Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 09:37 Muž Vašek [56] Re: lhajek
Ty 3 dny jsem myslel jen pro měření NO3. Že po 3 dnech je hladina na 25mg/l, takže nepředpokládám, že když akvárium bylo plné Limnobia, že by byla nízká hladina NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 08:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: lhajek
Myslím, že trpělivost Vaškovi ani nepřipomínat, bojuje s tím přes rok :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 08:07 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Vašek
Nevím, ale po 3 dnech od změny bych žádné výsledky neočekával. Než bych hodnotil tak to chce nechal aspoň týden až dva. Trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 21:59 Muž Vašek [56]
Tak nevím, Limnobium je 3 dny pryč a NO3 je na 25. Nedostatkem dusičnanů to není

Já to mám na moc světla. Už jsem to psal před čtvrt rokem. Začal jsem i kvůli tomu přidávat CO2 a svítím jen 7 hodin. Jenže jedna trubice provozovat nejde. Pokud ji odpojím, tak to nesvítí.

Každopádně to budu sledovat a držet Limnobium na minimu. Jen se obávám, že mi z toho světla zase zesílí ten jelení roh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 20:35 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Vašek
Vašku tajfun1 to shrnul velmi pěkně. Nyní když vím že start sinice nastal po velkém rozmachu Limnobia a po té co jsi ho vyndal, tak jsi to asi dokonal, protože k nedostaku NO3 přišlo ještě víc světla do akva, takže pro sinice ráj (a už mě to dává víc smysl).
Limnobium opravdu ve velkém spotřebovává NO3.
V tuto chvíli bych akva nechal běžet jak běží a nic nedělal. Maximálně udržoval Limnobium v rozumné míře. Pokud bude dostatek NO3 (10-25mg/L) tak by se to podle mě mělo do 14dní spravit samo a sinice vymizet, respektive by se neměla nová objevovat po té co jí mechanicky co nejvíc odstraníš.

Já jsem zastánce raději menších změn a trpělivě se nastoleného režimu držet a tady si myslím že by to mělo opravdu pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 19:48 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: milosak
Přiznám se, že jsem rád, že to někdo odskoušel a je to bez problému. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 19:42 Muž milosak [66] - Rostliny
Ještě by stálo za zmínku, že v současnosti přidávám do AK docela
hodně KNO3 a PO4.

Ale ten poměr nejsem schopen dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 19:36 Muž milosak [66] - Rostliny
Se sinicí jsem bojoval skoro 3/4 roku.

Co vim určitě, že problem byl mnoho světla a kytky si vycucly všechen dusík.

Zakoupil jsem od EL Blue exit a po dvojnásobné periodě a závěrečném zatemnění
na 3 dni + 50% výměně vody byla v řiti . :-)

Ty antibiotika jsou supr mám krevety, šnekouny a ryby a všichni jsou do dnes
v těžký pohodě. palec

Před tim jsem pořád zkoušel šachy se světlem, různě měnit poměr v dodávání
KNO3 a PO4, každodení zběsilé odsávání sinice .

Nic z toho rozhodně nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.12.2012 19:25 Muž tajfun1 [222] Re: Vašek
právě limnobium je velký konzument NO3, takže to mohlo vyčerpat dusičnany a rozhodit poměr mezi fosforem, k tomu se změnily světelné podmínky...a vše dohromady mohlo tu sinici spustit ...následek se dá řešit 1) mechanickým odstraněním, výměnou vody, dodáním NO3 a následným zatemněním (se zapnutým vzduchováním), či 2) pomocí antibiotik ... a až se toho zbavíš, tak to chce hlídat a upravit podmínky, aby se ti nevrátila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 19:17 Muž Vašek [56]
Já bych to ještě upřesnil. Rozjela se až když bylo Limnobia moc. Myslím, že právě to Limnobium to nějak rozházelo. Odstranil jsem jej tento týden. Sinici mám ale v nádrži pořád, ž přez rok. Ti co neví, tak mi zlikvidovala většinu kytek a udělal jsem takovej malej restart nádrže. Koupil nové kytky a postupoval dle místních rad. Vodu měnm co 3 dny, dříveobden.

