Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:38 Muž pancéřníček [168] – Re: allysh
Se divim,že ti to ancíci nesežerou.Nebo je už v nádrži nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:27 Žena allysh [3] – Re: pancéřníček
ježiši, nestraš...doufam že je to jen řasa.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:22 Muž pancéřníček [168] – Re: allysh
Tak to mám štěstí,že už to sežrali.Třeba to je nějaká forma rozmnožování.Možná to je nějaký živočich.Snad někdo bude vědět oč se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 22:16 Žena allysh [3] – Re: pancéřníček
to myslíš na tom mém obrázku??takový ty kytičkovitý útvary pak se zvětší až se tvoří ty veliký jakoby plísňový povlaky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:41 Muž pancéřníček [168]
A mě by zase zajímalo co jsou ty tyčinkovité útvary na listech vyrůstající z jednoho místa? Měl jsem to na kořenu v karanténě,než to ancíci sežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 20:38 Žena allysh [3] – řasa - jaká??
Fotka k příspěvku prosím poradte jak se toho zbavím a co to vlastně vůbec je..děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 08:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
ale ty cisla jsou na klabesnici vedle sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 02:11 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
Ono by bylo dobré, Muško, udělat si v tom jasno - NO3 a NO2, to jsou dvě "hodně rozdílné záležitosti".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 20:07 Bob
Ono to je s tema sinicema skoro horsi nez z rasama. Me se objevuji sinice neustale ale rasy skoro vubec. Ale bojuju a bojuju. :-) Co je hlavní pricina vyskytu sinic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 19:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
asi jo....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 17:48 R Muž Silent [5949] – Re: Moucha
Nebylo to spíše NO2 ? To stoupne když vypadne filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 17:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
ponekud stouplo, kdyz jsem filtr zase zapnul
ale mam dojem ze jsem ti to sidiku huz popisoval..... ja vim nejni to 100% presny trvzeni a nejspis jsem se upisal v cisle....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 14:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
...pancici jsou citlivejsi na NO3, kdyz mi vypadl filtr tak bylo videt jak je jim zle...
coze Co se stalo s NO3, když vám "vypadl filtr"?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 11:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lea
javskej mech jsem cistil tak ze jsem ho dal na par dni do pixly a do tmy pak ho poradne propral a dal do jinyho akva, aby se zregeneroval, bohuzel rasokoule tuhle kuru nerozchodi...
nevim jak jsi na tom financne a jak jsi schopna v elektoinstalacich....
buzes si to zbastlit sama, nebo ukecat nejakyho elektrikare ci znameho....
a mas dve moznosti, bud uprava stavajiciho krytu, nebo novej kryt

treba tohle by jsi mohla namontovat primo do krytu, jen udelat pruchodku pro kabel
www.akvarista.cz/…

pancici jsou citlivejsi na NO3, kdyz mi vypadl filtr tak bylo videt jak je jim zle....nastesti to prezily

pred nakupem dalsich ryb bych dal do kupy to akvarko.....
za tejden jsou dve burzy v tvym okoli v Moste a v Usti, tam by jsi urcite nejaky kyti sehnala

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 10:42 Žena Lea [1]
Pokusím se tedy sehnat ještě nějaké méně náročné rostlinky, které tedy nahradí ty, co neprospívají. Pokud by nešlo vidět zlepšení, pokusím se vyřešit nějak přidání zářivky. Odsávání konkrétně z jávského mechu není moc reálné, z bahnatky se odstraní vcelku dobře, ale jávský mech je na to moc křehký. Ohledně ryb samozřejmě vím, že pancéřníčci jsou hejnoví, taky byli původně v 6-ti kusech, ale 4 hned na začátku odešli. Chci jim dokoupit ještě pár kusů, ovšem není je lehké u nás jen tak sehnat, člověk si počká, než je jednou za čas dostanou do prodeje. Navíc mám obavu hlavně kvůli tomu počátečnímu úhynu, jestli jim třeba nevadí i teplota ve spojení, že zřejmě s nimi nebylo něco v pořádku, protože jiné ryby byli bez problémů. Mám běžně kolem 25-26 stupňů a u pandů je rozmezí 18-23. Přerybnění se ani nebojím, jednak mám samé tetry, které doteď nepřekročily víc jak 3cm těla. Navíc jsou pandy jedny z nejmenších a věřím, že nějaké 3-4 kusy rejdící někde v porostu se doslova ztratí a vliv ani na podmínky v akvu mít nebudou. Ovšem "jen" je sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 08:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lea
konecne jsem mel trosku casu a prozkoumal tvuj profil....
do krytu bych pridal jeste jednu az dve dalsi zarivky 18W, pripadne si vyrobil vlastni kryt
nevyhoda takovych krytu jako mas je ze je poddimenzovany svetlo
jeden z inspirativnich navodu jak upravit kryt vysel nedavno.... rybicky.net/clanky/540

