Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 22:23 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: hardy
Nejlepší je fakt akva na 5 dní zatemnit. Častější výměnou vody sinici nezlikviduješ, naopak se jí to velmi, velmi líbí (pokud by ta dolévané voda nebyla opravdu měkká).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 13:18 Muž hardy [45] Re: EiFFeL
no to me nejspis naopak voda ze studne nesvedci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 13:01 Muž EiFFeL [39]
ja do akvarka vzdycky frknu trosku vody s dusikama doma ze studne a sinice zmizi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 12:58 Muž hardy [45] – sinice
Vyskatla se mi v akvariu sinice,nejdriv to zaclo steticnou rasou ta ustoupila a zacala ta mrcha zelena.Jak jsem se tu docetl je fakt dobre zatemneni toho akvaria?Nebo staci menit vodu a nesvitit?diky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 12:25 R Muž romant [27982] Re: Gladilaf
Nehnojit, ph nesnižovat, nevystavovat akvárium skokovým změnám a jenom měnit vodu do tý doby než se systém stabilizuje natolik, že již filtrace(dno a filtr) budou schopny efektivně zvládat přeměnu škodlivých N látek na akceptovatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 12:01 Gladilaf – Katastrofa v akva
Zdravím...
Nedávno jsem měnil dno a udělal jsem tu chybu, že jsem koupil i nový filtr a nechal to běžet. Starý filtr jsem používal dál v jiném akváriu. Teď po asi 10 dnech se strašně rozjely řasy a sinice, rostliny hynou a dneska jsem naměřil celkem dost NO2. Jedna ryba má známky otravy, ostatní zatím nic.

Akutní opatření bylo vyměnit půlku vody, přidat i starý filtr a nechat je běžet současně (obě jsou to kostky 10x20x10, nový čerpadlo je Atman a starý je Aquael fan1), přidal jsem i nějaké tekuté hnojivo (doufám, že rostliny se nějak vzpamatují, ale jsou v dost žalostném stavu), snížil jsem něčím pH a přidal silný bublifuk.

