Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 02:24 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Uziva se 6g na asi 30 na 30 cm (Osmocote plus)jdnou za 5 - 6 mesicu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 23:32 Muž Vašek [56] Re: Sid
Vycházel jsem z odkazu kde píšou každou kapsli na 6x6 cm. V kapsli je přez 30 kuliček, 6x6 je 36 takže to dávkování 1 kulička na cm2 cca sedí. Pokud ovšem není chybná rada na těch stránkách (ono ostatně to asi ani 1 na cm nebylo, spíše jsem jich dal méně). Jsou hezky 4 - 8 cm hluboko. No uvidíme.

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.10.2012 22:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
Vím, co je kulička Osmocote, a co kapsle s kuličkami. :-)
1 kulička Osmocote na 1cm2 mi přijde notně přehnojené. Vám ne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.10.2012 21:20 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vašek
Ono je to o výměně vody, nemusíš mít vždy vysoké dusičnany aby ti to rostlo. Kdyby to bylo tak jednoduché nebylo by to tak zajímavé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 20:52 Muž Vašek [56]
Jiank aby pro jistotu nedošlo k nedorozumění. Kuličkou osmocote myslím skutečnou kuličku, né celou želatinovou kapsli ve které je je kuliček cca 30.

Ale každopádně hnojit zatím nebudu. Jinak k Limnobiu. Jak jsem kdysi pročítal Horácovo stránky, tak psal, že mu Limnobium když má nedostatek živin žloune a chřadne. Já nikdy nehnojil a ikdyž jsem jím měl plně pokrytou hladinu, tak nikdy nechřadlo. Buď jsem slepej a nepoznám nedostatek živin na Limnobiu a nebo jsem měl pořád dostatek živin, možná že dokonce i nadbytek. Ikdyž mi to vrtá hlavou voda je na dusičnany slabá a poctivě jsem měnil každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...V jakém množství (pokud vůbec) mám udržovat Limnobium laevigatum? Bojím se aby nebralo zbytku zeleně všechny živiny...
...Do dna jsem nasypal trochu písku, pak nasypal Osmocota cca 1 kulička na 1cm2 a dosypal zbytek písku...

Do toho ještě ty výměny části vody... Nebál bych se, že rostliny budou strádat nedostatkem živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.10.2012 15:53 R Muž romant [27987] Re: Vašek
Pár kousků bych si tam nechal, je to výbornej indikátor, že právě něčeho ve vodě(povětšinou NO3) je méně. To, že měříš tolik kolik měříš, ještě neznamená, že to nebude stačit, já bych na nějaký hnojení do vodního sloupce prozatím určitě zapoměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:50 Muž Vašek [56]
Ještě přeci jen jeden dotaz. V jakém množství (pokud vůbec) mám udržovat Limnobium laevigatum? Bojím se aby nebralo zbytku zeleně všechny živiny. Sice teď budu měnit častěji vodu, ale ani ta čerstvá na ně není moc bohatá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:19 Žena Danila [4489] - SumciRe: romant
Pravda. Já osobně bych tam bývala vůbec žádný hnojivo nedávala...alespoň zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:10 Muž Vašek [56]
Děkuji. Obden vyměním 30% vody. Do dna šahat nijak nebudu, jen opatrně odkalím tu sedlinu. Světlo je snížené na 8 hodin s 2 hodinovou polední pauzou. Měl jsem ho už snížené kvůli sinici.

Dám tomu 2 týdny a pak se zase ozvu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 14:54 Muž souky [592] - RostlinyRe: romant
hlavně bych do toho dna aspoň chvilku nehrabal, ať ty kytky maj trochu klid. A klidně bych přidal nějakej růžkatec nebo tak něco, než se ty echináče zase chytnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 14:43 R Muž romant [27987] Re: Danila
Dášo já bych zůstal u slovního spojení "výměna vody" s tím odkalováním by to mohlo bejt zavádějící a kdyby se tak opravdu činilo(což sice nepředpokládám), tak by to vzhledem k tomu hnojivu co je ve dně nemuselo bejt zrovna košér. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2012 14:39 Žena Danila [4489] - Sumci
Jak napsal Johan - odkalovat co dva dny třetinu a hlavně tam v tuto chvíli nic nelejt! Snížit osvětlení na deset hodin denně.Ev. se dá použít preparát na sinice co používáme tady v Braníku, ale není to v Čechách běžně v prodeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2012 14:19 R Muž romant [27987] Re: Vašek
Zůstal bych u Johanova doporučení a nic jinýho bych tam nelil. Na ty krčící se rostliny by to mělo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 14:17 Muž Vašek [56]
Udělal jsem si 3 testy
NO2 pod 0.1 mg/l
NO3 vsupní vody cca 5 mg/l
NO3 v Akváriu cca 15 mg/l (důsledek použitých 70l staré vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 13:22 Muž Vašek [56] Re: Johan
Jasný počítám s tím, už mám napuštěnou odstátou 50l a počítal jsem cca každý den 30l.

