Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 12:45 MirekZ
Díky za rady. V okolí nikde Esha exit + Esha 2000 nemají, ale ještě dopoledne jsem to objednal, dnes odesláno, zítra to mám doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 12:40 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: MirekZ
vyssi teplota urychluje vyvoj toho prvoka a jen opravdu vysoka teplota ho zabiji. bohuzel u nekterych kmenu je ta teplota vyssi nez co ryby snesou, takze zvyseni teploty bez leciv nemusi pomoci a muze i uskodit. Tech par dni (pri normalni teplote) nez ty leky prijdou by nemel byt problem. Mozna nejaka neonka zarve ale vetsinou 1-2 tydny preziji (pri ne moc silnem napadeni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 09:23 Muž Yirka [9126] Re: MirekZ
Já bych to s tou solí a teplotou nepřeháněl, 31°C je víc než dost a podstatu problému to moc neřeší.
jinak je lepší začít s léčbou o 2-3 dny později s opravdu dobrými léky, než třeba ihned s nějakými dryáky, které ti třeby i pomohou s nemocí, ale jinak udělají více škody než užitku. Objednáš-li dnes na netu určitě bys je měl do pátku mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 09:19 MirekZ
Tyhle dvě léčiva dneska zkusím sehnat v okolí, jinak objednám někde na netu, to už jsem tu včera vyčetl. Jak moc akutní ta léčba na krupičku bývá? Aby za 3 dny, když bych to musel objednat a než to přijde, tak aby nebylo pozdě? Večer jsem ještě přidal na topení, aby to vylezlo na 31°C a když to neseženu dneska, tak přidám sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 08:30 Muž fido16 [631] Re: MirekZ
Někde jsem slyšel že neonky jsou na krupičku háklivé tak nevím zda je to fáma nebo pravda. Jinak taky jsem nasypal do akva neonky a cca za měsíc jsem měl krupici. zkus nasadit Esha exit + Esha 2000 ta esha je na spoustu chorob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 00:42 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: MirekZ
krupicka muze na rybach prezivat jakkoliv dlouho aniz by sis toho vsimnul. vetsinou se poradne rozjede az kdyz se ryby oslabi jinak a pak teprve uvidis ty prvoky i zvenci na tele. a tvoje zminka o jinych problemech ukazuje, ze se ti v akvariu deje celkove asi neco spatneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 23:14 MirekZ
Tak na rybách taky něco pozoruju, neonky bílé tečky, jeden čichavec modrý krvavé skvrny, rybky se občas otírají o rostliny :-O Je možné, že se krupička objeví až po měsíci a půl? Ryby mám 1,5 měsíce, krmím pouze vločkama a jednou za dva dny mražené, do akvária nepřibyla za tu dobu ani jediná ryba ani rostlina, nic co by mohlo být zdrojem nákazy. Ještě jsem se všiml, že dvě neonky mají poškozené ploutve, takže je možný i bakteriální rozpad ploutví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2012 21:03 R Muž romant [27987] Re: jirkamrvik
Doporučil bych nepodcenit následnou rekonvalescenční péči o akvárium a ordinoval bych po ukončení léčby tím Bio ichtem několikadenní vodoléčbu s eventuelní podporou nitrifikace, třeba přípravkem Nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:36 jirkamrvik
tak už to jsou 3 dny co jsem aplikoval ten BIOICHT a krupička už jen malinko vyditeln ještě tak 2 dny a je pryč hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 09:52 jirkamrvik
o tak já nevím te pán v obchodu kterého znám asi 4roky tak mi povídal že když se mu objeví krupička tak na to používá právě ten bioicht tak nevím ..... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   04.02.2012 08:41 Muž Yirka [9126] – Je to jak epizoda
z nekonečné telenovely. Název dílu i průběh je stejný, jen jména dotazujících se liší. Je až neuvěřitelné, že si nikdo nechce dát poradit napoprvé.
Pak když to "novým lékem" nedopadne, se dotazující vrátí k doporučenému tandemu(bohužel často pozdě) a říká, že ta eSHa stejně nepomohla. Přitom za tím vším vidím hlavně neochotu vydat trochu větší peníz za léky. Je však třeba zvážit hned na počátku zda chci léčit, nebo ty rybky tu hodnotu nemají a budu experimentovat.
Pochopitelně vím, že existují i jiné léky a postupy, než ten nejdoporučovanější, ale, jak píše romant, většinou s velkými nežádoucími účinky a následky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.02.2012 17:42 R Muž romant [27987] Re: jirkamrvik
Vzhledem k tomu, že není zcela jasný jestli to krupička opravdu je, tak bych nasadil vodoléčbu v podobě denních výměn 30% vody a pokud se rybky nebudou do 2-3 dní lepšit, nebo snad horšit a to co si myslíš, že je krupička se jako krupička opravdu ukáže, tak bych aplikoval prověřenou kombinaci léčiv eSHa exit s eSHa 2000, ty bych si za ty 2-3 dny pro strejčka příhodu sehnal. Toto svoje doporučení činím proto, protože použitím toho Bioichtu dojde k vyvraždění nitrifikačních bakterií a nádrž kde bude tento přípravek aplikován bude mrtvá a bude nutný obnovit biologickou rovnováhu, což v případě použití té eSHy nebude třeba, neb ta je k prostředí akvária daleko šetrnější. Určitě by pomohla fotka těch postižených ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 17:32 jirkamrvik
tak teď jsem koupil DAJANA BIOICHT prodavač mi řekl že to funguje a teď poušťím akvarijní zahřívač vody mám ho nechat aby vodu ohřál na 27-28 stupňů a pak nalít tu vodičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 15:10 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
přesna jak řika fido 16 ja mel taky krupičku a dal sem tam lečivo esha exit + esha 2000 a krupička zmizela a ani jedna rybka ne umřla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 14:52 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Čauky jestli je to krupička doporučuji na to léčivo esha exit + esha 2000. Dávkování podle instrukcí a za 5 dní bude po krupici. Mě to zabralo dobře. A ten bílý povlak může být plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 14:47 R Muž Silent [5949] Re: jirkamrvik
Z výrazu nějaký bílý tečky těžko někdo udělá diagnozu. Ano, může to být krupička. Nejlépe uděláš když si porovnáš příznaky sám podle tohoto odkazu rybicky.net/nemoc/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 14:43 jirkamrvik
ahojda lidi dnes jsem objevil ňký bílý tečky na black mollách nevíte čím to je ??? myslím si kupice a ještě na jedné jsem zjistil že má vykulené oko a na něm ňáký bílý povlak tak se bojím aby mi to tam všechno neumřelo .. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:28 Muž fido16 [631] Re: romant
jj tak jsem to pochopil. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:26 R Muž romant [27987] Re: fido16
Drž se toho co se uvádí v návodu a to je u exitu 1. den 20 kapek, u 2000 1.den 25 kapek, takhle dávkuješ polovic.
Edit: To kapání je na 100 litrů, takže přepočet je možný a třeba jsi to tak i učinil, což nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:12 Muž fido16 [631] Re: romant
Ok a nevadí že jsem tam dal stejné dávkování to jest od každého 12 kapek?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:09 R Muž romant [27987] Re: fido16
Naopak, je to velmi dobrá kombinace. Exit je ten likvidátor a 2000, to je podpora. Dodrž doporučený dávkování dle návodu. Doba kdy zmizí je různá, ale obvykle 2-3 dny je možné pozorovat zlepšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:03 Muž fido16 [631]
čauky dneska jsem spozoroval že mám v 63l akva krupici tak jsem aplikoval esha exit+ esha 2000 za jak dlouho obvykle krupice zmizí? A ještě mě zajímá zda nevadí kombinace těchto dvou léčiv najednou? Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 15:19 Muž larix [1420]
Teda okrem toho, že podľa mňa Protazol nie je malachitová zeleň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:30 xx Re: larix
"neviem, ako sa dá predísť krupičke, keď si kúpiš nakazené ryby bez viditeľných príznakov ochorenia (s tými krevetkami to je samozrejme iné, slovo karanténa som už niekde počul)"

