Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 10:05 jankaskodka – Re: Haimdol
takze ten uhlik je naprd? mam cele akva aj filter iba 2 tyzdne...na forach je pisane ze vzduchovat pri krupicke a nefiltrovat ...tak a neni filtrovanie vzduchovanie?molitan myslis tu spongiu co tam je?to mam kupit nove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 09:58 R Muž Silent [5949] – Re: jankaskodka
Filtru se nestane nic. Navíc pokud je uhlí ve filtru déle jak 24 hodin tak už nefunguje. Filtrace přes uhlí má smysl při odstranění zbytků léčiv nebo při otravách ale pro běžný provoz je lepší místo něj použít další molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 09:55 jankaskodka – Re: Haimdol
a nic sa nestane filtru? a to aktivne uhlie ma byt vo vode alebo na suchu ked sa vyberie? jedna neonka uz plava hore bruchom-uz som ju odlovila od ostatnych :(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2010 09:45 R Muž Silent [5949] – Re: jankaskodka
Uhlí z filtru vyndat, molitan nechat. Při léčbě postupovat přesně podle návodu výrobce léku. Ovšem jeden z nejlepších léků na krupičku je eSHa Exit v kombinaci s eSHa 2000. Více informací k léčení je tady rybicky.net/forum/p51
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 09:40 jankaskodka – ako filtrovat bez aktivneho uhlia pri krupicke?
vcera som si vsimla ze jedna neonka je velmi posypana bielimi bodkami a uz zacinaju aj dalsie neonky, a gold molly aj tetra cierna...a vsetky sa otieraju o predmety...v chovatelskych mi predali sera costapur improved a je tam napisane ze nefiltrovat s aktivnym uhlim...a co ho mam vybrat a nechat tam len spongiu? pridala som lyzicku soli na 60litrove akva...dufam ze sa vyliecia...pridala som na 28 stupnov dufam ze tetry preziju...prosim poradte stale som zaciatocnik..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:27 6ex
Nevím proč, ale v mé hlavní nádrži 125 litrů mám už ani nevím pokolikáté krupičku. I když s velkými potížemi se mi ji podařilo pokaždé zbavit. Zdá se mi, že ale léčivo přestává účinkovat. Na rybách zůstaly tečky i po Esha EXITu, i po Sera Costapuru ( samozřejmě aplikace s odstupem několika dnů a výměnou části vody ). Osolil jsem zvýšil teplotu, prostě všechno jako vždy. Krupička se sice rychle nešíří, ale ani nemizí. Akvarium mám orientované na jižní ameriku, jen tam mám navíc Dania. Mám ještě dvě menší akva a ta jsou úplně bez problémů. V tomto akva mám problém i s růstem rostlin. Vybíral jsem je podle vzhledu. Má otázka je, jestli nemůže nevhodná kombinace rostlin mít vliv na opakování této nemoci. V akvariu mám poměrně malé ryby 3x Ramirezka, 7x Black Molly, 2x Hypostomus, 7x Danio, 2x Vídéňská mečovka + 6 mladých. To je i maximum co v nádrži žilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 08:32 Muž Yirka [9123] – Re: Peerwulf
Hlavně je třeba si uvědomit, že sůl a teplota není lék, ale spíš prevence proti dalšímu šíření. Toto opatření samo krupičku nevyléčí. Je třeba nasadit opravdový lék. Výměna vody je na tvé volbě, záleží na tom v jakých intervalech měníš. Jestl v krátkých, je možno posunout, jestli v delších bude lepší vyměnit (a pak nasadit léčbu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 08:09 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Tak jsem narval soli a zvyšuji teplotu. Mám sice 100W těleso, ale nějak se mu nechce, za noc vyhřál 100l akvárko jen o nějaké 2°C na 27. Tak snad to ještě poroste. Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli mám měnit vodu. Normálně bych dneska tak 1/3 měnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:47 Muž Mlatecek [0] - Labyrintky
Zdravím všechny,
krupičku jsme si zavlekli do akvárka také z nejmenovaného obchodu. Teplotu v akvárku jsme nezvyšovali, protože topení nepotřebujeme. Okolní teplota a zářivky vyhřívají akvárko tak na 26 - 27 °C. Jako léčivo jsme použili "eSHa 2000". Podle návodu se mají přidávat 4 dny kapky dle množství vody. To ale nestačilo - krupička sice zmizla z již nakažených ryb, ale objevila se na ostatních. Takže jsme aplikovali kapky 6 dnů nebo snad 7 dnů. Nedošlo k žádnému úhynu, nezahynuly ani krevetky, ani žádné ztráty na rostlinách (tak jako tomu bývá u Malachytové zeleně). Všechny rybky se uzdravily. Tip na toto léčivo jsme našli ve starších tématech diskuse na tomto webu. Mnoho zdaru přeje Miloš a Hana Mlatečkovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:53 Muž janmacu [18] – Re: Peerwulf
