se týká rybiček, které přežily, měň jim ted každý den 1/3 vody, popř přidej sera nitrivec.
Na krupičku je dobrá ESHA EXIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:58 Žena vondr001 [674] Re: kamivan
1.) Akvárko je hodně čerstvé, spíše než na krupičku umřely na zvýšené N látky. Rybičky se do akvária pouštějí měsíc po napuštění akva a zajetí filtru. Doporučuju přečíst tady temata pro začátečníky.
2.) Co se týká krupičky, potřebuje "hostitele". Po třech dnech bez hostitele umírá. Takže když tam nebudeš mít měsíc ryby, než se ti zajede akva, tak nemusíš mít strach. (pokud si krupici zase nepřitáhneš s novýma rybama)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=1701