Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 249 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 12:46 Muž isamik [180]
Vaclav: to verim, ze to bylo zajimavy :-), cloveku jednou trochu ujede uhel a uz to je :-D

Stepan: nad nasouvacima prepazkama jsem taky premejslel, ale prijde mi lepsi kvuli pevnosti dat je tam "na tvrdo"

Petr: pouzij akvarijni silikon, je jedno jestli transp., cerny ci bily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 11:23 petr – Jaky je vyhodnější!
lepil ste to asi silikonem na akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 11:21 petr – Jaky je vyhodnější!
Vaclav: a šlape ten filtr dobře??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 10:14 Štěpán
Dýdžeji neposaltuju! žadny nemam a i kdybych měl tak bych neposaltoval, protože se to da vymyslet!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 10:09 petr – Jaky je vyhodnější!
Štěpan: mohl bys mi posalt fotky toho fitru? na email djkemys@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 09:02 Štěpán
To mužeš zkusit!!!!! jak ti to pude tam ty přičky vlepovat!! ale da to udělat i tak aby tam šly dat pohodlně i po slepeni ty krychle!! přideš na to jak!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 08:46 petr – Jaky je vyhodnější!
Vaclav: a co když si slepim tu krychli a potom do ni přilepim ty přičky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2007 23:04 Usine – petr
Mam fotku v rostlinách stačí kliknout na mé jméno a potom na akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2007 23:01 Usine – isamik
Bylo to dost zajímavé jednu stranu jsem položil a všechna příčky, dno a boky na něj položil(přilepil) a potom přiklopil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2007 22:08 petr – Jaky je vyhodnější!
Vaclav jak to myslite kde maš misto!!! ja ho mam na boku akvaria a mam obyčejnou dilnu!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2007 22:05 Muž isamik [180]
Vaclave mohu se zeptat jak ste to lepil? Nejdrive kvadr a pak do nej pricky nebo nejdrive pricky na jeden bok a pak druhou stranu filtru (bok)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2007 21:55 Usine
vyrobit si ho. :-) záleží kde máš místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2007 21:47 petr – Jaky je vyhodnější!
*lepši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2007 21:45 petr – Jaky je vyhodnější!
dobry den chtěl bych se zeptat jestli je lepi si vyrobit filtr a nebo si rovnou koupit!! jedna se o vnější! hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 10:23 bucliik
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 22:39 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak se přikláním k novému modelu fluval 205.Je lépe udělanej a hlavně budou skladem náhradní díly.Člověk nikdy neví co se po.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 16:52 Žena bucliik [99] – poraďte prosím
Ahojík,koupila sem set s vnitřním filtrem,ale chtěla bych vnější.mohla bych ho vyměnit za Aquael Uni Max 150,myslím že má výkon 450l/h,podle té 150 soudím že to je na 150l akva....vím o snížení výkonu při dopravě i při zaplnění filtru filtr. médii,ale chtěla jsem se zkusit zeptat jestli bych to eventuělně nemohla do 200l akva dát, nechci tam moc rybek, jen pancéřníčky skvrnitý,ancíka 1-4 a rájovce-3.....sem myslela že málo bordelu=menší potřeba filtrovat.Děkuji za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 16:34 FerdaXL - to matlala
Ten průtok se nechá celkem plynule regulovat. Posunem sací trubky vůči vrtulce čerpadla. A protože je ten přepad širokej cca 12 cm a tesně s hladinou nebo kousek pod ní, tak nedochází k žádnýmu efektu mixéru. Pokud se AC300 stáhne na min má jen o trochu větší průtok nežli AC 200, teda alespoň ten můj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 15:08 Baset
Mám oba tyto filtry. Doporučuji Fluval 204 nebo 205. Je sice dražší, ale vyplatí se. Větší objem, snadnější manipulace a nebudeš jej čistit tak často jako závěsný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 14:50 Muž matlala [798] - Rostliny – to ferda
ale co průtok??? bude se muset stlumit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 13:45 FerdaXL
Já bych volil AquaClear 300, je tichej a má spotřebu 5w, pokud ho naplníš celej biomolitanem tak budeš mít cca 1 litr filtrační hmoty a to by mohlo stačit. AC 200 je cca poloviční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 11:10 Žena jarca [1] – Filtr AquaClear 200 nebo FLUVAL 204?
Mám 170 l akvárko a nevím, který z těchto dvou vnějších filtrů použít. Po ahoj radíte mi někdo, prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 23:12 Muž Nik [191]
No, s němčinou mám asi takový vztah, že na gymplu jsem se domluvil s učitelkou, že když ona nebude otravovat mě, tak já nebudu otravovat život jí a že mi čtyřka stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 22:58 Sidonius
smich
Přečtěte si o filtraci tohle:
www.deters-ing.de/…