když nemáš léky,tak tam šupni sul a zvyš teplotu na 30 stupnu asi tak na týden,sam uvidíš ,kdy bude krupička mizet,abys tu teplotu snížil, a filtr se vypíná jen při lécích,abys nezabil bakterie a taky ve filtrech byvá aktivní uhli a to by snížilo učinek léku X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:42 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Problém je, že do pátku se pravděpodobně nikam do zverimexu nedostanu a s tímhle vývojem už pak můžu mít v akvárku jen rostliny sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:34 R Muž Silent [5949] – Re: Peerwulf
Pokud se chceš krupičky zbavit s co nejmenší zátěží pro ryby použiješ vyzkoušenou kombinaci eSHa Exit a eSHa 2000. Žádné solení, žádné zvyšování teploty vše jako při běžném provozu. Ještě bych doporučil jako jinou množnost lék nové generace sera med Professional Protazol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:32 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ak tam das costapur a ectopur zvys teplotu- urychli ti vyvoj parazita, vzduchovanie zvysi ucinost lieku, filter nechaj pusteny, zhasni osvetlenie, sol nemusis dat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:29 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Ja tady šíleně názorů a většinou se zásadně liší. tak Zvýšit teplotu nebo ne? Přidat sůl nebo ne? Filtrovat nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:09 Žena basa1313 [18] - Parmičky
panciernicky ani ancistrusi mi nikdy nezdochli na chemiu... ja pouzivam sera costapur a ectopur, ale mozes dat aj sol alebo ine lieciva, zvysit teplotu a vzduchovanie :-) ale radsej sa uisti ci je to krupica, takto rychlo aby sa to sirilo nie som si ista...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:08 R Muž Silent [5949] – Re: Peerwulf
Bez chemie se krupičky nezbavíš. Použij eSHa Exit. A to co nejdříve. Je velmi dobře snášen i citlivými druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:06 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky – Asi krupička
Během několika hodin se mi v akvárku rozjela krupička (asi). Dnes ráno bylo ještě všechno v pohodě. Přijel jsem v 19:00 ze školy a všechny parmičky pětipruhé (5ks) mají po celém těle hodně bílo stříbrných teček. Už se to rozšiřuje i na tetry krvavé. Co mám dělat? Mám v akvárku i Panceřníčky (5) a Ancistrusy (3). Takže žádná chemie a léčiva nepřichází v úvahu. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 22:56 Dandy13 – krupička-zvýšená teplota vody-jak dlouho?
Od nových ryb jsem měla v akvárku krupičku,je po pár dnech pryč,nakažené jsem měla jen dvě ryby,hned jsem zvýšila teplotu vody a přidala sůl,teď už žádná ryba není tečkovaná,ostatní ani nebyli a ty dvě jsou čisté,jak dlouho mám nechat zvýšenou teplotu?Předem díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:55 moliro
Jetli to nepoznas na ancistrusech, kteri maji tecky po celem tele normalne, podivej se na jine ryby v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:49 Žena basa1313 [18] - Parmičky
snad to dokazes rozoznat podla obrazkov...tazko povedat ci by nemali ikry...pavie ocka sa tiez mnozia aj ked su chore...tak sa na to pekne pozri bez fotky je tu aj tak skoda nieco pisat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 20:48 jasper – Re: jasper
Kdyby byly nemocni tak by nemely jikry ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 18:06 jasper – Re: winju
Nejsem si istý jestly to je krupička ale ty žluté tečky má je na bříšku sice né moc ale má a taky na ploutvičkách ,,jak bych to mnel kdyztak lecit ???? mam tam i obycejné ancistruse a u nich to nevidím a mají taky jikry dekuji za odpoved...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 17:49 Žena basa1313 [18] - Parmičky
si si isty ze je to krupica? lebo oni su trochu bodkovany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 17:49 winju – krupicka
a skus si pozret tu ci je to ono na tejto stranke to celkom ide Str. 13 - www.sera.sk/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 17:46 winju – krupicka
Zarodky krupicky (presnejsie su to spory) byvaju v akvariu bezne. Su to vsak podmienene patogeny, cize prejavia sa az v pripade ze sa rybam oslabi imunita. Cize nehladal by som to ako a cim ich do akva zaniesla, ale skor pricinu preco sa choroba prejavila, t.j. co oslabilo rybam imunitu. O roznych sposoboch liecby je tu toho popisane vela, ci uz s pouzitim nejakeho lieciva, alebo bez neho. No liecivo neodstrani pricinu, iba nasledok. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 17:38 jasper – Krupička ????
