Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:54 - Re: moncajss
Soľ nie je 100%.Pridať ju môžeš,ale teplotu hore až po zakúpení a pridaní konkrétneho liečiva. (napr.sera costapur)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:20 Žena moncajss [4] – KRUPIČKA
Ahojky nevíte někdo jestli mam dát na léčení do akvárka sůl a pak zvýšit teplotu na 31 stupňů? pls poraďte :( sad :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 16:22 Muž jozkablack [0] Re: jozkablack
Costapur jsem dal dnes a dalsi dávka dle letáku az v pondeli. Vodu zas v pondeli vymenim. Jen jestě, co stou teplotou? Můžu už snižovat, nebo nechat vysokou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 14:25 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Výměna vody je základ a rozhodně tím nic neskazíš. Jak zde již zaznělo eSHa 2000 není k ničemu, jenom na jiný problém, třeba na různý plísně a proto se právě společně s tím exitem doporučuje kombinovat, neb při krupičce jsou rybky mnohdy votrhaný jak samice a napomáhá se tak ke zdárnýmu průběhu léčby. Ta chybka, jak jsem pochopil je v obchodě kde jsi nakupoval, ale to teď nevyřešíme. Vypláchni akvo a dávej Costapur dle návodu. Jako rekonvalescenční péči určitě doporučím opět výměny vody a možno přidat nějaký rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 14:16 Muž jozkablack [0] Re: romant
Kombinovat to nebudu. Jde o to že včera a dnes ráno se aplikoval eSHa 2000 a pak jsem se dověděl že ta eSHa 2000 je k ničemu. A pak se znova aplikovala ta Costapura. Tvrdily, že pro jednou se nic nestane a abych raci před aplikací Costapuru, vyměnil část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2013 12:39 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Costapur si s eSHou 2000 nevadí, tedy alespoň v případech který jsem měl v dohledovým režimu, ale v rámci opatrnosti bych vycházel z faktu, že každý akvo je originál a je-li ta možnost bych se kombinacím různých léčiv, nedoporučuje-li to výslovně výrobce, vyhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   27.04.2013 11:30 R Muž Silent [5949] Re: jozkablack
Teoreticky by to vadit nemělo, ale já bych tam už další dávku eSHa 2000 nepřidával a jel bych jen na Costapuru. Přece jen jde o přípravky různých firem a pokud není výslovně uvedena doporučená kombinace nikdy nevíš k jaké interakci mezi léky může dojít a je možné že místo pomoci rybám uškodíš. V případě Exitu a 2000 je to jasné. Tam to výrobce doporučuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 11:17 Muž jozkablack [0]
Tak jsem utekl z práce a doběhl do akvaristiky. Zprdnul jsem prodavače a jeho sefik mi s omluvou dal Costapur od Sery zdarma. Poradil že mam teplotu ještě cca dva dny držet vysoko, vyměnit 1/3 vody a aplikovat Costapur. Prý to v kombinaci s eSHou 2000 vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 09:49 jozkablack – V akvaristice jsou blbove
Takže to je všechno na nic? Leju tam nějakej sajrajt, kterej je k hov*u a rybkam nepomaham? Já jsem celej víkend zasekanej v praci a koupit to byla manželka. Napsal jsem jí lístek! Na listku doslova stálo: NA KRUPIČKU eSHa EXIT! A ještě neco od Sery. A dali jí tu 2000. Že prej to bude OK. Jestli mi ty ryby vychcipaj, tak budou mit v týakvaristice v pondělí rušno!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   27.04.2013 09:22 R Muž Silent [5949] Re: jozkablack
Na krupičku je eSHa Exit a ne eSHa 2000. Tento přípravek se v případě krupičky přidává jako doplňkový preparát na eliminaci druhotných infekcí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 09:01 Muž jozkablack [0] – A co teď?
Tak od čtvrtka zvýšená teplota na 31°C a dána sůl. Včera koupen eSHa 2000 a ihned dán do akvária dle návodu.
A co teď? Mám teplotu snížit na normálních 25°C a dál jen pokračovat v podávání léků, nebo teplotu držet na 31°C?