Já se musím přiznat, nevím jaká byla hladina NO3 když byla hladina skoro celá porostlá. Poslední dobu měřím jen PH kvůli CO2. NO3 měřím testem od Tetry. Měří proti Ratajovi a Dajaně perfektně. Vstupní voda je dle dodavatele vody 5mg/l a to i naměřím. V jsem měříval stabilně mezi 20 - 25 mg/l.

Zatemnění jsem kdysi zkoušel (půl roku zpět), ale pořád do nádrže dopadalo trocha světla z místnosti. Je to až poslední možnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 17:48 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: romant
Pravda, 5 dní zatemnit a za žádnou cenu neodkrývat, nekrmit, vypnout CO2.. napřed ručně odstranit co se jenom dá, vyměnit i 50% objemu vody. Sinice je bakterie, není to řasa, je schopna fotosyntézy a tady možná ten omyl, že za to může světlo. Může za to nízká hodnota dusičnanů a vysoká hodnota amoniaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 17:39 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Sice píše že tam dusičnany naměřil, ale je otázka jakým testem. Třeba Dajana mě měřila pořád nulu a podle testu od Sery jsem pak měl kolem 50mg/L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 17:38 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lhajek
lhajek napsal:Sinici okamžitě vyvolám pokud přestanu hnojit KH2PO4.
To jsem ale napsal blbost, samozřejmě tam mělo být že pokud přestanu hnojit KNO3 tak se mě ta sinice hned objeví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 17:14 R Muž romant [27983] Re: lhajek
Ono to Limnobium mohlo taky pěkně rozhodit poměr N:P, přecijenom je to žrout dusičnanů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 17:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: riso
2x39w na 150L je průměr, záleží ale také jak je světlo vysoko.

Ale Vašku odpověď podle mě najdeš v tom jak jsi popsal co jsi dělal než se to rozjelo - píšeš:
"začala se rozjíždět před 14ti dny, když byla hodně porostlá hladina Limnobiem (80% jsem vyhodil)"

Opravdu tam máš asi hodně světla, takže buď razantní zatemnění na pár dní jak píše riso (ale jeho důvody jsou nesmyslné), ale to maximálně odstraní současný stav, ale nepomůže do budoucna. Takže po zatemnění nebo i bez něho máš tyto možnosti:

nechat hladinu zarostlou Limnobiem

nebo pokud světlo má tak zkusit vyhodit reflektory

nebo dát světlo výš nad akvárium

nebo svítit jen jednou zářivkou (což mě přijde setsakra málo, ale třeba to bude ostatním rostlinám stačit).

Ale stejně mě je to divné, já mám nad 54L akvem 2x24W v T5 trubicích cca 50-60cm nad dnem, NO3 kolem 25mg/L atd. parametry viz. moje prezentace. Sinici okamžitě vyvolám pokud přestanu hnojit KH2PO4. U tebe si nejsem úplně jist jestli to je tím světlem, ale nic jiného mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 15:30 Muž riso [129] - CichlidyRe: Vašek
V moudrych knihach pisou ze sinice se vyskytuje v presvetlenych nadrzich. 2 x 39W na 150 litru vody je docela slusna palba, tady bych si dovolil pouzit citat zkuseneho mistniho rostlinare Vaclava: "kdyz prazis tolik svetla do akvaria, musis se podle toho zaridit" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 13:00 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Vašek
Vašku, klídek...Hoď na akva na 5 dní deku aby bylo v absolutní tmě a máš od sinice na několik měsíců pokoj. Pak pokud možno, nasyp do akvária hrst okružáků a budeš mít klídek možná napořád. (Já mám 2 akva, v obou jsem měl sinici asi tak před 1/2 rokem. Zatměním jsem sinici zlikvidoval a začala se mi objevovat až teď ale pouze v jednom protože v něm mám krom jiného mřenky nádherné, které každého šneka vycucnou jak frťana. V druhém akváriu mám šneků habaděj a po sinici ani památky.)
Jo a samozřejmě je dobré během těch pár dní vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 12:46 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Sinice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 12:45 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Nebyl jsem přihlášenej, nepřidalo mi to fotku.
Komplet nádrž.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 12:44 Vašek
Začínám opět propadat beznaději a depresi.

Sinice se opět začíná vracet v plné parádě.

Fotka je třetí den po odkalení a důkladném odstranění sinice. Písek byl úplně čistý. Po 24 hodinách se objevily první 1cm ložiska a po 72 hodinách je pokryta cca 1/3 dna. Nejhorší je, že začíná lézt i na nízko položené listy rostlin.



Vyjma sinice se mi už delší dobu na starých listech a nejvíce osvětlených místech objevuje jelení roh nebo ruducha.

Rostliny celkem prosperují, není to žádný šlágr, ale ti co si pamatují jak to před cca 1/4 rokem vypadalo, tak vidí, že je to neporovnatelné. Mladá už nadává, že jsem do toho zase nacpal hromadu peněz a pořád to není ono.



Dávám fotky, už nevím. Za těch 1/4 jsem toho načetl dost. Dost změnil, ale už jsem v koncích. Myslel, jsem, že až se rozjedou kytky, tak zmizí, ale ona se naopak vrací.



Vím, že nemohu očekávat žádnou spásnou radu, ale má někdo podle popsaného nějaký tip?



Ještě doplním. CO2 přidávám cca 6 týdnů, NO3 je na 20-25 mg/l, PH kolem 7, začala se rozjíždět před 14ti dny, když byla hodně porostlá hladina Limnobiem (80% jsem vyhodil). Dříve byla hodně tmavá, nyní je světleji zelená (že by CO2?). Dno je 1/4 roku staré.



Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Vašek
Že se sinice tvoří i na zastíněných místech, není nic "podivného" - sinice mají nároky na světlo řádově nižší, než i ty nejméně na světlo náročné akvakytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:40 Muž Vašek [56] Re: Sid
Na to místo má přijít Tropica, tedy respektive tam donedávna byla, než se rozpadla. Ale celkem mě překvapuje, že podobná místa jsou po celé nádrži. I v těch nejstinějších místech a někde se zase netvoří vůbec. Ale je toho celkem dost. Kdybych týden neodkaloval tak jí mám na 1/3 dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 17:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Vašek
Test na fosfor kvůli sinicím kupovat nemusíte. Na ty vaše stačí, když "postižené" místo osadíte nějakou "plevelnou" rostlinkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 15:37 Muž Vašek [56] Re: Sid
Je pravda, že toto množství jsem zatím přijal. Nedusí rostliny. Ty se začínají krom Cryptocory (schodily listy po začátku sycení CO2) pěkně rozrůstat. Počítám, že za měsíc, maximálně dva budou Echynodory pořádní mackové. Potom definitivně přesázím zbytek rostlin a nechtěné vyhodím.

Jestli i potom bude sinice nadále zlobit, tak budu muset ten test na fosfor koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 13:25 Muž Miso [470] Re: Vašek
co mam odskusane tak EasyCarbo jej nerobi dobre ;), ja som ale na boj so sinicou rezignoval, ak sa objavi, co je 1-2krat do roka zakryjem akva pustim UV a vzuch a do 5dni nieje po nej ani stopa ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 13:17 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Vašek
Asi slope ze dna fosfor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 12:52 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Potvora mě pořád zlobí. Akvárium zarůstá a naštěstí se tvoří jen na dně. Překvapilo mě, že když jsem začal sytit CO2, tak místo tmavě zelené je světle zelená. Na čistém písku se takto objeví 2. den po odkalení. 3-4 den ji zase odkalovacím zvonem seberu a tak pořád dokola. Květena se rozrůstá, tak snad jednou úplně zmizí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 12:29 Muž Miso [470] Re: vaaclav
sak aj vyuzivam, ale vypustam cez 100l, to uz by som musel mat zahradu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.12.2012 11:43 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miso
Voda z akvária se dá i využít na zalévání pokojových rostlin(pokud je někdo má), je jí škoda všechnu vylít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 11:12 Muž Miso [470] Re: Beastie
lepsie je kupit hadicu tak dlhu aby dociahla az na WC (kupelne), vypustis, napojis na vodovod a napustis, a nemusis sa vlacit s kyblami ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.12.2012 10:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: lhajek
Existují i jiné metody péče o akvária, (a to nejen rostlinná, ale i společenská), při kterých se voda mění minimálně. Udržet takové akvárium dlouhé roky bez problémů chce ale o akvaristice něco vědět... (A nebo nevědět nic - i přesto to často funguje. :))
S pravidelnou výměnou části vody je ale šance na přiměřeně "hladký chod" akvária větší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 09:24 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Beastie
To tedy nevím co čteš za články, ale k pravidelné údržbě akva patří pravidelná výměna vody v rozsahu od čtvrtiny až k polovině objemu jednou týdně maximálně jednou za čtrnáct dní. Je jedno jestli je akva v záběhu nebo není.
Nepatřím ani zdaleka k těm "radikálům" co by po založení měnily denně vodu, ale prostě aspoň jednou týdně to chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 22:49 Žena Beastie [314] Re: grunda
jako že bych měla třeba 5 ?:))) no ale to musí někdo řikat dřív než to zakládám, ne až potom :-D
Tak zítra si zkrátím hadici a budu odkalovat nějak tak, ty kýble mě nebaví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 22:45 R Muž romant [27983] Re: Beastie
Nemohu jinak než kolegu podpořit. Taky patřím k těm jenž v nově založených nádržích mění vodu, pokud možno denně a to po dobu prvního měsíce a potom trochu slevím a vyměknu na klasiku jednou týdně alespoň 1/3. To je zabíhání s tzv. protiřasovou prevencí a mě se to tak osvědčilo. Nástup nitrifikace je velmi pozvolný a v akváriu tak nedochází ke skokovým reakcím, nebo alespoň jsou velmi zdatně potlačovány, právě tou inetenzivní výměnou vody. Ovšem nikomu nic nenutím a nevnucuji. :-)
Edit: Vidím že nás přibývá. :) Prostě špatný ven, dobrý dovnitř, tak se to dá taky napsat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 22:45 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pravidelná výměna je třeba i při zajíždění akva, kdyby jsi měnila, tak nemáš hodnotu NO2 po 3 týdnech 0,1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 22:40 Žena Beastie [314] Re: lhajek
však se všude píše, že před přidáním ryb, vyměnte vodu. Nikoliv vyměnujte pravidelně. Však zajíždění, ne? jestli to tak není, tak je chyba lávky ve všech článcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 22:06 Muž Miso [470] Re: Miso
uf, nevsimol som si ze je to Tanganika, tak v tom ti ja neporadim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2012 21:24 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Beastie
3 týdny založené akva a ani jedna výměna vody?

Proč by jsi nemohla zatemnit? Jako že by to vadilo rybám?

Rostlin tam asi stejně mnoho mít nebudeš při tom plánovaném biotopu, takže i ty dvě by bez problémů zatemnění mohli vydržet.

Ve tvém případě bych ale hlavně měnil vodu, je to čerstvé akva takže nic víc podle mě není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 19:24 Muž Miso [470] Re: Beastie
vypnutie svetla do nedele nijak nepomoze, musela by si to dokladne zatemnit na cca 6dni. Takze teraz ti nezostava nic ine ako sinicu pravidelne a co najdokladnejsie odsavat, pridaj co najviac rastlin a budes dufat ze podmmienky v akva sa zmenia tak ze sinice ustupia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 18:11 Žena Beastie [314]
Považuju to za hroznou drzost, že mám sinici v nově (3 týdny) založeném akváriu :-D:-D
Mám dvě zářivky, 830 vzadu, 860 vepředu. Na písku a kamenech se mi tvoří zelenhohnědý povlak ( pouze v zadní části), takže by skoro člověk řekl, že je to tou zářivkou. Sinice se taky tvoří pouze vzadu. Svítím 8:00-12:00, 16:00-22:00

Ještě jsem neměnila vodu, což předpokládám docela pomůže. NO2 je pořád 0,1mg/l a před týdnem jsem zasadila dvě kytky. V neděli večer dorazí ryby, takže zatemnění není v úvahu, ale vypnu asi do neděle světlo, vyměním vodu a budu doufat, že to pomůže? Pokud ne, můžu tam dočasně přesunout buď Neritinu, nebo okružáka z vedlejšího akvária

Asi jsem to prostě přepískla se světlem, mám 2x39W na 360l, ale jen dvě kytky. Uvidíme, ale jsem trochu uražená :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 17:28 Muž Hanzy [31] Re: drlift
Nejsem si jistý, jestli je to přesně on rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_maly, ale co jsem měl v jednom agva silnici, hodil tam cca tři a ty se rozmnožily a zblajzly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2012 12:09 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: drlift
Sinice se dá řešit v řádu týdnu a na tak krátkou dobu mě přijde zbytečné shánět nějaké požírače.

V mezidobí je lepší odstraňovat sinici mechanicky. Odsávat se dá velmi snadno.

Hlavně se zaměřit na zjištění příčin a nasadit co nejrychleji odpovídající nápravné kroky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 11:50 Muž Vašek [56] Re: drlift
Je zajímavé, že od doby co mám aktuálně 7 otíků (bylo 10) tak mě sinice na rostlinách takřka netrápí. Jen trochu zlobí na konečcích lístků Ludwigy a Egerie.

Na dně mě ale trápí stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2012 08:45 R Muž romant [27983] Re: drlift
Okružáci, levatky, ampulárky, ty jsem sem tam sinici si zobnout viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 08:35 Muž drlift [38] – požírač sinic
Jaký živočich požírá sinice? Potřeboval bych je trochu přibrzdit nez přijdu na přičinu jejich vzniku. Nekdo tu psal, ze je zerou otici, ale mne prijde, ze je sinice moc nebere, to same mladi ancistrusove a SAE. Jeste bych na ne mohl zkusit nasadit z meho vetsho akvaria neritiny, ale prijde mi,ze sinice proste nikomu nechutnaji :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 18:43 Muž grunda [1781] - Cichlidy
hodně štěstí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 18:15 Muž Vašek [56] Re: Sid
No píšou zde, že by neměl být problém je rozmnožit. "Ancistrusky" mi kladly jikry snad ob měsíc. Pokud jsem jikry nevylovil, tak je většinou sami sežrali nebo zbytek ryb pokud se rozplavali. Je jednou jsem je vylovil a odchoval. Do akvaristiky jsem nesl přesně 100 mrňat. U matky v druhé nádrži jsou jen Endlerky a krevetky, takže tam bude potencionálně pro malé Otíky bezpečno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2012 16:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Vašek
...Zkusím potom totiž všechny Otíky přemístit do druhé 70l nádrže co mám u matky jestli se rozmnoží. Ancistrusi se mi tam množili až nechutně...
Určitě se nezapomeňte pochlubit, jak se s "otíky" zadařilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 13:43 R Muž romant [27983] Re: Vašek
Stále bych nepodléhal trudomyslnosti a byl trpělivý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 12:51 Muž Vašek [56] Re: lhajek
Přesně tak, odstraněn následek. Příčina se doufám odstraní sama až se rozjedou kytky. Díky sinici žádnej list nevydržel déle jak měsíc tak asi díky tomu úplně zašly. Teď díky čistícímu komandu budou snad už jen sílit.

Pak se uvidí. Zkusím potom totiž všechny Otíky přemístit do druhé 70l nádrže co mám u matky jestli se rozmnoží. Ancistrusi se mi tam množili až nechutně. Schválně pak uvidím, jestli se znovu při absenci otíků sinice objeví.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80708x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=1451