Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 17:37 roboko – DOPORUČENÍ COSTAPURU
souhlasím s jirkou costapur na krupičku platí, taky je dobrý costamed taktéž od Sery. Po použití doporučuji přidat do nádrže aspom 3-5 lžiček na polévku soli a zvýšit teplotu vody asi o dva stupně přechodně než to zmizí. Další metoda je přehnat vodu přes UV lampu a pak taky posolit vodu a zvýšít přechodně teplotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:45 Muž kortezhugo [983] – Re: roni
FMC obsahuje Formaldehyd,Metylenovu modru a Malachitovu zelen....
hlavne ta malachitova zelen sa "bezne" pouziva na tuto liecbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 13:26 roni – krupicka
Ahoj. Budu otravná jako ostatní co kdy tady předtím psali ohledně krupičky. Já si tedy vše důkladně přečetla, ale ten exim sem nesehnala napoprvé. Byla mi doporučená tato léčba : DAJANA FMC. Přečetla sem si návod a dle toho vypočítala dávkovaní a zařídila se. Přesto se chci Vás optat zdali máte někdo s tímto lékem skušenosti. počítám, že neonky nepřežijí...ty byly a jsou teda zatím nejvíc osypané ( zjistila sem to včera večer v 23,00 dřív to neměli neboť já relaxuji u akva). Ostatní sou čisté popřípadě mají na sobě jednu tečku. Ancistrus je taky cely tečkovaný, ale ten druhy je rdy. Parmičky nádherné to viditelně na sobě neměli, ale viděla jsem je párkrát otírat se tak sou místama bez šupin... Takže dnes dostali jedno dávkovaní plus zvýšení teploty na urychleni vyvoje těch potvurek na těle a koupel na zničení toho co je ve vodě.OPakovaní co tři dny. Legrační je to, že na krabičce není napsané co a jak vše sem si našla na netu a tak doufám, že dobře. Proto se tady ptám. Nesvítím, molitan s filtrace vytáhnut, vysoke vzduchování a nekrmit....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 08:27 Muž Yirka [9126] – Re: Toddik1
To tedy aby ve slané vodě ti parazité zalezli dovnitř? ;-) Já bych rybku hned izoloval a pozoroval, dle vývoje se pak teprve pustil do léčby. Nadměrné solení nemusí sloužit k duhu jiným organismům nebo rostlinám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 08:16 Raider – Re: Toddik1
Já dávám sůl pravidelně při výměně vody a ryby nemocné nemám. ty tam dej sůl a pokus se zvýšit teplotu vody o 2 stupně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 08:11 Toddik1 – Re: Haimdol
Tak včera sem byl s tímto problémem se optat ve dvou akvaristikách, které jsou v našem městě. Jeden akvarista mi řekl, že by prostředky jako jsou Exit apod. vůbec nepoužíval, protože je toho názoru, že to ničí zaběhnutej ekosystém...(osobně s ním nesouhlasím). Ten druhý byl teda mnohem lepší...oba se ale shodli na tom, že by to zatím na krupičku neviděli, kvůli té pravidelnosti, a že prý krupička napadá spíše prvně ploutve než tělo. Spíš by to mohl být nějaký parazit nebo tak něco, ale nejsou si jistí. Oba mně řekli, abych dal do akvária třičtvrtě lžíce soli (akva. má 80l). Tak uvidím jak to zabere. Chtěl jsem se zeptat, jak často tam tu sůl dávat? dal jsem první dávku včera o půl 8 večer. Nemám s tím zkušenost, tak nevím jestli stačí jenom jedna dávka nebo má dávkovat pravidelně?? A nevadí ta sůl rybkám? Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:36 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Jo,jo. Zlatá slova. ano Pravý čas nasadit eSHa Exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Toddik1
Já už bych se sháněl po eSHa EXITu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:31 Muž Gunguy [2]
možná krupička, ale nevím proč je to tak simetrické
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:30 Muž Gunguy [2]
tak tuhle platu určo kousnul upír :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 21:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Toddik1
je to možné, ratši bys měl tu platu dát do karantény a sledovat ji i ostatní, aby se nerozšířila i na jiné rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 21:27 Toddik1 – Plata má dva flíčky, co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj všem, mý platě se u ocasu udělaly nad sebou dva bílý flíčky, nejedná se o krupičku? žádná z ostatních ryb ji zatím nemá a je to pouze u téhle jedné rybky. Díky moc za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2010 18:57 Muž Yirka [9126] – Re: geminika
Už tu budu asi posté psát, že sůl a teplejší voda nejsou léky na krupičku. Je to pouze prostředek prevence napadení a rychlešího vývoje. Nemoc však potenciálně v nádrži zůstává. Pro vyléčení je proto třeba použít příslušný lék, mezi nejlepší patří zde jmenovaná kombinace léků eSHa EXIT a 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 13:38 Žena geminika [39] - Živorodky
