Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 253 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 06:43 Muž Norton [109] – vnitřní filtr
S filtrem, který tady linkem doporučoval LordP (tedy ne s "1000", ale jen "600") nemám zrovna dobrou zkušenost. Viz . rybicky.net/forum/2019 nebo rybicky.net/forum/2446

Pro Spider007: Co se intrních filtrů Fluvat týká, tak mám i Fluval 2+, ale ten jsem byl nucen také upravit. Takže teď je z něj vlastně jen čerpadlo s kvádrem akvacitu... Pokud trváš na vnitřním filtru, tak má Václav pravdu (a ten ji má skoro vždy ;-) ), kvádr akcacitu a čerpadlo... Pro 160 litrovou nádrž bych skutečně raději volil externí filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 06:24 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – to václav
věř že šikovnej neni ;-) smich smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 23:11 Muž LordP [7]
:) prave ze ja jsem proti vecem v akva mam radsi kdyz je to vsechno veknu.Akva vypada prirozeneji.Ta molitamova kostka byla jenom ukazka ze externi flitry jsou lepsi.
Ja sam se tam snazim mit toho co nejmin ale topeni a vyvody z hadic uz asi nikde jinde nedostanu.(mozna ze by to slo ale nejsou $)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 20:04 Usine – LordP
Nechceš aby cokoliv dával do akvária a potom doporučíš takové vnitřní monstrum? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 19:42 Muž LordP [7]
zalezi kolik chces do totho vrazit daji se sehnat i lepsi ale drazsi filtry.Kostka molitamu je sice dobra ale tezko s nidosahnes filtracniho objemu filtracni hmoty 4litru(jedine ze by jsis ji tam dal tak velikou)navic kdyz ji chces vycistit cele akva jenom rozviris.navic se blbe maskuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 19:25 Usine
Je několik způsobů jak filtrovat. Nejednodušší je vzduchovací motorek a kus molitanu. Nebo vyměnit bublifuk za čerpací hlavu. To ale v akváriu překáží a tak je dobré použít vnější filtr, hrncový pod akváriem je poměrně drahý a občas i teče. Nejlepší co je jsou většinou skleněné přepadové filtry. Jsou vedle akvária ale dá se to udělat pomocí přepadů i pod akváriem. Jednoduchý přístup velký objem filtrační hmoty dobrá účinnost. Když jsi drobet šikovný uděláš si ho sám. Když budeš trochu hledat tak jich pár najdeš já jsem si ho udělal taky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 19:07 Usine
Asi bych si pořídil tu kostku biomolitanu s pěkným čerpadlem než tohle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 18:20 spider007 – lordP
Dik za radu. Na tenhle filtr jsem uz taky koukal a docela se mi zamlouval. Je tu nekdo, kdo by doporucil jinej vnitrni? nebo souhlasite s tihmhle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 16:56 Fennanek – to Václav
Dobrý den,
ono nejde o to kde to sehnat ale co použít.. co je vhodnější pro filtraci která technologie.. bohužel se mi to nedaří dočíst nikde a ani tady se mi nedaří získat adekvátní odpověď..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 22:22 Usine
Koukni se k Ratajovi www.rataj-spk.cz má kostky biomolitanu podle velikosti nádrže. Něco podobného prodává p. Sýkora www.firmy.cz/… který prodává občas v Plzni když jsou výstavy. Oba používají čerpadla Atman
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 21:55 Fennanek – to Katunka
Jakou čerpací hlavu používáš? taky mě malinko rozčiluje ten hluk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 21:53 Žena katunka [158]
Pro mě byl limitujícím faktorem hluk...čerpací hlava s molitanem je oproti bublifuku značně tišší...vlastně kolikrát chodím kontrolovat, jestli filtr vůbec funguje, vůbec o něm nevím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 21:48 Fennanek – to j_j
nehledam tady nějaké potvrzení nějakého drahého externího filtru či něčeho takového..chci prostě něco dobrého a pokud možno samozřejmě za co nejmíň peněz.. proto jsem se ptal na variantu bublifuk versus čerpací hlava, náklady jsou skoro stejné.. jde jenom o optimální jak chemickou tak mechanickou filtraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 21:45 Muž j_j [18]
je paradoxem, jak hodně lidí si myslí, že bublifuk(nebo čerapcí hlava s molitanem) není dostačující a touží po nějakém drahém a značkovém "honiči vody", přitom bublifuk je pro menší akvária nejlepší a nejlevnější řešení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 21:42 Fennanek – to Sid
děkuji, zatím nemíním akvarium rozšiřovat o další obyvatele, vyjma těch co se chtě nechtě množí sami, ale rád bych stávajícím obyvatelům zajistil co nejlepší podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 21:35 Sidonius
Myslím, že se tím nemusíte trápit. :-)
Akva máte krátce založené, těžko předvídat, jak se bude dál vyvíjet. Ovšem pokud odoláte případnému pokušení přetížit je rybkami a bude-li se vašim rostlinám dařit tak, jako dosud, pak vám bude určitě stávající bublifuk stačit. Časem chytne tu správnou "patinu" a jakmile jej více obrostou rostliny, stane se skoro "neviditelným". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 21:14 Fennanek – to Sid
zkus vycházet z prezentace mojeho akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 21:11 Sidonius
Dobrý večer, Mraku!