A co se rychlosti proudění vody filtrem týče, je zde m.j. uvedeno:
"In der aquaristischen Praxis hat sich eine Anströmgeschwindigkeit des Wassers an die Filtermatrix von v = 5 cm/Minute bis 10 cm/Minute als optimal herausgestellt."

Příjemné počtení! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 22:40 Muž Nik [191] – Sidonius
Skvělá odpověď, řekl bych. palec potlesk
Celé jsem to rozproudil spíše z té představy molitanového filtru kde sedí bakterie v rouře (pór) tak tisícinásobně převyšující její velikost kterou se rověž oproti její velikosti valí voda neuvěřitelnou rychlostí a ona si z toho přívalu vody vybírá ten NH3 nebo NO2 (v závislosti na tom jaká je a co má ráda) + O2 a zase do toho něco dalšího plive, zatímco za tu dobu kolem ní toho protekly tuny. Takže tak:-). Už toho nechme, budu přemýšlet, jak zrealizovat případný pokus a jestli to má vůbec smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 22:16 Sidonius
Opravdu jsme se poněkud vzdálili od tématu...
Píšete: "...Má úvaha ... se vztahovala na ... obvyklé akvárium s rostlinkami, štěrkem a nějakou dekorací, což samo o sobě představuje celkem velkou obsahovou plochu kde se ty potvůrky užitečné můžou zabydlet. Jestli i v tomto případě je množství těchto baktérií ve filtru užitečné a jestli vůbec může nějak zásadně ovlivnit kvalitu vody..."

Musíte to zkusit, abyste zjistil, jak se věci mají. ;-)
Potíž je v tom, že výsledek bude poplatný jen a pouze pro tu vaši testovanou nádrž.

Neexistuje vzorec, podle kterého by bylo možné spočítat, jestli dané akva filtrací vybavit nebo ne. Teprve praxe má nárok rozhodnout, jestli filtrovat, resp. čím nebo jak intenzívně.
Pokud se praktických zkušeností nedostává, je jen jedno racionální řešení - filtrace. A raději filtrem s předimenzovanou pracovní plochou než s nedostatečnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 15:41 Muž Nik [191] – Sidonius
Předně bych chtěl zdůraznit, že nepochybuju o tom, že filtry obsahují nitrifikační baktérie! O tom žádná.

Ano, to je dobrý pokus. Ale uvádíte zde čisté a prázdné nádoby - u těchto není nejmenšího pochybu, že jakýkoliv filtr drasticky zvýší množství povrchu v dané nádobě a tím dá možnost usazení mnohem většího počtu nitrifikačních baktérií.

Má úvaha (kterou jsem špatne formuloval) se vztahovala na řekněme obvyklé akvárium s rostlinkami, štěrkem a nějakou dekorací, což samo o sobě představuje celkem velkou obsahovou plochu kde se ty potvůrky užitečné můžou zabydlet. Jestli i v tomto případě je množství těchto baktérií ve filtru užitečné a jestli vůbec nějak může nějak zásadně ovlivnit kvalitu vody. Mám na mysli například mé malé akvárium, ne přerybněné malé nádrže, kde je jakýkoliv filtr záchranou a nedej bože aby vypadl.

