Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 14:14 GhostFish
no aasi před týdnem sem měl v akvu nálevíky takže se bojim měnit vodu aby se zase nerozmnožily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 13:35 R Muž romant [27987] Re: GhostFish
Teplotu nezvyšuj a vsaď na osvědčený recept použití léčiv eSHa 2000 a eSHa Exit. podle Tvojí fotky v prezentaci usuzuji, že to akvárko je velmi čerstvě založený a nefunguje ještě tak jak má a to může být právě tím problémem, který krupičku spustil a tak bych doporučil přidat rostliny a měnit vodu klidně obden(30%, kidně i více), tak aby se v akváriu nehromadily dusíkaté látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 13:31 GhostFish Re: romant
Jen bych se chtěl zeptat jak je tam to zvýšní teploty kolik stupnu můžu dát maximalne abych neonkam neonkm neubližil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 13:29 GhostFish Re: romant
jo díkec zkusím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 13:27 R Muž romant [27987] Re: GhostFish
Bude to nejpravděpodobněji krupička. Hledej informace v tomto vlákně rybicky.net/forum/2223
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 13:25 GhostFish – Bílé tečky na rybách
Dobrý den dnes sem zjistil ze na mých neonkách udělaly bíle tečky jedná se prej o nějakou nemoc poradil by mě někdo jak se toho mám zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 17:45 R Muž romant [27987] Re: spajk17
eSHa Exit v kombinaci s eSHa 2000. Ověřeno, vyzkoušeno nejedním akvaristou s pozitivním výsledkem. Chce to přeléčit celou nádrž a dodržet léčebný postup na příbalovém letáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 17:23 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
zdravim chci se zeptat jake lečivo mam použit když ma ancitrus krupičku dekuju za otpovet otpovidejte rychle

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 01:20 Muž Martex42 [20] - Tetry
Fotka k příspěvku Zdravím, chci se zeptat jestli ty bílé tečičky na potěru parmičky duhové jsou krupička? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 19:41 Muž Yirka [9126] Re: Lada22
Slovenského kolegu raději neposlouchej.
Léčení začals správným způsobem i léky. Je také možno mírně předávkovávat, ta medikace je velmi šetrná. Mělo by být vyléčeno do dvou týdnů, pak již je to na pováženou a jedná se o nějaký léku odolný kmen a je třeba hledat nové postupy. (Pokud je tedy ještě pro koho)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 16:57 jakubkofi – ...!
myslím že už to tu niekto spomenul ...zvíšiť teplotu vody max.o 2-3 stupne a pridávať malachitovou zeleň ...je bežne dostupná všade :-D a pri nákupe rybiek ak je v nádrži len jedna rybka čolilen s 3 bodkami "ja by som to nekupoval"!!!! :-D :-D vela zdaru !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 15:02 Muž Lada22 [28] Re: Yirka
Díky,ale to je takový všeobecný co platí i u lidí,potřeboval jsem spíše vědět koli dní to trvá,klidně i průměrně,na základě toho si koupím balení léčiva,takhle toho můžu nakoupit litry co kdyby se nemoc krapet protáhla :) ..Předpokládám že dost lidí se s krupičkou už setkaly,takže dokážou říct .....hele trvalo to cca týden,14 dní apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2011 12:54 Muž Yirka [9126] Re: Lada22
Základní léčba a její délka má zpravidla platnost v případě že nemoc zachytíš na počátku. V případě rozvinuté nemoci když už dokonce dochází k úhynům je třeba léčbu prodloužit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:09 Muž Lada22 [28]
Zdravím, bohužel se mě také vyskytla v akva krupička,stihlo zemřít už 17 neonek,k léčbě jsem zvolil kombinaci léčiva eSHa Exit a eSHa 2000,v obchodě nebylo a než došlo po netové objednávce trvalo to 4 dny. Dnes léčím druhý den, léky jsou ješte na zíta-v návodu je psána léčba na 3 dny léčba a chtěl bych se zeptat,zda je skutečně po 3 dnech krupička zažehnána nebo či přikoupit další léčivo,protože jsem se nikde nedočetl jak dlouho léčba trvá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 10:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Tris
Klidně si ulevte. :)
Už jste někdy slyšela o dysortografii? Co když je to tento případ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 18:55 Alex Re: romant
Moc diky za radi ti co zbili sem přelečil a odte dobi sou pořádku take sem omezil krmení tak že nekrmím každíden ale každí druhi den tim omezim že sepotravou nebude kazit voda ajídlo hnít ve vodě mezi kaminky zřejmne děti překrmovalí inak rostlinky ti určitě chi přidat a zjistil sem že musím viměnit zařivku misto silnější dat slabši pokud semá svitit dele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 13:13 R Muž romant [27987] Re: Alex
Chce to normální péči o akvárium, tzn. týdenní výměnu části vody(30% a klidně i více) filtr nechat dělat svoji práci až do doby než se jeho výkon viditelně sníží a tím si řekne o čištění, nepřekrmovat a občas lehce odkalit dno(1x za 14 dní, ale klidně i déle), dále je dobrý mít v akvárku živý rostliny, který jsou dobrými pomocníky při udržovaní tzv. biologické rovnováhy. To je jenom ve stručnosti to co by se mělo dělat, aby to fungovalo tak, že nebude třeba nějakých léčebných zásahů, který jsou obvykle pro akvárium další zátěží. Pokud to co v akváriu máš je opravdu krupička, tak tam je nejlepší zvolit kombinaci léčiva eSHa Exit a eSHa 2000.
