Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2022 18:37 Muž vlka [3455] Re: Starka
Fotka k příspěvku Asap mám jako origoš ke svému setu, ale vyměnil jsem ho za Eheim Aquaball 180ku. Na 60ti litrovou nádrž ten Asap podle mě stačí. Raději to nějaký čas vyzkoušej a sama se přesvědč, bude-li dostačující...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2022 17:57 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Starka
To je těžké. Když si přečteš recenze piezomotorků, tak co člověk, to jiná zkušenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2022 16:23 Muž Lojza007 [1204] Re: Starka
Filtrace bude pořád zhruba stejná, to jenom prodejci přikládají filtrům větší význam, než většinou mají. Takže si nemyslím, že výměna něco přinese. Vzduchovací motorek sice dělá menší hluk, ale zase to slyšitelně buble v akváriu, takže ten hluk může být dokonce větší než od toho Aquaelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2022 15:51 Žena Starka [248]
Když už jsme u těch filtrů. Která varianta je lepší a proč?

Piezoelektrický kompresor + filtr bublifuk
nebo
Aquael Asap 300

Chtěla bych předělat své 2o litrové akva na cca 6o litrové. Když už se budu drbat s předělávkama, uvažuji, zda ponechat dosavadní filtr, tedy ten asap (nejsou s ním problémy) nebo jestli předělat i filtr. Láká mě to z důvodu "hluku", páč ten piezo nejde vůbec slyšet. Asap jen trošku, ale taky to není hrůza.

Ráda si přečtu Vaše rady a zkušenosti. :-) Doteď jsem dělala jen chyby. hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 21:40 Muž Jozef [311] Re: Summer
Za mňa je tá pena dosť jemná, ak by sa dala hrubšia. Inak sa môže tiež rýchlo upchávať.
Ja som si kúpil tento, je tam stredne hrubý molitan, ale používal som iba chvíľu pri separovaní rybiek (neviem dlhodobo posúdiť). Vnútri je aj kamienok. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 21:21 Žena Summer [48] Re: Starka, skypi
Super, takže ideálně motorek co poslala Starka + jsem si vybrala toto www.rostlinna-akvaria.cz/… jestli to je OK. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2022 21:00 Muž skypi [248] Re: Summer
Také bych to viděl na ten bublifuk s piezo kompresorkem, je opravdu tichý. To "okysličení" , tak jak ho popisuješ,ti to nezachrání-ten filtr se ucpává proto,že nefungují správně mineralizační procesy. Chtělo byl to něco udělat s vodou, "změkčit" alespoň na poloviční hodnoty (RO, iontoměnič, dešťovka, nezávadný zdroj) a filtrovat tak, aby se voda jen mírně hýbala a čeřením hladiny jsi zbytečně neztrácela CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2022 20:26 Žena Starka [248] Re: Summer
Pokud chceš opravdu sakra tiché akva, kup piezoelektrický kompresor a na to filtr bublifuk. Mám zmiňovaný kompresor od Invitalu, a opravdu bubliny dělají větší rámus než motorek. Takže pokud chceš mít tiché akva, tak o tomto pouvazuj. ;-)
Kompresor myslím stal kolem 35o Kč a dle výrobce se dá použít až do 6o l akva, takže na to Tvé by byl ideál.
A pokud se pletu, tak mě zlynčujte. smich

