Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 12:06 Kytka97 Re: Sid
Jsou to jediné ryby v nádrži a nemám jinou nádrž kam bych ryby dala. Ale zajdu dnes koupit eshu a začnu hned léčit. Snad když jsem to chytla na začátku se to vyléčí bez větších ztrát. Jo a ještě jsem tam dnes našla pár nezmarů, aby toho nebylo málo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2021 10:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Adzo
A pokud šly do nádrže i s vodou, ve které byly přepravovány?! (Což je dost pravděpodobné...) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 08:52 Muž Adzo [6] Re: RAP, Yirka
Ak boli v nádrži menej ako deň, tak je malá šanca, že sa nejaká oddelila od rybky. Škoda trápiť celú nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2021 07:42 Muž RAP [1549] Re: Adzo
To nemusely. Krupička bývá v latentní podobě přítomna vždy, ale rybí imunita jí zvládne. Při převozu dochází ke stresu a zhoršení podmínek, tak se objeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2021 07:14 Muž Yirka [9118] Re: Adzo
Když už byly v nádrži, je karanténa zbytečná, je třeba přeléčit je v původní nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2021 07:13 Muž Yirka [9118] Re: Kytka97
Ty fotky jsou na diagnózu mizerné. Doporučuji sjet pár stránek dolů a v příspěvcích najít kvalitní fotky a porovnat s tvou skutečností. Pokud se diagnóza potvrdí, krevetky by měly bez problémů snést léčbu přípravky eSHa Exit a eSHa 2000, jsou šetrné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 07:12 Muž Adzo [6] Re: Kytka97
Dal by som ich do karantény a aplikoval Esha exit podľa návodu. Tiež mi včera prišli odtiaľ tetry červenoúste a vyhodila sa im krupička. Asi boli spolu v jednej nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 07:10 Muž RAP [1549] Re: Kytka97
Esha 2000 a exit dle návodu, případně zvýšit teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 00:04 Kytka97 – Je to Krupička?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, přišli mi dnes rybičky a některé mají na sobě tyhle bílé tečky. Je možné že je to Krupička? Jak to případně léčit když mám v akváriu krevetky? Jedná se o razbory trpasličí z obchodu shrimp.cz.
Nechci nic podcenit, tak bych to případně ráda zachytila zavčas. Děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 18:02 Muž Adzo [6] Re: _ucx_
Môj tip buď skok z kyslej vody do tvrdej,alebo absencia vzduchovania keďže ešte neprišlo, alebo nevhodné liečivo. Teplotu som nepridával vzhľadom na ten bublifuk. Teplotný šok asi nie, za 15 min. boli doma a v aute teplo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 17:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Adzo
Těch chyb jsi mohl udělat celou řadu, například teplotní šok (venku mrzne, že?), šok ze změny aciditiy vody, ale taky ty ryby mohli načít už v té akvaristice (a to není úplně nepravděpodobná varianta). Že by krupička stihla zlikvidovat ryby během tří dnů, to se mi úplně nezdá, tam pravděpodobně bylo ještě něco dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 17:43 Muž Adzo [6]
No ešte som ani poriadne nezačal a už mám aj ja bohužiaľ negatívnu skúsenosť s touto pliagou. V sobotu som kúpil v obchode 10ks neoniek červených a dal po asi 3 hod.aklimatizácii do akva. V nedeľu už mala jedna dve biele bodky. Dal som ju do 4L pohára. V pondelok ráno už bola bodkovaná skoro každá,tak som bežal kúpiť karanténne akva a dal ich tam. Chcel som kúpiť eshu ale mali len anti ichtin. Dal som podľa návodu vodu z vodovodu(tvrdá)+1 kvapka na liter liečiva. Do rána žili len tri,tak som ich dal do čistej vody. Teraz už žije len jedna a aj tá to asi nedá. Krupičku už nemá. Kde som spravil chybu? Je tento prípravok pre neonky bezpečný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.01.2021 20:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Pavlina_Ho
Kdyby se situace zhoršila a problém bylo možné skutečně identifikovat jako kožovce, k jeho léčbě se mi osvědčilo léčivo eSHa EXIT: rybicky.net/k/forum/312393.jpg
Určitě existují i jiné postupy, u tohoto ale neřeším teplotu a tím pádem ani případnou citlivost ryb na její vyšší hodnoty.