Má někdo nějaké rady? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 00:09 Muž tomas3000 [15]
Zdravím...tak píši, jak jsem slíbil výsledky s bojem se sinicí. Po pěti dnech, co jsem provedl zatemnění akva sinice zmizela. Rostliny neutrpěly, pár listů trochu zežloutlo, ale s tím jsem počítal...Už se to začíná opět vše zelenat. Ryby taky v pořádku. Ze začátku jsem se této procedury bál, ale teď vím, že zbytečně. Po odtemnění je ale potřeba odstranit příčinu vzniku sinice a co nejvíce podpořit růst rostlin...U mě to nejspíš zapříčinila špatná distribuce CO2, vysoké NO3.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:43 Muž tomas3000 [15]
dobře tedy, použiju deku/y...díky za rady, po týdnu napíšu, výsledek...
Přeju hezký zbytek dne, já jdu čistit akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:23 R Muž romant [27982] Re: tomas3000
Místo prostěradla(pokud není černý), bych použil nějakou deku, či deky, aby ten efekt zatemnění byl co největší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:20 Muž tomas3000 [15]
že by ještě vyrostly při úplném zatemnění ...pokud ano, tak dobře, ale nejsem náročný, takže mi bude stačit, když se zbavím sinice ;-)
Filtry mám naplno, hezky čeří hladinu, ale podpořím to vzduchovánim...přes akva hodím prostěradlo. dneska s tím začnu vyměním větší množství vodyy, vysbírám co nejvíc sinice, zatemním na 5 dnů aby to mělo efekt a poté vyměním znovu větší množství vody...během zatemnění pojedou jen filtry...vše vypnu, co2 a nebudu hnojit(proč taky)a musí sinice zmizet. Poté najedu opět na hnojení a co2. Snad se to tím vyřeší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 15:59 R Muž romant [27982] Re: tomas3000
Pokud se k tomu kroku co největšího zatemnění rozhodneš, tak určitě nekrmit a zavést důkladné vzduchování(silně puštěný kamínek nonstop). Tu řádnou výměnu před dobou temna určitě, ale v průběhu tmy bych do toho nezasahoval a další výměnu bych provedl až po ukončení zatemnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 15:53 Muž Miso [470] Re: tomas3000
rastlinam sa vobec nic nestane, dokonca budes prekapeny o kolko podrastu ;). treba ale spravit velku vymenu vody pred zatemnenim, raz pocas a nakonci kvoli rozkladajucej sa sinici a zatemnit to musis fakt dokladne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 15:42 Muž tomas3000 [15] Re: mirlun
mám 2 filtry...kvůli většímu usídlení bakterii...filtry jsem čistil v jednom týdnu a ne naráz...odpustil jsem do kýblu vodu v akva a keramiku jen propláchl...v druhém jsem měl molitany, které jsem taky pouze propláchl a vymačkal z nich detrit...je to možné, že jsem tím naboural rovnováhu...ok, ještě počkám...upravím CO2 aby proud bublinek byl lépe strháván proudem z filtrů...vysbírám, co se dá...rostliny vypadají i u nejspodnějších listů dobře, nežloutnou ani neopadávají....už se mi ale na to nechce koukat, víte?:-) mám převážně stonkovky, které jsou náročnější na světlo než třeba nějaké druhy vytvářející růžici listů. Abych si po těch pěti dnech nezadělal na další problémy, když jim nebudu svítit. Neprosperující rostliny uvolňují amoniak, jak je známo, což se líbí velmi řasám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 11:50 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: tomas3000
a rostliny jedou nebo stagnují? nedávno jste čistil filtr. příliš nebo jen aby se zvětšil průtok? bojím se, že příliš. dost se divím, že při metodě estimative index, nebo jak se to jmenuje(píšete v popisu akva), se vyskytly sinice. nevím, zda má smysl odkazovat na "Václavovu metodu" (pěkná dávka brutusu... a jedem), zas takový odborník nejsem. pak napište, jak to dopadlo.
možná to chce jen přečkat nepříjemné období. ať se daří! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 22:19 Muž tomas3000 [15] – njn, sinice
Dobrý den,
Mám v akva sinici jak vyšitou. Už mě nebaví jí každý den vybírat. Sběrem ji reguluju, možná i hooodně pomalu ustupuje, ale je tam.
Co2 snad dost, P a N taky. Mimochodem, nevíte nekdo, kolik má dusičnanů Brněnská voda? Testama jsem naměřil cca(podle barvy) 25-30 mg/l je to možné? Takže NO3 nepřidávám. Sinice se mi tam objevila asi, když jsem přidal KNO3 a měl málo CO2
Co zatemnit akva na pět dnů, nekrmit, prokysličovat? A co rostliny, neutrpí po té proceduře nějakou výraznou újmu? Mám vesměs stonkovky(rotala r. a green, staurogyne, micranthemum).Dále cryptocoryne nevilli, microsorium pteropus a jávák na kořenu
A co UV lampa, pomůže proti sinici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:42 R Muž romant [27982] Re: stanw
Pokud není důvod k čištění toho filtru, tak bych se v něm co měsíc nehrabal a nechal ho v klidu dělat svojí práci. Já zastávám u čištění filtru teorii nepravidelnosti, až si řekne, tak se podívám, ale to měsíční čištění mě v konečným důsledku příjde jako kontraproduktivní opatření. Samozřejmě, pokud z něho po měsíci při plným výkonu voda ledva vytéká, tak je něco špatně a ten filtr nestíhá daný objem nádrže a jeho osádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:29 Muž stanw [1] Re: romant
Cirkulaci jsem zvyšil,to u tohodle filtru neni problem...Do filtru jsem postupně přidal jeste jemnejsi biomolitan,pac ty puvodni naplne jsou jak malý,tak i dost hrubý,takze braly jen mechanicky necistoty..Cisteni provadim ca 1mesicne v akvarijni vode..

