Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2012 12:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Adam
...Na neónkach sa objavuje veľký počet parazitov. Vysoká teplota neprerušila rozmnožovanie. Prečo?
Proti vyšší teplotě odolnější kmen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 12:17 Muž Ad@m [1051]
Ahoj. Mám dotaz ohľadne kožovca:
19.11.2012 Zakúpenie 4x Puntius titteya
23.11.2012 Na Paracheirodon axelordi sa objavuje zopár týchto parazitov, pravdepodobne prinesených s mrenkami. Zvýšenie teploty na 29°C.
24.11.2012 Zvýšenie teploty na 31°C. Parazitov ubúda.
25.11.2012 Kožovec už na neonkach takmer nie je. Teplota 31 - 31.5°C. Podľa toho, čo som sa dočítal parazity padajú do dna, kde prebieha proces rozmnožovania. Teplota vyššia než 28°C by mala prerušiť rozmnožovanie degeneráciou cýst.
26.11.2012 Na neónkach sa objavuje veľký počet parazitov. Vysoká teplota neprerušila rozmnožovanie. Prečo?
27.11.2012 Kožovec rybí sa objavuje aj na ostatných rybách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 15:59 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý – dotaz
Zdravím .... mám (nejspíš trochu hloupý) dotaz... může obrněnka nebo i krupička ohrozit i krevety ? Hádal bych že ne, ale radši se zeptám.
Dále by mě zajímalo jestli si tato nemoc opravdu nevybírá hostitele nebo jestli jsou ryby s určitou imunitou. Konkrétně by mě například zajímalo, jestli je v ohrožení např i gibbiceps, nebo jestli má větší naději se nemoci vyhnout díky krunýři (ikdyž měkké časti těla se u něj taky najdou tak pochybuji tone )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 13:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: host
Mám nastudováno, tři dny nic jinýho nedělám :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 13:07 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Odroluj vláknem a tuším že na předchozí stránce ty vývojový stádia právě Sid velmi podrobně popisuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2012 13:02 host Re: KarlosS
Podle fotek co jsi dal to je, jak už psal Sid, Ichthyophthirius multifiliis - kožovec. Velké bílé tečky. Doporučuji nastudovat vývojový cyklus parazita. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: host
Já vím, byl jsem dost nerozhodný. Krupičku již jsem měl, ale tyhle tečky se mi zdály menší a mnou už vyzkoušená léčba na krupičku nezabírala, tak jsem myslel, že je to oodinium. No jo, ale teď podle fotek, zkušenější radí - krupička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2012 12:45 host Re: KarlosS
Krupička, jeden název co se zde používá pro dva původce.
Jednoduše a česky, bílé tečky do velikosti až 1mm způsobuje kožovec. Bílé tečky velikosti 0,1mm je oodinium (dříve se také říkalo sametová nemoc). Již sem byl dán odkaz na stránky JBL kde jsou názorné ukázky na fotografiích. Podle toho jaký to je parazit musí být aplikovaná léčba která je rozdílná podle typu parazita. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Sid
Díky, takže ještě dva dny pojedu ve stávajícím tempu (exit + 2000) a pak zkusím léčbu jiným přípravkem od jiné firmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: baletka
JO už jsem taky krupičku vyléčil v jiným akva u neonek exitem bez zvýšení teploty. Ale když mi to teĎ nezabralo, zkouším všechno možný. To co radíš jsem dělal a znám, ale nepomohlo. I tak děkuji, člověk aspoň ví, že v tom není sám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 11:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: KarlosS
IMO je slengová zkratka "podle mého názoru"... :)
Takže česky: podle mého názoru, vycházejícího z přiložených fotek, se jedná o kožovcovitost, lidově "krupičku", způsobenou kožovcem rybím, (Ichthyophthirius multifiliis). Ale jde opravdu jen o můj názor a mohu se mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2012 11:28 Žena baletka [624] Re: KarlosS
Já nevím, nejsem zkušený akvarista, pouze stále začínající, ale krupičku jsem nedávno vyléčila. Osobně bych radila vyměnit půlku vody, a poté dát kombinaci Esha Exit a 2000 s tím, že Exitu se dá dvojnásobek dávky a léčba se prodlouží na pět dní (obojí je povoleno i v návodu). Teplotu není třeba zvyšovat, pokud léčíš těmito léky. Když to po pěti dnech neustoupí, nevím nevím. Asi bych se o ryby dost bála. Ale je tady řada lidí, kteří se rybám věnují daleko déle, takže Ti možná poradí lepší, účinnější léky. Po léčbě samozřejmě další několikanásobná výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 11:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Sid
Jsem blbej, nesmějte se mi, ale dal jsem si do gůglu "IMO kožovec" a nic. Je to teda krupička - kožovec rybí? Mohl bys upřesnit?
