Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 13:03 radulkav Re: Tomas Enderson
Tak mi došel Exit i 2000.Objednávala jsem pře akvaristiku.cz,připsala jsem poznámku,že to spěchá a druhý den jsem měla léky-super..... potlesk
Včera jsem dávala první dávku,zatím žádné zlepšení,tak uvidíme.V akváriu u krevetek mi uhynul nový ancistrus(albín,takže fakt netuším,jestli měl nějaké bílé tečky,ale byl z nakažené várky,takže předpokládám že jo).Mimo něj jsou tam ještě dva malincí zlatí ancistrusi(do 2cm-mají se stěhovat,ale teď kvůli nákaze nechci s ničím hýbat) a endlerky.U těch nic vidět není.Dvě mi ale zrovna porodily,takže v tom množství potěru se lehko přehlédne.No a chci se zeptat,jestli to takhle v začátku stačí přeléčit Exitem bez 2000.2000 obsahuje měď,a já se bojím o kevetky.Je to malinké akvárko-18l,takže se nedá aplikovat úplně přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 17:55 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: radulkav
Nalož to do roztoku hypermanganu a potom dobře opláchni pod tekoucí vodou. To by jako dezinfekce mělo stačit. Jinak doporučím mít pro každé akvárko svoje náčiní. Pak nehrozí přenos nákazy mezi akvárky.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 17:09 radulkav Re: radulkav
No tak to neměli nikde.Objednala jsem přes internet.
Ale ještě mě napadlo-jak dezinfikovat odkalovač,síťku atd. abych si to pořád nezanášela znovu.Stačí vysušit?Nebo naložit do slaného roztoku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 09:00 radulkav Re: Yirka
Moc děkuji za radu.Donesla jsem to asi s novýma rybama a protože jsem od té doby měnila vodu,tak je možné,že jsem si to roznesla přes odkalovač do všech nádrží :-( .I ke krevetkám.Vyrážím do města shánět léčivo.Snad to budou aspoň v jedné ze čtyřech akvaristik mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 08:50 Muž Yirka [9126] Re: radulkav
Ancistrusi přežijí bez problému. ŽUabky nevím, ale vzhledem k to mu že léčbu snáší i krevetky, mělo by to být OK. Odbourává se samo, bez nutnosti zasahovat do filtru, teploty či výměny vody. Stačí držet normální režim nádrže. V tom je výhoda této léčby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:22 Žena Lolianka [16] Re: radulkav
Na krupičku sůl nepomůže, musíš to léčit. Ancíci léčbu snesou, drápatečky nevím. Asi bych je přelovila, žáby všechny špatně snášejí chemikálie. Já si krupičku přinesla kdysi s novýma rybičkama taky, do tří dnů se osypaly úplně všechny, odléčila jsem to Costapurem, ztráty na rybkách byly sice minimální, ale té práce okolo.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:11 radulkav Re: Yirka
A je nějaká zkušenost,jestli tuto léčbu přežijou ancistrusi a drápatečky?A za jak dlouho se to z akvária odbourá?Že bych po dobu léčby když tak drápatečky přelovila.
Taky se mi během dneška v jiném akváriu objevilo něco na parmičkách purpurových.Vypadá to jako malinké bublinky a vidět jsou jen,když se v určitém úhlu zalesknou ve světle.Ryby se chovají normálně.Může to být taky krupička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 12:06 Muž Yirka [9126] Re: radulkav
Pokud máš vážné podezření n a krupičku, je třeba léčit v dané nádrži. A léčit znamená léčit, tedy ne solit. Ideální, šetrná a nenáročná léčba je použitím léku eSHa Exit doplněná o zaléčení eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:24 radulkav – krupička ve společném akva u drápateček
Mám ve společné nádrži čichavce zakrslé,ancistrusy,neonky,paví oka a drápatečky.U neonek se mi objevily bílé flíčky a celkově nějak vybledly.Mohla by to snad být krupička,ale bojím se aplikovat sůl kvůli drápatečkám.Máte s tím někdo zkušenost?Neonky zkusím přendat do malého akvária,ale pokud se mi je podaří vyléčit,nevrátí se jim to hned po návratu ?A co ostatní ryby?Někde jsem četla,že drápatečky jsou na chemii citlivé,ale na sůl nevím...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2011 17:45 Muž Yirka [9126] Re: SirMagon
Mně právě přijde, že se názory zde moc neliší. Ale je fakt, že se mohou lišit od názorů z krámů. To však moc překvapivé není. Ti, než by drželi trošku dražší, kvalitní léky skladem raději prodají více (protože neúčinných)¨léků levnějších. Ještě vydělají, protože za chvíli tam jdeš kupovat další rybky. Ty jmenované léky eSHa jsou z e.shopu do tří dnů doma a to v případě včasného zachycení nemoci není pozdě.