Co se může hodit: www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 13:04 Alex Re: Yirka
Mám akorat to co mi doporučili ve zverimexu a toje-COSTAPUR for 800L improved water treatment against ichthyophthirius multifiliis and other parasites in fresh-and saltwater aquariums toje popsane na jední krabičce lečiva a druhá-je DAJNA FMC nevím proč semi u ribiček opakovaně dělalá plisen houbovita nebo i krupička asi to spusobilo to že ten co mi koupil darem akvarium i doněj ribičky že do 54L koupil čichavce de jim bilo podle mne moc dohromani 8 ribiček předtim sme mněli mečovky živorodky take umřeli na plisen a krupičku tak pak sm sem dostal darem ti čichavce coš mi čas umřeli take semi tam dělala řasa hnědá pořádto pořád čistim nezdavam se třeba přidu nato jak předejit tem problemum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 08:27 Muž Yirka [9126] Re: Alex
Číms léčil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 07:57 Alex – Krupička a pliseň
Ahojky moje ribičky onemocněli krupičkou i plisní přesto vše lečení mi pošlo několik ribiček nechi to vzdat mám jen ted tři panceřničky a jednu čichavce samečka samičku sameček umlatil a našli zme jí mrtvou jak řikam pořad je co se uči.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:19 Marek
Bohužel Esha exit neměli ani ve zverimexu, ve kterém jsem byl dnes. Koupil jsem ale Costapur a aplikoval ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 00:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marek
Nesuš filtr! Pokud seženeš eshu tak ho můžeš nechat běžet v akváriu. Takhle ho úplně zabiješ a bude se zase měsíc zabíhat. A v mezidobí ti pochcípají ryby na vysoké NO2. I kdyby jsi použil malachitovou zeleň, tak filtr se nevyplatí sušit. Lepší je ho nechat běžet ve vodě z akvária v nějakém kýblu a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 00:20 Marek
Vyčistil jsem filtr a nechám ho do rána vysušit. Vyměnil jsem polovinu vody v akváriu a ráno se hned vydám sehnat Esha exit. Snad ho budou mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 19:32 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Máš pravdu, zeleň sice není experiment, ale její použití je tzv. vošajstlich. Což sám potvrzuješ svým dalším příspěvkem. ;-) Ano v dobách vlády jedné strany nebylo nic jinýho než zeleň běžně dostupný, taky jsem jí používal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 19:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marek
Eshu běžně ji mívají v Hornbachu, v akvaristikách to bývá horší, ale když ji objednáte dnes na internetu v dobrém obchodě, pozítří ji máte doma. Nevím jestli o tom víte, ale hlavní problém se zelení je její toxicita, obzvláště sumcovité ryby jsou na ni dost háklivé, takové krunýřovce může zeleň i zabít.
EDIT: Teď jsem si všiml, že máte v akváriu krunýřovce. S tou zelení velmi opatrně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 19:08 Marek
Díky oběma za rychlou odpověď. Zítra ráno zajdu ještě do jednoho zverimexu, ale pokud to tam nebudou mít, tak mi nezbude nic jiného než použít tu zeleň. Chci začít léčit co nejdřív, aby mi všechny ryby nevychcípali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 18:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Marek
Sice nepoužívám malachnitovou zeleň, ale pokud se nepletu, tak se na světle rozkládá, proto nesvítit. Nefiltrovat dokud léčíte ryby a vodu měnit až po skončení léčby. Konec léčby podle mě nejdříve týden po vymizení příznaků. A k otázce 4, na to bych se vykašlal, dřív se to nepoužívalo a taky se krupička zelení vyléčila.
