Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Irbis191
-v Budějicích eSHa exit je vyprodaná ,info z půlky týdne ;-)
-drž se ml -1 ml až 20 litrů vody,liší se to uzávěrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:58 Žena Irbis191 [13] Re: lacewings
ahoj teplota byla 25 stupnu ale zvýšila jsem na 28 stupnu. V tom popisku co napsal NHKG píší 22kapek na 40l vody a ty píšeš 20kapek na 20l vody. Co je lepší ?
a má se to teda aplikovat 1. a 2.den či 1. a 3. den? oba píšete něco jinýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Irbis191
-co kdyby jsi raději uvedla tu teplotu ?-třeba
-SERA costapur:
Ingredience: 0,80 mg malachitové zeleně oxalátu; 1 ml čištěné vody
Efekt: marinum counter Ichtyophtirius, Trichodina, Chilidonella, mimo jiné Costia prvoků ve sladkovodních i Brooklyn Hostilis, Uronema, Cryptocarion irritans mimo jiné, proti Saprolegnia plísňovým infekcím,
Aplikace :. 1 Den: 20 kapek nebo 1 ml až 20 litrů vody, 2. den: 10 kapek nebo 0,5 ml na 20 litrů vody. Léčba do vymizení symptomů.
Stačí?

;-)
-edit ,koukám ,že než jsem to napsal ,tak teplota přibyla.
-edit teplota 26-28,28-30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:45 Žena Irbis191 [13] Re: afc1886
já je čtu, víš. Jenže nemám eshu a nepoženu se v sobotu až do Budějovic. Bydlíme totiž dost daleko. A ptám se i jestli to rybám nevádí teplota 30-31C°...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2016 15:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Co takhle google:
www.sera.de/…
(trochu níž je to i česky)
EDIT: Teplotu nepíšou, ale já bych dal 28°C.
EDIT2: 31°C většině tropických ryb nevadí, ale silné vzduchování je nutností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:42 R Muž afc1886 [14700] Re: Irbis191
Nemám zkušenosti s costapurem,tak než plácat nesmysly,tak raději mlčím.Já bych ti poradil eshu exit + eshu 2000,jako většina.Ale toho už je tady napsáno mnoho,stačí jenom trochu číst příspěvky před tebou.
EDIT-jestli nepoužíváš karanténní nádrž,není od věci mít doma ve skříňce nějaké léky pro strýčka příhodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:34 Žena Irbis191 [13] Re: afc1886
díky za opravu, ale kdybys taky něco napsal o léčení krupice a jestli se ty ryby neuvaří bylo by to ještě lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:18 Žena Irbis191 [13] Re: NHKG
bohužel jsem dostala tento přípravek od známého takže nemám návod. Zvýším teplotu (na kolik stupňú asi tak?) ale nevím jak se kape:( U 54l akva jsem to kapala 25 kapek ob den myslím... ale u 180ky?
jo a můžu jako karanténu použít lavor? zdá se mi to špatné, ale žádnou jinou nemám
EDIT-jo a ještě neuvaří se tam ty rybky? a mám to léčit hned teď nebo večer? protože zrovna teď máme návštěvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2016 15:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Přečti si návod a drž se ho, je to účinné léčivo. Hlavně léčit celé akvárium a příště karanténu na nové ryby. Krupička často propukne po transportu ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:05 Žena Irbis191 [13] – krupice
Ahoj všichni, před 3 dny jsme si přivezly 10ks tetra červenoústá. Dnes jsem zjistila, že mají všechny do jedné krupici... Mám tam ještě pancíky a ancistrusku- žádné známky nemoci. Ono ani u těch teter není nic neobvyklého krom těch bílých teček - žerou, plavou. Myslím, že ve zvěráči to neměly a včera taky ne. Mám doma costapur. je účinný? v minulosti jsem ho použila na mé ryby v menším akvu a fungoval-kolik kapek mám dát do 180l akvárka? dávkuje se to asi ob den??
předem dík, nechci aby mi vychcípalo půl akva sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 13:49 sorum Re: romant
Koukal jsem vlákno ohledně této nemoci. Myslím, že to bude ono. Případné další dotazy již budu řešit tam. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2016 11:26 R Muž romant [27987] Re: sorum
Podle mě je to oodinium, eSHa exit popř. Oidimol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 10:20 sorum – je to krupička?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám v 63l akvárku razbory, neonky, otíky, pancéřníčky a krunýřovce. U všech razbor (10ks) se vytvořilo spousta bílých skvrn (po pravdě koukal jsem do obchodu, kde jsem je kupoval a v menší míře tyto tečky mají i tam). Když porovnám fotky této nemoci na internetu, tak si nejsem jistý, jestli to je krupička a tím pádem nevím, jakou léčbu zahájit. Našel by se někdo, kdo by mě poradil o co se jedná? Ostatní druhy ryb jsou naprosto v pořádku. Děkuji předem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 13:31 Žena Denver [1]
Děkuji za rady.