Edit: Příkon má 1W.
Snad zde můžu dát odkaz:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 18:35 Žena Summer [48] co hledám
pokusím se vysvětlit moji úvahu a co hledám či potřebuji. Jelikož tomu nerozumím a vše různě hledám, čtu a vzdělávám se, tak jsem koukala na jiný filtr než mám a to z důvodu, že můj nynější je 300l/h, což mi přijde hodně na moje akva a nemyslím si, že plní to co má v mém malém akváriu. Pokud bych chtěla použít ten můj, tak bych nechala kousek molitanu a nad to dala síťku s porézním materiálem, ale jestli to něčemu pomůže, nevím... Chtěla bych, aby filtr odbourával nečistoty, dusíkaté látky a vše škodlivé pro ryby. Dále bych chtěla, aby dostatečně okysličoval vodu. Filtr co mám je asi tak výkonný, že čistí akva dokonale, ale mám hrozně zanešený filtr - molitan, cca po 10 dnech ho musím vyprat, protože je zanešený "bahnem" a voda jím téměř neprotéká. Když použiji rampu, jakkoliv, tak mě proudí jen část akva a zbytek nic, když použiji vzduchování, které filtr má, tak je to jak v pračce a průtok se nedá regulovat....Pandičky i otíci se často nadechují a nechci, aby se v akva částečně dusily ať už kvůli dusíkatým látkám či málo kyslíku. Jelikož mám tuto osádku ryb v tak malém akva, potřebuji s čištěním vody a odbourávání škodlivin pomoci filtrem. Co jsem četla, tak nejlepší pro odbourání škodlivin je biologický filtr - molitan a potom porézní materiál pro osídlení nitrifikačních bakterií. Hledala jsem tedy nějaký s mechanickou i biologickou filtrací. Závěsný filtr použít nemohu. Venkovní filtr jsem zvažovala a myslím, že pouze filtruje vodu, ale neokysličí ji tak, jak bych potřebovala. Výhodou je, že bych ušetřila místo v tak malém akváriu. Také jsem na "doporučení" od Lojzy koukala na tzv. "bublifuk", ale z toho mám strach. To si může dovolit zkušený akvarista, ale já? Také potřebuji, aby byl motorek velice tichý a také, aby to bylo dostatečné z důvodu "bordelu" v mém akva. Neumím dát vše do rovnováhy, tak potřebuji pomocníka a tím by mohla být ta filtrace. Také jsem limitovaná příkonem a ten musí být max 3W smich . Takže co hledám: to co bude odbourávat škodliviny, čistit vodu od nečistot, okysličovat vodu, příkon do 3W, tichý chod...jinak jsem nenáročná smich ....existuje prosím něco takového?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 17:21 Muž Lojza007 [1204] Re: Summer
Stačí za polovinu Aquael Pat Mini, ale osobně si myslím, že je to jedno a ani "zázračný" filtrační materiál nepomůže. Oproti molitanu akorát zvýší průtok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 16:41 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Summer
Ahoj to chceš pro tu 20L nádrž? Trošku zbytečně předimenzováno, domnívám se.
Jaké máš důvody? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2022 15:38 Žena tramtra [3202] Re: Summer
Myslím, že ten malej stačí, ten nástavec klidně k tomu pořiď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 14:16 Žena Summer [48] – Filtr dennerle
Dobrý den, přemýšlím o novém filtru. Nyní mám SunSun 300l/h s molitanem, vyměnila bych ho za dennerle Nano clean eckfilter, ale nevím zda použít obyčejný či XL pro akva o objemu 20l, čistých tak 15l. Průtok oba mají 150l/h jen ten XL má 2 filtrační nádoby. dokoupila bych přední nástavec jako mech. filtraci a dozadu bych dala Seachem Matrix, jestli to takto bude fungovat...ta základní varianta by mi mohla stačit, ale čím víc filt. plochy tím lépe..nějaké zkušenosti? Děkuji palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2022 21:58 Muž skypi [248]
Má někdo povědomí,prosím, jak vypadá a funguje filtrace v nádržích u p. H. Dařbujána. Shodou okolností jsem narazil na článeček, kde to zmíněno, že se filtruje "dvojcestným filtrem z bioakvacitu, který se pere sám při výměně vody a není nutno jej vůbec vyndávat".
Kupodivu a bohužel, na nějaký bližší popis jsem nikde nenarazil...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2022 08:15 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Ondřej47
To, že se sníží průtok je naprosto v pořádku. Ale chtělo by to prezentaci nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2022 00:28 Muž 4Sima [1897] Re: Ondřej47
To vypadá na nevhodně složenou osádku. Zkuste tu prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2022 00:04 Muž Ondřej47 [39] Re: ctibum
Měčovky, krunýřovci…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2022 21:09 R Muž ctibum [6926] Re: Ondřej47
"Převážně" znamená, že tam jsou i jiné ryby? Chtělo by to víc informací o nádrži a foto. Ideálně prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2022 20:28 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Ondřej47
Ten filtr by měl stačit.
Pokud vám nevyhovuje,tak doporučuji něco takového:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2022 20:09 Muž Ondřej47 [39] – Jaký filtr do 54 litroveho akvaria?
Zdravím, moje máma má 54 litrové akvárium, kde jsou převážně molly a pancéřníčci. Momentálně je tam filtr "AquaEl Fan Filter 2 Plus", CCa po týdnu se tomu strašně sníží průtok. Jaký teda vnitřní filtr do 54l akvaria?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2022 20:46 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: peky1128
Máte vodu z RO, a pár krevet...to znamená, že NO3 bude cca 3-5...?
Tady ani filtr není třeba...v té pemze stejně nebude mít co žít... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 19:43 Muž peky1128 [2]
Cawte chcem si kupit externy filter k mojmu krevetkariu ,,Hory v dome,,.
Premyslam o tychto dvoch:

www.invitalshop.sk/…

www.invitalshop.sk/…

Nemam skusenosti s externym filtrom v tak malom akva a konkretne z tychto dvoch som nemal ziadny,davnejsie som mal Ecco pro 200,bol som s nim spokojny no to bolo 128 L akva.
Pokial by som siel do classic tak ako napln by som pouzil pemzu.

