Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 252 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 13:18 tomert Re: Štěpán
Já bych se asi taky přikláněl ke klasice, akorád bych chtěl vědět jaký motůrek hlavně kůli hluku mám doma jeden volný ale je strašně hlučný asi RENA300.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 12:41 Petr Re: tomert
Dobrý den,
do akva této velikosti bych doporučil klasický bublifuk, neboli vnitřní vzduchový molitanový (biomolitanový) filtr napojený na vzduchovací motorek. Sám to provozuji v 90 l akváriu a dle mého je to to nejlepší.
Další variantou by mohl vnitřní čerpadlo Atman At-201 s biomolitanem, ovšem s maximálně přiškreceným průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 11:38 Štěpán Re: tomert
V UV diodách se nevyznám ale řekl bych že to nebude účinné.

Vzduchovací motůrek je povinná výbava akvaristy.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 11:32 tomert Re: Štěpán
V akvaristice mi taky nabízeli filtr s led diodama jako Uv světlo na ničení baktérií. Já si myslím ale že to zabíje všechno nebo ne? Asi bych koupil nějaký vnitřní filtr, protože nemám motůrek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 11:07 Štěpán Re: tomert
Co třeba tento?
www.akvadolezal.cz/…
nebo větší, jestli se vejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 11:01 tomert Re: Norton
Děkuji za rady. Jaký filtr byste mi doporučil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 10:54 Muž Norton [109] Re: tomert
AT-F302 bych nedoporučoval. V nedávných začátcích jsem podlehl kouzlu nízké ceny tohoto filtru. Má zoufale malý objem filtračního materiálu a docela velký výkon čerpadla. Velmi rychle se zanáší a je potřeba jej často čistit. V současné době je (včetně vnitřní tetry IN600...) jako záloha v "šuplíku". Používám jej pouze jako přídavný filtr když potřebuji odfiltrovat léčiva přes aktivní uhlí.
Pro vaše akvárium, pokud v něm nebude axtra přerybněno, postačí odpovídající biofiltr poháněný vzduchem, nebo nejmenším možným samostatným čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 10:41 tomert – Atman AT - F302
Dobrý den prosím o radu jestli bude stačit tak na 75-ti litrové akvárium filtr Atman AT-F302 je levný a teď bych nerad vyhodil hodně peněz za kvalitní filtr. Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 19:04 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
inu to ví pár lidí - už je objednané - nicméně pokud se porouchá - dva roky záruka ... - no - uvidíme ... hmm coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 18:04 Štěpán
Tak nevím jestli je sicce nova dobrá volba. Viděl jsem v hornbachu nedávno eheim 600 za asi 550 korun. Sicce nova je sprosté čerpadlo s kovovým trnem pevně upevněným. Eheim 600 má keramickou osičku uloženou na obou koncích v gumě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 17:57 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
Tak už jsem rozhodnut - vlastně už nakupuju:
Jako biofiltr bude sloužit skleněný přepadový filtr (50x30x30) se třemi filtračními komorami (3x6 litrů Filtrenu TM 20 a TM30) bude to čerpat SICCE "Nova" a jako mechanický filtr použiju čerpací hlavu Atman AT-202 s Biomolitanem ... love
uvidíme, jak to bude stačit, ale myslím si, že by to mohlo být naprosto v pohodě hop Tímto je otázka AT-3337 zodpovězena, resp. nemá smysl dále reagovat ... Díky všem rádcům!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 18:42 Vitekm
Každá složka má jinou funkci. Takže, pokud máš vodu moc tvrdou a zásaditou, přidej rašelinu. Pokud potřebuješ vychytat léky a jinej bordel z vody, přidej aktivní uhlí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2007 09:24 Žena Marfi [10]
mám ve filtru jen molitan a jednou za čas (většinou po léčbě) tam dám na chvíli černé uhlí jinak nic nic nic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 20:18 Muž Horác [3942]
Ještě malou poznámku k těm hodinovým výkonům externích filtrů ... Já mám doma EHEIM 2217 s deklarovaným výkonem 1000 litrů/hod ...
Ale to je TEORETICKÝ výkon úplně prázdného filtru (!) Po naplnění pískem, bioakvacitem a filtrační vatou činí REÁLNÝ výkon 360 litrů/hod !!! (změřeno několikrát). Takže pokud se někdo chce držet pravidla "objem akvária za hodinu", měl by tohle brát v úvahu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 20:11 fazola
