Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 120 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2012 12:30 Muž LiborSprysl [8997] Re: Haimdol
Myslíš jako že když jsou prodavači na to povinné školení, tak by mohli také mít v jednom z bodů povinné studium tu? Je pravda, že vím o mnohých, kteří to činí zcela dobrovolně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.07.2012 12:24 R Muž Silent [5940] Re: malyLibor
Bohužel to cos trefně popsal ve svém příspěvku je smutná pravda a velmi rozšířená. I když už i tady svítá naděje. Při své praxi se už začínám čím dál tím častěji setkávat s rozumnými rodiči a i některé akvaristické prodejny dbají na vzdělávání svých zaměstnanců. Jen to ještě bude chtít moře času a trpělivosti. A hlavně kvalitních osvětových příspěvků třeba zde na webu ;-) :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.07.2012 12:09 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: jamajcan
Jen bych dodal, že je tu drobný problém v tom, že spousta začínajících akvaristů jsou děti, jejichž rozletu brání rodičové. Děti si často načtou, vědí, co by chtěly, ale potom v obchodě jejich hlas rodiče často neberou vážně a věří prodavači, který řekne: "Ale jistě, tento čtyřicetilitrový set vám bude stačit, můžete do něj dát i 20 skalár". Ale to je už zase jiná písnička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2012 10:20 R Muž Silent [5940] Re: LiborSprysl
Já je "v ruce" měl a opravdu za to stojí. Zase nemám zkušenost s komplety od Sera :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2012 10:18 Muž LiborSprysl [8997] Re: Haimdol
smich Ty jsem " v ruce" neměl, tak nemohu sloužit praktickými zkušenostmi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2012 10:02 R Muž Silent [5940] Re: LiborSprysl
Totéž platí i o kvalitních kompletech od MP (Eheim) kde jsou i ceny velmi příznivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.07.2012 10:01 jamajcan Re: LiborSprysl
Plně s Vámi souhlasím.Zakoupení levného setu a jeho dodatečné upravení na vyhovující parametry,vyjde člověka dráž,než kdyby šel hned do setu sice dražšího,ale nevyžadující už žádnou dodatečnou investici.A to,kolik si člověk ušetří starostí a zklamaní,ani nemluvím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2012 09:45 Muž LiborSprysl [8997] Re: romant
romant napsal: Číst, myslet, číst, myslet, tak by se to taky zjednodušeně dalo napsat. ;-)
smich Ty jsi rychlík, ale já přidal i argumenty... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.07.2012 09:44 Muž LiborSprysl [8997] Re: jamajcan
Serácká šedesátka stojí většinou něco přes 4 tisíce korun...odpadá topení, světlo, a filtrace- stálý cíl místních montérů - protože vše funguje pro nároky začínajícího akvaristy spolehlivě. Levné sety stojí asi polovinu. Pak teda vyměnit světlo a filtraci a jsme zhruba na stejno...Jen je to samodomo a pak začnou dotazy co dělat, když to, či ono nefunguje , jak má. Takže si myslím, že pokud i ten začínající bude používat hlavu a staré moudro - nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci - pak odpadají zbytečné starosti montérů snažících se ušetřit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.07.2012 09:37 R Muž romant [27741] Re: jamajcan
Číst, myslet, číst, myslet, tak by se to taky zjednodušeně dalo napsat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.07.2012 09:36 jamajcan Re: LiborSprysl
To je určitě pravda,ale kolik začínajících akvaristů si pořídí relativně drahý značkový set,že? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.07.2012 08:50 Muž LiborSprysl [8997] Re: malyLibor
A znovu, pokud se jedná o tzv. "levný" set, pak lze občas připustit, že nemá filtraci na té nejvyšší úrovni. (I když často dostatečnou pro rozumné množství ryb.) Značkové sety jsou zcela jinou písní, vyhovují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2012 08:41 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: lhajek
Velmi výstižné. palec
Já bych k tomu dodal jen to, že se to dá i otočit. Myslím to tak, že někdo si chce pořídit akvárium. Zjistí si parametry vody, řekne si, jakou techniku tam chce dát (např. s ohledem na své finanční schopnosti nebo manuální zručnost nebo prostě jen na to, co je v setu, který si kupuje) a podle toho pak vybere nejvhodnější složení rostlin i rybek a dalších živočichů v akvárku.
