Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 09:26 Muž Shimi [276] Re: Lada50
Zaprvé je to ranec a zadruhé je to pořád "jen" 12 litrů filtračního objemu a to je vzhledem k ceně zatraceně málo. Blbé 3 kostky bioakvacitu 10x10x50, tzn. 15 litrů filtračního objemu v ceně 400,- vs. 11.000,- za Eheim 1200 XL. To je naprosto neporovnatelné. A že to zabírá místo? Ano, v 60 litrovém akva bych to možná řešil, ale v 500+? Jeden větší kořen zabere víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 09:14 Muž Lada50 [137] - RostlinyRe: Shimi
Ten vnitřní vlepený taky není špatná volba,cenově určitě nejlevnější a je hlavně eliminováno riziko vytečení akvária.Jedinou nevýhodou je že to ubírá vnitřní prostor.Ještě by stál za úvahu eheim 1200,ale to už je docela ranec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 09:11 Muž nekdo [313] Re: Shimi
bylo to myšleno jako informace pro všechny :)
ad 3 - nebylo to myšleno tak, že by to mohlo prasknout, ale tak, že je to dostatečně měkké na to, aby to byl slušný "voser" to dát dohromady - řekl bych, že JBL je v tomto menší zlo než oase... oase má větší žlábek na kraji, takže ty koše v sobě (když zapadnou správně) drží jako celek pevněji, ale usazovat je tam..je trochu řekněme uživatelsky nepřívětivé - zejména se to pak projeví, když vyměníte dodaný molitan za nějakou jinou náplň.

neříkám, že je to správné, nebo špatné, jen říkám, co mi vadilo :))
jinak bych ještě zvážil eheim 1200xl vzhledem k objemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 08:41 Muž Shimi [276] Re: Kawa
Řekněme si to narovinu, pro akvárium o takovém objemu je každý komerční vnější filtr pouhým flusátkem. Takže buď přepadový a nebo vlepený vnitřní komorový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 08:35 Muž Lada50 [137] - RostlinyRe: Kawa
Být Tebou,ještě bych klidně zvážil vnější filtr JBL greenline 1502 nebo 1902.Obsah filtračních médií u 1502 je 8litrů u 1902 myslím 10 litrů.Ostatní parametry jako spotřebu el.energi si dohledáš na webu.Cenově vycházejí velice dobře a kvalitativně taky,dodávány jsou včetně filtračních médií.Mám sice starší typ 901 a 1501. Běží v akváriu nepřetržitě 9 a 7 let bez poruchy.Čistím je tak jednou za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.04.2020 08:22 Muž Shimi [276] Re: nekdo
Omlouvám se, měl jsem uvést, že řadu Biomaster znám, takže nebylo potřeba to brát tak do hloubky. Ale v konečném důsledku to nevadí, třeba to někomu pomůže při výběru.
Ad1) Každý předfiltr, který je součástí filtru, zabírá místo. To není nevýhoda, ale vlastnost. Co je ale naopak obrovská výhoda, že je ten předfiltr oddělen od hlavní šachty s koši. S tím související komfort při čištění, kdy není potřeba rozebírat celý filtr, je už jen třešničkou na dortu. A roztodivný tvar košů je jenom designová záležitost, na funkci to nemá žádný vliv.
Ad2) Tady souhlas, na to si musí dát každý pozor.
Ad3) Neznám nikoho, a ani mně se to nikdy nestalo, kdo by řešil prasknutí koše. Tím samozřejmě neříkám, že se to nemůže stát, ale jako nevýhodu bych to fakt nebral. Jinak usazování samotných košů je kapitola sama o sobě u všech výrobců. Expertem na to je potom firma JBL.

