Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 18:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Medra
"Vedle" na Akvárku.cz právě probíhá diskuse na toto téma...
(Ještě není u konce! :-D )
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 17:53 Medra
tak mi ale reknete kde se ta krupicka bere ? jestli to neni v krmeni od sery nebo tech jejich pripravcich co jsem pouzil pro zalozeni akva, protoze jsem se byl divat v akvaristice kde jsem koupil neonky ktere krupicku ted maji a v obchode sou bez jedine tecky !!! rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 09:28 Muž pakozdy [17] – Re: pavliina
sol zabera, trochu pomalsie vo forach boli informacie o tyzdni. zrychlit to mozes jedine chemiou, pokial ale nemas nejaky odolny kmen. ja mam v akva situaciu ze v tyzdnovych intervaloch my vyskakuje krupica - liecim esha exit+esha2000. tyzden liecba, tyzden klud a zase krupica. uz zacinam utracat postihovane neonky.
navyse je predpoklad ze neonky budu chytat krupicu casto ked uz ju mas v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 09:17 Žena pavliina [50] – Re: ghostik
No tak to není moc povzbuzující sad To ta sůl fakt nezabírá? Mám tedy vsadit na chemii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 08:17 Muž ghostik [81]
Je to normalni. Pak je obcas jeste normalni ze se treba nektere rostlinky z te soli rozpadnou a pak po umrti nejake rybky skocis do kramu a konecne koupis nejaky ten pripravek treba od eSha ;-)
Taky jsem nejdriv pouzil sul ale nepomohla - uz toho asi bylo moc. Navic mam pocit ze sul zabiji jen jedno stadium krupicky a pak ma napomahat vetsim slizu na rybe a tim znemoznit uchyceni krupicky. Po tom co se mi zacala rozpadat cryptokorina diky soly tak jsem zase vodu vymenil a dal eSha. Krupicka uz byla vsude a tak trvalo 6 dni nez jsem se ji zabvil :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 07:51 Žena pavliina [50] – Re: fantasta
Tak včera večer jsem zvýšila teplotu a osolila jsem vodu 5-ti polévkovými lžícemi soli. Dnes ráno teplota ukazuju 31 st. Rybky jsou až moc čilé, v akva je docela šrumec. Včera než jsem cokoli podnikla, tak jsem krupičku viděla pouze na Ramirézkách a opravdu jen pár teček. Dnes ráno už je krupička vidět i na neonkách a další a další nové tečky na Ramirézkách sad . Je to normální??? A kdy a kolik vyměnit vody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 20:37 R Muž Silent [5949]
Zvýšení teploty urychlí vývojový cyklus parazita a osolení zase změní osmotické vlastnosti vody, takže dojde k poškození buněk kožovce(krupičky). Pokud se ale léčí přípravky eSHa exit a 2000 tak se teplota nemusí zvyšovat. Alespoň to pro ryby není taková zátěž. Určitě bych ale nekombinoval najednou osolení a léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 20:19 Lucie
Ahoj, s tou solí nevim, jak to je. Ale krupičku jsem doléčila právě tento týden. Použila jsem Costapur od Sery, zvýšila teplotu asi na 30 stupňů a hodně jsem vzduchovala, na konci jsem vyměnila asi 1/3 vody. Dala jsem jim to tam třikrát ob den, ale asi by bejvalo stačilo i dvakrát. Všechny rybky se uzdravily a ancistrusík taky. Zdají se být úplně v pořádku a čilé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 17:30 Medra – Re: pavliina
ahojky, tak jsme v tom spolu, taky čekám až někdo něco poradí, zatím radi EXIT a eSHa 2000, ale u nás to nikde nemají, zatím jsem zvýšil teplotu na 30°C, teda na topítku, teploměr teď ukazuje 31°C, asi taky brzy přidám sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 17:21 Žena pavliina [50]
V sobotu jsem do akva přidala nové rybky - Ramirézky a dneska koukám, je na nich pár bílých krupiček (teček) Jedná se zřejmě o krupičku, nemám s tím žádné zkušenosti, tak se ptám, jestli se nějaká nemoc projevuje taky bílýma tečkama??? :-O Mám jednoho ancíka a 2 pancéřníčky a četla jsem na netu, že chemii moc nemusí :-( , zkusila bych sůl - takže na 50 l mám přidat 50 g soli a každý den odkalovat? A když odkalím, mám znova přidávat sůl a kolik soli? A teplotu tedy zvýšit na 30 st. ale na jak dlouho a jak dlouho přidávat sůl? Moc děkuji za rady love zatím jsem to nikdy neřešila :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 17:04 Medra
tak jsem exit nesehnal, vecpali mi FMC, ale když jsem přečetl navod a tady některé reakce na foru, tak pujde FMC do WC ,-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 14:30 Eli
