Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 18:57 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Díky za objasnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.12.2012 12:39 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Když do nádrže a to jakékoli naleješ onen bioNitrivec tak v kontaktu s akvarijní vodou obsažené bakterie začnou okamžitě pracovat. Navíc jak už napsal Roman obsahuje přípravek i mletý zeolit který na sebe začne okamžitě vázat amoniak a dusitany a to formou iontovýměny a navíc jsou v přípravku obsažené i enzymy které k rozkladu NO2 také přispějí a tím pádem usnadní život rybám a podpoří činnost nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 12:28 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
No nejlepší asi bude. Ale mě spíš zajímá když jej naliju do akva tak jestli bude fungovat nitrifikace. Prostě zda je funkční ihned nebo se musí vyčkávat. Mluvím teď o léčené nádrži nezajímá mě nově založené akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 12:23 R Muž romant [27982] Re: fido16
Nitrivec, narozdíl od jmenovaného léčiva, mýma rukama už párkrát prošel a nedám na něj dopustit. Jeho síla je v tom, že nejenom bakterie podporuje v tvorbě, ale hlavně obsahuje mletej zeolit a tudíž dokáže vyvázat škodlivý N látky v tomto případě NO2 o který nám v těcho situacích jde především, takže chválím ajenom doporučuji přesně na tyto stavy. :-)
Edit: A vyjádřila se osoba povolaná a je po spekulacích. Díky Honzo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 12:20 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Sera bioNitrivec je na urovnání a opětovné nastolení biorovnováhy asi nejlepší přípravek na trhu. Mimochodem Costamed na bakterie ve filtru nemá žádný vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 12:12 Muž fido16 [631] Re: romant
Jasně já bych taky léčil celou nádrž, ale co pak s filtrem? Myslím si že ten nitrivec taky nebude buh ví co. A aktivace není hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.12.2012 12:07 R Muž romant [27982] Re: fido16
Já teda nejsem taky bůhvíjakým vyznavačem léčení celých nádrží(a léčení jako takového), ale u krupice bych to léčení v karanténní nádrži považoval za kontraproduktivní opatření a odolnost a sílu parazita bych rozhodně nepodceňoval a léčil vždy celou nádrž sakum prásk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 12:03 Muž fido16 [631] Re: romant
Právě to by mě zajímalo jak to je. Tím pádem by bylo lepší léčit v karanténí nádrži. S eshou sem neměl nikdy problém vždy zabrala. A myslím si že pokud není parazit dost rozlezlý tak by s ní neměl být problém. Problém bych viděl už v pokročilém stádiu parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 11:39 R Muž romant [27982] Re: fido16
Vzhledem k tomu, že je v návodu doporučován po skončení léčby použít Nitrivec, tak bych tam to riziko snížení počtu nitrifikačních bakterií viděl. Nemám s tímto lékem v tomto směru zkušenosti, tak jsem v soudech a hodnocení zdrženlivý, ale jak se píše o Nitrivecu, tak bych byl ostražitý. Určitě se ozve někdo, kdo to potvrdí, či vyvrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 11:30 Muž fido16 [631] Re: marektachyon
A nezabije ti ten costamed bakterky ve filtru? Vždy používám eshu a v pohodě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 23:02 Muž marektachyon [-3]
Mne esha exit a 2000 po 8dennom davkovani 2nasobnymi davkami vobec nezaberalo este sa to zhorsovalo ! Je to stale menej a menej ucinne mne zabral Sera Costamed s davkovanim 25ml na 250l a zatemnenie nadrze na 3dni koli tomu aby sa nerozkladala ucinna latka svetlom tento postup treba zopakovat s odstupom 3dni od prvej davky a je po krupicke ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 22:49 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: romant
To bylo mysleno vseobecne(no offence) :-)ja jen,ze se tu o te soli moc nepise,vetsinou jenom o eSHa a apod. ja sam se potykam z kmeny kozovce ktere jsou rezistentni skoro na vsechno(teda eSHu apod.nevim neb tady neni v prodeji) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 20:40 R Muž romant [27982] Re: Kamilstrom
Tak teď jsi mě trošku nadzvednul. Já a opovrhovat nad použitím soli a zvýšený teploty při léčbě krupičky? Jak se říká, všechno už tu bylo a ono starý dobrý zasolení a přitopení může, jak píšeš, kolikrát pomoci daleko líp, než chemický experimenty, jak je někteří provádějí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 20:32 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: romant
A nebo taky naopak,vzhledem k vybudovane rezistenci uz chemie(takova,ktera nezabije i rybu :-) )nepomaha a vzhledem k "ohrnovani nosu" nad soli a zvysenou teplotou vody,se prave tato lecba muze stat(po nejakou dobu)ucinna! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 19:53 R Muž romant [27982] Re: Jery
Určitě to, tak jak popisuješ může zafungovat(pamatuji doby, kdy se nijak jinak neléčilo, neb nebylo čím), ale dnešní doba lehce pokročila a i vývoj kožovce je někde jinde a společně s cirkulací ryb po světě se i k nám dostávají jiné kmeny této hojně rozšířené nemoci, na něž Tvoje metody nezabírá a mnohdy na ně nezabírá ani ta toliko protěžovaná eSHa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2012 19:50 Jery
