Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 23:42 Žena ustavprochore [567] Re: HaDaS
Je jich tam tak 15 - 20, průběžně je redukuju (teda snažím se), ale právě do hokusů pokusů se zatemňováním se mi nechce, protože neřeší příčinu a sinice by tam byla za chvíli zase.
Zkusím něco vymyslet s tím pH (asi častější výměna "burčáku", na experimenty s kyselinou nejsem vybavená).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2011 21:54 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ustavprochore
Změna chemismu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 09:16 HaDaS Re: ustavprochore
A co jí dočasně vyndat, umístit třeba do kýble, na týden zastínit, pak odsát a implantovat opět do akva. Nevím ale kolik jich tam máš a jak vzrostlé :-) .
Další co hodně pomohlo mne, je zvýšit a nasměrovat proud na inkriminované místo a snížit pH. To vše při zachování původních podmínek :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 09:10 Žena ustavprochore [567] Re: Sid
Ze spodní strany listů Pistie se sinice odsává fakt blbě. Nějaký nápad?
Tu Pistii bych si tam ráda nechala. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 08:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: achyles73
pokud pouzijes dostatecny podtlak a soustredis ho na dostatecne malou plochu....
uz jsem to tu pisal hodnekrat...
vzduchovaci hadicka a nakonci pruhledna spojka (ma dost maly otvor, obcas se ucpe, ale staci kancelarska sponka na prostouchnuti, funguje jako uzka hubice na vysavaci)+ dostatecny rozdil hladin, osobne pouzivam ruzny prumery hadic jenz do sebe pasujou, takze velmi snadno zvolim potrebny prumer
pri velky invazi lez pouzit i "vysavac" kdy do kyblu (do ktereho odsavas) pridas cerpadlo s jemnym molitanem a tim vracis prefiltrovanou odsatou vodu do akva a muzes odsavat/odkalovat jak dlouho chces, pozor musis si uvedomit ze to nenahrazuje vymenu vody!

jemny substrat odsat ci odebrat a dat do sava (nebo zalit horkou vodou), ci jen na tyden do tmy a pak proprat....

ja od konce leta resim jiny problem... dela se mi sinice na boku hamburskeho plosneho filtru... delala se i na horejsku molitanu, ale ten jsem prekryl cernou folii, filtr jsem procistil, i listy drzici molitan na miste jsem poradne umyl (jemnym kartackem na zuby pod teplou vodou), stejne se vrati, obcas kousky sinice najdu i na hoube na sani cerpadla, jinak v komore se objevuje jen sporadicky v blizkosti molitanu,
akva je huz vic jak mesic po lecbe flubenolem (hlistice/plostenky ve dne), kazdy tyden odkaluju a menim 15L odstate vody (nadrz antistres II), hnojim pmdd bez pridavku 2ml 5x tydne, 2x tydne 1ml zasobniho roztoku Fe (6,8g 6%Fe do 50ml destilky), co2, rozstrikovaci rampa, vapenec z filtru odstranen, pogostemon helferi je svetle zeleny az bily (ostatni rostliny v rostou v pohode), v mistech, kde se nehyba hladina- slepa hladina se zelenym nadechem (kdyz se to snahne pap. uterkou)
pH 6,8; 3-4°dKH; 8°dGH; 1mg/L Fe (Rataj); temer 50mg/L NO3 (novy test od sery, po nekolika hodinach zesvetla na cca 10mg/L, obdobne se chova i zdrojova voda z prazskeho vodovodu, test destiky 0 mg/L)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 19:30 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Asi nepoužívám hlavu, jak někteří borci tady, ale nevím jak jinak sundat sinici z listů a pozadí než rukama, no a potom už to odsaju, holt klaním se vám ! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 18:13 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Miso
...odsaval som ich hadicou pretoze si myslim ze ak proti nim zacnem bojovat nebude uplne dobre ak sa rozlozia v akva...
Ale odsávání je základním principem boje proti sinicím! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 18:10 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Miso
...Nemyslel si to tak ze si mal niake traviace problemy?...
Myslel! :) To akva mělo opravdu "trávící problémy". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 00:14 Muž Miso [470] Re: Sid
mal som sinice 2x a odsaval som ich hadicou pretoze si myslim ze ak proti nim zacnem bojovat nebude uplne dobre ak sa rozlozia v akva. Ale co je to odvetrat plyny z dna o tom som nepocul. Nemyslel si to tak ze si mal niake traviace problemy? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 23:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Treba odsat,ze jo.Nehlede,ze styk pokozky ze sinici muze byt pricinou ruznych zdravotnich problemu u nekterych jedincu! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 21:51 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
Tak, tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 21:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Mrakoplash
Ve vlastním akva se mi sinice objevila naposledy někdy před 7-8 roky - v nově založené nádržce, v níž byl jako substrát použitý jemný křemičitý písek, (0,7-1,2mm), z něhož jsem zapomněl "odvětrat plyny". :)
Ale obešlo se to bez strkání rukou do akva - opravdu vyznávám jiné metody, jak se sinic zbavit, než je vytahovat ručně... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 21:50 R Muž romant [27987] Re: Sid
Jasně, proč si s nima špinit ruce. :) Člověku na jejich likvidaci přeci stačí použít hlavu(tu co máme na krku) a třeba i zdejší fórum. ;-) Jistě si rozumíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 21:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
V umění neumazat se? :)
To není zas tak složité - když už se někdy se sinicemi v akva potkám, rukama na ně nechytám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 16:35 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sid
Mám teď, stejně jako v loňské podzimu, trochu sinic na rostlinách. (zcela jistě to bude úbytkem světla z okna)
Občas si holt sáhnu i nechtíc :-)
Já si na to třeba časem zvyknu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 16:30 R Muž romant [27987] Re: Sid
Holt v umění se pozná mistr. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 16:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Mrakoplash
Já se s nima fakt nemažu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 16:16 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sid
...a sakra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 16:04 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Mrakoplash
Ještě se mi nestalo, abych si zašpinil ruce od sinic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 15:29 R Muž romant [27987] Re: Mrakoplash
Já jsem na špinavý ruce od jezírkovejch sinic použil Solvinu. Po druhým umytí už tam nebyl ani ten zápach.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 15:14 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sid
Mám dotaz ohledně sinic, ale z trochu jiného pohledu.
Čím si myjete ruce, když se "zašpiníte" od sinic ?
Obyčejné mýdlo tu "vůni" nepřerazí a je to teda kolikrát dost nepříjemné.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:20 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
Věřím, že si líznete i vy. ;-) :-)
Pokud jste se zasloužil?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:18 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
Děkuji! stydim :-)
(I za některé cenné informace! ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:17 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
Ked ide o kladne body?
Tak Vam musim tiez takto verejne podakovat...