Já myslela, že při léčbě eshou není potřeba zvyšovat teplotu.
Na článek mrknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2016 10:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Článek o krupičce
Velmi obsáhlý článek o krupičce je v aktuálním časopise Akvárium, strany 62-4: e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2016 10:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Denver
-tak aplikujte a i nakrmte-střídmě
-léčba měla probíhat za zcela jiných teplotních podmínek, je zde možnot, že se vám nemoc vrátí
-optimální teplota při léčbě je 28-32 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 09:43 Žena Denver [1] Re: lacewings
teplota 23-24, ano a je to ta 200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 18:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Denver
- Kolik je současná teplota a při kolika stupních,jste jí prováděla, jedná se o tu 200 l? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 16:20 Žena Denver [1]
Dobrý den,
v akváriu se mi objevila krupička na několika rybkách. Už 3 dny jsem léčila pomocí esha exit a esha 2000. Dnes, 4. den, je ještě na 2 rybkách stále pár skvrnek. Proto jsem ještě nakapala esha exit. Mám přidat i esha 2000? A když rybky vypadají hladové, o nic se neotírají můžu krmit nebo raději jim ještě nechat hladovku? Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2016 09:30 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
eSHu použít můžeš, je to léčivo šetrné a nikdo z tvojí jmenované osádky by neměl mít při použití problém. Pokud máš kombinaci eSHa přímo doma, nesolil bych a rovnou aplikoval léčivo dle návodu k použití.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 09:21 Walhalla – Vhodne liecivo
Ahojte
Prosim skuste mi poradit. Kedze som dnes na tetrach neonovych nasla mini biele bodky usudzujem ze maju krupicku. Liecanie by teoreticky nemusel byt problem kedze mam doma exit a esha 2000. Lenze mam v akvarku cervene krevetky, krevetku molucku, dvoch ancikov, a (cesky nazov je tusim) krunirovec jehlicovity- farlowella acus. Viete niekto ake mam pri tomto osadenstve moznosti liecby? Netusim ani ci mozem pouzit sol nie to este chemicke lieciva. Za akukolvek pripadnu pomoc dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 20:33 laKatos Re: romant
neaplikuji...... davam pouze discus elixir....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 20:30 R Muž romant [27987] Re: laKatos
A přitlačíš s výluhy, šišky, listy mandlovníku atd. ale to jistě jako plackař už víš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 20:25 laKatos Re: romant
diky.... takze zadny preparat davat nebudu jen zvysim vymenu vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 20:01 R Muž romant [27987] Re: laKatos
V dobrých podmínkách to za pár dní zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 19:58 laKatos – pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to druhy den co jsem si domů donesl nové ryby ( placky) a včera k večeru jsem zpozoroval bílé tečky na ocasni ploutví. Odhaduji to na plíseň poškozených ploutví při transportu. prosím o diagnozu. Máji to tři z šesti placek.