Zcela jistě budou mít na způsob filtrace rozdílný názor provozovatel pěstírny, majitel "holanďana" a chovatel afrických tlamovců... Podobně jako vlastník 60 l a 700 l nádrže.
(Jistou roli může sehrát i solventnost pořizovatele... ;-) )
Skutečně si myslím, že je třeba nadefinovat, co od filtrace očekávám... :-)
Např. co nejmenší "honič vody" by mohl být dost dobrou alternativou pro velká rostlinná akvária. Při uškrcení na minimální výkon by zbytečně nekradl rostlinám amoniak a zajistil by mírné proudění v akva. :)
Tentýž "filtr" v odpadními látkami přetížené nádrži nemá žádný význam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 20:56 R Muž Mrakoplash [1776]
Zdravim Side,
to je vyborna odpoved, je v ni vse a zaroven nic smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 20:54 Dussy
bud kostka s cerpaci hlavou nebo vnejsi prepadove
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 20:53 Sidonius
Tak nějak všeobecně nejúčinnější filtrace je taková, která nejlépe splní to, co od ní očekáváte... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 20:42 R Muž Mrakoplash [1776]
kdyz uz je tu takovy tema me by zajimalo jaka filtrace je nejucinejsi :-D tak nejak vseobecne vzato.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 20:34 Muž wayn [79] – princip
Ty dvě co jmenuješ jsou stejně účinné, pracují totiž na stejném principu. Jde jen o výkon jaký potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 20:04 Fennanek – to Dussy
vis prezentace akva tady na stránkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 20:03 Dussy
no podle toho co mas v akva za ryby, jestli je akva rostline a kolik tam tech ryb je, a taky záleží na velikosti akva.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 19:05 Fennanek – Filtrace
Jaká technika filtrace je kvalitnější a učinnější? Bublifuk se vzduchovacím komresorem či biomolitam s čerpací hlavou? nebo uplně jiná technologie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 23:48 Sidonius – To Štěpán
Právě na tomto pracuji! :-) A musím konstatovat, že:
1. Mně to tedy vůbec nepřipadá jednoduché! :-D
2. Je to zajímavá disciplína palec
3. U každé rostliny je tomu více nebo méně - ale přesto - jinak... ano
(Už jenom myšlenka, že čím vyšší ozářenost, tím nižší účinnost fotosyntézy... Není to nádherné?! ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 23:26 Štěpán
Sidonie, cesta k odpovědi na Vaši otázku je jednoduchá - poznat přesné mechanismy fotosyntézy, dovést je z chemické úrovně až na fyzikální podstatu, zjistit tak, jaké elektrony na jaké energetické hladiny je třeba excitovat a odvodit potřebné frekvence elektromagnetického záření.

Bylo by opravdu zajímavé vědět, zdali rostlina potřebuje jednu nebo několik málo přesných frekvencí, nebo jestli je to nějaké pásmo velkého množství využitelných frekvencí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 22:03 Sidonius
:-D OKI, necháme to na jindy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 21:59 blek – to Sid
S tím ti dneska neporadím, právě jsem se vrátil z kolovýletu a na základě dechové zkoušky provedené manželkou jsem jen tak tak nepřišel o řidičák. Mentální retardaci budu rozhánět ráno kolem deváté silným kafetem. Pak možná……. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 21:47 Sidonius
smich
(Pořád mi vrce hlavou, jak je to s tím vztahem mezi světelným tokem a fotosynteticky aktivním zářením! ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 21:45 Muž LordP [7]
u prepadoveho filtru nemusi dojit vubec k vycerpani nadrze na zem ani v pripade bypnuti proudu.Staci si tam dat vyrovnavaci nadrzku.Jinak do tohoto akva nervete zadnou kostu a ani zadny jiny vnitrni filtr.Je to mozna ucinne ale na krase akvaria to vubec nepridava.Bud si postavte vlastni externi filtr(dobre informace najdete na akvarista.cz staci pohledat a nebo se zeptat) a nebo pokud nejste kutil kupte si nejaky externi filtr.tady staci taky pohledat probiralo se to tady 1000x doporucuji vybirat ze znacek EHEIM FLUVAL TERTA nic jineho nema cenu.hodne uspechu

edit jo a nedoporucuji ani zadne zavesne filtry maji maly objem.bezte do nejakeho externiho

Asi bych vam doporucil tento ale pohledejte si lepsi cenu www.akvapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 21:42 blek – to Sid.
