Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 15:06 Muž jmalyska [165] - Amazonie – Filtr k 300 litrovce
Kluci, potřebuji poradit, jaký filtr dokoupit k 300 litrovce. Momentálně mám kopii EheimVitakraft Vitatech 620l/hod a jelikož mám filtr pod úrovní hladiny, pod akvárkem, má to slabý výtlak a průtok je slabý, umím si představit klidně i 1200 l/hod i více, neb po záběhu to stejně klesne. Potřebuji výtlak minimálně 120cm,tichý by vůbec nebyl špatný. Jelikož nesleduji tohle téma, nevím co je dobré a co ne, uvítámnějaké nakopnutí z čeho +- vybrat a čemu se rozhodně vyhnout. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 12:01 Muž lhajek [1756] - Rostliny
Tak tuhle větu bych dal někam do záhlaví zarámovat:
DrChila napsal: Dobrý akvarista se o akvaria nemusí moc starat pokud to má dobře všechno udělané a v biologické rovnováze

A dosáhnout toho lze podle další věty o stejném významu:
romant napsal: Pozoruj akvárium a uč se z toho co vidíš, z chování ryb a dávej si věci do souvislostí, protože o nich a o trpělivosti je akvaristika především. ano

A doplnil bych to, že ty souvislosti je nutno nastudovat čtením, čtením a čtením. A když něčemu nerozumím tak se zeptat.

A nenechat se odradit když někdo nemáme dobrou náladu a za hloupou otázku občas někoho sprdneme. I to se stává stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 22:24 Žena vendy [27] - CichlidyRe: DrChila
Ok zítra zkusím čistě hlavu prošťouchnout jinak budu hlídat no2 a no3. děkuji všem MOC za rady. Budu muset říct i mamce. Ta si ale nenechá poradit je zapřísáhlá že to dělá dobře a nikdy takové problémy neměla a přitom vše čistí najednou a pořádně! Že jí to naučil táta atd... tak snad si nechá taky poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2013 22:10 R Muž romant [27741] Re: vendy
Nemusíš si nikoho zvát, pozoruj akvárium a uč se z toho co vidíš, z chování ryb a dávej si věci do souvislostí, protože o nich a o trpělivosti je akvaristika především. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2013 22:07 Muž DrChila [243] Re: vendy
na 60L 15 parmiček je podle mě dost. 150L mám 25 teter famtomových (jsou relativně malý)a i tak se mi to zdá moc. problém bude v tom přehnaném čištění v pondělí jak tady píše romant.. určitě děláš přesně to co on řikal vše najednou.
A pokud se ti zdá že rybičky lapaj po dechu tak kamínek tam nechat a to že nebublinkuje filtr tak je možné že má přicpaný vývod tak ho zkus pročistit štětičkou na uši.. hadice přelomená nebo tak něco.
Dobrý akvarista se o akvaria nemusí moc starat pokud to má dobře všechno udělané a v biologické rovnováze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 22:05 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Děkuju budu muset něco takového udělat. Ve velkém akva jsem teď dala filtr naplno připadá mi už "zaplněný" protože se zvýšilo bublinkování jen nepatrně, a ani proud není o moc větší. Budu si muset sem nějakého chovatel pozvat :) aby mi to celkově zhodnotil a podíval se na to jak to funguje. A abych si to hned psala co mi říká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 21:59 R Muž romant [27741] Re: vendy
Řekl bych, že problém bude tak trochu v ženské touze po naprosté čistotě a to v akvaristice neplatí, tam platí, zdravá špína na správným místě, pro akvárium požehnání. No, nic, to se poddá, měň teď vodu několik dní a dej akvu tzv. klidový režim a omez zásahy do něj v podobě odkalování a čištění filtru. Udělej si třeba takovej měsíční harmonogram lehkýho propláchnutí filtru v kombinaci s odkalením dna, ale po 14 denní pauze od čištění filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 21:52 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
No v malém akva sem vyměnila trochu vody a opravdu byl problém v no2 byly špatné a nevím vůbec proč!! mám v 60L akva jen 15 parmiček čtyřpr. a mech. a nepřekrmuju. tak jak může být voda špatná když měním každý týden. Filtr teda tak čistit nebudu. Mě to tak naučila mamka tak jsem to tak dělala od mala no... přece to není moc ryb. Asi jdu na to špatně, jsem hrozná když nedokažu ryby udržet tone :-O rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 21:41 R Muž romant [27741] Re: vendy
Nesedí mě to, proč je nutný na něj sahat po 14 dnech, to by se ještě nic s filtrem dělat nemuselo. To je jeho výkon nicotnej, že se musí čistit? No a pokud ano, tak je do té nádrže nevyhovující. Je taky možný že na vině je vyšší teplota vody, protože jak známo, čím vyšší teplota, tím méně kyslíku v ní a dočasně by Tvůj problém třeba řešilo to externí vzduchování z kamínku, to bych tam nechal. Ještě jedna poznámka, když se čistí filtr, tak neodkaluj dno a čiň to až po týdnu, aby se rovnováha v akváriu načínala co nejméně, ono čím menší akvo, tím větší problém i při menší chybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 21:25 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Ve velkém akva má filtr rozstřik bublinek tak na 10 cm ale voda se tam točí protože rostlinky na druhým konci akva se jemně pohybují do proudu a ryby jsou ok. V malém akva filtr jede, proud je taky dostatečný ale bublinky nešly vůbec a ryby byly přidušené u hladiny budu tam muset změřit hodnoty a na filtr tam šahám jen tak za dva týdny akva jede už leta... Obě akva jsou čištěné v Po
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 21:15 R Muž romant [27741] Re: vendy
Bubliny být opravdu nemusí, když je filtr funkční, není zanesen a je v akváriu dostatek rostlin a funkční dno, tak je přivzdušňování zbytečné, takže něco tam ne zcela funguje. Jakpak probíhá to čištění, není to dočista, dočista, už se to tuším tento týden u tvého velkého akva řešilo. Jinak teď jako první pomoc samozřejmě vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 21:09 Žena vendy [27] - Cichlidy – špatný filtr?
No teď jsem přijela domů a mám přidušené ryby v malém akva! hrůza filtr honí vodu ale nemají bublinky-kyslík když sním hejbnu zase dělá bublinky. ryby to rozdýchavají. vodu čistím každé pondělí nemyslím že by byla špatná voda. Já myslela, že když filtr jede nemusejí být bublinky? nebo ano??? poraďte dala jsem tam vzduchovací kaminek a filtr chvilku dělá bubliny pak zas ne... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 19:17 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: tony626
Vím že to byla stará otázka ale odpověď je po třičtvrtě roce používání jasná a někomu se určitě bude hodit. Nebrat. Filtr má pár zásadních vad.
1) čerpadlo se nedá nijak rozebrat a čistit, ani vyměnit vrtuli. Po zmíněné době používání píská jako blázen.
2)Plasty jsou křehké a praskají. První rupla kotvící matice na hadici u čerpadla, pak plast spodní části nádoby.
3) nyní začal prosakovat na zatím nezjištěném místě. Zatím je to maličko, tak malý frťan denně, ovšem i to je dosti alarmující.
4) Při každém čištění a že je časté, protože v původní verzi se filtr zanáší jak blázen (to ustalo až po optimalizování náplní)se musí filtr patro po patru rozebírat, čímž celé zařízení trpí. Spodní nádrž se špatně čistí, protože rošt není vyndavací a bordely se tam drží.
Mám tři patra, tudíž třikrát víc spojů, kde to může protékat. Nechala jsem se nalákat cenou a kvůli akutní potřebě filtru do něj, já blbá šla.