Pozdě je, pokud jsou rybky osypané, ale i v tom případě bych si netroufl říci, že je úmrtnost stejná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 14:05 Muž Lada22 [28] Re: SirMagon
Nechci nějak očerňovat skvělé prodejce v akvaristikách,ale když budu mít nasmlouvanou seru na obchodě,tak se ji budu snažit prodat zákazníkovi stůj co stůj,tím nechci zlehčovat účinky sery. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 13:54 SirMagon Re: Yirka
Já jsem si četl forum a tyhle příspěvky také, ale jde o to, že názory se liší...pokud se pobavíš v akvaristice, kde nemajá eSho a maj něco jinýho jaký s tim mají zkušenosti a oni ti řeknou, že v pohodě a léčí to, tak jsem to vzal místo 3-5 deního čekání na dobírku, kterou si pěkně mastně připlatíš. Navíc úmrtnost by byla asi stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2011 13:32 Muž Yirka [9126] Re: SirMagon
Někdy si říkám, jestli Rex ty odkazy na nejkvalitnější a nejlepší odpovědi neinstaloval zbytečně..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 13:03 Muž Lada22 [28] Re: SirMagon
citace...nemám finance na drahé léčení...,rybičky už něco stály,takže pokuď nechceš vyhodit velký peníze za další rybičky tak budeš muset nějakou tu kačku za léky obětovat.Mě umřelo na krupičku 19 neonek,ancíci to určo přezijou,já je měl obsypané také a přežily.Na rozdíl od tebe jsem léčil eShou exit a 2000,nechci dělat reklamu ale jsou na ní dobré refernce.Pravda ze eSha je 2x držší než Costapur(140/20ml-130/50ml),ale šel bych do toho zase než kupovat novou obsadku akva. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 12:56 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: SirMagon
Když si přečtete jen poslední stránku tohoto tématu tak jsou zde několikrát zmíněny léky Exit a 2000 jejich výrobcem je eSHa. Dle mého názoru zatím nejúčinnější léčivo na krupičku. Navíc jsou i dost šetrné vůči rostlinám a náchylnějším rybám jako jsou různí sumečci.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 12:49 SirMagon
Ahoj, ať čtu jak čtu, tak se nedočítám svého případu. V akváriu, kde mám 112L 1 kořen, 2x Mech (Jávský+Phoenix Moss (( Přidán před 14 dny)) ) Jsem našel na Neonkách krupičku. Podle rad jsem přitopil na 30 stupňů. Pustil vzduchování na plno ve dne v noci. A zakoupil lék Costapur sera, který jsem aplikoval dle návodu 1. až 3. den po 22 kapkách na 40 L, takže cca 60 kapek. Rybičky i přes to umírají docela rychle a ne a ne se toho zbavit. Cichlidky kakadu 3 kousky (Samec 2x samice) a Ancitrusy 2x přežívají zatím bez úhony a známek nákazy. Přesto prosím o radu jak pokračovat...z původních 30 neonek zhruba půlka pryč:-(

nehodlám to vzdát, ale taky nemám finance na drahé léčení. Poradí někdo? Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 16:35 R Muž romant [27987] Re: Matyson
Odroluj si tohle vlákno a dočteš se co na krupičku zabírá nejlépe a je nejšetrnější k akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 16:31 Matyson
Chtěl bych se zeptat na pavých očkách se mi objevila krupička dal jsem je do karantény velké cca 10l.Jak mám pokračovat?Mám použít sůl nebo koupit léky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -13   08.11.2011 16:55 anonym
krupicku mate proto ze to mate bud u okna,dveri nebo jednoduse tam lejete chladnou vodu hop na to si davejte bacha no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.11.2011 09:18 Muž Yirka [9126] Re: sarlii
Ono není to drahé vždy vždy drahé. Je třeba to brát v širších souvislostech. Není to jen o ceně, s léčbou souvisí (a nemálo) také různá přídavná opatření jako třeba výměny vody, vypnutí filtrů, nutnost vzduchování, změny teplot, změny osvětlení, někdy velmi komplikované dávkování atd.