Ale je tady problém, při nefiltrování budou narůstat dusíkaté jedovaté látky. Takže asi by bylo nejlepší vodu měnit (klidně třetinu ob den) a malachnitovou zeleň dolívat podle množství měněné vody.
@romant: Zeleň není žádný experiment, ale léty osvědčený prostředek, bohužel dost toxický i pro ryby. Jinak tu Eshu taky doporučuju, není toxická a funguje líp jak zeleň a hlavně vůbec neovlivní fungování akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 18:51 R Muž romant [27987] Re: Marek
Já bych se nepouštěl do žádnejch dalších experimentů a tu sSHu bych prostě sehnal, i za cenu další prodelvy než se začne léčit. Témto způsobem jak chceš postupovat si akvárko totálně rozhodíš a místo toho aby to rybkám prospělo, tak jim to ještě přitíží, tím, že se zlikvidují nitrifikační bakterie a nebude ani funkční filtr, kterej když bude vyndanej a nebude v provozu v jiným akvárku, neo jiný nádobě, tak až ho tam dáš zpátky, tak to bude mrtvej filtr, kterej bude nejdříve nechat tzv. zajet, nebo použít ten Start, což jsou bakterie, který se přidáním do akva začnou množit a plnit svoji funkci. Já k tomu přistupuju tak, že je "lepší" mít v akvárku krupičku, než mít nefungující akvárko bez biologický rovnováhy, která se po přeléčení tou osvědčenou kombinací eSHa Exit a aSHa 2000 bude sakramentsky hodit. Toť můj názor. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 18:43 Marek
A ještě mě zajímá, jak dlouho Malachitovou zeleň používat? To tam taky není napsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 18:32 Marek Re: Yirka
Díky za reakci. Bohužel ve zverimexu měli pouze malachitovou zeleň. Dnes mi zdechla poslední Plata, co jsem v akvárku měl. Všiml jsem si, že krupičku už mají všechny ryby.
Na návodu k použití malachitové zeleně je napsáno: Dávkovat 1 ml na 100 litrů vody. Při aplikaci doporučujeme zvýšit teplotu vody o 2 stupně (Dnes jsem vypl větrání v akvárku a mají tam, z původních 24 stupňů, 27 stupňů.). Nefiltrovat (vyndal jsem filtr). Nesvítit. Silně vzduchovat (vzduchuji odjakživa). Po aplikaci vyměnit polovinu vodu v nádrži, vyprat filtr a přidat START+ a BIOFILTR.

Moje otázky zní:
1) V návodu je napsáno nefiltrovat, ale jak dlouho? To tam napsáno není...
2) Nesvítit - proč?
3) Po aplikaci vyměnit polovinu vody v nádrži. Za jak dlouho? Hned?
4) Přidat START+ a biofiltr. Co je START+? Navíc biofiltr nemám.

Nechápu, proč výrobce neudává odpovědi na mé otázky. Každý se přece setká s krupičkou poprvé a neví, co a jak. Děkuji všem, co mi odpoví. Prosím, co nejdřív, abych mohl začít léčit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.06.2011 15:06 Muž Yirka [9126] Re: Marek
Použití těchto léčiv nevyžaduje žádné úpravy podmínek v nádrži před léčením, během léčení a ani po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 14:59 Marek
Díky za odpovědi, zajdu do zverimexu. Dávkovat budu dle návodu. Jen mám dotaz, jestli nemám třeba zvýšit teplotu v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 00:21 hostbob Re: Marek
lecil jsem krupici pripravkama eSHa 2000 a Exit a tohle mi pomohlo! kdyz jsem pridaval sul a zvysoval teplotu, tak to nepomohlo, leda kytky sly do haje .. tone Ted je vsechno v ouklendu .. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 00:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Marek
eSHa Exit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 22:37 Marek – Krupička
Zdravím, nejsem moc zkušený chovatel rybiček. Navíc se mi vyskytla v akváriu krupička. V akváriu mám:
2x Ancistrus
10x Neonka
4x Paví očko
1x Plata
Dnes jsem si všiml, že Plata má na ocasní ploutvi asi 5 bílých teček. Tak jsem se důkladně díval na ostatní rybky a zjistli jsem, že asi 3 neonky mají taky na ocasní ploutvi asi 2-3 bílé tečky. Jsem si jistej, že krupička v akváriu není dlouho. Před týdnem jsem si vyrobil chlazení z PC větráčků, protože teplota v akváriu byla 28-29 stupňů. Teď ji mám přes den 24-25 stupňů. Minulý týden jsem si pořídil 12 šneků Clea Helena, tak nevím, jestli se to nemohlo přenést z nich. Taky jsem si koupil ve zverimexu 3 samice Pavího očka. Ty ale na sobě nemají žádné tečky, předpokládám tedy, že z nich to není. Pak jsem si koupil ještě několik kusů rostliny rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea . Jinak akvárium je založené přes 4 měsíce, má 60 litrů. V akváriu mám i vzduchování. Nevíte někdo, podle toho, co jsem tu napsal, jak se krupička v akváriu vzala?