To je celkem pekelný rozdíl. Uhlí z vody všechno možné bere a rašelina tam dodává a okyseluje tone
Možná je ale rozdíl hnědé a kamenné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 18:06 blek – :-)
filtrační pěně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 17:57 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
no ano - již jsem tabulku Atmana nalezl taky - rozhodl jsem se taky Atmana spíše vyřadit, nejen kvůli podstatně většímu příkonu, ale kvůli podstatně menšímu filtračnímu objemu (oproti Tetra Tec EX 1200)....
Takže, pokud se nakonec nerozhodnu vyrobit si vnější filtr sám (přepadový), tak si pořídím asi toho EX1200 od Tetry ... (a při mé lenosti to tak asi vidím) spim
Ale je fakt, že by takový přepadový filtr o objemu kolem 30-40 litrů byl pro budoucí obyvatele mé nové nádrže poněkud přínosnější hmm - jen se obávám, jestli to opravdu neskončí na mé lenosti - na druhou stranu by mě asi mohly přinutit pořizovací náklady:
TETRA TEC EX1200 - nejlevněji 2900 Kč
externí přepadový - cca 1600 - 2000 Kč - podle značky čerpadla ...
...no ještě mám trochu času na rozmyšlenou - financemi moc neoplývám, takže ... no uvidíme ... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 17:55 R Muž Mrakoplash [1776]
covece ani jedno ve filtru nemam a nejak se ani nechystam to tam cpat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 17:50 Muž Kurhell [7] – čemu dáváte přednost vy???
Zajímá mě které náplňi do vnějšího filtru dáváte přednost jestli uhlí nebo rašelině? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 14:26 Muž LordP [7]
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 14:19 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
Tak už se mi to povedlo nalézt - 21W - zde: tetra-fish.co.uk/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 14:11 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
2 memeo: Dík za vyčerpávající rady - jen dotaz - ten Tetra EX 1200 - jakej má příkon - nikde to nemohu nalézt???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 09:47 Muž memeo [15]
Atman AT 3337 bude na 390 litrové akva jen tak tak.Né , že by nestíhal kvůli průtoku,ale na tlamovce bude mít malý filtrační objem.
Já mám 450 litrové akva Malawi a u něho jsem měl a mám Atman AT 3338 a musel jsem dokoupit ještě jeden vnější filtr,takže mi jedou v akva dva.
Stačit to bude do té doby,než ryby dospějí.Potom si myslím bude dobré k filtru přidat ještě do akva čerpací hlavici s biomolitanem.
Jinak je pravda,že mám v akváriu počet dospělých ryb na hraně objemu,proto mám ty filtry dva,ale už to stíhají v pohodě.
A filtrace jedou naplno............ani jedna není přiškrcená.
Jinak jak všichni Atman pomlouvají...já ho mám a jsem spokojen.......a můžu říci,že má tišší chod , než dokoupený druhý filtr........
Ale jestli chceš ušetřit,tak doporučuji TETRA EX 1200. palec
Levný a dobrý vnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 00:22 Muž LordP [7]
staci hledat zde na rybickach a nebo na akvaristovi. najdi si k atmanovi dve veci nahradni dily a el. prikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 21:49 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
Teď nevím, jestli to ještě bylo k mé otázce - ale měl bych se značce Atman vyhnout? Nějaké konkrétnější zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 17:55 Muž LordP [7]
Bude ale nekupuj ho atman jako znacka nic moc.ven fluval tetra eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 10:35 Douby
Dobře, dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2007 09:10 Muž matlala [798] - Rostliny
určitě ale musí mít ten průtok-čili akva přečerpat za 1 hodinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 23:21 Douby
Potřeboval bych poradit ohledně filtrace v 200 litrovém akváriu. Mám malý filtr který jsem převzal z menšího akvária a zdá se mi že 0,5 litru filtrační hmoty je zoufale málo (každý týden z něj vyplachuji spoustu nečistot). Uvažoval jsem nad vnitřním čerpadlem Atman a kostkou Biofiltru. Myslite že by to bylo dobrý řešení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 17:56 Štěpán
byl by problém se zavodněním filtru (šlo by ho uvést do provozu na zemi a pak ho zvednout nahoru), a velice ochotně by se zavzdušnil jakoukoli netěsností, to čerpadlo by rozhodně nemělo běžet nasucho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 17:49 Žena popelucha [12] – to spider007
