Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 10:43 Muž souky [592] - RostlinyRe: Vašek
s železem ti neporadim, asi by pomohla fotka listu nějaký kytky, ale jak už sme psali, NO3 by mělo být někde okolo 20mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 09:59 Muž Vašek [56] Re: souky
Dnes teda zajdu pro nový test a koupím v lékárně destilku. Počítám, že ale NO3 nenaměřím vůbec jako zkraje. NO3 se má případně také doplňovat? Joa ještě jsem si vzpoměl, že jsem měl taktéž velmi malou koncentraci železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 09:57 Muž Vašek [56] Re: grunda
Měl jsem tam jednu Osram 830 HO a druhou 840 HO. Ty byly podstatně teplejší, ty chladné jsou tam 10 dní. Jenda je 865 a na druhé je napsáno 174 (???) a ta je hodně chladná (10000K)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 09:34 Muž souky [592] - RostlinyRe: Vašek
ta druhá vychází dobře, jde o to jak to máš namíchaný, nejlepší to je změřit

Edit: ideálně vstupní i vodu v akváriu po řekněme tejdnu nebo před výměnou vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 06:52 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ještě navíc byc vyhodil ty chladné zářivky a da tam nějaké s převahou červeného spektra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 00:08 Muž Miso [470] Re: Vašek
to vzduchovanie je na to aby sa ryby pocas doby zatemnenia akva neudusili. Zatenenie funguje preto ze sinice su na svetle zavisle. Ak im odoberes zdroj svetla zahynu. Ak im ho len obmedzis (zhastnutie svetiel) tak ustupia ale zostanu.
Ak nechces ist touto cestou tak vymena 33% vody za tyzden je pri boji so sinicou je nic, 50% vody kazdy 2-3den sucastne s jej dokladnym osatim, pokial je teda voda vporiadku. doporucuje sa zdvihnut NO3 a znizit PO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 23:38 Muž Vašek [56] Re: souky
Na dusičnany mám test or Rataje. Sice bude asi 2 roky starej. Zítra zkusím a kouknu na trvanlivost. Ten nedostatek NO3 by mohl působit vznik sinic? Rostliny dříve rostly pěkně. Jinak ty obě vody vychází jak? Prý tu je dobrá voda, já v akvaristické chemii plavu.

EDIT: velkou shodou okolností jsem vygoglil a vzpoměl si, že mi test od Rataje nic neukázal viz rybicky.net/forum/14466-no3-a-destilovana-voda Teď tedy nevím, jestli to byl špatný test, nebo mám opravdu NO3 tak málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 22:58 Muž souky [592] - RostlinyRe: Vašek
No jestli máš vodu opravdu z nýrska, tak budeš mít celkem málo dusičnanů. Taky jsme dlouho bojovali se sinicí až sem se mrknul na stránky vodárny, no při pohledu na tu cifru jsem si myslel, že jsem si spletl sloupec s dusitanama. Jak už psal moucha a před ním spousta lidí, ideální hodnota by měla být něco okolo 20 mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2012 22:27 jindraplechaček
Problém so sinicami som mal aj ja. Zahltili celé akvárko. Rástli či už v tme, alebo pri svetle. Skúšal som ich nasávať pri odkaľovaní. Bolo ich velmi vela, ked som ich vybral von o dva- tri dni boli opäť nazad. Najskôr boli len na anubiase, potom na štrku, koreni a potom uplne všade. Ak som sa nemohol dlhšie venovať udržbe akvaria, vyzeralo jak z horroru. Rozhodol som sa pre kompletné prečistenie. Vymyl som štrk, vymenil vodu, atď. V akvaristike som kúpil prípravok proti siniciam (cyanobakterii) Blue Exit. Teraz mám akvárium čisté. Biele zárodky siníc sú len miestami na listoch anubiasu, ktoré prípravok Blue Exit vyžral do hneda. Kdesi som čítal že siníc uhniezdených na dekorácii a rastlinách sa dá zbaviť namočením do vody so savom - tomu sa však snažím vyhnúť. Som celkom zvedavý, či Blue Exit proti siniciam zaberie, alebo sa budem musieť rozlúčiť s Anubiasom X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 22:27 Muž Vašek [56] Re: Vašek
Ale fuj, napsat kitky a další překlepy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2012 22:25 Muž Vašek [56]
Vezmu to popožádku.