Ano karanténa. U nově přinesených běžných ryb 3 týdny, u odchytů klidně 2-3 měsíce, když si člověk není jistý, že jsou v pořádku. Když se krupička nebo něco <b>výrazně horšího</b> objeví, pak teprve léčba nebo utracení ryb v případě nevyléčitelných nemocí. Je jednoduší léčit nové ryby samostatně v karanténě než např. přijít o chovné páry v zaběhlém akváriu, jen proto že nové přírůstky strčím rovnou do akvária.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:08 Muž larix [1420] Re: xx
xx napsal: Nemám důvod něco takového dělat. :-)

Myslím že lépe a levněji vyjde nemocem typu krupička předejít, než řešit jak se jí zbavit, natož pak v akváriu s krevetami.


Ospravedlňujem sa, tento príspevok som nezaregistroval. Pri editácii sa inak snažím, aby v ňom nezmizli informácie, dôležité vzhľadom na reakcie. Moja chyba.
Inak s týmto súhlasím ale neviem, ako sa dá predísť krupičke, keď si kúpiš nakazené ryby bez viditeľných príznakov ochorenia (s tými krevetkami to je samozrejme iné, slovo karanténa som už niekde počul).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2012 13:48 xx Re: larix
Ale no tak, proč ta editace vlastních příspěvků.
Pak ta diskuse přestane na sebe navazovat. Já jako anonym po sobě nic nemažu ani nedituju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 13:40 Muž larix [1420] Re: xx
S tým súhlasím.
Aj vodík je základ vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 13:38 xx Re: larix
Nemám důvod něco takového dělat. :-)