Má smysl teď hnojit, když budu měnit tolik vody? Vstupní je slabá na dusičnany, o peníze za hnojivo nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.10.2012 13:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vašek
Hlavně bych teď (14 dnů) velmi často měnil vodu. Klidně polovinu co 3 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 13:17 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Tak jsem se včera celý den věnoval akváriu. 4 hodiny jsem sítoval nové dno. Raději jsem ho přeci jen vyměnil nyní, když akvárium nefunguje, než jej měnit v budoucnu až se třeba rozjede a budou kvůli němu limitovány kytky. Do dna jsem nasypal trochu písku, pak nasypal Osmocota cca 1 kulička na 1cm2 a dosypal zbytek písku, takže dno je snad vyhnojené. Všechny rostliny jsem odtrhal staré listy a nechal jen ty zdravé a ty opatrně očistil od sinice. Trochu mě mrzí, že jsem nevyhodil pozadí a ze zadu nevlepil černou folii, za půl roku zašlo a později to půjde hůře jak s prázdným akva.


Chtěl bych poprosit všechny co dokážou kvalifikovaně poradit ( zejména prosím Danilu :-) )jak teď postupovat, aby se rozjely kytky a pokud možno nerozjela sinice. Chtěl bych zkraje každý den odsát trochu vody abych odsál sedlinu, nebo mám raději nechat teď nádrž v klidu?

GH a PH je dobré, takže budu sledovat NO3 a pro jistotu po výměně dna i NO2.

No3 je vstupní voda cca 5mg/l, chtěl bych tedy dopňovat na 20mg/l

Hnojiva mám KNO3, Ferox a Bioflor.

Kytek je zatím málo, ještě mám objednanou Cryptocoryne Wendtii Tropica a Lilaeopsis novae-zelandiae kterým bych chtěl pokrýt popředí.

Moje představa je nechat 2 velké Echynodory (snad se rozrostou do původních obrů), K nim do jednoho rohu Cryptocorynu Wendtii a pak zbytek co zbyde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.09.2012 19:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Danila
Hezké. palec :-)(A tak nějak to má fungovat - radit v podobných případech by měli ti, co umí, ne ti, co si myslí, že to umí, protože si o tom něco přečetli... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2012 19:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
Dno zítra určitě neměňte - poproste raději Danilu o spolupráci. ;-)
(Třeba vám doporučí m.j. vyměnit dno. :-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:53 Muž Vašek [56] Re: Danila
Já to chápal jen jako morální podporu ;-)

Jinak já jsem za každou radu vděčnej. Bohužel zatím žádná pořádně nezafungovala. Teď už jsem zase pomalu rozhodnutej zítra měnit dno :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   29.09.2012 16:43 Žena Danila [4489] - Sumci
Fotka k příspěvku A takhle vypadá totéž akvárium po 14ti dnech od našeho zásahu, až dodneška. Reference na naši práci: Advokátní kancelář JUDr. Zemánek, Zlatnická, Praha 1, kde akvárium funguje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:42 Muž EiFFeL [39]
já měl sinicí obalený celý kořen a pomohlo mi tydenní nesvicení a ted svitim 5h denne a vsechno funguje ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:38 Žena Danila [4489] - Sumci
Fotka k příspěvku ..a jinými humusy..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:37 Žena Danila [4489] - Sumci
Fotka k příspěvku Ukázka 600 l nádrže se sinicí...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2012 16:34 Žena Danila [4489] - SumciRe: Sid
Sid napsal: ...Pokud nad sinicí nevyhraju je na pořadu dne rušení nádrže a né změna dna...
Dám vám nejlepší radu, jaké jsem schopen: zkuste si zjistit, kdo má praktické zkušenosti s asanací nádrží dlouhodobě postižených sinicemi (a podobnými fujtajbly) a požádejte ho, jestli by vám s vaším problémem nepomohl.


Pomoc se sinicemi jsem nabídla vzkazem...bez odezvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:04 Muž Vašek [56] Re: Sid
Znám dva lidi, kteří se mi snažili pomoci. Dopadlo to tak, že je to komplet překopané, bez kořenů, přidávané odebírané vápenaté kameny, odebrané pozadí, změněné dno a spousta dalších drobných změn.