V manuálu k Fluvalu píšou tohle: NEVER install the filter above the water level.
www.hagen.com/…
Takže by to asi problém byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 17:45 Štěpán
Ten problém by neodpadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 17:25 spider007
Jinak byl by problem, kdyby byl vnejsi filtr v urovni nebo dokonce nad urovni akva? Tim by odpadl problem s rizikem vyteceni vody na zem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 14:59 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
2 matlala: díky - konkrétnější informace se přeci jen líp vnímají...
Díky všem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 14:51 Muž matlala [798] - Rostliny
pro biologickou filtraci ho ale stlum na prutok = čistýmu objemu akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 14:43 LuXy
Celou vetou: Bude, je to do cca 500 nádrže. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 14:16 Muž j_j [18]
Bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 13:48 LuXy
Bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 21:25 Usine
Tak znova. Bublifuk je nejednoduší filtr(do menších nádrží). Nevýhoda je jeho hluk a nemožnost přidání dalších zařízení. Čerpací hlava je daleko lepší systém, obsahují ji všechny ostatní filtry. S biomolitanem je to dobrá kombinace, na čerpadlo lze připojit další věci jako je třeba rozstřikovací rampa, nebo různé difuzéry na CO2 atd. Nevýhoda je že zabírá místo v akváriu. hrncové a přepadové filtry jsou zase o něco lepší. Můžeš použít větší filtrační hmotu a to i několik druhů, je možnost do nich umístnit i topení, látky ovlivňující vodu jako je třeba rašelina. Je jen na tobě jaký si vybereš vhledem k velikosti tvého akvária, k počtu ryb a druhu nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 21:17 Pet
Ono je opravdu velmi těžké jednoznačně říct co je lepší. Vše má své výhody i nevýhody. Pro Tvoji velikost akvárka je bublifuk dostačující. Čerpací hlava s akvacitem by Ti akvárium vyčistila účinněji, ale vzniká zde možný problém s nadměrným vířením hladiny a s tím spojenými průvodními jevy.Chceš li jednoznačné rozhodnutí, já na Tvém místě bych si z těchto dvou možností vybral čerpací hlavu, ale najdou se jiní, kteří budou mít opačný názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 20:49 Fennanek
no nejsnažší by bylo lepší je to nebo a proč..a bylo by..btw. nechci se vzdát akvacitu na úkor drahého externího filtru.. spíš měj zajímá co funguje lépe zda čerpací hlava nebo bublifuk..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 20:46 Usine – mch.sokolov
Asi máš pravdu :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 20:36 Fennanek
Děkuju za vaše rady ale bohužel jsem se nic konkrétního nedozvěděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 20:27 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky – Atman At-3337 a 390 l akvárko???
Ahoj všem - jsem tu nový a chtěl bych leccos pochytit a taky využít tohoto fóra.
Chtěl bych se pokusit založit nové aquo - 390l Malawi (skutečný objem bude tak 320 - 340 litrů) - co myslíte - bude mi stačit ATMAN AT-3337 (1000l/hod) ???
Děkuji za vaše názory! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 18:36 Muž LordP [7]
no s viberem filtru ti uz moc nepomuzu.ale uniku vody se bat nemusis.externi filtry maji kolem hlavy tesneni a funguji na principu podtlaku.Ja kdyz chci svuj filtr otevrit, tak tam musim otevrit horni kohout aby ne klesl podtlak.Jinak bych filtr ani neotevrel.To tesneni, ktere tam je staci jednou za cas zkontrolovat treba pri cisteni filtru a kdyby uz bylo sterele tak vymnenit.Ale myslim ze o toto se nemusis bat.
A hluk? u mojeho filtru nelysim vubec nic. klidne bych si ho mohl dat v noci za hlavu k posteli a stejne by se me spalo klidne. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 17:17 spider007
Tak me asi zviklate na ten vnejsi, o penize mi zase az tak nejde, ty 2000 klidne dam, jen mam strach z toho, ze by mohlo dojit napr. pri vypnuti elektrickeho proudu k uniku vody na zem a vzhledem k tomu, ze to budu mit v panelaku, tak by mohla byt velka skoda.... Ktery z techto filtru byste mi tedy doporucili jako nejvhodnejsi?