Suma sumárum, vyhozených cca 1800 (základ + dvě patra) a v pondělí jdu pro Atman CF-1200. Možná je problém, že mně i trpaslík vyroste, ale nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 15:27 curlykatie - AquascapingRe: romant
tak tohle jsem vůbec ani v patě neměla. děkuji velice pěkně za vysvětlení. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 20:32 Muž sasula [274] Re: fanysek
Pokud chces opravdu davat 2500t za exterak, muzu doporucit TetraTec1200, mam 3 kousky a super, pokud nenasaje par KG pisku tak ho cistit nemusim. prutok stejny jako Fluval 305(mozna o trochu vetsi) pokud by si chtel usetrit tak TT700 zvlada 250L akva celkem v pohode. Ke vsem TT mas rovnou rozstrikovaci rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 19:36 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
ok, je to zase u té mojí přehnané péče :-) Tak to tedy nechám. Něco na tom bude, protože jak se snažím velké akva udržovat, "zanedbávám" menší a u toho žádný problém není a pořád u něj fňukám, proč tak nevypadá velké :-D děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.07.2013 18:44 R Muž romant [27741] Re: curlykatie
Oni ty bakterie musí z něčeho žít,a tím něčím, je právě ona špína, kterou se živý. Ono je filtr vlastně taková pomocná berlička, protože když má akvo dobře funkční dno, tak to je další filtr, ale to je všechno závislý na osádce, množství rostlin a výměnách vody, tak aby se dalo říci, že filtr není třeba, ale jde to i bez něho. Samozřejmě u akvárií bez dna je to jasný, tam se bez funkčního filru neobejdeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 18:38 curlykatie Re: Designer
tak to proto, že jsem to proháněla z čistotou mě ty rybičky v malém akvarku kapali... aha tak to jedu trochu zašpinit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 18:25 Muž Designer [5683] - CichlidyRe: vendy
Tak problem se nasel rychle, to stale cisteni filtru. Ja mam ted cerstve zalozene akvarko a dal jsem do nej spareny salat, at se tam hezky rozpadne a nakrmi mi filtr. A ty to delas presne opacne... Prehnana cistotnost nemusi vzdy vest k cistote ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.07.2013 18:13 R Muž romant [27741] Re: vendy
Přestaň tu kostku čistit a uvidíš jak budou i ty částečky mizet, to co děláš je špatně, neustále otravuješ nitrifikační bakterie tím píglováním filtru. Ta hnědá barva je žádoucí a i ten proud se Ti jak se zašpiní upraví. Půl roku na tu kostku nesáhni.
Edit: Tím jak se bude špinit bude klesat jeho výkon a Ty mu postupně přidáš až budeš na maximu a až posléze ten výkon bude opět klesat, tak promáchneš tu kostku v akva vodě, pak můžeš i brutálněji přitlačit a houbu tzv. vymlátit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 17:56 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Designer
Ahoj tak kostku jakou má velikost netuším, na balení není napsána velikost dírek. Vím, že mám ten největší co jsem v akvaristikách našla a je na doraz. Průtok mam ani ne na pulce hodně to honí vodu a skalárám se to moc nelíbilo. Filtr čistím každý týden protože ze zelené barvy filtru je za týden hnědá až do červena určitě podle druhu krmiva. Myslíš tím, že kdybych filtr nečistila každý týden, tak filtr zachytí i drobné částečky? Na dajana jsem četla, že to může být i překrmováním, ale nemyslím si, že by to byl můj problém dávám 3 druhy krmiva a jen tak, aby toho moc nezbylo. Max po spirul. tabletách se to trochu zakalí než to stihnout pancíci sníst... děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.07.2013 17:43 Muž Designer [5683] - CichlidyRe: vendy
Je to otazka filtracnich hmot a prutoku jimi. Idealne by pro nitrifikaci mela voda protekat filtracnim mediem rychlosti 5 az 10cm za minutu.

