Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 19:45 R Muž romant [27983] Re: lubosturbak
Budeš posléze muset léčit i to další akvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 19:42 lubosturbak
ok twplotu som dvihol na 30 a nasipal som jodovanu sol -klasicku a panciernickov som dal naspet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 19:32 R Muž romant [27983] Re: lubosturbak
Jako možnou alternativu lze použít Costapur, bude platit vše co jsem psal u toho exitu. Prostě se zítra musíš po něčem poohlédnout. Teď můžeš zvednout teplotu ke 30st. a vodu lehce zasolit(polévk. lžíci na 30 litrů vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 19:29 lubosturbak
Ja ju nemam a apvaristiku teraz zatvoril a nikto z májich znamich nena eshu ani nic podobne co mam robit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 19:25 R Muž romant [27983] Re: lubosturbak
Jseš prasopisec obecný. ;-) Tím, že jsi přemístil některý ryby jinam jsi tvým akváriím prokázal medvědí službu, roznášíš si nemoc pěkně do dalších nádrží. Jedno z osvědčených léčiv je eSHa exit v možné kombinaci s eSHa 2000 a to dle přiloženého návodu, léčí se celý akvárium komplet, nic se nevyndává, filtr se nevypíná, světlo prostě normální režim akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 19:19 lubosturbak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj dnes som nasišiel v akva 4 mrtve neonky a ked sombsa pozrel blisie ťak som zistil ze to asi bude krupicka a ja nemam lieky teraz som nasiel aj polomrtvu neonku a som ju radsej usmrtil tie bodky su aj na mrenkak stvorpruhych a dve mi táez zdochly ale na mecunoch neni nic ani na dvoch panciernickov neni nic tak som ich premiesnil dá druheho akva mam iba bactosan algin a bio nitrivec ako s tim bojovat ??? prosim o rychlu radu

S tych fotiek asi neuvodite nic :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2016 18:33 R Muž romant [27983] Re: Seycek
To je šolíchání, já mluvím o výplachu, tedy pod polovinu nejdu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 18:29 Seycek Re: romant
Včera 1/4 120l. Nalil sem tam podle navodu esha exit a esha 2000 a do dnešního odpoledne 4 poslední neonky a 2 sumečci žraločí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 18:26 R Muž romant [27983] Re: Seycek
Pořádnou porci výměny vody, nebo-li vodoléčbu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 18:25 Seycek Re: romant
Jak to myslíš stím výplachem?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 17:57 R Muž romant [27983] Re: Seycek
Pořádnej výplach akvária, klidně dva dny po sobě a uvidíš, zda-li bude parazit viditelný, či nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 17:55 Seycek Re: romant
Ancistrusi a panceřničci přežily mam pokračovat v léčbě dál? Na nich nemoc nevidím ani nepozoruji že by se dřely o dno, jen co dělají víc nez obvykle tak pořád nad hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 16:51 R Muž romant [27983] Re: Seycek
Léčit všude, jak ve společenským, tak v karanténě. Pokud to nezabírá, ani po třech dnech, máš co dělat s odolnějším kmenem parazita a doporučoval bych změnit medikaci, někdy taky pomůže dávky zdvoj až trojnásobit, tedy toho exitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 15:05 Seycek – Drtivá porážka z krupičkou
A je to 20 neonek a zatím jeden sumecek zraločí dvruheho sem dal do karanteny ale nevypadá moc dobře. Asi bylo pozdě na léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2016 17:24 R Muž romant [27983] Re: jirka639
Proč, když píšeš, že ryby jsou bez viditelných projevů kožovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 16:47 jirka639 Re: romant
A mam pokračovat s léčbou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 16:07 R Muž romant [27983] Re: jirka639
Polovinu vody a rostliny zasaď po té výměně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 11:33 jirka639
Objevila se mi v pátek krupička na 2ks neonkách a jedné platě.
Zvedl jsem teplotu na 30°C a do 54l vody dal 30g soli (někde se uvádí lžíce na 50l, což je 21g, někde je 1g/1l vody).
V sobotu večer jsem pořídil eSHa EXIT a eSHa 2000. Před dávkováním jsem vyměnil 1/3 vody.
Nadávkoval jsem 12kapek od každého (25kap. na 100 l). Druhý a třetí den je má dávat polovina. Teplotu jsem dal na 28-29°C.
Bohužel dnes ráno jedna z neonek lapala po dechu, měla poničené ploutve a byla celá obsypaná tečkami bez zlepšení. Nedalo mi to tedy a utratil jsem ji.
Ostatní rybky jsou již bez teček a zdají se být ok.