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Tudy
Tak to jsem rád, že to takto funguje! :-)
Jak jsem psal - hlavně, ať to vydrží! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sid
Přesně tak, rostliny jsem také pokosil. A navíc Vaše starší doporučení s napíchnutím filtrační kostky injekční jehlou (napojenou na hadičku CO2) také perfektně funguje. Kam se hrabe cig. filtr, ráno injekce napíchnuta --> dnes večer jsem měl v akva kyslíkovou "whirlpoolku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2011 22:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Tudy
Já děkuji za upřesnění, jen si dovolím připomenout, že hned zkraje našich debat jsem vám psal něco o nedostatku světla, (přerostlé rostliny etc.) a ke konci i o nutnosti věnovat pozornost NO3, přičemž formu hnojiva volit podle... atd., atd.)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:05 Muž Tudy [330] - Krevetky
Abych to upřesnil, nejdříve mi Sid radil, abych hnojení omezil (a to zcela oprávněně - neměl jsem znalost o obsahu živin ve vstupní vodě), ovšem s HaDaSem jsme se jemu za zády dohodli, že budeme hnojit dál smich. Na radu pana Sida jsem si pak na vodárně řekl o výpis z rozborů vod a po další konzultaci (NAŠTĚSTÍ vstupní voda chudá na živiny) jsem posílil osvětlení a kromě Biofloru začal přidávat i KNO3. Takže tímto posílám Sidovi veřejný dík. palec :)

Edit: to ano, spíláte, ale dobře poradit umíte také ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:04 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Tudy
Potřebuji kladné body! Zhusta je mi spíláno, že jen "prudím", ale neporadím. ;-) :-)
Dnes jsem dostal zprávu od jisté mladé kolegyně, (kde se snažil pomoci i RomanT), že se zadařilo, a že má ze svého akva (konečně - moje vsuvka!) radost.
Tak hlavně - ať vám to oběma vydrží! :-)
(Možná si udělám čas i na Matlalu. Teda - pokud to ještě bude potřebovat... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 21:56 HaDaS Re: Tudy
Aha
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 21:42 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sid
Jistý pán Sid-onius ;-) mi vydatně radil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 21:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Tudy
Teda - jak vy to děláte?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 20:23 HaDaS Re: Tudy
Jak píšeš, tak to proběhlo i u mne. A to jsme se na tom ani nedohodli. Já jsem ještě zvýšil dávkování PMDD ze 2 na 3 ml denně. Toto opatření mělo i destruktivní vliv na ruduchu. Ještě dodám, že jsem častěji měnil vodu a snížil jsem proudění v akva. Vše jsem dělal ale postupně. Přidání KNO3 a PMDD byly až poslední dva kroky, po kterých se to zlomilo k lepšímu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2011 17:39 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zkušenost:
Sinice mě trápila od konce srpna. Výrazné zlepšení nastalo až po zesílení osvětlení a zavedení dávkování KNO3.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 17:26 Muž Jack [7]
Promiňte byly tu ale dva příspěvky těch NO3 bylo 50 ale ten správný příspěvek byl smazán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 17:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Roby
...Pouhých 5mg NO3 v litru vody znamená, že kytky všechny dusičnany spotřebovaly k růstu...
Všechny ne - 5mg NO3/l není zase tak málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 17:05 Muž Roby [17] Re: Jack
Pouhých 5mg NO3 v litru vody znamená, že kytky všechny dusičnany spotřebovaly k růstu. Fosfáty (PO4) pravděpodobně taky a to by mohlo znamenat, že začal jejich růst stagnovat a to by mohla být příčina nástupu sinice. Je to obráceně, než se původně odhadoval. Mně se to stalo asi ve čtvrtém měsíci provozu akva, kdy rostliny spotřebovaly zásobní hnojivo, které jsem dal pod supstrát při zakládání. Máš dvě možnosti: a) omezit světlo, nebo b) opatrným přihnojování docílit optimálních podmínek pro růst rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 16:58 Muž Jack [7]
Pomohl by algicid? Mám ho doma ještě z dob kdy jsme začínal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 14:41 Muž Jack [7]
Tak mám doma jenom páskové testy od tetry a ukázalo mi to toto- NO3-5 , NO2- 0, GH- 16 d, KH- 20d, ph 8,4, Cl 0.8 vím že to je pouze orientační ale kamsi se podělo NO3 bývalo tam kolem 100.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jack
treba si prostuduj tohle vlakno..... pro zacatek..... prober rostliny, odstranuj kazdy den co nejvice sinice, zvys proudeni, men vodu