Tak jsem to asi špatně pochopila. Ale krupička je pryč a naštěstí se nic nestalo, příště budu pozornější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 12:58 Muž Yirka [9118] – Re: Eli
Ta doporučení platila pro jinou léčbu než léky eSHa. Manuály eSHa jsou zde již někde navěšené, stačí trochu pohledat, diskutovalo se tu o tom celý minulý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 10:56 Eli
já teplotu zvýšila jen než mi přišly ty léky. Ale četla jsem tady i ostatní diskuze na toto téma a někdo to tam doporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 08:56 Medra
vy mě snad nakonec na tu chemii přemluvíte ,-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 08:38 Muž Jiřís [1]
EsHa EXIT-esha 2000 ahoj to je nejlepší věc za tři dny je to pryč a bez úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 08:22 Muž Yirka [9118] – Re: Medra
Jenom podotýkám, že při léčbě eSHa není doporučeno zvyšovat teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 06:43 Eli – to Medta
Koukám, že postupuješ jako já. Taky jsem nejdřív zvýšila teplotu, pak objednala Exit a EshA, nakapala podle návodu, pak ještě dva dny a krupička byla pryč. Je to už tak 14 dnů, možná i 3 týdny a v pohodě. A voda čistá - žádný měnění, jen odkalení, ale to bych udělala stejně a dolití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 21:33 Medra
tak teplota zvýšena na 29°C až 30°C, zatím žádná chemie ani sůl, uvidíme co poradíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 16:42 Medra
tak začíná se to rýsovat téměř jasně ,-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 16:30 Muž Yirka [9118] – Re: Medra
Potvrzuji zkušenost "Filipsi". Mám jen (zaplaťpánbu) jednu zkušenost, ale dal jsem na rady zde na fóru a ta kombinace je opravdu rychlá a účinná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 15:29 Medra
no tak pojďme, potřeboval bych pár dalších rad než mi zavřou ,-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 14:17 Muž ghostik [81]
Nutne neni ale je to pry lepsi. Tez jsem pouzil oba dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 14:14 Medra – Re: filipsi
A je nutné oba současně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 14:13 Muž filipsi [1295] – Re: Medra
Zkus exit a esha 2000, dle navodu. A rozsekni to jednou pro vzdy. Prinejmensim, do dalsiho nakupu nakazenych ryb (tomu se clovek tezko navzdy vyhne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 13:47 Medra
Je to výborné, nejspíš mají moje neonky taktéž zmíněnou KRUPIČKU. Strávil jsem teď pár hodin čtením příspěvku zde i na jiných webech. A nechce se mi dělat vůbec nic a přitom bych jim tak rád pomohl. Nejde mi v žádném případě o peníze, jen budu rád, když budou neonky bez teček. Prosím o opravdu vyzkoušenou metodu. Nerad bych koupil něco, co uškodí rostlinkám nebo jinak rybičkám. Docela se mi líbí recept se zvýšením teploty a solí. Takže zvyšuji teplotu a čekám na vaše rady. Myslí, že už by to chtělo problém s krupičkou rozseknout jednou pro vždy ,-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 10:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ducky
Pokračujte až do úplného vymizení příznaků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 09:53 Žena ducky [1]
Mám též jeden dotaz ke krupičce. Už 7.den lečím celé akva Costapurem, přidala jsem i Ectopur, ale stále ještě na 3 rybkách je vidět několik bílých teček, můžu tedy ještě i 9.den nakapat do akva předepsanou dávku, ač v návodu je léčit pouze 7dní? Máte někdo zkušenost? Moc díky ahoj !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 00:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Jiřan
Odpověď máte na Akvárku.cz,kde jste vznesl stejný dotaz,ale poněkud dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 21:19 David – Rak a Krupička
Chtěl bych se zeptast jestli přežijou raci v akvarku s ribičkama ktery maji krupičku ale lečim je??? DIKY ZA RADU.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2008 09:32 Muž pakozdy [17] – Re: Yirka
super . dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 20:46 rolandmynar
pakozdy napsal: schvalne - ako funguje esha exit ? lebo ja nemecky neviem, anglicky nebodaj cz/sk navod som nenasiel.
