Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 22:01 Muž cezarmilan [590] - RostlinyRe: zervan
Nechcem robiť reklamu, v žiadnom prípade! Ale s týmto e-shopom mám dobré skúsenosti. Predfilter není treba a dostaneš k tomu také placky okrúhle, jedna je bielá, to je tá vata a druhá je čierná, pripomína to niečo ako má hubka na umývanie riadu na vrchu len tu je zelená (na húbke). Je to také drsné, toto nepustí do filtra krevetky. Tam ti treba kúpiť tie keramické valčeky, vieš aké? No a to je všetko.
Pokiaľ dáš prednosť biomolitánu, to je už na tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:53 Muž zervan [1099] - RostlinyRe: cezarmilan
cezarmilan napsal: Ty to tak komplikuješ a neviem prečo tu:
www.akvariumonline.sk/…
máš komplet filter a dole je uvedené, že je bez filtračných médií, tak chýba len to, zbytok tam je.
Hm, no ok, len už som sa poučil, že nie všetko, čo je na fotkách, je aj v balení, napr. k tomuto predfiltru zrejme nie je čerpacia hlava (to sa človek dovtípi) a ani tie rúrkové sety (čo sa predvída horšie): www.akvariumonline.sk/… Tak som nevedel, či sú k tomu filtru ;-) Ale teší ma, že už netreba nič dokupovať. Totiž keď objednávam na diaľku a niečo by mi chýbalo, doobjednávať nejakú drobnosť vychádza draho kvôli doprave (aj keď by som zašiel do Trenčína niečo kúpiť, je to tam predražené a niečo stojí cesta a čas), preto sa radšej pýtam. Píše sa tam, že je bez filtračných médií, ale zároveň: "Obsahuje filtračnú vatu a biopenu" Spýtam sa ako blbý (lebo v tomto aj som) - obsahuje teda "to biele" a "to modré" z fotky, treba dokúpiť ešte niečo medzi ne, čo je na fotke ako akési "kamienky", tak je? A nemôžem tam napchať molitány? To si asi viac preštudujem nejaké články o filtračných hmotách, ale v princípe by molitán stačil.

Ale páčil sa mi výrok "ako ochrana pred krevetkami" :) No to som peknú hovadinu napísal! smich Ale hej, malo to byť ochrana krevetiek pred vtiahnutím, lebo súčasný filter tam jednu zamordoval - asi vliezla dnu a nevedela sa vrátiť proti prúdeniu.

OK, tak vďaka za postrehy a tipy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 21:18 Muž cezarmilan [590] - RostlinyRe: zervan
Ty to tak komplikuješ a neviem prečo tu:
www.akvariumonline.sk/…
máš komplet filter a dole je uvedené, že je bez filtračných médií, tak chýba len to, zbytok tam je.
Ale páčil sa mi výrok "ako ochrana pred krevetkami" :) , skôr ochrana pred vtiahnutím. Na to ti stačí dať kúsok biomolitánu na nasávací kôš.
p.s. mám ten filter pre miničko ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 20:05 Muž zervan [1099] - Rostliny – filter a príslušenstvo
OK, povedzme, že by som chcel do akvária dať filter Eheim Classic 2211. Je v balení už všetko, čo je na tomto obrázku? www.akvariumonline.sk/… (resp. je to obvykle aj k iným filtrom alebo sa to vždy dokupuje?)

Alebo treba dokúpiť aj sací set a výtlačný set?
www.akvariumonline.sk/…
www.akvariumonline.sk/…

A ešte ochranu pred krevetkami buď obyčajný hrubo-oký molitán alebo rovno www.akvariumonline.sk/…

Zdá sa, že skôr ako mne budeme musieť dať externý filter sem: rybicky.net/nadrze/19970 - zatiaľ sú tam dva slabšie filtre, na ten Aquael žiaľ nejde nasadiť molitán a už "vcucol" krevetku, po obalení nasávania sa zase zanesie po jedinom dni a ten druhý závesný som dočasne požičal, ale sám o sebe by nestačil, lebo nedokáže roztočiť hladinu. Je nejaká záludnosť, ktorá by bránila nasadiť spomínaný externý filter do takto nízkeho akvária? (celkovo 24 cm, ale k dispozícii je len asi 18 cm)