Co je mi divné je že pohledově jsou napadený jen Neonky!
Na černých jsem to viděl prvně a u nich mi přijde že je to lepší, nejsou tak osypaný tečkama. Zato se to naplno rozjelo u červených Od včerejška skoro 100% Neonek červených osypány krupičkou. No ale krupička si přece nevybírá ne?! Tak proč to nemaji Skaláry, Ramirézky, Krunýřovci a ostatní Tetry? Pohledově na nich nic neni a chovaji se normálně. I ty napadený rybky se chovaji normálně. Už se nezhlukujou v koutě a plavou po celém AQ. Maji i chuť k žrádlu. A co je divný, ale pro mne radostný. Zatim NIC NEODPADLO coze
To je taky trošku divný, když vim že krupička může zdemolovat skoro celou osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 08:19 R Muž romant [27987] Re: Šárka
Nesahat na filtr znamená nechat ho zapnutý nonstop. Nesahat = nečistit. ;-) Nikdo chcípat nebude, jenom jim to prospěje a akvo se nebude tak zatěžovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 08:14 Šárka Re: romant
týden opravdu nekrmit vůbec ničím? nepochcípaj nám? a nesahat na filtr myslíte asi nechat ho vypnutý že? díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 08:12 Šárka Re: grunda
asi jsem to špatně napsala...předtím jsme měli založené menší akvárko a v něm méně ryb a poto jsme založili tohle větší a nechali ho "uležet" a poté do něj přendali rybky a přikoupili další. K nedostatečné údržbě nevím co si pod tím představujete vy, ale my měníme 1/3 vody jednou týdně a odkalujeme ode dna, teplotu jsme měli stálou 24oC a PH pravidelně kontrolujeme. Co tedy máme dělat ještě navíc? Rádi si necháme poradit. K volbě ryb...paní ze zverimexu nám nechtěla prodat ani paví očka dokud nebudeme mít úplně založené a "uleželé" akvárko a s výběrem ryb nám poradila, tak aby se snášely a ony se opravdu neperou, nenahání, ani nic takového. Proč je to tedy špatně? Máme toho spoustu načteno a informace scháníme i u odborníků...to z nás profíky samozřejmě nedělá, ale nejsme typ lidí kteří si koupí ryby a nahází je do vody...budeme rádi za jakékoliv poučení a za rady...díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 06:51 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Costapur od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 23:25 Muž jozkablack [0] Re: romant
Nejspíš máš pravdu. Já žil v domění, že krupičku si můžeš jen zavléct odjinud. Pro to nekrmim živou.
Jdu chrnět, teplota je teď 30°C. Topení jsem zatim nastavil tak, aby už nepřihřejvalo. Budu zatim udržovat tuhle hodnotu. Sůl tam je a zejtra mi manželka snad koupí nějaký to léčivo. Nejrači bych eSHa-exit, ale pokud by ho v naší akvaristice neměli co jiného má vzít, aby to bylo účiné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2013 22:48 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Třeba tam byla od začátku, ale až teď při nějakým lehkým zhoršení podmínek vykoukla, to je normální. Latentní přítomnost choroby která vyčkává na svojí příležitost, kterou buď dostane a nebo taky klidně ne, to je klasika, co akva to jinej příběh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:44 Muž jozkablack [0] – krupice
romant: Moc děkuji za rady. Krupičku jsem měl v AQ jako puberťák a to je hóóódně dávno ;-)
Tak jsem teď z toho trošičku mimoň hmm
Co mi neleze do palice, kde sem k tomu přišel. Poslední nová kytka byla do AQ dána před měsícem. Od té doby nic novýho do AQ nepřišlo. Vodu měnim 1/3 týdně. Nekrmym živou, ale jen mraženym a suchym. Myslel jsem že AQ prosperuje a při tom je něco špatně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:25 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Vše normálně jako obvykle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:20 Muž jozkablack [0] – Sůl
Tak sůl nalita do AQ. Dal jsem cca 1 polévkovou lžíci na 50l. Teď ještě čekám jak poleze teplota nahoru. Je to přece jen větší AQ tak to jde pomalinku.