Filtr Fluval 205 vnější,680l/h,10W

Eheim CLASSIC 2213050, S KOMPL.BIO NÁPLNÍ,DVOJKOHOUTY

Filtr Tetra Tec EX 700 vnější

Nebo jeste jiny? Jak je to s hlucnosti vnejsich filtru? Jinak by me zajimalo, jak je to s pojistenim akvaria? Jake jsou moznosti na trhu? Ktera pojistovna to treba dela a za kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 16:20 Muž LordP [7]
ta to se omlouvam mela tam byt tetra ex 700 shop.miga.cz/…
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 11:33 FerdaXL
Dobrý den,
ještě je tu možnost vlepení filtru do vnitř nádrže. Má to své výhody i nevýhody, ale podle mě ty výhody předčí nevýhody. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 08:25 Muž Norton [109] – pro LordP
viz. Tvůj příspěvek 16.04.2007 21:45:52 "... Asi bych vam doporucil tento ale pohledejte si lepsi cenu www.akvapet.cz/… ..."

Tady se jedná právě o Tetru IN1000. Jen jsem chtěl upozornit na "klady" onoho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 07:17 Muž LordP [7]
kdyz jsem si vybiral ja filtr, veskere tetry jsem zavrhl(je nova a nema s filtrama takove zkusenosti)Doporucoval jsem ji jenom proto, ze vetsinou co jsem o ni cetl, tak to byl slusny pomer cena/kvalita.

Rozhodoval jsem se mezi fluvalem a eheimem. Nakonec to uplne vyhral eheim.Vubec svojich financi vlozenych do tohoto filtru nelituju.Sam jsem si chtel postavit vlastni biofiltr ale pro 100l akva to nemelo moc cenu.
Doporoci ti tyto filtry
Eheim-je to opravdu mercedes ale zaplatis za nej(nejsirsi nabidka komponentu): Eheim 2213(pozor ale prodava se v nekolika variaci jestli ji budes brat tak jedine 2213 plus bio,obsahuje dvojkohouty ktere potrebujes a filtracni hmoty/nekdo si bere jenom plus NE BIO a doplni si filtr molitanem/) www.eheim.cz"" shop.miga.cz/…""

Fluval-Taky velmi dobre a povedene filtry: Fluval 205
www.miga.cz/…

Tetra- jak jsem jiz psal cena/kvalita.nic extra ale za ty prachy jaks taks(nemaji moc na vyber zatim nahradnich dilu)-Filtr Tetra Tec EX 700
shop.miga.cz/…""
(tetra ma z uvedenych¨nejvetsi filtracni objem)

ROZHODNUTI NECHAM NA TOBE POKUD BUDES CHTIT NECO VEDET O TEM EHEIMU POPRIPADE JEHO FOTKY MRKNI KE ME DO KARTY A NEBO ME NAPIS.

Norton-ja pisi o externich filtrech a ty odkazy ukazuji na vnitrni filtry X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [252] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=12551