Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 16:28 Muž TRULY [164]
Takže pozeram, že stav mečunky sa zhoršuje a bodiek pribúda, navyše už ma na chovste bodky aj dalsia menšia, ktorá je najslabšia z celeho akva už na pohlad od začiatku.
Nakvapkal som ESHA EXIT, pridal som soľ a teplotu som dvihol z izbových 22,5 na 24 zatiaľ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 13:59 Muž TRULY [164]
tak bezi 2 tyzden vkuse bez prestavky. Voda nie je zakalena ani nesmrdi nic. Mam tam v zalohe aj elektricky ale ten pre silby prid nespustam. Uvidime no ci ESHa a sol zaberie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 13:45 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: TRULY
Pozor na jednu věc. Nový filtr, který není zaběhnutý = není osídlen nitrifikačními bakteriemi je 100% horší než starý zanesený filtr. Doba zaběhnutí nového filtru je cca 4 týdny. Filtr musí být samozřejmě nonstop zapojený a je dobré ho něčím přikrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 13:37 Muž TRULY [164]
problem vidim v nezabehnutpm akva a navyse som dostal do daru ryby ktore zili doslova v hnoji. Nechaoem ako mohli prezit a anvyse v dobrej kondicii a bez svetla, bez ohrievaca a s totalne zanesenym filtrom ktory navyse je pre krevety. Tak som cele svoje akva (nie od pani) vycisil, strky a vsetko v akva prevaril, rastliny umyl a prenil filtre a kupil nove. Tak chybu vidim asi v nejakej skrytej forme ktora sa u nich prejavila az teraz. V akva som nepouzil nic skodlive nove a vsetky ryby su od tej istej pani, takze nechapem tomu nahlemu prepuknuiu u jednej z nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 13:32 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy. – Krupička
Je to tak jak píše Turbínka. Koupit eSHa 2000 a eSHa EXIT, je to účinné a šetrné. Zvýšení teploty ke 30 °C a trocha soli taky není na škodu, ale eSHa je tam potřeba. Po přeléčení (vyléčení) je ovšem potřeba si sednout a říci si kde se stala chyba (nové ryby neprošli karanténou, časté hrabání se ve dnu ve kterém je hnojivo, špatné podmínky pro ryby atd.) a tyto chyby neopakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2014 13:14 R Muž Silent [5949] Re: sux
Já bych na sůl nebo třeba mandlovníkové listy a rašelinu pohlížel spíše jako na tonikum. I když tonika vlastně taky patří mezi léčiva byť vysloveně neléčí, ale působí regeneračně a posilují organismus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 13:07 Muž sux [117] - AmerikaRe: Turbínka
tak sůl přidávám při každé výměně vody. Ne v takové koncentraci, ale nikdy jsem nad tím neuvažoval jako o léčivu...zajímavá myšlenka. A to bereš jako léčivo i třeba mandlovník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:45 Muž TRULY [164]
TAK kupil som pred chvilou ESHA EXIT a aplikoval som ho podla návodu. Stále mi to príde ako stara klasická malachitová zelen hehe :-D No a pridal som aj sol na 60l som dal 15g soli a zvýšil vzduchovanie a filtraciu. ALe tu rybku asi nezachránim, začína ma nekoordinovane pohyby, nejak sa kymáca zo strany na stranu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 10:52 Žena Turbínka [2558] Re: sux
Sama nevím jakým způsobem se esha metabolizuje či zda vůbec, ale určující jsou pro mne krevetky, které jsou velmi citlivé na mnoho chemických látek. Neocaridiny a caridiny (multidentata) mi vydžely po delší dobu trojnásobné dávky obou zmíněných přípravků. Ačkoliv je mi známo, že třeba čerstvý potěr (cichlida, ancistrus) na exit velmi negativně reagoval.
A půjdeme-li do důsledků sůl je rovněž léčivo, cokoliv co někam dáváš, za účelem zlepšení zdraví je označeno jako léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 10:37 Muž sux [117] - AmerikaRe: Turbínka
pravda, nicméně se mi nikdy nevrátila...a šetrné léčivo je pořád léčivo, které si myslím....nevím....usazuje v játrech. Sem asi na ty přírodnější varianty. Ale nic proti zkušenostem!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 10:17 Muž TRULY [164]
1 polievkova 15g = 3 cajove 3x5g Cital som na nete nieco okolo 1 lyzice na 25l. Takze skusim dat 1 na tych 60l.
V akvariu mam 7 mecunov a 2 ancistrusov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2014 10:15 Žena Turbínka [2558] Re: TRULY
Za mě si kup eSHa 2000 a eSHa EXIT. Jsou to šetrná léčiva, které snášejí i krevety, tato kombinace je na krupičku velmi účinná.
Zvýšením teploty a zasolením se nezbavíš všech vývojových stadií parazita, jen je odstraníš z těla ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 10:09 Muž sux [117] - AmerikaRe: TRULY
kolik si měl doteď? já dávám tak na 28. Je to i o tom co tam máš za ryby, aby to snesly. Soli dávám lžíci na 50l. Je to ale dost diskutovaná věc a určitě tu dostaneš jiný i jiný názor. Nebo koukni do diskuzí tam jich najdeš. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 10:05 Muž TRULY [164]
