Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 254 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 19:41 Delfínek – Filtr
Ahojda ;-) poradíte mi někdo jak často mám čistit filtr????? tone (za měsíc) :-) Díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 15:52 Muž Roman [100] - Cichlidy
Mírné čeření hladiny nějakým velice slabým čerpadlem v případě nedostatku kyslíku se může hodit.Jak bylo výše zmíněno, záloha je dobrá.Ať už v podobě čerpalda či vzduchové pumpy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 14:19 Muž Onďa [32] – dodatek
Musíš mít akva osvětlený. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 00:44 Sidonius
Kyslík vyprodukovaný rostlinami by mohl krevetkám stačit. Otázkou je, budou-li mít rostliny podmínky k tomu, aby kyslík produkovaly... ;-)
Náhradní zdroj se může vyplatit... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 21:15 Muž Onďa [32] – Kyslik
Já bych řek,že kyslík vyprodukovaný rostlinam bude pro krevetky stačit,tudíž bych tam filtr nedával. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 21:12 Muž Malapa [494] - Afrika
Filtr nepotřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 21:09 Caleb
Jak velké akvárko a kolik krevetek tam bude? Filtr není vždy nutný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 20:42 Lukas – Musí mít filtr???
Potrebuji mít v akw kde budou enom krevetky a kytky nejaký filtr???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 19:11 Muž Norton [109] – pro AdamCZ
...nooo, říkal jsem Ti to... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 17:56 AdamCZ – Re:
Tak sem to tam šoupnul a dělá to krapet vír...a to je to na minimum :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 11:17 Muž Norton [109] – to AdamCZ
To si až tak moc jistý nejsem, ta "houba" určitě stačila. Místo Tery jsem koupil hranol bioakvacitu 10*10*24cm, ořizl jej na patřičně rozměry (pro mne vyhovujících 7,5*7,5*24) a připojil čerpadlo. Pro Tvých 45 litrů by bohatě stačil rozměr tak 7*7*15 cm a ta trubka co tam máš v tom starém filtru poháněná vzduchem. Jinak, také jsem podlehl "kouzlu" HiTech filtrů... V 45 litrovém mám fluval 2+ a dost jsem si s ním musel pohrát, aby v akvárku nebyl vír jak v "automatce". Ale to je jiný případ, tam by "bublání" docela rušilo, akvárko je v ložnici... V malém "kuchyňském" mám bublifuk 6*6*12cm a filtruje uplně v pohodě. TetraIN filtry mají podle mne nevýhodu také v tom, že se dost dobře nedají "nějak upravovat". Pro případ, že bych musel filtrovat přes aktivní úhlí, mám v "šuplíku" Atmana302 a nařezaný molitan s uhlím do patřičných rozměrů. Ten minifitlřík se vleze všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 10:51 AdamCZ – Re:
Mno já tu 600ku měl taky, ale mě se tam nevešla tak sem jí šel vyměnit za tu 400ku a tet to du ozkoušet, tak sem zvedav, oni stejnak jinej filtr na skladě nemeli a myslim že to bude lepší než ta houba co tam tet mam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 09:30 Muž Norton [109] – pro AdamCZ
Klidne jej pod vodu můžeš dát celý, má krytí pro trvalý provoz pod hladinou. Jinak k Tetrám IN, mám IN600 necelý rok a budu jej měnit, za biofiltr s čerpací hlavou. Je to filtr hezký, nenápadný, ale... Jeho hlavní nevýhody, podle mé zkušenosti: Rychle se zanáší, poměrně hlučný, výstup jsem musel upravit kvůli silnému proudu a poměrně malý objem filtračního materiálu (ikdyž, ne nejmenší).
Má "í en šestistovka" skončí jako drahá záloha v "šuplíku"...