Dnes jsem meril jeste jednu mou 50l nádrž s tetry,kde se mění ca 1/3 vody mesíčně a tam me vysel pomer N:P orientacne 1:15.Ničím se nehnojí,a akvárium je téměř bez řas a funguje bez jakychkoli zasahu..

Jeste doplnim,ze v tom akváriu kde je problém se řasy a sinicí,je dno quaclay ground..Rataj v jedné ze svých publikací uvádí,že ty jílové granule odčerpávají fosfor z vody..




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
Některé věci prostě možné jsou, jiné ne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 15:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
kdyz zavzpominas Side, tuhle zkusenost jsem jiz s tebou diskutoval... plny akva egerky, nonstop svetlo, 1°dKH, pH 8-9.... po davkovani CO2 a oprave spinacich hodin, aby vypinaly... slo pH dolu (postupne poslusne na 7-6,8) a KH nahoru.... ja vim je to uz par rokuch na zad

to rozpousteni uhlicitanu nejni nijak markantni, to huz jsme si taky vyjasnily.... efektnejsi je napr. jedla soda.... ale to je do jineho vlakna ze? (jak zvysit alkalitu; ci tak nejak)

a jeste dodam, pokud ma voda z vodovoda vyssi alkalitu pomuze i vodo lecba s kazdodennim odsavanim sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2012 13:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
...pridavat co2 ma smysl, protoze ustalis pH...
Takže přidáváním CO2 ustálím pH... hmm
Zajímavé. :-) Zapomněl jste dodat, že k tomu ale potřebujete takovou "maličkost", jako je pH-Controller. :)

...pokud pridas CO2 a mas v akva uhlicitany dojde k jejich rozpousteni a zvedne se alkalita...
Skutečně?! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 12:30 R Muž romant [27982] Re: stanw
Zaměřil bych se taktéž na dostatečnou cirkulaci vody, to se sinicím moc nelíbí. Ten filtr je nějak čištěn? Pokud ano tak jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 12:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: stanw
no pridavat co2 ma smysl, protoze ustalis pH, a alkalitu vyresis chemicky (pridavanim vhodnych sloucenin)
a jelikoz jsi neuvedl u alkality jednotky tak jsem predpokladal, ze by mohlo jit o mmol/L.... (tak to casto uvadi vodarny)

navic pokud pridas CO2 a mas v akva uhlicitany dojde k jejich rozpousteni a zvedne se alkalita.....

navic mas kytky ktery proste pridavani co2 potrebuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 12:06 Muž kortezhugo [983] Re: stanw
www.theaquatools.com/…
k tomuto -"Navíc ty kapkové měření P jsou strašně orientační"
okrem akvaland.sk/…
tento dokaze dost presne merat koncentraciu PO4
Uz som to par krat tu pisal...ked sa zmiesa KNO3 z KH2PO4 v spravnom pomere? tak staci v podstate pri pridavani merat len PO4...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 11:15 Muž Miso [470] Re: stanw
V jednom pripade ratas P a v druhom PO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2012 10:39 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: stanw
...má smysl se řídit touto tabulkou?
Nemá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 10:05 Muž stanw [1] Re: Miso
Fotka k příspěvku CO2 nemám důvod přidávat,rostliny,zejména Cabomba f. ,alternathea rostou velice rychle i při nízkém osvětlení 0,3w/l.A bublat burčákem při UT 1,5dKh je docela risk,pokud to člověk pořád nehlídá..PH je i bez CO2 na 6,6.Při jeho přidávání přes difuzor,kleslo po pár dnech na 6,3 a to byly ještě velké ztráty v rozpouštění..
Fosfor nechci zvýšit skokově,protože si nejsem jistý koncentrací roztoku,který jsem namíchal.Ale může mě někdo říct,podle kterého kalkulátoru se mám řídit??