Bohuzel jsou casto k videni honitka vody, ktera prepumpuji houbickou malou i k myti nadobi x set litru za hodinu. To je dobre tak k odstraneni necistot ve vode, kdyz se to casto vyplachne (coz je zase presne proti nitrifikacnim bakteriim), jinak k nicemu.

Atman 203 podle popisu na webu prepumpuje 2000l/h. To je na 600l akvarko akorat, protoze se to uvadi ve stavu, ze cerpadlo nic neskrti a voda z akvaria by mela projit filtrem tak 2x za hodinu. Zanesenim filtru pochopitelne klesne prutok, treba na pulku. Takze jde o to na to nacpat spravne velky biomolitan. Nejvetsi bezne prodavany biomolitan, pasujici rovnou k tomuhle cerpadlu, je 30x14x10cm, ma povrch 17.2dm2. 1000/60/17.2=9.7cm/min, coz je dost na doraz, protoze smerem ke stredu je povrch mensi a rychlost proudeni se zvysuje.

Takze ja bych nevahal, na cerpadlo At-203 biomolitan 30x14x10cm a musi to uz takhle fungovat, jen to bude chtit si pohrat s nastavenim prutoku, nez a az se zanese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 17:19 Žena vendy [27] - Cichlidy – atman 203
Ahoj, mám na nákých 600 L atman 203 a potom ještě jeden 4dílný ve kterým je jemnější hmota a je určen pro 300L akva. Nevím, zda je ta filtrace dostatečná? Mám stále trochu problém s kalností vody. Nevím jestli to není nálevník, či něco podobného. Jsou to částečky ve vodě. Tak bych ji ráda vyřešila. A při přidání nových ryb bych nerada něco pokazila. Děkuji za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 17:31 Muž fanysek [0]
Diky za info, s fluvalem jsem byl spokojenej, za těch 10 let ani jedna závada ale uz přijde že ztrácí výkon. Tak bych chtel zkusit neco jiného, rozhoduju se mezi tím eheimem nebo jbl tone


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 16:45 Muž O.Tom [432] Re: fanysek
No, jestli jsi byl spokojený s fluvalem, můžeš jít zas do něj.
Já z něj mám rozporuplné pocity, hodně se mi líbí rozložení a poměr molitanu ke košům pro další média. Ale zase, kdysi jsem sním měl problém s netěsností a i později když jsem si četl o novějších modelech, tak si lidi nepřímo stěžovali na praskající osičky nebo magnety.
Tady bys kolem 2500 mohl pořídit modely 205/6, 305/6.

