Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 16:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Nad ten biomolitan dat nejakou vetsi plovoucku (idealne nejak prichytit, at tam drzi), nebo i kus cehokoli neprusvitneho nad hladinu nad ten molitan, at na nej nesviti svetlo. Ve tme se ji na tom libit nebude.

EDIT: Pochopitelne nejde o konecne reseni, jen o docasne at tam neni, nez se podari doladit co je potreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 14:58 R Muž romant [27987] Re: michalt
Lehký promáchnutí biomolitanu v akva vodě ničemu neublíží, rozruší se tak struktura sinice a nitrifikace bude moci lépe fungovat. To bych udělal a sledoval jak zareaguje a teprve následně řešil věci další, jako je osvětlení a zmíněný poměry.
Edit: Ještě k těm poměrům, zjistil bych si hladinu NO3, neb ta je velmi často příliš nízká a prosté lehké přihnojení třeba KNO3 dokáže situaci vylepšit ku spokojenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 14:53 Muž michalt [737] - Miniakvária – Sinice na biomolitanu
Ahoj, zdá se, že se mi sinice úspěšně usadila na biomolitanovém válečku, kterým se nasává voda do filtru. Je hezky na povrchu a tvoří tam souvislou vrstvu.

Jinak se v nádrži vyskytne jen sporadicky na několika starších a neprosperujících listech rohatce jemnolistého, zatím ji sundávám mechanicky (i s listem :-) ). Že je to sinice, jsem zjistil (díky, Designere) až dnes.

Chci se zeptat, co s tím. Z toho biomolitanu povlak jen tak lehce sundat nejde. Jestli má někdo dobrou techniku, budu vděčný. Na pinzetě mi nic nezůstalo.

Mohl bych proprat biomolitan v akvarijní vodě a zkusit ten povlak odstranit mechanicky, ale nevím, jestli to půjde a jestli je to možné, chtěl bych se praní biomolitanu vyhnout. Kromě sinice k němu nemám důvod.

Mohl bych taky zkusit snížit dobu osvětlení nebo změnit poměr N:P látek a čekat, dokud "nepustí" sama. Co by jste mi doporučili, prosím Vás? Děkuji a ať se daří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 14:06 Muž souky [592] - RostlinyRe: Designer
bohužel, když ho necháš třeba týden bez dozoru v malým hodně nasvíceným akváriu, tak je problém. Ale jinak to je celkem fajn kytka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 10:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: souky
Ruzkatec plave, ale nejen na hladine, ale kdyz je ho vic, i v nizsich partiich nadrze. Tim ze je v ruznych hloubkach ruzne osvetlen, umoznuje rase si vybrat to nejvhodneji osvetlene "patro". A specialne u Sinice mam odpozorovano, ze se opravdu stehuje od dna az po hladinu, podle toho, kde ji to nejlepe vyhovuje. Kdyz uprostred nadrze nebude nic, a ono by ji to tam vyhovovalo, tezko se tam ma jak pri proudeni vody udrzet. Ale jak tam ma na cem, coz je treba prave pripad toho Ruzkatce, mas ji na nem. Vyhodou ovsem u nej je, ze jej muzes snadno prestehovat jinam a Sinici vyhodit i s postizenymi castmi, takze zadne drama.

Ohledne spotreby zivin, to prece neni zadne zlo, proste dodas kolik je potreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 19:53 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: souky
no je pravda že jsem ho hodně vyhodila mám už jeden kus..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 19:40 Muž souky [592] - RostlinyRe: Nikola90
růžkatec je svinstvo, po něm a po brutálním osvícení se mi povedla vypěstovat krásná sinice. On hrozně rychle roste a tím bere dost živin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 19:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
Pouzivam jen hnojiva, vlastne vsechny slozky PMDD. Tobe by nejspis vyhovovalo PMDD s KNO3 a bez KH2PO4. KNO3 a KH2PO4 se vetsinou k baleni PMDD kupuji zvlast. Ja chtel mit volnejsi ruku v davkovani, tak jsem koupil jednotlivych chemikalii cele pixly :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 19:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
To mas celkem fuk, dusicnanu je tam v tabulce malo uplne vsude, nejvys 6mg/l, ale to jen v jednom pripade, vetsinou temer nic. A pokud svitis az tak, ze se objevi sinice, rostliny chteji rust a rady si nejaky dusik cucnou, ony to jinak neumi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 19:21 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Designer
A ty máš ty roztoky na úpravu vody?Já jsem nějaké viděla na fauna trzích tady v Liberci..Tak možná bych něco mohla koupit příště...Co se tak nejvíc používá nejen na sinice nebo řasy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 19:20 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Designer
Nj ale co je nejblíž Liberci z těch úpraven vod??Hradiště nevím zda je to Mnichovo to je od nás kousek...Bedřichov noo pokud to je Bedřichov nad Libercem tak to je ještě blíž..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 19:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
Ruzkatec to az tak rychle nevi, i kdyz ja ted hned na pokyn Okrehku zasahuji zvysenim davky KNO3, takze ani nema moc sanci. Jeste to vi docela rychle rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes , ale ta se mnoha lidem nevejde pod zarivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 19:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
Ja bych to nehrotil. Co udelas, kdyz bude fosforu moc? Pouzijes neco k odstraneni z vody a pak jej zase budes pridavat? A vsechno to bude jen draha legrace. Zameril bych se ohledne vody na dostatek NO3.