Abych se ale vrtáil k filtru, je třeba začínající akvaristy upozornit, že není moc dobré kupovat set s filtrem. Většina filtrů v těchto setech bývá pro akva nevhodná, proto se jim taky říká "honiče vody". Lepší je (pokud to jde) koupit set bez filtru a filtr si potom vybrat například podle rad uvedených v tomto vlákně nebo po poradě s akvaristou, jehož prezentace se člověku líbí. Většina akvaristů koníčkářů ráda poradí, jak to dělají, že mají krásná akvária, a to je pro začátek to nejlepší.
Ovšem jak se tu už mnohokrát psalo a mnohokrát psát bude - každé akva je originál a v každém to funguje trošku jinak. Ovšem jedno mají všechny akvárka společné, a to tady lhajek přesně vystihl - musí se u nich přemýšlet, a to nejlépe ještě před jejich pořízením. Člověk si tak ušetří spoustu zbytečných problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.07.2012 23:45 Muž lhajek [1756] - RostlinyRe: sivon
Ano výběr vhodných rostlin je to zaklínadlo od kterého se odvíjí co jim musím dát. Mám-li náročnou rostlinu tak jí musím dodat dost živin, CO2 i světla. A abychom se zase vrátily k filtrům :-) tak ty živiny do všech koutů akva dostanu nejlépe větším proudem vody z filtru.
Úplně jinou kapitolou pak budou biotopní akvária, kde se samo snažím napodobit podmínky daného biotopu a tam se může hodit jak velký proud (třeba říčný biotop nějakých horských potoků) přes pomalu tekoucí veletoky až po stojaté vody bažin, kde asi neuplatním žádný filtr :-)
Takže musím vědět co do akva chci za rostliny a podle toho plánuji techniku. Vzhledem k infu co se i tady dá dohledat se dá experimentování co která rostlina potřebuje na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.07.2012 23:03 Žena sivon [1682] - PlžiRe: grunda
Mám malé akvárko zcela bez techniky, mezi dvěma okny, takže žádné velké světlo. Metodou pokusu a omylu se nakonec vyselektovaly rostlinky, které i tam nejen přežívají, ale i rostou (pomalu, ale jistě). Myslím, že takových případů lze zde najít víc. Je to opravdu o tom, jak chci akvárko provozovat a o výběru vhodných rostlin pro můj záměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 18:47 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: grunda
Souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   03.07.2012 18:31 Muž grunda [1780] - CichlidyRe: malyLibor
já bych spíše řekl, že je to o volbě kytek, některé druhy v low tech akva prostě neporostou. Některé porostou, ale nebudou zdravé a vybarvené a některým je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2012 18:30 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Miso
Miso, neber to tak vážně. Napsal jsem, že obojí je nadsázka. I když na druhou stranu, asi opravdu málokde je v přírodě ve vodě tolik hnojiva a CO2 a osvětlení jako v některých spešl rostlinných akva. Nicméně o to nešlo... Ještě jednou opakuji, byla to nadsázka, jak jsem i ve svém příspěvku uvedl... Cílem příspěvku bylo ukázat, že si člověk prostě musí najít nějakou vlastní cestu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2012 17:34 Muž Bími [60] Re: malyLibor
Stačí...každý tu má nějaký cíl a sen.