No a ještě dotaz na PMDD. Mám nyní vynechat, nebo pokračovat v dávkování?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:06 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Nic se jim nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 22:05 Muž jozkablack [0] – Sůl a šneci?
Tak si to tady pročítám a šneci to asi odskáčou co? Mám v AQ už pár let Piskořky věžovité. Jak budou reagovat na tu sůl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 21:59 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Ne sůl bude stačit jenom jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 21:56 Muž jozkablack [0] – Sůl
Díky moc za radu.Jdu ještě teď rozpustit sůl ve vodě a nalejt to tam. Mám tam tu sůl přidávat po každý výměně vody? Budu obměňovat tak jednou za dva dny. Nerad bych z toho udělal solný jezero hmm A hlavně když vyměnim cca 1/3 vody doplnim asi i míň soli a ne lžíci na 50l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 21:47 R Muž romant [27987] Re: jozkablack
Exit dobrá volba a té soli dej polévk. lžíci na 50 litrů vody, to je bezpečná koncentrace pro všechny. Teplotu nech vyšší kolem 30 stupňů a jakmile budeš mít léčivo, tak teplotu normální a dodržovat návod k použití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 21:44 Muž jozkablack [0] – Krupička
Tak a je to tady
V AQ mám na 99,9% KRUPIČKU
Zatim se objevila hlavně na Neonkách černých (cca 10ks asi 50%)a taky jsem to viděl na třech Neonkách červenejch. Trochu mne mate že jen na neonkách. Ostatní rybky zatim čistý. Neonky černý se začali zhlukovat v jenom koutě a to nikdy nedělali. Při bližším pohledu maji po sobě klasické tečky. Po celém těle a na ploutvičkách. Ještě sice žerou, ale nechovaj se jak maji. Nekrmim živou potravou. Jen mraženou a suchym. AQ je zajeté.
Tak a teď to hlavní. Jak postupovat.
1) Vim že při krupičce se léčí celé AQ a ryby se zásadně nepřelovují.
2) Zvíšil jsem teplotu a vyměnil cca 50% vody. Teplotu bych chtěl dostat na cca 31-32°C
3) Je čtvrtek večer a já nemám žádnej přípravek na krupičku a jen tak mít nebudu. Nejdřív se dostanu do Akvaristiky v sobotu dopoledne. Nejrači bych koupil asi tohle: levnaakvaristika.cz/…
4) Co ze solí? Mám dávat nebo ne? Mám dost kytek, nerad bych je zlikvidoval, dalo mi teď dost práce abych je dostal do stavu ve kterém jsou. Pokud mám sůl dávat, tak kolik? Čistej objem vody bude cca 200l
Díky za každou radu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 21:29 R Muž romant [27987] Re: Šárka
Marody léčit vodoléčbou, bude se jednat o nedostatečnou péči o akvárium a možná i v kombinaci s čerstvým akváriem, ale to jenom odhaduji. Prostě denně, či obden měnit 1/3 vody a nikoho ničím týden nekrmit, na filtr nesahat a nechat akvo v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 21:28 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Šárka
špatně je v podstatě vše, od nevhodné skladby ryb, přes nové akva, konče na 100% nedostatečnou údržbou. Měnit každý den 50% vody mi přijde jako dobrý začátek, popřípadě přidat do vody Nitrivec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 21:23 Šárka