Myslím že lépe a levněji vyjde nemocem typu krupička předejít, než řešit jak se jí zbavit, natož pak v akváriu s krevetami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 13:15 xx Re: larix
přesněji je to základ malachitové zeleně

www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 13:06 Muž larix [1420] Re: xx
Malachitová zeleň je:
[4-[alfa-[4-(dimetylamino)fenyl]benzyliden]cyklohexa-2,5-dien-1-yliden]dimetylamonium-chlorid
a s Protazolom nemá nič spoločné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2012 12:59 xx Re: larix
neboli malachitová zeleň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 12:59 R Muž romant [27987] Re: larix
Super, díky za info, ten návod jsem si taky dohledal, ale není nad praktickou zkušenost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 12:56 Muž larix [1420] Re: romant
Nepozoroval som žiadny negatívny vplyv na rovnováhu v akva. Ale po liečbe som preventívne použil Nitrivec a cca 2 týždne som vodu menil každé 2-3 dni.
Inak v návode sa píše:
"Biologické filtre je možné nechať zapojené, pričom je však dôležité pred začatím liečby odtrániť silné usadeniny nečistôt."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 12:45 R Muž romant [27987] Re: larix
Máš otestovaný jak toto léčivo snášejí nitrifikační bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 12:41 Muž larix [1420] Re: Cosmogagy
Spoľahlivo zaberá aj Sera med Professional Protazol -
- Bis(4-dimetylaminofenyl)fenylmetyliumhydroxid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 12:32 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
ja tayk použivam eSHa EXIT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 12:18 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
možné to je že se za 2 dny na nich projevila. Mně se na Tetrách žhavých objevila krupička asi 3-4 dny po nákupu. Musely si to přinést s sebou z akvaristiky, protože v akva před nimi nic nežilo.
Ze 12 kusů jich mělo krupičku 9. Zjistil jsem to na druhý svátek vánoční a tak provedl aspoň opatření bez léčiv - sůl, zvýšení teploty, výměna části vody. Na druhý den (27. prosice) už byly obchody otevřené tak jsem se vydal pro eSHa EXIT a dávkoval jej podle návodu. Perfektně to zabralo, do tří dnů byly rybky bez bílých teček a kvůli krupičce neuhynula ani jedna jediná rybka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jaroslav Pitra
jestli akvárko nebylo dopředu dostatečně zaběhlý, tak je špatné parametry vody mohly dorazit, to mohlo způsobit takové ztráty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:30 R Muž romant [27987] Re: Jaroslav Pitra
Pokud ty rybky již nákazu s sebou nesli a akvárium nebylo dostatečně zaběhnutý, tak to jistě možný je. Podle toho doporučení v akvaristice bych si tipnul na nově založený akvárium a brzy dodaný rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:23 Jaroslav Pitra – Krupička a Neonka Obecná
Dobrý den.
Potřeboval bych radu.
Je možné že již dva dny po nákupu nových rybyček se u nich projevila krupička???
Začal jsem ji neprodleně léčit Costapurem.
Pčesto mi do 2 dnů z 15ti rybek zůstali jen tři. sad
Domnívám se že byli nakaženy již z prodejny.
Dá se nějak toto reklamovat.
No te´d už asi ne protože jsem mrtvé rybky poslal expresem rovnou do kanalizace.
Nevím co jsem udělal zle.
Podle dodavatele vody z kohoutku máme měkou vodu.
Na úpravu Ph jsem v akvaristice dostal Akvaregulátor na úpravu vody.

Dost mne to mrzí že pošli tak rychle.:-O

Předem děkuji za odpověď

mailto:pitra.jaroslav@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 12:53 Muž kortezhugo [983] Re: jendaskapuci
to je 9 litrov -nie 90 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2012 12:46 R Muž romant [27987] Re: jendaskapuci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 12:46 Muž j0hny [86]
Dneska tu kazdeho bavi zakladat duplicitne prispevky a neni schopny 10 minut pockat na odpoved.
rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.01.2012 12:44 jendaskapuci
zdravím máme 90 litrové akvárko a máme v něm krupičku na pavích očkách,zemřeoli nám už neonky a teďka i antistrus prosím o radu kolik té soli nebo nějakého jiného léčiva a jakou teplotu ? máme dát rybky do karantény nebo je nechat všechny když většina nakažených je paví očka a to je většina ryb v akvárku pak tam máme ještě platy ty jsou nakažený taky...a jediný čichavec modrý tak nějak ještě je v pohodě.. prosím o rad co nejrychlejší... :) :-( :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 17:27 Kamča13
Dobře zítra hned půjdu koupit, děkuji moc za vaše reakce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 17:25 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Kamča13
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 17:24 R Muž Silent [5949] Re: Kamča13
Na krupičku je třeba použít eSHa Exit. Přípravek eSHa 2000 je při krupičce pouze podpůrný lék proti možným druhotným infekcím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.01.2012 17:24 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Kamča13
esha 2000 je doprovodne lecivo k exitu k zabraneni druhotnych infekci po lecbe krupicky. Je treba mit esha exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 17:18 Kamča13
Já jsem z toho byla tak vyděšená, že jsem se nechtěla pročítat 40 stránkami a co nejrychleji se zeptat... Ale děkuji moc ;) A jestli, že mám doma již kapičky eSHa 2000 můžu je použít k léčení, když zmiňujete zrovna tuto značku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 17:12 R Muž Silent [5949] Re: Kamča13
Za použití léků eSHa zůstává teplota na běžné úrovni. A ano tato nemoc může být pro ryby smrtelná zejména při silném napadení. Stačí pročíst toto vlákno. Je tu všechno.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=2301