Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2023 12:14 Muž jab63 [1247] - Borneo – Blau Stainless Steel SSF 2240
Filtr jsem si koupil a provozuji ho od prosince 2022. Nevidím žádnou závadu na tom, že nemá vodotěsně přivařený límec. Ten jen vymezuje polohu víka a uzavírá ho. Těsnění je v pořádku. Ne to co je na videu. Ventily fungují. Nevím co je ještě navíc kritizováno ale já jsem velmi spokojen.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2023 14:50 Muž Xant [5] Re: skypi
Řešení stojí 185 kč za neoriginální pryžové tlakové těsnění (Gumex), které se nasadí po celém obvodu a nemůže dojít ke smeknutí, nebo skřípnutí a filtr těsní opravdu dobře. U filtru za takové peníze naprostá ostuda.

Zjistil jsem to při hledání informací o BHU a mailování s člověkem, který ten filtr měl a přišel s řešením, jak z toho udělat plně funkční filtr. Nakonec psal, že ho vracel a objednával si nerezový válec z Číny, na kolena napojení udělal závity a čerpadlo použil 24 V Sicce Syncra SDC a má filtr podle svých představ.

www.aliexpress.com/…

Výrobce si řekne o velké peníze a zákazník dostane polotovar k dodělání a zprovoznění do ideálního stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2023 14:29 Muž skypi [227] Re: Rovano
Tak na video jsem se podíval - a - pokud ten Blau filtr nemá vodotěsně navařený ke stěně filtru ten kovový prstenec, na který se ukládá to kruhové těsnění, po celém obvodu uvnitř filtru,tak je to pr...r. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2023 13:58 Muž Rovano [172] - RostlinyRe: vlka
Jen jsem chtěl upozornit, že si na něj máš dát pozor a prozkoumat to.
Také se mi značně líbil, než jsem si o něm tehdá našel info.

Tak jsem vlezl na Youtube, ano?
A hned u prvního videa, kde jsou nějaké komentáře, nadávky.
Cituji překladač z němčiny:
www.youtube.com/…
"Respektujte, že můžete zůstat tak přítulní s takovou kvalitou. Hadice nepoužitelné, bez filtrů, špatně svařené a pak také netěsné. Takže lidé, kteří musí společně ušetřit 350 €, se od tohoto produktu s touto kvalitou okamžitě distancují. Že je pumpa takto dodávána pro prezentační účely, je drzé."
14 lajků

Samozřejmě by se mohlo jednat o odvetný úder konkurence.

Další čas tomu ale nehodlám věnovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2023 09:46 Muž skypi [227] Re: vlka
Už jsem to tady někde psal, co se závad u Eheimu týče, jsou v podstatě "bezproblémové" konstrukce - nižší řady - "Classic a "eXperience". Co je výše, je z mého pohledu "zbytečně překomplikované". :-)
Jeden Eheim 2224 (nyní eXperience) mám v nepřetržitém provozu cca 15let určitě a jediné, co jsem měnil byla těsnicí guma pod víkem a klamp na zajištění hadic, který jsem si ovšem poškodil sám vlastní blbostí.
Profiplants má na stránkách možnost srovnat filtry podle spolehlivosti - tak to také jisté vodítko může být - ovšem na ty % pozor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2023 08:58 Žena Starka [88] Re: Lojza007
Máš pravdu, že Eheim má širokou nabídku náhradních dílů. Ovšem někdy jsou tak drahé, že je na zvážení, jestli kupovat jeden díl, nebo si za dvojnásobek ceny dílu koupit rovnou nový filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2023 08:16 Muž vlka [3285] Re: Rovano
Škoda, že nepíšeš proč naleštěný krám. Podle mě jednoduchej, nerozbitnej. A hlavně, žádnej plast, na který si spousta majitelů drahých externích filtrů stěžují -křiví se, láme se, pořežete se o něj, nepasuje do sebe aj. Narvu tam molitan vhodné ,,hustoty,, a je to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2023 01:00 Muž Rovano [172] - RostlinyRe: vlka
Něco takového jsem viděl recenzovat někde a chlapík říkal, že je to naleštěný krám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2023 23:53 Muž vlka [3285] – ...
Já se někdy rozhodnout pro externí filtr, šel bych 100%ně do takové ,,odrůdy,, ...
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2023 23:00 Muž Xant [5] Re: Lojza007
Nerad někomu beru iluze, ale Eheim 4 a 5 není Eheim, nýbrž levný nedomyšlený nedodělek za nehorázné peníze a s výrobními i konstrukčními vadami.

