Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 22:41 Zdenek.A
Pro dd: a mohl bys mi vysvětlit, které parametry dělají z Exitu katastrofu?? A pokud myslíš pH, tak si pleteš léčivo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 22:29 dd – Pro Petrys
Neboj, nejsi jediný akvarista, kdo tuhle zkušenost s úhynem krunýřovů po přidání Exitu má.

To, že může bez problémů fungovat v jednom akváriu s danýmí parametry vody neznamená, že nezpůsobí katastrofu v jiném akváriu s odlišnou vodou.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 21:42 Zdenek.A
Pak napiš, jak to dopadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 21:41 Zdenek.A
Kožovec zmutoval? No, on spíš získává rezistenci...nevím jak dobře se vyznáš v chemii, Exit obsahuje směs diaminoakridinu, oxalátu MZ, methylrosaliniumchloridu a methylthioniniumchloridu, na rozdíl od ostatních léčiv, kde je jen MZ, nebo navíc methyl. modř a formaldehyd. Tato směs je proto, aby se předešlo rezistenci a aby Exit fungoval i na přisátá stádia...Stačí projít fórum a uvidíš spokojenost s Exitem.
Navíc Exit je vhodný pro citlivé ryby, proto pochybuji o úmrtí krunýřovců..., aby došlo k úmrtí následkem selhání jater po intoxikaci, tak by musela být mnohonásobně překročena dávka...Tak pozor na ty unáhlené závěry...
A sůl jako dezinfekce nepůsobí...kdyby ano, tak by to byl převratný objev, je rozdíl mezi dezinfekčním účinkem a účinkem vyvolaným změnou osmolality vody(doporučuju zopakovat vliv hyperosmotického prostředí na buňku)
A pro Michala: většina léčiv funguje na bázi malachytové zeleni (oxalát nebo chlorid), ne methylénové modři, ta se k některým jen přidává, nepleť si to s Prevetinem a Preventem... a k 31 stupňům - vyzkoušej to na kardinálkách a podobných rybách...budeš velmi nemile překvapen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 21:11 michal – krupička
Všechny léčiva na krupici fungují na bázi methylenové modři.Teplota stačí těch 28 st.Sůl je dobrý pridat,ryby tvoří víc kožního slizu a parazit se hůř přichytává.Filtrovat se může,ale ne přes aktivní uhlí.Jo a při 31 st.se ryby určitě neuvaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 20:13 Bumbas9
ok aspon ze to nemusim kupovat 20ml stoji skoro 250,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 19:43 Žena petrys [107]
exit nepomohl, když jsem se ptala prodejce(to byla chyba) zda ho můžu použít u krunýřovců, řekl že ano a výsledek byl, že se otrávili, krupičkou to určitě nebylo
každý má holt s exitem jiné zkušenosti, je to asi také tím, že v akvaristikách někdy přidávají do nádží preventivně všechno možný a kožovec tak pravděpodbně "zmutoval" a nepomohl ani exit, o účincích soli vím, přidávám ji pravidelně jako dezinfekci při výměně vody(ne kvůli té nové vodě, ale kvůli rybám, které se občas kousnou a rána se jim pak může zaplísnit), jinak poznatky o kožovci se různí, takže těžko říci, jak je to vlastně doopravdy
naštěstí teď už mám od krupice půl roku pokoj
jinak jsem dávkovala přesně podle návodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 18:12 Zdenek.A
Kombinovat se může, ale nemusí...kombinace je vhodná při silném napadení, kdy hrozí zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 18:11 Zdenek.A
Pro Petrys: Exit nepomohl? Tak to si musel udělat chybu, např. v dávkování nebo někde jinde...Exit má nejlepší složení na trhu!! A úmrtí přísavek bych neházel na Exit, ale na krupičku. Jinak efekt zvýšené teploty ani přídávání soli nebudu podrobně rozebírat, už mě nebaví se neustále opakovat. Navíc sůl není skutečný lék, jen zvyšuje vylučování slizu na pokožce ryb a znesnadňuje uchycení rejdivých stádií kožovce. Efekt vysoké teploty a zvýšené osmolality způsobené zvýšením salinity může být horší než krupička, jak pro ryby, tak pro rostliny! Kožovci po této léčbě přežívají, hladně na dně (mikroskopicky potvrzeno) a jen čekají na oslabení ryb nebo zásah v aqua. Jo a Exit je narozdíl od soli pro rostliny neškodný!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 16:34 zoo – kilo krupice
tyyjo, byla jsem nekolikrat v akva OBCHODE v plzni v globusu, nikdy mi to neda, a musim se tam jit podivat, pac tam maji docela zajimavy zviratka. a nikdy jsem nevidela krupicku...az tady v tom kramu. maji ji tam docela pravidelne. pokazdy v jiny nadrzi. na nadrzi neni napsany treba - neprodejne, karantena etc. je to normalni?/bezne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 15:20 Bumbas9
dobře tak dík. Já to nejdřív zkusim samotný a když to nebude zabírat koupím eShu 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 15:18 smajlik
Jestli je to nutnost přesně nevím,ale já jsem to nakonec na radu těch,co s tím měli zkušenost, použil obojí najednou.V plném dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 15:13 Bumbas9
dneska sem jsi koupil EXIT a na příbalovém letáku píšou že je MOŽNO A NUTNO NASADIT V KOMBINACI S eSHa 2000. tak se ptám jestly je to jenom MOŽNOST a nebo NUTNOST
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:54 Žena petrys [107]
souhlasím s Malapa.