Variopeint, vodofuk, honič vody, :-D Kromě předsedy hnědovzhledníků můžeš kandidovat na Palackého cenu za přínos v oblasti akvaristického názvosloví. Máš můj hlas. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 17:14 zoo – to spider
´precerpani akvaria na zem´???
to jsem ani neslysela, ani me to nenapadlo.
ne ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 23:00 Sidonius – To Spider007
Jako začátečník potřebujete spíš právě TOP filtr. Přičemž TOP filtr nemusí nutně znamenat nic drahého, složitého a s přehnaným výkonem! :-)
Zkuste popřemýšlet nad kostkou akvacitu s pohonem na vzduch (tzv. "bublifuk") nebo čerpací hlavou (tzv. "vodofuk"). Vyjde vás výrazně levněji než kdejaký honič vody (i značkový) a práce zastane taky víc. ;-)
(Takže souhlas s Dussym! ano )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 22:29 spider007 – Spider007
Jenze ja nevim, jestli chci vnejsi prepadovej. Je o dost drazsi a je tu hlavne to riziko precerpani akvaria na zem. Co byste rekli na filtr Tetra Tec In 1000?? Ten by mel vykonove stacit? Ma i dobrej objem filtracni hmoty? Je jasny, ze jako vnejsi to nema, ale jsem zacatecnik, nepotrebuju top filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 15:21 Muž matlala [798] - Rostliny
nebo ještě 2 čerpadla 1 na filtr a 2 na míchání vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 16:34 Muž Malapa [494] - Afrika
Určitě vnější přepadový a kup ten největší na který ti stačí finance. Průtok je údaj k ničemu, silnější ztlumíš, ale podstatný je objem filtrační hmoty. A ten ber co největší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 16:27 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 14:06 Dussy
biomolitAN + cerpaci hlava
sam to mam a menil bych leda za vnejsi prepadovej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 12:35 spider007 – Filtr do akvaria o objemu 160l
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jakej filtr by se hodil do akvaria 160l? Jaka jsou kriteria? jen prutok za hodinu a velikost filtracni plochy? Chtel bych vnitrni filtr, treba od fluvalu, ale nevim kterej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 08:12 Muž matlala [798] - Rostliny
já jsem ale psal že použiju to co mám doma-čily čerpadlo z filtru atman F-301
jo a čerpadlo bude ústit do té komory na aplikaci co2 aby se voda míchala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 23:06 Dussy
Znáš toto čerpadlo??? Jde u něj stáhnou průtok na 30l/h www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 15:17 Muž matlala [798] - Rostliny
no já to mám teď takto a zatím to je ok důkaz že se co2 vstřebává do vody je pokles ph z obvyklých 7,2 na 6,4-
Ale já to aplikuji za pozadí a výusť z filtru je na druhé straně akva-rozdělené pozadím-stejně to bude zase stejně takto rozdělené, taky by to fungovat mohlo předělat se to dá kdykoliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 15:02 Vitekm
Ahoj. Rozhodně platí, že probublávání odstraňuje z vody CO2. Pokud použiješ vnější filtr, tak nemusíšv tak malých nádržích vzduchovat. Stačí čeření vodní hladiny proudem z výpusti filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 12:18 Muž PT [89]
Cetl jsem, ze probublavani vzduchem urychluje navrat koncentrace CO2 do rovnovazneho stavu s okolni atmosferou, tudiz by se vzduchovat nemelo. (zni to logicky, ale neznam z praxe...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 08:17 Muž matlala [798] - Rostliny
jo a ještě dodávám že to čerpadlo by jinak míchalo vodu v komoře na aplikaci co2-rychlejší difuze do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 08:15 Muž matlala [798] - Rostliny – vzduch nebo čerpadlo
ahoj, budu mít malinko větší akva a budu tam mít vnější filtr-ale vevnitř jen obdoba vit petrmatula.ic.cz/… -a aplikuji Co2 z tlakové lahve, čili uměle přidávaný. A řeším jestli dát zase pohon na vzduch(v současnosti to tak mám)-ale ten prý z vody vyprošťuje Co2(uměle přidaný), tak nevím
Nebo mám doma čerpadlo z filtru Atman AT-F301 a zmenčil lopatky, aby se zmenšil průtok a v noci by byl puštěný vzduchovací motorek.Nádrže chci mít hodně rarostlé, budou mít čistých 33l a druhá 19l.
Tak co mi na to řeknete??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 23:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy
No,a externí filtry hrncového typu,čistím 1x za 1/2 roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 21:34 Muž Norton [109] – filtr
Záleží na typu filtru. Ale pokud používáš, jak uvádíš, "obyčejný filtr", což je pravděpodobně kostka akvacitu takzvaný "bublifuk", tak filtry podobného typu čistím podle potřeby, což je v mém případě jednou za 6 týdnů až dva měsíce. Interní filtry vybavené čerpadlem a mini kostkou akvacitu s velkým průtokem jsem vyzkoušel také, ty jsem však musel čistit tak jednou za týden až 10 dní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [253] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=12601