Čtyřková řada je plná problémů s hadicovými adaptéry, není otázkou jestli, ale kdy i dobře namazaný nedodělek zasekne a nebude chtít z hlavy ven. Nakonec to po 30 minutých vzdáš a sundáš hadice, abys ho dostal ven, nebo ho pošleš na reklamaci i se zaseklým adaptérem. Nejen regulace, ale celý adaptér. Koše jsou dobré k pořezání a když je naplníš těžším médiem, tak se zdeformují a už na sebe nepasují. Sací kanál je děs běs.

Eheim 2275 (4+ 600) jsem reklamoval celkem třikrát, než jsem se domluvili na 5e 600 – říkám tomu z bláta do močálu.

Neskutečný šmejd. Zasekávání adaptéru sice bylo odstraněno, stejně tak sací kanál, ale zbytek zůstal při starém. 3 koše měli výrobní vadu na madle, okamžitě prasklo (stejně tenký materiál). Tedy dostal jsem nové koše a opět, jeden zase s výrobní vadou. Plastový rám nelícuje a při snaze zvednout filtr a popostrčit ho, nebo vyndat se člověk akorát pořeže. Ostré hrany jsou i na hlavě, tedy pozor při manipulaci, protože řeže jako žiletka.

U platového rámu se projevuje praskání, po měsíci lícování ještě polevilo a rám se rozpadá. Ani nádoba není extra pevná, natož odolná a ráda praská. Ten filtr stojí 10 tisíc a je kvalitou i zpracováním na úrovni čínského zmetku za 20 dolarů z Alliexpresu. Nakonec jsem byl rád, že jsem našel skalního blázna, který ho koupil za 7 tisíc. Chudák, docela ho lituju.

Nepopírám, že filtruje parádně a má krásný průtok (pětka), regulaci a je i docela tichý, ale za ty peníze a reputaci značky bych čekal opravdovou kvalitu. Náhradní díly nejsou problém, ale u filtru za 10 tisíc nečekáš, že ti přijde filtr plný nedodělků a výrobních vad. Platím i za materiál, nejen značku, v tomto případě je očekávání značky Eheim jen pouhou iluzí. Smutné, ale jde to od desíti k pěti.

Koupil jsem Seru UVC 1200 Xtreme a je proti tomu zlatá. Masivní, hezky filtruje (obrácený systém filtrace), je tichá a regulovatelná. Také má odpojitelné kohouty, náhradní díly a velice pevný přitom pružný plast, tedy když spadne z pár cm (skříň > podlaha), tak se nerozletí nádoba jako u 5E 600.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.08.2023 20:15 Muž Lojza007 [1035] – Tetra EX 1200 Plus vs Eheim Professionel 4+ 600
Vlastní blbostí jsem oddělal Tetru. Měl jsem přicpaný reaktor a filtr měl problém vytlačit vodu a po vypnutí proudu půl dne takto běžel naprázdno a pak to nedal. Asi půjde opravit, ale stejně jsem uvažoval, že vyzkouším Eheim.
Takže tady je srovnání:
- cena jednoznačně mluví pro Tetru
- Eheim se ještě pořád vyrábí v Německu, Tetra v Číně
- hlučnost zcela srovnatelná
- výkon velice podobný
- pro Eheim jde sehnat mnohem víc náhradní dílu a jejich seznam je přímo součástí návodu
- u Tetry se líp pracuje s klipsy
- Tetra má podle mě o něco lepší set na montáž (hadice, sání, rozstřikovací rampa)
- Eheim má rozhodně lepší filtrační materiál
- manipulace s koši je asi tak stejně blbá, Eheim je má líp vytvarovaný
- Eheim jde líp napumpovat
- Tetra má ventily na hadice, Eheim ne, ale u Eheim to nahrazuje ten oddělávací díl, kterým se voda zavře, řešení od Tetry se mně líbí víc
- Tetra má rozhodně líp popsaný, jak zapojit hadice, jednoduchý IN/OUT je mnohem lepší než šipky
- Eheim má rozhodně lepší přibalený hadice, jsou měkší, ale zároveň se nelámou, rozhodně jsou o třídu lepší, než zelená kopie z Invitalu
- Eheim je menší než Tetra, takže asi o něco menší objem, ale líp se mně vleze do skříňky

