Jaký filtr
0 16.10.2011 16:58 JagerMaister no to aj hej sú aj väčšie? či sa mi len zdá splašil by som väčšie ?
V porovnání s "vreckovkami" se mi zdají na 60l docela malé.
0 16.10.2011 16:37 JagerMaister ahojte stačili by tieto dve filtre na 112l akvárko predelené na polovicu a v každej by bol jeden ? akvo bude pre krevetky.
zvierata.bazos.sk/… Vyměň ho za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu a někomu daruj ty skaláry, ty nejsou do akva Tvojí velikosti vhodný.

0 16.10.2011 12:28 martin – Aquael FAN Mini Plus
Zdravím. Zajímal by mě váš názor na filtr Aquael FAN Mini Plus mám 54l akvárko ve kterém máme zatím mečovky, neonky, skaláry a přísavky. chystáme se ještě přidat 2 nebo 3 rostlinky. A zajimá mě zda je tento filtr vhodný. Díky
Šel bych do klasiky v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Bude záležet na osazenstvu nádrže.
Tento filtr je ale do 45 litrových akvárií.
Takže, nehodí.
mam e900 a pres pocatecni problemy s hlucnosti (pomohl az cas..) jsem vcelku spokojen. taky s nim musim opatrne manipulovat pri presouvani, nejak mi vetsinou par kapek utece... dnes bych kupoval spis ex01 (uspornejsi a lepsi napln nez molitan). takhle to nezni moc pozitivne, ale nemusim na nej sahnout a zatim jede spolehlive a to je jeden z duvodu, proc jsem to porizoval.
s x700 zkusenost nemam...
pokud mas podezreni, ze se neudrzis a budes mit prerybneno, tak bych se to nebal lehce predimenzovat a do te e901 sel... (ja mam asi 120l)
0 13.10.2011 14:54
Rounce [30] Starší reakce
Pravda. Podíval jsem se do nového manuálu pro 1501 a je do 700 litrů. Předchozí údaj (do 600 litrů) se týkal typu 1500. Nevzal jsem v potaz nové filtrační hmoty které 1501 obsahuje oproti staršímu typu.
Ďakujem za odpoveď.Chcem len dodať,že uvedený objem/715 l/ je celkový a tak čistý by mohol byť okolo 620l.
JBL Crystal Profi e 1501 je kapacitně určen do nádrží o objemu maximálně 600 litrů. Nicméně si myslím, že s vhodnými filtračními médii a rozumnou osádkou akvária by se to dalo. Ovšem při takovémto objemu nádrže co uvádíte by už stálo za to si vnější filtr udělat nebo nechat udělat na míru. Kapacita takového filtru je pak nepoměrně větší a pro afriku i účinnější.
Starší reakce
Hezkej prcek


Filtr už je doma

toto bude podla mna len otazka casu -teda ci sa niekto iny do toho nepusti
ked zobereme ze aj ta ucinnost motora ma svoje hranice a donekonecna nemozu znizovat prikon
a znizovanie prikonu dnes leti

-tak to mozno nebude ani dlho trvat
Mohla. Jenže jediný kdo takto vybavené filtry vyrábí je Eheim ale při jeho ceně se bohužel i při dané úspoře zatím koupě nevyplatí byť se jedná o naprostou špičku.
Nejsem elektrotechnik, ale myslím, že u malých spotřebičů by to bylo neefektivní. Ten regulátor má taky nějakou spotřebu. U velkých filtrů se to využívá.
a ta spotreba by mohla bit este nizsia kedy sa prietok reguloval elektronicky
Proto je to potřeba dokolečka opakovat.

Problém je v tom, že při koupi filtru dá člověk peníze hned a z psychologického hlediska je pro většinu lidí velký rozdíl v tom jestli dá za filtr s větší spotřebou 2000.- nebo za úsporný 4000.-. Prostě ty prachy drží a musí je pustit. Následná spotřeba elektřiny potom není tolik vidět protože se rozmělní v inkasu. Pokud si ale člověk dá tu práci, sedne si a spočítá si náklady za předpokládanou životnost filtru nestačí se divit.
Pořád je bohužel mnoho lidí, kteří to při výběru filtru neberou v úvahu. Při běžné ceně elektřiny a celoroční 24 hodinovém provozu dělá 1 watt skoro 50,- Kč, pak se laciný nákup může docela prodražit.
Neekonomičnost provozu je problém všech výkonnějších asijských výrobků. To se týká jak čerpadel, vnitřních filtrů i vnějších. Na druhou stranu je to určitá daň za nízké pořizovací náklady, protože tyto firmy příliš neinvestují do vývoje úsporných motorů.
Tak pokud jde o At- 200, tak ten je v současné době asi bezkonkurenční. U větších a výkonějších, ale vychází Atman dost neekonomicky. Např. Eheim Powerhead 1212 je sice za cca 500,-, ale při spotřebě jen 6 watt (oproti 10 watt u AT 202) je cenový rozdíl za rok a půl zpátky.
Reklamu dělat nebudu, ale vím o solidním obchodě, kde At-200 včetně 2 l kostky bioakvacitu vyjde celkem na 299,- Kč (u At-201 na 326 Kč,-).
Je jasný, že pro chovnu se nákup většího množství takto nevyplatí, ale s ohledem na cenu běžných komerčních filtrů se to pro jednu nádrž "maloakvaristy" nezdá nijak přemrštěné. Navíc originální bioakvacit lze taky nahradit přířezem a pak je cenový rozdíl minimální.
Teď je zrovna v inzerátech krásná fotečka Atmana 201 i s cenovkou z obchodu - 299,- Kč. Pokud si k tomu koupíš i originál Bioakvacit, tak už to moc rozumná cena není.
Ona to ani tak není reklama na Atman. Spíše jde o to, že tato čerpadla jsou dostupná v téměř všech akvaristikách za velmi slušné peníze což u jiných značek není. Jinak princip práce čerpadel a povětšinou i jejich kvalita je na jedno brdo u všech asijských značek.
Díky a super. Hledal jsem, ale jen na českých vebech a tohle mě vůbec nenapadlo

