Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2015 19:18 R Muž romant [27987] Re: lojzalojzovic
Nejlepší prevence jsou ty správný podmínky, ale je to někdy nekonečnej příběh se k nim propracovat, nebo alespoň v náznaku přiblížit. :) Prostě někomu to zafunguje, když si pohraje se světlem, poladí dusíky, zamyslí se nad hnojením jako celkem a někdo sáhne po tom či onom přípravku a ono mu to opravdu zafunguje, tak se toho drží jak ono košile. ;-) Teď už jenom mít tu jistotu, že je to na furt, což podle mě není, neb akvárium je dynamicky se vyvíjející prostor. Ovšem neber ten můj příspěvek jako nějaký poučování, ono ať si každej do akvária leje co chce, já to píšu proto, že už jsem za ty roky co jsem akvaristikou vcuclej nejedno "vyléčený" akvo viděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2015 17:47 Muž RBeil [174] Re: lojzalojzovic
Sinice je bakterie... Když jsi nemocný tak do sebe hážeš léky, ale kdyby jsi byl nemocný opakovaně tou samou nemocí tak by jsi hledal jiný způsob jak se léčit či nebýt pořád nemocný aniž by jsi do sebe cpal furt léky.... To samé to je se sinici v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2015 17:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lojzalojzovic
Vem to tak, ze nekde mas vodovodni vodu pod 5mg/l NO3, v Praze je bezne nad 20mg/l. Kdyz to tedy na tech 20mg/l NO3 natahnu, neudelam nic jineho, nez ze srovnam vodu na takovou, jakou v Praze pouziva kde kdo, a ryby v tom ziji v pohode. Jiste, nekdo rekne, ze je to moc, a ze se mu treba v tom nemnozi narocnejsi krevetky, nebo se v tom neco spatne odchovava, ze ma neco citliveho atp., ale z bezneho pohledu je to stale normalni voda, s necim, k cemu je zivot v akvariu dobre tolerantni a rostliny to navic vyzaduji. A pokud to nestaci, ze je ve vode mraky fosforu, je stejne neco spatne a mel bych to resit.

Kdyz ale do akvaria liju neco, co ma neco zahubit (a slozeni se mi dohledat nepodarilo, takze cert vi co to vlastne je - vidis, hledam i kdyz vlastne nemam proc), a mam na vybranou, radeji se tomu pokusim rozumnet i kdybych o tom nevedel nic, nez bych to tam rovnou nalil.

