Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:59 Těhňajs Re: romant
Tak tady je odkaz na mnou pořízené dnešní video: www.youtube.com/… Je to v HD, ale zřejmě to bude chvilku na youtube trvat než to v HD pustí. Prosím podívejte se na celé video, není tak dlouhé.

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 09:06 Roman alias Motyl Re: Těhňajs
Pomoc by mohlo FMC, likviduje prakticky všechny vnější problémy, ale je to utrejch. Když tak se podívej na stránky Dajany, dělají i nějaký slabší odvar pro citlivé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:56 R Muž romant [27987] Re: Těhňajs
Tu fotku to fakt chce, jestli to náhodou není trošku něco jinýho. Nejsou ty ryby jakoby posypaný moukou, hodně najemno?
Edit: Co mě napadá, že je to buď hodně odolnej kmen krupičky(v poslední době hojně importovaných ze zahraničí), nebo to není krupice, ale třeba obrněnka a proto se i dotazuji na to jak rybky vypadají, to jejich osypání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:40 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Těhňajs
Chce to fotku jak moc jsou sjetí. Ale evidentně je něco v akva špatně. Já když měl něco, co krupici připomínalo, tak jsem docela slušně zasolil (asi 15 čajovek na 50l vody, zvednul jsem teplotu na 32°C a přidal odměrku Dajana Arciflavin. Je to sice šílená kombinace, ale za týden bylo vyléčeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:12 Těhňajs Úplný stav nouze
Krupička se objevila cca před měsícem .. Dávkoval jsem Esha 2000 + esha exit ... léčka probíhala cca 7 dní ... nezabralo ... vodu jsem zvednul na třicet a 2x po pěti dnech jsem začal přidával Tetra Medica contralck.... též nezabralo ... ryby jsou ještě víc posypané krupicí.... Teď si docela lámu hlavu co teď..... Poradíte někdo nějakou zkušenost, kterou bych mohl ještě vyzkoušet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:19 Muž maculak [43] Re: Motýl
už se léčí od včerejška a uvidím - esha exit + 2000 - ryba je viditelně čistější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 07:09 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: maculak
To je krupice a začni ji okamžitě léčit. Pokud by měl náhodou ještě něco jiného, tak to počká, krupice ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:47 Muž maculak [43] Re: romant
četl jsem, ale nedokážu odhadnout, myslíš že to jsou žábráci? Tzn, přeléčit celé akva? Co by jsi použil, mě se zdá nejschůdnější Chloramin. Ph by neměl být problém, stačí vypnout CO2. Jo a dýchá normálně, je to nejvíce vykořisťovaný kousek. Díky za info P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:25 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: maculak
Podle mě to krupička je. Musim zaťukat, už jsem jí neměl hodně dlouho v AQ neměl, ale když jo, tak jsem to léčil(úspěšně) preventinem. Nevim jak u těch terčovců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:20 R Muž romant [27987] Re: maculak
Mrkni na tenhle článek. rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:17 Muž maculak [43] Re: maculak
Fotka k příspěvku Druhá strana
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 20:14 Muž maculak [43] – krupice nebo ne
Fotka k příspěvku Ahoj, je to krupice nebo ne? Je to pouze u jednoho kusu z obou stran, jedná se o terče který se schovával a teď zhruba po 3 týdnech už je aktivní a žere. Ostatní ryby jsou ok. Pavel
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 00:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: matak
Evidentně špatná voda. Není to nic markantního takže výměna vody a přihřátí by mohlo stačit. Jinak potom nějaký proti plísňový přípravek typu arciflavin. Plíseň máš třeba na zapomenutém chlebu v pytlíku. Kdybys ho vyndal, tak ti akorát ztvrdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:45 Muž patamatix [408] Re: matak
U mě to bylo nejpravděpodobněji moc ryb a samý živorodky,takže moc,moc špíny. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:04 Muž matak [7] - Endlerky, KrevetkyRe: patamatix
dobře, a co jí to zapřičinilo proč zrovna tahle, že byla nějaká slabší? nebo něco v nepořádku s vodou by mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:38 Muž patamatix [408]
Je to plíseň,není to dlouho co jsem to měl na pár rybkách,vodolečba + rašelinový výluh pomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:16 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Na krupičku to ani podľa mňa nevyzerá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:18 R Muž romant [27987] Re: matak
Podle mě to krupice není, ale jenom zaplísnění. Ordinoval bych vodoléčbu a zvednul teplotu, ale tam si nejsem jistej jak s těma krevetkama, to musíš vědět ty jaký máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:04 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – je to nebo ne?