Vzhledem k financím jsem neměl možnost koupi léčiva a tak jsem přešel na léty osvědčenej postup a to sůl a teplotu kolem 31°. Krom krunýřovců a pancéřníčků jsem nejnapadenější ryby občas prokoupal ve vodě s desinfekcí a asi po týdnu zbylo z opravdu extrémní nákazy pár teček a po pár dalších dnech bylo po infekci :-) Dokonce ryby se vybarvily do překrásných barev a celkově i kytky to snesly docela obstojně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2012 19:25 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: romant
Jak píše romant, eSHa exit a eSHa 2000. To je záruka kvality, rychlosti a šetrnosti vůči obyvatelům nádrže. Dodržet přesný postup a máš vyhráno. Pakliže je napadení silné, odkal dno, vyměň část vody a postup zopakuj jako já a výsledek je též zaručený. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.12.2012 19:23 R Muž romant [27982] Re: evka
Pokud neseženeš tu eSHu a bude Ti doporučeno jiný léčivo, třeba Tetra Contra Ick Konzentrat, Sera med Professional Protazol nebo JBL Punktol ULTRA, tak rozhodně pozorně číst návody a postupovat, jak je psáno, dodržovat dny aplikace a doporučený koncentrace a v neposlední řadě vědět, jak daný přípravek bude ovlivňovat nitrifikační bakterie, lze se dočít v návodech a adekvátně na to reagovat. Tu eSHu doporučuji právě proto, že je ověřena bezpočtem akvaristů a její použití bývá bezproblémové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 19:19 evka Re: romant
Tak díky :-O snad se to spraví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 19:16 R Muž romant [27982] Re: evka
Nee, to je tak akorát podpora, projeď toto vlákno a budeš jistě o mém doporučení přesvědčena, že je správné. Společně s tou solí bych i zevednul teplotu někde ke 30 stupňům, té soli polévkovou lžíci na 50 litrů vody ve společenským, kde jsou rostliny, v karanténně je možno si dovolit koncentraci vyšší a to je pol. lžíci na 30 litrů vody, ale krupici je nutný léčit ve společnenským a přeléčit tak celé akvárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 19:11 evka Re: romant
Nee v obchodě mi poradili anti-ichtin a tu sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:54 R Muž romant [27982] Re: evka
Použij silně perlivou vodu, kde jí ukončíš trápení.
Edit: Tou léčbou máš na mysli klasiku v osvědčené kombinaci eSHa exit a eSHa 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 18:53 evka
Mám nakažené ryby krupičkou, a jedna neonka se trápí, pořád nemůže umřít. Už se chvíli nehýbá, plave břichem vzhůru, ale pak zase jakoby dostala šok a plave klidně pořád břichem dolů, kroutí se, ale žije. Nevim jak jí mám pomoc. Léčbu jsem zahájila teprve včera. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2012 13:51 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: mia
Nedávno jste psala na fórum o cryptocorynach, proto upozorním - pokud tak ještě někdo neudělal - že se přídavek soli může nepříznivě promítnout na těchto kytkách. (To už je případ od případu, moje kryptošky po přidání soli stagnovaly, jiným se porost razantně zredukoval).

Neříkám, že to dělat nemáte - ale je myslím dobré, aby jste to věděla.

Edit: Je taky možné, že se vůbec nic nestane - jak říkám, je to individuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2012 08:08 Muž Yirka [9118] Re: mia
Určitě "sa ti zíde", protože jestliže rybka již byla ve společné nádrži, může být brzy potřebné přeléčit celou nádrž, což se normálně při léčení krupičky provádí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 21:20 Žena mia [11] - Živorodky
no ok, tak to kupim, aj tak sa mi to este zide, okej dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   02.12.2012 21:08 R Muž romant [27982] Re: mia
Taky nejsem kdovíjakej zastánce používání chemie, ale v případě krupičky za použití osvědčené kombinace eSHa exit a eSHa 2000 budu horovat. Doba trošku pokročila a šetrný léčiva taky, takže tu sůl a zvýšení teploty ano, ale jako podporu té medikace třeba tou eSHou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 21:07 Muž fido16 [631] Re: mia
Minimálně ten týden. Ale tou eshou se krupice léčí rychleji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 21:05 Žena mia [11] - Živorodky
praveze som nechcela chemiu, vyskusam najprv sol, ale aj tak diky, tak asi tyzden zhruba to bude trvat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 21:00 Muž fido16 [631] Re: mia
Napřed vyléčit krupici to může klidně týden trvat. Ale léčit nějakým přípravkem nejlépe esha exit + esha 2000. Samozřejmě neškodí vodoléčba klidně ob den. Až se vyléčí z krupice poté bych přemýšlel o přemýstění :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 20:52 Žena mia [11] - Živorodky
ano citala som a vela,je to kozovec rybí...cyklus prebieha od teploty, ja mam v karantene 25 c
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 20:48 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: mia
...zbadala som krupicku, dala som ho do karanteny, zerie dobre. zvysila teplotu, za ako dlho ho mozem premiestnit k ostatnym rybkam?