Omlouvam se za kvalitu fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 19:41 R Muž romant [27987] Re: domco528
3 dny, posléze vměnit polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 19:36 domco528 Re: romant
A davkovat 3 dni podla navodu, alebo az do vymiznutia priznakov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 19:01 R Muž romant [27987] Re: domco528
V celým akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 17:53 domco528 Re: romant
Dakujem. Zajtra pojdem kupit eshu 2000. A pouzit to do celeho akva alebo ho mam odlovit a liecit samostatne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 16:28 R Muž romant [27987] Re: domco528
Ne, tohle krupice nebude, spíš to tipuji na nějaký plísňový problém, tedy eSHu ano, ale 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 10:22 domco528
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Mám 112L akva. Beži necelé 2 mesiace. Mám vňom gubky,tetry neonove,parik mecune,malych ancikov a jednoho malickeho skalara. S gubkami som doniesol aj black molly, ale tie dostali krupicu a umreli. Predtym som ich ale odlovil do karanteny. Na prevenciu som dal do velkeho akva esha extix 3 dni podla navodu. Teraz sa objavili skalarovi na plutvach ta biele fliaciky. Najprv mal len jeden,teraz 2. neviem ci to moze byt krupica. Ma to len on a ziadna ina ryba. Nesprava sa divne, svetko sa zda byt v poriadku. Krupica ma male biele bodky ale toto su take vacsie. Mam pouzit exit do celej nadrze, alebo ho vylovit? Nepodoba sa to na nejaku inu chorobu? ďakujem za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 21:01 R Muž romant [27987] Re: Elffka
To JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 20:49 Žena Elffka [9] Re: romant
A který z nich bys doporučil? Mám v akva i krevety a L-sumce a nerada bych jim ublížila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2016 19:10 R Muž romant [27987] Re: Elffka
Je to krupička. Pokud nezabrala eSHa budeš mít co do činění s odolnějším kmenem a bude nutný použít jiný přípravek, jako jsou Costapur, nebo třeba Tetra Contra Ick Konzentrat, Sera med Professional Protazol nebo JBL Punktol ULTRA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 18:57 Žena Elffka [9]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou to torpéda a nejdou moc vyfotit, snad to z toho bude poznat...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 18:54 R Muž romant [27987] Re: Elffka
Hmm, to bude to z lepších řešení. Ryby jou jakoby posypaný hrubou moukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 18:52 Žena Elffka [9] Re: romant
Hmmm, oodinium nepoznám. Každopádně co s tím? Zkusím je vyfotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 18:32 R Muž romant [27987] Re: Elffka
Třeba to není krupička ale oodinium. Těžko ti někdo odpoví na otázky proč? S největší pravděpodobností půjde o imunitu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 18:00 Žena Elffka [9] – Léčba krupice
Ahoj, asi před měsícem jsem sem vkládala žádost o radu, jelikož se mi po 2 léčebných cyklech Eshou na neonkách opět objevily tečky. Tyto tečky se na neonkách objevují stále - každý den mají 2-3 neonky na sobě několik teček. Druhý den jsou tečky pryč a má je zase jiná neonka. Jednou jsem objevila tečky i na parmičce duhové, ale ty do druhého dne také zmizely. Všechny ostatní rybky jsou v pohodě, i neonky jsou až na tečky fit, nic neumírá, ryby se třou. Před 10 dny jsem dokoupila několik nových neonek a skaláru, všechny rybky jsou v pohodě. O víkendu jsem pak ještě přikoupila samice čichavců zakrslých a otíky. Čichavci jsou v pohodě, ale otíci se úplně obalili bílými tečkami. Vypadá to jako krupice, rybky jsou normálně čilé, chovají se normálně. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli je možné, že těch pár teček na neonkách byla po celou dobu krupice a rybky vůči ní byly imunní? Případně jak je možné, že se nakazili jen otíci a ne třeba nové neonky, které jsou na krupici háklivé? Případně jak to léčit? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 15:43 Arty Re: afc1886
Zdravim, ja jsem tady nic nepsal. Co jsem procetl ty temata, tak to psala moje sestra, ktera mi malem stihla sverene ryby vyhubit. Byl u nich problem s NO2. Ten jsem jiz vyresil, ale bohuzel ta nemoc mi unikla. Mam vicero akva a ty skalary jsem dal k ostatnim, kdyz se vyskytl problem s NO2. Bohuzel to byla chyba a zavlekl jsem si tim tu plisen. Takze asi tak. Kazdopadne vcera zacla lecba s Eshou a zatim se zda se funguje, zadna dalsi rybka od te doby nebyla napadena. Tak snad to dopadne dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 16:00 R Muž romant [27987] Re: Arty
Plíseň je tam už asi taky, ale prvotně je to napadení nálevníkem, proto i ty tečky. tedy krupička je druh nýálevníka a to co vidím na fotce taky, takže aplikace eSHy exit v kombinaci s 2000 se mě jeví jako ta správná cesta, ale je třeba si uvědomit, že je to léčba následků, takže to co napsal kolega správce bude zřejmě pro tvůj případ tím nejzásadnějším. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2016 15:40 R Muž afc1886 [14700] Re: Arty
Já ti odpovím trochu jinak,tak jak asi nebudeš chtít.Nejdříve jsi byla holka nicooo a ptala jsi se tady rybicky.net/forum/9009… a tady rybicky.net/forum/147… .Teď jsi kluk Arty a píšeš další problémy.Jestli chceš opravdu poradit,tak založ prezentaci,kde uvedeš pravdivé informace.Jinak to nemá cenu a zbytečně se plevelí témata. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 11:44 Arty
Ono to bylo i na dne akva. Ale to po vcerejsim odkaleni zmizelo. Jen ty ryby hynou dal. Zkusim tu Eshu, snad se povede nekoho zachranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 11:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Arty
Jestli to vypadá jako plíseň, tak bych vyměnil aspoň 50% vody (pokud máš ve vodovodu kvalitní tak 75%) a začal léčbu esha exit a esha 2000. Filtr nech běžet.
