Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 09:56 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Borek
Podobné útvary mají i dvě neonky u mne v akvárku. Tyto útvary mají pouze na dolní čelisti, jakoby se jim zvětšila, bez větší barevné odlišnosti od zbytku tlamy. Když jsem se ptal na burze chovatelů neonek, tak to označili jako degenerativní nádorové onemocnění. Neonky jsou prý poslední roky více náchylnější na různé nemoci a vady. Zkuste se zeptat pana Brokla, je to jeden z největších chovatelů neonek, snad vám poradí více, www.brokl.ic.cz
Na vašich fotkách jde útvar velice špatně rozeznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2009 09:39 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Borek
Túto fotku som ešte nevidel keď som písal predošlý príspevok. No Sú tam vatovyté váčky alebo ako to nazvať - takže pleseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2009 09:36 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Borek
Hmmm a fotka vo vode by nemohla byt ? Vo vode by to bolo lepšie vidno. Ale vyzera to skôr na tu pleseň, lebo tie oči su take vypuklejšie, a nevidím tam žiadne bodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 09:35 Borek – Re: FoRgY
Fotka k příspěvku Ještě jeden pohled shora.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 09:33 Borek – Re: FoRgY
Fotka k příspěvku Tak konečně přikládám foto nemocný neonky. Snad vám to všem napoví!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 16:21 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: eye91
Ten obrázek by to chtělo a to z nějakýho foťáku s velkou čočkou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 14:54 Muž . : Hunter : . [17]
a nezmizne to ked si krevetka zvlecie pancier???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 14:11 eye91 – Re: Ninco
no myslím, že tohle bude ono..........ty hodně světlé krevetky RCH - samečci - to mají nejvíc....to bude nejspíš ono......takový malilinkatý perličky.....i na nožičkách a na zadečku..tak děkuju potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 14:09 eye91 – Re: Chem
nene, to není ono....zkusím udělat obrázek.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 11:17 R Muž Silent [5949] – Re: Borek
O souvislosti s CO2 silně pochybuji. To bude nějaká nemoc. Fotky snad napoví víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 11:11 Borek – Re: FoRgY
OK - dneska přijedu domů tak kolem 18:30. Kolem 19. hodiny bych sem mohl nějakou fotku vložit! Snad vám všem napoví, abyste mi mohli poradit. Ještě mě napadá, jestli to nemůže souviset s nově dodávaným CO2 (Biokvas CO2 200). Zatím děkuju za všechny připomínky, názory a rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2009 10:33 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Foto určite pomôže. Ak je to pleseň tak prevencia pre ostatne rybičky nieje potrebná, lebo pleseň vzniká zo zranenia. Ak je to krupička tak zvýšit teplotu o 1-2 °C a pridaˇtrocha soli. Ale radšej by som teplotu ešte nezvyšoval a nepridaval soľ kým sa nepotvrdý daná choroba. Teplota a soľ by nemala veľmi uškodiť, ale netreba zbytočne menit parametre vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 10:16 Borek – Re: Haimdol
Zkusím porovnat s info z netu, příp. pořídit foto, abych se přesvědčil o pravdě. A co případná léčba a nebo alespoň prevence pro ostatní rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 09:45 R Muž Silent [5949]
Pokud to vypadá jako bílé chomáčky kolem úst může se jednat o Columnaris.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 09:39 Borek – Re: Haimdol
Tak to krupička nebude (zřejmě) - zkusím dneska doma vyfotit a vložit to sem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 09:35 R Muž Silent [5949] – Re: Borek
Fotka by pomohla k identifikaci. Krupička se většinou objevuje nejdříve na ploutvích a jsou to drobné bílé tečky cca 1mm velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 07:56 Borek – krupice nebo plíseň?
Zdravím všechny přátele rybiček a žádám o radu, o jakou nemoc se jedná? U 3 (z 10) Neonek obecných se vyskytlo něco jako nádor na tlamičce (zvětšený bílý otok), přičemž jsem zatím nezaznamenal zhoršený pohyb rybiček (může jít o rybičky koupené před 4 dny). O co se jedná a jak nejlépe vyléčit??? (Akvárko 112 l) Za Vaše rady a pomoc moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2009 21:57 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
A co tak toto : ? www.translate.google.sk/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 21:17 Žena datura [104] – Re: Bak
právě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 20:10 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Hezký odkaz, dá to ale práce se tím prokousat :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 17:34 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
no ono o nemocech krevetek je napsáno už hodně, ale bohužel ne u nás.
Tak třeba tyhle skopčácký stránky jsou jen o nemocech:

www.crustakrankheiten.de

Hodně je také možno najít na mezinárodním foru o krevetkách a bezobratlích:

www.shrimpnow.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 16:47 Žena datura [104]
krupička u krevetek už z principu není možná.
škoda, že o nemocích krevetek toho víme zatím tak málo :-( taky by mě to zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 11:15 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Já mam viditelné bílé tečky na samečcích RedCherryn a krupička to není. Jsou tak zbarvení, mají na sobe bílé perličky a opravdu vypadaji jak napadeni krupickou, treba je to i tvuj pripad =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 22:36 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Chem
Podle uvedené fotografie se mi to na krupičku moc nezdá. Spíš se bude jednat o nějaký druh zaplísnění. Těžko určit... ale krupička vypadá jinak. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2009 17:54 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Misho258
Krupičke sa to nepodoba a nemusi to mat uplne po celom tele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2009 13:49 Muž Misho258 [10]
krupicke sa to podoba ale pochybujem ze je to ona mala by t po celom tele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:59 Muž Chem [837] – Re: eye91
Fotka k příspěvku Vypadá to podobně jako to co je na karapaxu krevetky na přiložené fotce?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:57 Muž Chem [837] – Re: eye91
Zajímavé - nešlo by to odfotit? Co se týče bílých teček - mohl by to být virus rodu Whispovirus, který je znám spíše jako nepřítel velkých chovů v Asii a od roku 2000 i v Americe. Je ale o něm známo, že nepříliš často napadá sladkovodní krevety (slyšel jsem jen o napadení některých Macrobrachií). Navíc to prý pro ně nebylo smrtelné a časem zmizel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:41 eye91 – krevetky a krupička???
Je možné, že mají neocaridina red cherry krupičku? mají na sobě takové bílé tečičky...vypadá to jako krupička u ryb.....Jak to léčit, když krevetky nesnesou chemii???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 13:14 Muž filipsi [1295]
vladislav napsal: ...během pár dní to NO2 zase nevyletne tak nahoru..

To bych se tvrdit neopovazoval, pokud je bakterialni osadka v urcite fazi, dusitany ze cpavku zpracuje rychle. Za "par dni" mohou byt mnohem vys nez ted.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:57 Mazzy23 – Re: vladislav
díky za rady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:56 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Mazzy23
Vyměn vodu a přikápni kapky..Přesně jak píše Yirka během pár dní to NO2 zase nevyletne tak nahoru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:52 Mazzy23 – Re: Yirka
No já už právě podávám kapky 2 den tak jestli vyměnit část vody ale přikápnout léky a nebo nechat nejdřív vyléčit rybky a pak měnit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 12:46 Muž Yirka [9123] – Re: Mazzy23
Před začátkem léčby vyměň vodu. Léčebná kůra trvá tři dny. Poté změř NO2 a uvidíš zda je nutná další výměna. Během těch tří dnů by nemusely dusitany vystoupat na závratné hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 11:53 Mazzy23 – NO2 + krupička
Ahoj chtěla bych se zeptat co mám dělat když léčím u rybek krupičku ale zároveň jsem zjistila vysoké NO2? jestli měnit vodu i když jim dávám léky? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 08:41 Muž Yirka [9123] – Re: evasv
Jsem rád že osvědčený lék znovu beze ztrát zabral. Jak píše kolega SID a návod výrobce, kůru je možno prodloužit ještě o jednu či dvě aplikace. Zároveň s nimi bych přidal E. 2000. Vodu bych pak vyměnil jakmile si budeš jista že je poslední příznak pryč. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:18 Žena evasv [12] – Re: Sid
Díky. Tak jsem si to právě myslela. Jen jsem si říkala, jestli nemám dva dny počkat, zda ta poslední tečka nezmizí tím, že to léčivo v nádrži je, nebo jestli opravdu i kvůli té jedné ještě další dávku dát. Takže radši ještě přeléčím jednou. Ta výměna - to se ptám proto, že bych normálně už vodu měnila, ne proto, abych léčivo dostala z nádrže. Právě mi jde o to, abych nevyměnila moc brzo, jestli nemá být třeba ještě několik dní po poslední přidané dávce léčiva voda bez výměny pro jistotu.
V návodu o tom nic nepíšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:10 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: evasv
Zkuste postupovat podle návodu. Jestli se nepletu, je v něm uvedeno, že nezmizí-li příznaky nemoci dokonale, mělo by se v léčbě pokračovat.
Vodu vyměňte, jakmile zmizí příznaky nemoci, tedy po ukončení léčby = po ukončení přidávání léčiva, které by jinak bylo neúčelné. (Aplikovat léčivo a následně vyměnit část vody by bylo nelogické.)
Jestli je jediným důvodem výměny vody fakt, že nastal čas pravidelné výměny části vody, pak směle do výměny. :-) Jestli vám jde ale jen o to dostat z vody zbytky léčiva, pak si nemusíte dělat starost - u tohoto léčiva to nutné není.
(Osobně ovšem zastávám názor, že voda se má měnit tak často, jak je to možné. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:42 Žena evasv [12] – Re: Yirka
Díky. Přeléčila jsem- 3dny za sebou aplikace Esha Exit a Esha 2000 dle návodu, žádné ztráty, což jsem moc ráda. Rybky jsou čisté - bez bílých teček - jen na jedné neonce černé ještě jednu tečku na ploutvičce vidím. Tak nevím, zda mám čekat zda to zmizí, nebo ještě léčivo aplikovat další dny.
A ještě se zeptám - za jak dlouho po poslední dávce léčiva můžu měnit vodu a odkalovat ? Moc díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 08:13 Muž Yirka [9123] – Re: evasv
Po léčebné kůře je třeba rybky 4-6 týdnů více sledovat a v případě návratu nemoci rybky znovu přeléčit. Po EXITu je návrat nemoci zřídkavější než při použití jiných metod. Neonky jsou v nádrži většinou prvními zvětovateli a pokud se léčba ihned nasadí je velká šance to přestát bezeztrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 22:51 Žena Danila [4489] - Sumci
Dusyk napsal: Dosť preferujete exit, ale na Slovensku až tak k dostaniu nie je. Je výrazne lepší než SERA costapur? V čom vidíte jeho výhodu oproti iným. Ako je to so sumcami? Sú tiež naň náchylné?