Zvládnu osolenú vodu aj mláďatá živorodiek, ktoré majú asi krupičku, ale sú staré iba 2 mesiace? Boli medzi nimi aj dve dospelé gupky, ktoré boli samá krupička, tie som odlovila a na malých zatiaľ nevidno žiadne bodky. Nemuseli to nachytať, alebo to nie je len vidno?Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 13:38 Žena geminika [39] - Živorodky
Zvládnu osolenú vodu aj mláďatá živorodiek, ktoré majú asi krupičku, ale sú staré iba 2 mesiace? Boli medzi nimi aj dve dospelé gupky, ktoré boli samá krupička, tie som odlovila a na malých zatiaľ nevidno žiadne bodky. Nemuseli to nachytať, alebo to nie je len vidno?Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 12:23 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Gunguy
Doporučuji použít Esha Exit dle návodu ev. doplnit léčbu Esha 2000.
Není třeba zvyšovat teplotu vody v nádrži, ani solit.
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 12:02 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Re: Gunguy
Krupička se ani neléčí v karanténě. Přidej tak jednu polévkovou lžíci soli na 30 litrů čistého objemu vody. Teplotu zvyš na 30°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 11:48 Muž Gunguy [2]
Mám v akváriu černého samečka ballon molly a ma asi bilou krupičku, zvedl jsem teplotu o 4 stupne, ale nevim kolik soli, mam tam ancistrus a pancéřníčky... karanténu nemám, takže musím léčit ve společenském
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 21:06 R Muž Silent [5949] – Re: Komodor
Použij eSHa Exit v kombinaci s eSHa 2000. Teplota se nezvedá a voda se nijak nemusí upravovat.Krupičky se nezbavíš jinak než řádnou léčbou Sloučím tohle téma s již založeným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 21:01 Komodor – Krupička u závojnatek
Dobrý den,moje dvě závojnatky dostali krupičku a já nevím jak se jí zbavit protože se prý závojnatky nesmí vystavit teplotě více jek 26°C.Teplota v mém akvárku je 24°C.Jde se krupičky zbavit jinak než přípravky proti ní?Doufám že mi neumřou moje hladovky sad .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:45 R Muž Silent [5949] – Re: Tole
Ne. Při krupičce je nutné léčit celé osazenstvo nádrže. Nikdy nevíš jestli nejsou už v nádrži cysty, nebo volná invazivní stadia. Hlavně je třeba jednat co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:43 Tole
a je lepší nakažené ryby např. odlovit do jiného akvarka nebo naopak odlovit ty zdravé??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:39 R Muž Silent [5949] – Re: Tole
Doba mezi přichycením invazivního stadia a opuštěním ryby dospělcem je závislá na teplotě vody. Při běžné teplotě v nádrži cca. 25°C je to 4-5 dní. Fáze množení v cystě pak trvá asi 20 hodin. Invazivní stadia se pak pohybují ve volné vodě 48 hodin. Pokud do této doby nenajdou hostitele tak hynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:32 Tole
a po jak zruba dlouhé době parazit opustí rybu a zapouzdří se ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2010 16:26 R Muž Silent [5949] – Re: Tole
Ono ani tak nedojde k infikování tím, že se ryby o předměty v nádrži otírají, ale dochází k tomu, že po tom co parazit na rybě dospěje tak sám aktivně rybu opustí a usadí se někde v nádrži kde se zapouzdří a vytvoří tenkostěnnou cystu. V této cystě dojde k nepohlavnímu dělení a vznikne velké množství zárodků které po několika hodinách cystu opouští. Toto jsou tzv. invazivní stadia která napadají ryby a právě tato stádia lze postihnout vhodným lékem. Pokud to neuděláme tak se to celé opakuje a dochází stále k nákazám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:17 Tole
chtěla bych se zeptat jestli nemocné ryby krupičkou infikijí předměty o které se třou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 09:14 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: josta007
Léčit spolu s neonkami, nejlépe eSHa Exitem (případně + eSHa 2000) a co nejdřív!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 09:08 Muž josta007 [0] - Živorodky
ja mam problem s neonkamy ine rybky to nemaju co stim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 21:20 Muž AiZ [6] – Re: Tole
Pokud to je v tvých silách, tak Esha Exit + Esha 2000 u mě zatím fungovalo 100% a vydrží nadlouho a Esha 2000 má široký záběr a určitě se hodí i na další problémy, které se objevují u ryb v akvárku, které ještě není zaběhnuté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 10:24 Tole – Nemoc?
