Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 13:47 xx – Simi
Dýchají ti sumečci zrychleně nebo normálně? Jak se chovají šneci, nelezou k hladině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 13:44 R Muž Silent [5949] – Re: Simi
Příčin může být více. Nedostatek kyslíku, zvýšená hladina dusitanů, změna pH a podobně. Taky to ale nemusí znamenat nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 13:40 Simi – Re: Haimdol
Díky za informaci, přesně tím jsem to léčila, akorát že se mi teď chovají sumečci nějak divně pořád jsou přilepení nahoře na filtru a nevím jestli to je tou krupičkou (i když už jí na sobě naemají) nebo jim vadí něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 15:03 R Muž Silent [5949] – Re: Simi
jde o to čím jsi léčila. Například při použití eSHa Exit se voda měnit nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 14:53 Simi
když jsem vylečila krupičku musím vyměnit vodu v akvárku? Neonky mi to nepřežily ale zůstaly tam čichači, ancistrusy a sumečci, dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 14:04 Muž Yirka [9126] – Re: 775martin
Bez toho to opravdu nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:54 Muž 775martin [0] – Re: Plata
Kupoval jsem to v tolik zde chválené prodejně :-). Oni EXIT momentálně nemají.
Takže sehnat ještě EXIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.01.2011 13:52 R Muž Silent [5949] – Re: 775martin
Na krupičku je eSHa Exit. Druhý lék eSHa 2000 je spíše na druhotné infekce, plísně a jiné kožní potíže a jako prevence při zaléčení Exitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:41 Plata
Bylo by to lepsi nikdy never prodavacum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:38 Muž 775martin [0]
Ahoj, krupička postihla mé akvárko. Včera mi prodali jen eSHa 2000.
Všude teď čtu, že je to dobrý jako doplněk k eSHa EXIT. Bude mi na léčení stačit jen eSHa 2000?
Nebo mám sehnat ještě EXIT. Dík.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2011 14:28 R Muž Silent [5949] – Re: Plata
Ano. Vždy před aplikací vyměnit polovinu vody. Na 60 litrů je 0,6ml malachitky. To se dá snadno odměřit injekční stříkačkou (malá 5ml jako se vkládá např. do testů pro odměření množství vody). A kvůli tomuto s***í s malachitkou používám eSHa exit. Tam takovéto obstrukce nejsou třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 14:24 Plata
1., 3. a 6. den po výměně 1/2 vody takze to mam 1,3 a 6 den vymenovat vodu bo jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 14:22 Plata
ja mam 60 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 14:12 R Muž Silent [5949] – Re: Plata
Nevím co na tom nechápeš. Je to tam uvedeno přesně. Vypnout filtr, zvýšit teplotu o cca 2°C, nesvítit, nekrmit a silně vzduchovat. Množství si musíš vypočítat podle objemu nádrže, jako základ je 1ml na 100 litrů. 1., 3. a 6. den po výměně 1/2 vody za čerstvou aplikujme plnou dávku (max. 1 ml / 100 ltr. akvarijní vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:54 Plata
ztoho to nejak nechapu jen me napiste lehky navod jestli krmit filtrovat a kolik kapek diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:46 R Muž Silent [5949] – Re: Plata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:27 Plata
Zdravim nemuzete me nekdo rict jak aplikovat tu malachitiovou zelen dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 23:35 Muž JUCHA [82] – Re: Natka
Tak to já na krupičku použil Costapur od SERA. Výsledky byly vynikající. Podle mě pokud extra nepřeženeš dávkování by mělo být vše v pořádku. Pokud se zeptáš v akvaristice tak tam Ti poradí na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 19:07 Natka – Krupička.Prosím pomozte mi!!!!!