Pak je tu JBL (e901), který má taky své mouchy a navíc teď trošku zmatky, že nevíš co přesně dostaneš :)

Eheim, považován za nejlepší, ale taky má své drobné nedostatky, jeho filtrační média jsou považovány za jedny z nejlepších. Tady by tě mohl zajímat ecco pro 300 za něco málo přes 2000.
Z výkonnějších modelů, ale dražších pak professionel 3 2073/2075 (jsou v podstatě identické, 2075ka je větší o jeden koš).

Tetratec.. moc neznám a nezkoumal jsem, v poslední době se taky objevily externí filtry značek Hydor a Sicce. A tak by se dalo pokračovat, polským Aquaelem, čínkými kopiemi (od známého a povedeného atmanu, po naprostý noname), atd atd :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 16:41 Muž fanysek [0]
A to se mi právě nechce, chtel bych to mít už v základu právě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 16:37 Muž Miso [469] Re: fanysek
ten eheim ecco 300 nieje zla volba, mam dva. len by si musel dokupit tu rozstrekovaciu rampu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 16:08 Muž fanysek [0]
Aha tak ted už zase nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 15:48 Muž O.Tom [432] Re: fanysek
JBL je teď trošku loterie, podle toho z jakých skladových zásob by filtr pocházel.
Tzv za chodu se u nich změnily filtrační média a způsob vnitřního uložení mezi hlavou filtru a horním combi košem.
Z počátku měl JBL jako médium "skleněné" kuličky, které byly později nahrazeny obyč biomolitanem. Změnili také jeden vnitřní díl filtru, který by měl být pro změnu zlepšením a opravovat chybu s vnitřním těsněním, které se roztahovalo a při údržbě se špatně nasazovalo.
První verze tedy měly "lepší" dražší filtrační média a problém/nedostatek s těsnící gumičkou. Nové verze mají vyřešený problém s gumičkou a místo drahých náplní mají molitan.
Záleží tedy, co tě na něm zaujalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 15:40 Muž DrChila [243] Re: fanysek
Pet86v uživatel který tady taky je často:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 15:32 Muž fanysek [0]
Tak zatim se přikláním k tomu jbl e901 greenline, má s ním někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 14:26 Muž DrChila [243] Re: ondralomnice
Toto taky považuju za hodně dobrý filtr sice je vyšší spotřeba ale media dobrá a především velká objemově:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 14:23 Muž ondralomnice [81]
A co JBL e901 greenline a média taky nejsou špatná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 12:57 Muž DrChila [243] Re: fanysek
Koukni se na eheim sice je dražší než nějaký polský ale nejsou hlučné mají dobré média. A záleží na tobě jak ho chceš mít velký a kam ho umístíš.
Eheim má například i modely ECOpro s nízkou spotřebou ten starý asi bude mít spotřebu jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 12:35 Muž fanysek [0]
Chtěl bych poradit jaký vnější filtr pro 200L akva, doposud jsem měl fluval 205 ale mám ho už asi 10let a zda se mi že už ten výkon nemá takový. Chtěl bych náký s roztřikovací rampou, a za rozumnou cenu, budu rád za každý dobrý tip, děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 21:49 Muž Necrom [0] Re: romant
Ten vnitrni filtr pro 50-200l akva by tedy nemel mit problem s tou delkou akvaria na takovem objemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2013 19:45 Muž mhron [11] - Jezírkové rybyRe: mustanggt
Nejlepší filtry dneska dělá EHEIM, takže moje volba by byla jasná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 18:45 R Muž romant [27741] Re: mustanggt
Z hlediska výkonu a obsahu filtračních hmot to vychází na JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 18:04 mustanggt – eheim 2073 professional 3 alebo JBL cristalprofi e1501 greenline
Zdravim poradte mi,kupujem 240L akva,chcem vonkajsi filter.ktory je lepsi? EHEIM 2073 professional 3 alebo JBL cristalprofi e1501 greenline? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 21:42 R Muž romant [27741] Re: Necrom
Z vnějších třeba www.akva-exo.cz/… vnitřních klasiku www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 21:35 Muž Necrom [0] – Filtr do150
Zdravim, prosim Vas o radu jaky pouzit filtr do 150l akvaria o rozmerech 120x33x38?