Lidske pohodli nic nevedet a nezjistovat, to nezabije jen obcas nejake akvarium, to nas jednou zabije vsechny, protoze myslet se dnes stava velice vzacnym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 16:39 Muž RBeil [174] Re: lojzalojzovic
Jak říkáš nejsi zastánce chemického akva a co je pak ten blue exit ? Místo toho aby jsis něco nastudoval o hnojení tak raši budeš lít tu chemii do akva, tomu říkam lenost... Navíc vyřešíš tím jenom jeden problém....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 16:13 Muž lojzalojzovic [327] Re: RBeil
čtyři měsíce mi příjde jako slušný výsledek :-) , je pravda že nejsem zastáncem chemického akvária, ale pokud mám volit mezi blue exit a koktejlem hnojidel (kterýmn nerozumím) sem pro preventivní užívání blue exitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2015 16:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: tonof
tonof napsal: Koľko fosforu odporúčaš na zelenú prisadlú? Momentálny stav mám NO3:5 PO4:0,2 Fe:0,1 CO2:15-20. palec
Stav NO3 5mg/l by mne pro rostliny uvedl k sileni s KNO3 a okamzite bych prizvedl NO3 na 20mg/l. Je to ovsem i o tom, kdo co chova a jestli si to dovoli. PO4 bych k tomu zvedl nekam k 1mg/l. To zelezo bych zvedl na 0.2mg/l.
Kdyz uz dodavas CO2, pak je fajn rostlinam doprat, protoze kdyby Ti o rostliny neslo, CO2 bys nepridaval ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 15:31 Muž RBeil [174] Re: lojzalojzovic
To jsem si taky říkal, po týdením zatmění sinice nikde a po 4 měsících je zas tu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 13:57 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – sinica
Len chcem pridať svoju skúsenosť, kde mi pomohlo v boji so sinicou na 3dni uplne zatemnit akvárium...za tu dobu som nekrmil, filter siel normalnym rezimom..preslo par dni, a sinica sa zatial neukazala..takze mne pomohlo zatemnit (3 deky na avkáriu, kvôli úplnej tme v akváriu) na 3dni palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 21:45 Muž lojzalojzovic [327] Re: RBeil
to ano, jako u každého problému v akváriu, nicméně na rychlou likvidaci to funguje, já po odstranění sinice dosazuju kvítí, přidávám kno3 a zatím se nic nevrací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 21:41 Muž RBeil [174] Re: lojzalojzovic
stejně když nevyřešíš příčinu tak se ti vrátí zpět :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 21:40 Muž lojzalojzovic [327] Re: Aforte
poradím přípravek blue exit, zafungoval u mě solidně, tvorové nedoznali úhony, rostliny taky víceméně bez problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 18:42 Muž tonof [53] - RostlinyRe: Designer
Koľko fosforu odporúčaš na zelenú prisadlú? Momentálny stav mám NO3:5 PO4:0,2 Fe:0,1 CO2:15-20. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 17:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Ja bych na to sel drsne. Proste bych prizvednul NO3 o 20mg/l, a jestli nemas v akvariu nejake citlivky, nic se nemuze stat. Jestli se bojis, udelej to treba ve dvou nebo ctyrech krocich po dni. KNO3 a je vyreseno. Ja ted prolil nove akvarium fosforem, a zelena prisedla jde kukat, mel jsem to presne opacne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 17:18 Muž Aforte [533] - Rostliny
Co vím, tak fosforu v přístupní vodě moc nebylo. Je pravda, že jsem si zjišťoval rozbor cca před rokem a dostal jsem rozbor rok zpátky. Ostatně voda je víceméně stejná. Každopádně tam nikdo ty dusičnany nedělá, což bude ta chyba. Sundám tedy jednu zářivku = 24W v T5, to by šlo, ne? + budu navíc přidávat dusičnany. Ještě začnu častěji měnit vodu, ať se to pořádně protočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2015 16:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Malo dusicnanu, moc fosforu, a do toho svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 16:43 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Poslední větou si pěkně odpovídáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 16:41 Muž Aforte [533] - Rostliny
Nemáte někdo dobrou radu, jak se zbavit sinice z akvária? Už si nevím rady. Akvárium mám založené cca měsíc. Asi po dvou týdnech se začala tvořit. Vždy jsem zatemnil a nechal to takto cca 3 dny, sinice odešla. Po pár dnech se zase ukázala. Teď už to bude potřetí. Jedná se o akvárium v mojí prezentaci.

40x40x40x - 64l
výměna vody co tři dny cca 20l.
osvětlení 32W T5. (může to být příčinou? - mám jednu oddělat?)
Přidávám CO2 vital
Voda má docela dobré parametry, nic není v extrémním nadbytku a naopak, jen je málo železa, což občas také přidávám.

Čím to může být? Málo dusičnanů nebo nadbytek světla? Nebo ještě něco jiného? Předem děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 22:19 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – sinica a vysoké SiO2
Premeriaval som hodnoty v akváriu, mám nižšiu KH(3) a GH (4), a vo vysokých hodnotách SiO2..to by malo mat za nasledok premnoženie rozsievok. Myslíte že to môže mať za príčinu aj rozšírenie sinice? Všetky ostatné veci sú v poriadku...teda: ph 6.8, NH4-0.05,NO2-0-0.2,CU-0,O2-8,NO3-10,PO4-0,FE-0.05,CO2-20.