Vím, ale léčím od počátku. Nejdřív exit dle návodu, nyní spolu s 2000. Navíc jsem i před třemi dny nakapal FMC (přendal do karantény šneky a ancíka (druhý zemřel)) a zvýšil teplotu nad 28°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2012 10:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: KarlosS
IMO kožovec. A hodně zanedbaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 10:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: marektachyon
Léčba je asi vždy dražší, ale stejně musíš přeléčit celý akvárko. Pokud tam přežije i jediná ryba může být stále nositelem. Moc to nechápu, to mám pak utratit přeživší ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 10:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – foto2
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 10:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – foto1
Fotka k příspěvku Neidintifikoval by někdo z přiložených fotek zda se jedná o krupičku nebo to oodinium? Děkuji K.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 08:48 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: marektachyon
Pokud je reálná šance ryby vyléčit, navíc za pár peněz, úvahy podobného typu jsou poněkud "podivné"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.11.2012 06:35 Muž marektachyon [-3]
Hmmm už sa tu povedalo o tolko liekoch... Skus si zvazit ze ci nebude liecba drahsia ako osadka :-( vies co tym myslim... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 23:34 Žena Danila [4489] - SumciRe: KarlosS
KarlosS napsal: Děkuji všem.
Co jsem četl, ta obrněnka se ničí především mědí, kterou ta léčiva obsahují. Já mám právě v akváriu nejvíc kardinálek, který jsou zrovna nejvíc háklivý:-(. Dojedu eSHu 2000 a pokud to nezabere, tak odfiltruju a půjdu do Dajana OIDIMOLu, jak radí Danila.


Obávám se, že použití Esha 2000 je v tomto případě k ničemu.Co se týče kardinálek - neviděla bych to tak dramaticky. Doporučila bych léčbu neodkládat.Zvýšenou teplotou nic nezkazíte. Držím palce. X-) Zkušenosti mám s Oidimolem v těchto případech vynikající, bohužel, nedá se použít u krevet, šneků a sumců.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 20:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Děkuji všem.
Našel jsem Anti-Oidin, Tetra Contra Ick Konzentrat, Dajana OIDIMOL, Sera Ooidinopur, a snad i eSHa 2000, kterou aplikuji druhý den. Co jsem četl, ta obrněnka se ničí především mědí, kterou ta léčiva obsahují. Já mám právě v akváriu nejvíc kardinálek, který jsou zrovna nejvíc háklivý:-(. Dojedu eSHu 2000 a pokud to nezabere, tak odfiltruju a půjdu do Dajana OIDIMOLu, jak radí Danila.
Jen nevím, jestli není zbytečné držet teplotu nad 28°C, když jde o Piscinoodinium.
A asi vím i příčinu, na burze jsem nedávno koupil ke zkrmení nálevníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:44 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: KarlosS
Nechci se do toho někomu plést, ale když jste mě oslovil...
Pokud by šlo o Piscinoodinium, jak píše Danila, pak mrkněte např. sem:
www.dajanapet.cz/…
A nebo tady:
www.jbl.de/…
=> Bildgestützte Diagnostik => Erkennbar auf Körper, Haut und Flossen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Sid
Díky, to si uložím. Ještě něco takového sehnat pro oodinium. M8m dojem že ty moje tečky jsou jemnější, až prachové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.11.2012 19:05 Muž marektachyon [-3]
ak opadavaju rastliny tak to musi byt dost agresivna chemikalia a rozhodne by som ju do akvaria nedaval ! ne určite potom musíš počítať aj s reštartom filtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2012 19:04 host Re: KarlosS
Jak píše Johan, není krupička jako krupička! Již jsem sem dával odkaz na sousední web kde Pietro (dr. Birsák) uvádí způsob léčby "krupičky". Takže ještě jednou:
www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:01 Žena Danila [4489] - SumciRe: KarlosS
KarlosS napsal:
Nevím jestli rybu silně obalenou "moukou" mám usmrtit, nebo ne. Nejvíc mě děsí, jestli mi po úmrtí rybek ještě něco zbývá.


Ryba silně obalená "moukou" a Exit nezabírá... S tímhle jsme se prali před dvěma roky a jediné, co spolehlivě zabírá ( domnívám se, že jde o piscinoodinium) je Oidimol od Dajany.

Doporučuji prohnat stávající vodu přes aktivní uhlí(odbourat použitá léčiva) a pak ho aplikovat podle návodu.
