Jaký filtr
nejúčinějším řešením a zároveň i vcelku levným je čerpací hlava a kostka biomolitanu. A možná bych se trochu zamyslela nad těmi ampulárkami (produkují dost odpadu) a i skaláry (na ně je to akvárko docela malé)
0 27.05.2012 18:03 Pavel – Jaký filtr 80l
Dobrý den, hledám filtr do 80l akva. Cenová relace 500-1500, osazenstvo: 4skalárky, 4panceříci, 4paví očka a 2 ampulárky. Mám vcelku problém s kalem, který neustále zvedají pancéříci a vede to k uhnívání rostlin s tenkými listy.
Z prostorových důvodů bych raději vnitřní filtr. Za rady moc děkuji!
Starší reakce
0 23.05.2012 22:21 Nony – Jaký filtr
Dobrý den jaký mám koupit filtr na 400L akvárium? Chtěl bych mít tak 15-20 Tlamovců a písek a kameny. Vím jen že bych chtěl vnější a se vzduchováním.
Kvalitnější filtraci budeš mít s tím závěsným, protože ten můžeš osadit médiem s velkým povrchem pro osídlení nitrifikačníma bakteriema a oproti tomu vnitřní tetra tecu budeš mít daleko větší filtrační plochu. Ten materiál jenž je použit v tom závěsným se jmenuje Siporax a jsou to takový šutříky, v tom odkazu se o tom přímo píše, je to u toho prvního filtru Blau.
Já vím..jen je to těžké a mám chuť s tím někdy i seknout.. :(
www.akva-exo.cz/… - co tento filtr?
Já se na Tebe nezlobím, ani Tě neplísním, pokud to učiníš, jak píšeš, uvidí že to bude vypadat líp s jedním slušným hejnem stejnejch rybiček, doplněných nějakým tím sympaťákem. Teď je tam třeba i stejně rybek, ale to akvárko nepůsobí tak kompaktně a rybky jsou jakoby roztřelený a ještě to jsou dost špindírové, kteří dovedou vodu pěkně rychle skazit.
Já vím no, všechny rybky jsem dostala..ale tak ty podaruju to není problém
![:)](../obr/s/16.gif)
Každopádně mockrát děkuju za rady ...
![palec](../obr/s/18.gif)
A jaké rybky bych měla mít??
![:-O](../obr/s/14.gif)
No, hnusně řečeno, ani jedna tam moc nepatří, ale budiž, teď řešíme filtraci.
![;-)](../obr/s/03.gif)
Já doporučím si vybrat z těch závěsných na nějž jsem odpoledne dával odkaz.
![:-)](../obr/s/02.gif)
Ještě doplňující a ne nepodstatná otázka a tou je míra zarybnění a druhové složení těch ryb by bylo dobrý pro nějaké finální rozhodnutí znát.
![:-)](../obr/s/02.gif)
A co máš teď za filtr? A kolik chceš investovat?
Do odchovny podle mě patří ten bublifuk.
![;-)](../obr/s/03.gif)
Tos to nemohl říct,když jsem se rozhodoval co dát do 20-ti litrový odchovny?
![:)](../obr/s/16.gif)
Chtěl jsem tam dát závěsný filtr,ale nakonec jsem tam koupil bublifuk. Právě kvůli objemu a taky kvůli jednoduchý údržbě. Čemu bys dal přednost ty?
Určitě, že se to dá.
![;-)](../obr/s/03.gif)
Ono je to s těma závěsnejma filtrama tak, že se do nich dá použít nějaký hodně kvalitní osídlovací substrát(substrat pro, siporax) a tím se jejich kvality vyrovnávají s čerpacíma hlavama, ať už orig. či bastlenejma.
![X-)](../obr/s/15.gif)
No kdyby to hodně škrtila a dala velkej molitan...co? Ne?
