Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 250 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:40 Štěpán
Jenomže ten motorek potřebuješ pořád, vzduchování nemocné rybě, líhnutí artemií, urychlení odstátí vody, atd.! Takže motorek do toho nepočítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:38 Muž isamik [180]
Ano to mas pravdu, ale cenove to vychazi podobne za motorek das cca 3stovky, a za cerpadylko taky, proto to reseni nepovazuji za levne oproti cerpadylku, ktere stoji stejne. O to mi jde, nenazyvat to levnym resenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:36 Muž matlala [798] - Rostliny
no tak jsem se špatně díval
a pšeci jen bylo to v dubnu a je začátek června
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:29 Štěpán
Ideální k úpravám je česká Silenta! Jsou na ní náhradní díly skoro zadarmo. Nechápu, proč si lidi kupují čínské šmejdy, místo aby si koupili osvědčený tradiční český výrobek!!! rozzureny Samozřejmě je OK tak jak je, ale úplně bezhlučná není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:28 Štěpán
Michale, můžeš si ten motorek přece upravit! Zesílit mu stěny epoxidem, třeba ještě s nějakým plnivem! Nebo ho můžeš dát dost daleko, odpor při foukání do vody je x-krát větší než odpor několika metrů hadičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:27 Muž isamik [180]
Diky za link, jeste by me zajimala ta cena tech motorku ;-) , prave proto bych to nenazyval levnym resim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:25 Štěpán
rybicky.net/forum/2861

Matlalo, je to tady, ale sám jsi v tom tématu byl!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:22 Muž isamik [180]
Vsak ja to taky schvaluju, sam sem vyse rekl, ze pouziti cerpadla bylo nerozvazne, jen me to opravdu zajimalo jak se ten prutok pocita, zkusim si to dohledat a precist si to. Jinak ten filtr neni tak levny kdyz se pouzije tichy a vetsinou drazsi vzduchovaci motorek, neznam levny a tichy :-D , takze cenove to vyjde stejne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:21 Muž matlala [798] - Rostliny
aha a mohl bych poprosit sida o ten vzorec moc mě ´to zajímá a slyším o tom poprvé že je nějakej vzorec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 12:15 Štěpán
Michale, snažil jsem se říct, že použitím čerpadla v akváriu nevhodným způsobem - třeba v příliš malém akváriu - si lidi způsobují naprosto zbytečně problémy, i když by mohli použít velice jednoduchý, levný a osvědčený filtr na vzduch.

Už jsem to tady psal a Sidonius upřesnil, že existuje nějaká optimální rychlost průtoku vody filtračním médiem pro biologickou filtraci (bohužel si zase nepamatuju, jak je vysoká). Podle plochy, kterou teče voda se má spočítat, jaký má být průtok vody. Takže "objem akva přečerpat 1x za hodinu" bez znalosti toho, jak velkou plochou ta voda teče a jestli je filtr dostatečně velký vzhledem k biologické zátěži akvária, je výrok úplně na nic.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 11:31 Muž Horác [3942] – to wayn
Koukám, že vy byste asi slyšel i jemné vzduchování ... tak potom už jedině špunty do uší :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 11:29 Muž Miky [14]
Ahoj děkuji všem za rady zatím je mojim favoritem Atman At-F300 ještě jsem koukal na ty závěsné filtry máte s nimi nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 11:18 Muž wayn [79] – bubliny
No já nevím, bubliny když na hladině praskají jdou slyšet vždy, poslouchal jsem je skoro celé dětství. Ikdyž je ve filtru kamínek, ikdyž je vývod na hladině. Čerpadlo v malém akvárku smysl má, dělá totiž co má, je nehlučné, takže mě manželka nevyhodí i s akváriem z ložnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 10:31 Muž isamik [180]
Stepane, mas jiste pravdu nejlepsi je klasicky bublifuk. Jen nevim co si chtel rict timto vyrokem?