Krunýřovce bych neodlovoval, mohl by být infikován a tudíž zdrojem další reinfekce po návratu do léčené nádrže.
Ostatně - jestli si to správně vybavuji, mezi eSHa EXITem léčenými rybami jsem měl i ancistrusy a žádný problém. (Třeba své zkušenosti na toto téma připojí někdo další?)
Preventivně zvednout teplotu můžete, co to ve vašem případě přinese, nechci spekulovat.
Na závěr vám dám nejlepší radu, jaké jsem schopen: projděte si pozorně toto téma a zaměřte se zejména na příspěvky s nejvyšším počtem kladných palců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 21:48 Pavlina_Ho Re: Sid
Diky, proto se stejne vratim k puvodni otazce, kdyby se situace zhorsila: co ten krunyrovec? Vsude se pise, ze je mu dobre v teplotach do 27, spise snese dobre nizsi, nez vyssi. Zaroven je citlivy na chemii. Takze kde by mu bylo tech 48 hodin lepe? Ve vytopene nadrzi, nebo zvlast bez filtru a vzduchovani?

A druha otazka: co to tedy muze byt? Pigment to nebude, u zadnych japan blue jsem ho nevidela.

A treti: proc podle Vas neni lepsi preventivne zabranit mnozeni konznatce tou teplotou, nez potom hasit pozar? Je ta vysoka teplota pro akvarium takovy zaprah? Urcite maji mene kysliku, ale co jeste? Rada bych tomu rozumela. Moc dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 18:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Pavlina_Ho
Teď to vidím zřetelněji - zatím netřeba žádnou paniku. Jak doporučuje Yirka - počkejte a rybku sledujte. Pokud se těch teček objeví více, nebo na dalších rybkách, půjde téměř jistě o krupičku. Pak začněte konat. Neuškodí, když budete na takovou situaci připravená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 13:01 Pavlina_Ho Re: Sid
Fotka k příspěvku Chapu. Tak tu ji mate na cernem pozadi. Mala piditecka na zacatku ocasni ploutve. Rikala jsem si, ze o nic nejde, ale za ten tyden je to proste den ode dne malinko vyraznejsi a vetsi. Vse o akvarku jinak v prezentaci. Je cerstve. Prodavacka jednu z tech ryb jen tak mimochodem nechala placnout na zem, jestli je to tahle, to nevim, ale bylo mi lito ji tu chuderu hodit na hlavu. Mohlo by to souviset event s tim? A diky za pozornost a rady, vazim si Vaseho casu!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 12:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Yirka
Mně to zatím nejvíc připomíná špinavé sklo.
Chtělo by to více fotek, aby se dalo zjistit, která z těch teček patří sklu, která vodě a která vlastně té rybce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 11:50 Muž Yirka [9118] Re: Pavlina_Ho
Já bych s tou diagnózou krupičky tak nespěchal. To, co je zatím vidět, mi ji moc nepřipomíná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 10:26 Pavlina_Ho – Krunyrovec - snese zvyseni teploty na 31?
