Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 15:17 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku A ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 15:16 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Za jak dlouho to asi tak zmizí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 15:16 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Čau pánové mám již 6 den založené akva a na kořenech se mi dělá sliz. Vím že je to tím že je akva nové a časem to zmizí samo ale mám trochu strach o mech který mám navázaný na kořenu. A utriculariu která je tím taky pokrytá. Může je to udusit? Viz foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 14:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jirkaass
Jak pisi kolegove. Nastesti sinice na nicem moc nedrzi, na listech rostlin prakticky vubec, takze se pokusit odsat co lze take neni od veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 13:21 Muž bulawaio [92] Re: Jirkaass
Sinicebych rozhodně viděl v akva jako nepřítele, které rozhodně nepomáhají zdravému prostředí ať už rostlin,tak ryb. Bojuj proti nim, hodně štestí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 22:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
nektere sinice jsou toxicke
je pomerne agresivni k rostlinam.... spotrebovava ziviny, konkuruje jim a mori je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 22:11 Muž Jirkaass [35]
CHtěl bych se zeptat jelsit vyloženě něčemu sinice v akváriu vadí ? krom vzhledu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 20:34 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Burik
právě, že nemohu dát jedinou radu. Všude je mnoho faktorů, ale to každý ví.
Když napíšu, že to bylo zaběhlým filtrem, tak to není nic nového :-) když napíšu, že jsem hnojil pmdd, tak to je normální věc, hnojí kde kdo :-). nezbavil jsem se sinice ze dne na den tím, že bych zatemnil, ikdyž jsem to také zkoušel a malé výsleky tam byly. každopádně jsem do akva nedával slámu a domnívám se, že sinice přijde (po narušení rovnováhy!) v zimě a odejde na jaře.
Chci jen poukázat na dvojí zkušenost s kalamitou sinice a ten boj určitě každý vyhraje!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 15:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: mirlun
Tak se poděl čím jsi ji vyhnal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 14:42 Muž mirlun [48] - Rostliny – zkušenost
mám už druhou zkušenost s likvidací sinice. v lednu přišla a v dubnu odchází.
teď ikdyž nechám celý den světlo naplno, tak kalamita nenastává. obnovily se bakterie ve filtru, přihnojuji pmdd(spíše slabě), mám hodně ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 10:42 Muž Burik [727] - AquascapingRe: bulawaio
zajímavý poznatek,zkusím jednu zářivku na nějaký čas vypnout,snad to neodnesou ostatní rostliny nedostatkem světla..nebo pořídím ještě jednu 865
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 10:14 Muž bulawaio [92] Re: Burik
taky jsem měl ted spoustu sinice, co jsem vyměnil zářivky a naistaloval OSRAM skywhite, přesně co máš ty. s Tím jsem razantně zvednul osvětlení. Já osobně bych u tebe opravdu dosti na tom světle ubral. A co to chce především, TRPĚLIVOST. Na zázraky přes noc nevěřím. Já ji likvidoval skoro tři měsíce :-) u sinice se mi zdálo ,že i když něco uděláš, tak se to projeví spíš za měsíc, než za týden, na to taky pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 22:55 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Burik
Jak uz tam sinici mate,tak slabsi nebo silnejsi svetlo uz nebude nic resit,dulezite je proc tam vznikla(to jsem myslel),jak se ji zbavit je tady popsano nescetnekrat.Zvysovat davku NO3 ma smysl az po vyhubeni sinice jako prevence pred jejim vznikem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:22 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Kamilstrom
Sinice mi bujela při nižší i vyšší intenzitě osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:11 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Burik
Sinici se dari i pri 40 ppm NO3,spoustecem,si dovolim tvrdit je vetsinou svetlo a zmeny v nadrzi,kdyz uz sinice v nadrzi je tak vam zvyseni NO3 moc uz nepomuze.Svetlo a poruchy v rovnovaze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:31 Muž Burik [727] - AquascapingRe: romant
Já tam mám dle Tetra kapkového testu nějakých 12-13mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:22 R Muž romant [27981] Re: Burik
To je metoda co velmi často zabere, přecijenom se stává že v akváriích je toho NO3 nedostatek, nebo jsou hodnoty skoro nulový a to někdy i jednorázový "brutálnější" zvýšení hodnoty NO3, tam kde je to možný, může zaznamenat pozitivní posun při postrkování se sinicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:18 Muž Burik [727] - Aquascaping
já jsem někde četl,že je na sinici dobré zvýšit NO3 na nějakých 30mg/L...bohužel,mám Crystalky a pro ně je tato hodnota moc vysoká..celkem začarovaný kruh..CO2 mám dost,svítím 9 hodin denně a sinici se stále daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 16:44 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Pravda, píše to to tam a jak jsem napsal na sinici se kterou mám já tu čest nezabírá...:-(