PS: Ať nový filtr slouží ke spokojenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2020 07:56 Muž nekdo [313] Re: Kawa
no porovnávejte porovnatelné...
4l filtračního objemu vs vašich 60-80...
pokud externí, šel bych cestou eheim 4+ 600, případně tetra ex 1200 + (důležité je to "plus" v názvu) protože objem filtračních hmot (nejsem zastáncem fluvalu, který jde cestou vícekrát otočit vodu přes méně množství filtrační hmoty - což neznamená, že je to špatné).
Zásadní otázka je, co od filtru čekáte - pokud potřebujete hlavně mechanickou filtraci, je lepší jít cestou fluvalu, pokud biologickou, tak jít cestou filtračního objemu). Vzhledem k nastíněné osádce bych doporučil opravdu jít cestou eheimu, respektive většího filtračního objemu.
Dále bych ještě vzhledem k rozměrům nádrže zvážil montáž vnitřního HMF...jiný vnitřní dle mého nemá v tomto objemu cenu zvažovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 07:09 Muž Kawasaki [1841] - Tetry
Zdravím všechny odborníky na filtry.Prosim o radu.Akva nad 500 l. Osádka Skaláry,Panceřničci a Hejno Teter. Otázka zní pustit se do výroby přepadového filtru o objemu 60 až 80 litru. Nebo koupit Fluval FX4? Při kalkulaci nákladů na výrobu přepadového filtru to vychází cca na polovinu a to nepočítám praci. Přijde mi, že se to dnes už ani nevyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2020 06:13 Muž nekdo [313] Re: Shimi
1) předfiltr zabírá dost místa uvnitř (na to, kolik je jeho skutečný filtrační objem - ano, je to konstrukčně dáno pro "lepší komfort při úklidu")
připravíte se zhruba o 1/4 prostoru ve filtru, což vede i k roztodivnému tvaru náplňových košů
2) u varianty thermo - z pochopitelných důvodů lze použít jen topítko od oase (což není problém, problém je v tom, že pokud dojdete vlivem okolních podmínek k tomu, že topítko jede často (což při průtoku x litrů/hodinu není problém :)), musíte ho nechat vychladnout než ho budete vyndavat (což se při čištění filtru, respektive vyndání hlavy udělat musí vždy) - aby neprasklo - jen je potřeba na to myslet, nic víc, nic míň ((kolik lidí to asi ve skutečnosti dělá....))
další věc, na kterou je potřeba myslet je i to, že filtr musí být odvzdušněn, aby topení neprasklo uvnitř (prostě se zapne topítko později, ale je potřeba na to myslet)
3) zpracování - je samozřejmě dobré, dobře provedené, slabé místo jsou koše - díky tvaru je problém s pevností těch košů, což při chodu už potom nevadí, ale při čištění a usazování košů zpět je o nervy (prostě to musíte sesadit správně, aby to lícovalo, ale chce se to obrnit trpělivostí)
ke zpracování ještě snad to, že usazení těch zapadávajících částí a jejich "překlapnutí" pomocí těch páček z boku je zapotřebí dělat silou větší, než bych čekal (je to plast a bojím se, aby se to neulomilo)

ještě pár postřehů z provozu
- pěna uvnitř předfiltru byla 45 ppi, což se ucpává velice rychle (výrobce dělá i variantu 30ppi, ale nebylo to v době nákupu dostupné (novinka na CZ trhu), doporučil bych koupit rovnou a při výměně potom zaměnit a tím si oddálit nutnost údržby)
-v předfiltru je x válečků - kdo potřebuje větší proud, než je maximum, co filtr umí za normálního stavu, dá si do předfiltru x-1 válečků (a samozřejmě si může ještě pomoci změnou ppi, ale ubrat váleček se mi osvědčilo jako nejrychlejší a nejjistější řešení problému)
-topítko - měl jsem problém vytopit nádrž na 25°C, respektive teplota dost kolísala dle teploměru v nádrži (vyřešeno topítkem do nádrže, jen upozorňuji, že spoléhat na to jako na jediný zdroj tepla není určitě vhodné u náročnějších ryb)