Mrkni sem:
www.scvk.cz/…
www.scvk.cz/…

Dusicnany tam vsude vidim temer nic, tohle rostlinam stacit nemuze, dozenou to vlastne jen ryby v akvariu, a pak bych chapal i tu Sinici. Testy na NO3 by mely stacit, staci i levne, merit jen orientacne. Ja je na akvaburze koupil dokonce jen za 40Kc a to co z toho spis odhadnu nez zmerim, rekneme tak +/-5mg/l (a to si spis myslim nez ze mam jistotu), mi bohate staci. A stejne jsem je pouzil jen parkrate, kdyz jsem si nebyl jist, Okrehek to vi presne, kdy je to malo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:40 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Designer
No tak ten zrovna nevedu...Mě tam spíš plave růžkatec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:37 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Burik
Ok tak to bude chtít v příštím týdnu nákup testů, měla jsem souhrnný test, kde bylo snad na vše krom toho fosforu..Si koupím asi přímo na něj zvlášť..Ale holt to bude muset počkat na příští víkend.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:35 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Designer
Jo je v sérii a je to dvojlinkový kablík, který je zapojený do bílý krabičky nějaký a já vůbec nemám páru jak mám to odpojit...Těch LEd je víc asi 3 ale tenhle problém je nejvíc v té nádrži o které se bavím ale koukám, že u jedné přítelovi nádrže je stejný problém asi. Samý malinký bublinky a nejsou od filtru ani od bublání...Krom toho má tam hnědou řasu po kořeni a na anubiasech a neví jak se ji zbavit..Ten už tu čte pomalu každé vlákno o řasách :-D Aspoň bude chytrej no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
NO3 sice orientace merim, ale kupodivu mi nejvic o nem rika Okrehek na hladine. Jak zacne zloutnout a nemnozit se (vyhazuju ho tydne cele hrsti), je dusiku malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
Kdyz ta LEDka nebude svitit, myslim ze bude dostatecna tma i bez krabice :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:22 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Nikola90
nevím jaké parametry má ta tvoje voda nyní..pokud to nevíš ani ty,tak je to těžké.Chce to testy na NO3 a fosfor..

čím a jak je dodáš je popsáno v téma hnojení..Designer se tam rád rozepisuje..tak se tam koukni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:13 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Burik
Jo těch přípravků na úpravu vody je dost teď záleží JAK nebo ČÍM upravit vodu???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:12 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Designer
Ale kuuš já myslela, že bych tu krabici dala na akvárium a to by bylo už bez Ledky vždyť se dá odmontovat snadno...Prostě by nic nesvítilo a já bych udělala větší tmu no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
No ja to pochopil, ze ma problem odpojit tu druhou LED, treba ze ji ma v serii s jinou nad jinym akvarkem a zdroj neni na jednu staven atp.