k rostlinam... zkus pridat egerii, rotalu a pokud mas aspon hodku denne tak se snaz odsavat tu sinici, kazdy den... aby jsi ulehcila trosku rostlinam (ono mezi rostlinami a sinici probiha i urcita chemicka valka)
kdyby jsi mela v okoli nejakyho znameho akvaristu v okoli tak by jsi mohla ziskat zbytky po protrhani jeho nadrzi a tak levne prijit k rostlinam a zkusit, ktere ti pujdou a ktere ne

add co2 ja pridavam kvuli pH, kdyz si das na par veci pozor tak je to vcelku bezpecny

a jeste k rybkam
pancici jsou hejnova rybka, takze bych jim pridal par kamosu, pokud by jsi se bala prerybneni taky bych je vymenil za nejaky mensi druh... treba me oblibene c.pygmaeus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 07:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lea
Díky bahnatce je, ale šance by byly větší, kdyby ji nějaké jiné "rychlovky" :) podpořily.
No ale s tím světlem to nebudou mít jednoduché - je to "bída"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:43 Žena Lea [1] – Re: Sid
Mám podlepený kryt zrcadlovou tapetou + jednu 830 + jednu 840. Sice se vede jen hlavně dvěma rostlinkám, ale je jich tam největší zastoupení (+taky cryptocoryn je tam velké množství,avšak na nich zas tak toho moc člověk nepozná). Tyhle prospívající se stále rozšiřují, zarůstají nádrž. Je reálné, že se to může napravit jenom tím, když bude víc a víc plnější nádrž v této 3-druhové skladbě rostlin, kterým se vede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:03 Muž Sid [6634] - Rostliny
...Ako príklad uvádza prerušenie osvetlenia raz denne na 2 hodiny (11.oo - 13.oo). Nedáva mi to logiku, nakoľko v prírode denné osvetlenie sa neprerušuje...
Pravdou je, že v přírodě nikdo světlo na dvě hodinky "po obědě" nevypíná, ale intenzita a kvalita světla se v průběhu jediného dne mění, a to vůbec ne málo! :)
Pokud chcete "polední pauzu" praktikovat, pak určitě déle, než v trvání jen 2 hodin - raději 3 a ještě lépe "alespoň 4". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 18:59 Muž Sid [6634] - Rostliny
...Nemůže mít také na tom podíl filtr, který celou dobu podezřívám? Průtok ... je velký ku tomuto objemu akvária, tudíž nějaká souvislost s vyhánění CO2, proto nedostatkem pro některé rosliny (zřejmě jávský mech a bahnatka jsou nenáročné, jelikož ty jediné rostou a prospívají neskutečně dobře)...
Vyšší proudění obvykle sinicím nedělá dobře,tam bych příčinu nehledal. Stejně, jako ve "vyhánění CO2" - pokud se daří mechu, nějaký ten volný CO2 v akva bude.
Rostlinkám se podle mne nepříliš daří nejspíš vinou nízké intenzity osvětlení, které mechu stačí a bahnatka se pro něj "natáhne".
Máte kryt vybaven reflektory, příp. jakými?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 18:28 Žena Lea [1]
Měla jsem v plánu se CO2 vyhnout, jelikož se této problematice tápu, nevěřila, že by to bez něj nemohlo jít. Figuruju v celém několikastránkovém tématu, tento článek už mi byl předkládám několikrát. A samozřejmě ho četla. Nemůže mít také na tom podíl filtr, který celou dobu podezřívám? Nikdy nikdo na něj nepoukázal. Nemá regulaci průchodu, je to Hailea HL-BT 700, v 1/3 třetině horní punčocha s Biofermem, ve zbylých 2/3 jemný molitan (neoriginální molitan). Průtok (když se neřeší zanešení molitanu, který průtok snižuje)je velký ku tomuto objemu akvária, tudíž nějaká souvislost s vyhánění CO2, proto nedostatkem pro některé rosliny (zřejmě jávský mech a bahnatka jsou nenáročné, jelikož ty jediné rostou a prospívají neskutečně dobře).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 17:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lea
a co najit pricinu? jednoduse tam kde jsou prosperujici kytky tam neroste sinice, ja s ni bojoval pres pul roku (kazdy den nekolik hodin!!)..... pomohl mi e.tennelus a e.isthmicus ve spojeni s CO2 a vhodnym prihnojenim, na zaver 4deni zatemeni....