Fotka k příspěvku Pred tydnem jsme si prinesli z akvaristiky pavi ocko, druhy den se ukazalo, ze ma asi krupicku. Muzu zvednout teplotu v celem akvariu na 31, kdyz je tam krunyrovec? Nemam k dispozici druhe akvario s filtraci a vsim, kde by mohl 48 hodin byt, takze zvazuji, zda je pro nej vetsi stres vysoka teplota, nebo separace v nadobe bez filtru a vzduchovani. (Na fotce pavi ocko s domnelou krupickou, ostatni rybky jsou cajk, ale tenhle bily flicek na ocasni ploutvy je kazdy den malinko vyraznejsi.)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 18:26 Žena Anezka [1] Re: RAP
Fotka k příspěvku tak dalsi tetra ohniva je na ceste na druhy breh :-( je vybledla a zrychlene dycha.kdyz jsem ji vyrusila vymenou vody,prestehovala se k hladine pod koreny babelky. kdyz ji porovnam se zbyvajicimi, je takova "rozostrena". Teplota zvednuta na topitku z 23* na 24,5*C
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 11:11 Muž RAP [1549] Re: Anezka
Vyměnil bych část vody a přitopil alespoň o 1-2°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 06:38 Žena Anezka [1] Re: lacewings
Dobre rano, zatim jsem nic do vody nepridavala, kominik se zdal byt lepsi, dneska rano dokonce bez tecek. Odesla vsak uz 3.tetra ohniva v rade (druha byla v sobotu). Vecer trochu stranou ve stredu sloupce, rano pak mrtve. Ani na jedne jsem krom vybledlosti nic zvlastniho nepozorovala.Kapickove testy No2 od tetry nic neukazaly.cca15.11.jsem cistila filtr, do kyblu s odsatou vodou z akva jsem vysypala media a prosplichala, mrizky a telo filtru jsem vzala pod tekouci vodou z vodovodu,bo ta voda uz byla celkem sila....mam priste i tyto casti vzit jen na hrubo?Na snizenem prutoku filtrem jsem to ale predtim nijak nepozorovala,takze to bylo az po 6 mesicich,je to moc dlouho?..ale to uz se dostavam do jineho vlakna, proto radeji koncim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 09:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Anezka
- jak to vypadá dnes?
- vložte prosím foto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 17:20 Žena Anezka [1] – jen 1 tecka-krupicka?
Dobry vecer, chtela bych se poradit. Pred dvema dny se na blackmolly objevila vpravo pred hrbetni ploutvi jedna bila tecka,opravdu malinka,dnes ma jeste jednu jeste mensi na druhe strane hrbetu. Na fotkach s krupickou je vzdy osypana cela ryba, je to podminkou,nebo jedna tecka znaci, ze se kozovec zatim jeste nerozjel?Mam koupenu Esha Exit, ale vaham, v akva jsou i krevety.Jinak ryba je cila, zere, na druhou stranu uz delsi dobu pozoruji, ze se otira o rostliny(puvodne jsem mela podezreni na strevni parazity kvuli nepravidelnemu a delsimu hovinku).Mam mj.i tri neonky, ale na tech zatim nic...jinak tecka je opravdu jakoby vystoupla.Akva v prezentaci,stav cca aktualni. Tak nevim, jestli nejancim zbytecne, cim vic to tu procitam, tim vic vidim na rybach ruznych priznaku... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 19:49 Muž Roger [1873] Re: Pavučina
Esha je k pancéřníčkům šetrná ;-) dával jsem tehdy k pandám a pohoda, tímto jak psal _ucx_ riskujete návrat v tu nejméně vhodnou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 19:16 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Pavučina
Teď je jen riziko, že se to vrátí. Bezpečnější by bylo držet tak 28 st.C po dobu dvou týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.10.2020 18:30 Pavučina – Vyléčená krupička bez chemie
Po nákupu nových rybek jsem si přinesla do akvária krupičku.
Chemii jsem nechtěla aplikovat kvůli citlivosti pancéříčků na chemii.Dostala jsem tip na léčbu solí od chovatele rybiček.
Do 40l nádrže s rybkami jsem nalila 1zarovnanou polévkovou lžíci soli rozmíchanou ve sklenici vody.Zvýšila jsem teplotu na 30stupňů.
Druhý den jsem vyměnila třetinu vody a snížila teplotu na 27stupňů.
Třetí den byly rybky bez krupičky potlesk Dala jsem tedy teplotu na obvyklých 25stupňů.