Jinak je jasne, ze kdyz uplne zatemnuji, tak je svitit zbytecne, to snad da rozum :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burik
Dela se ji jen v presvicenem fleku, takze bude klidne stacit i to svetlo rozptylit, neprat ho vsehcno na to jedno misto, kde roste. A pokud je malo NO3, stejne se musi pridat i kvuli rostlinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:07 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Designer
a proč by svítila,když bude akva zatemňovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
Hlavne at Ti ta krabice nechytne! Poradna rozsvicena LED dokaze do vzdalenosti par malo mm udelat pekne peklo na tom na co sviti, to samotne svetlo ma vykon i nekolik Wattu a hodne blizko LED jde na hodne malou plochu. Rozhodne se neda doporucit svitici vykonovou LED pokladat na neco snadneji horlaveho. Clovek si to ani neuvedomi a polozena rozsvicena LED (okolo 6W) mi udelala diru do plastu, na ktery jsem si ji odlozil, kdyz jsem se zakecal... to byl smrad, a pritom prisroubovany chladic nebyl ani vlazny :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:03 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Nikola90
pokud neupravíš nějakým způsobem vodu,tak se vrátí na 95% po pár týdnech zas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:02 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: davidek75
tak krevetky tam mám taky multidentaty, blue perly a crystalky...ale ta tma by mohla zabrat...Otázkou je zda se vrátí či ne..aneb poupravená věta zVodníka z Kytice:Vari vari ty zlá sinice..vari vari z mého akvária rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:01 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Nikola90
světlo nesmí jít vůbec do akva..ideálně kartonovou krabicí,nebo oblepit černou čtvrtkou,nebo přikrýt nějakou tmavou látkou,je jedno jak toho docílíš,ale musí tam být minimálně 3 dny naprostá tma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 17:56 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Designer
Nooo možná bych ho mohla nějak namontovat aby Ledka visela ze stropu a svítila...Nooo možná to bude znít uhozeně stydim ale šlo by akvárium přikrýt krabicí??? nebo stačí aby světlo nešlo v z vrchu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 17:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kamilstrom
Sinice pry dokaze prezit i destileti bez toho, aby po ni byla nejaka znamka, takze berme to tak, ze jeji kandidati jsme vsichni, a jen ceka az ji udelame vhodne podminky, presne jak to pises, a tyka se to nas vsech ;-) . Nejspis ji vdecime za zivot, za utvareni Zeme do dnesni podoby, bez Sinice by nejspis zadni lide nebyli, a dodnes je tady, takze asi snese opravdu hodne :-) .

Jinak Sinici pozdravuj, jen az priste prijde, at se nejdriv umyje, pac mi od jejiho umyvani desne smrdely ruce :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 17:45 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Designer
Chtel bych ti k te tve vyhre pogratulovat,ale myslim,ze ta Sinice ve tve nadrzi bude (jako ve vsech jinych nadzich)ze ji nevidis neznamena ze tam neni,jen ceka na vhodne podminky! :-)
Mimochodem,ted jsem "mluvil" o tobe ze Sinici a tvarila se prekvapene a ze si pry na rozpisu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 17:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: souky
Ja dusik nezatracuji, pisu ze jsem ho pridaval, ale pridaval jsem klidne i fosfor. Pochopitelne mnohem mene fosforu nez dusiku, obecne pravidlo pro NPK je myslim 10:1:3, tedy jestli se nemylim :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 17:33 Muž souky [592] - RostlinyRe: Designer
já bych to NO3 nezatracoval, Nikola je z liberce, a v některých částech nemáme skoro žádné. Například u přítelkyně musíme mírně dusík přidávat, protože se jinak hned vrací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 17:26 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Designer
taky jsem s ní bojoval , upravil jsem poměr dusíku a fosforu , na likvidaci toho co bylo v akva jsem použil léčivo GeneralTonic od Tetry přidal pomocné čerpadlo - prý nesnáší proudící vodu a byla fuč .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2013 17:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: davidek75
Clanek dobry, ale rok bojuje se Sinici a po 11ti mesicich zacina shanet KNO3, pricemz nakonec pouzije chemii proti rasam. Nebudu psat ze se nechci chlubit, chlubim se, ja zvitezil a za zlomek casu.

Prosil bych tedy spise linky na clanky "Jak jsem zvitezil nad Sinici" nez na "Jak prohravam se Sinici" :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 16:52 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Nikola90
tady máš něco ke čtení , je to kratší než toto vlákno : aquagarden.ic.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 16:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
A na nepomery zivin moc nekoukej, pri boji se Sinici jsem hnojil uplne vsim, vcetne KNO3 a KH2PO4, sice jemne, ale lil jsem to tam a zvitezil jsem, Sinice je pryc. Ted je dulezite hlavne to svetlo, zkusit narovnat intenzitu osvetleni v celem akvariu, pac ty silene osvetlene fleky si o Sinici vylozene rikaji.