Světlo jsem měl týden vypnuté úplně a pak jsem střídavě svítil jen na straně 11w úsporkou pro krevetárium. Tmou sinice zmizela. Vyměnil jsem část vody a rozsvítil a po týdnu opět byla zpět. Zkoušel jsem svítit jednou zářivkou, ale má rampa to neumožňuje. Mám ta 2x39W T5, původně Osram asi 840 a nyní nějaké chladné sylvania co jsem dostal k akva. Dřevo jsem odstranil cca pře půl rokem. Dekorace nebyla půl roku žádná, nedávno na radu místního guru jsem zkusil lehce vápenaté kameny, ale nepomohlo.

Dříve jsem hnojil jen bivoje a obdobu od JBL do dna k Echynodorům. Ty pod nánosy sinice úplně zašly a místo 30 cm listů jsou ani né poloviční. Před 14 dny jsem zkusil prvně po dvou letech nějaké hnojivo než kuličky do dna a to Bioflor od Rataje. Efekt na echynodory zatím žádný ani na sinici, ale rozjelo mi to zelenou řasu. Myslím, že je málo kitek, ty Echynodory to nezvládají.

Dle známého akvaristy ta voda má uspokojivé parametry www.chvak.cz/… A lokalita Domažlice. Na 75% voda je z Nýrska. Budu muset zjistit přesně. Dokáže někdo říci, zda jsou obě vody pro Domažlice vhodné, či jedna je lepší?

Vzduchování je vlastně jediná změna kterou jsem nezkusil. Dostal jsem radu dělat změny, tak jsem právě od extrémní jako výměna dna na jaře zkusil i drobné (odstranění kamenů, kořenů, výměna trubic za jiné ....)

Odkaluji a měním 33% vody 1x týdně. Má význam zkusit nějakou dobu měnit třeba 20% každý den nebo ob den? A to vzduchování mám také zkusit? Mám motůrek, není problém. Nevzduchoval jsem, protožee díky 2x39W T5 kytky bublaly i bez CO2, které nemám, tak jsem myslel, že kyslíku je dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 22:21 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Vašek
Hoď na akvárko na týden deku, jenom vypnout světlo nestačí. Pak do akvárka nasypej hodně šneků -ideální jsou okružáci. Dalších 7-14 dní ryby nekrm ať nejsou zbytky pro šneky a měl bys mít po sinici a do budoucny i po řasách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 21:56 Žena petulinakk [2016] Re: Martin71
To mně zajímá, jak zlepšit oxidační schopnost nádrže, přidat více rostlin?


Se sinicí taky bojuju, vstupní vodou to 100% není (v žádné jiné nádrži problém není), rostlin je celkem dost, zatemnění pomohlo ale jen dočasně.
Vývod filtru je namířený šikmo dolů na dno, na opačné straně akva vzduchuju... sinici pravidelně vybírám, měním vodu, donedávna jsem svítila 4 hodiny denně, ted už přes týden nesvítím vůbec... a nic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 21:29 Martin71 Re: Vašek
Voda vykazuje špatný oxidačně redukční potencial = vznik sinic. Stačí na 14 dní akvárium zatemnit, někdy jen pouze vypnout světla. Odkalit siníce a zlepšit oxidační schopnosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 20:24 R Muž romant [27987] Re: Vašek
Možná, že by nebylo od věci si zjistit, jakou že to vodu tam vlastně leješ. Pokud máš vodu z veřejnýho vodovodu, tak u dodavatele je to dohledatelná věc a pokud máš studnu, tak jednoduchý a orientační testy jsou taktéž dostupný, protože jak to popisuješ, tak se buď dělá stále stejná chyba a nebo by mohl být ten problém ve vstupní vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 20:22 Muž Miso [470] Re: Vašek
zatemnenie na 6dni + vduchovanie by malo pomoct, ale nestaci len vypnut svetla, akva musis prikryt tak aby sa tam nedostalo ziadne svetlo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 19:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vašek
ja jsem se sinici bojoval 3/4 roku... kazdej pracovni den jsem ji odsaval i vic jak hodinu.... ale tedka mam krasny akva a sinice se jen obcas ubjevi na filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 19:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: xxviktor
optimim pro rostliny je nekde okolo 20-30mg NO3/L
vetsinou se prihnojuje KNO3 - sanytr, da se sehnat v nekterych drogeriich, pouziva se k nakladani masa na uzeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 17:55 0

A zkoušel jsi svítit jen jednou zářivkou, nebo to stále bylo s oběma? A použil bych jen neutrální dekoraci, žádnou lávu, vápen. želvu atd. a někdy i dřevo škodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 17:17 Muž Vašek [56]
Tak mě už sinice definitivně přemohla. Už scháním kam a nebo komu daruji rybičky a končím. Vypustím akvárium a kompletně zařízené půjde do bazaru.