Naschvál - co byste sama řekla? Už jste něco četla o krupičce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 20:24 Žena mia [11] - Živorodky
ahojte, kupila som si samceka mecuna mexickeho, po premiestneni domov sa mi vsak nezda, je smutny , nechche sa mu plavat, zbadala som krupicku, dala som ho do karanteny, zerie dobre. zvysila teplotu , za ako dlho ho mozem premiestnit k ostatnym rybkam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 16:56 R Muž romant [27982] Re: Hansel
Současně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 16:55 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Yirka
díky moc ... už s tim otravuju ale nestíhám teď číst starší komentáře... prosím poslední odpověď ... exit a 2000 aplikovat současně nebo 2000 zaléčit po zkončení aplikace exitu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2012 16:45 Muž Yirka [9118] Re: Hansel
Pokud měníš jednou týdně vodu, nedělal bych si starosti. Jak je psáno v letáku není třeba po aplikaci vodu měnit neboť se odbourá sám a tudíž pravidelnou výměnou přejde plynule do normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 16:41 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: romant
díky ... ještě by byl další dotaz a to za jak dlouho můžu vodu považvat za čistou po aplikování ? akvárium 240L jednou týdně výměna 1/4 vody ... za jak dlouho po aplikaci nejsou po přípravku vw vodě stopy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 10:18 R Muž romant [27982] Re: Hansel
Aplikuj dle návodu a nebude problém ani u krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 10:03 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý – Krupička
Zdravím ... chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenosti a aplikací esha exit + esha 2000 v akváriu s rybami i krevetkami? Vím že jsou krevetky na chemii hodně citlivé tak se bojím abych o ně nepřišel. Dělají jim tato léčiva problem nebo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 11:06 Muž fido16 [631] Re: sasula
Asi slabá dávka. Ono je dobré třeba první dva dny dát silnější dávku a pak už dávat podle předpisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 11:05 Muž fido16 [631] Re: sasula
To nejspíš bude krupice doporučuji řeléčit esha exit + esha 2000. A do týdne by mělo být po krupici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 10:50 STIRICE – krupička a krunýřovec
Zdravím všechny syn je začátečník má od června akvárko ted se nám objevila krupička byla asi dost v začátku protože se nám ji nejspíš daří likvidovat.nejdřív jsme odkalili skoro všechnu vodu,napustili novou dali sůl zvýšili teplotu na 28 stupňů koupila jsem od DAJANA BIOICHT po pár dnech je vidět jak se krupička ztrácí.musí bý t vyplej filtr jen vzduchování musí jít na plno.nevim jak je to možný ale asi tím jak jsme zvýšili teplotu tak se nám vytřel krunýřovec (čistič) samec hlídá mušly kde je spoustu potěru koukali jsme jak z jara.už se mladýmu narodilo spostu mladejch od PLATA a od PAVÍHO OČKA ted naposledy našli 17 mladých a ted od čističe.profesionální akvaristé krupičku přirovnávají k dětské nemoci.tak nevěšte hlavy.všem přeji brzké uzdravení všech rybiček a akvárii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 20:25 Muž sasula [274]
Na ploutvich zadna dalsi nic nema, ani na tele.

Uz jsem to zkous3l lecit exitem a 2000 ale na 350l akva je to hrozna spotreba... a stejne nepomohlo. Tak se tu ptam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 19:45 Muž marektachyon [-3]
hmm niesom si isty je to dost veľké a vačšinou krupička je najprv na plutvach a potom sa vo veľmi hojnom počte premiestňuje na telo skus dokladne prezriet ostatne rybky hlavne plutvy lebo toto vyzerá ako niečo iné čo nepoznám hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 19:02 Muž sasula [274]
Fotka k příspěvku ještě jeden pohled
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 19:00 Muž marektachyon [-3]
skus dat este jednu foto kde je vaicej zaostreny ten chvost takto to na krupičku moc nevyzerá možno pleseň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 18:57 Muž sasula [274]
Fotka k příspěvku Je tohle krupička?

stale se mi to od ni nedari vylecit, ale zadna dalsi to nema. Jeste min tyden nebudu mit zadnou dalsi nadrz na leceni, takze zatim je s ostatnimi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 18:48 Muž marektachyon [-3]
no podla mojej skusenosti 8dni davkovania Esha exit a esha 2000 dvojnasobne davky oby dvoch nezabrali zabral az Sera Costa Med 25ml na 250l :) aj viaceri stale viac a viac hovoria ze Exit a 200 uz nezaberaju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 16:11 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: fido16
Jo,ale znovu pokud nema krupicku uz rezistentni.Ja,jak uz jsem psal,mel nedavno v karantene krupiku na 3 Paracheirodon axelrodi,ktera byla rezistentni na M.zelen a Formalin a pomohla sul a zvysena teplota vody,casy se meni a Kozovec taky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 13:18 Muž fido16 [631] Re: Adam
Zkup eshu exit spolecne s eshou 2000 aplikuj a do týdne by mělo být po krupici a nemusíš zvyšovat teplotu :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=1801