>> zkušenost mám jak s molitanem tak s čerpadlem a akvárium mi fungovalo jenom s klasickým molitanem <<
Ono samotne cerpadlo toho moc nevytrhne :-) . A podle ceho se ma odvozovat prutok filtrem aby probihala dobre biologicka filtrace, ne jen ta mechanicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 09:36 Muž matlala [798] - Rostliny
Štěpán: aspoň se to tak doporučuje a já vyzkoušel různé průtoky a 1x/hod je ideální pro mechanickou(trvá sice 2x déle než když je průtok rychlejší, zato je ale účinnější) i biologickou filtraci
PS: vlastní zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 08:57 Štěpán
"objem akva přečerpat 1x za hodinu"
za jakých podmínek tenhle výrok platí? Má smysl říkat takovýhle věci, který samy o sobě nic neznamenají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 08:47 Muž Horác [3942] – to wayn noch einmal
Teď mě tak napadlo ... Jestli Vám bublifuk slyšitelně bublá i při regulaci vzduchu, tak je zakopaný pes v tom, že tyhle mini-filtříky mají hadičku pro přívod vzduchu zakončenou maličkým vzduchovacím kamínkem, který vzduch "rozbíjí" na malé bublinky ... a možná právě proto nic neslyším ... Sláva !!! Nejsem hluchej !!! Haleluja !!! hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 08:37 Muž Horác [3942] – to wayn
"To Horác: ikdyž vyřešíš nehlučně kompresor, tak stále uslyšíš bubliny vycházející z filtru."

Momentálně provozuju 5 ks bublifuků (MINI BIO FILTR od JK ANIMALS) a bublat neslyším ani jeden ... Asi sem hluchej jak to poleno. :o)
(Jestli jste četl můj příspěvek do konce, tak kromě motorku jsem řešil i to bublání ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 08:27 Muž matlala [798] - Rostliny
ale ten průtok 250l/hod po zanešení tak 100l/hod to je moc musel by ucpat molitanem. Na to aby se tam usídlili bakterie musí být průtok objem akva přečerpat 1x za hodinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 08:24 Janinka – Atman
Já mám v 12 l akva filtr Atman At-f300 a nemůžu si stěžovat-mám ho v ložnici vedle postele a vůbec ho neslyším.Má regulovatelný výkon a akvárko je čistý,rybičkám(2 paví oka) se daří,takže můžu jen doporučit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 08:17 Štěpán
Mimochodem, zkušenost mám jak s molitanem tak s čerpadlem a akvárium mi fungovalo jenom s klasickým molitanem! Mám dojem, že to nebyla náhoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 08:08 Štěpán
"tak stále uslyšíš bubliny vycházející z filtru"

No a co? Na tenhle zvuk se dá velice snadlo zvyknout. Když se filtr umístí jak má (horní hrana trubky na úrovni hladiny), tak to navíc moc nebublá. Vzduchovací motorek se dá vždycky dát do nějaký skříňky nebo umístit do jiný místnosti.

Mít v malém akvárku čerpadlo a všemožně se ho snažit utlumit je -odpusťe mi to- hloupost. Je to jako zaměstnat kulturistu opravama hodinek. Nebo jezdit s Ferrari na nákupy. Nebo sekat zahrádku před domem kombajnem. Atd atd.