všechno výše napsané je jen můj subjektivní dojem po cca roce užívání, neznamená to, že je oase špatný, ani že to jsou nějaké zásadní nevýhody, jen dávám svůj pohled na věc...
filtr je už prodaný a nahrazený jiným, který má také svoje výhody a nevýhody, jako ostatně vše.
Ještě k tomu čištění předfiltru - je to fakt luxus, ani pak nevadí, že je potřeba to dělat častěji, s kyblíkem to jde rychle... ještě upozorním, že vracení patrony předfiltru zpět je potřeba dělat pomalu - kdo to tam strčí rychle, uvidí krásný gejzír :)))
(a pak je potřeba uklízet a to já, jsa líný, dělám všeobecně nerad)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 21:19 Muž Shimi [276] Re: nekdo
Konkrétně jaké nevýhody?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 21:03 Muž nekdo [313] Re: Shimi
no a ja k tomu dodam jenom to, že možná někdo přemýšlel a v marketingových materiálech to vypadá dobře, ale viděl jsem to (měl jsem to) rozebrané a to, co vypadalo na začátku jako výhodné přináší dle mého spíše nevýhody...konkrétně model 600, 350, 250 i v provedení thermo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.04.2020 14:34 Muž Shimi [276] Re: Simax
Nalijme si čistého vína, téct může začít úplně každý vnější filtr. Na všechny značky, snad kromě Oase, ale to je dáno pouze krátkou dobou na trhu, najdeš záporné reference. Takže to je nakonec stejně jenom o štěstí a trefení toho správného kusu.

PS: Jinak ještě k Oase, tou krátkou dobou na trhu jsem myslel konkrétně na akvaristickém trhu, protože tahle firma má jinak bohatou historii v kontextu jezírkové techniky/čerpadel/atd. a je to špička. Čekal jsem, kdy se vrhne i do akvaristiky a naštěstí se tak stalo, takže pokud bych si teď vybíral vnější filtr, jakože budu, tak bych šel/půjdu jednoznačně do Oase. Je vidět, že u konstrukce těch filtrů někdo přemýšlel, ale to mě osobně u této firmy nijak nepřekvapuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 14:15 Simax – Výběr filtru
Dobrý den,
poradíte mi prosím jaký vybrat filtr na 160 l akvárium? Aktuálně mám venkovní Sera Fil bioactive 250 s velkou kostkou "molitanu" v nádrži, ale už je to trochu o nervy, jelikož při posledních dvou čištěních (loni a předloni) po smontování tekl. Dočetl jsem se, že to je běžné a že není moc dobrý filtr, posledně jsem před montáží namazal gumičky a kupodivu přestal téct, ale na další čištění už si netroufám. ...mám ho cca 4 roky. Četl jsem Vaše doporučení na venkovní filtr tady ve vláknu níže a byl tam "TetraTec EX 800 Plus" nicméně na Heurece jsem našel následující:
po cca 5 letech začal protékat ... nábytku to nedělá dobře:-)
po několika čištěních praskla převlečná plast. matka u ventilu - zalepeno spec. lepidlem
Tak mi to příjde podobná zkušenost jako se Serou, tam mi zas praskaly trubky při čištění, když se mi na nich zevnitř začala lepit řasa... Je mi jedno jestli bude venkonvní nebo čistě vnitřní, ale dost mi vyhovovala ta údržbová nenáročnost uvedeného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 06:55 Muž nekdo [313] Re: Sysalka
HMF je větší než vnitřní filtr... ano...ALE
nezabírá o tolik více prostoru a má násobně větší filtrační objem
topítko si tam dáte jaké chcete, nejste vázáni na výrobce filtru
čerpadlo si dáte jaké potřebujete, regulovatelné, se spotřebou, jakou si vyberete
čištění je otázkou - někdo (ne já :-D) čas od času vyklepe molitan, já jsem to nečistil nikdy - prostě čas od času (vzhledem k mé lenosti tak max 1x/rok) jsem odsál bordel za molitanem hadičkou a to bylo vše. Další výhodou je cena :)
nevýhody HMF - asi jen nutnost spodní přepážky (kvůli substrátu a výměně molitanu za x let), zabírá více místa, než komerčně dostupné filtry...
přeci jen bych ještě zvážil možnost vnějšího (protože manipulace)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2020 01:32 Muž _ucx_ [1308] - Symphysodon + CorydorasRe: RJ
Jsou dobré vnitřní filtry a jsou horší vnitřní filtry a stejně tak jsou dobré filtry vnější a horší filtry vnější. Ale ten hamburk asi bude nejméně problémový, souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 22:27 Muž RJ [11] Re: Sysalka
Vnitřnímu bych se vyhl. Měl jsem ho kdysi v 60l a byl to fakt omyl. Nedostatečný objem, silný proud, rezonující, špatné na údržbu...
Ten hamburk se dá udělat různě, dáte si tam pumpu podle volby, médium podle volby, schované topeni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 22:19 Žena Sysalka [69] Re: 4Sima
Děkuji, o tomhle vím, tohle řešení se mi taky celkem líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 22:10 Muž 4Sima [462] Re: Sysalka
rybicky.net/nadrze/28047…
Koukni na fotky "technika". ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 21:54 Žena Sysalka [69] – Vnitřní filtr nebo Hamburský plošný filtr?
Hezký večer všem.