Se sinicí bojuji skoro rok. Po odstranění plovouček před rokem udeřila ještě s větší silou. Dříve se chuchvalce tvořily v kořenech plovouček a po jejich odstranění se přestěhovala na Echynodory a ostatní kytky, které vytrvale ubíjí. V lednu jsem si řekl, že to ještě zkusím a dal si čas do konce práznin. Podle různých rad jsem na jaře vyměnil dno, změnil barvu osvětlení, nechal 2 týdny zhasnuto, ale po rozsvícení do týdne opět pokryla všechny narostlé listy. Zoufalej jsem do akvária na další radu hodil vápenou želvu, sinici to zpomalilo, ale po měsíci opět v plné síle zpět. Zkoušel jsem proud z rampy namířit na rostliny, zkoušel každý den měnit část vody, přidal a nebo naopak odebral dekorační kameny a kořeny.

Nic, takže už není jiná možnost než tu stoku, co měla být krásným akváriem zruším.

PS: pokud by se někdo z Plzeňského kraje chtěl ujmout 4 krásných vzrostlých skalárů, asi dvou desítek postarších neonek, páru mřenek, dvou páru čichavců a čtveřice pancéřníčků, byl bych rád.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 19:01 Muž xxviktor [4]
Ampulárka říkáš? Asi zkusím, ono to s tou bojovnicí není jednoduché. Jinak podle stránek vodáren máme dusičnany na 4.89 mg/l :) Jak už jsem poznamenal jinde, doma je problém to měřit, bo mám po ruce akorát ten šmejd od rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 10:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
v Praze by pomohla vodolecba... (prazska voda ma okolo 35mg NO3 /L )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 09:34 R Muž romant [27987] Re: xxviktor
Až budeš mít rámcový přehled o těch dusičnanech a bude to nízké, tak by se dalo pomoci třeba přírodní cestou s to pořízením jedné apmulárky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 09:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: xxviktor
odkud jsi? jake hodnoty ma vstupni voda
typoval bych na NO3, chtelo by to udelat zakladni rozbory vody v nadrzich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 22:41 Muž xxviktor [4]
Založeno něco přes půl roku. Údržba normální (týdenní výměna vody), odkalování dle potřeby. Teď ale moc odkalovat nemůžu, jednak jedna sama bojovnice moc nenakálí a druhak mi rostliny stagnují, takže je to o vysazení. Rostlin je tam relativně dost, nicméně jak jsem řekl, jsou spíš latentní. Prostě je vidět, že jim něco chybí. V druhém akvárku, které má 54l a je v něm 6 pand, dvě bojovnice a ancík je s rostlinama spíš opačný problém, vodu liju do obou akvárek stejnou. Z toho usuzuju, že mají asi málo dusíkatých látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 21:33 Muž fido16 [631] Re: xxviktor
Chtělo by to info o nádrži. Jak dlouho je založené, kolik je tam rostlin, jak často odkaluješ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 20:53 Muž xxviktor [4]
Čistě teoreticky, pokud mám v jednom akváriu sinici a v druhém ne, přičemž je dost možné, že za absenci může hnůj od rybiček (v postiženém 30l akváriu je pouze jedna bojovnice a blíže neurčený počet piskořek), čím nahnat chybějící živiny? Vyrábí se vůbec takové hnojivo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: malyLibor
...Jehličky růžkatce po celém akváriu? Divné. Je to velmi tuhá rostlina, ani když ji vytahuji z akvárka, abych ji ostříhal, z ní neopadávají žádné jehličky. Buď jsi měl jiný druh, nebo nebyl v dobré kondici...
A co když má SanelOne jinou vodu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:32 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SanelOne
Sinici jsi si zřejmě přinesl do akvária s pistií. Takže bych nejdříve zkusil na 5 dní přikrýt aqua dekou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: SanelOne
Dělej, jak myslíš. Jen tě upozorním, že tím, že vybereš a vymyješ dno, zlikviduješ většinu filtračního objemu tvého akvária. Obzvláště pokud to budeš vymývat horkou a chlorovanou vodou. Bude tedy potřeba se k akvárku chovat jako by bylo zcela nově založeno, především velmi pečlivě sledovat hladinu dusíkatých látek v akvárku, abys nevytrávil rybky... a myslím, že i žebrovník je na dusitany a dusičnany docela citlivý. Bude třeba měnit denně vodu a bude třeba znát hodnoty vstupní vody.. prostě jako při založení nového akva, tak na to mysli, ať nejsi potom nemile překvapen. Držím palce.
