Jaký filtr
Já osobně bych se bez velkého přemýšlení rozhodl pro JBL.
Tak bol by som rad keby sa k tomu este niekto vyjadril ale dakujem aj za vase slova. Dali ste mi chrobaka do hlavy pretoze nad tym JBLsom doteraz ani nerozmyslal ale vyber sa mi zuzil na bud tetra ale jbl co by ste si vybrali vy ? Ci mam to jedno a zalezi na aky kus natrafim ?
Můžu potvrdit, co ti napsal Heimdall. Měl jsem JBL e700 ve stoosmdesátce(byť je do 160litrů) a byl jsem hodně spokojen s účinností a obsluhou.

Co se poohlédnout po JBL který poskytuje záruku 4 roky a má velmi kvalitní zpracování. Jako levnější alternativa by se mi jevil například Atman se zárukou 3 roky. Takže strach, že budeš po dvou letech kupovat nový filtr mít nemusíš. Možností je samozřejmě více, jako již zmíněný TetraTec nebo Eheim (také záruka 3 roky). Záleží jen na finančních možnostech nebo ochotě investovat.
dobry den. vedel by mi niekto poradit aky vonkajsi filter by som si mal zakupit do 200l akva? precital som si toho dost na fore ale zistil som ze aj slavne filtry EHEIM sa niekedy pokazia. prosim vas vedel by mi niekto tak objektivne poradit? mna dost zaujal Tetra EX 800 Plus je za velmi rozumnu cenu ci radsej investovat do toho eheimu ? alebo zvolit celkom inu znacku ? nechcel by som aby sa mi po 2 rokoch pokazil a musel som investovat do noveho
som co sa tyka vonkajsich filtrov uplny zaciatocnik
dakujem vam za vase nazory
Na mírnou obranu Eheimu musím uvést, že si zapomněl připočíst 0,6 litru integrovaného předfiltru. I když to už moc nevylepší, co?

Jestli jsem to dobře dohledal tak objem nádoby Fluvalu FX6 je 20 litrů, mechanická filtrace je udávaná v ploše a to je 2100 cm2 a objem biologické filtrace je 5,9 litru. Možná jsou údaje trochu matoucí,ale Fluval řady FX má originálně řešené filtrační koše.
Když už to tu různě probíráte, věděl by někdo, jak je tomu u filtru Fluval FX 6 (5) ?
Jaký je objem nádoby/kýble, objem celkový filtrační a objem košů pro volitelné filtrační náplně ?
Tak jsem zkusil kouknout třeba na EHEIM professionel 3e 450 (na webu to maj hezky rozepsaný - na krabicích si nejsem jistý jak to maj)
Container volume: 12.50 l
Filter volume: 6.00 l
Tak to jsem nečekal, trochu zklamání, ale aspoň že to tak "šidí" všichni. Doufal jsem v objem 10 litrů, které teda nemám, ale tak snad to bude stačit ...
Konkrétně tebou zmíněný JBL CP e901 má objem nádoby 7,6 litru, koš Combi má 1,1 litru a zbylá filtrační média 4,7 litru. Takže z objemu nádoby 7,4 litru je kompletních filtračních hmot (Combi koš a ostatní koše) 5,8 litru. Což není špatný poměr.

Každý filtr má trochu jinou konstrukci a zrovna Atman má konstrukci podobnou Eheimu professionel II (teď se to jmenuje Eheim eXperience) a tam je to holt takto prostorově neekonomicky řešené. Když se podíváš na stránky Eheimu a najdeš si tento filtr tak budeš také zírat na rozdíl objemu nádoby a hmot.
Jako čekal jsem nějaké malé rozdíly - např. místo 12 mít 10 litrů ... ale skoro poloviční reálný objem mi přišlo už dost. A v návodu nic.
Tak mě zajímalo jestli to dělaj všichni výrobci a nebo třeba ten JBL e901 s udávaným 7,6 litru nemá nakonec stejný objem (pokud by udával reálný objem pro filtrační média) a jestli jsem neudělal chybu :(
Jo to normální. Objem nádoby bývá jiný než objem filtračních hmot pokud je v hmota v koších a většina výrobců tyto rozdílné hodnoty udává minimálně v návodu. V tomhle směru jsou ukázkové návody JBL.
Tak jsem pořídil ten Atman CF-1200. Koukám na tu obrovskou krabici a uvnitř obrovskej filtr. Tak si říkam, že tu kapacitu 12 litrů mít bude ... ale když jsem ho doma rozebral a koukám na ty košíčky, tak je objem pro filtrační média max 7 litrů ... to je normální u všech značek?
Vnitřní filtry, čerpadla i topítka JKA (exAtman) mají velmi slušné zpracování, takže bych se toho rozhodně nebál. Jinak by si JK ANIMALS netroufl poskytnout tu nadstardardní tříletou záruku.
já třeba jedu v malých akva Hailey RP-200 nebo 400 a za cca 3-4 roky jsem jen u jednoho měnil vrtulku za cca 40,- Kč. Já budu zase doporučovat Haileu