* pmdd.mrp-cz.com
Vytvořit 500 ml roztoku KH2PO4, který při dávce 30 ml zvýší koncentraci P(fosfor) ve 200 litrech vody na 1 mg/l ..14.6g KH2PO4 doplňte do 500ml destilovanou vodou

* www.rostlinna-akvaria.cz
stejné zadaní,množství KH2PO4 !!5g!! rozpuštěného v 500ml dest. vody ,30ml roztoku zvýší dávku ve 200 l akváriu dávku na 1.05 mg/l

Může mě někdo vysvětlit,jestli dělám něco špatně,nebo proc je v tech kalkulátorech rozdíl téměř 10g KH2PO4?

Dále má smysl se řídit touto tabulkou?Navíc ty kapkové měření P jsou strašně orientační, takže bude velký problém se do toho poměru vůbec trefit..
Byl bych rád za komplexní odpověď či vysvětlení..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 23:17 Muž Miso [470] Re: stanw
NO3 30mg/l, PO4 0,5mg/l, CO2 nepridavas. Ty tu riasu snat pestujes zamerne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 22:16 Muž LojzaaLiza [2] Re: sivon
Od ryb toho asi moc nemají, krmím tak třikrát týdně a ryby tam jsou jen 3. Lozí po celým akváriu. A co je mi podivný je, že všude možně (včetně skel) lozí i 2 piskořky (či co to je, takové šedé špičaté dlouhé věžičky :) ), asi nemají v písku co žrát?
Ampulárky se mi tam moc dávat nechce, kdysi sem ve staré nádrži měl dvě a akorát všechno ničily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 14:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: stanw
pokud rozjedes rostliny tak sinice i vlaknita rasa vymizi, ci ustoupi na unosnou miru.... proto by jsi to co2 nemel vysazovat

ve svem vypisu zapominas udavat jednotky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:34 Muž stanw [1] Re: LojzaaLiza
Mám podobny problém..První se ujala sinice,pak k tomu nastoupila vláknitá řasa a ještě drobné částečky řasy? plovoucí ve vodě,které mají tendenci uzavírat hladinu(zatím to řeším větším čeřením hladiny).CO2 aktuálně nepoužívám. Pokouším se to vyřešit přidáním KH2PO4.Druhý den pomalu přidávám a měřím,jelikož výpočtová kalkulačka,na 2 různých webech,pro namíchání roztoku se lišila o 10g přidané látky do roztoku.
pH 6,6
KH 1,5
GH 3,5
P aktuálně kolem 0,5
NO3 30
NO2 0
CHSK test od Rataje na stupni 2-3
Vše začalo asi po měsíci provozu akvária na teplotě 29 stupňů kvuli terčovcům.Uvažuji o přidáni parmiček SAE,aby čistily řasu alespoň z rostlin..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:12 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LojzaaLiza
A pracují, nebo jsou nažraní z krmiva pro ryby? To, že kladou vajíčka znamená, že mají dostatek potravy.
Nikde ve vláknu jsem nenašla, že bys zkoušel hladovku pro ryby, nebo omezení krmení. Některé potvory (např. ampulárie) se sice také vrhnou na jemnější kytky, ale ostatní budou čistit akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:01 Muž LojzaaLiza [2] Re: sivon
No ani nechybí, mám jich tam minimálně 30 a už houfně kladou vajíčka :-D

O víkendu to znovu vydrhnu a udělám prezentaci, to bude asi nejlepší ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:00 Muž LojzaaLiza [2] Re: Johan
Jo? Já měl zato, že africké biotopy jsou rostlinami chudé. Mimoto tohle má být řeka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 10:59 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LojzaaLiza
Jediné, co ti chybí, je armáda okužáků, kteří to nadělení budou pomalu ale jistě likvidovat. Vláknitou řasu sice nežerou, ale s tím ostatním by si měli poradit. ;-)
Nesmí na ně ale zbývat žádné krmivo po rybách!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 10:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: LojzaaLiza
V afrických jezerech je přece Vallisnerie "na husto". =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2012 10:46 Muž LojzaaLiza [2] – Stav po dvou týdnech
Podávám průběžnou zprávu o vývoji situace :-D

