Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 10:40 Žena ustavprochore [567] – Re: Bledule
To pH by bylo fajn stáhnout trochu pod 7.
Plíseň mechanicky odstraňovat a zbytky nechat na šnečcích.
Světýlko zkuste nějak vymyslet, některý rampy jsou i na pověšení, nebo jdou "bez pacek" položit na krycí skla.
Přípravek proti řasám rozhodně nebude pro kytky to pravé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 20:04 Žena Bledule [0] – Re: Bledule
Ještě jsem přemýšlela nad výměnou dna...myslíte, že by pomohlo, kdybych při měnění postižené kytky dala tak n 3 dny vedle, ztemnila, přidala prostředek proti řasám a teprve potom je vrátila zpět do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 19:32 Žena Bledule [0] – Re: Eff, ustavprochore
Ph 7 KH 8
a co s tou "plísní"?
jinak děkuji za radu :-)

ustav: děkuji za odkaz :-) bohužel se mi další taková rampa už nad akvárko nevejde, má za rozích takové plastové "chrániče" a na 2 tam tedy není místo.
Jinka difuzér funguje dobře, bublinka se zmenšuje a zmenšuje a na konci je úplně malá.
Už nepřidávám žádné hnojení, pouze to CO2, bojím se o krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 13:32 Muž kortezhugo [983] – Re: ustavprochore
...zaujimavy clanok - tak ze Med a Mangan...
...oxidy medi su vysoko toxicke vseobecne... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 12:39 Muž kortezhugo [983] – Re: ustavprochore
...ja tipujem na Mo...
...aka je koncentracia to neviem - mam to od RATAJA...
Letak:
Mangan+ aplikujeme 1 x za tyzden 10ml na 20l vody....
Molybden+ aplikujeme 1 x za tyzden 10ml na 20l vody...
Brutus - tak isto
Ja som v podstate len "rozlozil" tyzdennu davku...na dennu...
som pisal Ratajovy - chcel som vediet o kolko Brutus zvysi Fe vo vode abi som to nemusel merat a odpoved som dostal..."plná dávka Brutusu 100ml/200 l vody Vám na 1l vody pridá asi 0,3 - 0,35 mg Fe"
Teraz ked je to bez sinic uz pridavam "len" Brutus...cca 5ml denne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 12:15 Žena ustavprochore [567] – Re: kortezhugo
Škoda, že takto dohromady, teď nevíte, co to má na svědomí.
Můžu se zeptat na koncentraci těch roztoků Mn a Mo? (Klidně do vzkazů. :-)) Mi to totiž přijde jako "koňská dávka", třeba podle vydavatelstvi.vscht.cz/… by měly sinicím vadit už velmi nízké koncentrace. Taky bych měla strach, že nadbytek Mn a Mo poškodí kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 10:19 Muž kortezhugo [983]
...tak uz som to vyskusal v jednom aqua - Mo, Mn a Brutus...
aqua cca 100litrov a pridaval som denne 5ml Mo + 5ml Mn + 5ml Brutusu
...sinicu to najprv "seklo" a za par dni sa stratila...
...ziadna casta vymena vody sa nekonala...
...ale tazko povedat o co presne "ide" - lebo rastliny to pohlo pekne dopredu a fosfor klesol na 0...
a NO3 kleslo z 25mg/L na 10...
...ale funguje to
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 10:02 Žena ustavprochore [567] – Re: Bledule
Ta fotka je pro mě tedy nečitelná... :-O
Ale napíšu, co bych na vašem místě zkusila já. :-) Vyměnila bych tu zářivku neznámé kvality za třípásmovou. Taky bych zvážila posílení osvětlení, co vám radí Sid. Třeba dokoupit ještě jednu rampu (namátkově např. www.levnaakvaristika.cz/…) nebo jestli si troufnete na domácí výrobu (přítel, kamarád)?