Proto vzhledem k jednoduchosti aplikace považuji stále za nejlepší léka na krupičku eSHa exit v kombinaci s eSHa 2000.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 09:10 sarlii Krupička
Chtěl bych se zeptat jestli je lepší na krupičku Esha Exit nebo Sera med Protazol ? V akvaristice platí, že nejlepší věci nemusí být ty dražší ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 12:21 R Muž Silent [5949] Re: kobra76
Sera omnipur ti proti krupičce nebude nic platný. Ideálně si pořiď eSHa Exit, Sera med Protazol, nebo alespoň Sera costapur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 11:47 Muž kobra76 [0]
objavila sa mi krupicka na neonkach.. doma mam len omnipur.. nevie niekto ci pomoze aj ten, alebo musim kupit nake specifickejse liecivo..???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 20:46 stropa Re: blotchen
míval jsem často potíže s krupičkou,léky fungují dobře na krupičku jen mne vždy mrzelo že veškerá biorovnováha je rázem zničená.odstavení filtru mimo akva je určité řešení ale musím do filtru bublat aby se udrželo vše vněm...atd...a tak jsem laboroval přírodní cestou.teda několikrát to znamenalo katastrofu to nepopírám ale dnes mám celkem klid i když....pokud se mi krupička rozjede víc tak po chemii musím sáhnout to ano,ale pokud vidím jednu tečku na ploutvi dám do žrádla česnek a další den to opakuji a výsledek je že tečka zmizí coze no a taky drcený semena z kosatce,ale nato bacha jsou jedovatý...to dám v opatrnosti...ovšem tím už bakterie dost ničím.jinak v pruběhu roku přidávám hodně tříslovin a e,d,c,čímž dost podporuji imunytu.pěstoval jsem jen jeden druh ryb dlouhá léta a tak nevím jak co funguje třeba na paví očka :-O ted mám změnu v chovancích a aplikuju to stejně jako na předchozí druh,jen nesmím kyselit vodu nynní,což je dost komplikace v tom co jsem dělával dříve X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 16:04 blotchen Re: formik
tak jsem ted 3dny kapal plnou davku a rybicky vypadají v pohodě, ale radši mam nepretrzite pusteny bublifuk :-) dnes odkalim poradne dno a jeste budu kapat dalsi tri dny Eshu Exit, tak snad se krupicka uz nevrati ... ted uz neni po krupicce ani pamatka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2011 17:18 formik Re: blotchen
U eSHy filtr není nutno vypínat (po skončení léčby bych ho osobně ale stejně vyčistil), nicméně zvýšit teplotu je velmi vhodné - urychlí se vývojový cyklus parazita, a sůl nepřímo znesnadňuje uchycení (víc slizu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 16:23 Muž Lada22 [28] Re: blotchen
Dle navodu se ma jen vyradit aktivni uhli,UV sterilizator,ionexove priskyrice.Se svetlem a teplotou se hybat nemusi,není to vubec zmineno.Ja s nicim nehybal,davkoval jsem to rano a vse bez problemu vyleceno a preleceno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 16:12 blotchen Re: formik
filtr tedy muze bezet dal nebo mam radsi odstavit ? jeste nekde jsem cetl, ze by se pri lecbe nemelo svitit ??nebo mam davat Eshu Exit radsi na noc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 15:38 formik Re: blotchen
Klidně bych dal týden, v polovině vyměnit 50% vody s důkladným odkalením, a znova plnou dávku...čas diplomacie je už pryč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 14:10 blotchen Re: formik
děkuji za rady, dno odkaluji pravidelne takze v tom bych problem nevidel ...mam cca. 120litrove akva a davkuji tri dny podle navodu :-) takze ted zkusim 20kapiček aspon 5 dni v kuse :-) krupicka vzdy ustoupi, ale casem se vrati, takze asi opravdu nebude dolecena ... hlavne nevim z ceho muzou mit krupicku ? kupuji nejkvalitnejsi krmeni a zadne nove rostlinky nebo rybicky jsem do akva nedaval :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 13:52 formik Re: blotchen
Taky se přikláním k variantě nedoléčení. Musí se pokrýt vývojová stádia. Jak dlouho trvá tvoje léčebná kůra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 13:49 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: blotchen
zdar. taky jsem bojoval s krupici pomoci exitu, 2000 jsem nedaval, mel jsem strach z medi. Mel jsem ji dost rozjetou, puvodce byl nekde mezi rybama dna, ktere nekdy ani mesic nevidim a zaznamenal jsem to az se to dostalo na ryby ve sloupci. Pouzil jsem zezacatku exit podle navodu, ale temer bez reakce, davkoval jsem pak asi jeste 5 dni jako prvni davku. Ryby to uz prezili vsechny a krupice ustoupila a neopakovala se.