ahoj, máme problém s některými rybkami...jde o tyto rybky a k nim i jejich problémy: mečovka papouščí- má jakoby zakalené obě oči, je to takový bílý povlak zepředu viditelný hodně, má to takové vypouklé a je celá pomalejší a plave si spíš na jednom místě, žere normálně (máme jí cca 2 týdny). Dále paví očko - má na ocásku malé bílé tečky, plave normálně, chuť k jídlu veliká (je u nás už asi 2 měsíce) a bojovnice pestrá (je u nás asi týden) - polehává na dně, má nafouklé břicho skoro až hranaté, nechá se od sumečka celá očistit a nic to s ní nedělá (živá ale opravdu je :-) ) všechny "vady" mají 1 max. 2 dny....akvárko máme nově založené 2 týdny (pořizovali jsme větší(54L)), máme tam 12 rybiček, 2 malé sumečky a 2 šneky, krmíme převážně vločkami, občas mraženým jídlem (kombinace 4 druhů jídla), někdy Dafniemi...prosím poraďte co děláme špatně, případně jak léčit "marody". Mockrát díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 18:56 Žena EditHa [91] - TetryRe: kasubatomas
Důležité je podívat se na to jestli je to krupička nebo není. Ať neléčíš zbytečně "jako já" něco co to není. Taková obrněnka- Oodinium vypadá dost podobně - tečky jsou droboučké hlavně na ploutvích. Na ni je výborný Omnipur.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 13:39 kasubatomas Re: romant
vdaka za radu obiednam si to na internete a zacnem s liecenim dufam ze mi neuhinie a ani ziadne ine
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 13:32 R Muž romant [27987] Re: kasubatomas
Pokud je to skutečně krupička, nikam nikoho neodlovovat a začít léčit odpovídajícím léčivem a to celý akvárium. Stačí odrolovat tímto vláknem a zjistíš, že velmi často používané, akvárium jenom minimálně narušující a dobře zabírající je eSHa exit, popř.v kombinaci s eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 13:29 kasubatomas
dobry den chcem sa opitat ked som nasiel na jednej ribke krupicku mam ju vilovit z akvaria od ostatnych ryb ci nechad ju pri nich dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2013 07:21 Muž Yirka [9126] Re: Jaryn1974
Tak jak jsi to popsal to probíhá většinou. Já doporučuji vynechat tu první etapu a jít rovnou na éčbu. Následky jsou potom daleko menší než popisuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:59 Muž Jaryn1974 [0] – Krupička
Ahoj všem, mé AQ postihla také krupička a protože jsem z tohoto fóra o této nemoci nahltal spoustu informací, tak se také podělím se svojí zkušeností:
-po cca 4-5 týdnech od založení AQ jsem objevil krupičku na pancéřníčkách. Samozřejmě jsem ihned začal študovat na fórech co s tím. Začal jsem klasicky zvýšením teploty, sůl, anti-ichtin, vzduchování, filtr vypnutý. Krupička se objevila i na dvou, třech tetrách krvavých. Rybky byly divný, moc neplavaly-není se čemu divit. Situace se ani po několika dnech nezlepšila a tak jsem si nechal konečně poradit a pořídil jsem léky od eSHa. Než jsem je začal aplikovat vyměnil jsem několikrát a po částech vodu v AQ. Jenom výměnou vody rybky ožily. Začal jsem postupně snižovat teplotu, zapnul filtr, vzduchoval, aplikoval lék dle letáku. Po 4 dnech od začátku aplikace eSHy krupička zmizela. Rybičky přežily, rostlinky také, jen bych řekl, že se pozastavil jejich růst a trochu více opadaly u některých listy, ale po tom chemickém šoku co zažily se není čemu divit. Zatím je klid a jsem rád. Tímto také děkuji všem na tomto fóru za poskytnuté rady potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:11 R Muž romant [27987] Re: Atika
Teplotu bych postupně upravil na původní hodnotu, měnil vodu a neutrácel za testy. Když bude normální péče, tak testy nebudou potřeba, ale klidně mrkni do příslušnýho vlákna stran testů, kdo je s čím spokojenej.
