Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:23 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Radekor
Vyndej to a vyvař ve slané v vodě. Na tohle bych se nedokázal dlouho dívat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:17 Muž Radekor [13] – Další případ slizu
Fotka k příspěvku Ahoj, pročetl jsem toto vlákno ohledně slizu-nebo jak píšete plísně na kořenu. Přidávám fotku mého aktuálního případu: čestvě založená nádrž, kořeny vydrhnuty kartáčem + prohnány vroucí vodou. Založil jsem již několik nádrží vždy s kořeny,tohle je první případ,co se mi to objevilo - podle mě to má souvislost s typem dřeva viz RED MOOR WOOD - i podle obrázků, co posílají kolegové... Všichni radí vydržet, ryby to ožerou, zmizí to samo :-). No uvidím, jak dlouho se vydržím na to dívat, přeci jenom 2 měsíce sbírat na hladině bordel ze slizu není ono, navíc se chuchvalce slizu po odtrhnutí usazují na rostlinách, což má vliv na růst řas na nich atd. atd. Sliz=?plíseň mění barvu z bílé, přes modrou do fialova, zajívamé, co vy na to?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 18:30 Žena irča [0] - MiniakváriaRe: Designer
Super typy! díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2014 10:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: irča
Kdyz je akvarium O.K., Sinice to v nem nevydrzi. Stejne si ji tam casem s necim zatahnes, takze nejake jeji zarodky v akvariu budou at chces nebo ne.

Nicmene kdyz ty rostliny zbavis Sinice jak to jde (proste ji oplachnes) a nechas rostliny tri dny ve tme, a znovu oplachnes, zadna viditelna nezbyde.

Mozna by stacilo i hodit do kyble s rostlinami Penicilin (stejne jeste akvarko nemas), a par dni je v tom nechat nechat, to by se ji taky libit nemuselo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 10:05 Žena irča [0] - Miniakvária – sinice na právě koupených kytkách
Ahoj, koupila jsem si kytky zasažené sinicí - trochu.
Nicméně, co s nima? akvo založím tak do konce týdne, ale nejdřív bych ráda, aby byly kytky čisté.
co doporučujete? Tmu a chlad? v nejteplejší místnosti máme 18°C :)) to by se tý zelený potvoře nemuselo líbit, ALE! Aby se to líbilo kytkám.... dík za rady:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:12 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sura145
Stříkačku naplň vařicí vodou a přímo v akváriu to na kámen vystříkej. Pozor na vše živé a sklo. Já si takhle vyčistil celou rozstřikovací rampu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:48 sura145
Tak já jsem kameny drbal kartáčem jenže, už to bylo zažraný na tolik, že to vůbec nešlo, tak mě napadlo vzít to čističem, tak ještě, že to nemusím vyhodit :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2014 19:42 R Muž romant [27987] Re: sura145
Pořádně opláchnout a nechat na vzduchu, do několika hodin to vyprchá. Jinak byla to pěkná kravina a to nejen ten přípravek, ale i to vaření, zbytečný starosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:40 sura145
zdravím ví, že to jsem nepatří ale potřeboval bych poradit vyvařoval jsem kameny a bílej štěrk jsem to měl zašlí od řas. A když jsem to vyvařoval tak jsem tam použil čistící prostředek na odpady aby to vyžralo špínu a ted mi to zapáchá chlorem.. POradí te mi prosím co s tím díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 14:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Prdka27
Neryp do něj. Já mám sinici pěstovanou už delší dobu a rostlinky mi neničí. Jen s tím zápasím abych ji odstranil. Vždycky při odkalování ji zlikviduju a je chvíli klid. Přidávám akorát mikroprvky a fosfor a občas vidím, že ustoupí a potom se zase vrátí. Ale jak rostlinku vytáhneš a budeš zkoušet zapěstovat, tak ji oslabíš ještě víc než je teď.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 14:09 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Zitra vyndam postizeny anubias ustrihnu jen zdrave oddenky a znovu je prichytim na koren..dukladne odkalim nasadim ty nove rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 13:44 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Diky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 13:40 jamajcan Re: Prdka27
Sinice má ráda sirovodík/vzniká právě hnitím/rozkladem/organického materiálu/.Takže jak píše Designer,podle mého názoru,bych příčinu hledal v hygieně a zřejmě ve filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 13:15 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Hnil tam biomolitan který jsem propral asi tak před týdnem..tak nevím jestli ho třeba nevycistit znovu? A co ty novy kytky přežijí to? E.densa v.spiralis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 13:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Prdka27
Tohle je Sinice.