![:)](../obr/s/16.gif)
Jinak mám v 17-ti litrech předělanej filtr AT-F300 na čerpací hlavu a taky max spokojenost. Ale to už chce trochu bastlení. Mě se prostě ty závběsný fitry zdaj malý.
Taky jsem členem jejich fan clubu, ale v tomto případě bych to viděl, jako moc velký, po všech stránkách, jak výkonově, tak prostorově.
![:-)](../obr/s/02.gif)
Mě se maximálně osvědčila čerpací hlava s kostkou biomolitanu. Neni to drahý,dá se s tim vzduchovat a objem filtrační hmoty rozměr tý kostky si můžu zvolit podle potřeby. Akorát se to teda blbě maskuje v aq.
www.zoo-market.cz/…
0 21.05.2012 14:44 kik Dobrý den,potřebovala bych poradit. Chtěla bych koupit nový filtr (mě se zdá,že ten stávající je na prd
![:-D](../obr/s/06.gif)
).Mám 30 l akvo. Potřebovala bych poradit jaký typ popř. značku ??
Starší reakce
0 13.05.2012 15:21 rogallo – filter
tak dam asi na tu 2213
Samozrejme
![;-)](../obr/s/03.gif)
0 13.05.2012 15:15 rogallo – filter
a ked bude v tom akva 2 skalare a 7 bude to ok??? a vela rastlin
Na můj vkus je to co se systému filtrace týče zastaralý typ
![;-)](../obr/s/03.gif)
. To ovšem neznamená, že by svou práci neodvedl dobře. Vzhledem k tomu, že nemá předfiltr a vlastně ani filtrační koše tak bych ho doporučil spíše do méně zarybněných nádrží aby se nemusel příliš často čistit.
0 13.05.2012 15:08 rogallo – filter
tak vsetka technika bude od eheimu tak nech to je komplet nie
![:-D](../obr/s/06.gif)
a co sa tyka ehem classic 2213 ake mate s nim skusenosti???
U filtrů JBL se objevují vady asi tak jako například u Eheimu čili poměrně zřídka. Jsou to velmi dobré filtry.
0 13.05.2012 13:32 rogallo – filter
no neviem idem si asi kupit ten 2213 predsa je to uz otestovane a ta cena je dobra .... no JBL nwm lebo som pocul ze sa na nom objavuju aj dake vady...
Já měl podobné dilema pro 160ku, rozhodoval jsem se mezi Eheimem Ecco Pro a JBL, nakonec jsem vzal JBL e901 a jsem nadmiru spokojeny. U mne rozhodla dostupnost u místního prodejce, který bohužel Eheim nedělá, výbava, téměř dvojnásobný objem filtru oproti Eheimu a cena. Pokud u tebe cena nehraje až takovou roli, nebo prostě jen trpíš na Eheim, modely 2071 nebo 2034 rozhodně nebudou krokem vedle, Mercedes mezi filtry. (Ovšem někdy stejnou službu udělá i otřískaná škodovka
![:)](../obr/s/16.gif)
)
Pokud trváš na Eheimu tak bych pro tento objem doporučil vybírat z Eheim professionel III (2071), Eheim Classic 2213 a Eheim ecco pro 200 (2034). Záleží na financích, ale osobně bych šel do prvního jmenovaného. Pokud by ses chtěl podívat i po jiných značkách tak bych doporučil JBL CristalProfi e 901 nebo Fluval 206. Možností je ovšem více.
0 12.05.2012 23:05 rogallo – aký filter
Ahoj chcem sa poradiť aký filter dať do150l akva ...chcel by som dačo od eheimu ...ale nwm ktorý
![:-)](../obr/s/02.gif)
Možno použít třeba šutříky s obrovskou osídlovací plochou pro bakterie od Eheimu pod názvem Substrat pro a nebo obdobné kamínky od Sery který se jmenují Siporax. Jako levnější varinatu by se dalo uvažovat o nastříhaných kouscích jemného biomolitanu.
Diky za odpoved. Rostliny planuju. Muzete mi prosim jeste poradit jake filtracni media do nej zvolit ? Zatim tam je pouze postrani molitan a sera valecky.