Požiadavka je, aby nestála hladina, teda aby filter robil prúd buď klasicky jednou tryskou tak, že hladina sa bude točiť dokola (tak je to teraz) alebo rúrou s malými tryskami, ktoré budú snáď nejako inak točiť hladinu (neviem ako presne), pritom nesmie nič špliechať, lebo nie je krycie sklo a kúsok nad hladinou sú trubice. Je lepší ten "výtlačný set" (teda dlhšia rúra s dierkami) alebo jedna tryska, napr. takáto?: www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 18:00 Muž DrChila [243] Re: zervan
No tetry bych podaroval hned tetry potřebují prostor a ten v 60litrech opravdu nemají.
Jestli to dobře chápu tak z toho chceš udělat krevetárium já osobně jsem si chtěl koupit ecco do 140L akvaria tu 300. Ale pokud nechceš moc silný proud jakože v 60litrech 750l/hod. Ale dá se to stáhnout kohoutama:) Ten heeim 2211 mám doma je z toho takový docela malý průtok.

uříznout sklo se dá uříznout za pomocí nože na sklo vezmeš pravítko řádně ho ke sklu přitlačíš uděláš jednu čáru tímto nožem následně to položít na okraj stolu kde to je v jedné rovině s tímto táhnutím nožem. A buď na to zatlačíš rukou třeba v hadru a nebo za pomocí kombinaček za to slabě zapáčíš zlomí se to v nějhorším místě skla (v místě řezu)

Molitan jako předfiltr je dobrý pokud by si měl hrubý tak se nebude tolik zanášet. Pokud jemný tak jendou za 2 týdny to vyčistit tom nevidím problém.

Růry má každý firma jiné co se týče proměru ale zase velký rozdíl v tom není. Tam to máš napsané to 1O/12 nebo tak to označuje vnitřní a vnější průměr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:41 Muž zervan [1099] - RostlinyRe: DrChila
DrChila napsal: Krycí sklo se dá zkrátit vyříznout požadovaný tvar například jen rohy krycího skla. Tie hrubé hadice ísť proste musia, to znie vcelku logicky a asi nemá význam porovnávať krúbku hadíc u rôznych filtrov, bude to zrejme jednotné? Alebo existuje niečo "úzke široké"? (niečo ako staré IDE káble pre disky v PC) Prinajhoršom by som si teda dal vyrezať - sám na to nemám nástroje a ani zručnosť :-)

Na výstupu z filtru vzduchování nebo přebytek CO2 to jedině by se musel koupit atomizér. Hm, som myslel, že to pôjde riešiť rovnako ako na výstupoch interných filtrov, teda nejaká vodná rúrka so vzduchovým úzkym prítokom, kde podtlak bude brať vzduch.

Nehlučné filtry jsou především od lepších firem tetratec eheim jbl jsou velice kladně hodnoceny. Ze začátku filtr dělá trošku hluk ale potom co se zcela odvzdušní a dobře složí měl by být nehlučný každý. No obzeral som si EHEIM Classic 2211 a Ecco Pro 130.

A nezapoměň na to že filtr externí zabírá místo ve skříňce:) Toto našťastie nie je pre mňa problém - akvárium je na jednom zo stojanov, ktoré si otec vyrábal pre niekoľko poschodí akvárií a zboku sú vždy ešte privarené držiaky pre malé vytieračky, takže filter by tam mal dosť miesta - buď na úrovni spodku akvária alebo o cca 70 cm (jedno poschodie) nižšie.

A nasátí rybiček a krevetek je možné předejít použitím molitanu na vstup do filtru. Viz moje akvarium 140L krevetarium. Presne takých molitánov sa mi doma povaľuje kopa z bublifukov, vlastne ešte donedávna dva z nich boli filtrom v tomto akváriu. Potom je už úspora miesta dosť diskutabilná, keď to pár desaťročí fungovalo s dvoma takýmito molitánmi v podobe bublifuku a nebolo treba nič viac. Tak asi by som dal niečo menšie, aby to na mňa nepôsobilo ako polovica filtra :) Každopádne, potom všetok viditeľný neporiadok bude zachytávať tento molitán / predfilter a asi ho bude treba často čistiť.

