Jaký filtr
Má to jeden háček...tyto filtry jsou momentálně nesehnatelné...čekám na ně už druhý měsíc...

Když už tak SUNSUN HW-603B nebo SUNSUN HW-602B 602-603 bez písmene B jsou jen předfiltry

Sunsun 602. Mam ho dva mesice a je super.
0 03.02.2018 10:11 stanedav děkuji za reakce, pardon, psal jsem to natřikrát, tak se ta informace o tom, že bych tam chtěl dát krevetky vytratila...
takže:
obyvatelé - krevetky
cena - strop 800 Kč, ale klidně připlatím za kvalitu
A jaké obyvatele nemá ohrožovat?
0 02.02.2018 14:20 stanedav – filtr
Dobrý den, prosím o radu s koupí filtru do akvária 54 l, aby byl co nejtišší, odpovídal výkonem a neohrožoval obyvatele akvária. Děkuji moc za radu

Starší reakce
0 28.01.2018 20:13 Maja16 Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký filtr bude nejlepší když mám dravou rybu, chtěla bych docílit křišťálově čisté vody, akvárium 160l
Akvárium porostlé travnatým kobercem..
Chemická úprava : prostředky proti řasám,hnojivo do substrátu.. prostředky na podporu bakterií ve vodě a substrátu.
Byl by lepší vnitřní nebo závěsný filtr ? Nebo čerpadlo s jemnou filtrační "houbou" ? Děkuji
Já mám zkušenost jen s U4, ale podle fotek na netu ten spodní výstup má jen U2 až U4.
NHKG napsal: Ten Fluval se dělá ve 4 velikostech: U1, U2, U3 a U4...Má 3 možnosti výstupu vody... Sice jsem se předběžně rozhodl koupit ten doporučovaný externí SunSun HW-602B, ale ten se nedá momentálně nikde sehnat. Mám tedy dotaz i na ten interní Fluval ve variantě U1, zda umí také spodní a střední výstup vody? Díky.
Ten Fluval se dělá ve 4 velikostech: U1, U2, U3 a U4, vyber si dle potřeby. Já mám 450l akvárium, takže mám ten největší a potřeboval bych ještě trochu větší.
Má 3 možnosti výstupu vody. U hladiny, u dna a rovnoměrně ve všech výškách (toto dělá nejmenší proud v akváriu). Používám výstup u dna, aby vířil a sbíral derit. Navíc takto ten proud z filtru nevadí plovoucím rostlinám. Když použiješ ten horní výstup, tak bude čeřit hladinu.
EDIT: Tady máš video
www.youtube.com/…
Ten týpek tam má víc videí, je na nich pěkně vidět, jak je ten filtr konstruovaný.
Děkuju za tip

Tento konkrétní filtr je ale pro moji stovku zbytečně výkonný.
Už dříve jsem si pohrávala s myšlenkou koupit "složený" filtr a vykuchat ho, totéž už bylo řečeno i níž, ale dosud jsem našla takhle zkompletovaný filtr jenom EHEIM, u něj se už od pohledu jedná o "sestavu".
Na FLUVAL jsem narazila taky, ale nevěděla jsem, že je to taky "sestava", takže jsem se u něj nikdy nezastavila.
Ještě se chci zeptat. Tento filtr je čistě filtrem nebo i čeří vodu? Nemůžu o něm najít nic bližšího.
Já na toto používám Fluval U4 jen s molitany, bez té střední patrony s keramikou a bez uhlí. Každý týden ty molitany propírám, protože mám ryby co bagrují ve dně a víří kal. Jeho výhoda je, že jdou ty molitany snadno vytáhnout po odklopení víčka filtru a nemusím vytahovat celý filtr a ni s tím nějak složitě manipulovat.
Bude li se filtrovat biologický odpad, tak v něm budou probíhat biologické procesy.
Budou li se z vody zachycovat čistě mechanické nečistoty, jako např poletující písek, pak půjde o mechanickou filtraci.
Možná by bylo lepší, popsat detailněji celou situaci, nebo zamýšlenou nádrž.
Ano, to vím, ale hledám takový, který pro biologickou filtraci není primárně určený.
Ono mi nejde o to povraždit celou biosféru v nádrži

Jde mi o to neprovádět biologickou filtraci záměrně. Zkrátka potřebuju sehnat filtrační médium do vnitřního filtru, které je primárně určené pro mechanické odstranění nečistot.
Chtěla jsem quick filter určený pro aquaclear powerhead, ale tento filtr u nás nikdo nenabízí.
Každý filtr je trochu biologický a zároveň mechanický to mu nejde moc odpárat.