Ten filtr má papírovej výkon 1300 l/h a když to vydělíš dvěma, tak získáš cca výkon po zajetí toho filtru a to mě posléze vychází na orientační 3 násobný hodinový přečerpání toho Tvého akvária, což bych viděl jako velmi slušnej standart. Pokud uvažuješ o rostlinách v akváriu, tak určitě ta cirkulace vody bude oceněna. Nebál bych se toho.
![:-)](../obr/s/02.gif)
0 12.05.2012 17:28 Rastty – FLUVAL 405
Ahoj, potreboval bych poradit ohledne Fluvalu 405, mam moznost jej ziskat za slusnou cenu. Docetl jsem se, ze urceno pro 400l aq. Mam 240l aq, neni to zbytecne vykonny filtr pro me potreby? Neni to spis na skodu ve finale ? Diky
Dobrá tedy udělám měření a až budu větrat tak mrknu do filtru a zkontroluji jak je zasviněný
![:-)](../obr/s/02.gif)
. Jinak ryby v pohodě zdravé dokonce některé nosí jikry
![:-)](../obr/s/02.gif)
. Mrknu na ty testy a uvidím co a jak
První komu se nekvalitní filtrace nebude líbit jsou ryby. Můžeš, pokud máš testy změřit N látky, ale nechal bych to tak jak to máš usazený. Jediný co bych udělal, tak je otevření toho filtru a zkontrolování stavu těch náplní, jak jsou znečištěný a event. lehký propláchnutí 1/3 náplní.
Ano ano hmoty se upravovaly je tam sera siporax ve dvou koších a jinak molitan od té doby jsem na to nesáhnul
![:-)](../obr/s/02.gif)
krom hadic. Mě právě jde o tu kvalitu té filtrace aby byla voda co nejlépe filtrována. Což si myslím že při menším průtoku je filtrace kvalitnější ale trochu mám obavu z toho že je akva za hoďku přefiltrováno pouze jednou.
Jestli se nepletu, tak se filtrační hmoty lehce poupravovaly a mohlo by to být tím. Pro tlamovce bych si myslel, že bude spíše než průtok vody důležitá kvalita té filtrace. Jinak ten výkon bych za normálních okolností viděl na polovině papírovýho výkonu filtru.
Ten papírovej výkon si vyděl dvěma a začne se Ti to určitě více zamlouvat.
Edit: To přiškrcení je samozřejmě ze začátku možný.
plánuju zezačátku rostlinný akva a postupem času neonky a pár (dva) skalár, jako dominantu akvária
![:-)](../obr/s/02.gif)
to JBL nevypadá špatně, ale max průtok 1400 litrů mi přijde až moc, nebude se muset škrtit??? tetru mi doporučovali a akvaristice - mamejeradi.cz
Ahoj, Tetra tec EX700 jsem dříve provozoval asi rok ve 250l. Fungoval bez problémů a hlavně byl velice tichý, zavřený ve skříňce pod akva nebyl vůbec slyšet. Postupem času jsem zjistil, že průtok tohoto filtru na 250l je málo.
Momentálně provozuju JBL Cristal Profi e1501 greenline (je o dvě třídy větší než EX700). Běží mi v akva skoro půl roku a jsem s provozem a hlavně průtokem maximálně spokojený. Myslím, že poměr ceny a kvality u filtrů JBL řady Greenline vychází nejlépe. Jako další varianta mně napadá nový Tetra tec EX1200. Je asi o 800,- levnější jak JBL e1501.
Já osobně, aniž vím jakou rybí osádku tam plánuješ se podíval třeba na tenhle filtr
www.levnaakvaristika.cz/… , jenž mě pro objem Tvého akvária příjde jako dobrá volba.
já bych si pořídil eheim 2217
![potlesk](../obr/s/04.gif)
Přidat reakci
1 ...... [134] ...... 257
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 233259x