........................



Návody EXITu a eSHa 2000 mám naskenované oba u svého Malawi. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 20:31 Muž Jura23 [6] – Re: PavelFX
Ahoj... Já jsem úspěšně vyléčil krupičku u vrubozubce pavího a použil jsem Sera Costapur. A tam píšou, že doba léčení je kolem 4dnů a v těšších případech až týden. Mně se vyléčili po 6dnech, takže dej tomu určitě ještě čas...

A ještě v návodu psali nepoužívat při filtraci aktivní uhlí, tak jestli ho máš, tak odstraň... Předpokládám, že ty léky budou dost podobny jenom je rozdíl ve výrobci...
A po léčbě nezapomeň vyměnit část vody... Tak ať se léčba podaří... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 20:04 miro03
Pavle to som len Chickovi vysvetloval. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 19:11 PavelFX – Re: Andynka
jj...uvidim mno..a kdyz to nepomuže tak nasadim tamten ano dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 17:26 Andynka – Re: PavelFX
Tak počkej...třeba to chce léčit jen delší dobu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 17:06 PavelFX – Re: Yirka
Super,díky moc. ano Ale když už tam mám ten anti-ichtin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 17:03 Andynka
já krupičku léčila sedm dní costapurem a rybky jsou zdravé. Ale chce to jen vydržet. Záleží v jakém stádiu krupička je. Podle toho bude doba léčby dlouhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 16:51 Muž Yirka [9118] – Re: pakozdy
Fotka k příspěvku Zkusil jsem ti naskenovat český manuál. Tento přípravek opravdu funguje, můžu doporučit i EshA 2000
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 16:33 PavelFX – Re: miro03
Vždyť říkám,vzduchování mám na plno a teplota je 30 stupňů...snad víc už asi ani ne ,ne?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 14:57 miro03 – Re: chicko
Chlapče to čo Ty píšeš mám ja dávno odskušané a vylepšené.Preto som napísal v prvý den dvojitu dávku,zvýšit vzduchovanie a teplotu.Chlapče ešte sa musíš vela učit.Stále len mudruješ pri príspevkoch a píšeš jeden nezmysel od druhého tak sa nad sebou zamysli,ked chceš niekoho poučovat.Namnožil som už 10tky tisícov rýb a ty ma chceš učit jak čo liečit a robit.Ked budeš mat tolko rokov ako ja a namnožene také množstvá rýb ako ja potom to pochopíš.Teraz určite nie. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 14:43 Muž pakozdy [17] – Re: chicko
schvalne - ako funguje esha exit ? lebo ja nemecky neviem, anglicky nebodaj cz/sk navod som nenasiel.
nie je tu niekto kto by vedel prelozit dostatocne fundovane navod na esha exit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 14:39 Muž chicko [124] – Re: miro03
pokud píšeš jak uvádí výrobce, tak nedoporučuj zvýšenou teplotu hmm ....děkuji, pokud by jsi věděl jak funguje Exit, tak by jsi toto nikdy nenapsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 11:32 miro03
Daj tam eshha 2000 spolu s exitom.V prvý den dvojitu dávku a potom už podla návodu ako uvádza výrobca.Zvýš tyeplotu aspon o 3stupne a pridaj vzduchovanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 10:07 PavelFX – Problém s léčbou krupičky
Ahoj,už to tady bylo určo mnohokrát ,ale chci se zeptat. Léčim už 3. den krupičku a tetrám seuplně zakalili oči a to samý i pavímn očkům. Teď sem je našel mrtvý. Co to je? A krupička se mi stále drží jenom na mřence a nevypá to líp. Už nevim. Léčim to anti-ichtinem,hodně vzduchuju,teplota 30 a je zhasnuto. asi něco dělám špatně,poraďte diky moc. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2008 08:55 Muž nipac [3]
Já vím, nijak to nereaguje, taky si říkam že se na to vybodnu...