A mimo jine, pred koncem jsem na hladine objevil skraloup Sinice, jinde uz nebyla, nejspis se aspon na hladine snazila ulovit nejake to svetlo. Po odstraneni toho jemneho smradlaveho skraloupu je pryc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 16:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
Jasne, takze primo pod LEDkou. Tim padem je jasne, ze desne moc sviti na stred a okolo je mene. Muzes to svetlo dat o neco vys, at to sviti i vic okolo? A pak zkusit vzit kus alobalu, udelat z nej kolem svetla kornout a zkusit ten kornout stahnout tak, at to i z te vyssi vysky sviti hlavne do akvaria a ne mimo. I takove opatreni samotne by mohlo dobre stacit.

Jen pro zacatek boje, pro urychleni, je fajn treba na 3 dny uplne zhasnout, kdyz uz by byl s jinou regulaci problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 16:19 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Kamilstrom
Tak to bude četba na víkend :-D když se podívám na ty čísla stránek pod mým příspěvkem :-D Ale jdu na to.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 16:14 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Nikola90
Zkus si v klidu precist tohle vlakno(ted me sice napada neco o hrachu a stene)a to by v tom byl cert aby si na neco neprisla! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 16:08 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Designer
Mám LEDku uprostřed a sinice je právě uprostřed...zítra mi mají přijít ryby chtěla bych je tam dát jelikož je tam převaha rostlin a ryby jen 2...ted si nevzpomenu jaký nepoměr je u těch látek dusík a něco...tak snad se to spraví....Ok teď jen najít, kde se to navazuje na druho LED jsou sériově spojený na spínací hodiny...Před tím jsem tam dávala od Rataje NO3 a bylo to v poho pak se objevily sinice, když došlo NO3.. :-( Jo tak jsem to našla...ale v elektrice se hrabat nebudu už mě to jednou stačilo 220V bacit..Počkám na druhou polovičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 15:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nikola90
Tablety zatim schovej, kdyby nepomohlo co Ti ted napisu. Nemuzes prece jen tak nekomu verit, ale i tak to nejprve zkus ;-) .

Stahni dobu osvetleni na 4h denne, az Sinice ustoupi, pak pomalu prodluzuj osvetleni. Kdyby chtela zase nastoupit, osvetleni zase o neco stahni, najdes tak vhodnou dobu sviceni pro to, cim Tve akvarium prave ted je. Sinici odsavej, jde to celkem dobre, na podkaldu prilis nedrzi.

Vzhledem k tomu cim Tve akvarium je, co je obsazeno ve vode, svitis moc a/nebo moc dlouho. A jestli chces dukaz, pokud nemas svetlo vylozene rovnomerne, podivej se kde ta Sinice je. Bude presne tam, kde je svetla nejvic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 15:45 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – Tetra algo stop depot
Ahojda mám v akva sinice a koupila jsem si algo stop depot od Tetry. V návodu je, že se to má dát do blízkosti vzduchovacího kamene...můžu tu tabletu dát ke vzduchování u filtru??Kamínek mám ale nemám odkud vzít brát vzduchování, když už mám roztrojku na 2akvária a teď na artemie(krmení) :-O .Poradíte prosím ?Díkyy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 19:14 Muž dravec [72] - Rostliny
Ved aj ja som denne hnojil EI cize aj NPK som pridaval. Hacik bude asi v tych fosforecnanoch, kedze mam cca 60 tetier. Intenzivne rozmyslam aj nad tym ze akva premiestnim do tmavsieho kuta, ale to je brigada aspon na 3 dni. Mam ho pri okne kde dopada bocne svetlo. MOzno aj premytie substratu spravy svoje. Okrem sinici dari sa aj riasam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2013 15:37 Muž Burik [727] - Aquascaping
můžete tam mít třeba 80mg NO3,ale pokud k tomu nebude správný poměr fosforečnanů a dalších látek,tak se sinice bude dělat dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2013 15:17 Muž snehulda007 [850] Re: MRP
Mě se taky tvořila při koncentraci NO3 okolo 40mg/ l. Nakonec mi pomohlo, když jsem zvedl světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 06:52 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Vyhledej a nastuduj pojem algicidy, to bude trošku záměna s těma antibiotikama, řekl bych. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 03:00 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: MRP
Zajimave,ze se mi tvorila(sinice)i pri cca 40 mg/l NO3,kdyz jsem ji prisvitil! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 23:55 MRP
Rekl bych, ze je to nedostatkem NO3 jako temer pokazde. Na sinici jdu vzdy s KNO3. Zatim se mi to vyplatilo tak v 95% pripadu. Je to levne, rychle a hlavne to vyresi vas problem s rustem rostlin do budoucna. pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 23:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: LiborSprysl
jak jsem zde nakoupil , tak prodávám ... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=1201