Za mě v tuto chvíli vítězí Eheim, trošku tomu pomáhá i to, že jsem si nechal původní rozstřikovací rampu a sání, vlastně jsem jenom přehodil hadice, ale pokud chcete tichý filtr a nechcete dát skoro dvojnásobek za Eheim, s Tetrou chybu neuděláte. Každopádně teď nedokážu srovnat spolehlivost a výdrž.
A kdybych to akvárium neměl v obyváku, kde chci co největší ticho, pořídil bych Eheim Classic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2023 14:03 Žena zelwa02 [177] Re: Sha
Přijde mi, že zatim je ta vnitřní užitečná - chytá toho bordelu docela dost... nevim jestli by to bez ni take fungovalo i s ohledem na to, že ryb je tam hodně... a rada bych nějak zkrotila aspon z poloviny tu vallisnerii (asi vyměnou za něco jiného) roste tak moc, že se to i špatně čistí a navíc strašně rychle zarůstá vetšinu akvaria...

opravdu by pak stacil i jen ten bublifuk? případně poradíte jaký motorek? jak velký molitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2023 16:28 Muž Yirka [8996] Re: zelwa02
Tak. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2023 14:43 Žena zelwa02 [177] Re: Sha
A bublifuk znamena nejaký ten molitan a motorek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2023 14:39 Muž Sha [324] Re: zelwa02
Určitě by stačil bublifuk. Rostlin máte dost, betta velký proud nemusí a endlerkám to také vadit nebude. Malé vnitřní filtry honí vodu, ale z hlediska filtračního, žádný zázrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2023 14:16 Žena zelwa02 [177] – výměna filtru
Ahoj. Prosím zkušenější o radu. Mám akvárium kupované jako set, Aquatlantis 60l a filtr Mini Biobox 2. Tento filtr mi poslední dobou hodně začína zlobit a někdy se nechce rozběhnout ani po vyčistění a proto plánuji jeho výměnu.
Akvarium je myslim dost zarostlé, ale určitě přerybněné (endlerky).

Jaký vnitřní filtr by byl ideální? a také aby se dobře čistil? Pokukovala jsem po EHEIM Aqua 200 vnitřní filtr nebo Eheim Biopower 160 (2411) vnitřní filtr, protože jsem už z více stran slyšela, že se jedná o kvalitní značku co vydrží.

Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2023 16:38 Muž Lojza007 [1035] Re: Terez
Macenauer, jestli se nepletu, tak je hlavní distributor Eheimu a nejspíš i dalších akvarijních výrobců v ČR. Dodává i do Hornbachu, kde mají díky tomu celkem rozumný ceny. Každopádně to chce porovnat, i když bude mít slevu, nemusí to být nejnižší cena.
Ta 250 stačit bude, mám na 120l akvárium Tetru EX800, což je parametrově dost podobná filtrace a naprosto bez problémů stačí. Zbytek jsou jenom klasický reklamní kecy, větší filtrační objem v klasické zarostlé nádrži potřeba není, Matrix nepřinese nic navíc oproti původní náplni nebo biomolitanu nebo se dá koupit za výrazně nižší částku čištěná pemza pro bazénové filtrace, což je to samý jako Matrix. Těch hogofogo materiálů je strašná hromada a všechno to funguje hodně podobně. Něco se akorát zanese rychleji a za něco si prodejci říkají astronomické částky. Jenom bych určitě nedával vatu, rychle se ucpe a sníží průtok.
Hadice mají vnější průměr maličko přes 2cm, pro snadnou manipulaci doporučuju nechat aspoň 4cm místa mezi stěnou a akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 16:13 Žena Terez [1] Re: Lojza007
Díky za postřeh, aquascaping je pro mě už asi nadrámec mého "morálu"... více než týdenní údržbu zvládnu s odřenýma ušima, hlavně ted přes léto.. No, ale zpátky k filtru = psal jsi že tu má někdo slevu na eheim?
Myslíš tedy že by Lidu stačil ten 250? Já si říkala že by ten 350 byl lepší, protože víc filtračního média (a jaké vlastně? Co Matrix od seachem?) Nebo nechat ty od výrobce?
No a ještě dotaz = hadice co vedou z akvaria jsou za akvarkem, takže to je ode zdi jak daleko? Jak to vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 18:28 Muž Askhael [3] Re: Lojza007
Nad reaktorem od Profiplants jsem taky přemýšlel, ale je to hrozně velká kráva, zabralo by to hodně místa ve skříni. Mám reaktor od CO2 Art a jsem spokojen....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 17:47 Muž Lojza007 [1035] Re: Terez
Už dost odbočujeme od tématu, ale na aquascaping bych se vyprdnul. Je to časově náročná disciplína na to, aby to vypadalo hezky. Navíc je docela náročný udržet písek v místech, kde má být, aby sám nestekl do roviny. Díky podobnýmu nápadu mám teď v akváriu písek místy přes 15cm, protože na videích to přece vypadalo super, natvarovat písek do kopce a proč by to nedrželo, že?
Já osobně bych se přiklonil k Eheimu bez topení a protože jsem hračička a furt do té techniky vrtám, tak občas i teď přemýšlím, jestli nevyměním Tetru za Eheim.
CO2 proč ne, zvlášť pokud je vyměněný světlo. Ale určitě bych doporučil externí reaktor a za sebe bych doporučil reaktor od Profiplants. A taky to chce znát tvrdost vstupní vody, jestli k něčemu vůbec CO2 bude.
Na start pak nenáročný rostliny, ať to pořádně rychle zaroste a následně je začít měnit za náročnější druhy, něčemu se dařit bude, něčemu ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 16:47 Žena Terez [1] Re: Askhael