Plánuji pro svou novou nádrž techniku a teď jsem na vážkách s filtry. Vnější filtraci nechci a tak se rozhoduji mezi vnitřním a "udělej si sám" Hamburským plošným.
Nádrž bude 125x40x40 velká, objem 200l takže 150l čistého objemu. Budoucí osádka by se měla skládat z páru cichlidek vysokoploutvých, hejna teter a pancéřníčci na dno. Líbí se mi spíše zarostlé nádrže, takže hodně zeleného.
Hamburský plošný by měl mít filtrační médium o objemu cca 4,5l a bude v rohu nádrže. V něm by mělo být schované topítko. Celý je ale o něco větší než obyčejný vnitřní filtr, který by měl i s topítkem zabírat míň místa. Na HMF se mi líbí nízká pořizovací cena a skoro bezúdržbový chod, ale vlastní zkušenosti s ním ještě nemám.

Pomůže mi někdo s rozhodováním eventuálně doporučí konkrétní vnitřní filtr?
Děkuji ahoj
.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 18:58 Rostajs Re:
Lidičky moc děkuju za postřehy a informace :-) Eheim Ecco Pro 2034 jsem našel za 2235 Kč, zaujala mě u něj nízká spotřeba a tak jsem jej zařadil do výběru :-) Máte pravdu, má málo filtrační hmoty, vypouštím jej. Vnitřní jsem měl čerpadlo s kostkou (rybky mi umíraly, jak se dostaly mezi molitan a sklo), pak Eheim Biopower 200 a nakonec se mi zachtělo externího filtru :-D Koupil jsem Eheim 2213, ale i po půl roce provozu není tichý. Vypadá to asi na ten JBL cp e702. Ještě jednou moc děkuji všem :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2020 17:55 Žena Sára73 [68] Re: Rostajs
112 litrovku provozuju s JBL e702...kapacitně stačí. Původně jsem tam měla větší JBL e902, ale musela jsem ho škrtit, takže jsem ho použila u většího akvárka a koupila menší, který plně vyhovuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2020 17:15 Muž vlka [2167] Re: Rostajs
A nechceš třeba vnitřní Eheim Aquball 180 ? Z vlastní zkušenosti můžu doporučit. Oproti externím super cena, nic neslyšíš, žádné riziko vytečení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2020 16:13 Muž Shimi [276] Re: Rostajs
Eheim Ecco Pro 2034 vychází cenově nejhůř a má nejmenší filtrační kapacitu, já osobně bych ho vyřadil z výběru. Za 2100,- je k mání Tetra Tec EX 800 Plus s 3násobnou filtrační kapacitou a nebo za 2900,- JBL CP e902, který je na tom s filtrační kapacitou ještě o kousek lépe než Tetra. On by ale úplně v pohodě stačil i ten tvůj zmiňovaný JBL CP e702 za 2500,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2020 15:42 Muž jab63 [516] - BorneoRe: Rostajs
Používám JBL. Pokud si ho zvolíš, doporučuji vzít 902. Ty udávané výkony je třeba brát s rezervou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2020 15:22 Rostajs – Výběr filtru
Dobrý den, vybírám externí filtr pro nádrž 112l, čistý objem do 100l. Nemohu se rozhodnout mezi Eheim ecco pro 200, Jbl cp e702 a Fluval 207. Prosím jestli máte nějaké postřehy k těmto filtrům, budu rád za info. Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 20:20 Rostajs Re: RAP
Ono to dělalo už od novoty. Doufal jsem, že se za měsíc zaběhne (oslizne vrtulka) a ztiší, ale broukal si dál, jen méně hlasitě. Po 5 měsících se asi hodně zanesl a klesl průtok což jsem bral jako normální stav :-) , jenže začal rachotit bez přestávky. Při čištění jsem našel dvě šnečí ulity, ale jen na horním molitanu, ještě pod filtrační vatou. Každopádně jsem vyndal rotor, osku a vyčistil kartáčkem komoru. Gumové "špunty" zustaly v komoře a protilehlém plastu, nešly mi vyndat, tak nevím jestli sedí jak mají. Vyndal jsem jen osku a rotor s vrtulkou. Mám ty gumové nějak vyndat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 16:39 Muž RAP [956] Re: Rostajs
Ještě zkus zkontrolovat zda není v prostoru rotoru malý šnek či kamínek, případně stav rotoru, osičky a její usazení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 15:37 Rostajs Re: RAP