sinic je mnoho druhu a je i mnoho pricin proc najednou zacnou v akvariu dominovat

zkus si procist casopis akvarium č.1 je tam clanek schrnujici zpusoby boje proti ty potvore
www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 17:23 Žena Lea [1]
Tak já sinice řeším už měsíce. Podle posledních rad jsem prodloužila dobu "polední" pauzy na 2 hodiny, koupila jsem slámu Bioferm do filtru, dokoupila ještě malokvětku (ta se evidentně nechytla), dávám 10ml Chelatinu při výměně vody (1x6 dní), měním dvojnásobné množství vody = žádná změna. Už jsem bezradná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 14:34 Mrakoplash – Re: Dedo
Vysvětlení je myslím přimo v tomto vlákně. Je to teda delší čtení, ale stojí za to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 12:19 Muž Dedo [0] - Rostliny
ahoj Občas sa objaví názor o prerušovanom svietení a jeho dobrom vplyve na zastavenia rastu rias. Ako príklad uvádza prerušenie osvetlenia raz denne na 2 hodiny (11.oo - 13.oo). Nedáva mi to logiku, nakoľko v prírode denné osvetlenie sa neprerušuje. Má niekto s tým skúsenosť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:03 koaaalka – Re: koaaalka
Fotka k příspěvku další z boku sad
tak co s tím? pořád čistit každý druhý den vodu a zmizí to? ancitrusy to teda rozhodně nechtějí papat a ani se jim nedivím, je to humus!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:01 koaaalka – fotky
Fotka k příspěvku tak se pokochejte tou krásou tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 09:18 koaaalka – Re: vaclav
včera jsem 1/3 vody vyčistila, zítra to udělám zas...
je to čím dál horší, a voda smrdí jak ze sudu...
to, co jsem vyděla uvnitř filtru bylo fakt neskutečný! Jestli jste viděli film Gremlin, kdy se gremlini roztejkali na sliz... tak toho byl plný filtr... ble ble ble
v akva mám zatím jen ancistruse 5 kousků a rybky zatím nevím, jaké si pořídit, ty původní jsem darovala kamarádce.
Nahraju sem odpoledne foto, ať si tu nádheru můžete také prohlédnout. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 19:10 Usine – Re: koaaalka
Při čištění akvária se to snaž opatrně odstranit. Dělá se to často po bílém zákalu vody. Opatrně krm, nebo nejlépe pár dní vůbec. Rybám to jen prospěje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 08:21 koaaalka – sliz - vypadá to jak smrkání ve vodě :(
Dobrý den,
překopávala jsem celé akva, vodu jsem měla cca 2 dny v jiných nádobách se zapnutým filtrem.
Teď jsem akvárko udělala (nové 3D pozadí, jemný křemičitý písek místo drceného mramoru).
První den jsme se na tu krásu nemohli vynadívat.Druhý den se začala tvořit jakýs takýs řasa a povlak na listech rostlin, kořenech, kamenech i akvárku.
Nyní je v akvárku bílý zákal a úplně všechno je obaleno těmahle bílejma smrkama. Fakt nevím co s tím, jde to dobře dolů magnetickou stěrkou ze skla ale co ty kameny a rostlinky? Je to hnus! Dnes jdu po týdnu vyměnit vodu...
poradíte? fotky dodám...
ancistrusi dělají, že ten hnus nevidí... sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 11:48 Muž kortezhugo [983]
...Sid ma pravdu - ono to chce "cas"...
...kazdy chce problem vyriesit za 5 minut a ono to "neide" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 11:31 Žena stetinka [270] – Re: Sid
ale aj to! Můj táta vždycky říkal, že chci-li někomu pomoci z louže, musím ho do toho bahna ještě víc přišlápnout.. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 11:27 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stetinka
...Teda Side, musím vyseknout poklonu...
Myslíte za tohle?
No na to musíte přijít vy sám! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 10:57 Žena stetinka [270] – Re: Sid
Teda Side, musím vyseknout poklonu. Opravdu, kdo umí, ten umí! Paráda X-)
Škoda, že mě nikdo nepomůže :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 08:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lukaspd
No na to musíte přijít vy sám! tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 23:39 lukaspd
no ale v com je chyba??? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 22:54 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lukaspd
...hodne zacali stagnovat.... a to asi najme kvoli riasam sa na nich chytajucich...
No vidíte, a já bych to viděl spíš "naopak" - že strádající rostliny se staly snadným terčem pro řasy?! ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 22:18 lukaspd
ooo tak pardon :-D