Přeji jen kladné zkušenosti s IN400.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 09:11 AdamCZ – dotaz na filtr
Koupil jsem si Filtr TetraTec IN 400 a nejsem si jistý jestli ho mam celej dát do vody až po tu trubičku....protože napájecí kabel by byl pod vodou a to se mi moc nezdá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 22:31 Karl
Pokud tam budeš dávat písek,šutry nebo pozadí,tak se pravděpodobně dostaneš na 300-350l čistých a na to je Tetra tec 1200 akorát.Já sem s nim spokojenej,taky u tlam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 19:37 Žena Wampi [54] – filtr
Tetratec ex 1200 mám , ale zase nemám tlamovce. S filtrem jsem naprosto spokojená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 18:25 Vlado-trombon
Co porovnání filtrů Tetra Tec ex 1200-FLUVAL 405 ? Máte s nimi osobní zkušenosti?Je lepší Fluval nebo Tetra Tec ? Cena je skoro podobná,aspoň na netu.Dík za odpověď. Vlado
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 16:17 Žena azalka [38] – pansuu
Leda bych ho v MHD ucucávala ze skleničky. smich
No každopádně Tetra je dobrá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 12:30 Baset
U tlamovců je velmi důležitá kvalita vody, PH 7,5 a výše a tvrdší voda. Samozřejmě dostatečná filtrace (objem filtru) a pravidelná výměna 1/3 vody týdně. Kdo tyto základní zásady nedodržuje zapláče nad výdělkem. Co se týká filtru výkon-cena, tak příznivě se jeví Tetra Tec ex 1200, hrubý objem 12 litrů. Jeden by za určitých předpokladů mohl stačit. Já osobně bych na 400 l dal tyto filtry dva. Než se do tlamovců pustíš, snaž se o nich co nejvíce zjistit. Bude to dobré jak pro Tebe, tak i pro ryby. Není od věci navštívit třeba nějakou pěstírnu tlamovců. Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 11:41 Vlado-trombon – Poraďte s filtrem
Zakládám nové akvárko 400 l .Rád bych se vrhnul na tlamovce .Poraďte prosím jaký si mám pořídit vnější filtr ( výkon - cena )Kýblové filtry se mi zdají docela praktické.Poraďte prosím ať nekoupím něco nevhodného.Dík za každou odpověď. Vlado
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 20:21 Muž Horác [3942] – to LordP
Súhlasím, pán kolega. :) O design jde opravdu až v poslední řadě. Mnohem důležitější je přece kvalita, bezporuchovost, objem filtrační hmoty, výkon (resp. možnost jeho regulace), dostupnost náhradních dílů, snadné čištění, nehlučnost atd. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 19:45 Muž LordP [7]
no myslim ze dyzajn muze byt ukradeny.stejne je zavreny ve skrini a divam se na neho jenom kdyz ho cistim.Divili jste se tomu, proc jeste neco k filtru dokupovat a proc to ma tak divne s kohouty bez.....
Je to jednoduche eheim dava na vyber.muzete si koupit jenom filtr a potom si do neho dat co budete potrebovat.pokud vasim potrebam vyhovuje molitam muzete si ho tam dat.pokud ale tomu prilis nerozumite ma pro vas pripravene vlastni reseni v podobe naplni.

zkuste se zeptat lidi kteri maji tuto znacku k delsi dobu reknou vam ze s ni neni problem.

zalezi jenom na kazdem kolik je do toho schopny investovat.a co od dane techniky pozaduje.tetra je sice znama a kvalitni firma ale nevim jak velike maji zkusenosti s filtry

pri mem vyberu jsem se jeste rozmyslel mezi fluval a eheim nakonec vyhral eheim.


pokud ale chcete mit opravdu nejlepsi filtr, poridte si 20-50l akva, nalepte do neho prepazky dejte mam molitan a na konec cerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 19:04 Žena azalka [38] – 2 Horác
Horáci, moje a tvoje zkušenosti s akvaristikou vůbec nejdou srovnávat - jsi úplně jinde. Pochopitelně do problematiky vidíš stokrát víc než já, proto nemám ambice nijak vyvracet tvé fundované názory. A o technologii nehodlám polemizovat už vůbec. :)
Takže jen k designu - nevím, kolik modelových řad má Eheim, ale ty co jsem viděla já se mi proste designově nezamlouvají. To platí i pro jiné značky. Navíc při srovnání výkon - cena - design byla má osobní volba jasná. TetraTec je hezký, skladný, výkonný a tichý za příznivější cenu. Toť vše. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 17:51 Žena katunka [158]
No...filtrům sice nerozumím...ale pokud je to tak jak píše Horác, pak by moje volba byla jasná...DVDčka s filmy ani hudbou taky nekupuju :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 17:45 Muž Horác [3942] – to Azalka
Já tu rozhodně nechci být za nějakého "agenta od Eheimu" :o), ale je přece všeobecně známo, že je to právě Eheim, kdo určuje trendy ve filtrační technice. A to včetně designu. Ostatní firmy ho pouze kopírují. Navíc tu pořád směšujete novou řadu Professionel (I až III) a starou "levnou" řadu Classic (btw. nic se tam dokupovat nemusí, lze pořídit tzv. kompletní sadu (cenově zvýhodněnou) vč. filtračních vložek a dvojkohoutů). Ta Tvá Tetra (ať je jakkoliv dobrá) pouze kopíruje novou high-tech řadu Eheim Professionel (jak ve funkčnosti tak v designu :o). Eheim je vývojářská firma, u které se platí za kvalitu i za značku (což je podle mě naprosto normální). Ostatní firmy jsou (ať chceš nebo ne) pouhými plagiátory (tu více, tu méně kvalitními) - a díky tomu jsou samozřejmě (většinou) levnější. Ať si každý vybere, čemu dá přednost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 17:44 tonik666