Fotka k příspěvku Zdravím, chci se zeptat teď jsem si všimnul na jedné samičce endlerky že má na ocase takový 2 bílý fleky(jen jak kdyby se barvila nic vystouplého), nikdo z akvárka to nemá. nechci zbytečně začít léčit kvůli krevetám. o žádné předměty se neotírá normálně žere. děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:05 Těhňajs Re: romant
super děkuji. Dám na Vaše rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:04 R Muž romant [27987] Re: Těhňajs
Ano, já to tak chápu a po 2 dnech bych vyměnil polovinu vody a zopakoval to, to bych udělal já, ale uvidíš, třeba se ozve někdo kdo to používá. Taky není problém napsat k Plačkovi, určitě se někdo ozve, kdo to bude schopen upřesnit.
Edit: Ty dva dny měním na pět, to by měla bejt účinnost toho léku, to zopakování možné je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:58 Těhňajs Re: romant
Takze to se dávkuje jednorázove? a co kdyz mam neonky obecne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2014 19:57 R Muž romant [27987] Re: Těhňajs
Ale vždyť je to tam napsaný 5ml na 20 litrů vody, jako základ a při silnějším napadení 5ml na 10 litrů, co na tom nechápeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:54 Těhňajs Re: Těhňajs
Fotka k příspěvku a druha cast , ale vubec nevim jeslti to mam jako jen pridat prvni den a pak uz nic nebo jak? A jakou dávku by jste dával?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:53 Těhňajs Re: romant
Fotka k příspěvku jedinne co na tom bylo je
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:50 R Muž romant [27987] Re: Těhňajs
U toho není žádnej příbalovej leták? To mě na Tetru nesedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:45 Těhňajs
Tak jediné co jsem sehnal je Tetra medica contralck. Nevíte prosím někdo jak se to dávkuje? nebo něaký odkaz na nějaký návod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 18:29 Těhňajs Re: romant
super, děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 18:26 R Muž romant [27987] Re: Těhňajs
Dvojnásobnou dávkou ne a ani těma alternativama, z nichž hlasuju pro to JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 18:25 Těhňajs Re: romant
ale také jsem četl že esha je nejšetrnější léčivo, doopravdy si nezničím rostliny, když bych použil Vámi zmiňované alternativy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 18:19 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Těhňajs
U hodně zarostlého akva, kde je hodně kořenů, u velmi měkké vody, je dobré zdvojnásobit dávku. Zvednout teplotu a léčit týden, ty uváděné tři dny na balení, jsou dost riskantní. Někdy je krupice odolná a esha nezabere, ale já bych to v mnoha případech viděl spíš na podceněnou léčbu. Pak je potřeba použít jiný přípravek. Je jich dost, téměř každá firma něco nabízí. Jak psal "romant".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 18:06 R Muž romant [27987] Re: Těhňajs
25.12.13 jsem Ti zde dával alternativy a jestli je to hodně zarostlý akvo, tak eSHa neúčinkuje možná i proto, že je ta doporučovaná dávka slabší a je klidně možný jí použít dvojnásobnou bez újmy kohokoliv. Nepoužívat žádný aktivní uhlí, nepřidávat výluhy, to všechno působí při léčbě kontraproduktivně, nemít ve filtru zeolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 17:58 Těhňajs Re: Motýl
Před cca 14 dny jsem tady řešil mástup krupičky. cca týden jsem přidával Esha exit a Esha 2000, lehce to ustoupilo, ale ode dneška se rapidně krupice zas rozšířila. Mám ryby Sae, neonka obecna, pancernicek stuartuv, parmicka mechova, a mečovka červená. Krupička se vyskytuje jen na mečovkách.Mám rostlinné akvárium, takže nějaké drasťáky nepřipadají v úvahu. Chtěl bych léčit celou nádrž. Poraďte prosím jak na to. děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2014 08:04 R Muž romant [27987] Re: Jarka
Ano, to se velmi často stává, že se rybkám dopřává až přespříliš a to hlavně méně znalým pečovatelem. Je dobré si pamatovat, že zdravá ryba bezproblémů bez toho, aniž by do akvária bylo nutné sypat krmení, přečká období i delší než 14 dní bez krmení. Když se něco podobného s tím silným překrmením stane, je dobré ty zbytky nespotřebovaného krmení, jenž se povaluje po dně odkalit, prostě z akvária odstranit, aby nedocházelo právě k tomu zahnívání z něhož se plísně rozjedou raz dva. Všechno je to taktéž odvislé od velikosti nádrže a i rybí osádce, neb to rybí složení je spíše z větších producentů odpadních látek je dobré i běžnou údržbu nepodceňovat, pravidelně dno odkalovat a mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci. Při problémech s plísněma, nejen z překrmení, se jako první opatření začne měnit častěji voda, klidně i denně 1/3 obejmu nádrže, čímž se vylepšuje prostředí v akváriu, což je jedna z hlavních příčin vzniku těch plísní, ony nicotný podmínky. Obecně se dá napsat, že při pozorování nějakého nestandardního chování ryb a i ostatních živočichů, je na první dobrou velmi často účinná ona výměna vody. ;-)
Edit: Tu krupičku je nutné léčit v celém akváriu a jako vhodné a šetrné léčivo se dá použít přípravek eSHa exit v kombinaci s eSHa 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2014 08:02 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: Jarka
Ahoj,
Jestli jsi to ještě neudělala, tak odsaj to zplesnivělé krmení a měň vodu. Poté začni léčit tu krupici. Nemá cenu dávat ryby do karantény, musíš vyléčit celou nádrž. Nejprve zvedni teplotu na 30 stupňů. Poté máš 2 možnosti: buď použít trypaflavin, ale to by mohlo vadit těm tvým krunýřovcům.