Jó to jsem si taky říkala, že bych to teď udělala úplně jinak. Světlo mám taky helialux spektrum 600 a k tomu i to řízení osvětlení přes net.. to byl taky oříšek to poladit tak aby to nedělalo neplechu..
Mě ten filtr zase tak nevadil,vyhovovalo mi že je uvnitř a nehrozí kolize s hadicí nebo prasknutím... jenže teď mi v tom akváriu vyloženě překáží ve výhledu a jelikož ho mám oblepený taky tím pozadím co chi dát pryč, tak přemýšlím co s tím vlastně vymyslet. Vím že chci hodně rostlinek, hejno stejných rybek a třeba se i pokusit o aquascaping... stydim
Ale! Ale nevím jestli to půjde. Už se bojím ale zas když to nezkusim, stejně mi to bude vrtat hlavou... když vezmu kolik jsem do toho akvárka už investovala hmm tak to není zase tak velká investice X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 14:00 Muž skypi [227] Re: Lojza007
CO2-to se nedá zevšeobecňovat-CO2 ano nebo ne chce vyhodnotit podle konkrétních podmínek a nadrže. Já např. dávkuji CO2 minimálně- kvůli stabilizaci pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 12:34 Muž Askhael [3] Re: Terez
Ahoj. Mám Juwel Rio 125 a origo filtr jsem odstranil (použil jsem tenkou obracečku k oříznutí bodů kde je filtr přilepen silikonem ke sklu, zbytky jsem odstranil žiletkou). Origo filtr jsem nahradil filtrem Eheim 4+ 350, pořídil jsem komplet CO2 s nočním vypínáním a vnějším atomizerem od CO2 Art, setové světlo jsem vyměnil za Juwel HeliaLux Spectrum včetně controloru a na vtoku i výtoku mám nyní skleněné Lilly Pipe. Překopával jsem to komplet znova všechno po Novém roce a zatím jsem stále ve fázi ladění (světlo a hnojivo Aquagrower micro a macro), ovšem už se na to konečně dá koukat viz má prezentace. Za mě origo vestavěný filtr je super, ovšem mě štvalo to místo co tam zabíral, proto jsem přistoupil k výměně. Akva mám komplet i s origo Juwel skříňkou a dnes bych to tak určitě nekoupil, protože jsem to vlastně celé předělal...lepší asi vše zvlášť..jenže na to člověk dojde až časem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 12:27 Muž Lojza007 [1035] Re: Terez
Tak to chápu. Pokud se to akvárium vypustí, tak nebude problém tapetu i filtr odřezat. Spousta lidí to i dělala, tak třeba někdo poradí ještě lepší způsob, než jsem napsal.
Osobně si myslím, že bohatě stačí model 250, zbytečně silný filtr se musí škrtit, což může způsobit vyšší hlučnost, jinak i Eheim dělá verze s integrovaným topítkem. A pokud tam nebudou ryby, které vyžadují vyšší teplotu (26+), tak jsou to jenom vyhozený peníze.
Ovšem ten zbytek mě zase zní jako vytvoření nové začátečnické chyby. Pokud CO2, je potřeba vybrat i odpovídající osvětlení a taky odpovídající náročné rostliny a nechat to celé zarůst. A s tím bude souviset i vyladění dávkování hnojiva a množství světla včetně několikeré změny v průběhu roku, pokud na akvárium svítí slunko a tím pádem minimálně na začátku spousta řasy. Osobně si myslím, že CO2 bez high tech nádrže nemá téměř smysl a když high tech, tak je potřeba na začátku počítat s velkými výdaji - světlo, řízení světla, doporučil bych i CO2 reaktor. Takže minimálně tohle je potřeba při znovuzačínání zvážit.