Na rybkách se mi objevily bílé tečky myslím že je to krupička. tečky se objevily po tom co jsem odkaloval akvárko. V tomto fóru píšou že je potřeba zvýšit vodu na 31 stupnu to jsem udělal ataké že na 1L vody dát 1g soli. Což se mi zdá hodně tak se ptám jestli s tím někdo máte zkušenosti popř. jak se to dá léčit.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 10:46 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Jana24
Nehádž flintu do žita. Neonky sú milé rybky a pre svoju chybu ich neodpisuj. Pravidlo pri kúpe nových rybiek je, že musia byť v karanténke aspoň 1-2 týždne. Keby si toto urobila, určite by nezdochli všetky a nenakazila by si celú nádrž. A druhá rada je, že nekupuj naraz veľké množstvo rýb. Stačí po 4-6 kusov ale postupne. Vyhneš sa veľkému úhynu a drastickej zmene prostredia v akváriu. Držím palce do budúcna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 21:26 Muž Robi [27]
Z vlastní zkušenosti-nebyla možnost karantény, tak jsem si dotáhl od někud krupičku do 850l akva.
Nádrž hustě osázená rostlinami, přesto jsem zkusil postup z mého akvaristického mládí-teplota 32 a polévková lžíce soli na 30l vody.držel jsem to cca týden-výsledek=0. Jelikož jsem nechtěl nasazovat léčiva zatěžující rostliny, tak jsem aplikoval esha exit, který jsem do té doby vůbec neznal.Aplikoval jsem jej při běžné teplotě v nádrži-28 po dobu 5 dní, výsledek-je po krupičce.Podotýkám, že jsem léčbu započal v počátečním stadiu nemoci, kdy se bílé tečky objevily až pár dní po počátečních příznacích a to otírání rybek o předměty v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2010 19:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Pavol
...co mam robit s akvarkom???
Zkusit prodat? :) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 19:50 R Muž Silent [5949] – Re: Pavol
Kdybys začal hned používat eSHa Exit a 2000 mohlo to dopadnout jinak. Z léků na krupičku bych ještě doporučil Sera med Professional Protazol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 19:47 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
neboj :-P bolo to vsetko si za 20 dni nie hned :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 19:43 R Muž Silent [5949] – Re: Pavol
Parazit pokud nenajde hostitele do 48 hodin hyne. Takže pokud necháš nádrž pro jistou třeba týden bez ryb mělo by být po nákaze. Ovšem nikdo ti nezaručí, že si ji tam zase s novými rybami nezatáhneš. Když jsem četl tvůj postup léčby tak mi běhal mráz po zádech :-) . Ten postup sám o sobě byl děsnou zátěží pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 19:32 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
mam normalne robit liecbu aj v neobyvajucom akvarku?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 16:11 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
chcem sa spytat..... moje akva teda ryby v nom uplne zabila krupicka
pritom som liecil costapurom..normalne
nepresla skusil som sol a zvysil som aj teplotu
potom som kupil eshu exit a 2000
aj tak nepresla
teraz su ryby mrtve.....