Odsat co jde, na 3 dny zhasni, a hledej co v akvariu hnije, jestli neni filtr plny svinciku atp.

Sice se pise o pomerech dusiku a fosforu, svetle atp., ale jak jsem si sam vyzkousel, stacilo najit zdroj hniloby a muzu do akvaria pridavat i fosfor, svitit vic nez by bylo O.K. a neni po ni ani pamatky, to pri prehnani svetla u toho akvaria kde byla zacne driv rust zelena rasa a Jeleni paroh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 13:08 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Fotka k příspěvku Takovej hnusnej zelenej sliz na rostlinách..koukni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 13:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Prdka27
Jak pise Ivos, Sinice i kdyby na Anubiasu byla, tak ji jemnym pohybem prstu sundas, nebo dokonce bez vetsiho problemu odsajes hadici. Drzi to na tom Anubiasu? Pokud drzi a to tak ze to nejde snadno dolu, Sinice to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 13:02 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Prdka27
Jsi si jistý, že se jedná o sinici??? Sinice coby vražedkyně anubiasu, to se mi fakt nezdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 12:52 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Tak sinice mi zabíjí anubias na koreni a roztahuje se po celém akva. Nejvíc ji ale je na korenu. Koupil jsem dneska rychle rostoucí rostliny. Je dobrý nápad vyhodit celý anubias a místo toho nasadit ty rychle rostoucí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.12.2013 14:33 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: pleba
To bych si nedovolil, podceňovat vás. :-) Vypadá ale poněkud podivně, když se ptáte, jestli přidáním fosfátů zvýšíte koncentraci fosfátů (fosforu) ve vodě. :)

Dá se zvýšit koncentreace fosforečnanů v akva přidáním... Akvajasu? Sehnal jsem složení ale nevím nevím. Co vy na to a na ty fosfáty? ... Složení: disodium fosfát, trinatrium fosfát...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 14:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
To mas pravdu, to by asi bylo zbrkle, specialne kdyz to jeste vsechno nepomrelo a nejak to situaci zvlada. Tim jak to nepodcenuju a vyplachuju dost, se u mne nemuze nic moc stat, takze mi to hned nedoslo, ale tady by se stat mohlo.

Takze jo, Roman ma pravdu, co jsem psal delat postupne a opatrne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 13:59 Muž pleba [2] Re: Sid
nepodceňujte mne ;-) já teď právě hnojím něčím jiným a celkem se daří,takže to nechci měnit. šlo mi jen o to, zda jednou za týden či dva vyčistím sklo trochou akvajasu a rostlinkám to neuškodí. v mé nádrži teď změřeno <0.5 mg/l PO4 i když to je jen orientačně.ale vzhledem k tomu,že rostlinkám se teď začlo dařit a konečně jsem je i rozbublal, tak snad to bude ok. apropo znám hodně "akvaristů" kteří neznají pojmy PMDD,alkalita apod.... ale jinak děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.12.2013 13:29 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jirko, tady bych byl s tím doporučením výměny většiny vody opatrnej. V tom akvárku bude nižší Ph a mlže se stát, že ten výkyv po výměně bude neblaze působit na živočichy. protentokrát bych radil, to nedělat výplachem, ale postupně se k tomu většímu objemu propracovat. ;-)
Edit: Tu samou opatrnost bych volil při tom čištění filtru a odkalování dna, kdyžtak po tejdnu, ale raději ne společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 13:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mislow
Pokud dlouhodobe pouzivas nejake hnojivo a nemenis vodu, je to koleda o prusvih. Dokud je vseho do kriticke meze, a vseho dost, funguje to. Ale jak neco dostanes pres nejake maximum, jako ze se to za tu dobu nahromadi, zacnou problemy.