U sumců bych se použití costapuru bála, na krupičku - i u druhů citlivějších sumců se mi osvědčil Exit. Podrobnosti o léčbě sumcovitých ryb najdete na www.catfish.cz. Ať jsou raději zdravý, rybky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 22:27 Žena evasv [12] – Re: evasv
Díky, léčivo jsem dala hned v poledne do nádrže - krupičky jsem si všimla včera, den předtím nic. Včera jsem dala tu eshu 2000 a večer, když jsem zjistila dle rad, že málo - tak jsem dopol honem koupila tu Exit, tak snad to pomůže. Vyhazovat živé rybky teda nechci. Mají to neonky - ty hodně a pak je vidět na čichavcích - ale málo. Ancík a pandíci a otíci - tam to nevidím. Tak snad přežijí všichni. HOrší jsem našla článek, že se to může vracet. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 15:07 thunderstorm
Já před týdnem zaregistroval krupičku ... podle rad jsem aplikoval preventin a sůl. .. lépeřečeno nedoporučuji :-D nezabralo to. teď už jen čekám na Esha Exit který jsem si objednal s dalšími věcmi ... jinak neonky už jsou všechny v záchoďě a zachraňuju 3 platy, 2 parmičky a 2 mečovky ... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:57 R Muž Silent [5949] – Re: evasv
Při aplikaci eSHa Exit se teplota nezvyšuje. Nechává se na běžné úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:43 Žena evasv [12] – krupička
Tak jsem sjela pro Esha exit a paní mi říkala že přidat teplotu z mých 24 v akvárku na 26.
Ale v návodu je psané že k aplikaci není potřeba zvyšovat teplotu. Tak jak to je ? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 10:39 Muž Miras [111]
a nebo si pročti co už tady bylo: rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 10:26 Dusyk – EXIT alebo costapur
Dosť preferujete exit, ale na Slovensku až tak k dostaniu nie je. Je výrazne lepší než SERA costapur? V čom vidíte jeho výhodu oproti iným. Ako je to so sumcami? Sú tiež naň náchylné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 09:32 Žena evasv [12] – Díky
Díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2009 08:16 Muž Yirka [9123] – Re: evasv
Přípravkem eSHa 2000 krupičku nevyléčíš, protože to prostě není lék na ni určený ale je pouze lékem synergickým. Pokud nenasadíš EXIT, či jiný účinný lék na krupičku, s neonkami se budeš moci brzy rozloučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2009 06:33 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: evasv
Zjednodušeně exit by měl být na krupičku, 2000 na léčení následků (povrhchové ranky).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95107x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=3451