Vynechala bych to hnojení "Plant Gro" a spíš praktikovala častější výměny vody (menší množtví vícekrát týdně). Při nich se snažit řasu/sinici odstraňovat. Sera Nitrivec přidáváte stále? Pokud ano, proč? Ten váš difuzor rozpouští CO2 kvalitně? (Viděla jsem něco podobného, ale tam bublinka jen procestovala "labyrintem" a nerozpouštěla se. hmm )
Bylo by fajn taky znát nějaké parametry vody, jaké je pH, kolik je N, P, a případně si zkusit pohrát i s nimi...
Dočasně bych do akva nacpala nějaké stonkovky, až se situace stabilizuje, postupně bych je odstraňovala. Ten trávníček taky bude potřebovat určitou péči. ;-)

EDIT.: Pomalu píšu, no co, aspoň to máte 2x. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 09:55 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bledule
Ta zářivka mi přijde trochu podezřelá.
A to pH a KH?
NO3 taky známe?
Každý den bych odsával sinici a při té příležitosti vyměnil cca 7 litrů vody. Krevetkám to jen prospěje. Dobře, pokud je to moc často, stačí jednou za 2 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 20:29 Žena Bledule [0] – Re: Bledule
Fotka k příspěvku a ještě plísen (?). na difuzéru je jí nejvíce, občas se objeví i na kytkách.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 20:28 Žena Bledule [0] – Re: ustavprochore
Fotka k příspěvku přesné označení akvarijní zářivka nemám. Je na ní už nečitelná samolepka, ale z toho, co je vidět na ní sun glo není. Svítí spíše do modra. Nicméně ta stolní lampička (ve skutečnosti není stolní, stojí na zemi, jen je vysoká) svítí žlutě. Prostě jako malá žárovička...
ted bych potřebovala poradit...
tak, tady ukázka hnusu na eleachoris. Bohužel jsem špatný fotograf, tudíž je toho vidět jen pramálo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 20:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jrk
...30 litrů akvárium - 15 W zářivka. To by snad mohlo stačit - při výšce vodního sloupce cca 25 cm...
Na to, co Bledule s tím akviškem sleduje, mi to připadá jako osvětlení "bídné"... :)
Být po mém, je tam nejméně 2x 15W. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 19:27 Žena ustavprochore [567] – Re: Bledule
Až budete v tom doplňování prezentace, napište i přesné označení té zářivky. Jestli je to nějaká vysvícená GLOčka, může být problém i tam. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:17 Žena Bledule [0] – Re: Eff
Dnes večer nafotím. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:17 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bledule
Aktuální hodnoty pH a KH jsou jaké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 17:15 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bledule
Nebyla by aktuální fotka toho neštěstí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 16:34 Žena Bledule [0] – Re: Eff
Ruducha se mi udělala na HC. Celý jsem ho vyhodila, už by tam být neměla. Problém je, že se mi začíná dělt n kytkých něco jako plísen. schovali se mi všechny krevetky krom japonik a dnes jsem nšl jednu krevetku mrtvou sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 09:11 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bledule
Zhruba před měsícem byla v té nádrži i ruducha. Jsou tam sinice i ruducha stále pohromadě, nebo ruducha byla vystřídána sinicí? Nebyla by aktuální fotka nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 00:16 Muž Jrk [143] – Re: Sid
V prezentaci je psáno 30 litrů akvárium - 15 W zářivka. To by snad mohlo stačit - při výšce vodního sloupce cca 25 cm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 00:11 Muž Jrk [143] – Re: Bledule
...jednou týdně měním půl litru vody...
To je dost málo - navrhuji 1 týdně 25 - 50 %, spojené z odkalením dna. Nikomu to neublíží, ale někoho to potěší ano Ono je to akva celkem malé - tak je potřeba měnit vodu relativně často a větší množství než toho 1/2 litru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 23:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jrk
...Světlo máte myslím dostatečné...
To je jediný bod, se kterým mám trochu problém... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 23:41 Muž Jrk [143] – Re: Bledule
Se sinicí jsem měl také problém... Takže co bych mohl doporučit:

- Dokud se sinice nezbavíte, tak denně odstraňovat malým štětečkem z rostlin - odstraněnou odsát. Nebát se vyměnit třeba 25% vody denně.