Nějak jsme tu diskuzi odchýlili od původního tématu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 14:23 Sidonius – To Nik
Tam, kde se rozkládají dusíkaté sloučeniny a existují podmínky pro život nitrifikačních baktérií, (pH, teplota, O2), tam se kolonie nitrifikačních baktérií přirozeně rozvíjejí.
Proč by tomu tak nemělo být v případě "elementkového molitanového filtru", že? :-)
Samozřejmě, že se akvárium může obejít bez takového filtru - nitrifikační bakterie osídlují veškeré povrchy s dostatkem O2 v akva. Rozhodujícím faktorem je zatížení akva odpadními látkami - a molitanový filtr je do značné míry "pojistka", že nitrifikace zvládne i vyšší, než přiměřenou zátěž. (Takovou zátěž, kterou již nestíhají řešit rostliny - při decentním zdroji odpadních látek /živočichové/ a solidním osázení nádrže prosperujícími rostlinami bývají N-látky běžně "nedostatkovým zbožím" :-))
Pokud byste se chtěl o významu zaběhnutého (jakéhokoli, nejen "elementkového") filtru přesvědčit, můžete zkusit malý experiment - dejte do čisté nádoby čerstvou vodovodní vodu, zaveďte vzduchování. (Mělo by omezit riziko zaplísnění.) Do vody průběžně přidávejte zdroj N-látek, (třeba vločkové krmivo), a zároveň měřte nárůst NH4/NH3, resp. NO2. Jakmile dosáhne koncentrace NO2 výrazných hodnot, rozdělte znečištěnou vodu do dvou nádob a jednu z nich začněte filtrovat zaběhnutým filtrem a měřte. Jsem přesvědčen, že změny, ke kterým dojde, budou markantní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 14:18 magda
matlala: topení tam není žádné. voda kopíruje teplotu pokoje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 13:04 Muž Nik [191] – Horác
S tím by se dalo souhlasit:-). A taky by mě zajímalo, zda už někdo opravdu potvrdil existenci větší kolonie nitrifikačních baktérií které aspoň trochu ovlivní kvalitu vody v elementkovém molitanovém filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 13:03 Štěpán
Jistě, vypnout vnitřní molitanový filtr nemusí být velký problém, ale nedá se říct, že to nikdy není žádný problém! Je velký rozdíl v hrubozrném biomolitanu a jemnozrnném klasickém molitanu - který navíc může být znečištěný na pokraji začátku rozvoje hnilobných procesů, takže po vypnutí se okamžitě nastartují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:59 Muž Horác [3942] – Nik
Když ten molitanový filtr vypnu, tak se k bakteriím uvnitř molitanu může kyslík dostat pouze difůzí. Což skrz ty póry a zachycené nečistoty asi není žádná legrace. Zkrátka si myslím, že když se takhle zachází s filtrem, přežívají bakterie maximálně na povrchu molitanu. U vnějších kanystrových filtrů je to samozřejmě ještě rychlejší a horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:48 Muž Nik [191] – Nitrifikační bakterie
Fascinuje mně, pánové, jak jste neustále zaměřeni na to, že když molitanový filtr vypnete, tak v něm zahubíte nitrifikační baktérie protože podle vás mají nedostatek kyslíku. Vzhledem k tomu, že se molitanový filtr nalézá přímo v nádrži ve které kyslík je pořád (pokud není přerybněná - což se netýká této nádrže), tak dle mého skromného názoru se možná kolonie baktérií trochu zmenší, ale něco tak katastrofálního jako totální genocida nenastane. Možná si to pletete s vašimi externími filtry, které jsou vodotěsné a možná i vzduchotěsné, takže jediný přístup kyslíku mají baktérie z nasávané akvarijní vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:41 Muž matlala [798] - Rostliny
a možná tomu přidala i ta teplota nastavil bych ji tak na 20-22°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:32 R Muž Mrakoplash [1776]
jen o pul minuty Horacio ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:31 Muž Horác [3942]
Vypínat filtr je nesmysl. Stále znovu a znovu při tom likviduješ nitrifikační bakterie, velmi citlivé na nedostatek kyslíku.
Mrak byl rychlejší ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:31 R Muž Mrakoplash [1776]
chybou je vypinani toho filtru, FILTR SE NEVYPINA protoze v nem usazene baterie pri vypnuti na delsi dobu odumrou a otravi ti pak vodu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:26 Muž Nik [191] – Možná tohle
Opravdu velkou chybou je vypouštět krevetky do čerstvě založeného „nezaběhlého“ akvária. Čím déle necháme nádrž zaběhávat, tím lépe. Minimální doba zaběhávání nádrže je jeden měsíc, optimální jsou měsíce tři. Krevetky jsou relativně adaptabilní a zvyknou si na nejrůznější fyzikální a chemické paramenty vody. Nesnášejí však jejich prudké výkyvy, které hrozí právě u malých a nedostatečně nezaběhlých nádrží