Este by to mohlo byt vela svetlom, svietim 10h, 3x20W LED reflektor, najprv by som vsak asi skusil znizit to SiO2...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 20:28 Muž lojzalojzovic [327] Re: RBeil
ok, světlo jsem už ubral, zkusím celou sadu opatření, vyměním trubice, koupím blue exit a doliju kno3 ;-) neni boha aby ta sviňa neodešla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2015 18:39 Muž RBeil [174] Re: lojzalojzovic
lojzalojzovic napsal: nemám přesné testy a mám strach ať si neotrávím ryby

ja měl jednu dobu v akvarku 70mg/l dusišnanu a v pohodě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2015 18:20 R Muž romant [27987] Re: lojzalojzovic
Vorezlejší akvaristi právě tím dusíkem začínají, tedy naperou ho tam klidně 50mg/l, jednorázově. Samozřejmě pokud nemáš nějaký extra citlivky z osádky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 18:17 Muž lojzalojzovic [327] Re: Loosos
cocko nedávám a začal s jsem přidávat kno3, nicméně nemám přesné testy a mám strach ať si neotrávím ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 16:40 Muž Loosos [6] - AsieRe: lojzalojzovic
Já bych ten fosfor a ostatní živiny tak nesrážel. Pokud používáš Co2 ( omlouvám se, jestli to tady bylo ) neboj se přihnojit. Jakmile se vzpamatují rostliny řasy už nepustí. Vodu bych určitě měnil dál, čím víc tím líp aby se ve vodě nehromadil čpavek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2015 15:54 R Muž romant [27987]
Jenom cvičně, velmi častým zdrojem fosforu je krmení, na což bych při těch snahách nezapomínal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 15:52 Muž RBeil [174]
Ja jsem taky zkoešl snižit fosfor v boji se sinici ale nepomoho, zkoučel jsem na to jit přez světlo, vybíraní každeho plavajícího listku, hnuj a nic z toho nefungovalo následně jsem zatemnil a je to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 09:09 Muž Horác [3942] Re: lojzalojzovic
On už to Mislow vlastně napsal ... mě taky nenapadá nic jednoduššího, než klasická výměna vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 08:40 Muž lojzalojzovic [327] Re: Mislow
a jak se dá snížit hodnota fosforu??

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2015 06:40 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: lojzalojzovic
slimaky - clea helena a sa ryby -skalare uplne v pohode, rastliny to tiez prezili , akurat ja som musel naplnit vodu az po krycie sklo lebo najviac sinice som mal na vrchu 3Dpozadia, tak mi skoro uplne odysla úplavajuca limnobium laevigatum, ale uz sa spamatava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 00:01 Muž Mislow [304] Re: azonic
Uvidis, nekdy staci malo, nekdy je potreba razantnejsi krok. Muze se stat, ze rostlinky spotrebuji NO3 rychleji a prebyva fosfor, muze pomoci i vymena vetsiho mnozstvi vody pri pravidelne udrzbe akvaria, chce to najit tu spravnou vyvazenost ke stabilizaci akvarka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 23:00 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Mislow
O tom světle jsem se taky už někde dočetl, zkusím udělat odpoledne 2 hodiny pauzu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 22:58 Žena Turbínka [2558] Re: azonic
Mislow napsal: Ahoj, snizenim hodnoty NO3 si v boji se sinici nepomuzes, naopak