Co myslite?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2022 16:48 Muž ajajak [228] Re: afc1886
Jde ale čistění filtru každou chvilku je zajištěné také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2022 16:41 R Muž afc1886 [14703] Re: ajajak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2022 08:32 Muž ajajak [228] Re: LoLoFon
Ano, to se dává na sání filtru a na výstup nějaký molitan na zmírnění proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2022 08:23 Muž LoLoFon [0] Re: ajajak
zervajs napsal:

Zkus silné čerpadlo třeba 1500l/h, z malou nádobkou plnou vaty přímo v akva, a za den dva koukni na vatu, vyměň a dej znovu... stačí jen pročistit...a zbytek zvládne ten vnitřní filtr.( To je jen příklad řešení, ještě v akva bez ryb)
Reagoval som na tuto radu. mozno by to pomohlo vyzbierat male necistoty v akva. kedze je to len cerpadlo, tak som chcel spravit malu fltracnu nadobu z tej PETky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2022 06:30 Muž ajajak [228] Re: LoLoFon
Proč budeš dávat na vystup čerpadla vatu? Kvůli silnému proudu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2022 22:31 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LoLoFon
LoLoFon napsal: Vcera bolo presne mesiac co je akva zalozene...........
.........Filter som este necistil.....

Mám jedno akva přes 6 let a filtr jsem čistil asi 3x :-) když už voda skoro neproudila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 16:30 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: LoLoFon
Za zajetí se považuje tak 4-6 měsíců :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 14:27 Muž LoLoFon [0] Re: zervajs
Skusim dat tomu cas. Vcera bolo presne mesiac co je akva zalozene. Su tam 4 prisavnici obycajny, 2 otici a 6 krevetiek Japonica. Dal som to tam nech trosku cistia riasu. rybky mi pridu cca o 2 tyzdne. Filter som este necistil, niekde som cital ze sa neni moc dobre sa casto v nom vrtat. Mama take obcyjne cerpalo, s ktorym vypustam akva. Na vystup skusim dat malu PET flasu s dierkami a do nej tu jemnu vatu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 14:09 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: LoLoFon
Vyjádřil celkem jasně, a fotka vypadá dost dobře ;-)
Řešení je spousta,(i externí filtr musí mít nasávání tak aby pobralo "smetí",jinak to nemá kýžený účel )
Oni ty kanystrové filtry jsou koncipovány spíše na biologickou filtraci ...