Je to tak, že Tetra je levnější. S kvalitou na tom bude Eheim o něco lépe. S náplněmi a dvojkohouty už to jde koupit rovnou, třeba v obchodě na akvarista.cz, kde jsem nakupoval i já, viz. můj minůlý příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 15:42 fazola
Jo díky :-) Já byl líný hledat. ;-) No něco se stejnou funkcí je u tetry v základu. To je pouze o vlastním výběru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 12:32 Žena azalka [38]
Jsem sice laik, co 3 týdny používá Tetra Tec EX 700, ale rozhodně je jeho funkčnost, hlučnost i cena perfektní. Mercedes je fajn (i když co se týče designu Eheimů, no...), ale Oktávkou taky člověk dojede bezpečně a pohodlně k cíli. Navíc mi vadí, že Eheimy jsou nejdražší, neobsahují filtrační hmoty a teď ještě nějaký kohouty navíc..? K Mercedesu se taky extra dokupují sedadla a kliky? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 11:03 Muž LordP [7]
www.akvarista.cz/… toto jsou dvoj kohouty z leva k filtru z prava do akva.(nebo obracene jak chcete.)utahnou se a uprosted se rozdelaji a muzes manipulovat s filtrem.
pri koupi taky musis myslet na servis a na dostupnost nahradnich dilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 08:55 fazola
Tady je nějaké video www.tetra.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 08:55 fazola
Já zpomněl dodat, že se s Tetra EX*** výborně manipuluje. nevím pořád co si mám představit pod pojmem dvoukohout, ale zde se vytáhne z hlavy (při uzavřených kohoutech) takové těleso a jde se s filtrem ven. Velmi jednoduché. Pak se to nasadí zpět a po otevření kohoutů se čerpadlo zase naplní a jede dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 07:34 Muž Johns [30] - Cichlidy
Nyní sem si koupil unistara top 333-7 doufám že sním budu spokojen ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 23:03 Muž Horác [3942] – to Václav
Atman je prý nějaká čínská napodobenina Eheimu. Ten bych nechtěl taktéž. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 21:01 Muž LordP [7]
ja mam taky eheim 2213 tichounky vubec nejde slyset na udrzbu jsou potreba dvoj kohouty jinakto nejde.muzu jen doporucit eheim je mercedes mezi filtry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 20:02 Rigo
Mám filtr AT-201 s bioakvacitem a jsem s ním naprosto spokojen. Dá se regulovat přítok a údržba je minimální. Doporučuji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 19:55 tonik666
Vnější filtr bych bral podle objemu, průtoku a snadnistu čištění. Filtr je potřeba čistit, zvlášť pokud nepoužíváš molitanový předfiltr na nasávání. Mám Eheim Classic 2213 asi rok a půl a spokojenost, velmi tichý a spolehlivý, neteče. Jen si nedokážu představit jak bych ho čistil bez dvojkohoutů k rozpojení hadic. Na akvarista.cz stojí s dvojkohouty a náplněmi 1829, nebo "holý" 1484. Obával bych se ale velkého průtoku. Sympatické jsou mi filtry Tetra, a to velkým objemem, ale průtok mají ještě větší než Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 19:45 fazola
Já osobně mám na 100*40*50 ten tetratec EX600 (700 se mi nevešel do skříňky). A jsem spokojený. Na tu 140ku by byl super. A pokud můžu, tak www.akvahumble.cz tam jsou levné a jsem spokojený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 18:51 pavel
To Dussy: cena mi není ukradená, jde o to, zda je cena úměrná kvalitě, to znamená, zda mí mnohem levnější filtr neudělá stejnou službu. Proč třeba zbytečně vyhazovat peníze. Těch není nikdy dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 18:47 Anonym
Já bych šel asi do Tetra Tec EX 700. Je výkonný, ale zároveň ho vůbec není slyšet. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 18:19 Usine
Zrovna ho spravuji popraskaly klipsny co ho drží pohromadě a teče těsnění, já bych ho nechtěl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 18:18 Dussy
sám s ním zkušenosti nemám, ale myslím, že ho používal Dadman. Jinak pokud ti je cena ukradena tak bež do toho Ehneimu, protože se za kvalitu platí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 18:07 pavel
Děkuji všem za odpovědi, díky nim jsem trochu v obraze, ještě bych se ale chtěl zeptat, zda má někdo zkušenosti s Atmanem 3335, jaká je hlučnost, jak náročné je čištění apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 09:07 Baset
Používám ve svých akva vnější filtry Fluval /203, 204, 105/ a nikdy netekly. Jednoduchá obsluha, bezporuchovost, běží několik měsíců bez čištění. 105ku mám nejhlučnější, ale to může být od kusu.