Můžete si vymýšlet další příklady. Prostě BLBOST!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 00:09 Muž wayn [79]
Ten vnitřní filtr na fotce bude asi Shark. I ten mám. Ta regulace nahoře je jen na přisávání vzduchu, ne výkonu. Taky jsem oddělal spodek a nasadil molitan, mám ho teď v akváriu 32 litrů. Jeho výkon jsem snížil tak, že do místa kde nasává vlastní čerpadlo jsem dal kousek molitanu. Už jsem tu jednou fotku dával: rybicky.net/k/forum/37083.jpg
To Horác: ikdyž vyřešíš nehlučně kompresor, tak stále uslyšíš bubliny vycházející z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:44 Muž isamik [180]
Ja uz mam cerpadlo zaneseny, tak uz ho nepotrebuju :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:41 Muž Eff [417] - Rostliny
Ale je fakt že filtřík je to dobrej a jak leží a vývod směřuje k hladině, voda v karanténě nijak výrazně neproudí. Snad někdo pozná co to je. Asi už je několik let starej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:38 Muž isamik [180]
Takove cerpadlo jsem dlouho hledal, co jde regulovat na co nejmin, prave kvuli malemu akvariu a tim i malemu prutoku cerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:36 Muž isamik [180]
Ty si to napsal a me to zaujalo proto se tak blbe ptam :)
>> naprosto neslyšitelný a regulovat se dá až do nulového průtoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:36 Muž Eff [417] - Rostliny
Ale když o tom tak přemýším, asi by se nic nedělo. Vrtulka by se motala ve vodě uvnitř filtru, ta by ale nikam neodtíkala. Ono to tam zase není tak nafest aby s tím byl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:34 Muž Eff [417] - Rostliny
Isamik: Nějak posrádám smysl regulovat čerpadlo do nuly. To už bych ho rači vypnul, filtr vyhodil a ušetřil přes dva decimetry krychlové místa v akvárku... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:32 Muž isamik [180]
Tak to jsem nejak pochopil, ale me by docela zajimala regulace do minima, jak dlouho to cerpadlo vydrzi pri nulovem prutoku? Tedy kdyz nevytika zadna voda :-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:28 Muž Eff [417] - Rostliny
Isamik: otáčím kruhovým kusem nahoře, který podle svojí pozice mění množství vypouštěné vody. Jako by ti proti sobě šly dvě trubky a když jsou přesně proti sobě, průtok je maximální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:22 Muž isamik [180]
Docela by me zajimalo co to je za hlavu, ci "exfiltr", regulovat to moje muzu taky na nulu, kdyz ho vypnu :-), ta regulace prosim te funguje jak? Skrtis vstup i vystup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 23:17 Muž Eff [417] - Rostliny
Miky: podobně velké akvárko (40 x 25 x 25) používám jako karanténu/pěstírnu riccie/pěstírnu okružáků a jako filtr používám čerpací hlavu + kostku biomolitanu 20x10x10. Na výšku to nešlo, ale na šířku jsem to tam nacpal, takže filtr leží u zadní stěny. Bohužel netuším co je to za značku, dostal jsem ho od kamaráda původně jako vnitřní filtr, ze kterého jsem vyhodil spodek a nahradil ho kostkou biomolitanu. Ja naprosto neslyšitelný a regulovat se dá až do nulového průtoku. Tady je fotka jak původně vypadal. Je tam sice houby vidět, ale třeba to někoho trkne. rybicky.net/nadrz/1384/26.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 19:30 Žena Rypka [12] – žiadny
Mám 12 a 25 litrové akvárka, obe bez filtra a darí sa im úplne bez problémov. Pravda v oboch je plno rastliniek a nie sú prerybnené. Odporúčam pozrieť www.sweb.cz/…, a tretie číslo časopisu akvárium zo stránky www.klub.akva.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 19:05 Muž isamik [180]
Horaci uletem bych to nenazval, mozna nerozvaznost :-D . Je pravda, ze vsechny cerpadylka maji obrovsky vykon, a je to jako uragan. To moje bylo taky, ale kdyz ho chvili (mesic, dva) necistil, molitan sem obalil javskym mechem a nepropiram ho (nemam proc v akvarku mam 1ho sneka), prijde mi ze ten filtr sotva jede, je to tak desetina vykonu jako kdyz byl novej a naprosto mi postacuje. A k tomu vzduchovacimu motorku, predevcirem jsem si koupil elite801, a oproti motorku od aquaelu oxyboost ap 100 je to jako nebe a dudy, k tichosti taky pomohli "t-cka" od sery, kdyz sem tam dal ty "zeleny" tak taky vrcel, ikdyz min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 14:12 Muž Roman [100] - Cichlidy
tichý bublifuk seženeš,a pokud i tak to bude moc hlučet, stačí to natáhnout třeba z nějakého kouta kde se to ztratí.hadičky koupíš i ve 300m návinech, tak nevidím problém.navíc ty bublifiltry mají v sobě jemný kamínek aby to nedělalo bordel v podobšě megabublin.