Ono to hodne zalezi jak si to preberes ty, nekdo doporucuje zvysit a prodlouzit davkovani, nekdo zase ne. Nekde taky jsou doporucene leky na odolnejsi nebo rezistentni kmeny, ale je to cca od 400kc za lek.
V tvem pripade bych si dovolil typovat, ze senejedna o proti eshe rezistetni kmen, ale odolnejsi, teda pokud priznaky zmizi, ale ze neni dolecena. Osobne bych davkoval dele a poradne bych odkalil dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 13:16 blotchen Vracející se krupička u black moll
Ahoj, mám delší dobu problém s krupičkou. Už asi 3x jsem přeléčil podle návodu Eshou 2000 + Eshou Exit + na začátku léčby přidám sůl Sera ECTOPUR.Filtr nechám běžet, protože v návodu píší, že vádí jenom černé uhlí a to ve filtru nemám. Do tří dnů krupička zmizí, ale po krátké době se opět vyskutuje... Hlavně jsou nakaženy Black molly, nemůže být už krupička na Eshu imuní ? Nemám po čase vyzkoušet nějaké lék od Sery třeba Costapur ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 08:48 Muž Yirka [9126] Re: Michal
Není problém objednat na netu, je pravděpodobné, že do 2 dnů máš lék doma. Pokud jsi nemoc zaznamenal včas, bude to stále ještě lepší řešení než léčit léky vyžadujícími spousty zásahů v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:57 Nobody Re: Michal
Ta zeleň nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:56 R Muž romant [27987] Re: Michal
Než tu eSHu seženeš, tak použití toho silného zasolení vody a zvýšení teploty ke 30 stupňům můžeš vyzkoušet, ale dělal bych to v nádrži bez rostlin, nějaký karanténní, klidně nějaký větší flašce, protože ta sůl bude mít neblahý vliv na rostliny. Polévkovou lžíci na 3 litry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:55 Nobody Re: Michal
Pokud se nesežene eSHa ,tak prozatím použít FMC(před použitím vyměnit vodu-aspoň 1/3 lépe 1/2 objemu nádrže)1,5ml na 100l-teplotu zvýšit na 28-30 stupnů,stejnou dávku opakovat po třech dnech bez výměny vody(vypnout a vyndat filtr).