Doslova naopak, nebála bych se na NO3 přitlačit - sinice nemají rády "špinavou" vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 22:46 Muž Mislow [304] Re: azonic
Ahoj, snizenim hodnoty NO3 si v boji se sinici nepomuzes, naopak, 20 mg/l je slusna hodnota, spis bych se pokusil snizit hodnotu fosforu. Je to jen odhad, pac nevim kolik ho tam mas, ale snaz se priblizit k pomeru N:P 10:1 nebo i vetsi rozdil. Cim bude pomer vic ve prospech fosforu, tim jsou to lepsi podminky k tvorbe sinice. I kdyz se sinice jednorazove zbavis zatemenim akvarka, pokud vhodne podminky k jeji tvorbe pretrvaji, tak se objevi znovu. Nekdy i staci si pohrat se svetlem, treba omezit delku sviceni, snizit intenzitu apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:57 Muž azonic [63] - RostlinyRe: RBeil
Teď už s tím nic nenadělám :-( snad nějaký ten zbytek zničí Blue Exit. Dalšího zatemnění už bych se bál, kytky dostaly docela zabrat tak je musím nechat trochu vzpamatovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:47 Muž RBeil [174] Re: azonic
Tak jestli proputi tak ti budu džet palce ať to nebudeš muset zatmívat znovu. Ja zatemňoval akva hrubou tmavou dekou a alobalem. Dal jsem to na týden a už mám 3 měsice klid. (klep klep)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:43 Muž azonic [63] - RostlinyRe: RBeil
Myslím, že od středy. Utěsněný to mám dobře ale ta deka (larisa nebo jak se tomu říká) určitě nějaké světlo propustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2015 19:38 R Muž romant [27987] Re: lojzalojzovic
Změna podmínek, kam lze započítávat i vysvícený trubice, proč by nemohly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:35 Muž lojzalojzovic [327] Re: lojzalojzovic
připomenul bych svůj dotaz ohledně vysvícených trubic - můžou být jednou z příčin růstu sinic??

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:14 Muž RBeil [174] Re: azonic
letaky ti světlo propustí, hoď přez to kdyžtak hrube deky a pořadne tu deku stahnout ať se světlo nedostane zepspoda. Jak dlouho to zatmíváš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:06 Muž azonic [63] - RostlinyRe: RBeil
Prvně jsem to zalepil letákama a teď tam mám přehozenou deku. Dusík i fosfor přidám, standardně mívám NO3 na 20 mg/l ale zkoušel jsem co udělá snížení hodnoty se sinicí. Zítra po odtemnění vyměním vodu a asi zkusím ještě jednou BlueExit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:56 Muž RBeil [174] Re: azonic
Jak jsi to zatemnil ? Jestli jsi to zatemnil tak že někde prosvítalo světlo nebo přez zatemňovací materiál šlo světlo tak sice zmizla ale ne natolik aby ji to vyhubilo. Zkus to na týdne zabalit akva co to jde, něčim co 100% neprosvitne (alobal..) jenom doporučuji vzduchovaní. Po zatemněni ostřihat uhnite rostliny a vyměnit tak 70% vody. Počti si něco o hnojeni a zkus přidat KNO3, nato že hnojiš CO2 tak dusičnanu máš celkem málo a fosforu taky, ale přez hnojení tu jsou jiní odborníci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2015 18:38 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – re: lojzalojzovic
Blue exit som zacal vcera dávkovať aj ja, nakoľko som taktiež počul o jeho účinkoch....priamo od kamaráta mám potvrdené, že mu to skvelo zabralo. takze po 10. dni napisem, ci to zabralo..v navode je ze na 10den sinica uplne zmizne. Rybam, krevetam ani rastlinam neškodi....nijak ani nezafarbuje vodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:01 Muž lojzalojzovic [327] Re: kvietik
blue exit mě začíná zajímat, můžeš o něm napsat něco víc - jak ho snáší rostliny, šneci apod? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 17:16 Muž azonic [63] - RostlinyRe: kvietik
Jel jsem přesně podle návodu, denně 10 ml na 80l (mám 80l akva) po dobu pěti dnů. Do deseti dnů od poslední dávky měla sinice vymizet ale bylo ji naopak ještě víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 17:07 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: azonic
urcite si dodrzal davkovanie s pripravkom blu exit? ja som ho tiez prednedavnom pouzil a po 14 dnoch som vyberal mrtvu sinicu z akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 17:02 Muž azonic [63] - Rostliny
Ahoj, už cca 2 měsíce bojuji se sinicí, ze začátku ji bylo trochu tak jsem to ignoroval ale po cca měsíci se začala nebezpečně množit. Nikdy jsem do akva nelil žádné zázračné vodičky ale v nějaké diskusi jsem se dočetl, že pomáhá Blue Exit, nedalo mi to a zahájil jsem léčbu. Každopádně se sinicí vodička ani nehla ba naopak. Poté jsem zkusil zatemnit akva na 4 dny, sinice sice celkem zmizela ale do týdne byla zpět. Momentálně probíhá druhé zatemnění, zítra bych rád akva rozbalil a zajímalo by mě, jak bych měl postupovat aby se sinice nevrátila. Přidávám CO2 (pH 6,6), dusičnany - 10 mg/l, fosfor - 0 mg/l i když Ferox kterým hnojím by měl P obsahovat. Ještě mě napadlo jestli je třeba dobré přidávat světlo postupně 1. den jedna zářivka, 2. den druhá .... Výměnu vody beru jako samozřejmost. Budu rád za jakoukoliv radu která mi pomůže se té potvory zbavit. Díky Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 20:37 Muž lojzalojzovic [327] – sinice
mám otázku zda nemůže bujení sinic souviset s vysvícenými trubicemi. v jiném vlákně jsem svého času četl že zářivkové trubice se po čase vysvítí a ač pohledově vypadají stejně jako na začátku do akva nedávají to co mají. nemůže to být jedna z příčin toho že se to zelené svinstvo rozšiřuje??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 11:12 Barena – likvidace sinic
Přidávám jeden návod, jak se zbavit sinic. U mě se sinice objevily ve dvou nádržích (v jedné místnosti, cca 2 metry od sebe).