PS: Macenauer má pořád na Eheim slevy a myslím, že to vyjde nejlevněji ze všech nabídek eshopů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 11:59 Žena Terez [1] Re: Lojza007
Ano, mám original Juwel, ale akvarium mám nyní pohledové ze 3 stran (a na ten vnitřní filtr je teď videt úplně,takže vlastně vidím přímo z gauče jen ten filtr a kousek akvarka) a tím že se mi teď začalo dost odlepovat to origo vlepené 3d pozadí tak přemýšlím nad výměnou nejen "tapety" ale i filtru... od eheimu bych přemýšlela nad profesionel 4+ 350 a oasu bych brala rovnou i s topitkem taky tu 350tku.. říkám si že lepší filtr naddimenzovat než pod...
Mám malé krevetkárium a tam se mi rovnováha daří držet pěkně, vše v pohodě žádná ruducha nic.. jen občas když opomenu delší čas údržbu tak se skla zařasí ale nic co by zhatilo celý ekosystém. V juwelu jsem coby začátečník udělala neskutečný množství chyb a dala na "rady a přání" které se mi vymstili (terčovci, nove dno... ) Po neustálých bojích s ruduchou a sinicí nakonec změny osádky akvárka se zdálo že je vše ok, ale pak jsme byli nuceni akva o metr posunout (více denního světla, zanedbáná udržba a překrmení od hlídacích ) a sinice mám zas a ruduchu taky. Už se na to nemůžu koukat, tak přemýšlím že se do toho teda pustím... zvažuji i koupi co2 ale stim nemám absolutně žádnou zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 10:32 Muž skypi [227] Re: Terez
Vnitřní Juwel je ale dobrý filr, souhlasím s kolegou. Pokud budeš mít dobře osazenou rostlinnou nádrž a "nepřerybněno", soustředil bych se na to, aby správně probíhaly filtrační procesy biofilmy na površích přímo v nádrži-a ten filtr byl jen "bezpečnostní doplněk". Třeba po čase zjistíš, že filtr ani nepotřebuješ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 09:39 Muž Lojza007 [1035] Re: Terez
A ten vlepený filtr je originál Juwel? Pokud jo, co od té změny čekáš? Jinak moje rada je, pokud je to Juwel a dobře funguje, neměň ho. Pouhá výměna za externí filtr nepřinese nic navíc a naopak vyvedeš vodu z akvária, což je úplně vždy možný problém, že se něco stane a vyteče to.
Eheim dělá několik řadu filtrů, takže by bylo dobrý upřesnit, nad kterým váháš, ale popravdě ti tady nikdo nebude schopen říct, jestli Eheim nebo Oase, protože opravdu málo lidí mělo možnost provozovat delší dobu oba. Každopádně dobrá volba je lety ověřený Classic, ale ten nebude tak tichý jako Professionel.
Od extra filtračních materiálů nečekej vůbec nic, bude to fungovat úplně stejně, jako kdybys tam dala biomolitan. Naopak užitečná možnost je předfiltr a je jedno jestli externí nebo integrovaný, je dobrý na rychlou a snadnou údržbu bez nutnosti manipulovat s velkým a těžkým filtrem. U Oase si ale případně ověř, že ti ten předfiltr půjde snadno vytáhnout, když bude ve skříňce.