oka idem kupit nivy ohrievac stary mi odisiel. Teplotu tak na 25/26? Co sa tyka soli? Akva ma 60l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 10:03 Muž sux [117] - AmerikaRe: TRULY
podle mě ano, krupice. Já to píšu za poslední dva dny asi po 6-tý, ale vykašli se na modrý vodičky z krámu, přitop jim a nasol si je. Krupička nemá ěanci. A ve vodě ti nezůstane žádná měď a ostatní fujtajbly co se používají v "léčivech" palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 08:54 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Ahojte, zo dna na den sa mi na tejto rybke objavili 2 male biele bodky, včera ich už bolo 5 a dneska vidíte sami. Jedna sa o krupičku? Dneska o 9tej letim do akvaristiky po nejaké liečivo. Tieto bodky su len na tejto jednej rybky, ktora je aj placha a zjavne sa s nou niečo deje. Je to krupička?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 13:02 Muž sux [117] - AmerikaRe: Deepinpeat
není za co se omlouvat X-) já jen nechci být místní vrah :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 12:59 Deepinpeat Re: sux
jj omlouvám se, pročetl jsem to dolů a zmáčkl odpovědět, není to jediná chyba co jsme v tom postu udělal, taky jsem vyměnil skvrnoocasou za maculatus :(, mozek si někdy dělá co chce. Jen mě prostě poněkud rozhodil ten nápad je hned utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 12:53 Muž sux [117] - AmerikaRe: Deepinpeat
děkuji za rozbor, nicméně já je fakt nechtěl nakládat v sodovce :-D já jsem jim chtěl dát trochu saunu a trochu nasolit, aby vydržely...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 12:48 Deepinpeat Re: Koště
Sorry, nějak se mi ty názvy přesmekly v tom rozhořčení a pak už jsem to psal podle toho jak jsem si to uložil v hlavě. V tom případě oprava, B. uropthalmoides vypadá v těch krámech zdaleka nejlíp většinou. Jinak i pokud jsou naoranžovělé, pokud je ta skvrna na ocasním násadci velká, tak to jsou opravdu uropthalmoides. Každopádně ty suboptimální podmínky stejně často platí, změřte si někdy vodu z pytlíku, když si přinesete ryby z obchodu. Navíc ve většině krámů nedostanou ani to mražené krmení, dostanou prostě nějaké vločky, velmi často prošlé. Samozřejmě ne všude, ale pracoval jsem kdysi jako akvarista v jednom řetězci, takže vím o čem mluvím. Každopádně pokud žijou a dostanou šanci, tak je to paráda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 12:33 Koště
Nevím proč tu řešíš podmínky pro Maculatus nebo Brigittae... Pořídil jsem si Skvrnky, většina z nich je krásně čilá, plná bříška, pěkně vybarvení a pár jedinců ne a měli po sobě flíčky, spíš vystupující do prostoru. Zatím žijí, jen jsou v izolaci. Léčit to akva nemůžu, mám tam s nimi pancíky malé, takže leda sůl + zvýšená teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 12:19 Deepinpeat Re: sux
Pánové Vám bych se nechtěl dostat do péče třeba s rýmou. :-D pokud jsou ty ryby po přelovení a transportu a není to akvarijní populace, která je už dobře adaptovaná, tak se tam rozpadne jeden tomont a jede to na všech rybách. Podle mě není nejmenší důvody ty ryby bez léčby utratit. Zejména pokud jsou čilé a žerou. Ano, můžete je zkusit izolovat, ale nechápu proč do minerálky. A pokud už ty jedince odstraním a vím, že léčivo funguje na stadia parazita, která na rybách přisedlá nejsou, tak je rozhodně opodstatněné zvýšit teplotu a použít antiparazitikum i v té původní nádrži. Ta ryba vypadala asi stejně jako většina rasborek co jsme kdy viděl někde na krámě a to maculaty vypadají většinou zdaleka nejlíp, vzhledem k tomu, že jejich přirozené podmínky v přírodě nejsou tak extrémní. Ano, rasborky jsou adaptabilní a ve vododvodní vodě neumřou a naučí se žrát nějaké mražené a vločky. To ovšem neznamená, že jim to dělá dobře. Vezměte si nějakou malou nádrž, dejte tam čistou vodu která bude mít 30 μS a pH 5, snižte to třeba výluhem z olšových šišek, na dno dejte vrstvu bukového listí pusťte tam skupinu B. brigittae a krmte živým planktonem z nějaké čisté lokality. Pak uvidíte, jak ty ryby vypadají, když se mají dobře. Tím chci jen říct, že když ryby držené pravděpodobně delší dobu v suboptimálních podmínkách absolvují transport a introdukci do nové nádrže a něco se na nich rozjede, tak to není důvod je preventivně utratit, zvlášť když to nevypadá nějak hrozně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 08:31 Muž sux [117] - AmerikaRe: Koště
možný je všechno. Já bych se vrhnul do zvýšení teploty a přidat sůl. Na krupičku mě vždy zabralo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 07:20 Koště
No, já jich pořídil 12 z dobrého zdroje (aspoň myslím).