Fotka k příspěvku HD Filtr je zatím uložen mimo skříňku, viz foto, páč zatím skříňku nemám :-) Stojí na podlaze bez podložky. Výstupní hadice mírně vibruje, ale to není ten problém. Hadice jsem držel v ruce aby se ničeho nedotýkaly a bylo to stejné. Zvuk se ozývá z hlavy filtru. Je to takové nepravidelné "chrastění" jakoby od vrtulky. Když jsem zkusmo mírně přiškrtil ventil na výstupu, tak už to rachotilo stále.
Po 5-ti měsících provozu (je starý půl roku) začal stále rachotit,nejspíš kvůli zanesení, tak jsem jen před týdnem vyčistil a už chrastí mnohem méně, ale přece sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2020 12:13 Muž RAP [956] Re: Rostajs
Odkud se ozývá ten zvuk?
Jak je ten filtr uložený?
Někdy stačí vhodná podložka pod filtr nebo hadice a je klid. Mě začal po létech hučet eheim a nakonec stačilo podložit hadice v průchodce ze skříňky a je klid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 09:18 Rostajs – Fluval 207
Dobrý den, má prosím někdo zkušenost s filtrem Fluval 207? V akváriu (80x40x35...112l hrubý objem) mám eheim 2213 (classic 250) a ten není zrovna tichý,asi jsem měl smůlu na kus. Přemýšlel jsem o TT ex 800 nebo JBL 702, ale nějak se mi zalíbil ten Fluval 207 :-) Také je momentálně levnější :) Osazenstvo 16x tetra neonová, 6x tetra měděná, 2x ancistrus sp gold, 2x otík. Děkuji všem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 09:58 Muž Shimi [276] Re: Michael281
Však Pat mini je čerpací hlava s kostkou molitanu, akorát ta kostka není kostka, ale kostička velikosti palce u nohy, tudíž k ničemu. Navíc je ještě dosti hrubá, tipnul bych to na PPI 10, takže ani pro mechanickou filtraci to není použitelný. Nicméně samotná hlava použitelná je, akorát by sis musel dokoupit větší a jemnější kostku molitanu, což není na dnešním trhu problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 08:46 Muž Michael281 [6] - TetryRe: afc1886
Dobře, děkuji. A co říkáte na Aquael Pat mini? Ten vypadá dobre a dost podobně jako čerpací hlava s kostkou biomolitanu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2020 07:29 R Muž afc1886 [9825] Re: Michael281
Co takhle čerpací hlava a kostka biomolitanu.
Edit- například m.heureka.cz/…
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 23:22 Muž Michael281 [6] - Tetry – Filtr do 54l
Dobrý den, po 5ti letech mi odešel filtr Eheim Pickup 2008 a potřeboval jsem to rychle vyřešit, tak jsem narychlo koupil Diversa Claro 200. Na krabičce je napsané, že je do 40l, tak jsem myslel, že bude stačit, ale je příliš slabý. Uvažoval jsem nad jinou Diversou: Claro 300 nebo Claro 600 a nemohu se rozhodnout, který by stačil. Který by byl lepsi? Nebo byste mi poradili úplně jiný?
Děkuji :-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2020 18:21 Muž PetrO [406] Re: snajprik
Hamburák se mi taky líbí, ale nějak jsem skončil u kanystru.
Je fakt, že u Hamburského filtru elimuješ riziko vytečení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.02.2020 18:08 Muž snajprik [49] Re: PetrO
Ja zase by som už do iného filtra ako hamburger s čerpadlom nešiel. Za mňa je to najdokonalejší akváriový filter s akým som sa kedy stretol a to sa nejaký piatok akvaristike venujem :) 4W čerpadlo mi s prstom v nose potiahne 600L akva za špongiu sa vmestia keramické kupičky CO2 ohrievač teplomer CO2 tester PH tester, vodivosť tester proste všetka technika. pivo www.wikiwand.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.02.2020 17:20 Muž PetrO [406] Re: Zit_Congerson
Ten Sunsun mám a už bych do něj znovu nešel. Nemám sice problém s těsností, ale zase je na můj vkus dost hlučný.
UV lampu stejně až tak nevyužiješ.
A už kdysi se zde řešila o dost větší spotřeba oproti jiným filtrům.
Osobně se asi příště budu dívat po Eheimu nebo JBL.