2. možností je použít kuchyňskou sůl bez jódu. To je ale pomalejší a mohly by pak stagnovat rostliny
A nezapomeň to udělat vícekrát, toto účinkuje jen na vylíhlé nálevníky. Jo a pokud máte více akvárií, tak nepoužívejte stejnou síťku-i přes ní by se mohla krupice dostat do druhého akvárka. Přeji úspěšnou léčbu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 07:20 R Žena Jarka [172] – Nikča Koutecká - prosba o radu
Dobrý večer. Před Měsícem jsem dostala rybičky. 10 neonek červených,2 Black molly,2 Ancistrusy,7 plat.
Všechno bylo v pořádku,dokud si bráškové neusmyslely,že rybky nakrmí,bohužel,vysypaly polovinu krabičky s vločkovým krmením. Já v tu dobu byla u babičky v nemocnici. Rybky prý žrádlo snědly,ale pár kousků dopadlo na zem a rybky si toho nevšímaly. To,začalo plesnivět,chytili to rybičky,všechny neonky a 2 platy už mi umřely a zbytek rybiček chytilo krupičku.
Nevím co s tím dělat. Poradíte prosím?
A měla jsem i 2 čichavce,ti taky umřely naplíseň.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:18 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Anubis007
Musíš se podívat po složení, ale většina léčiv, pokud není na bázi FMC, by měla být bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:00 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Hmm, to už je horší, ale někde tady je, v nějakým krevetkářským vlákně tabulka, jaký léčiva jsou vhodný a jaký jsou zabijáci, zkus to pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 19:58 Muž Anubis007 [22] Re: romant
Děkuji za radu, prosím nemáte zkušenost který z přípravků jde použít i s krevetami aniž by jim ublížil. Vím, že všechny přípravky eSHy jdou použít i v přítomnosti krevet, ale eSHa mi nezabírá a tak bych volil přípravky, které uvádíte. Ale co ty krevetky...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 18:03 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Přečti si co jsem radil kolegovi 25.12.13. To že jsi rybky s krupicí přelovil jinam, je sice pěkné, leč neúčinné a až se Ti je povede vyléčit a vrátíš je nazpět, je klidně možný, že se krupice opět vrátí, neb bude v jiných vývojových stádiích latentně přítomna a vyčká na vhodnou situaci, když léčit, tak všechno, kde se již vyskytla a to včetně filtrace, jinak to bude dokolečka dokola. Tu koncentraci eSHy exit můžeš i dvojnásobnou použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 17:51 Muž Anubis007 [22] – Prosba o rady a názory
Přitáhl jsem si z Hornbachu krupičku. Skočila mi na neonky a použil jsem již 2 balení Exitu a eSHy 2000. Poprvé krupička ustoupila, tak jsem si řekl, že je vyhráno.. léčeno ve společném akva. Teplotu jsem nechal na 26C. Po cca 10 dnech byla zpět a ještě masivněji. JE pouze na neonkách(Betty, Otíci, paví očka zdravá). Znovu použit Exit a 2000, ale již s podstatně menším úspěchem. Nyní jsem vytvořil akva na léčení, 60l. Přesunul tam neonky, zvýšil teplotu na 29-30C(podle toho jak to utáhne topení). Koupil jsem Anti-Spot od Easylifu a nyní léčím již týden. Ale stále je vidět na ploutvích malinké bílé tečky. Zabralo to podstatně více než přípravky od Eshy. Ale není to 100%. Mám čekat a stále léčit? Přijde mi to jako nějaký odolný kmen. Přitáhl jsem si to s Bettou, tak předpokládám, že je to moribundus z Thajska.. Už přemýšlím nad tím, že koupím nové neonky a tyto pošlu do kanalizace. Cena léčiv je již cca 600,- nové neonky vyjdou na cca 130Kč.. PS:sůl jsem také zkoušel.. nějaké nápady či rady. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 17:38 Lenicka92 Re: romant
Ahojky, děkuji za kritiku i radu. Už jsem si zvykla na kritiku jak mám všechno špatně a dělám všechno špatně. Trošku mě to unavuje už. Jinak tvá rada byla dobrá a pomohla mi. Krupička je od 26. léčena esha exitem a zdá se, že je na ústupu. Takže děkuji palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 12:16 R Muž romant [27987] Re: wayn
Do akva kde jsou i rostliny dej pol. lžíci na 50 litrů vody, ten poměr na 30 litrů je spíše do separé nádrže, nějaký karantény, kde to nemůže uškodit rostlinám a tu sůl před podáním rozmíchej ve vodě a jako roztok to do akva nalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 12:05 Muž wayn [79] Re:
Díky za reakce. Akvaristice se věnuji už mnoho let, ale krupiču jsem nikdy neměl. Já jen že ty příznaky jak je všude popisují moc neodpovídají.

