Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 12:38 Kaca – co je to?
Fotka k příspěvku Prosím poradte co by to mohlo byt? náš vet se bohužel v tomhle nevyzná...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:07 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: primatorka
není zač,filtr má prostě smysl jen když funguje jak má,,,neuvážený zásah by akváriu neprospěl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:45 primatorka Re: Vlastimil
Přiznám se,že právě Savo jsem zvažovala stydim
Díky za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:41 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: primatorka
naopak,bězný postup žádné neuvážené hrůzy typu savo apod.,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2012 17:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: primatorka
Záleží na použitém léčivu, při použití eSHa exit není zapotřebí ani výměna vody ;-) rybicky.net/clanky/674-ichtyophthirius-multifiliis-krupicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:38 primatorka – Hygiena po krupičce
Ahoj,ráda bych se přeptala,jak postupovat při krupičce,co se filtru týče.Vymýt vodou asi nestačí? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.02.2012 20:08 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: MichalK
Jak napsal už Yirka, takovéhle osypání není ze dne na den. Pokud bych měl podezření na krupičku, tak bych určitě následující dny ryby pečlivě sledoval a okamžitě zareagoval X-) Na prvním místě by jsi sám měl uznat zda je léčba na místě nebo ne. Máš možnost vidět ryby naživo, a pozorovat jejich chování, my ostatní se můžeme jen dohadovat podle fotek ;-) Někdy je lepší rozhodnout se sám podle situace, než čekat co ti kdo napíše (i když v dobré víře pomoci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2012 20:02 R Muž romant [27981] Re: MichalK
Taky jsem radil vyčkej a aplikuj vodoléčbu, to bylo ještě před tím než byla zveřejněna ta fotka ze dne 16.2.12 a posléze jsem konstatoval, že tam žádnou krupičku nevidím. Radil jsem podle svého nejlepšího vědomí dle zveřejněný fotky a budiž Tvůj případ poučením i pro mne, neb jsem se nikdy s tímto průběhem krupičky nesetkal, takže pokud jsem Tě uvedl v omyl, tak se omlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   22.02.2012 19:46 Muž Yirka [9118] Re: MichalK
Ano, jsem jeden z těch, který říkal vyčkej. Když sis sám nebyl jistý zda to vůbec nemoc byla a pak byly fotky bez příznaků nemoci. Ono se totiž mockrát u rybek objeví na ploutvičce nějaká tečka a pod. a opravdu to je jako když se děcko škrábne. Pokud se objevila znovu, je těžko uvěřit že jeden den nic a druhý den rybky osypaná jak mimčo zarděnkami. Takže pokud jsi hned zareagoval léčbou určitě se nějaký výsledek dostaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:43 Muž MichalK [16] Re: scorpion075
Pokud vidím, tak fotky jsem okomentoval s tím, že by to měla být krupička, ale v příspěvku předtím jsem napsal, že už není vidět ;-) Informace jsem dal přesné tak jak to bylo, fotky byly pouze doplňující. Já se nerozčiluju, jsem rád, že se mám kde radit ohledně akvaristiky, jen upozorňuju uživatele, kteří tady s takovou jistotou radí na to, jak to nakonec dopadlo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.02.2012 19:07 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: MichalK
Rozčilování není na místě :-| . Podívej se na fotky, které jsi vystavil a tam krupice vidět není. Tyto fotky jsi okomentoval, že máš ryby samovyléčený :-| . Co pak očekáváš? Podle mně jsi dostal rady dobře míněné, vzhledem k informacím. Položit dobře otázku, dát důležité informace = dobrá odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 17:02 - Re: MichalK
Potom prepáč.Ja veľa pracujem tak nie vždy stíham čítať príspevky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2012 16:37 R Muž Silent [5949] Re: MichalK
Ne každý má s tímto zkušenost a zrovna s tímto stylem nákazy se setkal. Většinou se krupička objevuje průběžně na vícero rybách tak to může zmást i zkušenějšího akvaristu. Rozhodně bych ostatní co se snažili poradit šmahem neodsuzoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 16:25 Muž MichalK [16] Re: Haimdol
Ano, to je rozumné, také jsem četl o tomto zapouzdřování (a následném praskání těchto pouzder a uvolnění těchto parazitů do vody) proto hned když se samička zázrakem "uzdravila" jsem psal sem a doufal, že uživatelé, kteří mi odpoví budou mít s tímto dostatek zkušeností :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   22.02.2012 16:15 R Muž Silent [5949] Re: MichalK