Ale dopředu řikám že ty tetry černý mít jich 13 v tak malém akvariu není ta správná volba. To je ťažko povedať - 10 je ešte relatívne malých a tie 3 veľké už dlho žiť nebudú, nie že by javili nejaké problémy (ešte pred pár dňami sa hromadne všetky treli, malé i veľké), ale už majú dosť veľa rokov a nemôžu žiť večne. Takže vlastne ich bude 10. Sú pomerne čistotné a vyprodukujú menej odpadu ako moje Neritiny. Nie je však vylúčené, že ich časom podarujem všetky niekomu, lebo mi bránia v chove menších rybiek a krevetiek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 15:58 Muž DrChila [243] Re: zervan
Krycí sklo se dá zkrátit vyříznout požadovaný tvar například jen rohy krycího skla. Na výstupu z filtru vzduchování nebo přebytek CO2 to jedině by se musel koupit atomizér. Nehlučné filtry jsou především od lepších firem tetratec eheim jbl jsou velice kladně hodnoceny. Ze začátku filtr dělá trošku hluk ale potom co se zcela odvzdušní a dobře složí měl by být nehlučný každý.
A nezapoměň na to že filtr externí zabírá místo ve skříňce:)
A nasátí rybiček a krevetek je možné předejít použitím molitanu na vstup do filtru. Viz moje akvarium 140L krevetarium.
Ale dopředu řikám že ty tetry černý mít jich 13 v tak malém akvariu není ta správná volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 13:56 Muž zervan [1099] - Rostliny – externý filter
Pozdravujem a chcel by som požiadať o radu. Mám cca 80 l akvárium (vody je v ňom len niečo cez 60 l) a v súčasnosti ako filter používam čerpaciu hlavu Eheim a molitán 10×10×20 cm. Som veľmi spokojný, je to úplne bez hluku. Jediný problém je, že je dosť veľký - to, že mi býva často vytýkaný ako vizuálny nedostatok akvária, ma až tak netrápi (plánujem ho nechať zarásť rastlinami časom), ale predsa len mi uberá miesto a už nemám kde pridávať ďalšie rastliny (či už nové alebo prírastky z pestovaných) - ďalšie miesto by prišlo vhod :)

A tak sa pomaly začínam zamýšľať nad externým filtrom. Vôbec ma to neteší - sú to ďalšie investície a je o dosť zložitejší na údržbu ako súčasné riešenie.

Otázka je, či vôbec je nejaký externý filter, ktorý by mohol zachovať súčasný vyhovujúci stav, konkrétne:
1. úplná nehlučnosť;
2. nulové riziko "nasatia" malých rybiek a krevetiek;
3. možnosť používať krycie sklo (teraz pod ním sú napájacie káble, i tenká vzduchovacia hadička, ale externé filtre mávajú 2 hrubé neforemné hadice);
4. možnosť do výstupu filtra pripojiť vzduch / nespotrebovaný plyn CO2 reaktora;
5. možnosť v hojnej miere využívať molitán alebo inak povedané: nechcem žiadne aktívne uhlie.

Mám pocit, že hlavne 3. bod bude dosť problém. Krycieho skla sa vzdať nechcem - mám dosť živé ryby, ktoré skáču a špliechajú, navyše mám pár centimetrov nad hladinou LED žiarovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 12:25 Muž sasula [274] Re: Mannpetr
pokud to jde vzdy sahni po externim fitru..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 11:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Mannpetr
raději variantu č.2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 09:50 Peman Re: romant
Děkuji za včerejší komentář k mému akvariu, dnes jsem si všiml že jste mi u něj vypsal i nějaké vhodné rostlinky a filtraci, nechci o ní samozřejmě pochybovat, ale mohu se zeptat na Váš názor k těmto dvěma filtacím ? :
www.juwelakvarium.cz/…

www.akva-tera.cz/…

Je mi jasný že jsou to vlastně celkem tři různé kategorie, ale přece jenom nechci šetřit za každou cenu.

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:40 Žena Nicky [186] - LabyrintkyRe: zervan
Několikrát mi vytekl a i když vím, že to byl buď vadný kus, nebo moje chyba, už bych teď s externím filtrem jen neustále trnula, zda se to nestane znovu. S plovoučkou to není nic příjemného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:38 Žena Nicky [186] - LabyrintkyRe: romant
Díky. Měla jsem díky miminu dlouhou noc a přesně do toho obchodu jsem se nakonec dostala a koukala na ty pěny. S Atmanem zkušenosti nemám, ale jestli myslíš, že bude dobrý...

Mám tady erární tohle: www.seashop.cz/… , ale už je to dost hlasité a houba pořád sjíždí, nemám to příslušenství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:19 Muž zervan [1099] - RostlinyRe: Nicky
Aké sú tie predošlé skúsenosti proti externému filtru? Začínam sa totiž pohrávať s myšlienkou externého filtra (lebo už mám plné akvárko), ale hlavne ma odrádza nutnosť hrubých hadíc von z akva - používam totiž krycie sklá a pre napájací kábel interného filtra stačí úzka štrbinka, čo je výhoda.