Vycisti filtr, odkal a vymen vetsinu vody, klidne i 2x po sobe. Verim, ze Tve problemy zmizi. Mohou se objevit docasne problemy s rostlinami, ta zmena muze byt pro ne dost kruta (pokud neni horsi co ted maji), ale to je mala dan za to, zes vodu rozumne nemenil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2013 13:20 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Jj, jak se nemění voda, to se kumuluje kde co. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 12:38 Muž Mislow [304] Re: romant
Je tam pul roku, jen jsem si nebyl jisty, jestli jsou tam vhodne podminky na osidleni bakteriemi. Zrejme mas pravdu, na filtraci si stezovat nemohu, ani jsem v akvarku temer nevymenoval vodu, jen doplnil par litru jednou za mesic pri odkaleni. Prakticky stejna udrzba jak v predchozim malem akvu. Nikdy jsem nemel problemy, az ted ta sinice, ale zrejme se mi bez vymen opravdu zvedl fosfor pri stale nizke hladine dusicnanu. Klidne by to mohl byt i ten fertiliser, ktery jsem pred tim nepouzival .... Zacal jsem ho pridavat kvuli zelezu, protoze ted je akvarko dvakrat tak osazene nez jeho mensi predchudce ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 12:23 R Muž romant [27987] Re: Mislow
To uhlí tam klidně i nech, už je osídleno nitrifikačníma bakteriema a dělá stejnou službu jako ten molitan. Tedy v případě že je tam půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 12:20 Muž Mislow [304] Re: Designer
I to by mohlo pomoci, pouzivam filtr, ktery mel jako filtracni hmotu v dobe koupe puze aktivni uhli (ve forme molitanu), pridal jsem tam biomolitan. Ted uz aktivni uhli stejne ztratilo smysl, takze nahradim i zbytek biomolitanem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 12:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mislow
Zkontroluj si i filtr, ja ho vycistil a Sinice je pryc. Byl prilis zanesen organickym odpadem. Vypada to mozna zvlastne, nevim ani proc, ale u mne to problem vyresilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 12:04 Muž Mislow [304] Re: romant
To jsem tusil, diky za potvrzeni, dam tam okurku, zakryji akvo a o vikendu znovu vymenim cast vody s dolitim z velkeho. Vysadil jsem i fertiliser, ktery jsem tam pridaval a nevim krome zeleza, co vsechno obsahuje. Mam tam take Helenku, ktera mne zbavila v pocatku invaze sneku, kdyz jsem akvo osazoval, tak na ostatni sneky radsi zapomenu a zkusim dat do poradku pomer dusiku a fosforu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 11:54 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Otíci moc ne a pozor, sinice bejvají toxický, takže ne každý, když jí spase, tak to rozplave. Kdo jí jakž takž konzumuje, jsou okružáci i ampulárky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 11:35 Muž Mislow [304] Re: Sid
Diky za inspiraci, to mne nenapadlo, koukam po vhodnem hnojeni do rostlinneho akva, kde mam dusicnany blizko nule a akvarko napadla sinice a pritom muzu pouzit vodu z velkeho akva. Mimo jine, nevis, jestli otici zerou i sinici? Nemam je dlouho, jen asi 2 mesice a kazdou rasu napr. zelenou vlaknitou neprijimaji, to vim. Protoze tam krome sinic ted nic jineho nemam, tak nevim jestli vysadit okurku nebo ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.12.2013 10:26 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: michalt
...Zdá se, že po několika týdnech se zcela ztratila nebo je jí tak málo, že to vůbec nepozoruji...
Není sinice, jako sinice. A různé mohou být i postupy její likvidace. Někdy k tomu stačí dny a minimální opatření...
Teď jsem řešil sinici v jedné "pracovní" nádrži. Objevila se jako důsledek rozhození vztahu mezi silným osvětlením a CO2, který "došel" někdy v průběhu 5 dní, co jsem nádrž neviděl.
Odsání maxima sinice při výměně poloviny vody, dopuštění nádrže NO3 "nejzahnípanější" vodou z přerybněné nádrže bez rostlin, vypnutí osvětlení a zprovoznění CO2 - po 3 dnech nádrž bez sinice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2013 10:11 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: pleba
Disodium fosfát i trinatrium fosfát koncentraci fosforu, samozřejmě, zvýší. Protože ale o obsahu fosfátů v Akvajasu nevíme nic, otázkou je, "o kolik"...
Z vašeho dotazu vyplývá, že se ve věci moc neorientujete, proto se zeptám: víte vlastně, co chcete udělat a proč?
K cílenému (a poměrně přesnému) zvýšení koncentrace PO4 se nejčastěji používá KH2PO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.12.2013 09:36 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michalt
Ahoj. Před několika týdny jsem si tady stěžoval na sinici a nejasný důvod jejího výskytu v mé nádrži. Zdá se, že po několika týdnech se zcela ztratila nebo je jí tak málo, že to vůbec nepozoruji.