Určitě záleží na výrobci, ale co jsem koukal, tak třeba na filtr JKA-MIF300 (na který mi poslal odkaz Heimdall) poskytuje prodejce 3 roky záruku, což jistě nebude náhodou. Všechny filtry fungují +- na stejném principu a používají podobně stavěná čerpadla, takže si myslím, že pokud může roky bez problémů fungovat čerpadlo u většího filtru, tak bude jistě fungovat i u menšího (pokud je postavené ze stejně kvalitních komponent). Nebo se pletu?
Obávám se že ty filtříky budou všechno stejné "šmejdy" a bude o štěstí na jaké kusy narazíš. Jeden obdobný mám a funguje ve 12L akva viz. moje prezentace. Kupoval jsem ho na aukru:
aukro.cz/… Bojím se, že na to moje mini akvárko by tohle "monstrum" zabíralo už příliš moc místa, a rostlinám by to při pokusu asi dost stínilo. Musíte vzít v úvahu, že světlo půjde k rostlinám pouze průzorem 20x20 cm. Už i ten rohový filtr bude zabírat nějaké místo, a navíc tam ještě budu mít topítko (ale to můžu umístit více dolů). Jinak to ale určitě není špatný nápad (akorát asi do trochu větších akvárek).
Maximální výtok je hodnota výkonu čerpadla bez filtračních hmot. Maximální průtok je hodnota průtoku vody skrze filtrační hmoty v nádobě. Někteří výrobci tyto hodnoty uvádí, jiní uvádí jen líbivější maximální výkon čerpadla.
Heimdall:
Diversu nechci (špatná zkušenost). Atman CF-1200 je sice už za 3000 Kč, ale pokud budu mít bezproblémový chod i funkčnost na dlouhou dobu, tak by to ještě šlo. Jen nechápu "max. výkon: 1 550 l/h" a "maximální průtok: 800 l/h". Proč má čerpadlo 2x větší výkon (spotřebu) než jaký je maximální průtok? Nebo to chápu špatně?
Legioix:
Ano, do této nádrže.
Průtok:
Kvůli rozmístění kořenů atd. chci umístit rostřikovací rampu na bok, aby za kořenama nevznikalo místo se špatným prouděním (zkušenost z dřívějšího akvária). A jelikož nechci přidávat pomocná čerpadla, tak potřebuju vyšší průtok.
Objem:
Nechci se pořád hrabat ve filtru. U dřívějšího 40 litrového akvária jsem měl problémy s malym filtrem, tak jsem se naštval a udělal přepadový filtr. V něm 7,5 litrů objemu vyplněnýho keramikou, biomolitanem a vatou = byl jsem naprosto spokojen. Místo přepadovýho bych měl teď ale raději "klasický externí kanistrový".
Ta e901 by asi mohla stačit (e1501 už je drahá). Já jen nechci pak za rok zjistit, že je to málo a schánět zas něco jinýho. Nebo přidávat druhej filtr, pomocný čerpadlo apod.
0 09.03.2015 16:20 Marcel G – Jaký filtr na cirkulaci vody?