Mám akvárko cca75l.Dnes jsem prisla na to ze ryby maji krupicku. Ale spolu s rybyma mam v akvariu i Zebrovníky waltovi.Mam strach tam pridavat nejake leky a zvysovat teplotu.Poradte mi nekdo prosím jestli je muzu nechat s nima v akvarku a pridat najake ty leky nebo jestli je mam oddelit. Natka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 11:46 micmes – vánoční zemětřesení :(
Tak se mi stala nehezká věc. Přes vánoce jsem zjistil, že mají rybky krupičku. Než jsem v pondělí koupil EXIT, 7 mi jich umřelo. a po dvou dnech léčby i další 2. Navíc mam strach o jednoho "SAE" pořad pluje u dna a jen tak z lehka příjmá potravu. Nevíte jak je možné, že krupička mapadla "jen" neonky a parmičky 5 pruhé?? Ostatní zůstaly ušetřeny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2010 13:45 R Muž Silent [5949] – Re: Radimek
Bez topítka těžko a navíc bys teplotu neudržel. Sežeň si eSHa exit a nemusíš zvedat teplotu ani vymýšlet nějaké pochybné postupy. Navíc v tak malé nádrži těžko trefíš terapeutickou dávku soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:39 Radimek
a este neco jak mam zvysit teplotu vody kdyz nemam topitko? momentalne mam 24 stupnu diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:19 Radimek
diky : ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:13 daniel válka – pomoc
Fotka k příspěvku Skuste malachitovou zeleň mi to pomohlo koupíte v každém akvaristiku nebo zverymexu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:09 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Radimek
Zkus použít google? A aby jsi neřekl, že jsem zlý tak tu máš link, studuj důkladně: www.akvarijni.cz/…
Sůl se dává jenom jednou, případně pokud měníš vodu tak po doby léčby dodat soli podle množství vyměněné vody. Dávkování každý radí jiné a počítej s tím, že sůl nemusí zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:01 Radimek
mam davat kazdy den 1 lzici soli nebo jak casto? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:52 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Radimek
Se solí neporadím, musel bych hledat stejně jako ty. Každopádně kromě soli je dobré zvýšit teplotu (někam k 28°C). Nevím co máš přesně za ryby, tak si radši ověř, že ji zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 12:45 Radimek – RE
tak sem se tu docet ze na 10 litru 1 kavova lzice mam aplikovat?mela to 1 neonka tu krupicku a na 1 se obevuje 2 tecky na ploutvech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 11:02 Radimek
mam 12 litrova akva tak kolik soli mam dat? este nemam moc skusenosti tak poradte diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 10:53 Radimek
tak mam zkusit tu sul?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 10:40 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Radimek
Sůl je jedna možnost, ale kdyby jsi trošku četl, tak všichni používají s úspěchem eSHa EXIT (+ esha 2000). Jinak karanténa na krupičku je zbytečná, stejně je nutné přeléčit celé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 10:31 Radimek – krupicka
zdravim 1 neonka mela krupicku a dal sem ji do karanteny ale chci se zeptat jaky pripravek mam dat do akva aby to nemeli vsechny ryby mam zvisit teplotu vody a mam pouzit sul? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: atomka
S Costapurem nemám žádnou praktickou zkušenost. :-O (Když na tuto nemoc někde výjimečně narazím, používám výhradně eSHa EXIT.)
Tak si jen tipnu:
Jestli jste krupičku zaregistrovala teprve před třemi dny a rybka, která vám uhynula, byla už parazitem celá posetá, vypadá to, že jste si nemoci všimla a léčbu zahájila pozdě...
Nevím nic o vašem akva, tak jen obecně zkonstatuji, že v podobné situaci bych to asi risknul a začal "2. kolo" léčby, tentokrát s dávkováním léčiva o 50% vyšším, než doporučuje výrobce.
(Splnění dalších pokynů výrobce, jako je odkalení akva před léčbou, zvýšení teploty, zajištění intenzivního provzdušňování ap., považuji za samozřejmost.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:45 atomka – Re: Sid
costapur...nenapisala som bo som asi zabudla...ale evidentne lieky nepomohlli..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: atomka
Jaké léky jste koupila. (A že je v prvním příspěvku nezmiňujete?!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:53 atomka – Re: Sid
zacalo to len pred tromi dnami...po prichode z prace som si vsimla tie biele bodky...kedze som zaciatocnik (akvarko sme zdedili po byvalej majitelke bytu) a nikdy predtym som nechovala rybicky...nasla som si na internete co treba robit a riadila som sa podla toho aj lieky som kupila ale neprezila...len teraz netusim co robit aby to nepokracovalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:45 Muž Sid [6637] - Rostliny
...Zvysenu teplotu mali uz treti den...co robit dalej aby nezomreli aj dalsie dve?...
