Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 87 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 06:14 miro03
Suhlasím s Romanom ja cždy pri krupici zdvihnem teplotu,len treba zvýšit vzduchovanie.Vetšinou je to záležitost 24 hodín ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 22:36 Muž Roman [100] - Cichlidy
Vyvářením dekorací nic nezískáme.Jednak cysty-zárodky žijí v písku a líhnou se v závislosti na okolní teplotě.Proto invaze krupičky v akváriích je daleko rychlejší než např. v rybníce z jara kde je teplota kolem 8-12*C.Všichni víme že se ničí teplotou nad 28*C i když jsou už v chovech odolnější mutace.Jinak nejběžnější a neškodné léčivo je acriflavin, který seženete všude.Solení není nutné, je to jenom prevence aby se rybám tvořilo více ochranného slizu na těle. ;-) Jinak kdo si myslí že ty tečky na rybách jsou celý paraziti upozorňuji že se jedná jen cca o 1/4 velikosti.Zbytek je zavrtán v těle a saje krev jako klíště. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 22:24 vesy
Ahoj.Mám podobný problém s krupičkou.Nie je podstatné o aké druhy rýb ide,pretože mám mix,ale už 2 x po sebe sa mi to objavilo.Behom 2 týždňov mi vymrelo celé AQ.Všetko som vyvarila(čo sa dalo),nakúpila nové rybičky a opakuje sa to znovu.Som z toho na nervy,krupica je tu znovu.Teraz sa mi obkjavila u Plát koralových a postupuje na Gupky a Daniá.Mám nejaký MULTIMEDIKAL,ktorý sa pridáva na prevenciu,aj na liečbu,ale nezaberá.Teplota v AQ je 25°C.Prosím o radu,soľ pridávam v malom množstve,po čistení.Vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 09:47 Žena Gabi [11]
Díky. Tak asi skočím koupit ten EXIT. Ať mám klid v duši. Jestli to stojí jen kolem stovky, tak je to pakatel, za to to stojí. Krupice se může objevit kdykoliv znovu... Jen nevím, jestli to mám cpát do toho velkého akva preventivně, ale to je asi blbost, co. To raději počkám na případnou první tečku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 09:25 Žena katunka [158]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2007 07:28 Žena Gabi [11]
No já teď právě čekám, jestli se to ještě objeví na nějaké rybce v akva. Proto ta zvýšená teplota bez dalších kroků. Aby se to případně ukázalo ryhleji a začla bych léčit. Nechce se mi tam dávat léky, pokud nebude nikdo další nemocný... Ten jediný nemocný ancistrus je oddělený, zatím léčím jen solí. pokusím se tedy sehnat EXIT, nezabije ho to? Je mi ho strašně líto sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 22:48 Muž Jestr64 [8]
já bych sůl ani zvyšování teploty nedoporučoval, tím se akorát urychlí krupička, spíš zkus sehnat Esha Exit ten ti pomůže stopro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 22:19 langosh – to AmorFati
>>Zvýšení teploty bez dalších kroků (soli, některých druhů léčiv) situaci zhorší, urychluje se totiž vývojový cyklus kožovce.

Co se týká zhoršení situace pouhým zvýšením teploty, tak tady nemáte pravdu. Kopíruji ze stránek aquar.cz "... Při teplotě vody nad 28 oC je rozmnožování přerušeno degenerací cyst. Při nižších teplotách se vývoj zpomaluje a při teplotě vody 33 oC je rozmnožování přerušeno.". Sůl je pouze podpůrný prostředek - zvyšuje tvorbu kožního slizu, čímž znesnadňuje uchycení theronta...