Potřeboval bych poradit:
Plánuju se pustit do poměrně náročného experimentu, při kterém budu zjišťovat
výživové nároky vybraných druhů akvarijních rostlin. Budu mít 5 malých akvárií o půdorysu 20x20 cm, a výšce 40 cm. V každém akváriu potřebuju mít jeden
malý filtr, který bude zajišťovat
cirkulaci vody a rozpouštění CO2. Představa je taková, že bych hadičku zakončenou cigaretovým filtrem strčil do nasávání filtru, jehož vrtulka by pak drobné bublinky z toho cigaretového filtru ještě více rozmetala a pomohla tak jejich rozpuštění. Ve filtru nebude žádná filtrační hmota. Filtr tedy nebude mít žádnou filtrační funkci - pouze funkci cirkulační a rozpouštěcí (CO2). Potřebuji decentní cirkulaci vody v cca 15L akváriu.
Rozmýšlím se mezi následujícími vnitřními filtry:
1) Hailea HL-BT 200 (139,-)
2) Resun Magi Jet 200 (167,-)
3) Aqua Pro M200 Trixie (210,-)
4) Dennerle Nano (439,-)
Skoro všechny mají výkon 200 l/h, a všechny mají malou rozstřikovací rampu (což je pro mě důležité). Dennerle mi v této kategorii připadá dost předražený.
Mohli byste mi prosím poradit, jaký vybrat? Jak už jsem psal, nepotřebuji od nich nic světoborného, pouze bych ocenil jistou míru spolehlivosti.
Předem díky za rady a případné poznámky.
Marcel
Honzo, s tou kvalitou.AquaEl, vnitřní filtry-až na objem hmot,paráda!Vnější filtry-podle mých zkušeností, katastrofa.Myslím, že AquaNova na tom bude líp.

S Aqua Novou NCF na tom s kvalitou budeš přibližně stejně jako u AquaEl. Ovšem za poměrně slušné peníze dostaneš velmi slušný objem filtru a průtok. Nicméně za podobné peníze a stejnou kvalitu lze pořídit i další polský výrobek Diversa Exus 1200. Já pokud bych se měl rozhodovat mezi levnějšími vnějšími filtry bych se asi přiklonil k osvědčenému Atmanu CF-1200 který mám už léty prověřený. Ještě pár odkazů na zmiňované filtry
www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.jkanimals.cz/…
0 09.03.2015 14:45
odikcz [113] Tak si pořád nemůžu vybrat filtr. Nedávno jsem tu řešil Aquael Midikani 800. Pár zkušeností od lidí se mi podařilo sehnat, ale pořád nějak nevím.
Tak jsem zkusil přemýšlet nad umístěním a při nějakých úpravách stojanu/polic bych mohl filtr nejspíš umístit i standartně pod akvárium (a né jen původní varianta vedle akvária).
Když shrnu svoje požadavky:
# minimální hlučnost (bude vedle postele)
# spolehlivost
# objem ideálně 10+ litrů
# průtok ideálně 1000+ litrů/hodinu
# normální spotřeba elektřiny (nevím kolik je moc, ale občas se tu píše, že některé levné filtry mají už velkou spotřebu)
# v ceně kohouty pro vypnutí vody při čištění/snížení průtoku na začátku zaběhnutí
# filtrační hmoty obsahovat nemusí (něco už mám doma)
# cena ideálně do 2000 Kč
Našel jsem zmínky o Aqua Nova NCF, kde se mi líbí ceny, ale budu tam mít větší jistotu kvality než Aquael?
Je mi jasné, že ta cena některým přijde nízká, ale když vidím ceny filtrů 5000+ Kč, tak mi to přijde fakt hodně. Jako jsem ochoten dát za filtr i víc než 2000 Kč, ale rád bych viděl, že to má nějaký účel a né jen, že se platí za značku, když srovnatelná kvalita se bude moct najít i jinde (jestli mi rozumíte).
0 07.03.2015 19:19 R
Silent [5945] No,jo. To není žádný značkový filtr, ale nějaký no name čínský šedý dovoz. Už podle vhledu je to kopie filtrů od Tetry. Čínské firmy, kterých jsou možná stovky, nasekají kopie techniky evropských výrobců a dají tomu všelijaká jména, ale nepočítej se srovnatelnou kvalitou, náhradními díly, trvanlivostí a také si nelámou hlavu se spotřebou energie. Já bych něco takového nekoupil.
Edit: Tak jsem si zjistil bližší informace a není to filtr značky Maximma je to jen označení typu, ale výrobce je Haquoss což by měla být obchodní značka italské firmy Aquarialand. To už je něco jiného. Takže svoje předchozí námitky beru zpět.

tady je odkaz
www.akvaria-ante.cz/… známá tam pracuje,ale říkala,že ho tam nemají a tudíž neví ani cenu,ale prý se mi zkusí zeptat
Nějakou dobu se v kruzích akvaristické techniky pohybuji, ale o vnějších filtrech Maximma jsem opravdu neslyšel.