To bude velmi obtížné, nitrifikační bakterie nasednou v podstatě na jakýkoliv běžný substrát, třeba i na stěny prázdného filtru. Jde o to, že biologická média povrch zvětšují tak, aby se baktérií vešlo co nejvíce. Nějaké budou ale i v prázdném filtru nebo na téměř jakémkoliv mechanickém médiu. A co je podstatné, jsou i přímo v akváriu (v substrátu, ale i na dalších površích).
Takže biologické filtrace se těžko zcela zbavíš, leda bys nastavila podmínky v akváriu tak, aby se jim tam nelíbilo (třeba velmi nízké pH).
Právě těmi médii si nejsem tak jistá. Všechno, na co jsem narazila, je vlastně materiál k biologické filtraci.
Důvodem je plánované založení akvária podle jiných pravidel než je běžné. Biologická filtrace je v dané metodě silně kontraproduktivní.
Tak si kup normalni filtr a dej do nej jen media pro mechanickou filtraci.
A muzu se zeptat na duvod?
Dobrý den,
už jsem se na zdejším fóru naprosto poztrácela, tak se raději zeptám, fakt to nemůžu najít.
Hledám filtr, který by prováděl výhradně mechanickou filtraci - bez biologické - bohužel ale nemůžu nic takového najít.
Nevíte někdo, jestli na našem trhu vůbec něco takového existuje?
Původně jsem měla v plánu koupit čerpadlo a k němu filtr, ale čerpadlo u nás sehnat jde, filtr už ne
Bohužel pro mě, neumím nakupovat na e-bay...
Starší reakce
Podle mě už na tenhle objem co máš je to málo.

Stávající technika - určitě to nějak pojede, ale podle mého to nebude ono. Blbý je, že když nepřipravíš přepad při výrobě akvária, tak už je to pak vždy složitější.

Tak to je, levá strana bude v rohu. Levý bok bude u nosné zdi, zadní strana u zdi mezi obývákem a společnými prostory (chodba, výtahy) a pravý bok až u dveří, vchod do obýváků. Prakticky bude místo stolu ale až ke zdi.
Tak bych ho dal pod akvárko do rohu místnosti (jestli ti podlaha někde u dveří unese konec akvária, pak ti podlaha v koutu unese i něco pod akvárkem).
Dal bych i větší ale statik a prostor to nedovolí.
Přemýšlel jsem, že bych na každé straně ubral 10cm na komory, tím bych měl filtr 10x60x60 na každé straně ale uberu rybám prostor. Já v tomto vidím výhodu snadné úržby, přístup, a nemusel bych mít tak vyskoký podstavec. Ovšem nevýhoda a to pro mne dost podstatná je že potřebuji ryby přehodit hned po usazení nového akva a napuštění vody. Prostě nejsem schopen mít tu obě akva naráz. Toto si musím pořádně promyslet. Vrátím se ještě k mému původnímu dotazu, utáhne stávající technika to nové?
Tady je to zcela v pořádku, pokud je možné vedle akvária něco postavit, tak to znamená, že akvárium klidně mohlo být větší

Vedle nejde umístit pač bude od zdi až ke dveřím.
Já taky ne, ale po nastudování všeho jsem dospěl k názoru, ze z principu věci je to snad nejbezpečnější řešení (s výjimkou vnitřních filtrů) a zároveň jedno z levnějších. I kdyby filtr prasknul, tak vyteče jen voda z filtru, z akvária max. cca polovina objemu přepadového komínu (podle umístění hlavní trubky, ale odhadem do 10l vody). A údržba mi přijde také snadnější, v podstatě lze dělat za provozu, navíc tam dáš topení a další věci. U Tanganiky ani nepotřebuješ rovnoměrný proud pro rostliny, takže za mě optimální řešení.
Můžeš ho mít vlepený i v akváriu třeba za dekorací. Pokud nejsi omezen místem tak 20cm vedle akvária bohatě stačí. Dá se říci že to ten nejlepší filtr jaký můžeš mít.

