Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 18:35 Nobody – Re: PoLi
Svítit.Světlo nemá vliv na krupičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 17:43 PoLi
Pokud by to bylo mozne. chtel bych, aby dalsi lide odpovedeli na moji otazku ohledne sviceni a cosatpuru. plosim plosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 17:28 PoLi
ok, diky VACLAVe palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 17:27 Usine – Re: PoLi
Když tam není o svícení nic napsáno, tak nech svůj normální denní režim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 17:21 PoLi
Ahoj, koupil jsem si costapur na krupicku, protoze eXIt sem zatim nesehnal. Na navodu neni napsano jestli se muze, nebo ma ci snad musi svitit...prosim poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2008 17:50 sara – krupička
Díky za rady budu je brát v potaz.Doufám že to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2008 17:38 Muž Yirka [9118]
K tomu není co dodat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2008 17:12 Usine – Re: sara
Žádnou teplotu nezvyšuj, Kup si Exit nikoliv costapur. Je daleko šetrnější k akváriu. Vysokou teplotou zničíš akorát rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2008 16:51 Andynka
Záleží v jakém je rozsahu. Já jsem léčila týden a zatím se neobjevila a doufám, že už neobjeví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2008 16:46 Žena pavliina [50] – Re: sara
Při takové teplotě se už nerozmnožuje ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2008 16:43 sara – Re: yama
Díky za radu mám ještě jeden dotaz když mám teplotu 32C tak se krupička rozmnožuje nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2008 12:06 Žena yama [25] – Re: sara
Ahoj, vysoka teplota, vzduchovani a kostapur je podle meho spravny postup. Krupicka by mela zmizet tak do tydne (takovou mam zkusenost ja).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2008 12:03 sara – krupička
ahojky potřebovala bych poradit před 2 dny jsem objevila krupičku mají ji zatím 2 rybičky včera jsem jsem si na to koupila costapur a hned sem jim to podle návodu dala. Mám vypnutou uv lampu i filtr a vzduchuju teplotu mám na 32C. Nevím jestli to léčím dobře nemám s tím žádné zkušenosti. A ještě se chci zeptat za jak dlouho by ta krupička asi měla zmizet. Poradí mi někdo? Zatím díky. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2008 10:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucass
Doufám, že vás nezklame! Já na něj nedám dopustit. ;-) A mám s čím srovnávat...
(Abych nebyl v podezření, že se neustále potýkám s krupičkou ve svých akviškách - nejde o má akviška! ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2008 09:51 lucass
ok, koupím dneska ten exit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2008 09:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucass
Přesně, jak píše Mrak. ;-)
Nemohu si odpustit ještě jednou zdůraznit - čím dřív s léčbou začnete, tím líp!
eSHa EXIT není ve stejné cenové kategorii, jako kuchyňská sůl, ale má tu vlatnost, že funguje "zodpovědně". V Praze ji seženete snadno - nejlépe v Hornbachu.
Držte se návodu a berte to tak, že za každý "špás" se platí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2008 09:21 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: lucass
Jasně že ji tam máš nechat.
Tebe přece taky nikdo nechce zabít když máš angínu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2008 09:17 lucass – Re: Sid
A co ta napadená mečovka? Mám ji v akva nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2008 09:13 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucass
Kdybyste na rybce objevil jednoho jediného kožovce, buďte si jist, že je nutné zahájit léčbu celého akva. Čím méně budete s léčbou otálet, tím snáz se tohoto problému zbavíte.
Žádné saunování a sůl, zkuste přímo eSHa EXIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2008 09:03 lucass – s m r t m e č o v k y
Dal jsem si do akva dvě nové mečovky, ale bohužel jsem si u samce po třech dnech všiml slabé krupičky. Je tedy velmi pravděpodobné, že do volné vody se ještě nedostala. Nevím, jestli by nebylo lepší postiženou mečovku utratit a vyhnout se tak nepříjemnému léčení celého akva. A zároveň nevím, jak nejlépe, pokud bych se tak rozhodl, mečovku utratit. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 19:59 Muž Yirka [9118] – Re: PoLi
Obávám se že ne. Pokud chceš zakročit opravdu rázně a se zárukou úspěchu investuj do eSHa EXIT. Ale o tom je tu už napsáno více story než v jihoamerické novele :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 19:59 PoLi
Moc jste me nepotesili sad ale i tak diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 19:57 R Muž Silent [5949] – Re: PoLi
Preventin nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 19:56 PoLi
ok, diky. moc. Jeste jedne dotaz, Muze proti te krupice pomoct PREVENTIN?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 19:50 Muž Yirka [9118] – Re: PoLi
Nějak mi uniká proč bys měl solit AQ bez ryb. Když už chceš léčit solí tak doporučené množství nejdříve rozpusť v troše vody a pak aplikuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 19:46 PoLi
Jak se zminejete o pridani soli do akva. musi byt prazdne nebo v nom muzou byt rybky ? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 20:06 palo
A ešte jedna otázka: Už som konečne tú krupičku vyliečil a mám teraz umyť ten filtračný molitan čo filtroval vodu počas liečenia krupičky alebo ho mám nechať tak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 07:08 Muž Diego [72] – Re: Vari
palec Přesně tak a u mě pomohl do dvou dní,ale to jsem to tu už psal.Nejlepší je esha exit.Doporučuju,Já sem si ho sehnal 20km daleko a autobusem.Prošel všechny akvaristiky v Prostějově a stejně sem mi to vyplatilo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 23:38 Vari
Kup si Exit, dřív jsem používal Preventin, Multimedikal, které jsou za rozumnou cenu, ale nedalo mi to, trochu jsem připlatil, stojí asi kolem 110 Kč a jsem moc spokojenej. Opravdu rybám "neubližuje", je spolehlivej, odzkoušenej, jen doporučuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 22:56 hujik
Tak tomu říkám pech.Dnes jsem si na fóru pročítal názory a rady jak se zbavit a léčit krupičku.A říkal jsem si jaká je to paráda,že se takové problémy mému akváriu vyhly.Před chvílí jsem šel krmit rybky a jak se tak na ně koukám ,vidím u některých jedinců bílou tečku na ploutvi nebo na těle.Polilo mě horko a nyní je mi jasný,že mám stejný problém jako vy.