- Zkontrolovat CO2: Je ho dodáváno dostetečné množství? Lze zjistit pomocí pH a KH. Oproti vstupní (vodovodní) vodě by se nemělo pH zvyšovat - velice zjednodušeně řečeno. Dle Tillmanovy tabulky lze potom, na základě hodnot pH a KH, odhadnout množství volného CO2 ve vodě. Toto měření provádět ve stejný čas. Hodnota určená pomocí Tillmanovy tabulky ve vodě akvarijní by neměla být nižší než ve vodě vstupní (vodovodní).
- Zkontrolovat hodnotu NO3 - v případě, že by byla neměřitelná, tak začít dávkovat nejlépe pomocí KNO3, tak abyste přidala denně 1 mg/l akvarijní vody. Kontrolovat (týdně), zda se hodnota NO3 nezvyšuje - při hodnotách nad 10 mg/l netřeba přidávat. Toto je možné vynechat v případě že Vaše vstupní voda již NO3 obsahuje - je pravděpodobné, že ano. Jestli ano, je také možné nahradit dávkování KNO3 častější výměnou části vody s určitým obsahem NO3.
- Světlo máte myslím dostatečné.
- Je docela dobře možné, že se sinice rozmáhá z důvodu nově založeného akvária s ještě neustálenými poměry. Je potřeba aby vyšší rostliny těmto poměrům přivykly, pořádně zakořenily a započaly svůj růst, kterým odeberou sinici potřebné živiny a defakto ji vytlačí. Do té doby sinici mechanicky - štětečkem odstraňovat a její zbytky odsávat, vodu doplňovat. Bude to trvat třeba týden, dva, ale výsledek se dostaví :-)
- Sinice a řasy všeobecně mají oproti vyšším rostlinám daleko rychlejší adaptační schopnosti - novým poměrům se přízpůsobují v řádu hodin, kdežto vyšší rostliny řádově týdny.
- Nedoporučuji snažit se sinice zbavit zatemňováním akva - sinice sice na čas zmizí, ale opět se objeví - tímto se reší pouze důsledek, ale ne příčina. Ještě navíc zatemnění by nemusely snést vyšší rostliny - a to není v žádném případě žádoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 22:58 Žena Bledule [0] – Sinice, eleachoris a micratheum
Prosím o pomoc. Už několik týdnů mi morduje akvárium sinice. Mám v akváriu eleachoris parvulus, micratheum a hemianthus (toho ještě naštěstí nezasáhla). Z eleachoris se mi podařil vypěstit v celku obstojný trávníček, jenže před týdnem část z něj úplně ztmavla, pomalu hnědně a odumírá. Na vrškách stébel jsou chomáčky sinice a celý stonek je jink pokrytý takovou vlasovou řasou. Stejně tak micratheum, které už má některé listy průhledné :-(
Zkoušela jsem zatemění n 3 dny, eleachoris jsem ostříhala na pár centimetrů, jednou týdně měním půl litru vody, nehnojím. Mám v akva poměrně dost okružáků, krevetky neocardiny i japoniky, jenže nikdo z nich se do sinice nežene a to nepřikrmuji (možná je to také proto, že se na těchto rostlinách špatně udrží?). Ampulárii už jsem zkoušela, jenže byl jako slon v porcelánu, předchozí hemianthus celý požrala, eleachoris zlámala...hrůza a děs. CO2 přidávám. Co s tím? Chemismus zkoušet nechci, zrovna dnes jsem našla v akvárku těhulku blue pearl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 08:45 Muž Yirka [9123] – Re: Sid
Souhlas, pokud už se ampularie pustila do nějaké rostliny, byl to list "na odchodu". Jako jediné co mi v začátcích zlikvidovaly byl Hemianthus callitrichoides.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 23:24 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sanka
Podle mých pozorování dává ampulárie přednost sinicím. A rostliny nijak pozorovatelně nelikviduje.