Edit: Jehličky růžkatce po celém akváriu? Divné. Je to velmi tuhá rostlina, ani když ji vytahuji z akvárka, abych ji ostříhal, z ní neopadávají žádné jehličky. Buď jsi měl jiný druh, nebo nebyl v dobré kondici.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:20 R Muž romant [27987] Re: SanelOne
Tak to udělej jinak. Vybodni se na trápení se dnem, když je odkalování nemožný a pořiď pořádnou filtraci a měň vodu jako o život. Ty základní hodnoty vody to chce znát, jak bylo již napsáno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:11 Muž SanelOne [5] - TetryRe: malyLibor
Tak růžkatce sem měl jednou a říkal sem si už nikdy více. Jehličky sem měl po celém akváriu...
Samozřejmě by bylo jednodušší jít vašim postupem, ale například ta šípatka je po dnu tak rozrostlá, že mi už roste i pod kamenama a její kořínky sou už všude, Strašně se rozrostla, je to jak plevel. Dno je tak hustě zarostlé, že se tam nemá šanci dostat ani tetra natož žebrovník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 21:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: SanelOne
Rozhodně nic nevytahuj a nevyplachuj, romant ti radí dobře. Tím bys narušil to, co ti v akva funguje - bakterie ve dně. Začni normálně odkalovat tam, kam dosáhneš, a odkaluj tak 3 kýble 2-3x týdně. Každý kýbl před vylitím zkontroluj, jestli tam nejsou ti malí ancíci, pokud tam nějaký bude, odlov ho a vrať do akva, nic se mu nestane. Pokud budeš takto 2 týdny odkalovat, můžeš se pak vrátit k normálu 2 kyble odkalit týdně a budeš mít pravděpodobně po problémech. Já bych ještě přidal do akvárka rostlinku Ceratophyllum demersum nebo Egeria najas, ta odebere hodně živin a pomůže při problémech s řasama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2012 19:13 R Muž romant [27987] Re: SanelOne
Nic nevyndávej, odkaluj tam kde můžeš, to bude lepším řešením, řekl bych. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 19:07 Muž SanelOne [5] - TetryRe: romant
Každý týden sem měnil 20 litrů vody jedině odkalovačem, až po narozeni přísavek neodkaluju. Co se týče filtru, je sice starý cca 6 let, ale neměl sem s ním ani s vodou v akva nikdy problém, když pominu zvýšení hlučnosti filtru.
Nejspíše tomu vyhradím celý příští víkend, ryby odlovím, dno komplet properu, vrátim tam pár rostlin a napustim novou vodou. Dno je tak zarostlé šípatkou, že se ke dnu odkalovacím zvonem ani nedostanu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2012 16:32 R Muž romant [27987] Re: SanelOne
Tak podle těch fotek z 6.8.12 je dno slušně zahnípaný a neodkalování ve tvém případě nebude ta správná cesta. Já nejsem kdovíjakým zapáleným zastáncem odkalování, ale všeho s mírou, když je akvárko narvaný rostlinama a jsou tam mini producenti odpadu, ve dně piskořky, je i více jemnější než máš Ty, tak to odkalování třeba ani není, akvo si umí poradit. Tvůj případ je ale opačný, málo konzumentů a více producentů, to chce občas použít hadici s odkalovačem. S tím co píšu souvisí i ne zcela kapacitní(účinná) filtrace, kterou tam máš, řekl bych že trošku nestíhá. Takže před tím než se pustíš do toho zatemňování, bych řádně odkalil a vyměnil několikrát po sobě více jak polovinu vody, jak již Ti kolega doporučoval. Tu vodu bych otestoval jak v akváriu, tak vstupní(možno získat rozbor u dodavatele, máš-li vodovodní). S tím nekrmením taktéž souhlas. K tomu zastínění bych přistoupil až poté co se ukáže, že to co doporučuji(jeme) nebude mít žádný účinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 15:47 Muž grunda [1781] - Cichlidy
vidíš, na to jsem zapoměl, asi začínám mít skleróru stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 15:45 R Muž romant [27987] Re: SanelOne
Pokud budeš zastiňovat, tak nezapomeň na vzduchování, je dobrý zapnout, či přidat, neb se může nedostávat kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 15:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: SanelOne
jj, z fotek, zastínit tak na týden, ale to řeší jen následek, ne příčinu. Důkladně odkal akvárium, udělej velkou výměnu vody - tak 50%. Celý týden nekrm ryby. udělej rozbor vody N/P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 15:22 Muž SanelOne [5] - TetryRe: grunda
Na docela dost řas si přišel na fotkách v mém profilu? Jak dlouho bych měl nádrž zastínit? dokavať sinice nezmizí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 15:11 Muž grunda [1781] - Cichlidy