Jedna odešla hned večer, ale to bylo tím, že vlezla kam neměla. Jednu jsem vytáhl protože se mi při bližším ohledání zdála deformovaná (pokřivený ocas, nešlo jí moc plavat). No a najednou jsem koukal na ty tečky a to už mě teda dorazilo. Všechny co to měly jsem dal pryč, zbytek je vybarvený a zdá se ok, snad to taky nechytly.

Takže z 12, už jich tam mám 7 a to ještě nevím, zda to nemají taky. Je možnost, že se nemoc ještě nemusela rozšířit mezi ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 23:51 amrtin Re: Koště
Mě teda ta tečka uprostřed hřbetu připadá jako krupička,zřejmě ty rybky byly v hodně špatných podmínkách.Já je mám a některé jsou taky víc zabarvené.Dokonce se mi narodilo i jedno mimčo aniž bych jakkoli zasahoval,ale i přes jinak veškerou péči jich mám z jedenácti skoro polovinu(6).Bez důvodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:11 Koště
Dobře, zatím díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:09 R Muž romant [27987] Re: Koště
Jenom bych pozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:07 Koště
Taky mě to napadlo. Máme jich tam 10, z toho 7 jich je uplně krásných bez známky ničeho a navíc si myslím, že to snad ani není Skvrnoocasá, protože jsou sytě oranžové s jiným pruhem, fakt jak Brigitky.

A tyhle 3 mají pár flíčků. Pancéřníčci malí co jsou s nimi nemají žádný problém.

Odlovím je tedy a pošlu do sodovky. Mám provést preventivní opatření? Četl jsem že pancéřníčci jsou hákliví na léčiva, takže mám raději zvednout teplotu? nebo zatím jenom pozorovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:59 R Muž romant [27987] Re: Koště
Tak mohla, ta fotka je pro mě hodně náročná. Ta rybka celkově vypadá neduživě, ani nějaký vnitřní problém se nedá vyloučit, osobně bych jí řešil tím, že jí urychlím cestu na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:40 Koště
Fotka k příspěvku Před pár dny jsme do malého akva pořídili hejnko Razbor skvrnoocasých(i když více než polovina je oranžová jak Brigittae, ale to nechme stranou). Dneska při pozorování jsem si všiml, že z celého hejnka jsou tři méně vybarvené a mají bílé tečky na ploutvích i na těle.

Přikládám foto, je to špatná kvalita, ale něco tam přece jen vidět snad půjde. Rybky žerou a jsou čilé.

EDIT: Tak vidět je na tom prd, nezastaví se, nejde to vyfotit :/

Zajímalo by mne jestli to může být krupice nebo pokud má někdo zkušenost s tímto druhem, tak aby se podělil o poznatky.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 18:05 R Muž romant [27987] Re: Designer
Ale jó Jirko, já to beru, já jsem spíš tím doporučeným postupem sledoval sledování. :) Prostě aby se ukázalo, jestli se něco ještě neukáže a jako obvykle použuji poučku o originalitě každý jedný nádrže. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 17:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Mam zkusenost s timhle mixem, primo s Costapurem trosku davnejsi. A problemy s nitrifikaci, ty ja nemam nikdy, i kdyby moc nejela, stejne musim vecne dusik dodavat, takze by me rostliny sezraly i tu trosku cpavku, a nejspis jeste s vetsi radosti :) . Co vim, nektere rostliny takova leciva nesou dost nelibe, mikroorganismy to hubi ve velkem (staci se podivat co se stane s dropcheckerem), a nitrifikace je bohuzel nejcasteji to prvni, co jde do haje.