Tiež som to kedysi kdesi čítal. Ľahko to však mohlo byť ako u mňa - po zasadení egerie mi tá troška sinice, čo mávam, zmizla. Časom (mesiac, dva) sa to vrátilo do pôvodného stavu, ale predčasne urobený záver to môže hodiť na egeriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 15:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bulawaio
Sinici jsem si obstaral s obemi poslednimi akvarky, ale ani jsem se nemusel moc snazit, vzdycky to byl jen mensi povlak nekde, parkrate jsem ji odsal, a pak sama zmizela (tedy v predposlednim akvarku a ted to vypada, ze to bude totez). Ovsem tentokrate jsem ji pomohl sam, svitil jsem 14h denne, a ze to prece musi fungovat... Pokorne ted delam pres poledne pauzu, aby mi to vychazelo na 9h sviceni a svitilo to pokud mozno kdyz jsme doma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 15:15 Muž bulawaio [92] Re: Designer
jj,taky jsem měl doušku plnou sinice a nějak jsmesi nevšimnul, že by je potlačovala, možná spíše přitahovala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 14:40 R Muž romant [27981] Re: Designer
Pravda, píše to to tam a jak jsem napsal na sinici se kterou mám já tu čest nezabírá a rostliny jsou sinicí doslova obaleny. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2013 14:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No primo v tom linku, ktery jsem uvedl, hledej tam slovo sinice ;-) .
A jestli to funguje? Rekl jsem si, ze prihozenim do akvarka nic nezkazim, vyhodit ji muzu vzdycky, ale proc, vzdyt je hezka ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 14:25 R Muž romant [27981] Re: Designer
Můžeš prosím hodit odkaz na ten zdroj kde jsi to o těch schopnostech doušky ve vztahu k sinicím četl? Prám se proto, že jsem minulý týden v jedný dohledovce viděl doušku sinicí doslova zabalenou, tak mě to zajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 14:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Honzinus
A tohle v akvarku mas: rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
Jen jsem tam cetl, ze ublizuje sinicim, hned jsem to do akvarka soupnul. Sice mam sinici jen tak jako, na par misteckach obcas vykoukne a jen ji pri odkalovani snadno vycucnu, ale proc to nezkusit...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:48 Kadla Re: vaaclav
Tak přeju, ať už se nevrátí. Doufám, že taky uspějeme a zbavíme se toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kadla
Fotka k příspěvku Zatím je to dobré ale na to jestli potvora zmizela je ještě brzy. Je ale pravda že jemný zákal vody který ji doprovázel zmizel už před 2 dny. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:43 Kadla Re: vaaclav
Tak jak to dopadlo? Zdá se, že se potýkáme se stejnou potvorou, tak mě zajímá, jestli zatemnění pomohlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:18 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vaaclav
Taky pisu,ze to neplati vzdy,Vaclave.Ja mel ted Sinici(a peknou modrozelenou :) ),a hodnoty NO3 40ppm(mg/l)dva filtry+dve pumpy(vetsina rostlin se mirne vlni)a u me stacilo prodlouzit dobu osvetleni treti zarivky z 90 minut pres poledne na 180 minut a uz mrcha vykoukla :) . Odstranil jsem ji mojim(tady)"oblibenym prostredkem",ktery zde memohu zminit.A taky ubrat na delce osvitu,nebot to ji vyvolalo! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 21:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kamilstrom
Tohle je černá sinice No3 mám dost proud docela dobrý 1200 l/h. Už jsem něco podobného jednou měl ale tahle potvora je samozřejmě trochu jiná. Na tu první stačily koňské dávky Ratajova biofloru. To jsem zatím nezkoušel protože ho nemám. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:04 Muž Burik [727] - Aquascaping
také s ní stále bojuju.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2013 19:55 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Kadla
U hladiny mate hodne svetla(bylo by dobre ho asi prizvednout)jinak klasicke duvody vzniku sinic(ktere ne vzdy plati :-))malo NO3,maly pohyb vody v nadrzi apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kadla
Je to sinice. Já se s ní zrovna potýkám. Skoušel jsem výměnu vody a to dost velkou obden 1/2 ale to nepomohlo a tak jsem zhasl světla a zatemnil. Zítra je asi po 5 dnech rozsvítím a uvidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 18:53 Kadla Re: vondr001
Článek jsem četla, jen ten popis ani obrázky úplně neseděly, tak jsem si nebyla jistá. Teď aspoň víme, s čím máme tu čest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 18:44 Žena vondr001 [674] Re: Kadla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 18:33 Kadla
Fotky bohužel nemám. Nebyla jsem si jistá, co to je, nikde jsem nenašla fotku podobnou tomu, co máme v akvárku. To tedy není dobrá zpráva... Je možné, že je to jen dočasné s ohledem na krátkou dobu, co akvárko funguje? Zatím jsme jen omezili svícení, ale rychlost, s jakou se to po odstranění znovu vytvořilo, mě překvapila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 18:26 Žena Raviolka [2148] Re: Kadla
Je to sinice.