Planovane osazenstvo jsou zivorodky plus par ancistru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 13:00 Muž michalcod [13] Re: romant
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:33 R Muž romant [27741] Re: michalcod
Tím přivzdušněním s netrap, v drtivý většině případů není potřeba. Když budeš mít v akváriu hodně rostlin a nebude tam brutálně přerybněno špindírama a bude se pravidelně týdně měnit voda, tak se tou hadičkou opravdu netrap a pošteluj si jenom to proudění. Jak zde již zaznělo, měj ten placatej vývod pod hladinou a vodu nasměruj šikmo k hladině, aby se na ní dělal takovej oblouček a bude to jak má. Voda se bude točit a zároveň i prokysličovat. Proudu vody se neboj jakmile se rostliny lehce pohupují, tak je to vpořádku, ryby si v proudění tak rádi lebedí, oni nepocházejí ze stojatých vod. Samozřejmě že mám na mysli rozumnej proud, ne pračku, ale to odladíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:19 Muž Miso [469] Re: michalcod
je mozne ze ak prudenie znizis uz nema dostatocnu silu na nasavanie vzduchu, ak potrebujes z nejakeho dovodu prevzdusnovat (z akeho?) sprav to ako ti radia, daj vypust tesne pod hladinu aby sa ti voda co najviac cerila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 11:40 Muž michalcod [13] Re: Designer
Díky, já na ten první kousek dám hadičku, vyvedu nad hladinu a fouká to do vody proud i vzduch, ale jen co přidám 2 kus s otočnou regulací tak v tu chvíli to jen proudí a nebublá...A to samé dělá když přidám i 3 kus se směrovým vývodem(s druhým nebo bez to je jedno) a já bych chtěl aby to proudilo i vzduchovalo naráz...Když teda pominu sílu proudu která se mi doufám po čase zmenší a budu moc dát ryby.
Tak a teĎ poraťe stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.06.2013 11:19 Muž Designer [5683] - CichlidyRe: michalcod
Vyved vystup z filtru nad hladinu a efekt je dost podobny prisavani vzduchu, polepsis si s difuzi vzduchu do vody, pokud to tedy chces ;-) . Ale zase ne moc, pac jinak Ti bude voda padat jen dolu a zrusis si proudeni vody po cele nadrzi, coz je v rozumne mire zadouci. Jen vyskou umisteni toho filtru si udelas co od toho cekas. Vetsinou se doporucuje mit vystup cerpadla pod hladinou, aspon nekde jsem videl takovy nakres, ze je to tak spravne. Nicmene spravne je to, co funguje a dela to co chci, kdyz se snazim, aby to fungovalo :) . Muzes pouzit i rozstrikovani na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 10:32 Muž michalcod [13] Re: romant
Co myslíte? Dělám něco s regulací tedy špatně? Viz. můj poslední příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 09:12 Muž michalcod [13] Re: romant
Jsou tam 3 kusy. 1 jde přímo na výpusť a je tam i vývod na hadičku kterou vystrčím ven a vzduchuji, ale jak tam dám 2 kus s otočným regulátorem(je to vrtulka více a méně) tak přestane pouštět bubliny a jen proudí...I kdy ž přidám třetí, tak je to bez bublin-jen proud...A když nedám 2 kus a jen 1 s 3 tak taky...Prostě mi to vzduchuje jen když tak je nastrčený POUZE první kus. Tak fakt nevím co s tím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 08:44 R Muž romant [27741] Re: michalcod
Ta hlava jde regulovat, je to pomocí toho mezikusu na výpusti vody, takže si s tím lze pohrát a nastavit jak je libo. Osobně to praktikuji tak, že zpočátku, než se začne více špinit biomolitan, tak to lehce přitlumím a tím jak se špiní, tak postupně přidávám a do půl roku jsem na plným výkonu hlavy a proud je poloviční oproti začátku, to poladíš až za provozu, je to na pohodu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 08:30 Muž michalcod [13] Re: romant
Jsem rád, že ¨jsem k tomu taky dospěl....Akorát mi to zabírá stráááášně moc místa...A je příšernej proud, ale doufám nebo si teda myslím. že se to jako u předešlého filtru ustálí a bude proudit v normě. Protože když tam dovnitř dám kousek biomolitanu, tak je proud super ale v tu chvíli zas už nejde zároveň bublinovat...Tak to musím nechat jet naplno a doufat, že to bude OK jak s prvním...Jen nevím kdy.
Co Vy na to ?
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] ...... 247

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 216177x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=4451