Dobrý den chci se zeptat na krupičku u gold ancistruse všiml jsem si že má na těle žluté těčky poslal bych fotografii ale momentálně nemam fotak .... dal jsem tam preventivně sůl ale teplotu jsem nezvýšil jak poznám že to je doopravdy krupička ?????? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 22:16 Muž AiZ [6] – Re: Monika
Já je kupoval taky na netu, dokonce přes ebay v Británii, protože cena včetně poštovného stejná jako nejlevnější nabídka u nás na netu bez poštovného(tedy co mi google našel) a dorazilo to za 4dny. Právě včas, protože jsem si donesl paví očka s krupičkou a za pět dní bylo vše OK. Tři měsíce mám po lečbě pokoj, takže eSHa exit+2000 mohu jen doporučit. Po zkušenostech používám preventivně občas i eSHa OPTIMA palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 17:58 hatreder
O.K. Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 17:14 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Nechal bych je v karanténě ještě asi týden. Pro jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 17:13 hatreder
Mohl byste někdo poradit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 14:23 hatreder
Zdravím. V karanténě mi před týdnem propukla krupička. Léčil jsem Costapurem a zvýšením teploty na 29°C. Včera jsme dal opět dávku Costapuru, i když na rybách už žádná tečka není - jem tak pro doléčení. Dnes taky není po krupičce ani známky, takže jsem teplotu snížil na normálních 24°C a zítra už costapur nedám. Za jak dlouho myslíte, že je možno vpustit ryby do hlavního akva, bez rizika návratu krupičky?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 19:24 Strojek – Re: Yirka
No to je fakt..ale lepší s tím počítat, že se může něco přihodit..na ten aquamaster jsem četl samou chválu,proto mě to překvapilo,že by bylo špatné krmivo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 19:19 Muž Yirka [9123] – Re: Strojek
Já bych to zhodnotil asi takto. Rybí hypochondrii si zažil každý pečlivý akvarista. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:03 Strojek – Re: Yirka
Tak to byl asi planý poplach.to jsem rád...Nevím co to mohlo být za tečky, vypadalo jako krupička ale samo by se to nevyléčilo ..Všechny rybky v pořádku bez jakýchkoliv náznaků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 09:46 Strojek – Re: Yirka
Jo takhle to dělám. Vždy to řádně rozpustím a propláchnu v sítku na čaj.O dekoraci ani jiné věci se v akváriu rybky neotíraly..No uvidím večer ..mám z toho obavy, že bude zpět..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 09:31 Muž Yirka [9123] – Re: Strojek
Máš pravdu, že každá tečka která se na rybce objeví nemusí nutně být příznakem nemoci. Na druhou stranu opravdu existují odolné kmeny nemoci, které přežívají v nádrži týdny a pak při nějakých příhodných podmínkách zaútočí. Ten spouštěč může být různý, posunutá údržba, zásah do nádrže, a také třeba způsob podávání mražené potravy. Takže mražené vždy rozpustit a propláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 07:12 Strojek – Re: Yirka
No právě myslel jsem si to, že by neměl být problém(aquamaster)...Ale nějaký problém zřejmě mám.Po přestěhování do nového bytu mě odešlo několik ryb(Neydržely převoz)..Po opětovém zaběhnutí aqua jsem si dokoupil nové rybky,rostliny a pařez..nakrmil jsem mraženém od neznámého dodavatele a dostal jsem krupičku ..po vyléčení vše OK(asi měsíc)..Pak jsem opět nakrmil tím mraženým a opět krupička..Předtím jsem si myslel, že to bylo z nových rostlin nebo ryb..opět jsem vyléčil a zase vše OK(3 neděle)..Mražené jsem samozřejmě vyhodil..Předevčírem jsem koupil od aquamaster mražené a včera jsem pozoroval na 2 tetrách císařských po jednom bodu(vypadá jako začátek krupičky)ale možná to nic nebude ..Tak uvidím dnes večer až přijdu z práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 06:29 hatreder – Re: Lea
Krupička se musí úplně vyléčit a pro jistotu podávat léky ještě pár dní poté, co zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:53 Žena Lea [1]
A pokračujete teda v léčbě, když to úplně nevymizí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:42 Jardax – Re: Strojek
Presne na to se chci zeptat - mame krupici jak blbec, a jediny mozny zdroj jsou mrazeny dafnie od polaku, takova ta zamrazena platicka co prodavaji bezne v akvaristikach.