Ale je to divné, preventin na plíseň docela dobře funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 11:34 Arty
Kruci, momentalne nemuzu fotit, ale nasel jsem to na netu, takhle to vypada
img.obrazky.cz/…
spis je to plisen, ale jsou mi divny ty tecky co meli sumecci, mozna jsem si zavlekl dve nemoci naraz, vyborne. To bylo naposled co jsem kupoval ryby takhle. Vzdycky jsem je bral z burz a nebyl problem. Jednou se necham strhnout a vyhubim si v podstate akva. Da se s tim jeste neco delat? Dostava me ta rychlost, jakmile to nejaka ryba ma tak do druhyho dne je po ni. Pritom priznaky zadny, jsou aktivni vsechno a najednou se drzi jen u hladiny a jsou obaleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2016 11:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Arty
Preventin moc na krupičku nefunguje, kdysi jsem ho zkoušel. A pokud předávkuješ, je toxický pro ryby.
Ale pokud nemají tečky, exit asi nepomůže. Chtělo by to fotky nemocných ryb, pak to snad někdo pozná. A příště nové ryby do karantény!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 11:09 Arty
Zdravim. Mam akva se Skalarama a v poslednich ctyrech dnech mi zacinaji z niceho nic umirat. Kazdy den jedna. Zacalo to po koupi dvou sumecku z Hornbachu. Objevil jsem na nich zluty malinky vystouply tecky. Druhej den bylo po nich. Jeden z nich mel na brichu jakoby sedivej hnusnej povlak. S podezrenim na krupicku jsem hned zacal s lecbou preventanem. Vymenil jsem 1/3 vody, pridal sul, zvednul teplotu na 28. Jen mam problech s filtrem. Jelikoz mam externi a pouzivam ho na vzduchovani ale cetl jsem ze se ma pri lecbe pokud mozno uplne vypnout. Coz ja nemuzu kvuli tomu vzduchovani. Trochu mam obavy ze jsem mel lecit Eshou exitem. Nevim zda se mi jako by ten preventin nepomahal. Kapu ho tam tri dny a kazdej den uhyne jedna ryba. A koukal jsem po rannim odlovu mrtvolky ze dalsi je obalena tim sedim hnusem. Jedna se vubec o krupicku? Tecky meli jen ti sumeckove. Ostatni ryby byly obaleny tou sedou hmotou. Skoro mi to prijde jako by to skakalo z jedny na druhou. Takze mam dotaz zda lecit dal preventinem a doufat nebo koupit eshu. Da se to vubec? Zmenit pripravek v prubehu lecby? Nechci jim tim vic ublizit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 09:31 Klára Re: NHKG
Přidávala jsem jen tu neonku a včera se to na ní objevilo. Tak zkusím dneska to někde sehnat, přijde mi, že se to hrozně rychle šíří. :-(
Děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2016 09:23 R Muž afc1886 [14700] Re: Klára
Použij na krupičku eSHa Exit,a k tomu eSHa 2000.
Výtažek z odkazu v modrém rámečku-
Esha Exit a Esha 2000:
Esha Exit okamžitě účinkuje, není třeba dělat nic, jen ho nakapat do nádrže dle návodu (tudíž neměníme ani nezvyšujeme teplotu vody). Esha 2000 se používá současně proto, že parazit naruší kožní sekret a kůži ryb, vznikají drobné ranky, které jsou náchylné na zaplísnění. Při včasném zahájení léčby, jeho použití s Exitem není nutné. Při silném napadení je použití žádoucí, přežije tak více ryb. Btw. při použití Exitu včas, tedy na začátku onemocnění přežívá 100% ryb (léčbu přežije i velká část potěru!).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=451