Teď je tedy 4. den a můj dotaz směřuje k výměně vody, kolik jí vyměnit?

Další dotaz je k možnosti osázení dalších rostlin, dnes mi totiž příjdou, tak zda je mohu takto při léčbě zasadit do dna? nebo je raději nechat v karanténě (do které bych stejně přelil vodu ze stávajícího akvária)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 13:01 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Seycek
Ano, tam je teď určitě zavřeno. Zkusil bych to Tesco, jestli je otevřený, ale tam v tom zverimexu jsem ještě nebyl, ale nějaký akvárka tam mají. Kdyžtak se můžem domluvit přes SZ, doma bych měl mít aspoň costapur, mám s ním dobrý zkušenosti na krupičku. Jinak si pročti ten odkaz nahoře v modrým rámečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 12:54 R Muž afc1886 [14655] Re: Seycek
Jestli tam máš poblíž hornbach,tak tam vėtšinou je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 12:52 Seycek Re: MarekP
Dívám se že si Vyškovák mužeš mě někam poslat pro ten lek kojál a u moravanu bude zavřeno tak jestly to maj v tescu? Mám udělat i jiné kroky nebo stačí jen ten lék.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 12:40 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Seycek
Výstavní krupice. Esha exit by měl pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 12:40 Seycek
Fotka k příspěvku Dobrý den prosím o radu včera sem se vrátil po odpolední z práce a pozoruji na neonkách a sumečkách žraločích bílé skvrny po těle. Koupil sem v týdnu nový filtr a nechal jej běžet už se zaběhlím filtrem. Mohla by to být krupička nebo něco jiného, rybyčky mají chuť k jídlu vypadají čile a nedávno sem je začal krmit mraženými pantky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 23:17 Muž dravec [72] - RostlinyRe: NHKG
Testy dopadli OK. Kazdopadne tu vodu vymením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 21:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dravec
Pokud je filtrace v <>, tak může být vysoké nejenom NO2, ale i horší dusíkaté látky. Takže měň vodu a pak bych fakt šel do toho Exitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 20:17 Muž dravec [72] - RostlinyRe: romant
OKI, a spravím aj test. Cize predpokladaáš že bude vysoká hladina NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 19:49 R Muž romant [27983] Re: dravec
Vyměň polovinu vody a to hned, máš odpálenou nitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 19:27 Muž dravec [72] - Rostliny
Fotka k příspěvku Mam pocit že melú z posledneho.
EDIT-Roman: filter som cistil ale az potom co odisli 2 dikusy. Bol zacpaný. Mam pocit že to s nimi som nieco dovliekol do akva mal som ich 15 dní ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 18:44 R Muž romant [27983] Re: NHKG
Tak určitě s tebou budu souhlasit, hlavně v té fotodokumentaci. ;-) Já mám s oodiniem a eSHou opačný zkušenosti, nezabralo to, ale to se nedá paušalizovat, ani tvoje a ani moje zkušenost, v dnešní globální době, kdy se ryby přesouvají během několika hodin přes půlku světa je možný tzv. cokoliv. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 18:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Esha exit funguje i na Oodinum. Nedávno jsem ho léčil u koupených ryb a funguje bezvadně. Nepřišel jsem ani o jednu rybu a to byly ve stresu po přelovení do jiné vody, kolísání teplot, transport, ...
Když nevíme, jestli to je skutečně oodinum, přijde mi ten Exit mnohem lepší volba než Oidimol.