Zvýšil jsem průtok filtrem (ne moc, jen trošku).

Vyhodil jsem rohatec jemnolistý a místo něj nasadil kryptokoryny a micranthemum (to je zatím takové rozpačité). Množství rostlin se tím mírně zvýšilo.

Hnojím střední dávkou PMDD bez KNO3 a bez KH2PO4 (4 ml / 100 l). Zvlášť přidávám KNO3 tak, aby koncentrace mnou přidané dávky neklesla pod 15 mg/l. Každých 5 dní měním 1/3 objemu vody.

Světlo jsem mírně zastínil, nevím to kvantitativně odhadnout. Prostě to svítí trochu slaběji. Teď svítím 5 a půl hodiny denně ve dvou intervalech, pomalu to po deseti minutách zvedám, uvidíme, jestli se dopracuji na 6-7 hodin.

Zlepšil jsem údržbu skel, při každé výměně vody je pořádně projedu magnetickou stěrkou a když vidím nějaký náznak zeleného povlaku skla, setřu jej tak, aby se téměř nedostal do vody.

Tak nechci chváliti den před večerem, ale zatím se zdá, že se to někam posouvá. Tento příspěvek je míněn jako motivace ke zvážení pro případné budoucí bojovníky s tímto neduhem. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 14:25 Muž pleba [2] – Akvajas
Zdravím borci, potřebuju radu od chemiků. Dá se zvýšit koncentreace fosforečnanů v akva přidáním (válí se mi doma nadbytečný) Akvajasu?
Sehnal jsem složení ale nevím nevím. Co vy na to a na ty fosfáty?Mohu použít?
Složení: disodium fosfát, trinatrium fosfát, disodium EDTA, rašelina.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 05:43 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Ja myslim,ze i po 60 mesicich provozu fungovala nitrifikace dobre,filtr dokud nezacne stracet na sile nema smysl otevirat(ja vim,ze to vite-teda krome zvedavosti :-) ) Ja ve filtru kdysi po 8 mesicich nasel hejno krevetek a nekolik Corydoras trilineatus ktere tam v pohode zili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 21:47 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Designer
Ukazoval jem tu někde fotky obsahu filtru TETRA Tec Ex 700 po 60 měsících nepřetržitého provozu ve společenském 112 l akva. Ještě by vydržel běžet, ale zvědavost mi nedala - musel jsem ho otevřít. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 09:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
No myslim si taky ledacos, ale ona fakt zmizela a dnes rano tam stale neni. Jenze tohle byl asi extremni pripad, komu bezi vnitrni filtr 9 mesicu v kuse, tam uz se mohly dit veci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 21:06 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Designer
Designer napsalTakze jedna z veci, ktera take muze mit podstatny vliv na Sinici, je jak dobre funguje filtr a nejspis jak moc je plny organickeho odpadu.

Vzhledem k tomu, že se sinici velice dobře daří i v čerstvě založeném akváriu, tak stupeň zaneřádění filtru nebude pro její výskyt zase až tak podstatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2013 12:22 Muž ludvik [1082] Re: Ičin
Spíš se ukazuje, že bakterie jsou docela významný zdroj CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 10:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ičin
To se nepru, jen jsem chtel rict, ze i filtr je mozna/podstatna pricina bujeni Sinic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 08:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ono to taky mohlo způsobit změnu proudění vody a tím distribuci živin a CO2 k rostlinám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 07:32 Muž Designer [5695] - Cichlidy – A je po ni...
Tak jsem po deviti mesicich provozu vypral filtr, ne ze by byl nejaky problem, ale prece jen se to obcas taky musi :) . Vyrobil jsem pri jeho prani v odpustene vode z akvaria vylozene kafe.

Co se ale stalo. Odsal jsem drobne vyskyty Sinice a druhy den koukam, na dne lezi kousek u kamene. Dalsi den se tak nejak rozplizl, cekal jsem, ze zacne delat na dne flek. Ale houby, par dni a je pryc, na listech nikde ani pamatka po nejakem vyskytu.