Převzato z: www.akvakrevetky.wz.cz/… O krevetkách nevím zhola nic.

Proč umřel ancistrus může být záhadou. Spíš to vypadá na nějaké škaredé kovy ve vodě (hodně hádám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 12:04 magda – Co dělám špatně
mám 20 l akva - prezentace zde www.akvarko.cz/…
akva s rostlinkama běží od 1.6.
13. 6. 07 jsem tam nasadila 20 krevet, k dnešnímu dni jich žije 5 (4 už jsou v jiném akva, 1 se mi zatím nedaří odlovit). před asi 3 dny jsem koupila malého ancistruse na řasu, do včerejšího večera byl úplně v pohodě, přisátý na skle, dnes ráno ležel na dně na zádech.
teplota je momentálně 25 stupňů. filtr mám molitanový, na 8 hodin ho vypínám (v noci). a akvu je trochu řasy, mírně na skle, tu seškrabávám. i z rostlin, jsou to takové koberečky. když mi nějaký kus spadne na dno, tak během hodiny je z kuličky zase kobereček. nevím, co je to za druh. vodu měním 1/3 1x týdně. nalívám odstátou. chemikálie nepoužívám. zajímalo by mě, v čem dělám chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 11:31 Muž matlala [798] - Rostliny
Radku zbláznil ses je to honič vody + málo filtračních hmot coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 11:29 Radek – filtr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 21:37 Muž Miky [14]
Ahoj tak jsem nakonec koupil filtr ATMAN At-f301 je to sice takovej honič vody, ale po malé ůprave je z toho rázem BIOFILTR. :-) :-) :-) Děkuji všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 22:06 Muž Eff [417] - Rostliny
Wayn: to nebude on, hlava vypadá úplně jinak. Nemyslel jsem regulaci vzduchu, nasávání mám pod vodou, vzduch nepotřebuju. Reguluju výstup proudu vody.
Komu vadí zurčení bublin: tak hadičku zahoďte a vzduch nenasávejte. Pak proudí jen voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 17:03 Muž isamik [180]
Uz od pohledu nevhodny, ostane jako vsechny. Je to "honic vody", obrovsky vykon a minimum filtracny hmoty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 16:54 Anonym
A čo tento:http://www.spokojenypes.cz/aguael-vnitrni/filtr-aq-fan-micro-%5Bid-5-851-3067%5D.html
Má niekto s týmto filtrom skúsenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:57 Muž isamik [180]
Me taky ne ja bych si poridil dva vzduchovaci motorky ;-) a tim padem k cene "bublifuku" musime pripocitat cenu vzduchovaciho motorku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:55 Štěpán
Osobně by mě ani nenapadlo, že bych dvě akvária v různých patrech napájel jedním motorkem! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:49 Muž isamik [180]
Jiste utahne, ale nedovedu si predstavit jak natahuji pres 2 patra hadicku k druhemu akvarium, ktere by bylo umisteno v jine mistnosti, napr. u RD to muze byt dost metru. Uz vidim jak to rodice, manzelka... schvaluji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:44 Štěpán
Tak motorek utáhle víc než jednu věc, filtr a vzduchovací kámen určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:41 Muž isamik [180]
No ale prece ho z toho akvarka neodpojis a nepujdes ho dat jinam? A treba nekolik dnu ta filtrace nepobezi nebo jak? Tomu argumentu nerozumim.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [249] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=12401