A samozřejmě žádám o radu, jak spolehlivě krupičku odstranit a ryby zachránit. Nemoc je teprve v počátku. Nerad bych, aby mi všechny ryby pochcípali. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 21:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Yirka
to ano, ale lepší než rada muset přidat všechny ryby hromadně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 21:48 Muž Yirka [9126] Re: katterinecka
Aby si to někdo špatně nevykládal, na druhou stranu není moc dobré dávat do nádrže větší počet rybek najednou. Většinou to znamená podstatnou změnu poměrů v nádrži a z ní vyplývající problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 21:20 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
Ha, už rozumím. :) Nečekám, ryby kupuju sice postupně, ale ne s půlročním odstupem. Ryby kupuju od chovatele a karanténu nemám, ani krupičku, tak snad se nerouhám. ;-) Uznávám, že né každý má možnost kupovat ryby od chovatele(lů) a tzv. vědět co si domů přináší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 21:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
taky čekáš na přidání ryb půl roku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 20:55 R Muž romant [27987] Re: kuchtik
Pokud jsou ty nový dokupovaný ryby napadený krupičkou, tak jí určitě můžou přenýst i na ty stávající. Stres to samozřejmě může podpořit, ale není původcem onemocnění. To si buď do akva zaneseš a nebo tam je a čeká na příhodný podmínky, aby se mohlo projevit a stres k tomu může přispět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 20:43 Muž kuchtik [0] - Afrika
Chtěl sem se zeptat spíše sem si chtěl ověřit to jestli mužou ryby chytit krupičku tím že se do akva pořád dokupujou nové ryby já si myslím že jo když do akva přibívají nové ryby tak ryby sou ve stresu a tím se také dá chytit krupička ne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 20:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kuchtik
aby to bylo přesné tak si napsal tohle
"Není moc dobré přikupovat ryby postupně, ryby musíš koupit hromadně jinak až s půlroční rezervou aby si ryby zvykli. Jinak budou mít z nových přírustků strach a dostanou krupičku. Potom filtr čistíš moc často, fitr by se měl čistit tak maximálně jednou za půl roku kvůli bakteriím obzvláště tento typ filtru co rok."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 20:36 Muž kuchtik [0] - Afrika – Nemoci
Ryby můžou dostat jakoukoliv nemoc klidne i krupičku protože neustálým dokupováním se zvyšuje riziko zavlečení nemoci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2011 12:45 R Muž Silent [5949]
No hlavně eSHa Exit ten je primárně na krupičku. Lék eSHa 2000 je podpůrný při léčbě krupičky. Kombinace obou léků je ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 12:42 R Muž romant [27987] Re: potapac
Určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 12:39 Žena potapac [2] Re: romant
takze eSHa 2000 ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 12:00 Žena potapac [2]
Beťák po tom ako som ho priniesla domov z akvaristiky dostal krupicku. hned ked som si vsimla ze ma asi 3 bodky tak som pouzila AntiIchtin. pouzila som ho uz 2x v inom akva a vzdy skoro zabral. no mojmu betakovi akosi nepomaha a bodky pribudaju. je v 6l akva, voda je filtrovana, kazdy druhy den vymena 1/2 vody, ma zive rastlinky a vodu som pri liecbe zvysila z 25 na 28 stupnov. inac nevyzera choro, veselo si plave, kazdu chvilu sa naparuje, zerie normalne, len je bodkovany. co s nim robit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   04.06.2011 17:51 Muž Yirka [9126] Re: Martex42
A proto "léčíš" poněkolikáté dokola..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 13:48 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já ted léčím krupičku už poněkolikáté a vždycky dávám sůl a častá výměna vody a krupička je pryč někdy taky dám FMC!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=2451