Jdu experimentovat a když náhodou objevím Ameriku, pochlubím se smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.07.2012 17:29 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Bími
Napsal jsi to zcela přesně potlesk

Osobně bych souhlasil s tím, co napsal romant. Osobně to vidím asi takto: Můžeš si vybrat Low tech nebo Hi tech akvaristiku. Obě mají něco do sebe. Osobně si to zjednodušuju takto - Low je pro mne pomalá akvaristika. Normálně osvícené nádrže, hnojení většinou zajišťuje sřízlivě zvolené množství rybek, CO2 rovněž. Nepoužívá se žádná super technika ani chemie a rostlinky rostou pomalu, ale časem máš nádherné akva v rovnováze. Hi tech je rychlá akvaristika, která vyhovuje dnešní rychlé době. Valíš nepřirozené množství světla a dodáváš živiny, které se v přírodní vodě snad ani nevyskytují, ale zato jsi odměněn nádhernými barvami rostlin a přírůstky takovými, že založíš-li si kompostárku, budeš se moct živit prodejem kompostu z denně prostříhávaného akva. Samozřejmě obojí je nadsázka, oba systémy fungují, když dáš akva tom co potřebuje. Je na tobě, jakou cestu zvolíš, a ta bude taky ta správná. Nejdůležitější je nikdy nezapomenout, že akvárka máme proto, aby nám dělala radost. Mně dělá radost, když se o akva nemusím starat, jen před ním sedím a čumím třeba na šneky, jak se mi na předním skle pasou na porostu řas, někomu jinému dělá radost nádrž plná nádherně zbarvených rostlin, jejíž fotky může posílat na různá fóra a do různých soutěží a nevadí mu, že se její údržbě věnuje třeba i hodinu či víc týdně nebo denně.
Stačí takto? rybka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.07.2012 14:02 R Muž Silent [5940] Re: Bími
V posledních letech, a to i v zahraničí, nastupuje trend několikanásobného průtoku filtru(ů) oproti objemu nádrže. Je třeba ovšem proud směrovat pokud možno rozprostřený a ne soustředěný do jediného tryskajícího výtoku. Ale jak už zde bylo několikrát popsáno, je třeba aby si akvarista sám našel ideální průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.07.2012 13:57 Muž Bími [60] Re: malyLibor
No a právě proto jsem položil tuto otázku, protože jsem se dočetl přesně to, že jeden říká co největší průtok a druhý zas co nejmenší a všichni si říkají profíci. Ale jak se potom v tom máme my začínající akvaristi vyznat? sad
Z toho usuzuji, že jediné, jak se stát profíkem, je experimentovat, experimentovat a zase experimentovat. A jednou budu moct napsat, co funguje mě, ale to neznamená, že je to ověřený recept, který bude fungovat všem. A dokonce mi může fungovat i něco, co bude odporovat všem teoriím a pravidlům a za zveřejnění takových zkušeností budu zde linčován smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.07.2012 13:46 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Bími
Já ti dám odkaz jiný. Ne na přeložené zahraniční články, ale na zkušenosti našeho pěstitele a akvaristy Karla Rataje: www.rataj-spk.cz
Když si na jeho stránkáš klikneš na "Návody" a pak na "Pěkné akvárium" tak tam najdeš hodně zajímavostí, nejen o filtraci a jejím vlivu na pH, ale i o dalších věcech. Je zajímavé, že ačkoliv Rataj doporučuje velmi silné osvětlení, hnojení a sycení CO2 (podle mne osobně zbytečné), tak doporučuje takovou filtraci, která prožene objem akvária přes filtr 1x za hodinu, s čímž zase já mohu podle svých zkušeností souhlasit :-)
A pak si vyber. Jeden ti radí 10x za hodinu, jiný 1x a oba jsou Hi Tech :-D
Chtěl jsem tím jen ukázat, že ti nikdo nedá jednoznačnou radu a že nejlepší radu to dal romant: Experimentovat s rozumem, měnit věci jen málo a dát akvárku čas zareagovat. Pak budeš mít ta nejkrásnější akvárka s těma nejšťastnějšíma rybkama. Džím palce rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2012 12:17 Muž Miso [469]
Proste ak mas silne svetlo 0,6W/l a viac musis pridat adekvatne mnozstvo zivin a CO2 a pre rychlu spotrebu ich musis dostatocne dobre distribuovat. Cim slapsie svetlo tym nizsie naloky na ziviny a ich distribuciu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2012 12:13 Muž Miso [469] Re: Bími
10x za hodinu sa ale uvadza skor pri hightech akvarkach kam su pridavane znacne mnozstva zivin CO2 a svetla. V akva kde sa nepridava ani CO2 a moc nehnoji, moze stacit precerpat aj 2x/hod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 12:09 R Muž romant [27741] Re: Bími
Je vidět, že jsem ten odkaz nedával nadarmo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 11:56 Muž Bími [60] Re: romant
Dočetl jsem se:
"Do akvária nainstalujte takové filtry a čerpadla, aby jejich celkový papírově udávaný výkon udával přečerpání nádrže 10x za hodinu(pokud máte nádrž 100 l, kupte např. filtr o výkonu 600 l/h a k němu pořiďte čerpadlo o výkonu 400 l/h). Vyberte však adekvátní rozstřikovací rampy či lily pipes. Kdyby tento objem tryskal z jednoho úzkého otvoru, byla by to vířivka. Všechny rostliny by se však měly v proudu jemně kymácet, tak poznáte vhodný proud."