Nic jineho totiz nekolik tydnu pred tim do akvarka neslo, jen tohle.

A btw kdyby nekdo vedel kde maji v Praze sHA 2000, uvital bych info. Sehnal jsem narychlo jen Exit, nastesti ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:40 Muž Yirka [9123] – Re: Amateur
Přerybnění určitě spouštěčem být může.
Strojek: Mraženým od Aquamasteru krmím obden již více jak rok a nemám žádný problém. Je to ne-li nejčistší, tak určitě jedno z nejčistějších mražených krmiv na trhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:14 Amateur – Re: Yirka
12-ti litrové akva pro 12 rybiček? Někde sem četl,že původcem nemoci může být i přerybnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:06 Amateur
Zdravim. Ohledně tý krupičky sem chtěl přidat jednu svou zkušenost. Vždy mi rybky onemocněli,když sem začal krmit mraženými larvami.Ryby v akva naprosto zdravé,akva zaběhnuté,bez nových přírůstků a zničehonic krupička.Tak sem ji vyléčil(Exit+zvýšení teploty+pouze suché krmivo) a bylo to ok.Poté sem začal znovu přikrmovat mraženým a byla tam znovu.Celý proces se opakoval ještě dvakrát.Už sem byl zoufalý,tak sem začal zkoušet z čeho to může být a vyšlo mi z toho mražené krmivo.Změnil sem výrobce toho krmiva(mě by se taky nelíbilo jíst pořád jenom řasy:-)) a od té doby je vše v naprostém pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 19:12 Strojek
Je možné dostat krupičku z mražené potravy od aquamasteru???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 18:33 Žena Lea [1]
Chci se zeptat na léčbu eSHou. Mám deset neonek zlatých, našla krupičku, koupila jak Exit, tak 2000. Dávkuju dle návodu, nebylo to ani ve velkém, takže neviděla důvod, proč to třeba zvyšovat tak, jak se tu často dočítám, že někdo dělá. Dneska je pátý den, kdy jsem léčivo zase přidala. Ryby přežívají všechny do jedné. Už od začátku byla některá rybka víc postižená, některá sotva nějakou ťupku. Teď je tak polovina v pořádku, tak čtyři mají jednu,dvě ťupky, ale jedna z nich jich má asi tak deset. Mám vcelku strach, že ani po téhle poslední dávce to z ryb nespadne. Jak pokračovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 18:29 hatreder – Re: Yirka
Kdyz Costapur nezabiral, tak jsem presel na exit. Pred pouzitim Exitu sem vymenil 80% vody a prefiltroval pres uhli, abych leciva nemichal. Kdyz ani exit po vice jak tydnu nezabiral, bylo mi doporuceno zvojit davku a to pak priblizne po tydnu a pul krupicku uplne odtranilo. Ono take zalezi, v jakem stadiu krupicka je. Filtraci jsem v zadnem pripade nevypinal, to by znamenalo 100% katasrofu a zhasinat mi prislo jako zbytecnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.02.2010 16:20 Muž Yirka [9123] – Správná léčba
Asi se budu opakovat, ale,oba dva příspěvky jsou skoro přesným popisem toho jak by se postupovat nemělo. Podobné postupy pak, většinou neprávem, zpochybňují výsledky léčby přípravky eSHa. Opravdu nejsem jejich dealer, ale mám s nimi tu nejlepší zkušenost. Podstata je však dodržovat postup a dávkování a nepředlečovat něčím jiným což rybky většinou oslabí a další léky pak mohou působit špatně a rybky přes veškerou snahu padají.