Je zvláštní, že filtr od Sunsunu pro malé akvárium je absolutně skvělý, ale u velkého akvária mě docela štve :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2020 15:46 Muž _ucx_ [1308] - Symphysodon + CorydorasRe: Zit_Congerson
Se Sunsun 703 budeš mít problémy s těsněním. Tedy, problémy s těsněním budeš mít s většinou filtrů, ale konkrétně u toho modelu je budeš mít poměrně brzy. Jinak je to hodně na osobních preferencích každého, někdo ti řekne, že by si podstavil komorový filtr z malého akvária, někdo, že Fluval FX-5 nebo FX-6 vůbec není špatný, někdo by ti totéž řekl o Eheim Professionel 4+ 600 (2275) a všichni by měli svým způsobem pravdu. Ten komorový bude samozřejmě nejlepší (nejvíc filtrační hmoty, nejmíň rizika s vytečením, žádné problémy s těsněním, nejsnazší údržba), ale budeš zase muset řešit přepad a bude tě stát nejvíc času na začátku. Nicméně jak s těmi Fluvaly, tak s tím Eheimem nebuděláš žádnou zásadní chybu. A nebude od věci uvažovat ještě o předfiltru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2020 15:40 Muž JirkaŠčobák [3223] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zit_Congerson
Co takto žádný? Podle obrázku je množství ryb takové, že je fotosyntéza v pohodě utáhne. Rostlin přiměřeně, světlo dobré. Vsadím se o 100 euro a na základě svých zkušeností s měřením kyslíku, že v tomto akváriu při stávajícím světle, rostlinách a rybách bude i bez filtru kyslíku alespoň 5 mg/l. I s rybami, co tam jsou (pokud nejsou někde zastrčené super velké kusy). Filtr není třeba.