Průtok se nechá regulovat, mám jej nastaven tak na 1/3. Pokud se tedy rozhoduješ mezi vnitřním a vnějším, tak doporučuji vnější. Na Tvůj objem např. Fluval 205 nebo Tetra tec 600 příp.700. Jinak je pravda, že stejnou práci udělá molitanová kostka s čerpací hlavou, taky to tak v jednom akva mám, nicméně pokud chceš investovat do vnějšího filtru, tak je to správná volba, alespoň já osobně bych se tak rozhodnul. Eheim je dobrý filtr, ale podstatně dražší. Rozhodnutí je na Tobě, vše pečlivě rozvaž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 23:06 Usine
Všechny tyto filtry mají dost nevýhod . Mají poměrně malou filtrační náplň příliš velký průtok Jsou pod akváriem (občas tečou)obtížné čištění a velkou cenu. To už je lepší čerpací hlava a kus biomolitanu. Na tvé 140litrové akva to bohatě stačí. Nevýhoda je že zabírá místo v akváriu. Už zbývá jen to co jsem ti doporučoval já. Přepadový filtr jednoduchý na údržbu i obsluhu, velká filtrační hmota i účinnost, stačí 10 cm místa vedle akvária, příznivá cena. Nevýhody, musíš si ho udělat sám , nebo si ho nechat udělat, zabírá místo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 22:56 Page
Já mám ve 120 FLUVAL 104 a naprostá spokojenost, kupoval jsem ho za 1500,- tak že to ani zas tak nebolelo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 22:28 Muž Horác [3942] – to Pavel
EHEIM je prostě EHEIM :-D ... V tom "spočívá jeho kouzlo" ... Nevím, jak moc hlučné jsou ty ostatní, ale já své EHEIMy neslyším. X-)
Btw, Tebou zmiňovaný Eheim 2222 patří do "exkluzívní" high-tech řady Professional. Proto ty penízky navíc. Normálnímu smrtelníkovi bohatě stačí mnohem levnější řada Classic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 22:19 pavel
Co takhle Atman AT 3335 1600,-Kč, nebo Eheim 2222 3600,-Kč, Tetratec 700 1990,-Kč. Nejdražší je Eheim, v čem spočívá jeho kouzlo, že ve stejné kubatůře tak výrazně cenově vede? Tyto filtry mě lákají. Údajně ten Eheim je nejhlučnější. Ceny z Akva Humble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 20:32 Usine
Jednoznačně filtr venkovní nejlépe vedle akvária několik komor (ze skla) z biomolitanem + čerpalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 20:31 Dussy
nejlepsi by byl asi vnejsi prepadovy filtr, nebo nejakej vnejsi ehneim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 20:12 pavel – Jaký filtr
Jaký filtr by jste mi doporučili dko akva kolem 140l? 1. otazka - jestli vnitřní, nebo vnější, pak od jaké firmy a jaký typ, neposuzovat podle ceny, ale podle funkčnosti, hlučnosti, kvality, jednoduchosti obsluhy a čištění, apod. Předem děkuji za odpovědi zkušených akvaristů. Po delší odmlce opět začínám a akvaristika je dnes někde jinde, než před cca 14 lety. Když už jme u těch rad, jaké topítko, od jaké firmy, přípravky do vody, hnojivo na rostliny apod. palec palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [254] 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=12651