Inak to, čo Roman napísal, je klasická kombinácia, hlboko pod limitom 700 Kč. Ja používam podobné - ale 2× drahšiu hlavu Eheim Aquaball Powerhead 1212. Vyberal som ho z akvária zatiaľ len raz, lebo už slabo ťahal, ale nič neopadávalo - má veľkú plochu povrchu, nečistoty sa rozložia po nej. Každopádne, hustota molitánu sa dá asi zvoliť - v obchode, kde som kupoval, boli na výber takéto: www.akvariumonline.sk/… (45, 30, 20, 10) Zvolil som 30. Neviem, čo to číslo značí, že by počet dierok na nejakú vzdialenosť? Na tom mojom sú oká zhruba 1,5 mm veľké, ale to je len odhad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2014 06:30 R Muž romant [27785] Re: Nicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:14 Muž MarekP [789] - Amerika + AsieRe: Nicky
Jak se tak dívám na tvé akva, možná by ti stačil i Fluval U3, který je levnější, ale těžko říct. S jinými značkami do takového akva zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:11 Žena Nicky [186] - Labyrintky
Shrnuto: čerpadlu se nebráním, když mi někdo hodí tip na konkrétní typ, budu ráda. A třeba i jaká houba na to bude pasovat. Vnější filtr ale ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:09 Žena Nicky [186] - LabyrintkyRe: grunda
Měla jsem velkou houbu, skoro až na dno... a neřekla bych, že jsem úplný lempl, ale vždycky mi toho hodně opadalo zpátky, jak jsem to maličko povytáhla. A pod houbou se toho drželo taky dost.

Jak říkám, měla jsem houbu docela jemnou, nevím, jaká se dává hrubost, já už to takto koupila s akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:08 Žena Nicky [186] - LabyrintkyRe: MarekP
Asi bych měla specifikovat cenovou kategorii ... cca do těch 700 :-D

Ale jinak děkuju za tip, kdybych byla někdy víc při penězích, budu o tom uvažovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Nicky
dej na houbu sáček a teprve pak ji z akva vyndej, bude to bez bordelu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:05 Muž MarekP [789] - Amerika + AsieRe: Nicky
Doporučuji Fluval U4, je tichý a silný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:03 Žena Nicky [186] - LabyrintkyRe: DrChila
Já prostě vnějším po předchozích zkušenostech nedůvěřuju, takže jedině vnitřní. Čerpadlo s houbou jsem měla, štvalo mě, jak vždycky když se to pokusím vyndat, je půlka toho bordelu zpátky ve vodě. Měl bys nějaký konkrétní tip na to čerpadlo, ideálně včetně pěny? Asi jsem měla "příliš jemnou", že ten binec zůstával na povrchu a často zas odpadával.