Počítejte ale s tím, že je vysoce toxický pro šneky a že vám během pár hodin opadají rostliny typu růžkatce a limnophily jako vánoční stromeček. Ale účinek je velmi rychlý a funguje téměř zázračně. potlesk
Dejte vědět, jak to zabralo.Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.11.2012 18:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: romant
Jenom bych podotkl, že né každá krupička je způsobena Ichtyophthirius multifiliis a tudíž i životní cyklus může být velice rozmanitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 18:35 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Ta výměna vody a vytažení toho zbytkovýho léčiva před event. další kůrou, mě příjde jako velmi dobrý opatření, už jenom proto, že se léky nebudou tlouct. Jinak, když si odroluješ tohle vlákno tak tady před pár dny Sid udělal velmi zdařilý rozbor symptomů a ovlivnitelných veličin ve vztahu k životnosti krupičky, lze z toho velmi dobře pochopit ty časový souvislosti na něž se dotazuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 18:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Děkuji moc, každý den vytahuji mrtvé ryby a pohled na ostatní taky nic moc.
Nevím jestli rybu silně obalenou "moukou" mám usmrtit, nebo ne. Nejvíc mě děsí, jestli mi po úmrtí rybek ještě něco zbývá. Protože pokud to nedoléčím, tak to asi budu mít v akvárku pořád.
Vypadá to zatím že ostatní akvárka ok. Ale vůbec si nejsem jistej ničím co dělám a jestli jsem vše dezinfikoval.
No nic, když to zase nevyjde, tak ještě zkusím něco jiného na vaše doporučení. Jen nevím jestli mezi léčbama mám vyměnit část vody a zbytek léčiva starého odfitrovat aktivním uhlím. Viděl jsem sera oodinopur, máte s ním někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2012 16:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: KarlosS
Přenesení parazita na pomůckách, rostlinách, vodou ap. je "loterie", u které "šance na výhru" je tím větší, čím déle se nemoci v nádrži "daří". (Resp. - čím déle se nedaří nemoc potlačit. Vizte vývojový cyklus. Jakékoli debaty na téma % rizika přenosu jsou zbytečné...)
Asi bych raději s možností přenosu počítal a připravil se na ně.

Léčebné prostředky bych kombinoval jen tam, kde výrobce toto vysloveně "povoluje".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 15:18 Muž marektachyon [-3]
no tak je to velmi diskutabilne ci sa da preniest kvapkou vody... plavajuce stadium parazita musi byt pritomne v tej kvapke vody niekedy je ta pravdepodobnost vysoka niekedy mala a s kombinaciu lieciv mam skusenosti iba ked som v ramci 1 invazi krupicky vyskusal Sera Costapur , Exit + Esha200 , Costamed
neaplikoval som ich naraz ale postupne ked jeden nezabral tak som dal druhy medzitym som neaplikoval ziadne aktivne uhlie ani ziadny pripravok na odburanie lieciv :-)
ale kombinacia co si napisal vyssie tak to neviem niesom chemik a neviem ako by latky spolu reagovali a pre zive organizmy je to nevypocitatelne ale u Esha lieciv je pisane ze su samoodburavacie hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Sid
To je moc špatný, jsem vůl.
Donedávna vysoce hodnocený eSHa Exit už koukám zabírá málokomu. A to tuhle nádrž léčím poprvé. Lze léčbu kombinovat? Třeba exit, 2000, a třeba FMC + zvýšení teploty? Vlastně to tak teď dělám první den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:23 Muž marektachyon [-3]
podla mna nie lebo maju schranku (ulitu/pancier) a krupicka sa nema na nich ako prichytit ešte by sa mohla prichitiť na ich koži ale to asi nie lebo maju na sebe vela slizu skus pozriet ci nemaju biele bodky ak nie tak to bude pravdebodobne v pohode ale to Oddinium neviem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:22 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: KarlosS
...a tak se ptám jestli šneci mohou být nositeli krupičky či oodinia?
Co myslíte?