Teplotu zvyšuji, má to skoro 300 litrů, tak to leze pomalu, filtraci jsem nechal běžet. Jen nevím kolik té soli. Píšou zarovnanou lžíci na 30 litrů, zvážil jsem to cca 0,3g na litr. Třeba ale tady rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis je 1g/1l, což je poněkud rozdíl. Kolik mám tedy dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:02 R Muž romant [27987] Re: wayn
Některá vývojová stádia parazita mohou přebývat v tzv. klidové stavu v akváriu několik týdnů a aktivuje je třeba zhoršení podmínek, nebo i přidání nových ryb s jinou imunitou atd. a tudíž to co popisuješ bych jako nemožné a za nenormální nepovažoval. Tradiční názor, že si krupičku přineseme, nemusí být platný a taky v mnoha případech není, jenom se to na to dobře svádí. Tu teplotu kolem 30 stupňů, možno přidat vzduchování a zasolení k znesnadnění parazitovi se uchytávat na tělech ryb je dobrej předléčebnej postup. Léčit posléze celou nádrž, bez odpojování filtrce, aby účinnost léčiva postihla všechna vývojová stádia parazita, včetně těch ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 08:46 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: wayn
Krupice velmi často už v akvárku je, jen čeká na podnět ke spuštění - stres, zanedbaná údržba .... Většinou onemocní jen některé ryby, další ji můžou mít skrytou na žábrech a některým rybám se vyhne. Hlavně ji pořádně vyléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 23:04 Muž wayn [79] – netypické příznaky
Ahoj,
tak jsem dostal v akváriu nemilý "dárek" - krupičku. Tedy vypadá to na ni. Jen netuším jak se tam dostala. Živým ani mraženým jsem teď nekrmil. Nové ryby (rájovce) jsem tam dal před 3 týdny (bral jsem je od chovatele a u něj jsem nic neviděl a taky je to doba...). Co je mi ale divné je, že jsou napadeni jen pancéřníčci a paví oka. Nejsou ani neklidní jak se popisuje. Oka plavou normálně jako by nic, pancéřníčci naopak jsou téměř nehybní v jednom horním koutě akvária s pusou na hladině. Ostatní parmičky a ti rájovci na sobě nic nemají. Je to neobvyklé nebo normální?
Zahájil jsem léčbu vyšší teplotou a solí, teď nikde asi nic neseženu. Kdyby jste někdo něco na to měl v Českých Budějovicích a okolí budu rád když se ozvete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:52 R Muž romant [27987] Re: Těhňajs
Bohužel rezistence na eSHu je stále častější, doporučuji použít třeba něco z tohoto dle návodu. Costapur, nebo třeba Tetra Contra Ick Konzentrat, Sera med Professional Protazol nebo JBL Punktol ULTRA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:25 Těhňajs
V sobotu jsem si všiml, že má pár ryb na sobě bílé tečky, v neděli jsem zahájil léčbu celé nadrže přípravky Esha exit a Esha 2000, dnes je to už čtvrtý den co dávkuji, a musím říct, že se bílé tečky objevují více a více. Má někdo zkušenosti s tím, že přípravky nezabírají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.12.2013 11:47 R Muž romant [27987] Re: Lenicka92
A víš proč tu krupičku v akváriu máš? Uspěchaný začátek, práce kvapná málo platná. velmi brzo nasazený ryby do nestabilního prostředí a to by bylo aby se něco neukázalo. Je jedno opatření, kterým se toho dá docela dost zachránit i při takto časném zarybnění a tím je denní výměna vody, což můžeš klidně praktikovat i teď společně s tím zasolením(pol. lžíci na 50 litrů vody, předem rozpustit a aplikovat), teplotu klidně i na 30 stupňů, jako přechodný opatření se nic nestane, možno zavést vzduchování a sehnat léčivo v podobě třeba eSHy exit a nebo Costapur a aplikovat dle návodu a do tý doby tu sůl, výměnu a teplotu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=1451