U krupičky je ten problém, že na ve stejnou dobu nakažených rybách dozrávají jedinci v pokožce zhruba ve stejnou dobu a taktéž přibližně stejně hostitele opouští takže to vypadá, že krupička zmizela, jenže jedinci se zapouzdří ve dně kde se namnoží a pak dojde k daleko masivnější nákaze než před tím a to bude patrně tvůj problém. Ramirezka na tvé fotce má už kritickou infekci parazitem a podle stavu je parazit už i na žábrách. Rozhodně bych se pokusil o intenzivní léčbu i se zesíleným dávkováním byť s nejistým výsledkem, ale zázraky se dějí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 16:08 Muž MichalK [16] Re: prasan
Ano, je to síla, kdyby jste mi tady někdo napsal, že příznaky krupičky můžou na několik dní úplně ustoupit a pak se zase vrátit, tak jsem začal léčit už minulý pátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 16:04 Muž MichalK [16]
To si ze mě děláte srandu? Já tady psal už minulý týden a někteří mě tady přesvědčovali, že to ani nebyla krupička když se to "vyléčilo samo" (ano, samička na několik dní ztratila příznaky úplně, ve starších příspěvcích v tomto vláknu jsem posílal i fotku, u samce se poprvé objevily /příznaky/ až teď v neděli) - to co je vidět na fotce se objevilo až v neděli dopoledne a od pondělka léčím ESHA Exit přesně podle doporučeného dávkování, dnes jsem zvýšil teplotu na 28 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2012 15:13 - Re: MichalK
Tak to je sila! no Trebalo liečiť už v začiatkoch a nie tú rybku nechať takto ako na fotke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 08:12 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: MichalK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2012 06:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: MichalK
OMG! Proč s tím něco neděláte?! :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 23:42 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Tak takhle vypadá samička, ještě k tomu má nafouknuté bříško a nadnáší jí to, takže asi zemře :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 19:57 Muž EiFFeL [39]
ja jsem teda pro nechemickou cestu i za cenu skod na rostlinstvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2012 19:08 Muž Yirka [9118] Re: scorpion075
Smůla je že tak vysoké teploty se mohou projevit na osazenstvu nádrže stejně negativně jako kožovec, ve spojení se solí pak na rostlinách ještě hůře.
Proto bych doporučil se držet zatím nejosvědčenějšího a nejšetrnějšího léčiva, které nevyžaduje žádné změny v nádrži a samo se odbourává, tedy na stokrát opkaovaných léků eSHa EXIT a eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 17:47 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: scorpion075
v podstaťe je to tak-pouze bych dodal že zvýšením teploty zrychlíme vývoj zapouzdŕeného parazita a tím zkrátíme dobu přisátí na rybě a možnost likvidace ve volné vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 15:11 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: MichalK
Doufám, že sem nedám nějáké bláboly, ale pokud ano tak mně jistě někdo opraví. Napadení krupičkou(kožovcem) se samo nevyléčí. Průběh je asi takový. Kožovec, kde se vzal tu se vzal, přichytí se na rybě. Tam se v klidu namnoží, protože jedy, kterými se ho snažíme zlikvidovat zde na něj nepůsobí a jen se nám vysmívá. Naše chvíle přijde když se z ryby uvolní nový jedinci. Ty ničím nechráněni vlivem jedu padnou. Dobré je zvýšit teplotu o 2°C, aby jsme urychlili vývoj kožovce a tedy jeho puštění se ryb. Tuším, že teploty nad 30°C ho také zabíjí. Bohužel takové teploty zkracujou i život většině ryb(to si bohužel myslím i o různých chemických léčivech). Ve svých akvaristických začátcích jsem žádnou dostupnou chemii nemněl k dispozici a tak jsem i krupičku léčil solí(asi 1 polévková lžíce na 30 l) a zvýšením teploty. Což je k rybkám asi nejšetrnější, ale možná zdlouhavější způsob.
Mraženým klidně krm dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 00:53 Muž MichalK [16] Re: scorpion075
Objevila se v utery, ale pak do ctvrtka se sama "vylecila", a ted v nedeli zase a uz ji maji obe ryby. Ode dneska lecim Esha Exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:24 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: sectoid
Zkus sem dát fotku a blyžší popis těch teček. Nutně to nemusí být krupička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:05 sectoid – Podivna krupicka?