Napřed jsem chtěl jít do kostky a do AT200, ale po přečtení těchto příspěvků asi nakonec zvolím tenhle biopower.
Životnost toho Subtrat pro, je prakticky neomezená. Vpodstatě údržba probíhá tak, že se jednou, dvakrát za rok lehce propláchne a jede se dál, to záleží na zatížení nádrže odpadem.
Taky o tom biopower přemejšlím. Jak často se tam musí měnit ty filtrační náplně? Máte někdo k tomuto filtru manuál v elektronické podobě? Díky.
Biomolitan je z hlediska živostnosti nádrže také "nezničitelný". Pokud biomolitan jednou za 3-6 měsíců ručně vyždímám ve vodě z akvárka, určitě nezabiju většinu nitrifikačních bakterií - ale je pravdou, že je s tím víc práce.
Co se týká ceny - vezměme si situaci, že po 2 letech odejde čerpadlo...
Závěr: sám mám AT-200 a spokojenost, pro příště bych kvůli pohodlnosti a prostoru volil Eheim
Atman má o watt vyšší spotřebu a biopower obsahuje substrat Pro od Eheimu což je velice kvalitní filtrační substrát s v podstatě neomezenou životností. Takže cena nakonec vychází zhruba stejně.
RE GP: V té filtrační hmotě se mi ze začátku zanášel taky, ale po asi roce provozu už je to v pohodě a skoro ji nečistím. Asi to bude tím, že už se zaběhly bakterie v substrátu.
Oproti molitanové kostce mají tyto filtry výhodu v tom, že lze čistit nebo měnit jen část filtrační hmoty a tak se bez problémů udrží filtrační bakterie ve zbytku. Biomolitan se musí vyčistit celý.
aquball se mi take celkem rychle zanasel a to hlavne v te filtracni hmote v komurce pod cerpadlem. pokud bych neporidil jbl e900 zrejme bych sel do te kostky a nejak to pripojil k cerpadlu...
Ještě jsem objevila zdánlivě velmi podobný filtr od Atmanu SIF-700, který je sice za poloviční cenu, ale nevím jak je na tom s kvalitou...
Z uvedených bych doporučil Eheim Biopower. V základním balení má už velmi kvalitní filtrační hmoty včetně biologického substrátu. Ještě je možnost použít regulovatelné čerpadlo, např. Atman AT 200, a kostku bioakvacitu vhodného rozměru. Trochu nevýhoda je, že zabírá více místa v nádrži než onen Biopower při stejné filtrační kapacitě. Výhoda je v cca třetinových pořizovacích nákladech.
0 18.09.2011 17:01 Kelt – Pomoc s výběrem filtru pro 54l akvárko
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, který z těchto dvou filtrů bych měl zvolit pro své 54 litrové akvárium. Mými favority jsou EHEIM vnitřní filtr Biopower 160 (
www.akvaristik.eu/…), nebo Eheim Aquaball new 2402, pro akv. 60 - 130 l (
akvarijni-filtry.heureka.cz/…). Který z nich je podle Vás lepší a měl bych ho zvolit do svého akvária? Momentálně mám Super-Mini 360, ale ten mi silně nevyhovuje. Sice je tichý, ale musím ho čistit každé dva dny, protože po dvou dnech přestává bublat a kazí vodu. Když ho kompletně celý vyčistím, tak zase vydrží jen dva dny, maximálně čtyři. Zkusil jsem vyměnit vnitřní houbu, ale bez výsledků, takže jsem se rozhodl zakoupit nějaký filtr jiný, nejlépe s koši, ve kterých je specifický substrát, který vytváří přirozené prostředí v akváriu. Budu rád za jakýkoliv názor, který mi pomůže.
Jedině pokud se přidá přivzdušňování, to může někomu trochu vadit. Jinak téměř není slyšet.
A není to čerpadlo s molitanem hlučné? Mám totiž akvárium v místonsti kde spím

Eheim biopower patří mezi technologickou špičku mezi komerčními vnitřními filtry. Má komfortní údržbu a velmi kvalitní filtrační hmoty. Nicméně ho lze nahradit bioakvacitovou kostkou vhodné velikosti a regulovatelným čerpadlem za třetinovou cenu.
Přidat reakci
1 ...... [152] ...... 249
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 218859x