zaklad jsou prosperujici kytky, nezanedbavat prostrihavani a odstranovani odumirajicich listu, odstranovani detritu (odkalovani), zvyseni proudu umoznuje lepsi distribuci zivin

sinice je nachylna na rozrusovani jejiho povlaku, na to jsou dobre piskorky (kypri dno)
taky je dulezite co nejvic ji kazdodenne odstranovat, jinak bude dusit kytky a vic se mnozit

jedna z pricin je i spatny pomer dusiku a fosforu (staci, kdyz fosfor je nemeritelny a dusik taky vyrazne poklesne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 19:19 Muž Roby [17] Re: Jack
Nejprve bych doporučil změřit obsah NO3, PO4 a Fe ve vodě. Na základě změřených hodnot se dá teprve zvolit nejvhodnější strategie v boji se sinicí. Podle tvého popisu by jsi mohl mít přehnojeno proti slabému osvětlení. V prezentaci máš zatím uvedenou pouze teplotu vody. Bohužel z toho se moc určit nedá. Nějaké typy na osvědčené kapkové testy, doporučený poměr NO3 / PO4, způsob dávkování PMDD etc. je tu o pár příspěvků níže určitě uvedený. Chce si to jenom trochu pročíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 18:37 Muž Jack [7] – Sinice
Ahoj. Dlouho jsme nepsal- nebyly problémy s akva. Vyřešil jsme rozsivku, akva nádherně prosperovalo přidával jsme PMDD (asi týden+ burčák) kytky mi nadzvedávaly poklop akva :-D ale zničehož nic se v akváriu objevila sinice- zelenomodrý povlak, jak na dně tak na rostlinách.Jak se jí zbavit- našel jsemže nádrž mám zastínit a zvýšit koloběh vody. Ale jak často mám svítit a krmit aby nebylo ve vodě moc fosforu? Díky za radu- jenom ne žádnou chemii z toho jsem už vyrostl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 18:31 Muž Majkl [9]
Tak co se týká sinice, s tou už problémy nemám. Je pryč. Teď řeším růst kytek který jsem kvůli sinicím nakoupil a nerostou. Pomohlo co mě zde kluci poradili. Ale to si můžeš pročíst cca 3 strany zpět. Kdo se bude držet návodu, tak jistě dosáhne stejného úspěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 18:28 Muž ales288 [1]
JJ dík taky o tom uvažuji na sinici tak napiš jak se to postupně vyvíjí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 18:24 Muž Majkl [9]
www.akvarista.cz/…
5 balení PMDD a po deseti balení doplňky ( KH2PO4 a KNO3 )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 18:18 Muž ales288 [1]
Co to máš za PMDD? Od kud si to objednal ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 17:38 Muž Majkl [9]
Těbuch :)
Dneska mi dorazilo PMDD. Jak dávkovat a jak ho namíchat vim. Ale co nevim. Jak namíchat zbylé dvě složky. KNO3 a KH2PO4. Přimíchat do PMDD ? Nebo zvlášť ? Poradí mi někdo ? Nerad bych z toho udělal chemickou bombu smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 17:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ales288
bez testu alkality a pH je to dost nebezpecne.... a pokud rostliny nemaji ziviny tak ani svetlo ani co2 nepomuze

jinak jeden z duvodu namnozeni sinice je spatny pomer dusiku ku fosforu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 13:42 Muž ales288 [1]
A co zkusit třeba CO2 z petky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 21:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ales288
zasobni roztok.... pmdd.mrp-cz.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=2051