Už jste je dávno měla začít léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:33 atomka – krupička
Ahojte mam (teda mala som) tri rybicky. Tlamovce pestre. Pred chvilou mi zomrela jedna samica, bola cela posiata bielymi bodkami. Zvysenu teplotu mali uz treti den...co robit dalej aby nezomreli aj dalsie dve?? vycistit vodu ? jedna ma len zopar bodiek druha vobec.. neviem co by bolo najlepsie urobit aby zostali na zive?..:( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:08 Žena jalea [3] – krupička
Ahoj byla jsem den pryč a když jsem dneska přijela domů i s novýma čichavcema všimla jsem si toho že neonky maj na ploutvičkách malé bílé tečky. Identifikovala jsem to jako krupici a naběhla do obchodu pro léčiva. Tam mi prodali Sera Costapur a poradili zvýšit teplotu. Nyní mám vodu na 29, přidala jsem Costapur a 5 lžiček soli.Filtruju a vzduchuju. Mohu pro rybky udělat ještě něco? A co kytky-nepomřou mi kvůli té soli? Mám měnit vodu či ne? četla jsme také že snad ancistrusi jsou nějací náchylnější na léčiva. mám tedy očekávat především jejich úhyn? Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 18:14 Falcon – Re: Kajka99
Zkusím,ale moc tomu nedávám... :-( Už jsem bez neonek... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 16:41 Muž Yirka [9126] Re: pampeliška
Pokud již jednou byla krupička identifikována ve společné nádrži je zbytečné rybky odlovovat a léčit separovaně, je třeba přeléčit celou nádrž. Obecně nejšetrnějším řešením s nejlepší účinností a bez následků na osazenstvo je použít léků eSHa EXIT v kombinace s eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 14:07 pampeliška – pomoc - krupička u skalár
Poraďte mi prosím někdo. Ve spol. akváriu jsem zpozorovala krupičku na jedné a trošku druhé živorodce. ostatní ryby samec živorodek 2skaláry a čichavec jsou bez příznaků. odlovila jsem obě živorodky do mal. zeleně a přihřála je na 2h na 30°. nemám je kam umístit musím je vrátit ke skalárám. bude dostačující ve spol.aq přiolit a vytopit na 30°??? Jak se mi podaří zničit krupičku co nejšetrněji vůči skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 23:17 Žena Kajka99 [229] – Re: Falcon
to mě mrzí. Tak zkus podle návodu tu intenzivní dávku, jestli tomu nebude nic vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 23:04 Falcon – Re: Kajka99
Večer bylo vše v pořádku,druhý den jsem přijel z roboty a neonky vypadaly jako puberťák posetý židy...a už to jelo....teď další neonka,do rána to nedá asi ani gupka a 2x black molly,ancik se tvaří jako,že jo... :-( zítra tuším úmrtnost na 50% tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 20:42 Žena Kajka99 [229] – Re: Falcon
Aha. Co se krupičky týče, podchytila jsem ji hned v začátku, u dvou teček na jedné rybě. Nevím v jakém stadiu jsi ji začal léčit. Jen jsem chtěla říst, že bezobratlým v mé nádrži tyto přípravky neublížily a proto si myslím že léčivo jako takové by rybě ublížit nemělo. Pokud ti umírají na krupičku, tak bohužel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 16:19 Falcon – Re: Kajka99
Tak to jsi mě trošičku uklidnila :-),ale i přesto musím být skeptický,úmrtnost už je 25% za 2 dny a další ryby nevypadají nejlépe... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 16:03 Žena Kajka99 [229] – Re: Falcon
já jsem léčila krupičku 8 dní eshou a exitem a přežili mi jak šneci tak krevetky (i s vajíčky!) myslím že jsou to ty nejšetrnější léčiva. Jak se s tím ale popere tvoje rybka ti neřeknu. Obecně jsou ale bezobratlí náchylnější než rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:56 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Falcon
Ancistrus se mi nelibi, nechovam je, a nikdy jsem nechoval. Ale tech zminek o jejich citlivosti na nektere chemikalie je vsude tolik, ze mi to zustalo pod kuzi jako neco, na co by si mel clovek dat minimalne pozor, no a ted se mi to hodilo pro ten priklad. Ne vsechno musi clovek zkouset, specialne kdyz z mnoha zdroju vi, co to nejspis udela ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:50 Falcon – Re: Designer
Já jsem přitáhl krupičku na Ancíkovi(poctivě jsem se vy ... na karanténu) :-( ,zaujalo mě,že podle toho co jsi napsal,právě on by neměl přežít léčbu?To máš odzkoušené?Aplikoval jsem eSHa EXIT + eSHa 2000....(ono to tedy vypadá,že nepřežije nic) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jitka
Ruzne ryby jsou ruzne citlive na ruzna leciva. Kazda lecba musi odpovidat tomu, co je leceno a na co leceno. Takze zatimco Bojovnicak bude vesele plavat po uspesne lecbe, Ancistrus bude dodelavat a skonci svuj zivot za 4 dny po aplikaci malachytove zelene. Jen priklad. Izoluj Bojovnici, zacni ji lecit podle toho co si myslis ze to je, ostatni ryby sleduj a pravidelne jim men vodu, ted treba mnohem casteji.
Kdyz uzivas nejaky prasek a nic Ti neni, taky se Ti vetsinou nic moc nestane, treba Paralen vetsine lidi nic neudela a koho boli hlava, toho muze bolet prestat. Kdyz budes uzivat chemoterapii pouzivanou na rakovinu, muzes si vazne ublizit i pres to, ze takovou nemoc nemas. A s akvarijnimi lecivy je to podobne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=2701