no odist ani neodisli, ale hodne zacali stagnovat.... a to asi najme kvoli riasam sa na nich chytajucich. vallisneriam sa nikdy moc u mna nedarilo, aj ked teraz si drzia aspon vysku neakych 15 cm, aaa niektore kryptokoryny, ktore mam umiestnene v strede akoby boli vyschnute(na pohlad) aaa teda nerastu.... najme tie ma trapia asi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 21:43 Muž Sid [6634] - Rostliny
...trubice mi dosli spolu z kontroleerom za 50€, ...boli vlastne zadarmo...
Podle mne i zadarmo drahé. ;-)
...KNO3 som do PMDD pridal zvlast, no aj tak je v akva nulove... zeby este zvacsit davku KNO3?...
Škoda, že jste dal KNO3 do směsi... hmm (Doufal jsem, že námaha, kterou jsem investoval do osvěty, se někde projeví... :-D)
Ano - jak jsem napsal - zkusil bych rozhodit poměr N:P přidáním KNO3.

Ptal jsem se, které kytky vám ještě odešly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 20:47 lukaspd
tak zmenil som cas, nasadil rozstrekovaciu rampu, aspon tak na zaciatok...

meral som dnes rano aj vstupnu vodu a povedal, by som, ze ma mozno trolilinku viac NO3, ale to maximalne v desatina, podla stupnice z navodu stale vychadza hodnota 0. PO4 tak isto.