Již mám vše načteno,ale přesto potřebuji jednu technickou radu.Pokusím se nejdříve léčit pomocí soli.jak navážit nebo odhadnout 30g soli???
Díky za odpověď.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 17:15 Muž Yirka [9118] – Re: palo
Zcela jistě by to chtělo vybrat vše, řádně vyčistit (roztok SAVA-určitě zde na fóru najdeš jak na to)pro jistotu bych ještě nechal pár dní (inkubační doba nemoci) a pak založit znovu. Ale je to na dlouhé lokty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 17:14 Andynka
Mě kostapur zabral perfektně ..kapala jsem celkem sedmkrát, ale to záleží na okolnostech .. a samozřejmě krm palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 16:43 palo – Re: Yirka
Akvarium má 30 litrov takže vela roboty by nebolo, ale keď som už začal liečiť tú krupičku tak to už nechám tak. Ale keby že ho chem čistiť tak trebalo by vybrať úplne všetko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 16:31 Muž Yirka [9118] – Re: palo
Je to samozřejmě jedna z možností, ale záíleží na velikosti AQ a z toho vyplývající objem práce. Vzhledem k tomu, že existuje lék, který zaléčí bez nutnosti zásahu do AQ je to pak na zvážení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 16:27 palo
A nedá sa krupička odstrániť tak, že napríklad vyčistím celé akvárium a založím ho znova. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 16:02 palo – Re: chicko
Ale u nás v obchode mali len tento sera costapur. Takže som nemal na výber. Ale malo by to pomôcť a hovorili, že rastlinky neničí. Tak uvidím čo bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 15:44 Muž chicko [124]
Nadávkuj vše podle návodu. Jinak souhlasím s prikpou, s exitem mám jen ty nejlepší zkušenosti. Je dobré ho podle návodu kombinovat s Eshou 2000. zabrání se tím nemocem z oslabení léčbou(rozpad ploutví, plísně atd.), je to taková dobrá prevence. Exit je jeden z těch spolehlivých chemických prostředků a neničí rostlinky jako třeba sůl ;-) , nemusíte ani měnit vodu, protože se do určité míry sám odbourá a stačí tak zůstat u pravidelné výměny vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 15:23 palo – Re: Tonys
V návode je písané, že stačí zdvihnúť teplotu o 2 stupne a pridať silnejšie vzduchovanie. A v obchode hovorili, že teraz tam už netreba pridávať sol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 15:16 Muž Diego [72]
Nejlepší je Esha Exit.U mě byla krupička do dvou dní pryč. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 15:09 Muž Tonys [16] – Re: palo
Rozhodně krm. Pokud přijímají potravu. Jinak co se týče chemických přípravků tak na ty nezpoléhej. Přidej sůl a vymej pořádně filtr odpusť 1/2 nádrže a dolij čistou vodou. Tohle opakuj několikrát do týdne a hlavně taky pokud možno zvyš teplotu aspoň na 30°C ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 14:41 miro03
Pokial ryby žeru tak krm ale je tu o krupici a podobných tém plno stačí pozret v historii. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 14:18 palo – KRUPIČKA
Zdravím. Krupičku mám v celom akváriu a dal som tam prípravok Sera costapur a mne hovorili, že liečenie trvá asi 14 dní. Ale nie je tam písané či môžem rybky kŕmiť. Tak môžem ich kŕmiť alebo nie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2008 08:20 R Muž Silent [5949] – Re: Nobody
Sorry, moje původní informace o původu Oodinia byla mylná( přílišná důvěra výrobci léků). Oodinium je kožní bičíkovec česky Obrněnka hruškovitá. Zabírají léčiva s obsahem síranu měďnatého nebo chininové soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 23:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Nobody
Co se týče mé důvěry - jsem obecně spíš mírný pesimista, než přehnaný optimista :-D , ovšem v případě léčby krupičky EXIT mou důvěru má.
Jestli jste na oodinium EXIT zkoušel a nezadařilo se, registruji to jako jednu (vaši) negativní zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 22:30 Nobody – Re: Dahak
Pokud to vypadá,že je jakoby posypaný moukou,tak je to odinium. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 22:24 Nobody – Re: Sid
Vy věříte výrobci,že co napíše,funguje? ;-)
Na krupičku ano-super!Na oodinium bohužel ne. :-( Na to je mnohem lepší i rychlejší přípravek od Sery-oodinopur. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 22:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Nobody
Krupička a oodinium jsou poněkud odlišné.
smich Dík za upozornění!

Zkusím to pro vás zopakovat:
Po zkušenostech s eSHa EXITem při léčbě kožovce bych se za něj přimlouval i proti Oodiniu. Podle výrobce je EXIT určen i k léčbě tohoto onemocnění.



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 21:42 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Pockam jeste den dva a uvidim co bude. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 20:50 Nobody – Re: Sid
Krupička a oodinium jsou poněkud odlišné.
Při léčbě druhého je zapotřebí,aby přípravek obsahoval měď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 20:46 Nobody – Re: fantasta
Tak oodinium je rostlinného původu? coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=3951