Catfish je opatrnější, protože všichni sumci jsou na léčbu trochu citlivější, navíc to co jsem zde napsala, mi z velké části radila i Catfish, myslím, že na akvarku.cz jsou s léčbou této nemoci zkušenější neboť je to tam často probírané téma-tím nemyslím, že se zde radí špatně, to vůbec ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:48 Muž Malapa [494] - Afrika
Nemá smysl se tu osočovat, každej radí co se mu osvědčilo. Je snad něco špatně, když napíšu co mě při pěstování ryb funguje 25let? Kdo má zájem o téma nemoci, tady je dobrý web www.catfish.cz Sice ta paní je v léčbě trošku opatrnější, většina ryb snese i drsnější léčbu, ale je to stránka na vysoké úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:45 Muž Malapa [494] - Afrika – anonym
Jak konstruktivní reakce, uplně jsem se zastyděl a teď nevím co napsat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:44 smajlik
Opravdu se mi nechce pokračovat,nevidím v tom smysl,ale asi jsi nikdy neměl eSHa Exit v ruce.To jenom k tomu filtrování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:42 Anonym – Malapo Malapo
Pro Malapa: Tvoje aqua bez dna s kytkama v květináčích odpovídá tvejm radám ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:23 Žena petrys [107]
jen píšu své zkušenosti, mě ta teplota pomohla BEZE ztrát na životech, myslím, že bude dobré přečíst si také něco zde
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:20 Muž []
Říkám, že 28 stupňů, vždyť při těch 31 by se uvařili, to si tu zase někdo hrál na chytrého, že??? Ale to už je jen pouhý detail :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:09 Muž Malapa [494] - Afrika – filtr
Filtr je nutné vyřadit při aplikaci jakéhokoliv léčiva. Selský rozum každému napoví, že jinak skonči léčivo ve filtru, jak název napovídá, filtr od slova filtrovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:09 Muž []
Děkuji všem za názory, ale skutečně léčení pomocí EXITU se mi zdá nejméně bolestivé a dle mého po přečtení i jiných názorů v sekci nemoci, velmi účinné. Hanzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:06 Žena petrys [107]
esha exit jsem používala také a neměl skoro žádný účinek(nejspíš to byla nějaká zmutovaná potvora ta krupice), navíc mi otrávil tři přísaváky a zničil jeden echinodor, krupice nezmizela ani po třech měsících, ale stále přežívala, až pak jsem zvýšila teplotu na 30-31 + sůl a bylo po krupici beze ztrát na životech
jinak se krupice při teplotě vyšší než 28 stupňů přestává rozmnožovat, naopak teplota v rozmezí 24-26 je pro ni ideální, čím nižší teplota, tím pomalejší vývoj, tím delší léčba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 14:05 smajlik
Tato diskuse nemá smysl,co člověk to názor.Mě se osvědčil eSHa Exit.Přečtu-li si složení léku na příbalovém letáku,je jasné proč pomáhá.Solit,vařit rybičky po dobu několika týdnů (minimálně dvou),vypínat filtr na stejnou dobu,potom měnit zasolenou vodu.....Dělej jak uznáš za vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 13:38 Lukáš
lyzicku soli... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 13:38 Lukáš
ja mam 30 L akvarko , tez rybky mali krupicku,dal som do vody necelu kavovu lyzicku,teplotu na 21 stupnov a o 3 dni bola krupicka prec ,ale preventivne som nechal 28 stupnov po cely tazden,a rybky su OK..