Četla jsem zde že je dobré aplikovat léčbu alespoň 14dní,že jsou vývojová stádia parazitů krupičky,ktetá hned nezemřou ne Pokračuji tedy ve výměně vody obden a přidání trošku soli,kterou jsem vyměnila s vodou,je to opravdu jen malá troška,snad na špičku malé lžičky.Tak jsem se zbavila krupičky bez chemie a snad to zabere I někomu jinému,i když krupičky jsem měla na rybách velmi malé množství,ale rybky už nepřirozeně plavaly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2020 18:45 R Muž Anthrax [4739] Re: Danka2121
Normálně oboje aplikuj v doporučeném rozsahu. :-)
Edit: Vyměnit vodu je v pohodě. Akorát prostě aplikuješ léčivo až po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 18:16 Danka2121 Re: Danka2121
Rybám to pomohlo vyzerajú oveľa lepšie ďakujem za pomoc :) akurát by som potrebovala vymeniť z vody ale neviem ci to radšej ešte o pár dní neposunut keďže sa liečia
Edit: Odpoveď som našla že sa to smie akurát ma zaujíma teda už len to a neviem to nikde nájsť..
Začala som ako mi bolo povedala dávať exit a neskôr pridať esha 2000.. V akej miere mam pridať eshu2000 prvý deň v plnej aj pri používaní už menšieho množstva exitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 18:27 Danka2121 Re: lacewings
Fotka k příspěvku Ďakujem za cenné rady a pomoc nastudujem ako to podať ozdoby vyberiem a zaobstaram kamene
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2020 18:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danka2121
- pokud bude léčivo dostupné okamžitě, lze sůl vynechat úplně, nezapomenout na teplotu,
- plasty jsou v akváriu nebezpečné z hlediska toxicity, rovněž se vám rychleji vytvoří bujení řas na povrchu těhle nesmyslů
- obyčejný kámen s anubiasem, udělá více pro akvárium, než ten plast
- neuškodí, nutno přelečit celé akvárium
- krmivo, více druhů, nekupovat pouze to nejlevnější, je potřeba pestrost krmiva

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 18:12 Danka2121 Re: lacewings
Aktuálne bežím kúpiť esha veci ktoré ste mi odporučili.. Čítala som že soľ im môže vo vysokom štádiu skorej uškodiť ako pomôcť.. Keby som tento krok so soľou vynechala?
A ešte otázka prečo ten plast von? Je to kúpené originál v obchode čím to pripadne nahradiť.. Aj keď je to teraz nepodstatne zaujíma ma to
Je tam viac druhov rýb dúfam že to ostatnym neuškodí a čo sa týka stravy stačia iba vločky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2020 17:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danka2121
- dejte tam zatím dvě polévkové lžíce soli, předem rozpuštěné v teple vodě, zvýšit teplotu akva o dva stupně, koupit eSHa exit a esha 2000, prvni tři dny aplikace eSHa exit, následně dva dny kombinace obou léčiv,
- Napřed si ale vyndejte těch pár rostlin do sklenice na okno, po léčbě a výměně vody je dejte zpět, rovněž vyndat ten plast a už ho tam nevracejte, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 17:31 Danka2121 Re: ctibum
Založené bolo presne 20.5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 17:25 R Muž ctibum [6870] Re: Danka2121
Datum založení nádrže je správně? Je týden stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 17:14 Danka2121 Re: ctibum
Profil vyplnený tak ako som len vedela ďakujem za každú pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 08:02 R Muž ctibum [6870] Re: Danka2121
Založ prezentaci nádrže a uveď maximum informací. Plus celkové foto. Jinak nemá smysl cokoli dalšího řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 07:56 Danka2121 Re: _ucx_
Ďakujem za radu ale nevyhovujúca čím? Spravila som naozaj všetko čo som mohla študovala som to najlepšie ako som mohla nerozumiem co som spravila zle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 22:30 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Danka2121
Na první pohled to vypadá jako krupička. Ale je zbytečné ty ryby v té nádrži léčit, ta nádrž je zcela zjevně pro ryby naprosto nevyhovující. Patrně imunita v háji díky týden či dva trvající mírné otravě nejdřív amoniakem a pak dusitany. Pokud je rychle nepřestěhuješ do lepších podmínek, tak chcípnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2020 22:26 Muž Yirka [9118] Re: Danka2121
Než to bude přesunuto, najdi si vlákno o krupičce.