PS: Na silikon je nejlepší zalamovací nůž, skalpel nebo žiletka, prostě co nejostřejší čepel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2023 22:25 Žena Terez [1]
Ahoj všem, po 4 letech bych se ráda posunula a chtěla bych pořídit externí filtraci.. otázkou je ale jakou. Mám vyhlédnuté 2 adepty- oasu a eheim..
Ráda bych i se zabudovaným topítkem.. u oasy se mi líbí předfiltr, u eheimu zas tichost a funkční filtrační náplně... také váhám nad objemem.. mám 120l akvarium... a můj další dotaz - jak nejlépe odstranit vlepeny vnitřní filtr a 3d pozadí? Existuje něco co by odstranilo ze skla co nejšetrněji silikon?
Díky předem za radu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2023 18:30 Muž surpan [200] - rostlinná akvaristika – Anketa spokojenosti s vnějšími filtry
Podělte se o vlastní zkušenosti s vnějšími filtry: surpan.cz/… . Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2023 15:13 Muž hutch [3] - SumciRe: hutch
Tak nakonec jsem se rozhodl jit do Fluval fx6 a na privod dat biomolitan jako predfiltr :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2023 11:09 Muž 4Sima [1738] Re: skypi
Záleží co kdo žádá, jestli jen filtraci nebo jako bonus vířivou pračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2023 10:12 Muž skypi [227] Re: smik
Pánové, mne by zajímalo, co se podle vás v těch filtrech a při těch průtocích má dít ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 10:08 Muž hutch [3] - SumciRe: smik
Jj, chtel bych pak s CO2 a hodne rostlinek.
Jinak, urcite chci vsem, co mi tu radi a reaguji MOC podekovat! A i kdyz mi prijde, ze v tom mam ted jeste vetsi zmatek, tak si vsech rad velice cenim! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 09:03 Muž smik [70] Re: hutch
Za mě to bude málo. V mojí bývalé 500L nádrži jsem měl:
Eheim 2217, SunSun 703B a když to bylo zarostlé tak jsem tam musel ještě přidat proudové čerpadlo 1000L.
Ono ta 2217 má na výstupu hadice 12/16 tím to hodně napovídá.
Nicméně jak jsem psal, nevím co plánuješ za akva. Jestli nějakej HiTech s CO2, nebo něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 21:46 Muž hutch [3] - SumciRe: 4Sima
Tak si rikam, ze by to nakonec nebyla spatna volba. Docela se mi zacina libit kombinace EHEIM classic 2217 + dat od EHEIMu predfiltr. Akorat se bojim, aby to na 500l akvarko nebylo malo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2023 17:04 Muž 4Sima [1738] Re: hutch
Eheim classic - léty ověřená kvalita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 16:35 Muž hutch [3] - SumciRe: smik
Aby to pak nebylo moc, ale nebranim se tomu :)
Spis mam blbe umisteni, bohuzel mi tam sviti od oken slunicko, takze krapet bojuju s rasou na prednim skle. Nemam ale moznost ho dat doma jinam. Rikal jsem si, ze ke 40tinam si udelam radost novym filtrem a ze bych pak jeste pridal za vystup UVcko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 16:11 Muž smik [70] Re: hutch
No nevím jaký typ akvárka zvažuješ. A nevím jestli to budeš chtít slyšet, ale když už třeba Oase tak bych se díval po 850tce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 15:44 Muž hutch [3] - SumciRe: Káca
Jj, vice mene to ted vidim na toho Oase nebo jeste ten Fluval… stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 15:33 Muž Káca [62] Re: hutch
Při tomto objemu bych už zvážil i sump.. A pokud striktně ne, tak z toho výběru asi Oase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 14:32 Muž hutch [3] - SumciRe: 4Sima
Ted tam mam 2 kanciky cernopasy a zadny kytky. Zkousel jsem anubiasy, ale i to sezrali :-D
Az jednou nebudou, tak bych chtel dokoupit COcko a mit hejnovky a kytky. Ale to je jeste za par let :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 14:26 Muž 4Sima [1738] Re: hutch
Ještě by to chtělo vědět jaká bude zarybněnost nebo i osazenost kytkama, aby ti to filtr zvládl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 13:40 Muž hutch [3] - SumciRe: vlka
Tjn, je fakt, ze ta spotreba je pak vetsi, ale zase, kdyz vezmu jen ten rozdil a dam ho za rok, tak uz to neni zase takovej rozdil.
A kdyz do toho zapocitam svetlo, vzduchovani, atd., tak uz se to asi ztrati :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 13:35 Muž hutch [3] - SumciRe: 4Sima
Pro mne idealne externi, nerad bych na ukor filtru prichazel o cast objemu akvarka. Navic jsem na to tak nejak zvyklej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 13:21 Muž 4Sima [1738] Re: hutch
Otázkou je, zda požaduješ bezvýhradně externí filtr. Vlepený vnitřní je zajímavou alternativou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2023 11:54 Muž Yirka [8996] Re: hutch
Osobně bych opět hledal cestu v jednoduchosti a spolehlivosti. Za mě tedy Eheim Classic 600.
Poměr kvalita, cena, výkon bude těžko hledat konkurence a absence zbytečné elektroniky minimalizuje poruchovost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 11:24 Muž vlka [3285] Re: hutch
Osobně bych také přihlížel k výkonu. Při 30ti Watech je to ročně přes 260 kWh. Mrknul bych také na 500tisetlitrová akvárka, co používají akvaristé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 07:57 Muž hutch [3] - Sumci
Ahoj, jaky by jste prosim doporucili filtr pro 500l akva?
Mam tak nejak vybrane, ale cim vic na to koukam a vybiram, tak nevim, ktery vzit ????
Vybiram mezi:
1 - SUNSUN HW-704B vnější filtr s UV lampou
2 - Eheim Professionel 5e 600T
3 - Hagen Fluval FX-4
4 - Oase BioMaster Thermo 600 vnější filtr s předfiltrem

Na ten Eheim jsem narazil nahodou a zaujalo me to hlidani paramatrunpres apku, ale to asi clovek nevyuzije ????

Moc diky za nazory a rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 09:35 Muž Káca [62] Re: Yirka, Lojza007
Děkuju za názory, nakonec jsem taky pro Classic. Dlouhodobý a spolehlivý "držák", jednoduchá konstrukce bez košů, atd... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2023 15:39 Muž Yirka [8996] Re: Lojza007
Můj Classic momentálně běží non stop cca 15 let a ještě jsem na něj mimo čištění nesáhl, vše původní. (Snad jsem to nezakřikl ;-) )

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 256

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 231403x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr