Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 68 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 11:46 NNNTomas – Re: prisavnik
Taky jsem měl tokovouhle rostlinku, druhý den bylá plná tohohle slizkého "slizu" (i skla akvarka), po setření se to velmi rychle zase objevilo a dost se to "drobilo", takže jsem ji radši vyhodil. Zamořilo mi to celý akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 11:02 Muž prisavnik [51] - Rostliny
aj mne sa zda ze to je pociatok sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:57 Romiš – Re: Lukša
Sinice umí měnit barvu. Tím se nepořídíte.
Když tu rostlinu poklepete - to, co považuji za sinice, se uvolní, ale po čase se zase vrátí?
Když to vemete mezi prsty - je to mazlavé? Nepáchne to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:32 Muž Lukša [18]
A jakou barvu má ta sinice protože to co tam mám je bezbarvé úplně průhledné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:24 Romiš – Re: Lukša
Vypadá to jako sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:14 Muž Lukša [18]
Jo a vodu v akvárku měním jednou týdně asi 1/3.Voda je přibližně 5 dní odstata a je z vodovodu.Teplota vody je okolo 23 stupňů.Jinak jsou v akvárku 3x neonka červená 4x neonka obecná 10 krevet krystal red a 2x neritina zebra.Rostlinek je tam hodně i hodně druhů ale ty doufam vypisovat nemusím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 21:58 Muž Lukša [18]
Tohle je upně nové ještě neregistrované akvárium na těchto stránkách.Jde o rostlinu Myriophyllum aquaticum ale je to i na jiných rostlinkách i skle(sklo je tím pokryto uplně celé od shora až dolů)ale magnetem na čišění skel to stačí jen jednou přejet a hned to mizí ale na chvíli.Dělají se z toho takové slizké chomáče třeba i 2cm dlouhé když to na nějakých místech nechám.Dělá se to i u filtr kde zářivka nesvítí.Je to i u výtoku z filtru tak i v klidné části akvária kde voda skoro stojí(voda z filtru vytéka z plastové trubky nad hladinou myslím že se to jmenuje roztřikovací rampa).Když to mechanicky odstraním tak se to tam za nějaký den objeví zase.Světlo používam Narva 860 15W denní bílá+reflektor.Hnojím CO2(kvasničovač) hnojivo jsem použil jen jednou při zakládání akvária(kořenové tablety).Jinak vůbec nehnojím a nevzduchuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 21:08 Feri – odpověď
Pokud si měl v poslední době v akváriu nálevníka, tak je to reakce na tyto potvory. Mechanicky odstranit a bude to OK. Pokud ne, tak to může být cokoliv od řasy až po sinici i když ta bývá tmavší. Napiš bližší info - týkající se osvětlení, parametrů vody, hnojení atd., protože v tvoji prezentaci akvária tuto rostlinu vůbec nemáš, tak nevím jestli se to týká tvého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 19:16 Muž Lukša [18] – Nános-sliz
Fotka k příspěvku Prosím o radu.Co to vůbec je,jak se toho zbavit a se to tvoří,abych tomu mohl zabránit.Je to jak na rostlinách,tak i na skle nebo spiš skoro všude.Moc děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 20:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: scarrry
Řasa,stačí hledat je toho tady dost,třeba tady X-)http://rybicky.net/forum/7459?r=145
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 19:55 scarrry – Re: Bob66
a co to je... co s tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 19:37 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: scarrry
Ruducha ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 19:29 scarrry – nevím co to je
Fotka k příspěvku ahoj nevíte někdo pls co to mám v akvárku teda spíše na listexg... připadá mi to jako nějaká řasa ale nevím.. dík moc za odpovědi :-O :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 12:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: tomáš)
Brejle už jsem vyčistil, tak teď už pomůže jenom vyměnit monitor... :)
Jestli to jsou tečky, tak to nebudou sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 12:38 tomáš) – Re: Sid
já myslel ty tečky jak jsou na tom a ještě vedou od toho nějaký vlásečnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 12:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: tomáš
Já vidím nějaký šutr či co...?! :) Asi budu muset vyčistit brejle nebo vyměnit monitor... :-O :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 11:35 Houmr94 Re: Zdenek58
Na jakou hadičku? A jak se poušti do vody CO2 to tady čtu pořád, ale vůbec nikde sem to neviděl neslyšel. Vysvětlete co jak proč a na co... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 11:29 tomáš – nevím co to je
Fotka k příspěvku čau chtěl bych se zeptat jestli někdo neví co to mám v akvariu mám to všude... Myslím že to budou sinice nebo řasi ale nevím...dík za odpovědi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 10:59 Zdenek58 Re: Houmr94
Na tu hadičku musíš ještě nasadit nějaký bazmek (odkalovací zvon) nebo použít odkalovač, mně se osvědčil rybicky.net/vyrobky/474 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 10:16 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Houmr94
sinica je dosledkom vysokeho PH vo vode.Vzduchovanim PH len zvysujes.Ja som zatemnil AQ a pustal velke mnozstvo Co2 a zmyzla mi vsetka sinica ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 10:11 Houmr94 Re: ustavprochore
Takže jak jsem psal včera jsem to pročistil písek byl nádhern jak nový a dneska už je na něm něco málo bordelu. Zatím po sinici ani vidu ani slechu. TUK TUK TUK co kdyby náhodou. Ale jak odstranit bordel ze dna aniž bych vytáhl písek? Slyšel jsem tu na foru pojem ODKALOVÁNÍ DNA. Jak se to provdí? Čím se to provádí? a kde se to dá koupit? Já sem to doteť dělal s kýblem vzal hadičku strčil do akvárka druhou stranu do kyble nasal a najizdel na necistoty na dne ale tím sem so bral i písek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 22:14 Žena ustavprochore [567] Re: Houmr94
Možná by bylo fajn dočíst ten článek až do konce, ne jeden odstavec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 18:18 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: oldkiwinka
To je 100% úspěšnost! :-) Gratuluji!
Co by za to takový Aivosh dal... hmm
www.akvarko.cz/…
Ten by mohl vyprávět, jak dokážou sinice potrápit... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 16:33 oldkiwinka Re: Sid
Dvě, a pokaždé mi stačilo zatemnění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 16:22 Houmr94 Re: ustavprochore
V tom článku se píše, že více vzduchovat, nebo nasadit peroxid vodíku. Více vzduchu když mám filtr do kterýho je hnany vzduch? A jak peroxid vodíku? Nasadit čilé rybky prohrabávající dno a pulce a řasožravé ryby. Jaké to jsou? Použít antibiotika? Nerozumim.. Použít protiřasový přípravek. Použil jsem SERA AQUATANAN A ALGOVEC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 15:57 Žena ustavprochore [567] Re: Houmr94
pěkný článek o sinicích najdeš třeba tady: www.klub.akva.sk/… - jeden univerzální recept ale nečekej. :-)

po takhle provedený předělávce bych doporučila tu vodu opravdu měnit častěji, nitrifikace je v podstatě v háji... a tu fialovou kytku (nejspíš hemigraphis alternata) dej do květináče, jak psal johan, hnijící zbytky terarijní kytky v akvárku ničemu nepomůžou ;-)

chemii ani minerálku z Kauflandu bych do akvárka nelila, stačí odstátá voda z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 15:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Houmr94
Vyndal jsem ryby, kytky. písek sem párkrát propral. Vypral kytky zas zasadil nalil tam vodu a vypada skvele zatim ryby tam dám až na večer.
To není zrovna nejlepší postup... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 15:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: oldkiwinka
"...Objevuje se (sinice) jen v případě nadbytku světla a živin, takže stačí tak na týden zatemnit akva, a je fuč...
A kolik přibližně "sinicových kauz" jste řešila, že vám sinice připadají jako banalita? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 15:11 Houmr94 Re: oldkiwinka
A co to je když né sinice? Nadbytk světla? To mi říkal taky ten jeden akvarista co chová ryby ale ten to viděl na nejakou fialovou rasu. Ale podle jeho rad sem nesvitil celej tejden nedal nazrat vzdy jen jenou v nedeli a stejne to dopadlo tak jak vidíte na obrázku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 15:09 oldkiwinka Re: prisavnik
Sinice že se nedá zbavit? Objevuje se jen v případě nadbytku světla a živin, takže stačí tak na týden zatemnit akva, a je fuč. Na houmrovém obrázku to sinice ale možná není...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 15:03 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Houmr94
sneky nepomahaju.A ryby sa maju dat az sa vytvor rovnovaha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 14:58 Houmr94 Re: Johan
Takže teť sem s tim předěláváním hotov. Vyndal jsem ryby, kytky. písek sem párkrát propral. Vypral kytky zas zasadil nalil tam vodu a vypada skvele zatim ryby tam dám až na večer. Tak mě napadlo třeba dneska večer tam dát polovinu ryb a treba zejtra vecer druhou polovinu abych zjistil treba jestli jich tam fakt neni moc. Mno pak jak ste to mysleli s tou fialovou do květináče? To není vodní rostlina? Mno a mám tedy častěji mnit vodu, nebo míň? A co třeba skusit šneka třeba by tu sinici vyžral ne? Mno forum sem prochzel, ale vetšině nerozumim... :( pak mám ještě dotaz napadlo mě místo normální oy upravenou SERA AQUATANem tam dát čistou vodu přesněji SERA.... z kauflandu něco kolem 3Kč co vy na to? A kdyby tak perlivou nebo neperlivou? Perlivá obsahuje CO2 to by znamenalo, že by mi rostlinky rychlejš rostly ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 12:41 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Houmr94
necistit filter a nemenit vodu.Odporucaju nemenit vodu,koli tomu aby sa nenarusila rovnovaha,aby si tym poradil filter.Ryby nekrmit a ako bolo zmienene kupit rychlorastuce rastliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 12:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Houmr94
Ale pak se znova objeví. Já bych zkusil koupení rychle rostoucích rostlin (Egeria densa, Ceratophyllum nebo nějakou větší plovoučku jako Pistia nebo Ceratopteris), častěji a víc měnit vodu (pokud jí nemáte moc tvrdou). A prošel si tu forum ohledně sinice nebo řas celkově. Je toho tady hafo tone .

EDIT: Tu fialovou kytku dej do květináče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 12:09 Houmr94 Re: ezechiel
Mně se nechce to rušit a znovu zakladat... :( No nic dneska to znovu pročistim a to a popřípadě vyskouším šneka a po vánocích zahalit do tmy treba zmizne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 23:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: tweety1
Jsem rád, že se zadařilo, ale s přidáním další zářivky opatrně! Sledujte, jak zareaguje sinice a kdyby něco, tak ji raději uberte.
Vydržte a stále pokračujte v důsledném mechanickém odstraňování případných ložisek sinic. A hlídejte si CO2! Pokud ho vyrábíte kvašením cukru, (předpokládám, že tlakovou láhev jste ještě nepořídil), dbejte, ať vám "nedojde". Hlídejte si pH - pokud by se zvyšovalo, mohlo by to pomáhat sinicím "se oklepat".
Až dorazí KNO3, zkuste ho použít k rozhození poměru N:P. Ale aplikujte ho s citem. (Kdybyste potřeboval v této záležitosti zorientovat, dejte vědět.)
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 18:15 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Houmr94
je to sinica,tej sa len tak lahko nezbavis.Tiez odporucam znova zalozit ale poriadne.Viem co je to mat sinicu.Zabijalo mi rastliny a nemohol som sa toho zbavit.Pomoze zatienenie AQ,ale vidno ze jej je velmi vela tak dokym by zmyzla,by zmyzli aj rastliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:21 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Houmr94
Zrušit, znovuzaložit s pomocí literatury...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 13:53 Houmr94 Re: DrSova
Další foto zde:
imgup.eu/…
imgup.eu/…
imgup.eu/…
imgup.eu/…

Protože tento servr nějak blbul při uploudu fotek..

Mno měl jsem dve samice betty a jednoho samce ten pak ale tu jednu uhnal a zemrela tak jsem ho vytahnul a dal ho do 5litrovyho akva taky s piskem a tak a je to v poho. nechal jsem tam tu jednu bettu k tomu jsem dal 3 prisavky aby mi to zeleny sezrali ale moc to nezerou spis vubec mno pak jsem tam dal neonky 4 a 4 black molly a 1 prisavku thajskou doufal jsem ze aspon ta mi neco sezere taky nic. A to černý jak vy říkate neni černý to je všechno zelený ale jak se to nabaluje na sebe tak je to černy.... nebo tmavy ale muj fotak to moc dobre nezaostril. A tak to vypada jako černý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 13:29 Muž DrSova [28] - RostlinyRe: Houmr94
Tohle není výsledek světla. 28 litru akva v tom straašný mix ryb. To dno taky není nejvhodnější pro začátečníka.Chemie ti nepomůže, vyměň vodu, zbav se gubek.To černé bych tipoval na nejakou černou řasu a zeleny povlak je sinice. To znamená= moc živin=moc ryb. Co můžeš odsaj. Nejlepší by bylo začít znovu. Koupit normální štěrk,něco si přečíst o akvaristice. Darovat ryby. Vytáhnout tu betu´, kterou chovás v kouli a udelat si beťárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 13:22 Muž vena [52] Re: Houmr94
jaké máš osvětlení? na chemii se vyprdni ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 13:03 Houmr94 – Co to mám s akva?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pomoc pomoc.... Někdy v řijnu sem zakládal akva ani ne po tejdnu se mi tam začal dělat jakejsi zelenj povlak a s tim bojuju furt vyměnoval sem vodu seškrabával povlak davám tam SERA Aquatan a potom sem šel do zverimexu ze zoufalství a oni mi dali SERA Algovec proti řasám ani to nepomohlo co mám dělat? Mám aqua 28L. Povlak viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 11:12 Muž tweety1 [4]
Zdá se že boj se sinicí pomalu vyhrávám díky vašim radám, místo tří 30W zářivek jsem rozsvítil pouze jednu a to lumilux 830, Co2 jsem do akva pouštěl i přes noc (PH tak bylo okolo 6,5) a dobu svícení jsem zkrátil na 10 hodin, koupil jsem šněky (bohužel si nejsem jistý jestli to jsou ampulárie) ale zdá se že jim sinice zachutnala, přesto jsem ji každý den vysával a oďoubával pinzetou, a vypadá to, že je pomalu na ústupu, dnes jsem zapojil druhou trubici, uvidíme co se bude dít... kytky vypadají sice v pohodě, rostou, ale čápnou a táhnou se k hladině (asi kvůli tomu nedostatečnému světlu) NO3 jsem nijak "uměle" nezvyšoval, buhužel nebylo jak, KNO3 se mi nekdě loudá :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 21:19 Muž Dzira [38] - Rostliny
Ahoj,
I já sem měl tu čest se se sinicí potkat a měsíc a možná i déle s ní bojovat. Nakonec sem z pozorování došel k závěru, že se sinice netvoří v místech, kde proudí voda a tak sem pobral všechny starý vnitřní filtry, co sem doma našel a udělal z akva tekoucí potok a sinice prohrála. Za dva dny už nebyla. Po vypnutí přidaných filfrů to ještě zkoušela a tak sem tam tedy nechal jedno čerpadélko, aby se voda hnala po dně a po týdnu když sem ho vypl, tak už se nikdy neobjevila. Takže s výměnou vody a extra údržbou akva a jeho zatenováním sem proti ní moc neuspěl, ale toto mi pomohlo, tak snad nebudu sám hmm Zkuste to, za to nic nedáte ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 18:39 pesoun – sinice
tak tri tejdny nesvitit vubec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 11:30 Muž filipsi [1295] – Re: Walker
Me to jako nijak agresivni zpusob neprijde, naopak. Tak at je od ni naveky pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 06:13 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: tweety1
Dobrý den, nepatřím rozhodně mezi tak zkušené akvaristy, jako vám tu radí, ale mohu posloužit velmi čerstvou zkušeností právě se sinicí. Bojoval jsem s ní poslední 2 měsíce v mém malém akva 30L a boj vyhrál (alespoň prozatím). Takže v bodech:

1. silně filtrovat
2. omezit krmení
3. co nejvíce osázet a pokud možno zredukovat počet ryb na minimum
4. zatemnit na cca 4-6 dnů
5. nasadit nějaké likvidátory, v mém případě ampulárii
6. při zatemnění propírat filtr tak, aby stále mohl pohlcovat plovoucí mrtvou řasu, řádně a častěji odkalovat a měnit vodu

Berte to jako čistě praktickou zkušenost nepodloženou žádným velkým množstvím teoretických informací. Bod 3 se vás samozřejmě netýká, pokud tam ryby nemáte. Hodně štěstí s likvidací.
EDIT: jen pro doplnění, toto jsem udělal po těch mnoha dnech snažení odstranit sinici méně agresivním způsobem, beru to jako poslední možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 23:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: tweety1
Zatím počkejte jak se zatemněním, tak s acylpirinem.
Hnojení PMDD není nejlepší způsob, jak zvýšit koncentraci NO3... (Ale to víte sám.)
Co bych na vašem místě udělal, to jsem už napsal. Včetně úpravy osvětlení...
Když to nepomůže, zkusíme postoupit dál. Ale ne hned! :-)
A co se týče zatemnění, pokud na ně dojde, pak počítejte minimálně s 5 dny, raději 7; 2-3 dny nic neřeší! Ale na to je čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 20:53 Muž tweety1 [4]
děkuji vám všem za rady :) NO3 jsem se snažil zvýšit namíchaným PMDD s KNO3 ale když sem tam ráno nalil cca 2ml tak odpoledne bylo sinice jako nikdy :( a bohužel čistý KNO3 teď nemám a nevím jak ho tam nějakou cestou dopravit :( ty ampularky bych mohl zkusi zítra pořídit... v akvu nebyly ryby ale zkusil sem tam hodit parmičky černopruhý a doufal sem že tu sinici budou regulovat ale nějak ji nepapaj :) CO2 tedy budu aplikovat i v noci... Mám akva zatemnit alespoň na 2-3 dny? už sem připravil deky nebo by to bylo kontraproduktivní???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 20:29 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: vaclav
Rataj možná uvádí 20-40mg NO3/l, ale např. Dennerle a některé "kytkařské akvastránky" 5-10mg/l...
Vyšší hodnoty pak uvádějí u specifikací jednotlivých druhů rostlin, např. (z těch, co mě zajímají) Shinnersia rivularis...
Nechci se přít :-), ale naopak - vyšší koncentrace NO3 a zejména PO4 se považují za hlavní "viníky" eutrofizace vod, jež mívá za následek nástup řas, resp. sinic.
Na druhou stranu - jak N tak P jsou biogenní prvky, bez nichž rostlina nemůže existovat.
Předem uznávám případný argument, že rostliny mohou dobře prosperovat i v akviškách s vysokými hodnotami NO3, ve kterých můžeme mít problém řasy najít... hmm
EDIT: Málem bych zapomněl - v tomto případě bych se ale přiklonil k názoru Václava, že by to chtělo zkusit zvýšit NO3 na nějakých cca 20mg/l... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [68] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=3351