Možná mají jiní lidé jiné zkušenosti, ale já jsem si nikdy nevšiml, že by se ampulárie pustily do rostlin. Asi bude také záležet na tom, jaká bude "hustota" těch šneků na litr vody... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 23:20 Muž Sanka [10] – Re: Sid
No a nesežere mi ampulárie i hodně kytek? :) Na rostlinách se sinice netvoří,to už jen tak někdy někde.. :) A asi ani to ne,možná ještě tak na tom dnu,vždy ke konci týdne,pak stejně provádím údržbu,tak to vyčistím,spíš mě rozčiluje za tím sklem,ale když se tam tvoří,tak to asi nebudu nijak hrotit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 17:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sanka
...Sinice se nevyskytuje snad nikde jinde po akvárku,než u štěrku (aquaclay ground) u předního skla, to nevím co s tím, ani pořádně nejde odstranit...
To bývá... :-)
Jestli se sinice zřetelně nešíří, nechal bych to tak. :) (Věnoval bych se jí jen při běžné údržbě.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 17:43 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: safira
Jj, ampulárie, (pokud jsou dobře motivovány = nejsou přikrmovány :)), dokážou se sinicemi hezky zatočit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:06 Žena safira [4] – Re: Sanka
Nevím, jestli jste už vyzkoušel na boj se sinicí ampulárii, myslím, že i Sid si ji pochvaloval. Já ji na jeho radu taky vyzkoušela a s ohromným úspěchem, zatímco neritina nad sinicí ohrnula nos, ampulárie ji vyčistila do posledního kousku a ještě vyběhla nahoru a zbavila mě i povlaku na hladině palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 23:22 Muž Sanka [10] – Re: Sid
Tak vracím k poradě v boji se sinicí.. :) Řekl by jsem že po vysázení více rostlinek je to lepší,bohužel jsem tento týden marod,ležím se zánětem průdušek,takže jen težko můžu pečovat o akvárko,jsem rád že je nakrmím,nechat to na někoho z rodiny,no lepší na to nemyslet.. :) Sinice se nevyskytuje snad nikde jinde po akvárku,než u štěrku ( aquaclay ground ) u předního skla,to nevím co s tím,ani pořádně nejde odstranit..Vždy vyberu dno,properu,setřu houbičku ale někde tam asi musí zůstat,je to snad marný boj.. :( Asi taky zkusím trochu toho brutusu,protože o co2,pořád nevím.. :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 15:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: zeck
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 13:56 Muž kortezhugo [983] – Re: zeck
...tiez som na to myslel... :-) - tak ich pridat samostatne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 13:39 zeck – Re: kortezhugo
Co třeba Mo, Mn? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 13:31 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...tak uz len zistit ktora zo zloziek Brutusu to sposobi :-) verim ze to nebude az take jednoduche ale verim aj tomu ze niekomu to "zabere"
...niekomu pomohla vymena trubic - mne pridanie NO3 - niekomu casta vymena vody - niekomu ten Butus...
...uz si len "staci" vybrat.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 12:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: mirlun
...opravdu jsem uvedl svůj postup...
Václavova metoda. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 10:57 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Sanka
opravdu jsem uvedl svůj postup.
a opravdu jsem se inspiroval zde na fórech. Pán Bůh zaplať za ně.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 10:38 Muž Sanka [10] – Re: mirlun
No,to je dobrá historka,rád se s vámi o ní podělím.. :) Chtěl jsem už na začátku týdne dojet do akvaristiky pro rostliny a věci na výrobu co2,ale mám to po cestě do práce,tak si říkám,že se tam stavím,až mi vyjde čas..A včera když jsem tam konečně jel,tak na křižovatce stála policie a prováděla kontrolu,já jelikož jsem musel odbočit k akvaristice,tak jsem je asi vyprovokoval a museli mě zastavit..Co kdyby jsem vezl mrtvolu? :) No a pak jsem dostal pokutu,takže bylo po co2,jen tak tak mi zbylo na rostlinky.. smich Ale příště si vezmu víc peněz a snad zbyde i na akvárko!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 09:50 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: mirlun
...a tak jsem vyzkoušel, po jedné pravidelné údržbě (odstranil jsem sinic kolik jsem byl schopen), přidat do vody odhadem vyšší dávku Brutusu. a v dalších dnech sinice zmizela!...