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 13:21 Muž Malapa [494] - Afrika
Omlouvám se, ale asi jsem špatně napsal název přípravku, netuším jaká i/y tam patří. ;-) Jinak 28C není nijak vysoká teplota, při dobrém vzduchování většina běžných rybek těh 30C bez problémů pár dní vydrží. Problém není až tak teplota, ale s teplotou klesající schopnost vody absorbovat kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 13:15 ´trava
mam cichlidy a ty maji na kuzi i na ploutvich bile tecky,lezi u dna,kdyz je jdu nakrmit tak sotva plavou a pak zase lezi potrebuji pomoc,dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 12:52 Muž [] – to se mi nelíbí!!!!
určitě ne 31 stupňů, to je zbytečně moc ne , pak bys neměl žádné rybky, tedy nemyslím žádné, ale vařené, je to sice morbidní představa, ale 31 je moc, já bych to dala tak na 28 stupňů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 12:52 Muž Malapa [494] - Afrika
No mě přijde rady, aby někdo nečistil filtr tak často docela šílená!!! Záleží na počtu rybek, velikosti nádrže a velikosti filtru. Například já musím filtr čistit minimálně jednou týdně, protože má obejm ani né litr. Nechci se nikoho dotknout, ale na takové obecné a hlavně podivné rady bych nedával. no
Krupička jsou parazité a ti mají vývojový cyklus, takže je klidně možé,že Preventin zabije parazity na rybách, ale mladší vývojová stádia přežijí a problém se opakuje. Osvědčený, ikdyž nevím zda nejšetrnější je aplikace Antyichtinu, přídavku soli a zvýšení teploty. Samozřejmstí je vyřazení filtru po dobu léčby. Je to uvedeno i na obalu, ale léčba musí být dlouhodobější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 12:36 Muž [] – Hanzi
Díky za radu. Dá se přípravek běžně koupit v prodejnách s akvaristikou, nebo je třeba to objednávat přes internet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 12:02 smajlik – krupička
Hanzi,podívej se na foru do sekce NEMOCI,tam je o krupičce spousta informací.Zdenek.a je podle znalostí problemu asi odborník a tak si pozorně přečti jeho postřehy.Jinak,já bych sůl nepoužíval,nedělá dobře rostlinám ani ostatním rybám.Existují mnohem lepší přípravky.Dnes už jsem o nich psal dvakrát.Ale někdo má se solí dobré zkušenosti,nikomu to nerozmlouvám.Podle mě je lepší eSHa Exit.Stojí cca 150,-,a opakuji se,jeho aplikace je m i m o ř á d n ě jednoduchá.
A ten filtr tak moc nečisti.Stačí po dvou měsících jen lehce vymačkat ve vodě kterou jsi odebral z akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 11:47 Žena petrys [107]
teplotu zvyš na 31stupňů, přidej sůl-1polévk.lžíci na 30l vody a drž to tak 2-4týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 11:03 Hanzi – Boj s krupičkou !!!