Rozhodně je lepší den počkat a začít léčbu jen EXITem. Velmi pravděpodobně budou posečkáním menší ztráty než po léčbě více prostředky a hlavně nádrž nemusí zažívat různé šoky nefiltrováním či zatemňováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 14:07 hatreder – Re: Puškin
Krupička je opravdu mrcha zákeřná. Já s ní bojoval měsíc, tak jestli píšeš, že máš něco extra, tak nejsi sám. Léčbu sem začal costapurem, ale po týdnu nic, tak sem nasadil Exit a Esha 2000. Nic se nedělo, tak jsem musel zdvojnásobit dávku exitu. Do 300l akva to bylo denně kolem 60ti kapek. Za měsíc jsem spotřeboval asi 4 lahvičky exitu, takže to bylo i finančně dost náročný. Takže nevím, zda doporučit exit nebo cotsapur. Třeba by po tom měsíci Costapur taky zabral. Během léčby mi zemřelo 7 mečovek koi, 3x ancistrus, 15 neonek černých, 4 neonky červené a 2 SAE a odešlo dost kytek, ale nakone jsem krupičku porazil. Teď sem dokoupil 7 mečovek, 2 SAE a 3 ancistruse. Hned jak jsem přišel domů, dal jsem je do karantény a po třech dnech koukám, že je na mečovkách krupička. Exit jsem neměl, tak dávám obden ten Costapur, co mi zbyl. Dnes je to týden, co léčím a krupička na nich pořád je. V tom akva mám jen bublifuk, topítko jsem z 24°C nastavil na 26° a svítím normálně 12 hodin.Jednou za 4 dny měním 1/3 vody, protože 12l akva se rychle zaneřádí. Rybka nepošla ani jedna, jen maj sem tam nejakou tečku. Spíš bych řekl, že se to zastavilo. Teď jen, aby to slezlo. Boj s krupičkou je opravdu zdlouhavý a náročný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 12:21 Muž Puškin [0] – Co teď?
V neděli ráno jsem na Neonkách a Čichavcích zpozoroval krupičku. Večer bylo ještě vše v pohodě. Běžel jsem koupit aspoň Sera Costapur, protože Eshu neměli. Nalil jsem 2,5 ml Costapuru, zhasl osvětlení a vypnul filtraci. Vše podle návodu a doporučení. V úterý jsem dal další dávku. Zapojil jsem filtraci a rozsvítil, protože "temná kaluž" akváriu moc nesvědčila. Dnes jsem zpozoroval, že krupička začala ustupovat, ale bere sebou i ryby. Ráno jsem našel mrtvého Čichavce a než jsem se ráno vypravil do práce, vytáhl jsem z akvárka 5 postupně umírajících Neonek. Kde je zase chyba? Já musím mít vždy něco extra. Neměl jsem tu filtraci zapínat? Neměl jsem rozsvěcet? Přeci díky takovým věcem nemůžou umírat ryby. A to jsem myslel, že krupička není zákeřná nemoc. Asi zkusím sehnat Exit a E2000, odkalím půl nádrže a začnu léčit znovu..
Je tento můj zamýšlený postup správný? Měl bych také vyměnit molitany ve filtraci, protože by mohly být "napadené" léčivem nebo je tam mám nechat a jen tam vrátit aktivní uhlí? Prosím o radu nebo aspoň rozuzlení, proč umírají ryby. Chápu, že jsou Neonky náchylné, ale tohle je moc.. sad Všechny potřebné informace jsou v mé prezentaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:53 kachna
víc a víc je to když ta ryba je osypaná víc a víc a myslím jsi že kravinu nedělám dělám

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=3001