Zdravim, na jedne rybce (cichavec zakrsly - cervena forma) se mi objevily bile tecky. Nejprve jsem si myslel ze jde o krupicku a tak jsem rybu zacal lecit pomoci sera costapur, po pauze pote jeste pomoci esha2000 v kombinaci s esha exit. V obou pripadech jsem postupoval dle navodu (lecbu opakoval i 4-5den). Pri lecbe pomoci Costapur jsem zvysil dokonce teplotu az na 31 stupnu.(jednou nedopatrenim 32) Coz by parazit nemel nemel snad ani prezit. Nicmene tecky nezmizely. Co je vsak zajimave ryba funguje normalne dal... nevykazuje zadne jine znamky nemoci, nikde se neotira, chovani je standartni a nadherne se vybarvila. Navic uz pres mesic zije s ostatnimi rybami v akvariu a vse je v naprostem poradku. Nicmene tecky ma v ploutvich stale. Napadla me jedina vec... Je mozne ze parazit (pokud se tedy jedna o krupicku) jiz zemrel jen se nedostal z tela ryby ven? Tedy zmizi az postupne z ryby "odroste" ??? zda se mi jakoby byly tyto tecky momentalne vice "vylezle" z tela rybky. Je toto normalni? Jedna se skutecne o krupicku nebo mam co docineni uplne s necim jinym. Dekuji za kazdou odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 10:50 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: MichalK
Prosimtě jak často se ti krupička objevuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:18 Muž MichalK [16]
Tak mě napadá, že u mě se ta "krupička" objevila asi pokaždé po krmení mraženou koretrou (propláchnutou v horké vodě). Nemůže to být tím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:28 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
jj je to dobry lečivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:14 Muž Disorder [15] – Krupička
Tak špatný. Všichni ancistrusové skončili v karanténě. Všichni mají krupičku. Tak snad se mi to povede vyléčit. Exit + eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:03 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:02 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Tak dnes se probudím a obě rybky mají zase krupičku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 00:26 - Re: Disorder
Netuším zloženie no daj pozor pri ancíkoch na poškodenie pečene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 17:39 Muž fido16 [631] Re: Disorder
je to krupice. kombinace esha exit + esha 2000 je dobra volba. Dej klidně první 2 dny dávku jak je předepsan na jeden den. Mě to esha vyléčila do 5 dnů. takže když dáš 2 dny stejné množství nic se nestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 17:30 Muž Disorder [15]
Ale já vím, že je. Ještě že jsem to podchytil na začátku. Už léčím.
Exit + eSHa 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 17:23 Muž Disorder [15] – Ano nebo ne???
Fotka k příspěvku Řekněte mi někdo, že to není ono. Má to jen tahle holka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 13:59 Muž Yirka [9118] Re: MichalK
Ne každá bílá tečka na těle rybky či na ploutvičce musí být krupička. Ta ramirezka se mi zdá normální, tak vyčkej a uvidíš. Krupička mnení tak invazivní nemoc, any udeřila a byl konec, při záchytu je vždy dostatek času na zaléčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 13:59 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku A tady je druhá fotka, bohužel obě bez krupičky foceny až dnes, jinak měla po těle (na různých místech) pár takových bílých (vystouplých) teček, obě rybky jsou včera a dnes trošku schované. Krupičku jsem měl kdysi v akváriu, tenkrát jsem ji vyléčil costapurem, takže ji poznám a myslím, že to opravdu byla ona.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 13:57 R Muž romant [27981] Re: MichalK
Já tam žádnou krupičku nevidím. Platí co jsem napsal v předešlých příspěvcích. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 13:55 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 13:40 Muž fido16 [631] Re: romant
Díky za upřesnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2012 12:17 R Muž romant [27981] Re: fido16
Než bude zřejmý, oč vlastně jde, tak bych jako prevenci ordinoval vodoléčbu, ale k použití byť šetrných léčiv bych se neuchyloval, preventivní léčba není dobrej postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 12:15 R Muž romant [27981] Re: MichalK
Je otázkou, jestli to co jsi na té rybce pozoroval, byla, či je opravdu krupička. Já osobně bych to podle toho co popisuješ tipoval spíše na nějaký zaplísněný způsobený oslabením rybky transportem a při následné aklimatizaci se něco takového mohlo objevit. Pro přesnější určení by to určitě chtělo fotku té rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 12:15 Muž fido16 [631] Re: MichalK
A byla to vůbec krupice? A já osobně bych na to nevzázel že by se sama vyléčila. Asi bych tam preventivně dal tu eshu exit + esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 12:07 Muž MichalK [16]
Dobry den, je mozne ze se krupicka vyleci sama? V sobotu jsem si prinesl samicku cichlidky ram. a predevcirem jsemzjistil, ze ma krupicku. Tak jsem objednal esha exit a dnes se na ni divam a uz nema ani jednu tecku, nic. Tak me napada jestli se nemohla sama uzdravit. Diky (vice info v prezentaci)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2012 14:44 xx Re: hawok
Bude platit to, co je v tom pdf letáku: Contralck = formaldehyd + malachitová zeleň