Zkus silné čerpadlo třeba 1500l/h, z malou nádobkou plnou vaty přímo v akva, a za den dva koukni na vatu, vyměň a dej znovu... stačí jen pročistit...a zbytek zvládne ten vnitřní filtr.( To je jen příklad řešení, ještě v akva bez ryb)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2022 13:18 Muž Sha [500] Re: LoLoFon
Pokud skutečně vydržíte až akvárium zaroste a hlavně až se zajede, nebude problém ani se stávajícím filtrem. Křišťálově čistá voda prostá jakýchkoliv nečistot může být snad jedině ve striktně rostlinném akváriu, ale jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 12:59 Muž LoLoFon [0] Re: zervajs
Fotka k příspěvku neviem ci som sa vyjadril spravne, predsa len som zaciatocnik (moje uplne prve akvarium). chcem mat akvarium pekne zarastene a aj velke hejna mensich rybiek ako je neonka a krevetky. Filter mi nejako esteticky nevadi, bude zarasteny rastlinkami, ale este to chce cas, lebo az na tu jednu velku vsetko boli invitro. skor mi ide ze vo vode stale plavaju male necistoty a aj na hladine je vidiet ako keby taky tenky film spiny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 12:14 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: LoLoFon
Ten setový jde pryč k vůli místu či estetiky?
Ps: u čistě rostlinného, stačí něco co jen mísí vodu, trošku čeří hladinu ...rostliny plus co2,plus hnojivo..tak v podstatě filtr nemá co "dělat" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 11:01 Muž LoLoFon [0] – filter
Ahojte chalani, potreboval by som poradit s nakupom externeho filtra. Mám akvarium Aquatlantis Volga 180 a ten setovy filter by som chcel vymenit. Akvárium je rastlinne. Dnes spustim aj CO2. Rozmýšlal som nad JBL cristalprofi 1502 alebo AquaEl Ultramax 1500. Ten AquaEL na papieri nevyzera zle. Mate niekto s nim skusenost? Nie ze vytopim celu chodbu. alebo stacil by mi filter aj s mensim prietokom?
Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2022 11:07 Muž ajajak [228] Re: Beastie
Koukni se na filtry do želvárií, něco vybereš. Jsou na ležato
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2022 10:48 Žena Beastie [320]
Zeptám se i tady. Je nějaká šance mít filtr v 30x20x10cm šxdxv vody? Bublifuk mě napadl, s oříznutou houbou, ale naležato? Jde to vůbec?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2022 08:07 Muž ajajak [228] Re: skypi
Možná blbost ale těsnění se silikonem se lepí a po letech je k nepoužití. To je moje zkušenost. Pěkně promázlé gumové těsnění a uskladněné v sáčku po 10 letech jako nové :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2022 07:57 Muž skypi [248] Re: ajajak
To je blbost. Silikon se do pryží přidává právě pro zvýšení všemožné odolnosti. Když jsem dělal kdysi v potravinářském provozu, používala se v podstatě výhradně těsnění silikon-gumová - i s atestem.
Problém bude jinde, nevhodná "levná" směs, plniče, vulkanizace. Jedno silikon-gumové těsnění mám v permanenci tak 10 let (ne na filtru :-) ) - a je denně namáhané jak teplotně tak mechanicky. Těsní pořád perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2022 06:46 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Velký problém je v tom že již nejsou těsnění gumová ale cpou do toho silikon a ten prostě nevydrží. Mne osobně ještě žádný netekl ale používám hlavně samé staré Fluvaly kolem 20 Let. Těsnění jsem kupoval vždy s filtrem takže guma kterou jsem promazal vazelínou a v pohodě. Silikonově těsnění by po 20 letech již lepilo a nebylo by pružné. Jak by jste ho natáhli, tak by zbylo. Vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2022 23:46 Muž Rovano [235] - Rostliny – Koza petržely
Co jsem se tak potuloval na FB v 2022, tak mně vyšlo, že žádný externí filtr není spolehlivý. Byly maximálně poměrně spolehlivé některé řady a průsery. Alespoň ty běžně dostupné značky u nás v ČR.
Problém je ten, že u nás rozhoduje marketing. Je to jako lavina. A číst tu o tom, jak z výroby jsou naseklá všechny 3 těsnění...
Potom je to opravdu jen o vůli majitele, to provozovat. Možná nemá jiné východisko.
Obdivuju Vaše nervy.

Zde na stránkách je nějaká nová nádrž, kde chlapík plánoval spodem vést všechno. Filtr, hnojení... Jsem zvědavý jak to dopadne v dlouhodobém horizontu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2022 22:19 Muž ajajak [228] Re: Buldr
Fotka k příspěvku Je to možný nemohu mít všechno. Striham ob den
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2022 20:02 Muž ajajak [228] Re: Buldr
Já ho dal pryč, rostlinky tak nerostly jako s bublinkami. Filtr Oase pro mne podprůměrný. Hlavně ten mini 60. Používám jako 1 Akvacit hrubý a pak Pemzu nahoru vatu nebo jemný molitan. Samozřejmě na sání Akvacit. a roste super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2022 07:56 Muž Shimi [683] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku Bohužel, zachování spotřeby se nekoná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2022 06:51 Muž ajajak [228] Re: Buldr
Koupil jsem si na 40L rostlinnou nádrž z 75% zarostlou tenhle filtr Oase FiltoSmart 60 Snad nejhorší co jsem kdy měl. Vtok vody přes keramiku (biologii) a výtok přes středně hrubý Akvacit. Tam kde by měla být biologie je nasávací trubka a nelze tam dát třeba Pemzu protože se do ní nedá narvat nasávací trubka. Musel jsem celý filtr předělat aby byl k použití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 15:41 Muž ajajak [228] Re: Buldr
Teda to sis užil. Docela jsi mně zvyklal chtěl jsem koupit Eheim klasik ale teď nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 09:20 Muž Lojza007 [1204] Re: Shimi
Koukám, že hlavním cílem nové řady bylo zvýšení průtoků při zachování spotřeby. Tak snad je tento eko cíl jediný a nešetřilo se taky na materiálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 07:45 Muž ajajak [228] Re: Buldr
Jak kdy je lepší. S vrtulkou velmi hlasitý. Mohu říci že s reaktorem mi rostlinky tak nešly. Filtry EX jsou dobrá volba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 06:56 Muž Shimi [683]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 00:03 Neonblue Re: Shimi
No celkom si ma prekvapil. Pozeral som na oase 850lebo som ozaj myslel že tá 1200ex bude málo. Chcel som niečo poradne lebo do teraz som na akva šetril a myslim že to bolo len mne na škodu....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=91