A barvu může mít třeba i do modra, karmínovou nebo šedou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 18:25 R Muž romant [27981] Re: Kadla
Chtělo by to fotku, barva sinice nemusí být jenom zelená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 18:22 JosefVavra Re: Kadla
Sinice má zelenou barvu a vody kde je sinice má celkově nazelenalou barvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 18:20 Kadla – Je to sinice?
Dobrý den, prosím o radu. Máme cca 1,5 měsíce akvárium 180 l, dosud nebyly žádné problémy s řasami, ale v posledních dnech se na rostlinách, které dosáhly nebo brzy dosáhnou hladiny, začal tvořit šedý mazlavý povlak. Vypadá to jako pavučina, dá se lehce setřít, ale nejde chytit, protože se v ruce rozpadá. Dnes jsme měnili vodu, takže jsem setřela a odsála, co šlo, nejvíc napadené listy jsem odstranila, plovoucí rostliny jsem vyndala a propláchla, ale teď už je to tam zase. Je to sinice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 08:09 Muž azonic [63] - RostlinyRe: noba
třeba řasa ;-) nejlepší by bylo to vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 08:05 Muž noba [7]
a co by to teda mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 22:58 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: noba
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 22:14 Muž noba [7] – sinice
v akva se mi vznáší spousta cca 3mm dlouhých jakoby nitek, jsou to sinice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2013 12:08 Muž azonic [63] - RostlinyRe: sonetka
Dala byste ruku do ohně za naměřené hodnoty testem od Sery? Když jsou podle vás 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 23:13 Žena sonetka [136] - Živorodky
Testy od Rataje už nikdy více. Jedině Sera, ta je má propracované a 100%. Sice cena vyšší, ale kvalita testu je přednější palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 18:27 Muž bulawaio [92]
takže já momentálně začal hnojit. dodal jsem do akva 2.12 NO3, 0,27 PO4, 1,45 K, 0,11 Fe + ostatní mikroprvky, přes klasický PMDD. Provedl jsem i testy, ovšem šetřil jsem, tak jsem měl jen ty od rataje :) a dle nich mam PO4 skoro neměřitelný a naopak NO3 cca 40 Mg/l, ale to se mi opravdu nezdá. Naopak by tento stav měl vyvolávat zelenou flekovitou řasu a ne sinici co mam já, no kvalita testů je asi podivná. Nutno říct, že jsem neměl ale čistou lekárenskou destilku, pouze pracovní destilku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2013 06:56 Muž drlift [38]
Ja si vsiml, ze mi v nove zalozenem akvariu zacaly stagnovat kytky coz slo ruku v ruce s nastupem sinic. Dusicnany a fosfor byla na nule. Pomohlo mi az zkraceni svetelne periody, vydatne hnojeni (a odsavani sinic). Nejdrive jsem pridaval jen dusicnany, ale to se prakticky nijak neprojevilo. Kupodivu se to hnulo az kdyz jsem ze zoufalstvi zacal do akvaria pridavat i fosfor.

Zatemnovani akvaria v mem pripade moc nepomohlo. Jednak po nem byly kytky vzdycky hodne spatny a pak vzdy nejaka sinice zustala a hned zacala znovu bujet. Boj se sinicem nebyl v me pripade kratkej, takze to chce pevne nervy a zkouset co zabere. Jednotnej recept asi neexistuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 20:43 Muž kofejn [963] Re: Kamilstrom
S GDA je prý nejlepší nedělat nic: www.rostlinna-akvaria.cz/… :). Tu mám jen na špičce kořenu u hladiny a dál neleze.
V boji s GSA je dobré zvýšit fosforečnany na poměr 1:10 k dusičnanům. To, zdá se, funguje.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
rybicky.net/forum/18605-zelena-prisedla-rasa-gsa

Abych nebyl úlně OT, tak ještě něco k sinicím. S těmi naštěstí osobní zkušenost nemám. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 20:29 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: kofejn
No ja zase vim ze vyssi davky PO4(tady se to tak praktikuje) jsou ucinne proti GDA a nevim jiste jestli i proti GSA(mozne to je)! :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80708x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=1301