jinak jde udělat i aqa bez filtru jenom s několika rybkama.Hodí se do toho malé druhy labyrintek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 10:47 Athaya
teda ja mam BluWave 03- t. j. velky filter ale mali a set aqvaria 40x20x20 (nejak tak) a v nom bolk ten "filtrik". da sa kupit aj samotne. ten moj staci dat do zasuvky a ide. je podla mna tichy, nepocut ziadne zvuky iba trosku- prudiacu vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 10:44 Athaya
v ochodoch som videla male fltre od BluWavw 01 alebo 02? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 09:30 Muž Miky [14]
No bublifuk mám doma, ale ten motorek je strašně hlučnej nějaký tip na tichý vzduchovací motorek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 09:28 Muž Horác [3942]
Dávat do miniakvária filtr typu čerpadlo/molitan je podle mě úlet (sorry isamiku :o). Neznám čerpadlo, které by šlo zregulovat (pro takto malé akvárium) na nějaký rozumný průtok. Proč to vlastně nemůže být bublifuk? Pokud zainvestujete do kvalitního motorku a umístíte ho tak, aby nemohl něco rozvibrovat, nic neuslyšíte. Pokud vás ruší bublání, nepouštějte do akvária tolik vzduchu. (Nemá-li motorek regulaci výkonu, lze to jednoduše vyřešit rozdvojkou a škrtítkem - nadbytečný vzduch odvedete pryč a z akvárka neuslyšíte ani ň).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2007 08:54 Muž isamik [180]
Fitraci v malem akvarku jsem vyresil hlavou elite stingray 5 a prilepil jsem na ni trubku z bublifuku a nasadil molitan. Problem je ze vsechny tyto cerpadla jsou dost silna a nez se zanesou tak to chvili trva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 22:59 Muž Miky [14]
Ahoj jo to dno bude centimetr jen pod filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 22:58 Muž wayn [79]
Je to opravdu trochu malé. Já mám 60*25*25 taky s gupkama (www.akvarko.cz/…) a filtr jsem udělal tak, že jsem koupil kostku molitanu od Atmanu a k němu čerpadlo (taky Atman AT-200 - to ti ale nedoporučím, je hlučné). Na výšku to nevycházelo, takže jsem molitan vydlabal podle tvaru čerpadla a to je v něm částečně zapuštěno. Čerpadlo je samozřejmě přiškrceno na minimum. To dno bude předpokládám tak tenké jen pod filtrem, to by jinak bylo málo pro kořenící rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 22:44 Muž Miky [14]
No jsem jim to už slíbil jedno akva máme v obýváku a druhé v ložnici tak zbývá jen pokojíček a kuchyň. :-) Chtěl jsem tam dat Gupky ale divokou formu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 22:42 Muž Onďa [32]
No krevetkám by to stačilo. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 22:33 Štěpán
Dětičky a pokojíček nemusejí nutně znamenat akváriečko... Takhle malé akvárium si raději schovej na léčení ryb a podobné účely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2007 22:24 Muž Miky [14] – JAKÝ FILTR DO MINIAQA ?
Ahoj mám akva 40x20x20cm a plánuji ho dát dětem do pokojíčku a potřebuji tichý filtr. Vzduchovací motorek ne a závěsný filtr také ne. Hladina bude cca 1cm od okraje a dno pod filtrm plánuji max 1-2cm. To mi dává maximální výšku filtru cca 16cm. Děkuji všem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 21:27 slada
joo tu kostku jsem viděl i za 70Kč.. za 100 jsme jí koupil za draho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 21:27 slada
nejsem žádnej expert na filtry, ale do 120l akva jsem si pořídil ponorný čerpadlo ATMAN At-201 a k tomu molitanovej BIOmolitan ATMAN...filtr krásně šlape a voda je čistá palec a byl jsem překvapenej i cenou ne pořídil jsme čerpadlo za 211Kč a molitan asi za 100Kč..což mi přijde krásný potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 21:15 Muž Miky [14]
Ahoj koukni ke mě mám čerpadlo ATMAN a kostku Biomolitanu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [250] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=12451