ziarivky sa vam nezdaju??? :-D preco? povodne som mal aj v plane kupit tie klasicke 8xx, no trubice mi dosli spolu z kontroleerom za 50€, tak som bol spokojny => trubice boli vlastne zadarmo
posfor nemozem zmensit nakolko je nulove.... KNO3 som do PMDD pridal zvlast, no aj tak je v akva nulove.. zeby este zvacsit davku KNO3???? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:59 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...to mate pravdu :-)
presne tento "problem" mam aj Ja - teda vo vodovode mam ovela viac P ako v akva...
pre "to" napr. u mna ani casta vymena vody "nic" neriesila...
Spodne akva mam uplne v pohode ale Skalarium som "teraz" znovu zakladal a Sinica vyrazila hned :-) ...
Teraz len cakam az sa to rozrastie a klesne P...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kortezhugo
...podla mna lepsie ako pridat KNO3 bude "zrazit" P...
To je, samozřejmě, také cesta, jak "rozhodit" poměr N:P, ale v rostlinné(!) nádrži, kde jsou hodnoty těchto živin neměřitelné, (viz tento případ), bych přeci jen raději přidal NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kortezhugo
...Sinice jako jediná může přijímat vzdušný N2. Což rostliny ani jine řasy nedokáží...
Jedno z mnoha klišé... hmm Ony to nedokážou všechny sinice, ale jen ty, které disponují tzv. heterocyty. A k těm ty v akváriích běžné (IMHO) nepatří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 10:58 Muž kortezhugo [983] – Re: lukaspd
este ako pisal Sid ten pomer N:P -teda hlavne P...
podla mna lepsie ako pridat KNO3 bude "zrazit" P
www.shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 10:47 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
Sid - nebude to problem?
"Filtr pusťte na plno a zajistěte co nejlepší prokysličování vody"
Lebo netreba zabudat ze "Sinice jako jediná může přijímat vzdušný N2. Což rosltiny ani jine řasy nedokáží."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 00:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lukaspd
Aha! Tak to mi nedošlo, že udržujete nastavené pH (a koncentraci CO2) pomocí kontroleru... Tak to je jiná! :-)
S tou Tilmannovou tabulkou je to skutečně složité - alkalitu netvoří jen hydro/uhličitany a kyseliny nezastupuje jen H2CO3... :-O A jak to aktuálně vypadá s permanentním testem? Co vám ten ukazuje? Nemůžete mít "rozhašený" kontroler?!

Mohl byste zkusit rozhodit poměr N:P zvýšeným přísunem KNO3. Máte KNO3 zvlášť nebo ve směsi s ostatními složkami? Kolik NO3 obsahuje vaše vstupní voda?

Ty zářivky, které používáte, (GLOGLO), se mi sice vůbec nezamlouvají, ale s tím asi teď nic nenadělám, že? :)
Tak alespoň zkuste zkrátit dobu osvětlení na nějakých cca 9 hodin.

Filtr pusťte na plno a zajistěte co nejlepší prokysličování vody => zkraťte přerostlé kytky, ať neleží na hladině, a zajistěte intenzivní pohyb hladiny.

No a v neposlední řadě se i nadále snažte sinici co nejvíc průběžně odstraňovat.

(Ta Alternanthera vám nějak odešla... Které další kytky to u vás nezvládly?)



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 23:40 lukaspd
stylem "ANO-NE".
čo si pod týmto predstavujete? nooo mám fľašu napojenú na co2 kontroler a ten sa mi spúšťa približne takto...
PH určite áno, ukazuje to aj kontroller aj SERA test, KH zrejme tiež ano, vždy mi to vychádzalo okolo 12... máme tu "tvrdšiu" vodu, tak by to mohla byť správna hodnota.
Viem, že podľa tillmanovej tabuľky vychádza hodnota na cca 60, no rastlinky mi "bublinkujú" omnoho menej ako keď som používal kvasnice a hodnoty moc nesledoval. Aaaa potom viac krát som si aj tu na fóre prečítal, že táto tabuľka nemusí vždy platiť . hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 23:11 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lukaspd
...CO2 fľašou, aj to sa mi spúšťa tak po 10 min asi 5 krát denne...
To je chyba... :-O CO2 je lepší nedávat vůbec, než stylem "ANO-NE". hmm
(Jinak vyšší koncentrace CO2 jsou jednou z metod likvidace sinic... ano )
EDIT: A těmi hodnotami pH a alkality jste si jak moc jistý? Pokud by byly reálné, znamenalo by to hodně vysokou koncentraci CO2. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 23:05 lukaspd
Sid napsal: pH 6,8, KH 13? hmm
Čím aplikujete CO2?


CO2 fľašou, aj to sa mi spúšťa tak po 10 min asi 5 krát denne... Pôvodne som mal nastavené na vyššie hodnoty, no rastlinky dali nejaký náznak bublinky až pri tejto hodnote.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 15:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: lukaspd
pH 6,8, KH 13? hmm
Čím aplikujete CO2?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=2551