Nemusel bys ho ani umisťovat pod akvárko. Pokud bys měl místo vedle akva, bylo by to lepší jak kvůli spolehlivosti, tak kvůli zatížení podlahy.
To je pravda, nemám s těmito filtry žádnou zkušenost a přiznám se, že se toho i bojím. Je to pro mne krok do neznáma.
Vždyť nemusí být tak velké, i s 80l budeš mít mnohem větší objem filtračních hmot oproti současným filtrům.
O tom jsem také přemýšlel, ale vzhledem k tomu, že bydlím v paneláku tak dle statika 900l tedy váhu okolo 1,3t je už dle nej dost. Kdybych pod to dal další akva řekněme 100x50x50 tedy dalších 250l by už mohlo být přes příliš. Nevím radši bych využil aj stávající techniku.
Taky bych se přimlouval za přepadový filtr, je to bezpečnější a já tam vidím spíše výhody oproti kanystrům.
Nechceš si radši nechat slepit nějaký skleněný přepadový filtr a do něj dát pořádné čerpadlo nebo dvě?
Jinak se prodávají bazénové filtry, pokud trváš na tom typu "hrnec".
Připojuji se k názoru, že pro zvýšení cirkulace vody by bylo vhodnější použít proudové čerpadlo.. vezmi to nejslabší, co najdeš, namiř ho lehce dolů šikmo na přední sklo a uvidíš, že to bude ok. Ono hrozně záleží jak a kam ho namíříš (např. pokud ho namíříš tak, aby byl proud po směru hodinových ručiček, bude proudění slabší, než proti směru ručiček). Filtr je na filtraci a čerpadlo je na proud (pokud trváš na větším proudu.. protože akva ti bude prosperovat, i když ho za hodinu přefiltruješ/přecirkuluješ třeba jen 2x).
Budeš tak více pánem situace a nebudeš muset řešit, jak moc silný proud filtr vytváří, že se průtok snížil pod tebou požadované minimum atd. Prostě necháš filtr dělat svojí práci a čerpadlo zase svojí.
Vata je naprd a UV lampa se může hodit, ale rozhodně ji nenechávej běžet permanentně.
Jinak tlak vody v rampě by měl být všude stejný, pokud nemáš předimenzované díry.
Ty kroužky pod ten bioakvacit nedoporučuji, všimni si že ten bioakvacit je o chloup menší než ten koš který má po obvodu té mřížky takovou obrubu (dno koše) , když dáš pod ten akvacit kroužky vznikne prostor mezi akvacitem stěnou a obrubou koše volný prostor skrz který ti bude putovat bordel do celého filtru, pokud nechceš předfiltr kup ještě jeden plát toho akvacitu který podélňe rozřízneš kroužky dáš úplně na dno filtru pod první koš do kterého se vejde jeden a půl toho akvacitu , vatu vyhoď a dokup ještě bio média tím vyplň prostředí koš a 2/3 horního , nakonec dáš druhou půlku toho rozřízlého akvacitu, vodu budeš mít čistou a průtok bez vaty je o řád lepší, ten filtr má výkonu dost ale s tou dlouhou rampu a vatou nečekej zázraky od žádného podobného filtru

uf.
A zkousel uz si tu rampu na boku. Ja si myslim, ze ten proud moc silny urcite nebude.
Mužů to zkusit. Vždy je to buď a nebo

Tohle už je téma do jiného vlákna, tak nás asi přesunou jinam, nicméně, při kratší rampě budou mrtvá místa v akva, kde se nehne voda, když dam rampu z boku akva, tak bude proud zase moc silný a jaké jine řešení vymyslet, než přes rampu? Podotýkám, ze s Lily pipes nemá nikdo se známých dobrou zkušenost.
Eheimy jsou i s vetsim prutokem nez 1000litru za hodinu.
Od takhle dlouhy rampy nemuzes cekat buh vi co.
Dal bych ji na krasti stranu a mebo jel uplne bez ni.
Vidíš, a já si kolikrát říkal, že by mohli dělat verze s menším průtokem, při stejně velkém objemu. Asi to bude rozumný kompromis.
A co vyrazit tu vatu a jet bez ní?
Tak jsem to vlákno o pořadí filtru pročetl a řekl bych, že tam dám ve směru prutoku ty krouzky, pak biomolitan pak matrix a na matrix trochu vaty, otazka zní, jak moc zpomali predfiltr samotny filtr a jaky filtr by teda byl dobrý pro akva š. 120cm a stejne dlouhou rampou, aby to dalo i s předfiltrem? Jelikož ty od eheim maj průtok někde okolo 1050l/hod, což na 120cm rampu je málo. No za ty penize by mohl byt vykonejsi

Ty válečky jak jsem zjistil nejsou tak efektivní jako akvacit hrubosti 10ppi.
Přidat reakci
1 ...... [23] ...... 257
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 233310x