Takze jedna z veci, ktera take muze mit podstatny vliv na Sinici, je jak dobre funguje filtr a nejspis jak moc je plny organickeho odpadu.

BTW, ve druhem akvariu, jsem vypral filtr po peti mesicich. Ma to podstatny vliv na CO2 v akvariu. Pri naprosto stejnem jemnem pridavani sel dropchecker do modrozelene (a drzi tak i dalsi dny), pricemz pred vypranim filtru byl svetleji zeleny. Napln dropcheckeru jsem nemenil, davkovani CO2 take ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2013 17:04 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Designer
Dekuji za vyrizeni pozdravu a neboj se ma ji kazdy,jen ji treba udrzet v rozumne(co nejmene viditelne forme) :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 09:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Pokud je svetlo hodne silne, Sinice dokaze existovat i z par hodin sviceni denne. Proto jsem vyrval alobal, ktery jsem nalepil pod zarivky, se 30W zarivek a alobalem pod nimi jsem se te potvory v 54l akvarku zbavit nedokazal (ano, to je nad tak malym akvarkem docela slusna porce svetla).

Bohuzel nemohu rict, ze jsem to dokazal, protoze jak mi nekdo psal, musim ji ted od nej pozdravovat, uz ji zase mam, po case zase drobny vyskyt, sice nic hrozneho, ale mam ji. Nicmene to prislo s tim, jak jsem natahoval a natahoval dobu sviceni, takze zase trosku uberu a bude to O.K., protoze se zatim jen snazi, o jejim prosperovani nemuze byt rec.

Pisete o haccich a carkach, pardon, to ja neumim (pak mizi myslenka, kdyz resim psani tech nabodenickovych zverstev, Husovi bych prilozil na hranici klavesnici), stejne jako mnoho z Vas neumi jine veci, treba jake Y, a taky za to nejsem az tak zly, maximalne si rypnu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 07:30 Muž michalt [737] - Miniakvária – Zajímavé
Mám pocit, že těch spouštěčů sinice může být víc než jen nedostatek NO3 a proudění. Myslím, že je tady popsán dostatek případů, které do tak jednoduchého schématu nezapadají. Co když je to třeba taky nedostatečné okysličování vody? I když, to je zase obyčejně způsobeno nedostatkem proudění, to je taky pravda. Nepozoroval náhodou někdo nějak přesvědčivě přímý vplyv pH, tvrdosti, teploty vody, prosím?

Včera večer jsem mírně zvýšil průtok filtrem. Uvidíme, co to udělá, voda se trochu víc rozhýbe, snad to nenaruší nitrifikaci. Dnes taky trochu zamaluji černým fixem osvětlení, aby byla nižší intenzita (díky za tip, Designere) a prodloužím dobu osvětlení. Když rostliny nemají dostatek světla, nemůžou dlouhodobě prosperovat. Když nemůžou prosperovat, má víc prostoru skromnější sinice. Vysadím ještě dvě-tři rostliny. Ani nevím, proč, zdá se mi to prostě intuitivně dobrý nápad. Bude se vidět. Pořád mě mate, proč se vždycky souvislý povlak sinice nejdřív vytvoří na biomolitanu na nasávacím koši filtru. To mi prostě nijak nedává smysl. Děkuji za rady a reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 23:00 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Urtman
správně ale návod=jeden návod , návody=několik návodů , několik příčin=několik návodů , já jsem napsal svůj návod který u mně funguje , každý sem může napsat to co zabírá u něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 22:52 JoKa Re: davidek75
proto by tady v tom vláknu měli být odzkoušené návody aby si člověk mohl vybrat co se mu líbí
To ale v tomto případě (i v mnoha jiných) není dost dobře možné. Příčin bývá několik a tomu i odpovídající řešení...
Kdyby na všechno existoval jeden konkrétní názor, který všechno vyřeší, tak by fóra jako tato neexistovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 22:45 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Kamilstrom
proto by tady v tom vláknu měli být odzkoušené návody aby si člověk mohl vybrat co se mu líbí. ale níže popsaná metoda řeší dlouhodobou likvidaci důsledku aby měl člověk čas na hledání řešení a tím je nepoměr N a P , já dávám do akva obě látky v určitém poměru a vždy se mi podaří jí bez problému zlikvidovat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=1101