než skimer tak bych raději udělal rozbor vody, máš v akva docela dost řas, akže je něco špatně. na sinci pomáhá zastínění akva. skrimer je na slepou hladinu a to co máš v akva ty je sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 15:05 Muž SanelOne [5] - Tetry – řasa
Fotka k příspěvku Je to focené ze spoda, ne z vrchu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 15:02 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SanelOne
Skus si sehnat "Hladinový sběrač nečistot" Něco jako je tohle.
www.akvarista.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 14:51 Muž SanelOne [5] - Tetry – řasa
Proud vody mám stalé stejný už několik let a proudí z filtru tak 3mm pod hladinou, takže hladina je stále v pohybu. Nápadá mě ještě jedna věc, dostal sem Pistii stratiotes a z neznámého důvodu se mi nechytla a začla mi na hladině hnít, a tak sem ji vyhodil, od té doby mi začal problem se zelenou hladinou, přidám sem kdyžtak ještě fotku, pokud hladina opět zezelená. Momentálně jako prevenci vyměnuju denně 20l vody a z hladiny odstanuju zelený kal papírem, nebo ho odsávám při výměně vody...
Momentálně mám v nádrži 5 teter černých, 4 ancistrusáky, 1 žebrovníka a cca 5 piskořek. V červnu sem byl na dovolený v Chorvatsku, když sem se vrátil, měl sem v nádrži malý citrusáky a jelikož nějací přežily, rozhodl sem se neodkalovat dno, abych je nevzal sebou, to znamená, že už nějakou dobu dno neodkaluji a je to znát, protože od té doby se mi rostlinstvo rozrůstá neuvěřitelným tempem. I to mě napadlo jestli nebude příčina, ale sou tu i případy, kdy neodkalujou vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 11:00 Muž grunda [1781] - Cichlidy
sinici způsobuje nepoměr N/P v kombinaci s přiliš silným světlem, takže přihnojením(srovnáním) poměru jsi ji odstranil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 10:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SanelOne
Jak už tu bylo psáno, budou to nějaké sinice (nebo řasy). Stačí větší proud vody na hladině a zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2012 10:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: SanelOne
pokud je ten povlak zelený, tak bych to viděl spíš na sinici, než slepou hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 00:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: SanelOne
Tohle je jednoduchá otázka, ale je na ni složitá odpověď. Příčinu myslím nikdo dosud nezjistil. Někdo tvrdí, že je z toho, že krmíš sušeným, někdo si myslí něco jiného. KAždopádně obvykle nevzniká na nádržích, kde je dostatečný pohyb hladiny. Obvykle, ne vždy. Mohlo by tedy pomoci nastavit rozstřikovací rampu či vývod z filtru směrem k hladině, aby se trochu hýbala. Ale ne vždy to pomůže. Většinou ale "slepá hladina" ničemu nevadí adříve či později zase zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 23:34 Muž SanelOne [5] - Tetry – Zelená hladina
Ahoja, poslední dobou se mi dělá na hladine zelený film, tak by mě zajímalo, jaká je příčina. Jednou za 14 dní vemu obyčejný papír a hladina je naprosto průzračná, ale za cca týden se na hladině začne dělat opět zelený film, přes který neni ani vidět. Je to nedostatkem CO2? Nechal sem nádrž celkem dost zarúst, ale co se týče osazenstva, tak problém nepozoruju...díky za odpověďi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 22:20 Muž Miso [470]
sinice som mal uz dvakrat, a riesil som to zatemnenim (+vzduchovanie +UV), vzdy to pomohlo a mal som min. pol roka pokoj (nic zasadne som pred nastupom sinice v akva nemenil). Takze u mna cekom efektivne riesenie. Teraz ich mam znovu ale snazim sa ich zlikvidovat tym ze menim podmienky v akva. Ubral som 2hod na svetle, zmenil pomer N:P smerom k N a poriadne (teda skorej ako sa dalo) som akva odkalil, hlavne na miestach odkial sa rozsirovala a pravidelne odsavam. Evidentne ju to spomalilo ale stale tam je takze uvidime. Rovnaky efekt to malo aj na riasy (je tam niaka ruducha a zelena vlaknita), ale bohuzial aj na rastliny ktorym trochu zacali odumierat spodne listy co osobne prisudzujem nahlemu poklesu P a K z KH2PO4. PO4 je teraz na 0,3ml/l NO3 na 20ml/l.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=1751