Fotka k příspěvku Ahoj všichni. Po delší době se opět ozývám s prosbou o radu. Mám založené akvárium set Hagen 54l od vánoc. V začátcích jsem měl trošku problém s tím, že jsem rybyčky překrmoval, přesto, že jsem žil v doměmí jak dobře a málo je krmím. Po zhruba 14 dnech od zakoupení Black Molly, se mi na jedné rybce objevila krupička. Dal jsem jí ihned do karantény a zbytek obsazeného akvária jsem začal léčit. Do 10 dnů odešly další 2 Black Molly. Od té doby přidávám vždy pár kapek Preventinu a vypadalo to, že je vše v pořádku. Nyní cca po 18 dnech poslední Black Molly přes noc velmi osypaná krupičkou. Nechápu to, protože žádné jiné rybky problém nemají (Paví očka,Neonky, Parmičky nádherné, Razboři, atd.). Všechny Black Molly byly zakoupeny v jedné prodejně, přesto se mi nezdá, že by vždy propukl nějaký problém právě díky nákupu v jedné prodejně. Pravidelně 1x týdně měním 1/3 vody + pravidelná péče. 1x za měsíc vyčistím pod vlažnou vodou filtr. Teplota vody se mi drží v rozmezí 24,5st. - 26 st.Celsia.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 10:55 Bumbas9
dobry staci nad rybičky.net udelat z č c
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 10:54 Bumbas9
ras bych si ho precet ale odkaz nefunguje ale jinak dik za radu s tim EXITem. hodne se tady o nem pise ze je dobre tak ja ho zkusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 10:04 smajlik
Přečti si příspěvek rybičky.net/… .To je moje první zkušenost s krupičkou,zatím úspěšně vyřešená."Zatím" říkám proto,že nějaký čas počkám,jestli nenastane recidiva.Kouzlo použití tohoto přípravku eSHa Exit je v jeho jednoduchosti použití,léčí se celá potencionálně napadená nádrž,neškodí ostatním rybám ani rostlinám,nemění se voda,je samovolně odbouratelný,nehrozí předávkování,dokonce se může používat jako prevence.V žádném případě nechci dělat reklamu,ale moje zkušenost je ta,že zabral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 08:08 Bumbas9
a hlavně ty ryby by ste musely videt na zivo protoze podle fotek je to k prdu. staci to vyfotit z jiního úhlu a hned to vypadá jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2007 08:06 Bumbas9
vyfotit to lip nejde ja to zkousel digitalem kterej ma 4 megapixely a neni to videt a kdyz to priblizim je to nehorazne rozmazany ale ted to vypada jako kdyby to bylo spis zaryty dovnitř než vystouplí ven a barva je spíš taková růžová. A k tý fotce tak je focená na mobilu protože tam je líp vidět krupička nebo co to je za svinstvo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 23:28 Vip – ?
A co vyzkoušet aplikovat sůl?Možná by to bylo šetrnější,než hned aplikovat chem přípravky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 23:22 Zdenek.a
Pokud je to krupička, tak ji mají všechny ryby, jen to nevidíš, kožovci zatím nevyrostli do viditelné velikosti. Prevent? Je slabý, přípravky jako je Prevent nebo Preventin jsou na bázi methylénové modři, jsou dobré na dezinfekci, ale jako léčiva mnohdy selhávají (pokud jde o krupičku) a pokud máš rezistentnější formu krupičky, tak nemusí zabrat vůbec a invaze se stane tak rozsáhlou, že může dojít i k masivním úhynům nebo bude léčba dlouhá a s nejistým výsledkem. Bylo by dobré poslat lepší fotku, abych mohl krupičku potvrdit nebo vyvrátit. A hlavně neotálet, kožovec se množí rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 18:31 Bumbas9
tak dík. tak se mi to asi jenom zdalo ze to mizelo. Právěže naopak sad sad ale nastesti to jiny ryby nemaj :-) :-) tak nevim ale zkusil bych tam dát spíš prevent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 14:35 Zdenek.a
Chce to lepší fotku...A krupička může začít kdekoliv, klidně na žábrách, ne jen na hlavě nebo ocase, jak říkal tvůj kamarád. Pokud by to krupička byla, tak léčbu najdeš o pár odkazů níž - např. Exit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 09:32 Bumbas9
tak dík pomalu to mizí přitom sem tam nic nedával tak snad to zmizí úplně a už se neobjeví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2007 19:56 Muž []
foto nic moc na určení,ale zdá se mi to nějak velké, spíše to je jako nějakej vřídek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2007 19:53 Žena sharon [126]
To, co říkal tvůj kamarád jsem sylšela prvně v životě. Krupička je parazit, který se uchytí na jakémkoliv vhodném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2007 19:12 Bumbas9 – Je to krupička?
Fotka k příspěvku Asi mám v akvárku krupičku nebo co to je ae nevim jestlyje to krupicka protoze me kamarad rikal ze je jeste nejaka nemoc ze krupicka de od ocasu a ta druha de od predu. Mam to na jedný skaláře ale jenom na ní má za okem 2 nebo 3 bílí tečky který jsou docela dost vystouplí. Tak bych se chtel zeptat jestly je to krupicka a cim se to da nejlip lecit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 12:29 Usine
Pokud jsou ty tečky i jinde než na rostlinách tak jsou to zřejmě lasturnatky. Podívej se do bezobratlých. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 11:30 Dussy
nebo biogenni odvapneni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 08:54 paulinn – šneci
řekla bych šnečí vajíčka...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=4451