Jinými slovy - použil jste tzv. "Václavovu metodu"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 07:19 Muž mirlun [48] - Rostliny – rostliny a Brutus a šneky a zajetý filtr
sinice jsem odstranil v 54 l a 20 l akva postupně a ke konci to bylo skoro ze dne na den. :-)
je to zvláštní, ale vyměňoval jsem vodu(část) asi každý týden, filtr už byl zajetý(ostatní řasy už nebyly), vývod filtru čeřil hladinu, aby se netvořil film, šneci už rejdili v akva, rostliny rostly pomalu, světla bylo dost, jen ta sinice otravovala. a tak jsem vyzkoušel, po jedné pravidelné údržbě (odstranil jsem sinic kolik jsem byl schopen), přidat do vody odhadem vyšší dávku Brutusu. a v dalších dnech sinice zmizela! stejnou proceduru jsem provedl později u menšího akva, se stejným úspěchem.
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 23:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Správná připomínka! :-)
Z prezentace se člověk o akva nic nedoví a na hledání v diskusi už je poněkud pozdní doba... spim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 23:43 Žena ustavprochore [567] – Re: Sanka
Já se omlouvám, že se vám pletu do debaty se Sidem, ale už jste zprovoznil ten "burčák"?
Snížení pH by se taky sinici líbit nemuselo a kytkám jo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 23:42 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sanka
Trpělivost jistě taky, ale to neznamená nečinnost! :-)
Je potřeba něco s tím udělat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 23:40 Muž Sanka [10] – Re: Sid
Jinak mi asi můžete doporučit jen trpělivost a tolikrát již zde řečené rady.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 23:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sanka
Ta sinice bude velmi pravděpodobně filtr (filtren) porůstat. Nevyhazoval bych ho, ale sinici bych z něj odstraňoval vždy, když by se objevila.
Jestli pouhým vymačkáním ve vodě z akva nebo v odstáté vodovodní vodě nebo dokonce vypráním v horké vodě, to bych se rozhodoval na základě úvahy, zda si to mohu s ohledem na nitrifikaci dovolit. Jakousi "jistotou", i když méně účinnou vůči sinicím, je to vyprání v odpuštěné vodě z akva, případně v odstáté vodovodní.
...Mám jinak 2 krunýřovce jednopruhé a jednu neritinku...
Na sinice se mi osvědčili okružáci a zejména ampulárie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 23:06 Muž Sanka [10] – Re: Sid
:-D :-D :-D A jak je to prosím s tím filtrem,nemusím ho vyhodit,že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 23:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: zeck
:-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 22:54 zeck – Re: Sid
A tááák, špatně jsem si to přečetl. Už to chápu, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 22:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: zeck
...když se sinice může tvořit z nízké koncentrace NO3...
Tohle máte odkud?! :-)
Redfielt Ratio, (resp. Buddy Ratio), hovoří cosi o tendencích bujení sinic, (resp. zelených řas), v souvislosti s poměrem N a P, (resp. NO3 a PO4). Zapomenout bychom něměli ani na C...
...A proč se tvoří sinice když je nízká koncentrace NO3? Proč jí to vyhovuje?...
Viz předchozí věta a viz předchozí můj příspěvek. :-) Nemyslím si, že je tomu tak, jak píšete; že se sinice tvoří, když je nízká koncentrace NO3. :-)
Ano - i já doporučuji, aby se akva napadené sinicemi přihnojovalo NO3, ale jen v tom případě, kdy je koncentrace NO3 v akva "nízká", a to proto, aby se "rozhodil" poměr N:P. Další možností je např. odčerpat z vody PO4... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 22:41 Muž Sanka [10] – Re: zeck
No že se sinice objevuje někdy i trochu na molitanu,tak jestli to je odumřelá sinice,co se přefiltrovala,nebo mi porůstá i molitan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 22:37 zeck – Re: Sanka
S jakým filtrem?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80708x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641-sinice?od=2951