Akva považuju za přerybněné, pokud musím ten svinčík odkalovat dvakrát do týdne (samozřejmě za to může z velké části momentálně nevyhovující filtrace). Nehnojím a rostlinky jedou, jako divé, takže tam asi bude rybek dost. Ono záleží na tom, jaké ryby to jsou, živorodky mám sice jen 2, ale jinak samé poměrně velké ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 00:56 Muž DrChila [243] Re: Nicky
No pokdu chceš vnitřní filtr. tak můžu doporučit Atman s filtrační pěnou. Za prvé to je levné za druhé to funguje.
Eheima pick up neber ani náhodou. Je velký a filtrační plocha malá ačkoliv vypadá velice molitan je malý. U 200L kdyby jsi měla finance bych šel do externího filtru nějaké kvalitní značky jako je Eheim, JBL, TetraTec. Tím nikdy nic neskazíš. Hlavně je lepší to přepísknout než pak nadávat že to nefunguje tak jak by mělo.
A pokud považuješ své akvarium za přerybněné ani bych neřekl 23 ryb na 2OOL akvaria je cca akorád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 00:21 Žena Nicky [186] - Labyrintky
Zdravím, chtěla bych pořídit nový filtr do této poměrně slušně zarybněné nádrže: rybicky.net/nadrze/16781 . Padl mi do oka Eheim Pick - up 2012, co si o tom myslíte? Nějaká další doporučení? Chci jen vnitřní filtr, ideálně něco "jednoduchého", ale aby byl opravdu silný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:37 Muž rastrot [8] Re: Burik
ono nejde tak ani o experiment ale cena je kolikrat o dost vetsi ja si objednal ten AQUA Nova podle zdejších zkusenosti je za tu cenu dobry tak uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:24 Muž Burik [727] - AquascapingRe: rastrot
Pokud nechceš experimentovat,tak si kup ověřenou značku:Eheim,Tetra,JBL,Fluval
tam neuděláš chybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:16 Muž rastrot [8] Re: KarlosS
IKOLA,DIVERSA nic mi to nerika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:12 Muž sasula [274] Re: lukasleibelt
1200...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:11 Muž rastrot [8] Re: KarlosS
diky a co ty ostatní třeba ten stou UV lampou to mi prijde poněkud zvlastni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: rastrot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 08:51 Muž rastrot [8]
nevíte jake jsou tyto levnejsí vnejsi filtry krome JBL?Aqua Nova o nem jsem uz slysel a co ty ostatní mate někdo nejakou zkušenost?diky www.aqua-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 14:26 R Muž romant [27785] Re: lukasleibelt
Určitě 1200, je to regulovatelný a větší objem filtračních hmot se vždycky hodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 14:21 Muž lukasleibelt [84] Re: patamatix
a co by jste více doporučovali do této litráže. Tetra tec ex 700 nebo 1200? Abych zase potom neměl ryby jako v pračce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 11:46 Muž patamatix [408] Re: lukasleibelt
Mám též tetratec sic 700,ale nemohu si stěžovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 11:21 Muž sasula [274] Re: 150koni
Zrovna vcera jsem jeden po pul roce otevrel s domenim ze bude uz pekne zajetelenej... bohuzel... byl jako by byl v akva sotva tyden... celou dobu pusteny naplno... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 10:46 Muž 150koni [653] Re: lukasleibelt
jdi do EX1200 :-) mám ho na třístovce, otevírám ho co půl roku a po půl roce v něm není co čistit. Alespoň v mém vydží klidně i rok bez údržby palec velká filtrační plocha je super ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 17:41 Muž cezarmilan [590] - RostlinyRe: sasula
Rozhodne by tým nič nepokazil, skôr naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 17:40 Muž cezarmilan [590] - Rostliny
Tiež sa prikláňam k nemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 17:39 Muž sasula [274] Re: lukasleibelt
jdi do TT ex1200 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 14:40 R Muž romant [27785] Re: lukasleibelt
Jako vhodnější z hlediska objemu filtrační hmot a i celkového výkonu vychází Tetra tec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 14:33 Muž lukasleibelt [84] – Eheim professionel III 2071 nebo tetra tec ex 1200
Ahoj, mám v plánu zakládat nové akvárium, které bude o objemu 200L a potřebuji poradit, který filtr si mám vybrat, zdali Eheim professionel III 2071 nebo tetra tec ex 1200
Děkuji za odpověďi hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 16:24 Muž Joshuax [17]
Urcite pockat, ja postupoval dle navodu, napustil jsem tretinu vody a zacal sazet kytky a dneska na to nadavam, Nedrzi to tam vubec dobre, priste budu postupovat jinak. Prvni dno, pak koreny (kameny), pak namocit (ne utopit) a pak sazet kytky. A az to budu mit komplet, takteprve opatrne zalit vodou, protoze jak ta voda nadnasi ten substrat i ty vlastni kytky, tak se s tim fakt blbe pracuje... Takze pockej na kytky, prvni si to treba nakresli, at vis co a jak kam, nebo si udelej fotku a docmarej si to tam v kompu, aby ses treba zatim nenudil ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 14:01 Muž rastrot [8] Re: Legioix
tak raci počkat as budu mit všechno pohromade
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 14:00 Muž Legioix [574] Re: rastrot
Založit to můžeš, ale potom se ti to bude hůř upravovat. Hlavně půjdou hůř sázet rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 13:23 Muž rastrot [8] Re: 150koni
vůbec nic se nedeje :-)a nevíš prosím tě o tom filtru víc?už jsem si ho objednal někde píšou že je dobrý a někde opak nechám se překvapit.A ještě jedna otázka můžu založit akvárium samozřejmě bez ryb když budu mít zatím jen filtr a písek?myslím tím jestli nemám počkat až budu mít vše od dekorace kořene rostlin atd.a pak nalit vodu.Jinak díky možná se ptám trochu podivně ale nechci nic uspěchat a jsem dneska trochu mimo provoz spim a to jsem ještě v práci :-D do večera :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 09:15 Muž rastrot [8] Re: Joshuax
díky jdu do nej prave jsem ho objednal tak snad jsem neudelal chybu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 09:08 Muž Joshuax [17] Re: rastrot
Koukni sem, mohlo by ti to pomoct ;)

rybicky.net/forum/13725
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 08:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Joshuax
vůbec nic, jen to konstatuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 07:53 Muž rastrot [8] Re: 150koni
díky to vím :) ale jaký je myslím co se provozu a funkčnosti týče jestli stojí za to si ho pořídit i když je oproti jinym znackovych o dost levnejsi :-)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 249

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 218842x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=3651