(Bylo v jiném vláknu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 22:21 Danka2121
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Viete mi prosím poradiť čo to je? Takéto bodky majú bohužiaľ aj neonky ale viem ze tým už nedokážem pomôcť a keby aj áno prosím o radu :( ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 20:28 Muž Bimba [6] Re: lacewings
Nad tím jsem také přemýšlel. Ale nejsem jediný, kdo si je pořídil. A paní říká, že o žádném problému neví.
Karanténa? Ta snad má chránit především stávající ryby, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 20:20 Muž Bimba [6] Re: _ucx_
Ano, ryb je na horní hranici, ale akva je opravdu hodně zarostlé. NO3 je v normě - asi 30mg/l. Trošku teď absentuji s výměnou vody - když aplikuji léky, nechci hned měnit vodu. Krupička je u razbor opravdu v ranném stadiu, není téměř vidět. Jejich chování jsem již ale viděl v podstatně pokročilém stádiu - stojí a mají takové trhavé pohyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 11:42 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: lacewings
Entizol je na oodinium to nejlepší co jsem zatim zkusil. Šetrné a účinné. Vše ostatní je u razbor jenom ztráta času, potažmo ryb.

Edit:uzil jsem si s tím svoje, to co vidim na fotografiích je dle meho oodinium. Taky jsem si nejdříve myslel, že je to krupička a podle toho jsem postupoval. eSHa nezabrala a všechno chcíplo, cca 300 espejek. Při dalším výskytu jsem to prehodnotil na oodinium, zkusil modrou skalici a chciplo 80% ryb, otravil jsem je. Zbytek ryb jsem sice zbavil oodinia, ale stejne do mesice odešly vsechny. Po dlouhém bádání jsem našel zminky o entizolu a tim vylecil dalsi vlnu. Objevilo se to vzdy, když jsem z nauplii artemie presel na mrazeny plankton.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 10:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DavFM
- entizol určitě na oodinium NE, tam je to o aplikaci Acriflavinu, malachitová zeleň,
FMC, atd
- u tazatele se jedná jednoznačně o Krupičku, viz foto zde ve vláknu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 08:28 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Bimba
U razbor bych si spíše tipnul na oodinium a tam klasické kombo od eSHy nezabere. Nejvíce se mi osvědčil entizol, podstatně levnější (a taky účinná) je modrá skalice, ale tam je problém dávkování a raději se tomu už vyhýbám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 21:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bimba
- ty nové ryby jsou určitě ze stejného zdroje, to by vše vysvětlilo, pokud je tomu tak, nebo?
- byla karanténa? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2020 21:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Bimba
No a nejsou ty ryby nějaké oslabené? Ta nádrž je malá, je jich tam dost, znáš hodnoty NO3? Tím bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 20:59 Muž Bimba [6] – Zase krupička
To je neuvěřitelné. Kvůli krupičce jsem zlikvidoval jedno hejnko razbor klínoskvrných, nějaký čas jsem počkal, pokapal eSHa exit + eSHa 2000 a koupil jsem je opět (7ks). A ty nové ji mají opět! Mám je v akvu 50l spolu s pandíky (6), tetrazonami (7) a jsou tam i paví oka (4). Všichni jsou v pořádku, jen ty razbory. Jsou vidět zatím malé tečky, hlavně na zadní ploutvi. Aplikuji třetím dnem eSHa exit + eSHa 2000 po 4 kapkách od každého. Najde se nějaká rada? Asi těžko, co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2020 19:43 - Re: zelenakapusta
Krupička sa môže objaviť i úplne náhodne aj napustením vody z vodovodu,kde sa robí len minimálna uprava vody.Ak by to nebolo spoločné akvárium,tak sa dá zvíšiť teplota pomaličky na 30C a pozvolna zase späť.Parazit krupičky ak do 24 hodín nenájde hostiteľa hynie.Slušne zaberá eSHa exit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=101