Takže doma zkontroluji jemné kymácení hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.07.2012 10:30 R Muž romant [27741] Re: Bími
Když se experimentuje s rozmyslem, tak to obvykle všichni obyvatelé akvária ocení a Tebe odmění. Prostě dvakrát měř a jednou řež, dalo by se taky říct. Akvaristika je o souvislostech a dělaný změny by měly probíhat pozvolna aby zbytečně nedocházelo k nějakým skokům, což je většinou zdrojem posléze se řetězících problémů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 10:25 Muž Bími [60] Re: Haimdol
No jen doufám, že rybky i rostlinky budou mít pochopení pro to moje experimentování smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.07.2012 10:16 R Muž Silent [5940]
S proudem v nádrži se opravdu musí víceméně opravdu experimantovat. U svých klientů provozuji například tři velmi podobné nádrže stejné litráže (cca 80 litrů), technika téměř totožná. V jedné je orientačně změřený průtok zhruba shodný s objemem nádrže a nádrž prosperuje velmi dobře, v další jsem musel zvýšit průtok na dvojnásobek a až pak začaly rostlinky prosperovat a v poslední nádrži je průtok dokonce čtyřnásobný a nádrž vypadá téměř dokonale. Podotýkám, že osázení je až na malé výjimky velmi podobné, zarybnění je druhově odlišné, ale jedná se o malé druhy. Bohužel nemám k dispozici fotodokumentaci. Značí to ale to, že každá nádrž potřebuje odlišný přístup a nejlépe akvarista vypozoruje a mírným experimentováním lze nádrže dovést k dokonalosti. Jen se toho nebát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.07.2012 10:08 R Muž romant [27741] Re: Bími
Jasně, to že jsem napsal slovo "pozor", to je taktéž upozornění pro toho kdo si třeba tuto diskusi přečte a bude se chtít více zorientovat. Já Ti jinou, než danou radu dát neumím. Třeba se najde někdo jiný, kdo bude ve svém hodnocení daleko přesnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 10:01 Muž Bími [60] Re: romant
jj, to mi je jasný, že je to údaj pouze na krabičce, proto jsem ho záměrně napsal do závorky.
Ale v každém případě děkuji za informaci, že mi nezbývá nic jiného než experimentovat, co je nejvhodnější právě pro moje akvárko. Díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.07.2012 09:35 R Muž romant [27741] Re: Bími
Pozor, nemíchat papírovej průtok vody filtrem a skutečný, ten je cca poloviční, takže to akvárko přečerpeš teď zhruba 1x za hoďku, nic proti tomu, může to stačit, nebo taky nemusí, až více povyrostou rostliny, tak se ta cirkulace ještě sníží. Je docela dobrý mít na paměti rovnici světlo x živiny a třeba na to posléze zareagovat. Každý akvárko je originál a nějaká univerzální šablona neexistuje, to chce prostě odsledovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 09:22 Muž Bími [60] Re: Haimdol
Díky roztřikovací rampě mám momentálně proudění spíš menší a to při plném průtoku čerpadla (400l/hod.) a řekl bych, že rybám to tam víc vyhovuje. Ale možná se mýlím :-P .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2012 08:50 R Muž romant [27741] Re: Bími
Jedním ze smyslů proudění vody v akváriu je distribuce živin, takže i CO2 a je jedno jestli je voda uměle sycena, nebo je využito tzv. vlastních zdrojů zevnitř akvária. Na tu intenzitu bude jistě existovat přehršel názorů. Já jsem udělal dobrou zkušenost s 2-3 násobným hodinovým přečerpáním akvária(chápat u zajetýho filtru) u akvárií kde není CO2 dodáváno zvenku. Určitě Ti na to odpoví někdo jiný, kdo má více zkušeností s provozováním podvodních zahrádek. Možná inspirace třeba zde. www.rostlinna-akvaria.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 08:48 R Muž Silent [5940] Re: Bími
V nádržích bez dodatečného přihnojování pomocí CO2 může být proudění větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 08:26 Muž Bími [60]