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 22:14 Sidonius
Zvýšená teplota nejen urychluje vývojový cyklus kožovce, ale také ho ukončuje. Záleží na tom, jak je tato teplota vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 21:58 Muž AmorFati [37] - Amerika
Co člověk to názor :-)

Gabi, doufám, že jsi o krupičce něco četla... Zvýšení teploty bez dalších kroků (soli, některých druhů léčiv) situaci zhorší, urychluje se totiž vývojový cyklus kožovce. Při léčení se teplota zvedá za stejným účelem. Kožovec ve stádiu života, kdy není přisátý na rybě, je zranitelný, proto se jim topí, aby se takového stádia dosáhlo rychleji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 21:42 Žena Gabi [11]
To je teda bída, co člověk, to názor, mám z toho hlavu v pejru. Jen doufám, že se krupice nerozšíří na celé akva... Tam jsem zvýšila teplotu na 29, nechám to tak pár dní. Uvidím, jak na tom bude ancík zítra, případně koupím ten exit nebo jak se to jmenuje. A samotná sůl s tím nic nezvládne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 21:26 R Muž Mrakoplash [1776]
AmorFati > rybicky.net/forum/3961 neni to teda kritika, ale stoji za to si to precist ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 21:23 Muž AmorFati [37] - Amerika
Oddělování nemá výhnam, kožovec se pohybuje i ve vodě, může i tak napadat další ryby. Babským radám se solí a teplotou nevěřím. Kryunýřovci sice jsou citliví na léčiva na bázi mědi, nicméně žádný problém nemají s jinými. Hodně dobrý je eSHa EXIT. Nevybavuji si, že by ho tu někdo kritizoval. Aplikuje se tři dny bez zvyšování teploty a je po legraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 17:25 Muž georged [44] - Živorodky
My je tedy oddělujeme, a přeléčíme tedy i akvárko odkud jsme je oddělili(ale minimalizuje to množství cyst v main akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 14:31 Žena Gabi [11]
Jejda, tak topítko mám. Soli už jsem dala včera polévkovou lžíci, koupila jsem antiichtin, mám ho tam dávat nebo raději ne? Případně kolik? A teplotu mám zvedat postupně nebo rychle? Toho napadeného jsem přestěhovala, protože mi to poradili, mám ho tedy vrátit? Je v kouli, asi 12L, osázené, má tam vzduchování. Šneky mám měchýřovku a neritinu zebru. JInak ryby mám bety, rasbory klínoskvrnné a ty ancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 13:30 Chaotic
Myslím, že oddělovat nemocného jedince v případě krupičky nemá význam, je potřeba přeléčit celé akvárko. U kožovce je problém, že pouze část svého vývoje tráví na těle ryb. Když dospěje, vytvoří se z něj cysta, která odpadne a ze které se rychle vyklube mnoho dalších zárodků. Co se oddělování týče, dal bych pryč šneka, který bude na léčiva proti krupičce hodně citlivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 12:50 Nexion – ....
Tak topítko sis měla koupit, když sis akvárko zařizovala. Já dávám 1 lžíci soli na 30 litrů. Hlavně si sežen to topítko a pak vodu na 30 stupňů. Co se týče oddělení, tak já jsem je neoděloval, protože to chytly tak dvě a proto jsem lečil radši celé akvárko... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 10:59 Žena Gabi [11]
Problém je, že oddělit bych ho mohla jen do kulatého, vadilo by to na pár dní? Pěstuji v něm přebytky rostlin.. Raději bych to přeléčila tou solí. Mám dnes vyměnit část vody a zase dosolit? Někde jsem četla, že polévková lžíce na 10 litrů, někde že na 30 litrů, tak nevím... Dnes se pokusím sehnat topítko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 22:59 Muž georged [44] - Živorodky
Oddělit určitě... zvyš teplotu a zaveď intenzivní vzduchování... nebo můžeš použít i léčiva, ale pozor jsou na to extrémně citvilí(a léčivo jim může paradoxně i ublížit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 22:56 Gabi
Ještě jsem se chtěla zeptat - mám toho nemocného oddělit nebo ne? Bojím se, že mi umřou sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 22:46 Gabi – Krupička - pomoc
Poprvé se mi objevila krupička, tedy asi. Má ji jeden ancík. Jinak mám v akva ještě bety a rasbory a měchýřovku. Ve čtvrtek jsem si kupovala nového šneka, tak asi od něj... Ten ancík má hlavně na břiše a na ocase a v puse bílé až nazelenalé tečky, jakoby vystouplé, nepravidelně rozházené. Je aktivní. Druhý ancík a ostatní rybky jsou čisté. Dala jsem do akva (44L) lžíci soli, problém je, že nemám topítko, tak přitápím lampičkama. Jak mám postupovat dál? :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2007 18:05 Usine
Všechno co dáváš do akvária by jsi měla desinfikovat, nejlépe slabým roztokem hypermanganu, rostlina to vydrží bez problémů i několik hodin a ty budeš mít jistotu že si nic nezatáhneš do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2007 09:24 Muž Eff [417] - Rostliny
Může. Pryč od nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2007 09:18 jana.nova – Krupička z rostlin??