Chtělo by to fotky ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 18:22 R Muž romant [27983] Re: dravec
Oodinium, toť můj tip, dobře zabíral Oidimol od Dajany.
Edit: Ty jsi měnil filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 18:07 Muž dravec [72] - RostlinyRe: romant
Teraz si to trafil! tak to je presne! Zacalo sa to krupicou u tetier tak som to vztiahol aj na skalare...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 17:50 R Muž romant [27983] Re: dravec
Je to skutečně krupice? Nejsou ty ryby jakoby posypaný hrubou moukou, je to viditelný hlavně při určitým úhlu pohledu, jakoby ze šikma, mají obsypaný jak těla, tak i ploutve, ty oči jsou zakalený jak, jako že zevnitř nebo je to jenom pozoruješ na povrchu oka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 17:46 Muž dravec [72] - RostlinyRe: NHKG
NO uz aj tie skalare odchádzaju do vacných lovíšť. ANo najprv bola krupica odchadzali tetry, skalare boli v pohode.
Teraz skalare, zakalene oci + okuby zalepene a rozpadavajuce sa plutvy. Lapaju po dychu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 12:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dravec
Jsi si jistý, že to je krupička?
Jsou jinak podmínky v akváriu OK, Měníš dostatečně vody?
Teplotu jsi zvedl na 30°C a vzduchuješ?

Vyzkoušel bych jiné léčivo. Ideálně Esha exit + 2000 v maximální dávce. Před aplikací vyměnit 2x po sobě 50-70% vody, ať se zbavíš zbytků léčiva z minula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 12:26 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravím, prosim o radu. Teraz som prisiel o vela ryb, krupicka a zlepené plutvy ako keby taky sliz.
Ostali mi uz len SAE, otici a skalare. Ale vidim ako tie skalare trpia.
Liecim costapurom, podla navodu. Mozem urobit este nieco viac?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 20:40 zsigi Re: Yirka
Bol som pár dní preč, a pred odchodom som si ešte nič nevšimol.
Každopádne ďakujem pekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 20:34 Muž Yirka [9119] Re: zsigi
To poznáš, teď už s tím stejně nemůžeš udělat nic jiného, než zvednou teplotu a zasolit. Určitě najdeš v sekci-vláknu o krupičce.
Každopádně to čerstvé stádium asi není....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 20:18 zsigi Re: Yirka
Ďakujem pekne. Myslíte, že to vydrží do zajtra, kým pozháňam liečivá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 20:16 Muž Yirka [9119] Re: zsigi
Bohužel ano, ale jsou i daleko hůře řešitelné nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 20:13 zsigi – Je to krupička?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, chcel by som vás poprosiť o radu. Sú tieto biele bodky na mrenke dúhovej krupička?
Ďakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 14:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
Ano. Ale pokud jsou ryby v dobré kondici, je to hodně nepravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 14:39 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – živá mražená potrava
Ahoj, je možné dostat krupičku skrze živou mraženou potravu(artemie, komáří larvy, nítěnky)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 16:46 Muž DaveLister [478] Re: Horác
Já si to taky myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2016 16:42 Muž Horác [3942] Re: DaveLister
Nic takového jako "tajná superpřísada do léku" není přípustné :o) ... jedno jestli mluvíme o veterinární nebo humánní farmacii ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 16:36 R Muž romant [27983] Re: DaveLister
Ano, plži jsou dobří hostitelé kožovce. Zapouzdřená stádia jsou problém, na ty nefunguje ani jedno ze známých komerčních i zde jemnovaných léčiv. Složení toho či onoho přípravku je jak píšeš velmi podobné a můj názor je ten, že výrobci postupně reagují na vývoj kožovce, protože tím jak ryby procestují půlku světa, než se dostanou do našich nádrží, jako spolucestující jsou mnohdy přítomny ty či ony nemoci, kožovce nevyjímaje. Prostě možností na jakej kmen člověk nazarí je hafo a oproti tomu stále ještě platí co se doporučovalo v těch retro dobách, který zmiňuješ, tedy sůl, teplota, malachitka, ale ta pravděpodobnost, že se to touto metodou povede je silně rozmělněna tím globálním obchodem. Další věcí je častá chyba neznalých akvaristů, že se velmi rychle a preventivně uchylují k přeléčení tím či oním přípravkem, čím obrazně řečeno jenom přilejvají oleje do ohně a pěstují si u svých chovanců rezistenci a když onen problém, třeba s darovaným plžem příjde, jejich rozhořčené reakce na téma nefunkčnosti daných léčiv, plní internet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 14:32 xx Re: DaveLister
DaveLister: 22.03.2016 11:33
K jednotlivým bodům:

I. Já myslím, že není od věci mít podezření u plžů, kteří mají možnost se na čas zavíčkovat v ulitě - klasická reakce na přidání léčiv, hnojiv, soli, rychlé zvednutí nebo snížení teploty vody, změna pH apod.

III. Co považuji za rozdíl je to, že přípravky registrované jako léčiva musí mít garantované složení - přesnou dávku jednotlivých složek v daném poměru, u "noname" věcí to nemusí být pravda. (Jedině si sehnat dané suroviny a namíchat si to doma sám.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 14:26 Muž DaveLister [478] Re: NHKG
To je divná obchodní strategie. Dělat z výrobku jednodušší. Kdybych měl tajnou superpřísadu do léku, tak bych to náležitě marketingově využil. Buď bych o ní mluvil jako o tajné superpřísadě nebo bych ji dal patentovat a pak bych ji ani nemusel tajit. A ostatní výrobci by mi platili poplatky nebo bych měl monopol. Ostatně tak to funguje ve farmacii (humánní) běžně. Navíc udělat dnes rozbor zvládne každá slušně vybavená laborka.

Mám zkušenosti s tou oodinózou. Nejdřív jsem kupoval drahá značková léčiva, protože ta budou přeci nejlepší. Pak jsem si přečetl složení. Účinná látka byly měďnaté ionty. Tak jsem si rozpustil v destilce modrou skalici a získal jsem identický lék v ceně destilky (té modré skalice je potřeba tak málo, že její cena je prakticky nulová - pokud by člověk koupil speciálně pro tento účel celé balení, tak má tak za padesát korun dost léku do konce vesmíru). Jediný problém byl, že jsem si musel jít skalici navážit do laborky, protože jí bylo potřeba opravdu málo, a na kuchyňské váze bych to neodvážil. Jo a fungovalo to úplně stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 14:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DaveLister
Je dost možné, že nějaké složky neuvádějí, aby je nikdo nemohl lehce okopírovat. Ty levné podle mají to co je napsané na obalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 13:28 Muž DaveLister [478] Re: NHKG
Jak říkám, u Exitu to chápu, ten je složitější. Ale u těch ostatních (sera/Tetra/JBL) ne. To je všechno malachitka případně malachitka + jedna z dalších složek z FMC. Buď je to jen placebo, nebo je tam nějaký faktor, který není uveden v informacích od výrobce (ale proč by to dělali?)... nebo jsou ty levné prostě nějak ošizené, jako že tam třeba místo malachitky lejou jen potravinářský barvivo aby ušetřili :-D. Osobně mi přijde nejlogičtější závěr, že kupovat tyhle přípravky (krom Exitu) jsou vyhozený peníze a neznačková malachitka/metylka/formol by měly fungovat stejně za zlomek peněz. Ale lidí tvrdících opak je dost, tak mi to vrtá hlavou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=551