Koupil sem Bivoje a dal pod rostliny. Zvýšil sem osvětlení na 0,49 W/litr. Průběžně přidávám přípravek na snížení pH, naplno pouštím CO2 z kvasnic. Akvárium je plné bublin. Týden po posledním vyčištění jsou hodnoty vody tyto (měřeno dopoledne):
pH 7,2 (ranní a večerní hodnoty kolísají ca o 0,2, nejnižší dosažená hodnota byla 6,8, během asi týdne vyšplhala na současnou hodnotu a zatím drží)
KH 8,5
GH 10
P asi 0,1
NO3 asi 15
NO2 0
přepočtené množství CO2 zhruba 17 mg/litr

Stav rostlin: anubiasy konstantní růst, valisnerie bují, bolbitis se markantně zlepšil, Crinum calamistratum rovněž, ammanie rostou o něco lépe.
Stav nižších rostlin: slizové povlaky si libují, bublají o 106, během týdne krásně všechno pokryjí. Vláknité řasy rovněž pozitivně zareagovaly, během týdny vyrostly asi o 10 cm, kobercové zelené řasy "zatemnily" skla, porůstají vše vyjma valisnerií. Ruducha není žádná. Aby nebledly výhodnky valisnerií, přidávám asi dvakrát týdně pár kapek biofloru, což je patrně málo, protože stejně blednou :-D

Závěr: Co pořád dělám blbě? :-D
Fakt je, že to svinstvo nejméně roste v bezprostředním okolí valisnerií, nevím ale, jak by vypadala africká nádrž zalesněná touto rostlinou, asi blbě :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:06 R Muž romant [27982] Re: strelec
Nic nevyndávej a nech tomu volnej průběh, ono to za čas zmizí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:33 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: strelec
Nic to neni,vice najdes na rybicky.net/forum/14553-koren nebo podobnych vlaknech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 16:41 Muž strelec [1] - Miniakvária
zdravim vás tu lidičky prosím vás o malou radu na kořenu se mi udělal takovej sliz skoro to vypadalo jako plíseň tak sem ho vyndal opláchl pod vodou a spařil horkou vodou z konvice rychlovarný nevíte co to muže být ale asi ta sinice protože to mám trochu i na rostlinkách :-O díky za odpovědě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 12:50 Muž LojzaaLiza [2] Re: zordix
Hýbou, proud přímo směřuje do "lesíku" valisnerie, která dost plápolá, ale taky pěkně roste a je relativně čistá. Ostatní rostliny spíš stojí nebo lehoučce vlají, což je ale taky dáno tuhostí listů (anubiasy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 12:47 Muž LojzaaLiza [2] Re: Moucha
No veškeré volně dostupné části sem vydrhl hubkou na nádobí, nijak sem ho nedemontoval. Ale je fakt, že ten vnitřek je docela dost porostlý takovým hnědým slizem, mohlo by to vadit?
Mně NO3 nijak výrazně nekolísá. A co se ještě toho pH týče - po jednom a půl dni ve tmě kleslo z 7,8 na 7,5, to bude asi nahromaděním CO2, že?
Zkusím si po odtemnění ještě pohrát s tím pH - shodit a držet v lehce kyselých hodnotách a uvidíme. Je fakt, že u všech rostlin, které tam mám, je uváděna horní hranice tolerance 7,5, dolní 5,5-6,5, takže při mých 8 a více to nahrává asi těm primitivkám. A taky je fakt, ať už sem zkoušel jakákoli řešení, pH mě nikdy moc nezajímalo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 22:21 Muž zordix [37]
Jaký máš proud v akva? Hýbou se listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LojzaaLiza
jak jsi cistil ten filtr?
ja tedka taky resil sinici a zjistil jsem ze mi docela dost kolisa NO3, takze musim prekopat plan udrzby a vysledovat, kdy a kolik pridat KNO3 (a to se mi dela sinice ve filtru a na hladine, na skle a starsich listech zase rasy, akva dva roky v provozu)

kazdej problem ma svy reseni... jen je treba pozorovat a nastudovat.... treba zkus do zacatku obden menit vodu a kazdej den odsavat tu sinici....