O pár příspěvků níž je popsán vývojový cyklus kožovce. Z něj si můžete udělat představu, jak může dojít k jeho přenosu z nádrže do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
TAky se musím přidat, léčba exitem + 2000 nezabrala, nyní zkouším FMC se zvýšenou teplotou. Navíc nevím, zda jde o krupičku nebo oodinium. V podstatě osypané (jakoby moukou) jsou jen parmičky purpurové na jiných rybách není nic znát, ale parmičky krásnoploutvé se otírají o předměty. Jedna SAE, samička ancíka, jedna parm. purpurová a jedna kardinálka umřely. Možná je to i léčbou a ne napadením nemocí. Všechny pomůcky jsem dezinfikoval, abych si to neroznesl do jiných aq, ale pozdě jsem si uvědomil, že jsem předtím vylovil šneky, abych je zachránil před účinky léčby a dal je do jiných nádrží a tak se ptám jestli šneci mohou být nositeli krupičky či oodinia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 13:46 Muž marektachyon [-3]
ja po rozhovore s chovatelom akvaristom som pouzil Sera Costa Med 25ml na 240l a zabral aj na ukor mrtvych zopar ryb lebo už som nevedel čo mám robiť použil som predtým Exit + 2000 liečba trvala asi 6dni a nic pouzity aj costapur ale neuspešne až Costa Med krupicku dorazil dá sa kupiť jedna 50ml flaštička ktorá je na prevenciu 1000l akva a na liečbu 500l ;-) je to vlastne na takom istom princípe ako Malachytiova Zelen čo je už posledná možnosť ale bol som bezradný :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 12:50 Morfeus Re: romant
Díky, koupil jsem Tetra Contra Ick Konzentrat a přes web objednal Sera med Professional Protazol. Mezitím umřely další dvě neonky a začaly se osypavát už i paví očka, která doteď byla zdravá. Parazit na osmidenni lecbu EXITem vubec nereagoval. Naopak mam pocit jako by si na nem pochutnaval. Pomalu se zacinam pripravovat na nejhorsi variantu ... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 16:31 R Muž romant [27987] Re: Morfeus
Zřejmě Tě postihla odolnější verze krupice a proto bude asi nutný použít jiný léčivo, třeba Tetra Contra Ick Konzentrat, Sera med Professional Protazol nebo JBL Punktol ULTRA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 16:21 Morfeus – Exit nezabira :-(
Chci se zeptat zkušenějších akvaristů, co dělají, když léčba nezabírá. Léčím již 10. den krupičku ve svém akváriu (první tři dny pouze zvýšenou teplotou a solí, nyní již 7 dní dvojnásobnými dávkami Esha Exit) avšak nemoc stále neustupuje. Zhruba po 3 dnech léčby Exitem se zdálo, že vše bude ok, ale teď jako by krupička nabírala druhý dech. Jak dlouho je možné léčit Exitem a po jak dlouhé době byste doporučovali změnit léčbu? Mohu okamžitě po ukončení jedné léčby nasadit jiný lék? Máte někdo zkušenosti s resistentními kmeny krupičky, které jsou vůči Exitu imunní? Zatím padly za oběť "pouze" 3 neonky, ale ty další ani po tolika dnech léčby nevypadají o moc líp. Taktéž čichavci (až na jednoho) vypadají dost zle. Předem díky za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 15:13 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: romant
No ja sul a zvysenou teplotu(muze byt i lehce pres 30 C)nedam dopustit,nedavno jsem lecil zvlaste rezistentni formu,kdy Tomiti pouzivali Malachyt.Z. a Formalin jako ustni vodu :),prave sul a zvysena teplota,to jedinne zabralo vse ostatni selhalo,sul navic tusim meni osmoticky tlak(jestli se nepletu)a to Tomiti taky nemusi a navic dezinfikuje rany po odpadnutych parazitech! Sul neni vubec spatna vec,dneska kdy se vyskytuji stale odolnejsi kmeny krupicky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 11:51 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Moc dekuju prave jsem od tamtud dorazil a EXIT je doma :-) bude to podchycene od pocatku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 10:55 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Prdka27
Eshu v Liberci prodává Tropic za kinem Lípa. Má kompletní sortiment tak se tam klidně stav. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 10:23 R Muž romant [27987] Re: Prdka27
Právě proto jsem Ti doporučil co jsem doporučil, je to takový sedlácký minimum, který se v dobách kdy jako jediný léčivo byla malachitová zeleň hojně používalo. Sůl podporuje tvorbu slizu na těle ryb a parazitovi se tak znesnadňuje uchycení na těle a ta vyšší teplota způsobuje, že se parazit tak rychle nemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 10:11 Muž MarcoKing [32] - Tetry
A co rybi obranyschopnost? Zazil jste nekdy nekdo, ze by se z toho ryby dostaly sami
? Snad to dneska sezenu, zitra musim do prace na 12h :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 09:30 R Muž romant [27987] Re: Prdka27
Než seženeš tak můžeš zvýšit teplotu ke 30 stupňům a lehce zasolit vodu, polévkovou lžíci na 50 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 09:28 Muž MarcoKing [32] - Tetry
U nas v Liberci jsem tohle lecivo jeste nevidel ale pokusim se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 09:18 Muž Hanzy [31] Re: Prdka27
Na ten multimedical bych zapomněl a volil osvědčenou klasiku. Níže ve vlákně je informací dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 09:13 R Muž romant [27987] Re: Prdka27
Spíš než ten hodně obecný multimedikal bych zacílil přesněji a použil eSHu exit v možné kombinaci s eSHa 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 09:08 Muž MarcoKing [32] - Tetry
No skvele tak jsem si prinesl krupici s rostlinama tone dop**ele. Je to pocinajici stav 2 ryby maji kazda 1 tecku. 5 let jsem nemel nemoc ale kdysi jsem lecil multi medicalem a pomohlo to. Kdyz to zacnu lecit hned v ranem stadiu je sance ze se nerozsiri??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 00:13 Žena baletka [624] Re: Kamilstrom
OK, dobré vědět. Díky!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=1851