Nejprve se cca před 4 lety objevily v akváriu u krevetek u předního skla (60 l). Z neznalosti o co jde (nějaký řasy), jsem je setřela stěrkou, což se ukázalo jako vzorová chyba, protože za týden byly všude. Zasažené části kytek jsem ostříhala, protože z těch drobnolistých se to otřít nedalo (moc z nich nezbylo), sklo otřela a vyměnila asi 3/4 vody a důkladně vyprala filtr. Po týdnu se objevil malý flíček v roho, ale sám od sebe zmizel a už se tam nikdy neobjevily.

Po 3 měsících (zrovna bylo léto) se objevily ve vedlejším akvárku s mřenkami (60 l) a začala tříletá válka. Vyzkoušela jsem asi úplně všechno: zatemňování, spoustu experimentů s hnojením, svícením, vzduchování, výměny vody, přidání rybiček, větší filtr, stírání povlaku (ve fázích zoufalství, kdy vítězily sinice, už zasažené části rovnou stříhala). Pomohlo to vžycky jen na čas a v létě to vždy bylo mnohem horší.

Letos v srpnu jsem vzdala možnosti likvidace s rybičkami uvnitř. Přestěhovala jsem je do exilu náhradního malého akvárka, kytky a kořeny jsem dala do kýble a do zatemněného akvárka jsem denně lila velkého panáka Sava při běžícím filtru. Kytky a kořeny jsem opláchla vodou a cca po 4 dnech jsem jim měnila vodu a vždy jsem jim přidala cca 1,5 velkého panáka Sava. Po 14 dnech už kytky vypadaly, že to už moc dlouho nevydrží (nakonec se vzpamatovaly) a i rybičky to přestávalo bavit, takže následovala dvojitá výměna vody (obden), při další výměně jsem do substrátu zamíchala spoustu toho bahýnka z filtru, kde sinice ještě nebyly, a zasadila jsem trsosky kytek. Za dva dny se stěhovaly rybičky zpět. Ze starých zbytků zásob až do teď dávkuju 5 ml přípravku Blue Exit jednou týdně. A zatím se neobjevily, ale uvidím v létě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2015 22:32 Muž larix [1420]
Podľa môjho skromného názoru si ryby zaslúžia viac, ako len prežiť...čiže aj trochu toho pohodlia. Kompresorom človek nič nepokazí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 18:24 R Muž romant [27987] Re: Sid
Jak říkám, nebo spíš píšu, zatracený podmínky a originalita té či oné nádrže. ;-) Určitě se najde jěště někdo další kdo se práskne, co se mu v souvislosti se zde probíranou událostí "povedlo". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 17:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Mně se svého času vymstilo, že po vypnutí světel šla výrazně dolů teplota. To spolu s dalšími stresory vyvolalo invazi krupičky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=951