Ale raději sehnat eSHa.Je mnohem šetrnější k rybkám i rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:47 Michal – krupicka
Jenomže horší je že to asi neseženu..bydlím ve vesnici a mam tu jen tu zeleň ale když si to tu tak čtu co to dělá v akva tak fakt nevím co dělat.Jinak dík za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.10.2011 22:41 R Muž romant [27987] Re: Michal
Tohle vlákno je doslova nacpaný osvědčeným receptem na léčbu krupičky a ten je použití eSHa exit v kombinaci s eSHa 2000. Dodržet dávkování a dny uvedený na příbalovém letáku a není třeba experimentovat s něčím dalším. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:39 Michal – krupička
Nebo bude stačit malachytová zeleň? dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:37 Michal – Krupička
Zdravím, dnes sem zjistil, že moje neonky mají krupičku.Zatím sem to postřehl jen u tech neonek chci se zeptat co mam aplikovat stačí prevent? Nebo mám dát sůl a a případně na kolik zvýšit teplotu mam akva 60 litrů.Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2011 12:00 R Muž Silent [5949] Re: RedCube
Použij eSHa Exit ideálně v kombinaci s eSHa 2000 a nemusí se ani zvedat teplota ani solit. Tyto léky působí na krupičku velmi dobře a minimálně zatěžují jak ryby tak prostředí nádrže. Čím dříve tím lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:58 Žena RedCube [0]
Dobrý den, moje bettky mají s největší pravděpodobností krupičku, chci se zeptat jak to mám léčit jestli vodoléčbou, nebo přidal sůl a zvýšit teplotu. Jestli mám dávat tu sůl tak mi prosím napiště kolik soli na 25l a o kolik zvýšit teplotu. Moc Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 18:26 Muž Speeder [10]
Tak to potom jo, tim se to vysvětluje. Ten přípravek je asi nejlepší, ale já narychlo koupil taktéž spolehlivý costapur. Vědět, že mě tohle potká, tak jsem ho objednal minulej tejden na internetu, kde stál skoro o polovinu míň. No ale už ho taky mám. Snad to rybky vyberou. Nechtěl bych ztráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 18:21 Muž Lada22 [28] Re: Speeder
Bohužel v té nejbližší akvaristice meli jen malachytovou zeleň, a najezdit nejakých dalších cca 80km než bych to koupil se mě nechtělo,navíc na eSHu jsem mel dobrý reference,tak ted ji mám už v zásobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 17:58 Muž Speeder [10]
Lada22: A nebylo by lepší koupit a aplikovat například Costapur od Sery, kterej je všude k dostání? Já si myslim, že jde spíš o rychlost léčení než o to, jestli je to ten nebo ten výrobek, i když by měl bejt o něco účinnější.

Já jsem dneska koupil 8 kousků black molly a když jsem je vypustil, tak u jedný jsem si všimnul, že má nějak naježený šupiny a na boku jednu bílou tečku. Hned jsem jí odlovil, dal do skleněný koule do který vzduchuju a dal jsem tři kapky costapuru. Snad to vybere. Žere normálně. No a do akvárka jsem nakapal trošku Preventinu, aby to parazit neměl tak jednoduchý. Snad jim nic nebude. Dneska jsem poprvé nakupoval rybky v akvaristice a hned tohle. Těžko se to poznává v krámě a hlavně měl posledních osum kousků. Příště už fakt asi jen od domácích chovatelů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 20:54 Muž Lada22 [28]
Léčil jsem krupičku asi před měsícem,a to použitím eSHa Exit a eSHa 2000.Díky nedostupnosti těchto léčiv v nejbližší akvaristice jsem si je objednal na netu a díky cca 4 dennímu zdržení se nemoc rozjela,stačilo zemřít 19 neonek a jedna tetra krvava,ostatním tetrám jsem moc šancí nedával,byly nejvíce napadené vzhledem k ostatním rybám.Samotná léčba pak trvala cca 10 dní-to uz nebyly na rybkách pupínky,ale dále jsem pokračoval v přeléčení dalších 5 dnů.Po dobu léčby jsem vodu měnil standartně 1x týdně,léčiva aplikoval až po výměně,pouze jsem vysadil veškeré hnojení pro kytky a teplotu zvýšil na 28stC.Tyto dva výrobky mohu doporučit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:35 R Muž romant [27987] Re: GhostFish
Dodržet návod k použití u předmětných léčiv, to je to nejlepší vodítko. Vodu měnit, tak jak je popsáno v návodech, nebo doplňovat koncentrace léčiva při výměně vody jindy než se uvádí v návodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:21 GhostFish
staci pouzivat jen eSHa Exit a eSHa 2000 a menit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 15:24 R Muž romant [27987] Re: GhostFish
Pokud je to akvárko takovej čerstváček jak si myslím, tak výměna vody pomůže ke stabilizaci systému, prostě se tím supluje nedostatečně funkční nitrifikace a vylepšuje cekový prostředí v akvárku, ale jestli jsou již rybky tou krupičku napadeny, tak přeléčení celýho akvária bude tou nejlepší volbou, tak aby se krupička nevracela.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=2401