Edit: rybicky.net/forum/423
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 20:05 Žena Atika [134]
Tak jsem tu zas, rybka byla ráno co se počtu teček týká nastejno, ale jinak viditelně horší. Nakonec jsem ji utratila. Ostatní rybky vypadají stále dobře, zatím puntíkované nejsou, žerou, neschovávají se.Od včera mám zvýšenou teplotu na 28 a dávala jsem tam tu sůl. Mám to tak nějakou dobu nechat nebo mám teplotu postupně snížit? Normálně je mám ve 24 stupních. A asi teď budu tu vodu (1/3) měnit aspoň 2 x týdně že? Jo a ještě nenapadá někoho ten spolehlivý test na NO2, který se dá dobře odečíst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 22:26 finnnp – romant
Na to jsem nepomyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 22:23 R Muž romant [27987] Re: finnnp
finnnp napsal: ...Ty mečovky co jsou na té fotce + ryby co na fotu nejsou bych někomu daroval...To by jsi tomu dal, protože jestli je ta ryba skutečně nemocná krupičkou, tak to bude podarování vskutku danajské, to není dobrá rada. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 22:20 finnnp – Atika
Ta fotka nic moc neřekne,ale je patrné,že stav té rybky je velmi špatný.Já osobně bych to řešil záchodovou mísou.Ty mečovky co jsou na té fotce + ryby co na fotu nejsou bych někomu daroval,protože živorodky hodně zaneřáďují vodu.A v tak malé nádrži bude nutná veliká udržba........Koupil bych jeden párek Zelených Akar nebo Ramirézek a akvárium ti bude přinášet radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 22:00 Žena Atika [134]
Je fakt blbá, ta fotka. Ty tečky jsou vcelku jasně ohraničený cca milimetr, jakoby maličko vystouplý. No stejně jsem eshu zatím nedala, jela jsem pro ní najisto do hornbachu (před třemi dny jsem ji tam viděla) a co - a vyprodáno. Takže doma mám jen Eshu 2000 a zítra musím zajet někam pro exit. I kdyby to nebylo třeba, tak je lepší mít doma.Zatím jsem přisolila a zvedla teplotu na 28, tak uvidím ráno. S dovolením se případně zítra dostavím s dalšími dotazy, rybky jsem nikdy neléčila. Zato mám bohaté zkušenosti s léčením všeho možného i nemožného u psů :-| Přeju klidnou noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 21:47 R Muž romant [27987] Re: Atika
No, teda podle tý fotky nejsem o nic moudřejší, ale spíš bych sám sebe mírnil v předešlý diagnóze a je klidně možný, že to bude jenom nějaká plíseň a tudíž bych nasadil prozatím jenom vodoléčbu, ale ať někdo další vyjeví svůj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 21:43 Žena Atika [134]
Fotka k příspěvku Je to blbá fotka, ale rybka nepostojí. Je to ten horší bok, ty tečky jsou tam částečně vidět a začíná se trochu otírat. Tečky má od poloviny těla směrem k ocasu.
Co se týká NO2 stačí ty papírkový testy, nebo je nějakej kapkovej dostatečně jasně čitelnej?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 21:04 finnnp – Atika
V tak malém akváriu vlastně potřebuješ hlídat jen hladinu NO2.K ostatním parametrům vody jsou tve ryby celkem tolerantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 20:53 Žena Atika [134]
Zkusím počíhat s foťákem. Jinak ancík je absolutně klidnej, leze si po keřenu a ohlodává tabletu, čistí kytky, prostě normálka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 20:31 finnnp – romant
To jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 20:20 R Muž romant [27987] Re: finnnp
finnnp napsalDříve se Ancík používal jako hlídač vody.Když ti začne lítat k hladině je něco špatně. Řekl bych, že to už bude pozdě, protože už je splněna ta podmínka té změny podmínek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 20:19 finnnp – Atika
Nádrž 54 l je na okrasné akvárium málo.Navíc živorodky jsou starý fekálníci.V tak málém akváriu se ti změní voda tak rychle jak počasí v Londýně.Píšeš,že tam máš jednoho Ancíka.Dříve se Ancík používal jako hlídač vody.Když ti začne lítat k hladině je něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 20:14 R Muž romant [27987] Re: Atika
Já bych tě ještě jednou poprosil, zkus tu rybu vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 20:12 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Když je v akváriu přítomna krupička a jsou tam i hostitelé, tak léčit správným léčivem akvárium jako celek považuji za tu nejlepší možnost, jak s krupicí bojovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=1601