Jak poslední instanci jsem zkusil toto forum. Původně už jsem byl rozhodnut to úplně zrušit. Jediné co mi zatím bránilo, že nemám komu dát rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:01 Muž Vašek [56]
Dobře, ale přeci teď zase nebudu měnit dno, když se změna doposavad nijak negativně neprojevila. Sinice mě naopak na jemém trápila více, protože kolikrát pokryla i osvětlené části dna.

Hledám příčinu sinice a dno tím nebude. Nedostatek NO3 také ne a možnosti se zužují. Napadají mě teď 2.

1.Nedostatek rostlin (každopádně) Ale zase jak si mám vysvětlit že mě sinice trápila i v době, kdy Echynodory sahaly k hladině, polovina dna byla pokrytá nějakou rostlinou od kolegy a na 75% hladiny obývalo Limnobium. Zeleně tam bylo snad o 2/3 více.

2. špatné krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.09.2012 15:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...Pokud nad sinicí nevyhraju je na pořadu dne rušení nádrže a né změna dna...
Dám vám nejlepší radu, jaké jsem schopen: zkuste si zjistit, kdo má praktické zkušenosti s asanací nádrží dlouhodobě postižených sinicemi (a podobnými fujtajbly) a požádejte ho, jestli by vám s vaším problémem nepomohl.
Snažit se najít řešení pomocí receptury, a lá "jak pejsek s kočičkou pekli dort", (kdy si někdo "přihodí" názor jen na základě toho, že "co kdysi kdesi" o sinicích četl), příliš velkou šanci na úspěch nedává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2012 15:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Nehledě na to, že v šutrákách nerostou dobře ani zemáky, natož naše milované akvarijní kytky. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:45 Muž Vašek [56] Re: Sid
Sid napsal: Nevím, proč tu zmiňujete ryby nebo hypotézu, že rostliny snad vezmou sinicím živiny? hmm Rostliny vám pomoci mohou, ale tím, že je jim vytvoříte podmínky ke zdravému růstu.

Ty ryby zniňuji obecně, že jich není v náfrži snad tolik aby vyprodukovali takové množství odpadu, že to tolik zvedne NO3

A ty rostliny, přesně tak jsem to myslel, že je budu muset rozjet. Echynodory po vyhnojení dna nasazujou nové listy poměrně rychle. Vypadá to, že jdou nahoru.

Změna dna možná byla špatná, ale to jemné dno mě zlobilo, tedy zejména Ancistrusy v něn hrabaly. Ty už jsem ale také vystěhoval. Pokud bych se k původnímu jemnějšímu dnu vracel, tak jedině za předpokladu, že nad sinicí vyhraju. Snad nebude natolik hrubé aby v něm rostliny nešly. Pokud nad sinicí nevyhraju je na pořadu dne rušení nádrže a né změna dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.09.2012 15:41 R Muž romant [27987] Re: Vašek
Jenom bych k tomu dnu dodal, že na něm je ten bordel vidět, kdežto na(ve) dně s větší frakcí je zákeřně schovanej a může za nějakej čas zazlobit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   29.09.2012 15:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
Výměna dna byla zásadní chybou... :-O Pro echinodory (a nejen pro ně) "neexistuje hodně jemné dno"! A právě zapadání detritu do "kamenolomu" je zhusta příčinou problémů s růstem rostlin.
S povrchu jemného dna se přebytečný organický odpad odstraňuje nesrovnatelně lépe. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2012 15:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
To hnojivo Osmocote by živiny tak rychle uvolňovat nemělo, ale zkušenost s tím nemám. Není nic složitého udělat si malý test, když už máte "měřák", kterému se dá důvěřovat.
Nevím, proč tu zmiňujete ryby nebo hypotézu, že rostliny snad vezmou sinicím živiny? hmm Rostliny vám pomoci mohou, ale tím, že je jim vytvoříte podmínky ke zdravému růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:29 Muž Vašek [56]
Původní dno bylo hodně jemné a zůstával na něm dendrit. Už tehdá přestaly Echynodory růst a sinice také zlobila. Myslel jsem, že jeden z původců sinice může být právě obyvately dna rozháněný dendrit. Chtěl jsem hrubší dno do kterého zapadne.

Jak jsem dříve psal, byl jsem z toho zoufalej a dělal radikální změny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:25 Muž Vašek [56]
Ještě zda to nemůže být zahnojením dna. Mám tam JBL kuličky, které by neměly dusičnany zvyšovat a pak jsem ještě dal toto
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Přerybněno nemám. 4 skaláry, 20 neonek, 4 čichavci, 2 mřenky a 4 pancéřníčci ve 180 l.
A veškeré odpadlé listy, nebo rozpadající se odstraňuji.