zatemeni je jen na zaver, na dorazeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 18:22 Muž LojzaaLiza [2] Re: mirlun
Filtr je asi v pohodě, nedávno sem ho pečlivě čistil. Ale možná vyměním náplň, stávající je už docela zteřelá.
Já vlastně měl čisté akvárium bez řas či sinic vždy jen tehdy, když sem ho totálně vycídil a založil znovu. A to nikdy ne dýl než pár týdnů. I když sem měl společenskou nádrž plnou rostlin, který sem každý týden až dva musel rázně stříhat, protože rostly jak divý, vždycky je po nějaké době ty primitivnější porazily (listy porostly zelenými koberečky či slizem a hotovo). Krom téhle stolitrovky mám ještě malé 25 litrů, kam sem dal 5 ryb z té bývalé společenské, a to je dokonale čisté. Ovšem pravděpodobně je to jen proto, že v něm mám jen kameny a zdroj světla je pouze přirozené rozptýlené 2 metry od okna. Hádám, že jiný typ nádrže mi nikdy fungovat nebude. Na tohle taky existuje jedna teorie, jmenuje se "obě ruce levé" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 15:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: mirlun
Ono stary pan nebyl daleko od pravdy,pouzivaji se antibiotika,uz jsem to tu popisoval drive,neni pak treba zatemnovat,trva to 8 dni a je po nich,ale je potreba odstranit pricina,jinak se vrati zpet a muzou pak byt rezistentni!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 14:29 Muž mirlun [48] - Rostliny – pak dejte vědět, jak to dopadlo
ten Váš filtr, jak je na tom? není ucpaný? nebo naopak příliš vyčištěný? když se provádí změny, filtr se rychle zanese v přívodní komoře.
můj recept je dát každé rostlině ke kořenům tabletu-hnojivo, zkontrolovat filtr, vyměnit podstatnou část vody, nastříkat do vody brutus(větší dávku,"václavova metoda" jestli si dobře pamatuji), naházet do vody růžkatec a další rostliny. počkat pár dní, co to udělá. světlo neomezovat.
(jeden starý pán měl kdysi akva a on doporučuje nějaký acilpirin a zatemnit, ale to píši jen jako historku.)
ať se daří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 13:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LojzaaLiza
dej jim tam vzduchovani..... a po dobu zatemeni vypni co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 12:37 Muž LojzaaLiza [2] Re: exit
No to je na tom právě to podivné - písek je křemičitý z Ladné (flexiobklady), s octem nereaguje. Kameny jsou křemičité, čedičové a jeden pískovcový (ten mi přišel taky bez reakce, ale na zkoušku sem ho dnes vyhodil ven). Po stálém zapojení burčáku pH kleslo na 7,8 (o půl stupně) a sinice na to zareagovaly překotným bubláním a bujnou aktivitou a zvýšilo se i množství zelených řas, rostliny se tváří pořád stejně (bodejť, když se během 5 dní obalily slizem). Dneska sem to zatemnil, tipuju, že zmizí, ale klidně se vsadím o sto tisíc, že se tam potom zas vrátí :-D
Mimochodem můžu tam ty 3 dny nechat ve tmě i ryby? Nezblbnou z toho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 23:30 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Michaldvd
Opatrně! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 22:51 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: exit
Vy používate CO2 na zníženie KH? :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80708x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=1951