P.S. Bordel se nebude hromadit někde v rohu :). Když na to přijde, dekompozice by ho mohla rozebrat i bez odkalování. Jako v mých akváriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 14:41 Muž Zit_Congerson [60] - Rostliny – Jak vyřešit cirkulaci?
Fotka k příspěvku HD Čaute, mám dotaz ohledně volby filtru do akvárka z fotky. Aktuální filtr vypovídá službu (externí - protýká a nedostatečně cirkuluje vodu). Jak voda nedostatečně cirkuluje, usazuje se veškerý bordel v pravém předním roku akvárka, kde akorát kazí vodu. Mohli byste mi doporučit, jaký filtr zvolit a jakým způsobem ideálně zajistit správnou cirkulaci vody v takovém akvárku? Rozměry 120x50x60, aktuálně více zarostlé, jsou v něm nové kytky, které ještě více komplikují cirkulaci vody. Koukal jsem po SUN SUN HW-703B. www.rostlinna-akvaria.cz/…

Díky za každý názor. PS prezentaci AQ budete hledat marně, ale rád doplním případné informace ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 13:45 Muž WW2collector [0] – vnejsi filtr do 420 litroveho akva
zdravim, pomalu uz se porozhlizim po externim filtru do budouciho 420 l akva , jen ty dnesni nazvy a typy mi nic nerikaji.
poradili by jste mi prosim s vyberem kompletni sady vcetne rampy , pomer cena / kvalita 8 vykon ?
diky.
P.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 19:58 Muž snajprik [49]
Hamburger je naj ;-) www.akvarijum.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 19:42 Muž _ucx_ [1308] - Symphysodon + CorydorasRe: Ef
Dobrá volba. Oba tyhle filtry jsou taková stavebnice, lze je libovolně rozšiřovat, dávat naprosto libovolné náplně apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 19:22 Ef Re: vlka
Moc děkuji za tip, přes něj jsem se dostala k Eheim Biopower 200, tak to ještě promyslím, ale zatím mě zaujal nejvíc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2020 21:03 Muž vlka [2167] Re: Ef
Mohu z vlastní zkušenosti doporučit podle výšky AQ: akvarijni-filtry.heureka.cz/… naprosto tichý filtr, jednoduchá údržba - čištění, má i rozstřikovací rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 20:26 Ef – AQ 98l
Ahoj, prosím o radu s výběrem filtru do AQ 98l, kdy vzhledem k umístění akvária není možný vnější filtr. Přemýšlela jsem o závěsném filtru, ale nemám s ním žádnou zkušenost. Mám v plánu akvárium mít tak nějak "středně" osázené rostlinami a co se rybiček týče, tak tam budou rybičky jako neonky a jim podobné tetry a pancéřníčci. Předem děkuji za rady a názory. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 13:33 Muž michalt [734] - MiniakváriaRe: Romanesku
Jo, taky dobrý. Akorát bych to uhlí a molitan nahradil něčím jiným. Třeba těmi válečky nebo Siporaxem nebo něčím takovým. To uhlí tam jen zabírá místo a molitan je v tak malém objemu málo efektivní.

Ale nakonec, na těchhle detailech by nemělo záležet. Tu nádrž si udělej tak, aby se ten filtr nezanášel a aby ses při každém pohledu na něj sám sebe ptal, jestli jej vůbec potřebuješ ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 11:56 Romanesku Re: michalt
Vybral jsem Aqua Clear 20 , co ty na to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2020 11:42 Muž michalt [734] - MiniakváriaRe: Romanesku
Romanesku napsal: V akváriu budu mýt Betu a neonky nebo tetry

Na neonky i tetry je to malé, to nebude dlouhodobě fungovat bez ohledu na filtr. Těch 25 litrů je leda tak pro tu Bettu, co by ale bylo s dostatkem rostlin moc hezké akvárium (k tomu několik malých šnečků okružáků a piskořek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2020 11:38 Muž michalt [734] - MiniakváriaRe: Romanesku
Co v tom budeš chovat? Jestli to nepřerybníš a necháš zarůst,bude to dobré tak jak píše Oldass.

Jestli opravdu chceš nebo potřebuješ filtr, třeba kvůli pohybu vody nebo tak, můžeš použít tenhle:
www.akva-exo.cz/…

Prostor filtru výplň například filtračními válečky nebo Siporaxem. Na sací koš nasaď malý váleček biomolitanu a priškrť průtok. Já takhle provozoval 25 litrů 3 roky bez problemu.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 249

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 218859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=201