.......
co mam robit s akvarkom nejaka dezinfekcia a pod.?
chcem to dat do poriadku tak aby ked kupim nove ryby asi za 2 mesiace aby nemali krupicku

popripade by som tam dal aj krevety ktore su teraz a nahradnom akva bez rastlin



co mam robit s akvarkom???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 16:32 Jana24 – Re: jankaskodka
Ahoj, já si samozřejmě všimla že s němi něco je.. ale než jsem dohledala o co se jedná a co na to použít, tak už to bylo tak rozjeté, že se mi podařilo zachránit jen 1 Neonku z 28 kusů. Neonky už taky nechci.. nejspíše jsem si krupičku přinesla už z obchodu.. protože 5 dní od koupi začli mít flíčky.. :-( No ted už nenadělám bohužel nic :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:07 jankaskodka
mne krupicku neonky neprezili ..a to neboli v takom zlom stadiu ako ich mas ty. Jani a to si si nevsimla skor ze su posiate bielymi bodkami?..a nezabudni dat teplotu na 28, 29 stupnov a trosku soli a davkovat podla navodu. Ja som s costapurom bola velmi spokojna, az na tie neonky...su to narocne rybky, uz ich nechcem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 14:14 Jana
Moc děkuji za reakce! Další 2 neonky pošly :( Zkusím tedy hned v pondělí koupit eSHa Exit a eSHa 2000 aby se mi nenakazily ještě ostatní rybičky!
Doufám, že mi všechny nevyhynou, moc by mě to mrzelo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 00:05 Žena ustavprochore [567] – Re: Haimdol
Jj, pro ty ostatní samozřejmě ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 23:57 R Muž Silent [5949] – Re: ustavprochore
Léčba u takhle nakažených ryb je vždy už nejistá, jenže Jana má v nádrži další, patrně ještě nenakažené nebo málo nakažené ryby (čichavci, závojnatky). Nákaza je stoprocentně v nádrži takže bych zasáhl kvalitnějším lékem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 23:53 Žena ustavprochore [567] – Re: Haimdol
To jo, otázka je, jestli se rybky v tomhle stavu dají vůbec zachránit. Když vidím ti roztřepené ploutvičky... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 23:34 R Muž Silent [5949] – Re: Jana
Přelovení nemá smysl. Krupička už je v nádrži. Teď je třeba dát vše do pořádku. U costapuru je problém, že už na některé kmeny krupičky přestává působit. Proto je lepší použít eSHa Exit nejlépe v kombinaci s eSHa 2000. Nebo lék nové generace sera med Professional Protazol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 22:31 Jana – Neonky mají krupičku - POMOC!!!
Fotka k příspěvku Mám problém s neonkami. Pořídila jsem si cca 30 ks na dvakrát a začínali mi umírat. Nyní mají na sobě krupičku. Nyní mám jen 6 posledních. Udržuji teplotu na 24 C, PH mám ok, nalila jsem tam přípravek Costapur od Sery na krupičku, ale nelepší se to. Jak to vyřešit? Mám obavu o ostatní rybky (Čichavci, Závojnatky). Mám Neonky nechat dožít, nebo je hned vyndat? Je možnost je ještě nějak zachránit? :-(

Prosím Vás o jakoukoli radu!

Děkuji moc

Jana
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 09:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: David discus
Sůl + teplota 34°C zabere ale dá se to dělat jen v holé nádrži bez rostlin a jiných ryb které tu teplotu nevydrží X-) Ve společenském akva bych to nedoporučoval, tam je vhodnější a šetrnější exit+ eSHa 2000 ;-) V případě přelovení do jiného akva a po lázni vrácení se nic moc nevyřeší cysty parazita budou v akva pořád a napadení krupičkou se vrátí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 08:06 David discus
skus pořádnou solnou lázeň 8 lžiček na 300L je málo,doporučoval bych odpustit 80% vody a dát jednu lžíci na deset litrů vody z celého akva,takže v tvém případě 30,je to silná lázeň ale pomáhá to,nech je tam tak půl hodiny a pak to zase dolej,ale spíš bych je přelovil do menšího akva a udělal tetno postup a po půl hodině vrátil zpátky,samozřejmě musíš mít v obou akvarijích stejnou teplotu atd.,skus to.Doporučil mi to jeden chovatel terčovců a v mém případě to pomohlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 13:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Co se týče teček,které myslí metal,jsou výhradně na ploutvích,a časem odezní samy.Tady to opravdu vypadá na krupičku,k léčbě není co dodat... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 12:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Štěpánka
Podle popisu to bude krupička a postupoval bych jak napsal Haimdol X-) palec

metal: stačí si přečíst celou otázku, píše že to mají po celém těle ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=2851