Budu muset každopádně nechat víc zarůst nádrž. Snad to pak sinici vezme živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
Co se stalo, že na fotkách 2010 je vidět vcelku "inteligentní" dno a na těch aktuálních takový "blbinec"?
Všiml jste si, co vám psal Johan stran možných důvodů, proč se nedaří echinodorům?!
Vy jste měnil dno? Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...Aktuálně zvýšená hladina NO3 by mohla být způsobená zahnojením Bioflorem před 14 dny?
Není důvod - podle výrobce BIOFLOR NO3 neobsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 14:57 Muž Vašek [56]
Sinince je doposavadní standard 4 dny nic nebylo vidět a pak se pomalu začaly objevovat na starších listech.

Krmím vločkoma různých značek. Střídám to.

Aktuálně zvýšená hladina NO3 by mohla být způsobená zahnojením Bioflore před 14 dny?

Budu sledoval po výměně vody a jak to půjde nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 14:48 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...Skoro bych řekl, že NO3 mám víc jak 50mg/l...
A jak se daří sinicím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 14:45 Muž kortezhugo [983] Re: Vašek
Fotka k příspěvku No a ako stupne NO3 z 5 na viac ako 50? :) - ak v akva nic nehnije? -tak len krmivom.A mate vobec predstavu ked krmivom dosiahnete toto - kolko bude vo vode PO4? X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 14:14 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Jak jsem tu řešil sinici, tak jsme dospěli k možné příčině a to málo NO3, jelikož ve vstupní vodě je 5mg/l Odebral jsem plovoučku a vyměnil vodu namísto původních 7 dní až o 10.

Dnes mi dorazilo KNO3 a koněčně pořádnej test na NO3 a čekal mě celkem šok. Skoro bych řekl, že NO3 mám víc jak 50mg/l

Takže nedostatek NO3 problém nebude. Pořádně jsem vyhnojil dno a Echynodory reagují. Musím pořídit víc kytek...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 13:00 Muž Vašek [56]
3 dny po vypucování akvária a po sinici zatím ani stopa. Je sice patrně brzy, ale myslím, že je to lepší.

Může to být že ji nechutnají nové chladnější trubice? Původní byly 2,5 roku staré, nemohl být i toto problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 17:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: gargamel
Já bych Lilaeopsis teda nedoporučil. Je tam na něj příliš hrubé dno apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 14:00 Muž Vašek [56] Re: gargamel
Díky za doporučení. Určitě něco vyberu. No pak se uvidí co bude z nově získaných informací fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 13:39 gargamel Re: Vašek
Ano, chápeš to správně. Starám se hlavně o sekci hnojiv.
Tvým požadavkům by mohly vyhovovat tyto rostliny:
Hygrophila difformis
Sagittaria subulata
Hygrophila corymbosa var.minima
Lilaeopsis
Hemianthus callitrichoides Cuba bych nebral, protože nemáš CO2 přihnojování. Příliš by se mu nedařilo. Stejně tak Glossostigma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.09.2012 11:01 Muž exit [116] - Rostliny
Na husté koberečky se hodí :Hemianthus callitrichoides Cuba nebo Glossostigma elatinoides ,ale pokud máš moc hrubé dno tak bude problém se sázením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 09:36 Muž kortezhugo [983] Re: Vašek
Z toho co maju v ponuke? Pogostemon helferi alebo Cryptocoryne parva alebo Echinodorus quadricostatus.
Ak mam ale poradit do hrubsieho dna si skus zohnat Staurogyne repens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 08:43 Muž Vašek [56] Re: gargamel
Dík za tip. Určitě vyzkouším. Chápu dobře, že je to Tvůj obchod (doufám, že nevadí tykání, na forech si tykám se všema)? Každopádně velmi pěkně zpracované stránky, přehledný a zajímavý. Budu muset ještě hodně pročítat a koukám, že tam je i spoustu zajímavých článků.

Jinak nějakej tip na kytku podle kritérií co jsem psal níže by byl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 07:55 gargamel Re: Vašek
PMDD bych nebral. Není tam pořešená stabilizace a pokud namícháš CSM+B s obyčejnou vodou nebo destilkou, začne se to znehodnocovat. Rozhodně raději Ferox a k tomu NITRO PLUS, což je vlastně 50g KNO3. 6g z balíčku PMDD je totiž strašně málo a nedá se s tím rozumně pracovat. Navíc je to ekonomičtější: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Rostliny do e-shopu bereme taky z aqua-daho, akorát máme nižší poštovné a pokud si toho člověk vezme víc (třeba nějaká hnojiva), často se to oplatí víc, jak platit další poštovné z pěstírny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=1651