Jsem jeden z tech akvaristu, kteri maji nejvetsi problem nacpat vsechny ryby z 200l akvaria do krabicky od cigaret, aby nesterkala smich . Kdyz si rozhodim nitrifikaci, ani to nepoznam. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 17:48 R Muž romant [27987] Re: Designer
Máš se stavem akvária po léčbě krupičky Costapurem osobní zkušenost? Já jsem nezaznamenal problémy s nitrifikací ani po koňskejch dávkách, proto se dotazuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 17:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Romane, zbytecne, muze udelat velky uklid hned, pac po Costapuru je nitrifikace komplet v haji... Tohle je malachitka s formaldehydem, ceho se jeste vic bat, ze by se mohlo rozhodit? :)

Naopak bych jeste pred lecenim dukladne vycistil filtr a odkalil, plus vymenil pulku vody. Po leceni klidne tretinu az pulku vody kazdy den, at je to co nejrychleji pryc, a za nekolik dni bych nadavkoval neco pro rychlejsi zabeh filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 17:20 R Muž romant [27987] Re: QNovobilsky
Dojeď těch 7 dní, vyměň polovinu vody a s tím větším čištěním počkej ještě několik dní, klidně můžeš, za dva dny znovu vyměnit vodu a teprve potom, když bude vše O.K. akvo vyčisti, ale třeba jenom odkalit a filtr čistit až za týden při pravidelný výměně vody. Teplotu postupně do normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 06:30 QNovobilsky – Čištění akvária po/během krupičky
Ahoj, mám v akváriu krupičku. S léčbou jsem začal skoro okamžitě od viditelných bílých fleků. Nějaké rybky mi však ale pošly.
Léčím Costapurem > má se aplikovat každý druhý den 5 až 7 dní podle závažnosti, dnes dávám ten pátý den.
Teplota akvária je zvednutá na 30 stupňů a vodu trochu dosoluji.

Každopádně jsem měl v plánu čistit kompletně celé akvárko v blízké době. Chci se zeptat, zda je možné, abych to udělal už zítra nebo je lepší počkat?
Všechny ryby už vypadají zdravě, nebo krupičku viditelnou nemají. Určitě počítám s delší karanténou před pořízením dalších ryb…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 21:01 R Muž romant [27987] Re: yamato
Sežeň si přípravek eSHa exit a dávkuj dle návodu. Zaregistruj se zde a zřiď prezentaci předmětnýho akvária, aby se mohlo odladit co je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 21:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: yamato
Těžko dát nějakou radu jen z těch několika řádků.

Jednou možností je, že ten anti ichtin rozhodil rovnováhu v nádrži, ryby tam nemají vhodné prostředí (létající hodnoty látek obsahujících dusík), to je oslabuje a znovu a znovu se infikují. Nebo ten anti ichtin prostě nezabírá a bylo by na místě použít něco jiného (kombinaci eSHa 2000 s eSHa Exit, Protazol nebo něco podobného a trochu šetrnějšího pro prostředí v akváriu).

Nebo je v nádrži nevhodná osádka, ta vytváří prostředí, které ryby oslabuje, ty se pak nezotavují a padají.