Tady je databáze se složením, do vyhledávání se zadá "Tetra Medica Contralck":
www.vetpharm.uzh.ch/…

Delphin-Amazonia AG
ATCvet: QP53AX30

Zusammensetzung
Formaldehydum 32 mg, viridis malachiti carbinolum hydrochloridum ut viridis malachiti chloridum 75.1 μg, aqua q.s. ad solutionem pro 1 ml.

Fachinformationen Wirkstoffe / Inhaltsstoffe (CliniPharm)
Formaldehyd - Malachitgrün

Zielspezies
Süsswasser-Zierfische
Anwendungsgebiet
Zur Anwendung gegen Ektoparasiten bei Süsswasser-Zierfischen.

Unerwünschte Wirkungen

VetVigilance: Pharmacovigilance/Vaccinovigilance-Meldung erstatten

Sonstige Hinweise
Für weitere Informationen wenden Sie sich an die Zulassungsinhaberin (Delphin-Amazonia AG).

Packungen
Flaschen mit 100 ml und 500 ml.

Abgabekategorie: D

Swissmedic Nr. 57'685

Informationsstand: 11/2005
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 14:08 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: xx
puvodni v lete s donesenou rybou. Ted bud reinvaze po nedostatecnem preleceni, nebo to dovlekli trnovci a propuklo to pozdeji.
Co se tyce toho pripravku je to to same co na linku. K tomu slozeni, ja napsal to, co mam v probalovem letaku na netu, problem u tetry je u nas nejvetsi v tom, ze neni poradne prelozena, takze kazda informace je jina, co se tyce prekladu na strankach ceske tetry, nemecke, co je na lahvicke v ceskem prekladu a jste co je na letaku, ktery jde vyhledat na netu.
viz zde: www2.tetra.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 14:02 xx – pro: hawok
Jak se tam ta krupička dostávala? Bylo to přes nové ryby nebo rostliny nebo se po léčení znovu objevila?

FMC = malachitová zeleň + metylénová modř rozpuštěné ve formaldehydu


Tetra ContraIck:

www.akvarista.cz/…

Hexamethylpararosalinium, Pararosanilin-base, Methylthioniniumchlorid, Malachitová zeleň-chlorid

Formaldehyd tam asi nebude, nebo je to nějaký jiný přípravek než na který dávám odkaz?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=2251