Zdravím, chtěla jsem koupit akvarijní roslinu, ale všimla jsem si, že v nádrži s rostlinkami plave pár rybek, které měli 100% krupičku, tak jsem si jí nekoupila. Nevím ale jestli se nemoc opravdu může přenést na rostlině? Dík na odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2007 09:08 motýlek
hlavně přidat silně vzduchování - a teplotu můžeš až ke 30°C - ale pozorovat chování rybek, ne vždy to snáší dlouhodobě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 20:38 silvia
diky, uz som to vyhodila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 20:00 Muž isamik [180]
Ke krupicce se vyjadrovat nebudu, ale to aktivni uhli vyndej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 19:59 Žena Alena.sv [89]
Určitě ji vyndej,pravděpodobně myslíš aktivní uhlí a to ti to léčivo zase pohltí.Přidává se až po ukončení léčby na vyčistění vody od zbytků léčiva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 19:53 silvia – krupicka (surne)
ahojte, mam jednu otazku (a dost to ponahla), kupila som si novy filter, vonkajsi a prave ho zabieham, moje rybky dostali po tyzdni krupicku (asi to dostali kvoli tomu filtru), kupila som costapur a hned som ho tam nadavkovala (podla navodu), zvysila som teplotu o dva stupne, ale moja otazka znie: mam odstranit z toho noveho filtru tu ciernu poslednu vlozku (uhlikovy fleece), ktory vyrobca doporucuje ho tam nechat 2tyzdne? alebo to liecbe nevadi? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2007 11:54 Katka
Chov teda neplánuju a kdyby se mi z každýho toho pidi vajíčka měl vylíhnout šnek, tak by se mi do akvárka ani nevešli hmm Díky mooooc za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2007 11:38 Muž georged [44] - Živorodky
To by byla škoda ! :-D . Já se o to snažím už delší dobu a fakt nevím, proč se jim nehce se množit sad . Jsou dospělí, je jich dost, potravy mají dostatek(a šance že budou všichni stejného pohlaví je strašně malá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2007 11:36 R Muž Mrakoplash [1776]
sundat a vyhodit, pokud teda neplanujes chov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2007 11:33 Katka
Děkuju a co s tím mám dělat? Nafotím, ale nemůžu hned, nejsem u toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2007 11:31 Muž georged [44] - Živorodky
Nafoťto. Ale budou to vajíčka šneka zvaného ampulárka(měchýřovka východní).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2007 10:53 Žena katunka [158]
Hrozen vajíček ampulárií? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2007 10:52 Katka – krupičky
Zdravím, mám dotaz. Jsem začátečnice v chovu akvarijních rybiček, mám doma v akvárku neonky a pár šneku. Na akvárku mám kryt a na něm se mi začali dělat divný-jako boule, jsou bílý a skládaný z více malých kuliček. Nejsou ponořený ve vodě. Nejdřív tam byla jen jedna asi o průměru 2cm, ale začali se dělat další, měla jsem tendence to seškrábnou, ale radši se nejdřív porádím co to je.Poradíte mi někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2007 18:59 Muž Roman [100] - Cichlidy
dermatitida vzniká z rybí TBC jak bylo řečeno, pokud je silné zamoření kožovcem, tak k tomu asi také dochází.Jde v podstatě o nějakou formu exzému či co to je.Docela to svědí. tone tone tone proto se v akvárku koupeme jenom když je to nutné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 16:44 Žena petrys [107]
taky už jsem kdesi četla, že je to přenosné na člověka, ale i kdyby se vám nějaký kožovec uchytil na ruce(a musel by se asi hodně snažit), tak by stejně zahynul, nejste ve vodě celý den a bez vody nemůže dlouho přežívat ani se množit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 16:23 oldkiwinka
umyt ruce a nevadí.mýdlem a teplou vodou jako já,dyž dycky hrabu do akva,kde je léčivo občas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 16:20 Žena Mája [40] – FMC a malachitka
Vadí, když strkáte ruce do vody, kde je FMC nebo malachitka?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 16:14 PEPAN
no mě to bylo divné,tak jak to vysvětluješ je to již pochopitelné.dík za info.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 16:11 oldkiwinka
taky sem to kdesi četla,ale pry jenom při nedodržování hygieny-koupání, umývání rukou atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 15:25 paulinn – a teď vážně:)
pepane, krupička přenosná je, ale pouze z aqua do aqua (na rukou, když přehazuješ kytky z akvárií) a člověk co psal o dermatitidě to myslel tak, že když léčíš, tak to léčivo je k pokožce agresivní, proto se v té vodě nemáchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 13:32 Dežo
Řiká se tomu beďary :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 13:25 JOŽO
I KDEPAK ,O KRUPIČCE.....www.akvarijni.cz/nemoci.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 13:12 Štěpán
To bylo o tuberkulóze, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 10:13 pepan
tak toto jsem našel na inetu.takže je to asi pravda?..... Při velmi silných nákazách se vyvarujme častého zásahu rukou do zamořeného akvária, ve výjimečných případech se může objevit dermatitida.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2007 10:03 pepan – krupička přenosná na člověka???
ahoj,v akva knížce-od pana Eliáše tuším z roku 99-jsem našel info,že krupička je přenosná na člověka,moc tomu nerozumím -připadá mi to jako nesmysl.prosím o vaše názory .děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 20:19 Muž Sprachys [48]
diky moc za reakce... mam teplotu kolem 30°C a ted navecir sem uz tecky nezahlid potlesk akorat se ten samecek zasprajc do jedny schovky a ma odrenej hrbet pred hrbetni ploutvi hned za hlavou.. snad se mu to zaceli :-( diky moc lidi! love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 19:57 Žena petrys [107]
pro kika: závojnatkám teď nastává období tření, může to být třecí vyrážka-dělá se na hlavě, skřelých a prsních ploutvých

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [87] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=4301