Bylo by dobré napsat, jaké ryby jsou v nádrži, které jsou jak postižené, jak dlouho se již problém projevuje a jak dlouho bylo čím léčeno. Taky parametry nádrže, jaká je tam filtrace, jaké je dno, jestli se odkaluje. Nejlepší by bylo zřídit prezentaci nádrže a vypsat co nejvíc údajů, aby se vidělo, jaká je kde situace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 20:31 yamato
Ahoj,poradí nám někdo jak se zbavit krupičky?Máme 54l.Už jsme zvedli teplotu,dali sůl,přípravek anti ichtin a stejně nám pořád rybičky umírají.Převážně mají krupičku nejvíc paví očka.Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2014 17:33 R Muž romant [27987] Re: Jarka
Z filtru se vyndává, tedy pokud filtr aktivní část obsahuje, pouze médium s absorbční schopností, jako třeba aktivní uhlí, takže vyřadit funkční filtr z činnosti byla chyba. Znovu zprovoznit, měnit denně 1/3 objemu vody, počítat s dalším úhynem a při tom aplikovat ten přípravek dle návodu, jenom doplńovat tu koncentraci o kterou se bude snižovat tou výměnou vody. Osobně se domnívám, že filtrace bude poddimenzována a filtr bude z kategorie "honič vody", nebo-li velký výkon, ale nicotný filtrační objem, ale to je jenom doměnka. Na závěr doporučím přestat méně chodit na FB a zavítat na Rybičky rovnou, zaregistrovat se, zřídit prezentaci předmětný nádrže, aby se to dalo do richtiku, neb možných chyb tam bude jistě více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2014 17:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jarka
...vlila jsem to do akvária vyndala z filtru houbicku jak mi bylo řečeno a dnes jak koukám všech 20 neonek bohužel mrtvé...
Kolik jste toho přípravku použila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 17:15 R Žena Jarka [172] – Začátečník
Markéta Sochůrková Andělová‎Rybicky.net
Právě teď ·
Dobrý den jsem nešťastná tak se obracím na vás. mam 96l akvárium asi měsíc v chodu. Mam tam skalary kominiky, paví očka a různé zivorodky. Předevčírem jsem na neonkach zaregistrovala krupicku tak jsem utíkala do zverimexu a tam mi doporučili přípravek od značky tetra medica contralck. vlila jsem to do akvária vyndala z filtru houbicku jak mi bylo řečeno a dnes jak koukám všech 20 neonek bohužel mrtvé. teď jsem dala zpět houbicku do filtru a všechny rybky vyplasene. poraďte mi prosím třeba jsem někde udělala chybu omlouvám se za neskusenost ale jsem začátečník.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2014 14:26 R Muž Silent [5949] Re: Nicky
Já bych po ukončení léčby provedl větší výměnu vody (cca 50% objemu) nebo standardní výměnu a přefiltrování akvária přes aktivní uhlí. Pak budeš mít určitou jistotu, že ve vodě nebudou žádné zbytky léčiva. Léčivo od eSHa se sice rozpadá samo zhruba do týdne, ale když tam chceš přidat raky "vyčistil" bych vodu uvedeným způsobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 14:16 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Heimdall
Dík, zkusím napsat prodejci, jestli by je nemohl poslat až příští týden. Za jak dlouho to léčivo vymizí? Rybky mám od soboty, krupičku jsem objevila včera. Jeden sameček má asi 2 tečky, jedna samička tak 6 - na ploutvích, další samec do 10 a zbylá samice jen na ocasu a vrchní ploutvi (ikdyž celkem dost). Baští jako o život, jsou aktivní a samci se spolu neustále pošťuchují, takže v náladě. Snad léčivo přijde co nejdřív, ideálně do konce týdne. Zatím mám teplotu na 27°, přidala jsem do 100l 2 polévkové lžíce soli a víc asi nezmůžu, teplotu vyšší dát nemohu, rozpadly by se mi koberce z řasokoule :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 13:45 R Muž Silent [5949] Re: Nicky
Raději nezaběhlá nádrž s denní výměnou vody než nové raky zbytečně vystavovat zátěži z léčiva. Vždyť by tam byli jen po dobu léčení společné nádrže a pokud nákaza krupičkou není rozsáhlá tak léčení bude trvat jen několik dní. Ideální by bylo přivést raky až po léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 13:35 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Heimdall
Ale já je moc nemám, kam jinam dát, úplně nezaběhlé akva bych nechtěla riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 13:02 R Muž Silent [5949] Re: Nicky
Pokud je ještě nemáš tak bych je do nádrže po dobu léčení nepřidával. Přeci jen by to pro ně byla velká změna chemismu vody. Chtělo by to pro ráčky použít nějakou, byť i malou, karanténní nádržku než se ryby doléčí a až potom bych je dal do společné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 12:52 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Heimdall
děkuji, už jsem objednala eSHa Exit a 2000, co tu čtu, tak by to snad pro korýše toxické být nemělo, kdyby někdo věděl, budu ráda za zkušenosti. mám v akva jen 4 mečovky se slabou krupičkou, nerada bych si kvůli tomu ráčky odrovnala (mají přijít každým dnem, už jsou bohužel objednáni a zaplaceni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2014 12:02 R Muž Silent [5949] Re: Nicky
Krupička přímo korýše nenapadá, ale korýši můžou být mezihostitelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 06:52 Žena Nicky [195] - Labyrintky
prosím vás, je krupička přenosná z rybek i na raky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=1101