Jenže na tyhle nemoci jsem hrozně citlivý, jednou mi to od ryb profiltrovalo akvárko kvůli nedbalosti, nerad bych si to zopakoval... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2008 21:34 Muž filipsi [1295]
nipac napsal....
Zde na serveru jsem našel: Ichtyophthirius multifiliis (krupička)- Bílé tečky, otírání o předměty, neklidnost, ztráta reflexu, dušnost. Ano, všechny příznaky splňuji, až na otírání o předměty, neklidnost, ztráta reflexu a dušnost.....


Tohle me pobavilo :-) . Ja bych tipnul, ze zbytecne. Par tecek na jedne rybe, ktere nemizi, ostatni nic, ale zase na druhou stranu, kdyz splnuji vsechny priznaky ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2008 21:26 Muž nipac [3] – Krupička, nebo něco jiného?
Ahoj vám všem, potřeboval bych s něčím poradit.
Minulý týden, asi v tuhle dobu jsem na jedné z parmiček zpozoroval na zadní ploutvi( prostě ocas :-D )jakési bílé tečky. Druhý den ráno jsem zahájil léčbu, neboť krupičku mám zažitou a už ji poznám - používám TeraP IDG, Aquar. Začal jsem bublat, zvýšil teplotu asi na 26°- maximální snášenlivost mých parmiček čtyřpruhých. Pravidelně jsem ob den měnil čtvrtinu až třetinu vody, kapal znova, bublal do nekonečna...
Problém stále trvá. Krupička se nerozšiřuje, ale ani neustupuje. Ano, píše se minimální doba 8 dní léčby, jenže ona to má ještě jinou stránku...
Zde na serveru jsem našel: Ichtyophthirius multifiliis (krupička)- Bílé tečky, otírání o předměty, neklidnost, ztráta reflexu, dušnost. Ano, všechny příznaky splňuji, až na otírání o předměty, neklidnost, ztráta reflexu a dušnost.
Nebo-li prostě tatáž rybka má na "ocásku" pár bílých teček. Mají chuť k jídlu, hrají si jako vždycky, skoro se mi zdá že ta namodralá voda (zvlášť po zhasnutí světla!) se jim líbí a maj ji radši než tu původní, čirou. Vůbec, nakažená rybka odjakživa patřila mezi ty nejaktivnější- čekal jsem, že v nemoci prostě někam "zalehne" a nebude se moc hýbat, nebude reagovat... A ona naopak honí ostatní, nechá se honit ostatníma a řádí se všema po akváriu, div že nehraje fotbal se šnekama, kterých je tam poslední dobou taky víc než bych si přál. Aktivně škemrá po jídle, prostě jako dřív...




Shrnuto: Jedna z rybek má na ocasu bílé tečky, pravděpodobně krupička, léčím už 7 dní. Ale ona se pořád chová stejně čile, má jen jeden jediný příznak. Nevidím žádný pokrok po používání léčiv. Je to vůbec krupička, nebo léčím zbytečně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 17:40 Muž chicko [124] – Re: Sid
Léčba sůl a teplota kolem 30C je již dosti zastaralá a pro dnešní akvaristiku podle mne nevhodná. jsem zajedno s použitím Exitu-relativně šetrné chemikálie. Nezvyšuje se teplota, neničí se kytky solí a tento přípravek je dobrý i vtom, že ničí kožovce ve všech stádiích vývoje(proto se nezvedá teplota=urychlení vývoje, ale to vy zajisté víte). Jinak jak často léčíte krupičku? Jenom abych si o tobě udělal obrázek, když už tady nemáš prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 17:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re:
Metod a prostředků k léčbě krupičky je vícero. Můj způsob akvarističení je hodně orientován na kytky. Proto je moje volba jasně daná... :-)
Nemám nic proti jiným metodám v jiných nádržích. Jen by ty jiné metody měly vést rychle ke správnému cíli... ;-) :-) Zhusta ale o soli a teplotě čtu rozporuplné reference...

S používáním stejného anonymního nicku více osobami je to opravdu složité... Možná sem taky něco občas napíšu jako Amazonstar. :-D A vy byste se mohl zaregistrovat - protože moje příspěvky jako Amazonstara by mohly být pěkné ptákoviny! smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=4051