Zdravím,neznáte někdo vnější filtr Maximma?Nikde jsem nenašel ani cenu ani nic o něm.Děkuji
Ja tomu moc nerozumim, ale jelikoz bojovnice se nadechuji nad hladinou, a pancernicci maji pridavne strevni dychani, ty ryby se jen tak neudusi...
vzduchovač můžeš vypnout úplně (i když zrovna na noc se to hodí), ale filtr musí běžet nonstop.
Jak říkám,nevyznam se v tom,ale jen aby nedošlo k omylu,tak akvárium zabíhat nebudu,mám ho od října,jen plánuju výměnu filtru
Chci se zeptat,mám pár bojovnic,5 Pancéřníčků Panda a 4 Pancéřníčky zelené,můžu na noc vypínat vzduchovač,je celkem hlučný.
Rozhodně bych pořídil model NFC 800, protože šestistovka je hraniční. Aktivní uhlí bych v každém případě nahradil kvalitní biokeramikou, nejlépe Eheim substratPro nebo sera siporax.
Zdravím,plánuji pořídit vnější filtr Aqua Nova NCF do 112l akvária,ale nevím zda vzít NCF 600 nebo 800.Co myslíte,že bude lepší?Jo a čím nahradit aktivní uhlí?Děkuji
EHEIM Pick Up 2010 je poměrně tichý filtr, ale přece jen je to filtr starší generace. Pokud zůstaneme u Eheimu pořídil bych spíše Aquaball nebo Biopower. Jako další alternativu bych se podíval po taktéž tichém a kvalitním Fluvalu řady U (konkrétně U2 nebo 3).
Dobrý den, nejprve jsem plánovala pořízení 54l akvária ale nakonec pořídím akvárium 98l, ve kterém budu mít jednoho beťáka (plus možná 2 samičky), modré neonky, pancéřníčky, šnečky a rostlinky. Akvarium bude v pokoji kde se spí a proto by jsem potřebovala co nejtíšší filtr. Zajímalo by mně za máte někdo zkušenosti s nějakým velmi tichým filtrem. Já jsem prozatím dle recenzí našla EHEIM Pick Up 2010 ale nevím zda se lze spolehnout na recenze. Moc děkuji za odpovědi.
Okysličení je důležité především pro ryby a myslím, že v tomto případě a správné instalaci filtru bude dostatečné.
Děkuju moc. A tohle okysličení bude dostatečné i pro rostliny? Mluvíme o akva 54l.
Ano, čeřením hladiny se voda okysličuje.
0 02.03.2015 20:26 Lorna –
Re: Ahoj, hledám informace o vnitřním filtru Tetra Tec EasyCrystal FilterBox 300 a dočetla jsem se, že filtr nemá vzduchování - když ale vodu vypouští vodopádem, tedy i čeří hladinu, neznamená to, že i okysličuje? Děkuji
Na té kvalitě to opravdu znát jde. Výrobky fy. Resun osobně považuji kvalitou za nedostatečné. Mohu porovnávat filtry, vzduchovací motorky i topítka, které mě prošli rukama a za sebe říkám, že od této firmy už nikdy nic. Většina filtrů i vzduchovacích motorků je nesnesitelně hlučná a topítka nemají ani tepelnou pojistku. Musím zdůraznit, že na hluk nějak háklivý nejsem.
Neměl jsem v ruce ani jeden, ale z dostupných informací bych já nebyl ochoten za "to samé" dát bez mála dvojnásobek. Z technických dat tam prostě nevidím dostatek přidané hodnoty za tu vyšší cenu. Ale bude i o prioritách ... nesháněl bych úplně tiché řešení, protože hned vedle mě jede bublifuk a to přehlučí snad cokoliv .... a u bublifuku jsem spal i v ložnici a nevadilo mě to...
Suhlasim a zase rozdiel v cene neni az taky vysoky.Ide mi hlavne o kvalitu a aby bol tichy.
Cena je sice důležitá, ale neměla by být rozhodující. Kvalita provedení, servis a systém filtrace by měl být rozhodující.
Proti Resunu či Boyu skoro dvojnásobná cena ....
Přidat reakci
1 ...... [52] ...... 249
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 218859x