Rád bych se zeptal na sílu proudění vody z filtru v akvárku bez CO2, měl by být větší nebo raději menší? coze
Díky za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 21:11 exem – Re: Biofilter
Diky za odpovede, takze AT-202 + biomolitan 12x12x.... A preco som uprednostil biofilter pred JBL e701? myslim ze cenovy rozdiel cca. 70€ je dost podstatny argument.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 20:15 Muž grunda [1780] - Cichlidy
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 20:11 R Muž Silent [5940] Re: grunda
U těchto moderních filtrů s perfektně řešeným předfiltrem kostka opravdu postrádá jakýkoli smysl. Já sám používám například v třístovce Eheim 2073 a mám to stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 20:08 Muž grunda [1780] - Cichlidy
mám v akva terčovce. Pro akvacidovou kostku jako předfiltr nevidím důvod, teď mám v 300 litrovce Eheim 2176 a předfiltr čistím 1x za dva měsíce, fitr samotný 1x za rok. Kostka by jen zabírala místo v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 20:06 R Muž romant [27741] Re: grunda
Tak než jsem si stihnul dolejt, tak už to tady zaznělo. Bude velmi záležet na tom, jaká bude osádka. Jako filtraci na hrubší nečistoty(dle provozu nádrže) a zároveň i biologickou funkci plnící a v neposlední řadě i slušnou cirkulaci vody zajišťující bych si tu kostku v akváriu Tvojí litráže dovedl jako doplňkovou, ke slušnýmu externímu filtru(kanystr, skelněnej stavěnej) představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2012 20:00 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: grunda
A přesně o tom to je. Ty zřejmě chováš cichlidy a pro tebe je hrncový filtr super řešení. Já chovám kardinálky, minirasbory, malá dánia, krevetky a šneky a pro mne je ideální řešení HMF, v menších akva bioakvacit. Ale umím si dobře představit, že až si zase jednou pořídím moje oblíbené kančíky červenooké a pro ně přizpůsobené akva, bude tam kvalitní hrncový filtr. Obojí má své klady a zápory a o tom jsem se původně bavil s Miso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 20:00 Muž Deathbull [1927] - CichlidyRe: grunda
Já bych se to kombinovat nebál, dva hrnce nebo filtrační akva pod nádrží a k tomu hlavně na mechanickou filtraci pěknou kostku. V Braníku...teda nevím jestli ještě teď, ale bývaly tam dvě obrovské...fakt gigantické kostky v nádrži 2500 litrů.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:57 Muž grunda [1780] - CichlidyRe: romant
z jakého důvodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:56 R Muž Silent [5940] Re: grunda
A to já dovedu a už jsem to i několikrát viděl (především v zahraničí). Je to ovšem ve formě HMF a ne kostky a čerpadla. Pro takto veliká akvária je ovšem ideální použít vnější skleněný velkoobjemový filtr.
Edit: já viděl v grundově příspěvku 1700 litrovou nádrž a je tam napsáno jen 700 asi už blbnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:56 R Muž romant [27741] Re: grunda
No a co to zkombinovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:53 Muž grunda [1780] - Cichlidy
já si třeba nedokážu představit akvacidovou kostku v akva 700 litrů, můj případ, potřebuju kolem 20 litrů filtrační hmoty a hodinový reálný průtok tak 2100 litrů. I řešení pomocí externích filtrů je kombinace Eheim 2176 a 2180.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2012 19:49 R Muž romant [27741] Re: Haimdol
Hotovo, uklizeno. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2012 19:49 Muž Deathbull [1927] - CichlidyRe: Haimdol
Aleluja.
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [120] ...... 247

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 216177x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr?od=5951